De lieve bestendigheid DONDERDAG 21 APR TIJ 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 3 De Engelsclie gezant zal ons land verlaten. Vertrek over enkele maanden. Sir Hubert Montgomery, buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister van Groot- Brittannië te 's-Gravenhage. zal over enkele maanden zijn functie neerleggen en ons land ▼•rlaten. Dit houdt verband met den termijn, Welke in Engeland voor de vertegenwoordi gers aan buitenlandsche hoven is gesteld en die gewoonlijk vijf jaar bedraagt. Sir Hubert Montgomery, die thans 62 jaar oud is, aanvaardde zijn functie hier te lande in Augustus 1933. Voordien was hij werkzaam als ..chief-clerk" bij het Foreign Office, een benaming, die men thans niet meer kent. doch die men het best zou kunnen aandui den met hoofd van de administratie van het ministerie van Buiteniandsche Zaken. De ge- heele loopbaan van Sir Hubert Montgomery is trouwens nauw verbonden met dit mi nisterie. Zoo bekleedde hij o.m. ook de func tie van vice-marshal van'het corps diploma tique te Londen, een ambt, dat een interme diair beteekent tusschen het hof en de di plomatie. De Engelsche gezant is Knight-Comman- der of the Victorian Order. Knight-Com- mander of the Order of St. Michael and St. George. Commander of the Bath-Order en is voorts begiftigd met verscheidene buiten landsche ordeteekenen. VRIJWILLIGE BIJDRAGEN VOOR VER STERKING DER DEFENSIE. f 25 V. S. Aerdenhout; f 100 N.N., Amster dam; f 25 mevr. de wed. J. W. Z.-C. M. B.. Overveen; f 100 Limburger. Holtum-Born; f 1000 Ned. Hand. Mij.. Amsterdam namens G. H. G. H. Nice; f 150 M. J. v. d. S. Den Haag; f 2.50 3 kinderen Haarlem; f 100 mevr. B. S. te Kr.; f 1.50 J. A. R. Haarlem; f 500 mej. L. C. O. van E. Amsterdam; f 50 J. B. Amsterdam; f 100 X. IJ. Z. te E.; f 50 Ned. I. H. B. Den Haag, namens M. v. O. Mon- treux; f 500 J. f 500 I. H.; f 500 A. H.; f 100 J. W. J. J. Middelburg; f 100 A. K„ Rui zen; f 250 Rott. Bankver. namens ir. N.; f 200 Nutsspaarbank Den Haag. namens mej. J. C. B.. Den Haag; f 2000 Javasche Bank in opdracht van onbekende; f 100 Ned. Hand. Mij. Den Haag. namens L. H.; f 100 H. N. en G. N.V. Den Haag; f 500 aandeel HAX. van H. D. te Velp; f 319.75 ingekomen giften bij mej. M. K. penningmeesteresse defensie-bij dragen comité te Nijmegen. Steun aan tuinderij. Weer 215.000 beschikbaar gesteld. De Minister van Economische Za ken heeft besloten uit het Landbouw- Crïsisfonds aan hen, die als teler van gewassen van den tuinbouw zijn aan gesloten bij de Stichting Nederland- sche Groenten- en Fruitcentrale, ge vestigd te 's Gravenhage en op den dag der uitkeering geacht kunnen worden hun bedrijf alsnog uit te oefenen, steun te verleenen tot een bedrag van ten hoogste f 215.000. Steun wordt verleend over de hoeveelheden van de hierna vermelde rechtmatig geteelde producten, welke door de telers over een er kende veiling of veilinghouder zijn verhandeld tot de daarbij vermelde bedragen per een heid. Steun bedrag Product Periode p. 100 K.G. Blauwe druiven 15 Nov.31 Dec. f 5.55 Pronkboonen 13 Sept.17 Oct. f 0.70 Savoye kool 23 Aug.31 Dec. f 0.40 Gele bewaarkool 15 Nov.31 Dec. f 0.95 Witte bewaarkool 15 Nov.31 Dec. f 0.15 Prei 30 Aug.—31 Dec. f 0.50 Schorseneeren 30 Aug.—31 Dec. f 0.30 Koiidegroiid-ltiimlers vragen hulp. Behoorlijke steun noodig geacht. Het Nationale Comité ter behartiging van de belangen van de koudegrond-tuinders in Nederland heeft aan alle fractieleiders dei- Tweede Kamer een adres met uitvoerige toe lichting gezonden over den nood der koude- grond-tuinderij. Deze verkeert, aldus het adres in precairen toestand. In het bijzonder is dit het geval in die tak van den tuinbouw, beoefend op den kouden grond, welke zich bezig houdt met de teelt van allerlei groen ten in hoofdzaak voor de binnenlandsche markt. In hoofdzaak is dit