Nurks. H. 0. Vgaat een zeldzaam jubileum vieren. Rubriek voor Vragen Dit is Nathaniel Dobbelmann lebber, man! DONDERDAG 21 APRIL 1938 HAAELE M'S DAGEE A D Eén en een kwart eeuw muziek. Viering met bijzondere concerten. IN het volgend seizoen gaat de H. O. V. een zeldzaam jubileum vieren. En natuurlijk zal deze vie ring plaats hebben. met mu- -iek. Er staan drie feestconcerten op net programma, dat nu reeds in groo- te trekken is vastgesteld en boven dien nog verschillende andere concer ten met een speciaal karakter. Het geldt hier de viering van het 125-jarig bestaan der H.O.V. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat de H.O.V. als zoodanig een en een kwart eeuw zal hebben bestaan. Neen: maar men begint te tellen bij 1813, toen er hier voor het eerst schutterij-muziek was. waaruit zich langzamerhand de tegenwoordige Haarlem- sche Orkestvereeniglng heeft ontwikkeld. Van 1813 tot 1864 dan was er de Schutterij- muziek, voortgezet als Stedelijk Muziekcorps. In 1897 werd besloten, dat het korps voortaan zou heeten Haarlemsch Muziekkorps en dat de toenmalige dirigent, de populaire Chr. P. W. Kriens het voor eigen rekening zou exploi- teeren. In 1913 kon Kriens die exploitatie niet meer volhouden en toen ontstond idat is nu dus weldra 25 jaar geleden) de Concertver- eenlging, die in dat jaar de Koninklijke goed keuring verkreeg en bleef bestaan tot 1922. Van laatstgenoemd jaar af dateert de Haar- lemsche Orkestvereeniging, de H. O. V. Gaan we terug in de geschiedenis tot 1813, dan vinden wij In die spanne tijds van 125 jaar voor de verschillende genoemde corpsen slechts acht dirigenten. Van 1813-1863, dus 50 jaar lang, zwaaide J. W. Weidner den diri- geerstaf, daarna dirigeerde zijn zoon W. B. Weidner voor zijn vader gedurende één jaar: toen kwam M. H. Mulder, van 1864 tot 1888 en na hem C. P. W. Kriens van 1888 tot 1919. Kriens heeft zeer veel gedaan voor het Haar- lemsche muziekleven; zijn prestaties als diri gent natuurlijk beschouwd in de lijst van zijn tijd waren bewonderenswaardig. Zij die onder hem gewerkt hebben, spreken nog vol lof over hem. Kriens was het ook die in 1888 bij de zomer- (Harmonie) bezetting de sym- phoniebezetting invoerde. Nico Gerharz, dirigent van 19201927. Zijn opvolger was C. Walter Boer. die na één Jaar, in 1920, al de bloemenstad als arbeids terrein tegen de residentie ruilde en opgevolgd werd door Nico Gerharz (1920-1927). Vijf jaar lang, tot 1932, werd de H.O.V. toen geleid door Ed. van Beinum, die in 1931 plaats maakte voor Frits Schuurman, nóg steeds de kranige leider van ons Haarlemsch orkest. IIoc de jubileumviering zal zijn. Zooals gezegd zullen er in den aanstaanden winter drie feestconcerten worden gegeven, waarvan het eerste waarschijnlijk in October. Dit concert zal van een zeer bijzonderen aard zijn. Het zal ons verplaatsen naar den tijd van pl.m. 1800 en de musici gekleed in het cos- tuum van die dagen zullen uitsluitend blaasmuziek ten gehoore brengen. In de pauze zal het bestuur der H.O.V. ontvangen. Daar na volgt het tweede deel van den avond, dat een concert uit 1838 (dus juist 100 jaar gele den) zal te genieten geven. In 1838 schreef Nicolaas Beets zijn Familie Kegge, waarin het hoofdstuk: ..Een concert". In dien geest zal dit bijzondere concert van de H. O. V. zijn. Van het tweede feestconcert valt voorloopig alleen dit te zeggen, dat het bestuur de vroe gere dirigenten, de heeren Boer en van Beinum (de heer Gerharz vertoeft niet in het land> zal uitnoodigen) het te leiden. Over het derde concert konden ons nog in 't geheel geen me dedelingen worden gedaan, dan alleen dat Schuurman de dirigent zal zijn. Behalve de genoemde drie concerten zal een jubileumconcertserie gearrangeerd