GEEN MOEILIJKHEDEN THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS bij de Fransch-Britsche besprekingen verwacht Weenen krijgt een Duitsch karakter. W' donderdag 2i aprtt; 1938 HA'A'REEM'S DAGBEAD Spanje en Midden-Europa op den voorgrond. Ciano naar Londen De Britsche minister van buitenland- sche zaken, Lord Halifax, zal eind van deze week te Londen terugkceren en terstond een aanvang maken met de voorbereiding der Fransch-Britsche besprekingen op 29 en 30 April. Diplomatieke Engelsehe kringen verwachten, dat deze besprekingen geen enkele moeilijkheid zullen ont moeten en dat de Fransche en Bril- sche staatslieden geen moeite zullen hebben het geheel eens te worden over de problemen der buitenlandsche poli tiek en der defensie, die zullen worden aangesneden. Het Britsch-Italiaansche accoord zal worden besproken, terwijl tegelijkertijd de Fransch- Italiaansche betrekkingen behandeld zullen worden, evenals de punten, waarover Frank rijk met Italië wil onderhandelen. Uiteraard zullen verder de Spaansche en Midden-Euro- peesche problemen op den voorgrond der be sprekingen staan. Ten aanzien van Spanje verwacht men geen wijziging der Britsche houding. Ten opzichte van midden-Europa ligt het voor de hand, dat de Britsche regeerin; overleg wil plegen met de Fransche ministers over de diplomatieke actie, die ondernomen zou kunnen worden, of het standpunt, dat zou moeten worden aangenomen ter consolideering van de oppositie der staten, die zich onder Duitschen druk bevinden. Tenslotte zal het algemeene defensievraagstuk onder oogen worden gezien. Daarbij zou ook het vraagstuk Otlo van Habsburg van opruiïng togen liet Derde Rijk beschuldigd. „Landsverraderlijk interview" met de Petit Pavisien. Het Duitsche Nieuws Bureau meldt, dat van anti-Duitsche zijde de bewering was geuit, dat het tegen Otto van Habsburg uitgevaardigde bevel tot inhechtenisneming slechts een voor wendsel zou zijn voor het rijk zich in het bezit te stellen van het vermogen der Habsburgers. Berliner Boersenzeitung schrijft, dat het vermogen der Habsburgers reeds sedert weken in beslag is genomen. De redenen daarvoor heeft Otto van Habsburg volgens het blad op 16 Maart jl. geleverd, toen hij een „landver- raderlijk interview" toestond aan de „Petit Parlsien". Dat men hem niet de mogelijkheid kon laten met behulp van het in Oostenrijk en daarmede in het Groot Duitsche Rijk aan wezige vermogen zijn hoog- en landverrader- lijke onderneming te financieren, was geheel natuurlijk. Met de vankrachtwording der wet over de hereeniging van Duitsch-Oostenrijk met het rijk op 13 Maart was Otto van Habs burg Duitsch staatsburger geworden en daar mede aan het rijk en den führer tot trouw verplicht. Met zijn Interview heeft hij het bui tenland tegen rijk. volk en führer opgezet en tegelijkertijd op het Duitsche geslacht der Habsburgers de schandvlek geworpen den laatsten separatist te hebben opgeleverd. De strijd in Zuid-Sjantoeng. Japanners zijn Lini binnen gedrongen. In Sjansi zouden de Chineezen groote vorderingen hebben gemaakt. Volgens te Hankau binnengekomen Chi- neesche frontberichten zijn de Japanners er in den loop van verbitterde gevechten in Zuid Sjantoeng in geslaagd het noordelijk deel van de stad Lini binnen te dringen. De Chineezen verklaren dit hierdoor, dat in dezen sector belangrijke Japansche verster kingen uit Tsingtao in het veld gebracht zijn. Het Chineesehe persbureau meldt, dat in den sector van Yihsien de Japansche troepen gisterochtend vroeg een aanval hebben on dernomen. Zij werden echter teruggewor pen. Gebruikmakend van de verplaatsing van een groot aantal Japansche troepen uit Zuid Sjansi en Noord Honan naar Zuid-Sjantoeng zenden de Chineezen krachtige versterkingen naar Zuid Sjansji en Noord Honan om te trachten de Japanners in te sluiten. In