een gevolg van den voor deze tak van den tuinbouw vrijwel on- beteekenenaen bedrijfssteun. Over 1937 was het gemiddeld bedrag van dezen steun f 59 per bedrijf (per jaar) of 3.46 pet. van de op brengst der geveilde producten. Deze onvoldoende regeeringssteun leidt tot niet of slechts weinig loonende bedrijven. Het volkomen gebrek aan geldmiddelen en het uitgeput raken van het crediet, waar door tienduizenden gezinnen hun meest ele mentaire levensbehoeften niet meer kunnen bevredigen, bedreigen thans deze tuinders in hun normale bedrijfsuitoefening. Geldmid delen tot voldoende toevoer van meststoffen aan den bodem en verschaffing van arbeids krachten tot bewerking daarvan zijn niet meer beschikbaar. De koudegrondtuinder wordt hierdoor tot roofbouw gedwongen. d.w.z. hij neemt van den bodem meer. dan hij er in den vorm van meststoffen en goede bewerking aan toevoegt. Dit beteekent een uitputting van den bo dem. Overigens productieve grond kan hier door tot woesten grond worden. De goede kwaliteit vereischt goede bewer king en bemesting van den bodem. Waar zal de tuinder de hiervoor benoodigde middelen moeten verkrijgen? vraagt het adres, dat vreest, dat de op zichzelf gerechtvaardigde kwaliteitseischen. welke de Regeering schijnt te willen gaan stellen, bij het uitblijven van steun tot ondergang vaii vele op zichzelf economisch verantwoorde bedrijven zal leiden. Om dit te voorkomen, betoogt het comité, is het noodig. dat althans de koudegrond- tuinders op korten termijn aan geldmidde len geholpen worden, om tot de noodzake lijke bemesting en bewerking van den bo dem te komen nu het voorjaarswerk voor de deur staat, eventueel als voorschot op den steun 1938. Een steunregeling voor kleine tuinders, zooals door de regeering ontwor pen. kan en zal het beoogde doel niet doen bereiken. Een tijdelijke oplossing ware volgens adres sante slechts te verkrijgen door den steun voor dezen tak van den tuinbouw te brengen op 15 pet. van de totale opbrengst van het geveilde product Doosje Een succes der wetenschap! In I nsta ntine schiep de we tenschap het pijnstillende middel van den modernen tijd. In Instantine zijn voortref felijke werking en absolute on schadelijkheid op ideale wijze vereenigd. 12 tabletten 70 ct., zakjes Tegen pijnen 2 labletten 15 ct. (Adv. Ingez. Med.) Pantserglas voor luchtbcsclicr- Procfnemingen hebben bevredigend resultaat. Woensdag werden op de schietbaan van het kamp Waalsdorp. proeven genomen met pantserglas, in het bijzonder met het doel dit glas voor luchtbeschermingsdoeleinden te gebruiken. Dipl. ing. Verduin, leider der luchtbescher- mings mij. tot het vervaardigen van lucht- beschermingsbenoodigdheden. Vlamingstraat 24. Den Haag. die het pantserglas heeft sa mengesteld. had een proefglas ter beschik king gesteld, waarmede, onder leiding van majoor Weeda. verschillende schietproeven genomen waren. Het pantserglas ziet er uit al gewoon glas en is volkomen doorzichtig, zoodat het voor alle gewenschte doeleinden gebezigd kan worden. De proefneming slaagde volkomen, het geen vooral met het oog op luchtbescher mingsmogelijkheden. zooals voor bedrijven waar in oorlogstijden het werk voortgezet moet worden, evenals voor automobielen enz. van groote waarde kan blijken te zijn. Nieuw Handboek van de K. N. A .C. Uitbreiding en verbetering. Met de uitgave 1938 is het zevende handboek van de K.N.A.C. in successie verschenen, dat den leden der Club telkenjare kosteloos wordt toegezonden. Dank zij de ervaringen van practischen aard, opgedaan in den loop der jaren is dit boek wel een zeer volledige vraagbaak ge worden op automobilistisch gebied, dat in zijn 480 bladzijden den bezitter antwoord geeft op iedere vraag van automobilistischen aard. Hoe veelzijdig de vorige uitgaven van het handboek der K.N.A.C. ook mogen zijn ge weest, toch is het