worden, waarvoor reeds toezeggingen zijn gedaan door vele Nederlandsche en ook eenige buitenland- sche musici van internationale reputatie. Alle concerten zullen in de Gem. Concert zaal worden gegeven. De burgemeester en de H. O. Y. Het bestuur hoopt een eere-commissie be reid te vinden, het streven der H. O. V. te steunen en het hoopt en vertrouwt ook den burgemeester in een eerefunctie aan de H.O.V. Frits Schuurman, van 1931 af dirigent der H.O.V. te kunnen binden, overtuigd als het is van de belangstelling van baron de Vos van Steen' wijk in deze Haarlemsche cultureele instelling. Voorts ligt het in de bedoeling uit Haarlem sche dames een Comité van Patronessen te vormen. De Haarlemsche Orkestvereeniging gaat dus jubileeren en het bestuur hoopt van harte, dat deze feestviering ook vrucht zal dragen en dat de H. O. V. er meer algemeene bekendheid door zal krijgen en weer 12 maanden in een jaar zal kunnen werken, in plaats van 7. zoo als helaas nu het geval is. Ook de musici wenschen dit vurig. Het is bekend: zij ont vangen nu gedurende 7 maanden slechts 70 procent van hun salaris, dat al niet hoog was. Er is eenige hoop. want dit jaar heeft de H. O. V. 3 weken extra kunnen werken, terwijl het tekort daardoor toch niet grooter werd. dus: uit eigen middelen. Dit bewijst, dat de belang stelling in de Orkestvereeniging toeneemt. Moge dit in het aanstaande seizoen in nog veel grootere mate het geval wezen! Dit zal de beste feestviering zijn, die men zich kan denken. DE TRAMHALTES NABIJ DE ZIEKENHUIZEN. Een lezer schrijft ons o.a. het volgende: „De menschen, die geregeld gebruik maken van de tramlijn HaarlemHeemstede, o.a. bezoe kers van de Maria-Stichting en het Diacones- senhuis, moeten soms een kwartier wachten voordat er plaats is. De tramdienst functio neert vlug genoeg, maar er rijdt dikwijls een dienst zonder bijwagen. Eenmaal in de tram gewrongen komt men tot de ontdekking, dat een haring in een ton niet nauwer zit, dan de trampassagiers". Tot zoover deze klacht, waarmee we de directie van de N.Z.H.T.M. in kennis stelden. Deze gaf toe. dat de bezoekers van genoemde ziekenhuizen wel eens even moeten wachten, maar een kwartier acht zij onmogelijk. Alleen als de directie precies wist. op welk tijdstip de bezoekers bij de halte komen, zou zij maat regelen kunnen nemen, maar den eenen keer komen de menschen te vier uur aan de halte en op een anderen dag weer te tien minuten over vier. Vele sprekers huldigden den heer A. J. Loerakker. Jubilaris krijgt hooge Pauselijke onderscheiding. Zooals wij gisteren reeds meldden is de heer A. J. Loerakker Woensdagmiddag in ge bouw St. Bavo op hartelijke wijze gehuldigd voor het feit dat hij zijn zilveren jubileum vierde als hoofdbestuurder van den R.-K. Landarbeidersbond .jSt. Deus Dedit". Talrijke sprekers hebben bij deze huldi ging het woord gevoerd terwijl het ook aan stoffelijke blijken van waardeering niet heeft ontbroken. Verder is de jubilaris, zooals reeds gemeld, door den Paus benoemd tot ridder in de Orde van Sint Sylvester welke onder scheiding hem door Mgr. J. P. Huibers, den bisschop van Haarlem persoonlijk werd over handigd. Namens het personeel van den bond voer de de heer Verbeek het woord die den jubi laris een fraaie zitbank en mevrouw Loerak ker bloemen aanbood. De volgende spreker was de voorzitter van het Alg. R.-K. Werkliedenverbond en lid der Eerste Kamer, de heer A. C. de Bruyn. Ongeveer 23 jaar heb ik het genoegen ge had persoonlijk met u te mogen samenwer ken, aldus spreker, en het is dus van nabij dat ik weet wat gij voor de arbeidersbewe ging hebt gedaan. Gij zijt een volwaardig bestuurder van den vakbond geweest en hebt altijd het kerkelijk gezag gevolgd. De heer de Bruyn wees er verder op dat er overal in de wereld en ook in ons land het anti-papisme nog steeds veel aanhang vindt. In Nederland gaat deze actie in feite tegen mr. Goseling doch in wezen tegen alle ka tholieken. Deze beweging zal echter in de eerste plaats bij de 20.000 landarbeiders van ..St. Deus Dedit" maar ook bij de 180.000 aan geslotenen bij het R.