Oost-Sjansi hebben de Chineezen onge veer drie- tot vierduizend Japanners ge dood en honderd transportauto's buitge maakt. Acht districten in West Sjansi zijn thans van Japansche troepen gezuiverd. China vormt nieuwe troepen. Volgens Reuter is China bezig met het op leiden van duizenden nieuwe soldaten. Een buitenlandsch waarnemer verklaart, dat de geheele mannelijke bevolking van de provin cies Honan. Kwangsi en Kweitsjau een mili taire opleiding schijnt te krijgen. Er schijnt een overvloed van munitie te zijn Duizenden kisten geweren en andere wapens worden ver voerd naar afgelegen opslagplaatsen die in dc heuvelen verborgen liggen. Overal wijzen teekenen op weloverwogen activiteit, vlieg velden worden aangelegd, weger, gebaand, sta len bruggen gebouwd, spoorwegen uitgebreid. VLIEGTUIGONGELUK IN FRANKRIJK BEVESTIGD. Havas bevestigt, dat Woensdagmorgen te Lvon een militair vliegtuig tijdens een oefening is verongelukt Het toestel is ln brand g"gen en de vijf inzittenden zijn in de vlammen om het leven gekomen. der levensmiddelenvoorziening in tijden van oorlog ter sprake kunnen komen. Te Rome wordt op voorzichtige wijze in gezaghebbende kringen gewag ge maakt van de mogelijkheid van een bezoek van Ciano aan Londen wanneer de Britsch-Italiaansche overeenkomst van kracht zal zijn geworden. Dultschlaod. Gearresteerde functionarissen uit het voormalige Oostenrijk. Het „Schwarze Korps" publiceert de foto's van een aantal gearresteerde Oostenrijkers, leden van het Vaderlandsche front. Zij zijn in gevangeniskleedij met een baard van en kele dagen. Het zijn Ludwig, de chef van den regeeringspersdienst, Traeger, chef van de staatspolitie te Graz. Franz Mayer, uitgever van de Wiener Stadtstimmen, Eckert, secre taris van het Vaderlandsche Front, Alexan der. commandant van de stormtroepen van het Vaderlandsche Front en Stepan. de eerste secretaris van het Vaderlandsche Front. Het blad ontkent, dat zij gedood zouden zijn. Het „Schwarze Korps' werpt hen verschillende beleedigingen naar het hoofd. Alexander o.a. wordt een gangster eerste klas genoemd ,.A1 Capone waardig". Polen Splitsing in het Kamp der Nationale Eenheid". Door het optreden van Jerzy Rutkowski is een scheuring ontstaan in het „Kamp der Nationale Unie". Veertigduizend leden van den bond Jong Polen hebben den jeugddienst, welke deel uitmaakt van het Kamp der Natio nale Eenheid, verlaten. Rutkowski heeft ver klaard, dat hij trouw zal blijven aan het denkbeeld van maarschalk Smigly Rydz, doch hij wil zich alle vrijheid van handelen voorbe houden. Li een officieel communiqué wordt medege deeld, dat Rutkowski uit zijn functies onthe ven is op besluit van den leider van het kamp, generaal Skwarczynski. De bond Jong Polen moet echter nog steeds beschouwd worden als deel uitmakende van het Kamp der Nationale Eenheid. Skwarczynski heeft een oproep uitgevaar digd aan de leden van den bond Jong Polen, waarin hij hun vraagt zich te onderwerpen aan kol. Calinat, die voorloopig tot leider dei- beweging is benoemd. Volgens gezaghebbende kringen van het Kamp der Nationale Eenheid, is de ontheffing van Rutkowski uit zijn functies veroorzaakt doordat hij te nauw samenwerkte met zekere leiders van uiterst rechtsche jeugdgroepeerin- gen. A ra eri ka. geopend. Vele sprekers zullen hier de op vattingen tot uitdrukking brengen, dat de Amerikaansche neutraliteit reeds ondermijnd wordt door buitenlandsche propaganda en door de pogingen van de Europeesche demo cratische landen zich te verzekeren van Amerikaansche hulp in geval van een oor log tegen het fascisme. Roemenië Codreanu naar de gevangenis. Codreanu heeft men na zijn veroordeeling tot /es maanden gevangenisstraf niet, zooals aanvankelijk scheen, op vrije voeten gelaten, doch hij is naar een gevangenis overgebracht. Hij zou niet in hooger