weer mogelijk gebleken eenige nieuwe zeer interessante hoofdstuk ken aan het Handboek toe te voegen. In de eerste plaats is het boek verrijkt met een over negen dubbele pagina's afgedrukte kaart van 't Europeesch wegennet. Het is een kaart in kleuren, die, overzichtelijk en dui delijk van schaal als zij is. ongetwijfeld een van de meest geraadpleegde gedeelten van het Handboek 1938 zal vormen. Behalve deze belangrijke aanvulling van den inhoud kunnen ook tal van kleinere ver beteringen worden aangetroffen, die den in houd verrijken. Zoo worden bijv. in tal van landen behalve de internationale verkeersteekens. tevens nationale gebruikt, welke in Nederland geen algemeene bekendheid genieten. Bij de be schrijvingen van de verschillende landen, in het hoofdstuk „Buitenland" opgenomen, zijn de afbeeldingen van deze inheemsche verkeers teekens te vinden. De wegenkaarten van Nederland en de pro vincies, de plattegronden der steden met de voornaamste doorgangswegen en parkeer- voorschriften zijn tot het laatst toe bijge werkt, zoodat men er tal van nieuwe wegen op aantreft, welke in den loop van het vorig jaar zijn opengesteld. De gebruikelijke rubrieken als veerdien sten, uittreksels uit de Motor- en Rijwielwet. het Motor- en Rijwielreglement en de Be schikking, de kaartjes met de openstellings uren van de Nederlandsche, zoowel als de buitenlandsche douanekantoren, uittreksels uit de douanebepalingen en belastingen der verschillende landen, de beschrijvingen van een aantal tochten zoowel door binnen- als buitenland, en opgave van de bergpassen in Europa zoowel als van de heidevelden in Ne derland en vele andere, voor het binnen en buitenlandsch toerisme van het grootste be lang zijnde gegevens vullen deze uitgave, welke voor de bezitters in het jaar 1938 weer een betrouwbare gids zal zijn. Clir.-Historische Uiiie- Geen leeftijdsgrens voor Kamerleden. Zelfstandigheid der gemeente verdedigd. In de algemeene vergadering der Christe lijke Historische Unie, gisteren in Krasna- polsky te Amsterdam gehouden, is besloten op voorstel van het hoofdbestuur het volgend nieuwe artikel in het beginselprogram op te nemen ..Het zelfbeschikkingsrecht der gemeente worde gehandhaafd in overeenstemming met de taak. welke de gemeente naar historie en grondwet, in ons staatsbestel vervult De financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten en het toezicht op door de wet aangewezen handelingen der gemeente besturen. alsmede de gezagsoefening der hoogere organen, zij zoodanig, dat het bewust zijn van zelfstandigheid en eigen verant woordelijkheid van die besturen worde ver sterkt". Voor vrede en recht. Det afdeeling 's Gravenhage II bood de algemeene vergadering een motie aan. waarin men zich bij vernieuwing en met volle over tuiging uitspreekt voor krachtigen steun aan elke daad. welke de politiek van internatio naal recht en van trouw aan gesloten verdra gen zal kunnen bevorderen. Op voorstel van den voorzitter ging de ver gadering met de uitspraak, welke in de motie is neergelegd, mee. Maximum-bezit en steun. De afgevaardigde van Hoog-Soeren ontwik kelde bezwaren tegen de bepaling, dat men maximum f 200 mag bezitten alvorens voor steunuitkeering in aanmerking te komen. Spr. verzocht het hoofdbestuur te bewerken, dat deze bepaling wordt ingetrokken. Het resultaat van de discussies was ten slotte. dat de vergadering uiting gaf aan den wensch, dat wijziging wordt gebracht in de bepaling van het maximum bezit, alvorens voor steun in aanmerking te komen. De afdeeling Lemmer wilde, dat handels lieden, wier inkomen gedurende de laatste drie belastingjaren beneden f 200 per jaar is ;ebleven. uit het handelsregister worden ge schrapt. Dezelfde afdeeling drong er bij het hoofdbestuur en bij de Kamerfracties op aan, om alsnog alles te doen teneinde de regeering er toe