-K. Werkliedenverbond een tegen-actie ontketenen waarvan onze tegenstanders zullen staan te kijken. Ondanks uw maatschappelijke positie, zoo ging spr. verder, zijt ge steeds een eenvoudig man gebleven en dat is uw grootste roem en een van uw grootste verdiensten. Mr. J. van Haastert sprekende namens den R.-^. Boeren- en Tuindersbond wees nog eens op het belangrijke aandeel dat de heer Loerakker gehad heeft in den strijd om den werkgever en werknemer elkaar beter te doen begrijpen. Spr. bood eveneens bloemen aan. Pastoor Schalker van de parochie van H. Liduina te Haarlem-Noord zeide dat de heer Loerakker een parochiaan was waar velen een voorbeeld aan kunnen nemen. Het woord werd voorts nog gevoerd door den heer Ouwerkerk, namens den Ned. Christ. Landarbeidersbond, Pater Monet, voor den Alg. R.-K. Landbouwbedrijfsraad en De ken Bosboom van Noordwijk als oud-geeste lijk adviseur van den bond. De jubilaris dankte met eenige welgekozen woorden waarin hij nogmaals de groote waarde van een sterke R.-K. Arbeidersbewe ging belichtte. Vervolgingen zooals in Mexico en Spanje zouden niet mogelijk geweest zijn, zeide de heer Loerakker, als ook in die lan den tijdig een krachtige katholieke arbei dersorganisatie in het leven was geroepen. De feestelijkheden werden des avonds be sloten met een opvoering van de bekende operette „In het witte paard" door de R.-K. tooneelvereeniging „Ludamus" in den Stads schouwburg. De regie was van Bernard Schoonebeek, de muziek gedeeltelijk van Ben Bunders eveneens als de tekst der liedjes. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door het ensemble Jan Nibbering. Cabaretavond der V. V. S. U. Hel ensemble van Willem van Iependaal. Het cabaretgezelschap van Willem van Iependaal. dat door zijn optreden voor de radio in Nederland en België bekendheid heeft verworven, was Woensdagavond te gast bij de afdeeling Haarlem van de Vereeniging van Vrienden der Sovjet Unie. Het ensemble bestaat uit diverse .schakels", waardoor het in staat is een zeer gevarieerd programma te geven. Willem van Iependaal zelf verzorgt de conférence, hetgeen hem zeer vlot afgaat, en treedt tevens op als zanger van levensliedjes, die veelal betrekking hebben op sociale en Dolitieke toestanden. Tezamen met eenige andere leden van zijn gezelschap brengt Van Iependaal voorts korte een-acters ten tooneele, die eenvoudig van structuur zijn en daarom gemakkelijk door de toehoorders „verwerkt" kunnen worden. Van zeer goed gehalte is de band van het cabaretgezelschap. „The Lucky Match" ge naamd. Zoowel in de „Schlagers" als in de operamuziek bleken de musici voor hun taak berekend. Een der leden verraste de aanwe zigen met knap gespeelde xylofoonsoli. Tenslotte beschikt het gezelschap nog over „Prof. Pisalsky" met zijn „sprekende pop" Jozo. Van Iependaal c.s. hebben niet over gebrek aan bijval te klagen gehad. Men bleek zich met het gebodene uitstekend te amuseeren. Als spreker trad op de heer Gerard Vanter, die enkele woorden aan de internationale politieke situatie wijdde. De heer Vanter constateerde, dat de fascistisch geregeerde staten een bedreiging voor den wereldvrede zijn. Het eenige land, dat een barrière vormt tegen de veroveringspolitiek van deze landen is de Sovjet Unie, want alleen de Sovjet Unie is bereid den Volkenbond tot een krachtig instituut te maken. Spreker achtte het noodig, dat Nederland