Het Nichtje van buiten Voor de eerste maal vond Weenen de officieele viering plaats van den verjaardag van den Führer, Adolf Hitler. Tijdens de troepenparade over de Ringstrasse De „Great Metropolitan welke deze week te Epsom verreden werd, trok als steeds veel belangstelling. Een snapshot tijdens de race Het seizoen van het polo-te-paard is in Engeland geopend De laatste hand wordt gelegd aan de tentoonstelling van I L 1 Liri c spoorweg-modellen, welke in Central Hall te Londen it met een match tusschen Kent en Sussex a geopend FEUILLETON door LADY TROUBRIDGE. Linet stond bij het houten tuinhekje van Thatched House op den ouden postbode te wachten, De zon wierp een gouden gloed over haar donkere haren en scheen lichtjes te too- veren in haar heldere blauwe oogen. Zoo dadelijk zou de oude man met lang zame bewegingen van zijn fiets stappen, deze tegen het hekje zetten en haar de post over handigen. Dit was ook de dag waarop het week blad gewoonlijk kwam, dat nicht Kitty haar altijd stuurde uit de badplaats, waar zij woonde. De komst van dat weekblad op zich zelf was al een heele gebeurtenis in het saaie Lower Hartnell, dat maar een klein dorp was. Een berichteen fluistering uit die ele gante, vroolijke wereld, waar altijd alles het zelfde bleef en behalve de jaargetijden nooit iets veranderde. Linet was negentien. Zij had hier nu precies vijf jaar gewoond. Eerst was zij heel gelukkig geweest, want zij was dol op het huis en Mammy en zij hadden elkaar altijd honderd uit te vertellen. Er waren altijd grapjes en vertrouwelyk- heidjes; zij lachten om hun geldgebrek en werkten samen op 't kleine stukje grond, dat bij Thatched House behoorde. Maar in den laatsten tijd was de 19-jarige Linet om de een of andere reden onrustig ge worden. had zij het gevoel gekregen, dat lie' 'even in dit stille dorp stilstond. Het aeed v.aa- denken aan een rimpelloozen waterplas, waar je langzaam langs dreef en je de kans liep, dat je, als je den oever bereikte, plotse ling tot de ontdekking zou komen, dat je jeugd voorbij was. Linet Seton hoorde de roepstem van het le ven en zij kon niet antwoorden, omdat zij arm waren; omdat zij geen verandering in hun leven konden brengen, hoewel nicht Kitty Mammy altijd beloofde te zullen helpen, als ze wat meer dividend uitgekeerd kreeg. Daarom was de komst van den postbode een opwindende gebeurtenis op dezen zonnigen voorjaarsdag en stond Linet aan het hek, slank en soepel in een geel jumpertje en een brum linnen rok. Zij glimlachte vriendelijk, toen de oude man afstapte en haar toeknikte. „Drie brieven en een boek" zei hij. Het weekblad noemde hij altijd een boek. Linet nam de brieven aan en vroeg naar zijn dochter. Zij had gehoord, dat die een be trekking in Londen gekregen had. „Het was hier veel te stil", merkte de oude postbode op. „Zij had het gevoel, dat zij eens iets anders moest zien". Linet knikte en benijdde het meisje, dat naar Londen was gegaan en daar een baantje gekregen had; zoomaar vanzelf, alleen omdat zij dat gewenscht had. Zij en Mammy had den het ook hard noodig eens iets anders te zien, maar het was niet waarschijnlijk, dat daar ooit iets van zou komen; en zoo ge makkelijk kon Linet ook geen betrekking vin den, hoewel ze er meer dan eens over gespro ken hadden. „Dan treft uw dochter het", zei zij glim lachend. Snel liep zij toen het steenen paadje langs, dat naar het huis leidde en vloog de huiskamer binnen, waar het licht getemperd was en mrs. Seton met een groot schort voor bezig was een bos muurbloemen in een vaas te zetten. De vierkante toren van Lower Hartnell deed vier langzame slagen hooren en op dat oogen- blik legde Linet de brieven op tafel en liet zich op een oude sofa vallen. Met een ruk trok ze den omslag van het tijdschrift, dat nicht Kitty haar gestuurd had. „Je hebt de bloemen zoo maar op tafel la ten liggen, lieverd", zei Mammy zacht verwij tend, ,.ik ben nu bezig die arme dingen een beetje water te geven." „Spijt me. Mams, maar ik ben de post gaan halen". Linet's gedachten waren heel ergens an ders. Zij had het hoofd gebogen over de glan zende bladzijden van het weekblad, dat een shilling gekost had en vol stond met moderne meisjes en jonge mannen in onberispelijke costuums, die zich vermaakten op de renba nen en golfterreinen of in prachtige japon nen en avondkleeding aan ronde tafeltjes zaten in de elegantste en deftigste restaurants en cabarets van Londen. Weer kwam het gevoel van rusteloosheid over Linet bij het bekijken van al die plaatjes. Er gens in haar binnenste klonk een naar, af gunstig en niet te bedwingen fluisterstem- metje. aat zoo heel graag wilde weten, waar om alleen die gelukkige meisjes zulke leuke, opwindende dingen mochten doen. en waar om zij zelf niets had om zich op te verheu gen. Zij werd zich dit gevoel evenwel eerst ge heel