beroep gaan. Daarente gen heeft Codreanu wel een aanklacht inge diend tegen professor Jorga, daar deze in een brief aan de rechtbank beweerd heeft, dat bij Codreanu een brief gevonden is, waaruit blijkt dat hij schuldig is aan hoogverraad. Weer slachtoffers in Palestina. Arabische vrijscharcn roeren zicli. Het D. N. B. meldt uit Jeruzalem: Arabische vrijscharen hebben gisteren de politiepost te Beisan aangevallen. Langen tijd werd over en weer gevuurd, waarbij een politie-agent werd gedood. In de nabijheid van Beisan kwam het tot een ernstige botsing tusschen politie, Britsche militairen en Arabische vrijscharen. De strijd duurde tot in de avonduren. Bij het gevecht werden vijf Arabieren gedood. In den afgeloopen nacht zijn verscheidene Joodsche kolonies in 't dal van den Jordaan beschoten. Toenemende spionnage in Engeland. Onthullingen van de Star. „Whitehall vol spionnen". De Star meent te weten, dat de aan zienlijke toeneming van het aantal spionnen, dat naar Engeland geko men is sedert het bewapeningspro gramma wordt uitgevoerd, leven dige ongerustheid wekt bij het mi nisterie van oorlog. Te Aldershot, aldus het blad. worden als huisknechten in de officierswoningen veelal vreemdelingen gebruikt. Bijgevolg zou het Waroffice gehuwden officieren instructies hebben gegeven thuis zich te onthouden van besprekingen van kwesties van militairen aard. Gelijke stappen zouden zijn gedaan bij de functionarissen van de admiraliteit en het ministerie van luchtvaart. Het blad voegt hieraan toe. dat in Whitehall, het centrum der ministe ries, de hotels, restaurants en tearooms dagelijks vol spionnen zitten, ama teurs zoowel als beroepsspionnen, die hopen inlichtingen te vernemen, die een indiscreet ambtenaar zich zou kunnen laten ontsnappen. De levering van vliegtuigen aan Engeland. Naar te Washington verluidt zal de Ameri kaansche regeering geen hinderpalen in den weg leggen aan de Britsche aankoopen van zooveel beschikbaar luchtvaartmateriaal als Groot Brïttannië wenscht. De regeering is sterk genoeg om de protesten af te wijzen, die ongetwijfeld zullen komen van den kant van militante groepen in het congres. De verkoop van een groote aantal militaire vliegtuigen aan Engeland zou zeker door de „isolationis- ten" aangegrepen worden als voortreffelijk materiaal voor hun campagne. Het „Isolationistische blok" is nog machtig, vooral in den Senaat. Op 28 Mei wordt in Washington een nationaal anti-oorlogscongres PARADE TER EERE VAN HITLER'S VERJAARDAG. BERLIJN, 20 April (D.N.B.) Ter gelegen heid van den 49sten verjaardag van den Führer is heden in de „Unter den Linden" een groote pa iade van het leger gehouden, welke door Adolf Hitler, omringd door de verschillende opperbevelhebbers van de 011- derdeelen, werd gadegeslagen. Aan het hoofd van de parade marcheerden Oostenrijksche afdeelingen. Zestien dooden bij auto-ongeluk in Turkije. Vrachtauto in rivier terechtgekomen. Bij Trebizonde is een vrachtauto waarop zes-en-twintig menschen hadden plaats ge nomen. ten gevolge van een defect aan de stuurinrichting, door de leuning van een bruj gereden en in de rivier gevallen. Zestien men schen kwamen om het leven, tien personen werden ernstig gewond. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNC En steeds nader en nader kwam het schip van Zwartriem, steeds nader en nader. Maar nu moeten jullie niet denken, dat oom Mopper- niet er heelemaal zonder kleerscheuren was afgekomen! Voordat de matrozen van de Zeehavik hun verzet opgaven, kreeg oom van achteren plotseling een harde klap op het hoofd, zoodat hij wel een kwartier bewusteloos was. Maar jullie zien nu wel op het plaatje, dat hij weer wat opgekikkerd is. hè? Hij zit weliswaar nog op den grond, maar hij weet tenminste weer. wat er om hem heen gebeurt en hij ziet ook wel, dat zij de boeven