zich aansluit bij de buitenland- sche politiek van Rusland, Frankrijk en Tsjecho-Slowakije. Pas dan is er een waarborg tegen de internationale gevaren, die dreigen. Spreker bestreed de opvatting, volgens welke de fascistische dictatuur in Italië en Duitsch- land gelijk is aan het bewind in de Sovjet- Unie. In tegenstelling met de eerstgenoemde landen aldus zeide spreker wordt Rus land door boeren en arbeiders geregeerd en bovendien heeft men er eens en voor al met de kapitalisten en het kapitalistische systeem afgerekend. De bijeenkomst werd gehouden in de zaal van gebouw Odeon. die goed bezet was. „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN" Sophiastraat 2d. Gij allen, die nog arbeid hebt Een dagtaak, die U wacht. Bedenkt, hoe gij bevoorrecht zijt. En daarom niet gewacht. Maar zendt ons nog heden met spoed. Een gave, die U eer aan doet. Postgiro 212793 Telefoon 12255 PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP VRIJDAG 22 APRIL Progr. l: Hilversum I. Progr. 2: Hilversum II. Progr. 3: 8.Keulen 9.20 Parijs Radio 10.20 Droitwich 11.05 Radio P. T. T. Nord. 11.20 Keu len, 12.20 Ned. Brussel 12.35 Keulen 2.20 Droit wich 2.50 Diversen 3.20 Keulen, 4.20 Fransch Brussel 5.20 Ned. Brussel 6.20 Keulen 7.50 Oslo 8.50 Weenen of Stuttgart 9.20 Ned. Brussel. 10.20 Parijs Radio Progr. 4: 8.00 Ned. Brussel 8.20 Diversen 9.35 11.50 Droitwich, 12.35 London Regional 4.20 Droitwich 5.40 London Regional 6.20 Droit wich 6.50 London Regional 7.15 Pauze 7.20 Droitwich 8.40 Diversen of gram. muz. G. R. D. 9.35 Droitwich 11.20 Danmarks Radio. Progr. 5: 8.00—7.00 Diversen. 7.— Eigen gramofoonplatenconcert: 60 min. in 3/4 maat. 1. Estudiantina, Symphonie orkest. 2. Geschichten aus dem Wiener Wald. Berl. Lehrer Ges. Verein. 3. Two hearts in Waltztime. Scott Wood. 4. Klange um Johann Strausz, Ilja Livseha koff. 5. Hofballtanze, Wiener Bohème orkest. 6. Mattinata. Wiener Bohème orkest. 7. Destiny Waltz, Edith Lorand 8. He pa dej du, Duo Ja. 9. Donausagen, iWener Bohème orkest. 10. Espana, Symphonie orkest 11. Irela, Scott Wood. 12. Johann Strausz Medley, Charley Kunz. 13. Poranek, Wiener Bohème orkest. 14. Alpvalsen. Duo Ja. 15. Traum Walzer, Edith Lorand. 8.0012.00 Diversen. fduard can Bcinum. die de H.O.V. leidde van 1927—1931. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad voorden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantiooord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van dit blad. met duidelijke ver melding van naam en woonplaats. Vragen waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen 'behalve den vragervan nut kan zijn. worden tevens in ons blad ge plaatst, BELASTING ZAKEN VRAAG1- Als mon een nieuwe auto koopt en de som wordt na 20 pCt. aftrek 9S0. hoeveel pers. belast, moet clan betaald worden? 2. Als de wagen gekocht wordt in Mei, moet men dan belasting betalen over een heel jaar of over S maanden? ANTWOORD: 1. 51.30 per jaar. RECHTSZAKEN VRAAG: Hoeveel vergoeding is mevrouw ver plicht te betalen voor een dagmeisje, dat van S.30 uur tot 5 uur in betrekking is? (Zij heeft al leen broodkost 's morgens en "s middags). ANTWOORD 0.50 per dag. VRAAG: Waar en hoe laat moet ik mij in <1< Jansstrnat (of -weg) vervoegen om rechtskundig advies voor loonschuld? ANTWOORD: Bureau voor Arbeidsrecht, Jans- weg 39, Dinsdagavond half acht. RECEPTEN. don met permaDganaat? ANTWOORD: Wol die ln de wasch geel is ge worden. wordt nooit meer geheel wit. Probeert u eens de wol in een lauw-warm bad van ver dunde permanganaat (15 gr. permanganaat op 1 L. warm water). 5 min. behandelen, goed omha len. uitslaan. 