te brengen, dat nog dit jaar een voor stel tot uitbreiding der ouderdomsverzekering bij het parlement wordt aanhangig gemaakt. Wensch en aandrang zullen aan de Kamer fracties worden overgebracht. Leeftijdsgrens voor Kamerleden. In bespreking kwam vervolgens een voorstel van de afdeeling Loosduinen, waarbij de Unie wordt verzocht een leeftijdsgrens vast te stellen voor haar Kamerleden (met uitzonde ring van de fractievoorzitters) en voor de leden van het hoofdbestuur (met uitzonde ring van den voorzitter). De afdeeling stelde voor die grens te bepalen op 65 jaar. De afge vaardigde meende, dat dit voorstel een ge dachte naar voren brengt, welke in menige afdeeling leeft. Jongeren zullen daardoor meer ;elegenheid krijgen, zich te ontplooien. De afgevaardigde van Haarlem bestreed het voorstel. Hij betoogde o.m., dat het niet gaat om den leeftijd, doch om de persoonlijkheid van hen. die aan het hoofd van de partij staan. Spr. gaf den jongeren den raad hun krachten te concentreeren op ledenwerving. Laten zij de partij via hun organisatie groot maken. De S. D. A. P. zoo zeide spr. kent die leeftijdsgrens wel. Aan de regeling werd daar streng de hand gehouden met het gevolg, dat er klachten kwamen en besloten is. haar in de toekomst soepeler toe te passen. Met groote meerderheid van stemmen werd het voorstel Loosduinen tenslotte verworpen. De periodiek aftredende leden van het hoofdbestuur, prof. Th. L. Haitjema en rar. dr. A. A. van Rhijn werden herkozen, terwijl in de vacature ds. J. Hoekstra, die niet her kiesbaar was, werd benoemd ds. H. Bogers te Achlum. IN BOLLENLAND. Een dagelijkseh tafereeltje langs de wegen tusschen Haarlem en Den Haag- kurimala begin Juni naar Terschelling. De tinbaggermolen Karimata, die wil pro- beeren het Lutine-goud boven te brengen, zal vermoedelijk begin Juni naar Terschelling vertrekken. Het zal in hooge mate van de weersomstan digheden en verder van het succes van de onderneming afhangen hoe lang de berging zal duren. Kort geleden zijn de verschillende voorbe reidende regelingen tot stand gekomen. Er is overeenstemming.bereikt met de verschillen de rechthebbenden op de opbrengst van de Lutine. De verzekering van den molen van het tijdstip van vertrek van Kinderdijk af tot het oogenblik van terugkeer te Kinderdijk is naar genoegen geregeld kunnen worden. De sleep naar Terschelling en terug ge schiedt door L. Smit en Co's internationalen sleepdienst. Op Terschelling is de medewer king verkregen van de N.V. Scheepvaart Maartschappij G. Doeksen en Zonen, die het noodige voorbereidende werk zullen uitvoeren en voortdurend met een aantal sleepbooten en ander materieel deh molen zullen assistee- ren. Zij beschikken over een groote kennis van de plaatselijke omstandigheden van Ter schelling. De geheele organisatie van het baggerwerk op de Lutine is uiteraard in eigen beheer van de Billiton Maatschappij, die op dit gebied over een groote ervaring beschikt De Vrouwen Vredesgang. De Vrouwen Vredesgang op 18 Mei a.s. trekt niet alleen hier te lande, doch ook in het bui tenland zeer de aandacht. De adressen, die aan regeering en Volkenbond zullen worden overhandigd, zijn reeds onderteekend o.a. door den Internationalen Vrouwenraad, zete lend te Brussel, het Comité voor Vrede en Ont wapening der Internationale Vrouwenorgani saties „Dingman-Comité") te Genève. de Fransche afdeeling van de „Ligue des mères et des educatrices pour la Paix", die 18 Mei een afgevaardigde zendt, en de .Bund Schweizeri- scher Frauenvereine". die ongeveer alle Zwitsersche vrouwenvereenigingen omvat. Bc- toogingen zullen gehouden worden in Zwit serland. Frankrijk en Aberdeen (Schotland). Adhaesie-betuigingen werden reeds van ver schillende kanten ontvangen. EERSTE STEENLEGGING NAZORG- WONINGEN OP ..ZONNESTRAAL". Woensdag is op het landgoed van het sa