hebben overwonnen. Een matroos van de Zeehavik, die nog al kwaadaardig was, keek hem nijdig aan. Jullie bent zeker vriendjes van Zwartriem, hè? Als jullie er niet geweest waren, hadden wij die lui in de pan gehakt! Oom stak zijn vuist in de lucht. Nou. dat moesten we juist NIET hebben! lachte hij. Hij voelde zich alweer heel wat beter en nu vond hij het maar zaak. zoo spoedig mogelijk aan boord te komen van de Blauwe Arend, waar Zwartriem wel zoo vriendelijk zou zijn hen uit dankbaarheid aan land te zetten. En letten jullie maar op, wat er morgen gebeurt! Dag! Uniformen allerwegen. Op zoek naar grootouders en overgrootouders. Chaos in het geldverkeer. Weenen, 18 April. (Van onzen correspondent.) EENEN krijgt meer en meer het ka rakter van een Duitsche stad. Men ziet nog overal Duitsche Schupo's in groenachtige uniformen en Duit sche officieren en soldaten in vaalgrijze kleedij op straat. Zij bevolken ook de cafés en restau rants en de wijn- en bierlokalen. De Oosten rijksche uniformen van het leger en van de politie verdwijnen mettertijd geheel en al. Een deel van de soldaten is al in Duitsche unifor men gestoken en de Weensche agenten wan delen ten deele ook al in uniformen rond, zooals hun Duitsche collega's die hebben. Het zal niet lang meer duren, of nergens is meer een verschil te zien. De verkeersagenten dra gen al lange witte jassen en hebben reeds platte witte petten op. Zij hadden veel be kijks, toen zij in deze nieuwe kleedij des voor- middags opeens op hun posten stonden. Li de Weensche couranten werden zij afgebeeld. Overal komt men verder zwarte S. S.- en brume S. A.-uniformen tegen. Nog nooit heeft men hier zooveel uniformen op straat gezien. Voorloopig zal dit wel zoo blijven. Dc roode hakenkruisvlaggen waaien nog al tijd van dc gevels van de huizen en overal m dc etalagekasten van dc zaken van arische winkeliers zijn hakenkruisen aangebracht, ter wij] hier ook veelal beeltenissen van Hitier prijken. Joden ziet men veel minder dan vroeger. Li de meeste koffiehuizen en restaurants worden zij niet eens meer toegelaten. Opschriften op de ramen en op de deuren vermelden, dat niet- arische klanten niet gewenscht en niet wel kom zijn! Joden, die geen Oostenrijksche staatsbur gers zijn, tooien zich nog steeds met lintjes en strikjes in de nationale kleuren van het land, waartoe zij behooren. Ook dragen zij vaak vlaggespeldjes in hun knoopsgat. Oostenrijk sche Joden, die in den grooten wereldoorlog hebben meegevochten en die zich daarbij on derscheiden hebben, dragen hun oorlogsdeco raties weer, opdat zij niet op straat worden lastig gevallen. In de Weensche dagbladen zijn weer tal van huwelijksadvertenties verschenen. In de meeste er van wordt de nadruk gelegd op het ariscb-zijn van de betreffende trouw lustige heeren en dames. Maar er zijn ook advertenties van niet-ariërs bij. Li het Neues Wiener Tagblatt staat o.a. een advertentie van een niet-arische dame, die zegt, dat zij tóch een blondine is, en er vlak onder staat een advertentie van twee andere, „serieuze" „Nichtarierinnen", waarbij uitdrukkeliik ver meld wordt, dat de eene blond is en blauwe oogen heeft, terwijl de andere een „Rubens type" is. In hetzelfde blad adverteert het „eerste Duitsoh-arische huwelijksmakelaarsbureau van Weenen", terwijl ook verschillende ge nealogische bureaux hun diensten aanbieden. Ontelbaar veel Oostenrijkers toch zijn haas- Franco's troepen bezetten grens post. Het Val d'Arandal bezet. Kuststrook van 70 K.M. in het bezit der Nationalisten. Het Val d'Arandal aan de Fransche grens is thans geheel in handen van de rechtschen. Reeds in den nacht op Woensdag had een rechtsche verkenningspatrouille den Portil- lon-pas bezet en omstreeks tien uur in den ochtend traden de rechtsche troepen in contact met de Fransche grenswacht. Te een