10 min. laten uitdruipen, totdat liet bruin der permanganaat geheel verdwenen is. Daarna driemaal in warin water goed spoelen. Liefst bulten of op dén tocht drogen. In geen geval bij de kachel. VRAAG: Hoe krijgt men witte fietsenlak uit een blauw gabardine regenjas? (benzine en ter pentijn hebben niet geholpen). ANTWOORD: Insmeren met ongezouten boter, 24 uur laten liggen, daarna stevig afschuieren met pérehlooraethyleen. Dan de plek bedekken met een laagje magnesia, dat na een uur weer verwijderd wordt. VRAAG: Hoe reinig Ik verto-matten ANTWOORD: In een lauw sterk neutraal zeep- sopje afborstelen, daarna met warm water twee maal goed spoelen. VRAAG: Hoe maakt men de kraag van een blauwe gabardine regenjas schoon? ANTWOORD: Met een hard schuiertje en perchlooraethyleen stevig afschuieren en daarna droog wrijven. VRAAG: Hoe krijg ik een beige zijden linnen jasje wit? (Sterk chloorwater helpt niet). ANTWOORD: Eén uur behandelen in burmol van 90 graden C. Daarna tweemaal goed in heet water spoelen. VRAAG: Hoe krijg ik oude bloedvlekken uit een blauw pak (vischgraat) ANTWOORD: Betten met koud water. Eenige uren rustig laten liggen. Daarna met koud water waarin wat anion ia is gedaan en slotte met koud water nasponsen en met leeren lap zoo droog mogelijk kloppen. VRAAG: Hoe wasch ik een gabardine jas, zoo dat deze waterdicht blijft? ANTWOORD: Na het wasschen uit de zeep in een oplossing van 200 gram fijne aluin op 12 L. water 10 min behandelen en zonder wringen te drogen hangen DIVERSEN. VRAAG: 1. Hoe lang is het geleden dat de schutterij werd afgeschaft? Heeft de schutterij dienst gedaan bij dc staking in 1903? ANTWOORD; in 1907 werd de schutterij af geschaft. 2. Voor zoover ons bekend niet. VRAAG: 1. Is er in Noord-Holland en Utrecht gelegenheid voor kosteloos kampeeren? 2. Kunt u eenige mooie kampeerplaatsen op geven? 3. Zoo niet. wat zijn dan de laagste onkosten? ANTWOORD: Er zijn mooie kampeerterreinen in het Gooi (Laren, Bussum) en bij Driebergen, Zeist, Soesterberg, maar of daar ook kostelooze terreinen zijn Is ons niet bekend. De laagste kos ten zijn zoo ongeveer 0.25 per persoon, of van 0.751.per week. VRAAG: Bestaat er gelegenheid 's avonds een cursus te volgen voor opleiding tot kinderver zorgster of iets dergelijks? ANTWOORD: Wend u tot mevr. Brandon, Kle verparkweg 105. VRAAG: Zijn er in de omgeving van Katwijk aan Zee vrije duin- en boschwandelingen? ANTWOORD: Neen. Er zijn alleen duinwan delingen. maar die zijn niet vrij. Voor 0.10 kunt u een kaart koopen (Gemeentehuis) voor 0.: een die ook voor Noordwijk geldig is. Leeftijd boven 1C jaar. VRAAG: Is er ln IJmuiden een Belgisch viee- consulaat? Kan men daar een touristenkaart krijgen ANTWOORD: Ja. Wend u tot den heer P. C. van Huizen, Kanaalstraat 49. IJmuiden. VRAAG: 1. Wat kost een brief naar Curagao En een briefkaart? 2. Wat is het adres van de Rott. Lloyd? ANTWOORD' 1. Brief naar Curagao: tot en met 20 gram 5 cent, por 20 gram méér 5 cent Briefkaart: 4 cent 2. Veerhaven 7, Rotterdam. VRAAG: 1. Wanneer is de Vierdaagsehe" 2. Waar kan men zich hiervoor aanmelden? 3. Wat zijn de kosten? ANTWOORD: l. Zeer vermoedelijk 26, 27, 2S. 29 Juli. 2. Btj her secretariaat van den West. Bond v. Lich. Opv... Valkenboschplein IS. 's-Gravenhago. Tel. 394S46, alwaar op uanvrang gratis het regle ment der marschen verkrijgbaar Is. 3. Voor heeren, met logies 6.50, zonder logies 2.50. Voor dames 2.50, doch zij zijn in elk geval verplicht zelf voor logies te zorgen. VRAAG: Hoe verwijder ik roode mieren uit het gras? ANTWOORD. U kunt het probeeren door op verschillende plaatsen schoteltjes met biet-gist vu honing neet te zetten. Zij komen hier op af. biorgist is voor mieren een doodelijk gif. Een onaangenaam mensch in den Haarlem merhout. Mevrouw Eli sabeth Nurks heeft wat met hem te stellen! Dan is de soep te