natorium voor tuberculoselijders „Zonne straal" te Hilversum, de eerste steenlegging geschied van de woningen voor nazorgpa- tienten in gezinsverband. De bouw van de eerste drie woningen, welke beoogen nazorg- patienten, die in de werkplaatsen van „Zon nestraal" arbeiden, met hun gezin op het landgoed huisvesting te verleenen, is moge lijk geworden dank zij het Eugenie van Moppes-Rose fonds, gesticht door den heer van Moppes ter eere van de nagedachtenis van zijn moeder. In gebouw St. Bavo te Haarlem had Woensdag de huldiging plaats van den heer A. J. Loerakker, ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als hoofdbestuurder van den R.-K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". Mgr. J. P. Huibers. bisschop van Haarlem, tijdens zijn toespraak! Huwelijkszwendelaar troggelde dienstbode haar geld af. Twee en een half jaar gevangenisstraf geëischt. Een huwelijkszwendelaar, die zich ..puzzle koning" en journalist noemt, stond Woensdag voor de Amsterdamsche rechtbank terecht we gens oplichting. Een Duitsche dienstbode had hij wijs gemaakt, dat hij haar zou trouwen en hij wist haar over te halen hem f 500 te leenen. De man is reeds herhaaldelijk veroordeeld Toen hij met. de dienstbode kennis maakte, was hij ondertouwd met een vrouw, die op een zijner huwelijksadvertenties had geschreven. Na lang praten en vele beloften van de zijde van" verdachte had het meisje besloten haar spaarduitjes van de postspaarbank te halen. Toen hij het geld eenmaal in handen had, had verdachte plotseling haast. Enkele oogenblikken later was hij verdwenen en zij had hem nooit teruggezien President: ..En hij had u beloofd te zullen trouwen." Getuige: ..Hij zou de papieren uit Duitsch- land verzorgen en binnen vijf weken zouden we getrouwd zijn. President: „En u wist niet. dat hij onder trouwd was met een andere vrouw?" Neen. daar was getuige niet mee bekend. Hij sprak maar steeds over het huwelijk. „Ik zou een hemel op aarde krijgen.', zegt getuige. En het geld zou ik terugkrijgen, want van een arm dienstmeisje had hij geen geld noodig De officier van justitie zeide ln zijn requisi toir. dat deze verdachte zich zelf nog het praedicaat van betrouwbaarheid durft toe kennen. dochhij is niet minder dan zes tien maal veroordeeld, waaronder vijf jaar dwangarbeid in het buitenland. Gezien den ernst van de feiten en zijn vroegere veroordeelingen vroeg de officier een gevangenisstraf van twee en een half jaar. Na raadkamer deelde de president mede. dat het onderzoek naar de meening van de rechtbank niet volledig is geweest, zoodat de stukken in handen van den rechter-commis- saris worden gesteld. Het verzoek van verdachte om in vrijheid te worden gesteld, wees de rechtbank af. NED. BOND VAN LEERAREN EN LEERARES- SEN BIJ HET NIJVERHEIDSONDERWIJS. Woensdag is in het American Hotel te Am sterdam de algemeene vergadering gehouden van den Nederlandschen Bond van Leeraren en Leeraressen bij het Nijverheidsonderwijs. Als leden van het hoofdbestuur werden her kozen de heeren H. Wapstra te Utrecht. E. H. Harder te Alkmaar en mej. H. G. W. Frijlink te Winschoten, terwijl voorts gekozen werd mej. M. Vingerhoed te Amsterdam. Het rapport van de commissie ..Ordening leermiddelen en methoden" eindigde met de drie volgende conclusies: 1. De leermiddelenvoorziening voor het la ger nijverheidsonderwijs laat in het alge meen veel te wenschen over, zoodat verbete ring hiervan zeer wenschelijk is, en wat t.a.v. leergangen en leerboeken, voor het theorie- onderwijs: aanschouwingsmiddelen; demon stratiemiddelen; opgaven voor praktijk en teekenonderwijs. 