H' Spoorwegaanleg in Algiers. Dwaaltocht over de Nieuw-Amsterdam. falsKHffwi ZATE R D A G 23 APRIL 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Verfijnde luxe, maar veiligheid boven alles. In de machinekamers. (Van onzen specialen verslaggever). ET is niet moeilijk om uit de massa impressies, opgedaan bij een dwaal tocht over een door de „Nieuw-Am sterdam". de voornaamste te kiezen, want het comfort, dat de H. A. L. den toe- komstigen passagiers biedt, trekt overal, van de luxe-hutten af, tot de 3e klasverblijvers 1oe, de aandacht. Rustig, voornaam-rustig is de inrichting van de passagiersverblijven. waarbij het goud als kleur den boventoon voert. Dat is een tweede punt in het voordeel van dezen Oceaanreus, die wel minder groot is dan de Queen Mary" of de „Normandie'' maar die toch in deze opzichten veilig een vergelijking kan doorstaan. En daarnaast steekt het in Nederlandsche oogen vervaarlijk groote schip de nog grootere, buitenlandsche schepen den loef af: de „Nieuw-Amsterdam" is het eenige schip in trans-atlantisch ver keer. dat eerste-klas-hutten heeft met een badkamer of douchecel. Zoo iets klink goed. En misschien is dat wel één van de reden, dat de „Nieuw-Amsterdam" voor den maiden-trip naar Amerika in Mei a.s. geheel volgeboekt is. Het schip verdient dit succes overigens volop, want kosten noch moeiten zijn gespaard om een grandioos geheel te verkrijgen. Dat men daarin zoo prachtig geslaagd is mag voornamelijk op rekening geschreven worden van de samenwerking van allen, die hebben medegeholpen aan de inrichting er van voor1232 passagiers en in normale vallen 650 leden der bemanning. De eerste zul len het, waar zij zich ook bevinden, in de luxe-hutten, in de eerste, tweede of derde klasse absoluut naar den zin hebben. Wat er voor hun zoo al is? Bewoners van de luxe- en eerste klashutten beschikken over een bridgezaal, welke op eenvoudige wijze in een kerkzaal veranderd kan worden, een kinder speelkamer. een dinerzaal. een gymnastiek zaal. een bibliotheek, een rookzaal, een apart zwembad, een schouwburg, „Ritz Carlton Rooms", waar gedanst kan worden, en de zoo genaamde groote hall, een symfonie in zilver en grijs, waar men zoo rustig toeven kan. De passagiers tweede klas, waarvoor 455 bedden beschikbaar zijn in één-, twee- en drie persoonshutten. kunnen o.m. beschikken over een kinderspeelkamer, eetzaal, foyers, biblio theek. rookzaal, zwembad en veranda-café en bar. Voor de passagiers derde klas, waarvan er in totaal 209 een reis kunnen medemaken, is er een moderne bar, een eetzaal, een rook zaal, een schrijfkamer en een bibliotheek. Zeven van de elf dekken der „Nieuw- Amsterdam" staan den passagiers ter be schikking: hier kunnen zij naar hartelust wandelen, sporten en in de zon liggen luie ren. Het is een zeer groote ruimte, waar zij zich kunnen bewegen, ongehinderd door de davits van de 22 reddingbooten, die in totaal aan een kleine 2000 personen plaats bieden. Ronddwalen op de „Nieuw-Amsterdam" zonder terecht te komen in het „vooronder", waar de reusachtige machines "opgesteld staan, die het schip rustig over de zee zullen stuwen? Men zou werkelijk een sensatie mis sen, indien hier geen bezoek gebracht werd: de sensatie n.l. van den weg kwijt te raken en absoluut niet meer te weten waar de redden de, ijzeren trap uithangt. Van boven naar be neden is gemakkelijk genoeg. Maar omge keerd Van de brug, met de vele handles, knoppen, aanwijzingen hoe iemand daar nog wijs uit kan worden is al een mysterie voor den leek vanwaar men zulk een prachtig gezicht heeft over de immense uitgestrektheid van dezen Oceaanreus, leidt een trap naar bene den. langs de verblijven van de officieren, die op de „Nieuw-Amsterdam" goed bedacht zijn. Heel argeloos loopen enkele bezoekers deze trap af, komen dan aan een