zout, dan Is het vleesch niet malsch, dan zit Nathaniel te kla gen over zijn zaken en óver het weer. Wanneer Nathaniel maar niet op houdt met mopperen pleegt zijne Elisabeth te zeggen: „Stop maar 'n pijpje IBIS, dan zie ik tenminste een vroolijk gezicht." De weinige oogenblikken, dat Elisa beth Nurks een opge ruimd gelaat tegenover zich ziet, dankt zij aan IBIS. (Adv. Ingez. Med.) Ontheffing Winkelsluiting. Op den a.s. Bollen-Zondag te Haarlem. Met het oog op den stand der bloemenvel den op Zondag 24 April 1938. op welken dag te Haarlem een talrijk bezoek van elders te verwachten is, hebben B. en W. van Haar lem algemeene ontheffing verleend van alle verbodsbepalingen van de Winkelsluitingswet 1930 tot. des namiddags 8 uur. „Met een lach door hel leven''. Paul Ostra's afscheid voor zijn tournée naar Indië. Gisteravond werd in het Gem. Concertge bouw de 3de Abonnements Bonte Avond ge geven. Paul Ostra bracht zijn cabaretrevue ..Met een lach door het leven" op het tooneel. De bekende conferencier zal volgende week voor een tournée naar Indië vertrekken, en deze avond was dus een soort „afscheidsavond". En wat Ostra zelf betreft, zijn optreden deed veel beloven voor Indië. Deze conferencier be zit zijn eigen cachet, en zijn liedjes sloegen dezen avond zeer in. Het eerste schetsje dat Ostra met Jopie Koopman ten tooneele bracht was niet bepaald gloednieuw, doch hoewel men van tevoren wist wat of er komen zou, heeft men toch, dank zij de aardige wijze van voordracht van beide artisten, smakelijk ge lachen. Peter de Heer gaf een tapdans ten beste en later zong hij tezamen met Jopie Koopman „Alles verliefd en wij nog niet". Het „Wassa Krimsky ensemble" gaf een Rus sische noot aan het programma, dat in vlot tempo werd afgewerkt. Ostra bracht een zeer aardige voordracht v-an een „protestvergadering van millionnairs" en introduceerde daarna iets nieuws voor een conferencier; namelijk een-op-een-stoel-zit- tende-conferencïer en een-op-tafel-zingende conferencier, Misschien wordt dit iets specifiek Ostra's? Het liedje van Pisuisse „Meisjes" vond in Ostra een nieuw doch waardig vertolker. Na de pauze danste en zong Jopie Koopman, en haar charmante verschijning oogstte bij het publiek veel succes. „Afrika spreekt" was geen nieuw nummer, doch had veel succes. „De andere" was de tweede en laatste opgevoerde schets, in het verloop waarvan onder groote hilariteit van de zaal eenige personen uit het publiek be trokken werden. De geslaagde avond werd be sloten met een nummer van het geheele ge zelschap. De pianist was de bekende Joop de Leur, die ons deed genieten van zijn accuraat en kunstig accompagnement. VEREENIGING VAN VRIJZINNIGE HERVORMDEN. De Vereeniging van Vrijzinnige Hervorm den te Haarlem houdt hare jaarvergadering' op Vrijdag 29 April. De agenda vermeldt o.a. het uitbrengen der jaarverslagen. Verkiezing bestuur: aftredend de heer Potma, die herkies baar is. Het bestuur stelt voor den heer Potma opnieuw te benoemen. b. vacature Ds. Kastein. De volgende can didate!) worden gesteld: 1 Dr. F. p. van der Voorde. 2 J. Molenaar. c. uitbreiding bestuur (2 leden). De vol gende candidate» worden gesteld: a. l mevr. J. W. baronesse De Vos van Steenwijk-van Royen; 2 mevr. A. M. van Benthem Juttïng-Hoog. b. 1 de heer J. Rondeel, 2 mej. W. Arpad. Tenslotte: bespreking van verbouwings- plannen. WETSONTWERP TOT VOORLICHTING OVER NEDERLAND IN HET BUITEN LAND INGETROKKEN. De ministers van Financiën en Algemeene Zaken deelen mede. dat het wetsontwerp tot wijziging en verhooging van het tweede hoofdstuk a der rijksbegrooting voor het dienstjaar 1938 (voorlichting over Nederland in het buitenland) wordt ingetrokken.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10