2. De leermiddelenvoorziening voor het V. L. O staat op een zeer behoorlijk peil. 3. Teneinde verbetering te verkrijgen worde een permanente commissie ingesteld. De vergadering besloot, dat de bond hiertoe het initiatief zal nemen. Het hoofdbestuur werd opgedragen met alle kracht te ijveren tegen de invoering van onderwijs in huishou delijke vakken in het zevende en eventueel in hoogere leerjaren aan de lagere scholen, in dien het rapport van de door de regeering benoemde commissie daartoe aanleiding geeft Met de Paaschdagen was ik in de kleine stad mijner jeugd Het is steeds aardig aan u zelf te bemerken hoezeer anders ge de stad uwer jeugd en voor al de inwoners van zoo'n stad ondergaat dan alle andere steden en alle andere inwoners ter wereld. De straten, de hulzen en de menschen roe pen herinneringen bij U wakker van zulk een aard, dat ge alles anders bekijkt dan iemand, die er nieuw-gekomen die herinneringen niet aan bezit. Wanneer u bijvoorbeeld in zoo'n stadje van mijn jeugd zoudt komen als argeloos homo novus dan zoudt U dat deftige gymnasium daar zien als een vierkant grijs gebouw met twee gelijke ramenrijen en een deur in het midden. Maar voor mij is het iets zeer levends en door dien onaandoenlijken gevel heen zie ik er het hart en het leven. Ik weet dat die beide ramen links die van de kamer-rectoris zijn en dat er aan het stukje wand tusschen die ramen een portret hangt van een heer-in- gekleede jas plus bakkebaarden; dat er een Mlnervabeeld staat op het ouderwetsche bu reau en een boekenmolen ernaast en twee leeren crapauds voor benarde moeders en va ders van spruiten, die maar geen Grieksch kunnen leeren. Ik bedoel maar. Ik bedoel maar, dat wanneer u langs den Koninginneweg van mijn jeugdstad zoudt gaan. dat eene grijze huis-in-de-rij u niets zeggen zal. terwijl ik dan onmiddellijk beel den uit mijn kinderjaren zie opdoemen: een blond meisje, een naam die zestien maal in mijn balboekje voorkwam, de dansles met wit- garen handschoenen, limonade op den ver jaardag van Corrie. twee blonde vlechten en de eerste, vlinderteere kus. Nu woont in dat grijze huis een dokter die uit den vreemde gekomen is en Corrie zoo heb* ik mij laten vertellen woont in Woer den; zij is heel dik geworden en de smarten des levens zijn haar niet gespaard gebleven. Dat komt ervan wanneer je een apotheker trouwt, die een assistente heeft, dieenfin dat zijn van die dingen.nietwaar? Ik bedoel maar dat je de huizen, de men schen en de straten in zoo'n stadje ziet als de steen-en-vleesch-geworden dagen-van-vroe- ger. Wat heel weemoedig kan zijn. En waarin een ontzaglijke levensverdieping kan schuilen voor een zieltje helder als beekwater. Zoo'n bedevaart naar het kapelleke van Sin te-Jonkheid is een goede en waardige gang ten Paschen. Ge leert er uit, dat de stilte, die over de marktpleinen en rond de kerken van Neder land is. nog zoo diep en zoo weidsch kan zijn als ge niet meer vermoed had. Dat de menschen nog vriendelijk en aardig kunnen zijn: nog een beetje goede manieren en goede bedoelingen hebben. Dat de rust. de bezinning, de kalmte her en der nog heel levend en werkelijk zijn. En wanneer u zegt dat dit onbelangrijk is en niet de ruimte van dit hoekje in de krant waard, dan hebt u ongelijk. Want deze lieve zekerheid is bestendiger dan het Britsch-Italiaansche verdrag, dat vele, vele kolommen van de krant in beslag neemt en dat lang zoo geruststellend niet Is als het goede besef, dat tusschen die twee vensters van de rectorskamer die meneer met die bakkebaarden nog altijd zijn Weledel- Zeergeleerde blikken over den boekenmolen en de stoffige Minerva doet staren. En dat de brouille tusschen den notaris en den burgemeester veel en veel bestendiger is dan de as tusschen Berlijn en Rome. En zou voor u de herinnering aan een bal boekje met zestienmaal Corrie niet meer ge luk vertegenwoordigen dan zestienduizend- maai Cornelia in die altijd-schemerachtige kamer achter de glazen deuren van een Woerdensche apotheek? Ik bedoel maarMr. E. ELIAS.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5