trap, waarvan de leuning nogal vettig aandoet. Natuurlijk gaan zij onvervaard verder. En dat is meteen het begin van een werkelijken dwaaltocht, die via gladde ijzeren loopbruggetjes langs kolos sale machinerieën voert. Trapje af, bruggetje over: machines. Terug. Trapje op, bruggetje over: machines, die of nog niet in werking zijn, of geprobeerd worden en dan zoo 'n lawaai maken, dat zelfs gillen niet gehoord wordt. We zoeken den uitgang, even koorts achtig als wij eerst den ingang zochten. En het wordt als flauw beschouwd om op een stil plaatsje den weg te vragen. Wij loopen glijdend verder. Waren we hier net ook al niet? Koele of warme machines staren, zon der antwoord te geven. De temperatuur stijgt onrustbarend. Eindelijk zijn wij weer goed. Ja wel, we staan in één der groote, gele stoom pijpen. We zijn verdwaaldEn tenslotte vragen wij aan iedereen, die hier werkt om ons op weg te helpen, hetgeen gaarne gedaan wordt. Zoodat, na een werkelijk benauwd half uurtje plotseling de frissche wind weer om de ooren blaast van bezoekers, die dachten ette lijke duizenden tonnen staal te kunnen zien, zonder den weg te vragen. Een ontelbaar aantal buizen, waarvan de loop bijna niet te volgen is, liggen schijnbaar kris-kras door elkaar heen, een onderdeel van de 2 x 4 Schelde-Parsons turbines in de hoofd machinekamer. En alweer vraagt men zich met verbijstering af, hoe het mogelijk is, dat men hier zoo onfeilbaar den weg weet te vin den en altijd weer het juiste rad draait of de goede handle overhaalt. StoomturbinesZiehier de hoofdleveran ciers van de tussclien de 30 en 40.000 liggende paardekrachtén, die de" „Nieuw-Amsterdam" met een gemiddelde snelheid van 20,5 knoopen bij den technischen proeftocht bleek dit ge middelde belangrijk hooger te liggen over den Atlantisehen Oceaan zullen voortstuwen. Het zou te ver voeren om op deze plaats een opsomming te geven van alles wat vooraf in beweging gezet is voor de machine-installatie van het nieuwe H. A. L.-vlaggeschip. Eén aar dig detail: tientallen ingenieurs, constructeurs en teekenaars waren er 2 jaar lang mede be zig. En het aantal teekeningen. dat men ge maakt heeft beloopt in de honderden Natuurlijk speelt de electriciteitsvoorziening een uiterst belangrijke rol. Niet alleen in de machine-kamer, maar over het geheele schip. Weet men b.v. dat op de „Nieuw-Amsterdam" in totaal 5000 lampen aangebracht zijn? Dit is een aantal, dat overeenkomt met dat van een normale stad met 60.000 inwoners. „Een eerste klas schip"Iedereen die aan den vooravond van den officieelen proef tocht door de eindelooze gangen gedwaald heeft en na een urenlange wandeling de moede leden in de rooksalon 1ste klasse, of in de Ritz Carlton Zaal rust gunt, zegt het met een overtuiging, of hij zijn meening nadrukkelijk zal moeten verdedigen. Maar algemeen is men voi lof over-de inrichting van de „Nieuw-Am sterdam-" een wonder van comfort, luxe en Jritk-mc gezelligheid. Sfeer: dat is het wat men in een algemeen samenvattende conclusie van dit machtige gevaarte kan zeggen. En juist die sfeer, waarbij men er zoo zorgvuldig voor gewaakt heeft om alles wat naar over dreven luxe zweemt te vermijden, is er oor zaak van dat men overal zoo graag lang zou willen verblijven om details te bestudeeren. Daar zijn b.v. de wand- en plafondschilderin gen. de statietrap, zwart met goud. de mo tieven, waarmede de ramen van diverse ont- spanningsverblijven versierd zijn; elder.s trekt een verbluffend mooi schilderij of de beelte nis van H. M. de Koningin, die verleden jaar reeds zulk een warme belangstelling voor de „Nieuw-Amsterdam" aan den dag legde, de aandacht. En dan wijst er iemand omhoog met de vraag, waar toch die overal In hét schip zicht bare kleine kranen wel voor dienen? Het ant woord komt prompt: onderdeel van de