uur reed een auto met de vlag van het rechtsche Spanje de Pont du Roi op en stop te in het midden. Vijftien Phalangisten ste gen uit en begaven zich naar de Fransche grenspost, waar hun commandant, een jonge luitenant verklaarde, dat hij namens de re geering van Franco bezit had genomen van de Spaansche grenswacht te Val d'Aran. Drie bataljons van duizend man elk hadden opdracht Val d'Argan te bezetten, doch na den pas van Bonaigue hebben zij geen tegenstand meer ontmoet. Aan de grens is de vlag van het rechtsche Spanje geheschen. De linkervleugel van het leger van Aranda, die gisterochtend van Santa Magdalena ver trokken was in zuidelijke richting, is des middags op vier kilometer van Alcale de Chivert aangekomen. De rechtsche troepen hebben thans langs de kust een strook van meer dan 70 kilometer en een derde deel van de provincie Castellon in hun bezit. Successen der republikeinen. Uit Barcelona: Li de Pyreneeën hadden de troepen van Franco de Rio Pallaresa overgestoken en wa ren zij tot dicht bij Andorra genaderd. De regeeringstroepen hebben evenwel verster king ontvangen en hebben in een tegenaanval het verloren terrein heroverd Ook aanvallen van de rechtsche troepen bij Tremp in de omgeving van Isona, wer den afgeslagen. tig aan het nasnuffelen in hun familiepa pieren gegaan Zij, die een openbare betrek king bekleeden of die er gaarne een zouden willen hebben, moeten kunnen bewijzen, dat hun grootouders en overgrootouders arisch waren. Sinds lang heeft men hier niet zoo veel aan geslachtskunde gedaan. Het faroHie onderzoek is hier nogal moeilijk, omdat men in Oostenrijk nooit zulk een goede instelling gehad heeft als de burgerlijke stand in Duitschland. Veelal zijn de mededeelingen omtrent de voorouders alleen maar in de oude registers der kerken te vinden, die vaak niet al te nauwkeurig waren. In de schrijf wijze der familienamen werden nogal eens willekeurige veranderingen aangebracht. Bo vendien stamt een groot gedeelte van de Oostenrijkers uit streken, die vroeger wel deel uitmaakten van het uitgestrekte Oosten- rijk-Hongaarsche rijik, maar die thans tot Tsjecho-Slowakije of Polen, Roemenië of Joego-Slavië, Italië of Hongarije behooren. Dit maakt een en ander vaak zeer gecompli ceerd. Gecompliceerd is op het oogenblik ook nog altijd het binnenlandsche geldverkeer. Er zijn zoowel Oostenrijksche schillingen en groschen als Duitsche marken en pfennige in omloop. Anderhalve schilling is één mark. Voor drie schillingen krijgt men twee mark. Tien pfen nige zijn vijftien groschen. Het is een heele toer al die muntstukken uit elkaar te houden. Wanneer men ergens met een biljet van twintig mark betaalt, geldt dit als dertig schillingen. Men krijgt zoowel Duitsch als Oostenrijksch geld door elkaar terug. Een ieder heeft een tabel in zijn zak. waarop hij de verschillende bedragen in de diverse geldsoorten uitgere kend ziet. Die tabellen kan men op de hoeken van de straten en in winkels krijgen. Elkeen, die met geld te maken heeft en wie is er, die er niet mee in aanraking komt? moet een rekenkunstenaar zijn. Des avonds zitten de kellners bij het afdra gen van hun kassa met hun handen in het haar. Ze hebben een berg Duitsch en Oosten rijksch geld voor zich liggen. De prijzen op de „Speisekarten" en op de lijsten der „Getranke" zijn in twee geldsoorten uitgerekend. Een „Viertel" wijn kost vijftig groschen (dat is een halve schilling 1 of drieëndertig pfennige. Ook de prijzen in de winkels staan zoowel in Duit sche als in Oostenrijksche „Wahrung" ver meld. En ook op de trams kan men zoowel in het Duitsch als in het Oostenrijksch of ook „gemengd" betalen. Gelukkig zal deze toestand niet lang blijven voortbestaan. Tenslotte zal men alleen maar marken en pfennige hebben. W. M. BEKAAR. ^lAEIC^ PROGRAMMA VRIJDAG 22 APRIL HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr. pl.) 