bewust, toen zij eensklaps een foto ont dekte van een buitengewoon mooi meisje, dat op een renbaan ergens in Loamshire, met een ongelooflijk knappen man stond te pra ten. Want dat meisje was haar eigen nichtje, Tanis Winsley, die, zooals het onderschrift van het plaatje luidde, een van de mooiste en meeste gevierde debutantjes van het seizoen was. „Miss Winsley werd door onze camera ont dekt op het oogenblik, dat zij met- Lord Ro- want de kansen van de winnaars besprak. Lord Rowant is de eigenaar van het prachtige kas teel Rowant in de Hooglanden en dient bij de Guards". „Hier is een foto van Tanis, Mammy", barst te Linet plotseling uit. Zij gaat overal naar toe en heeft eenvoudig een zalig leventje!" ,Dat zal wel, lieverdDe stem van mrs. Seton klonk vriendelijk, doch tegelijkertijd een beetje treurig. Beiden dachten ze hetzelfde, doch Linet was degene, die het uitsprak. Zij liet het tijdschrift zakken, keek haar moeder met haar groote, blauwe oogen ern stig aan en zei: ..Vind je het eigenlijk niet vreemd. Mams. dat we de Winsleys nooit zien? Tenslotte was oom Arthur toch je eenige broer en Tanis is een eigen nichtje." Er kwam een wijs en berustend glimlachje op mrs. Seton's gelaat. „Ja, kindje, maar zulke dingen komen nu eenmaal voor in het leven, als de eene familie in de groote wereld verkeert en de andere, zooals jij en ik. daar heelemaal geen deel aan hebben." „Ik begrijp er niets van", verklaarde de jeugdige Linet opstandig. „Het zou een reden te meer zijn voor tante Beatrice om jou zoo nu en dan eens te logee- ren te vragen in Londen en mij ook eens een pleziertje te bezorgen". Mrs. Seton. die nog steeds bezig was de muurbloemen in de vaas te rangschikken, liet haar werk een oogenblik rusten en keek het aantrekkelijke meisje, dat haar dochter was, aandachtig aan. Moeder en dochter waren groote vriendin nen en waar zij dit raadzaam achtte, vertelde mrs. Seton Linet altijd de waarheid. Ook nu zei zij zacht: ..Tante Beatrice is in hooge mate eerzuch tigmaatschappelijk bedoel ik. Dat is zij altijd geweest; ook toen om Arthur nog leef de. Je weet. dat hij een beroemd advocaat was en daardoor was zij In de gelegenheid om met allerlei menschen in aanraking te ko men. voor al toen hij zich een naam verwor ven had en veel geld verdiende. Ik veronder stel, dat zij tamelijk rijk is, want zij gaat nog net evenveel uit als vroeger en nu Tanis zoo'n schoonheid blijkt te zijn, zal zij heusch geen tijd over hebben, om aan arme bloedver wanten te denken" Linet's oogen schoten vuur. „Zelfs al weet zij van mijn bestaan niets a;, I dan moest zij tijd maken voor jou". Toen nam zij het tijdschrift weer op en begon Tanis' kleeren te bestudeeren. Zij be keek haar slanke moderne figuurtje, haar fijne, impertinente profiel en nam haar arro gante en zelfverzekerde houding in zich op. Toen gleden haar blikken af naar den man, die zich by haar bevond en bleven daar rus ten. Lord Rowant was lang, zijn schouders vierkant, zijn figuur slank en de wijze, waar op hij het hoofd droeg, was eenigszins arro gant,. Hij glimlachte. Waarschijnlijk over een opmerking van Tanis, maar het was geen on benullige glimlach; het was een glimlach, waarachter vele geheimen verborgen ble ven en die de vastberaden lippen slechts even uiteen deed gaan. „Ik wou, dat i k wat mannen kende, zooals deze Lord Rowant, die hier met Tanis samen genomen is", merkte Linet op. De naam scheen mrs, Seton te interessee ren. „Lord Rowant? Hé, dat is dan zeker de zoon van den overleden Lord Rowant, voor wien oom Arthur destijds zoo prachtig gepleit heelt. Er was iemand, die beweerde recht te hebben op den titel en de bezittingen en oen poosje heeft het er Ieelijk uitgezien, tot oom Arthur wist te bewijzen, dat die man een bedrieger was. Het zijn heel rijke menschen on belangrijke figuren mot een kasteel in de Hooglanden. Ik heb gehoord, dat deze jonge man zijn vader al heel gauw na den dood van oom Arthur is opgevolgd en ik veronder stel, dat de familie nog altijd dankbaar is, want, ik kan me niet voorstellen, dat Beatrice tot dien kring behoort". (Wordt vervolgd.) Het déraillement van den express-trein Algiers-Oran. Een overzicht op de plaats des onheils Voorjaarsmode bij de traditioneele .Great Metropolitan "-race, welke deze week te Epsom werd verreden De zweefvlieger R. Nauta, die door zijn vlucht van Ypenburg naar Namen het Nederlandsch afstandsrecord voor zweefvliegtuigen aanzienlijk verbeterde, is Woensdag op Ypenburg teruggekeerd, waar hij hartelijk door collega's werd verwelkomd De nieuwe burgemeester van Sluis (Z.VI.) de heer A. Aernoudts, is Woensdag feestelijk ingehaald en geïnstalleerd. Aan de grens der gemeente werd de nieuwe functionaris toegesproken door zijn voorganger, den heer J. C. L A. Berkens

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9