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Geluk- wenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Mor gendienst. 11.— Gramofoonmuziek 11.15 Viool en piano. In de pauze Gramofoonmuziek 12. Berichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 En semble van der Horst en gramofoonmuziek 2.00 Gramofoonmuziek 2.25 Christ, lectuur. 3. Solistenconcert 4.20 Gramofoonmuziek 5.Or gelspel 6.— Gramofoonmuziek 6.30 Voor tuin- liefhebbers 7.— Berichten 7.15 Literair half uurtje 7.45 Reportage 8.Berichten ANP. Her haling SOS-Berichten 8.15 NCRV-Orkest en solisten. (Om ca. 10.— Berichten ANP) 10.45 Causerie over Honkbal 11.Gramofoonmuziek ca. 11.5012.Schriftlezing. HILVERSUM H, 301,5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.08 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA. 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8,— Gramofoonmuziek 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek. 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.Gra mofoonmuziek 12.30 Ensemble Hona Palmay. I.10 Orgelspel 1.30 Bona Palmay's ensemble 2.15 AVRO-Dansorkest, B. Decker's orkest en solist. 4.Gramofoonmuziek 5.Voor de kin deren 5.30 Orgelspel 6.05 De Ramblers 6.30 Po litiek radiojournaal. 6.50 Orgelspel 7.Cau serie „Honderd Jaar Burgerlijk Wetboek". 7.20 Berichten ANP. 7.30 Berichten. 7.35 Lezen in den Bijbel. 8.Zang en piano 8.30 Causerie „Het zien van schilderijen". 9.VARA-Orkest en soliste. 10.— Fantasia en solist 10.30 Berich ten ANP. 10.40 Avondwijding 11— Pianovoor dracht. 11.30 Jazzmuziek (gr. pl.) 11.5512. Gramofoonmuziek DROITWICH, 1500 M. 10.20 BBC-Schotsch Orkest. 11.05 Saxofoon voordracht 11.20 Het Norris Stanley Sextet II.50 Jack Hart en zijn Band 12.35 Zang en piano. 1.20 Het Viani-Sextet 1.50 Gramofoon muziek 2.20 Geiger en zijn orkest 2.50 Causerie „Junk" 3.05 Gramofoonmuziek 3.35 Radiotoo- neel. 4.20 Zang 4.40 Medvedeff's Balalaika- Orkest 5.20 Berichten 5.45 Causerie „.Parties and Problems in South African Politics". 6. Cellovoordracht 6.20 Orgelspel, mmv. solisten 6.50 Radiotooneel met muziek 7.20 Radiotoo- neel 8.20 Berichten 8.40 Causerie „Om- New Listeners" 8.55 Radiotooneel 9.35 BBC-Orkest 10.40 Ambrose's Band. 10.50—11.20 Dansmuziek (gramofoonplaten) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 7.558.05, 9.10 en 9.50 Gramofoonmu ziek 11.35 Gramofoonmuziek, 12.50 Zang 1.05 Gramofoonmuziek 2.05 en 3.35 Zang 3.50 Gra mofoonmuziek 4.20 Het Benedetti-kwartet 5.20 Zang. 5.35 Piano voor dracht 6.20 Gramofoon muziek 7.35 Zang 7.50 Radiotooneel 9.50 Gra mofoonmuziek 10.20—11.50 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.30 Gramofoonmuziek 6.30 Orkestconcert 12.35 Gramofoonmuziek 1.30 Concert 3.20 Eugen Jahn's orkest 5.20 Piano en zang 6.30 Omroep-Amusementsorkest, e. a. (gr. opn.) 9.35 Gramofoonmuziek 10.05—11.20 Stedelijk Orkest van Wuppertal. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 en 12 30 Om- roepsalonorkest 12:50—1.20 Gramofoonmuziek 4.20 Frank Temmerman's orkest 5.20 Gramo foonmuziek 5.35 Omroepsa Ion orkest 7.20 Na tionaal Orkest en soliste. (8.05—8.35 Radiotoo neel». 9.3010.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 en 12.30 Om roeporkest 12.50—1.20 Gramofoonmuziek 4.20 Omroeporkest 5.38 Gramofoonmuziek 5.55 Ca baretprogramma 7.20 Gramofoonmuziek en zang 7.50 Uit Oslo: Philharmonisch Orkest, Academisch koor en solist (8.25—8.30 Gramo foonmuziek.) 9.30—10.20 Dansmuziek (grpl) DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 6.30 B. Romanoffs Balalaika-Orkest en so listen. 7.20 Omroep-Amusementsorkest. 8.20 Duitschlandecho. 8.35 Solistenconcert 9.20 Be richten 9.50 Kamermuziek. 10.05 Berichten 10.2011.20 Concert (gr.opr» 1

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6