brand weerinstallatie. Neerland's grootste en veiligste stoo- mer! De „Nieuw-Amsterdam", die nu nog zoo stil langs de Wilhelminakade ligt, reeds in het sierlijke uiterlijk met de afgeronde dekken de groote wij zigingen verradend, welke zich in den loop de;- jaren in de bouwtechniek hebben voltrokken, zal geen bijzonder snel schip worden: Southampton New York zal nog altijd 6 dagen vorderen. Maar veilig en comfortabel zal het schip voor twee zijn. En dat zijn voor deden, die opwegen tegen het beha len van een trophee, zooals de ..Blauwe Wimpel" er* één is (Nadruk verboden) VOETBAL. De wcdstrijdeu voor Zondag. SCHAKEN. OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP. De match Aljechin—FJohr. Uit MARGATE: Naar aanleiding van het feit, dat een match tusschen Aljechin en Capablanca om het wereldkampioenschap de finitief geen doorgang zal vinden en dat de plannen voor een titelkamp tusschen Aljechin en Flohr reeds in een vergevorderd sta dium verkeeren, heeft een speciale verslag gever van het A. N. P. een onderhoud gehad met den wereldkampioen, die op het oogenblik deelneemt aan het internationaal tournooi te Margate. Dr. Aljechin deelde mede, een brief van Flohr te hebben ontvangen, waarin deze ver klaart bereid te zijn, reeds in 1939 een match om het wereldkampioenschap te spelen. Toen Flohr als officieel F.LD.E.-candidaat dr. Al jechin, onmiddellijk na diens overwinning op dr. Euwe, uitdaagde, was het de bedoeling ge weest den. titelstrijd eerst in 1940 te spelen. „Nu de match tegen Capablanca definitief van de baan is, meèn ik op het voorstel van Flohr in te mogen gaan", zei Aljechin. Wij vernemen nog van andere zijde, dat Flohr reeds pogingen heeft gedaan, zich voor den strijd met Aljechin voor te bereiden. Hij heeft aan Keres verzocht, als zijn secondant en trainer te willen fungeeren. Het ligt in de bedoeling, reeds in het voorjaar met de theo retische voorbereiding te beginnen. Op de vraag aan dr. Aljechin. of hij liever tegen Flohr, dan tegen de andere eandidaten speelt naar men weet heeft Aljechin tegen Flohr altijd successen behaald antwoordde de wereldkampioen, dat het voor hem het zelfde is, tegen wien der jongere meesters hij uitkomt. Hij vindt alleen, dat de Tsjech het meeste recht heeft om in een match om het wereldkampioenschap tegen hem uit te ko men. Maar wat de capaciteiten betreft, Al jechin achtte Keres, Reshevsky en Botwimiik even sterk als Flohr. HANDBAL. CONCORDIA. Met ingang van Zondag 24 April a.s. zal bovengenoemde vereeniging de beschikking hebben over een speelveld aan den Vergierde- weg, tot 15 Mei, iederen Zondagochtend van 912 uur en na 15 Mei iederen Maandagavond van 79 uur. Deze terreinverandering heeft plaats, om dat het sportterrein aan de Van Oosten de Bruynstraat voor onbepaalden tijd gesloten is. Onze lezers zullen het misschien haast ver geten zijn. dat er in de eerste klasse zoowel van Afdeeling I als van Afdeeling H nog al tijd een wedstrijd gespeeld moet worden. Na tuurlijk hebben de uitslagen van deze twee ontmoetingen niet het minste te beteekenen, anders zouden ze wel eerder op het program ma gezet zijn. Hoogstens kunnen de vier be trokken clubs in het midden van de ranglijst van plaats verwisselen. Maar de competitie moet nu eenmaal uitgespeeld worden. Welnu, dat zal morgen gebeuren. Het zijn de wed strijden R.F.C.A.D.O. voor Afdeeling I Blauw Wit—Stormvogels voor Afdeeling n. De IJmuidenaren, die nu nog op de zeven de plaats staan, kunnen door een overwinning op de vierde komen, want dan krijgen ze twintig punten, evenals Xerxes, maar deze club kan niet meer van de derde plaats ver drongen worden, want haar doelgemiddelde is heel wat mooier, dan van Stormvogels, Voor de competitie om het landskampioen schap staan weer twee wedstrijden op het pro gramma, namelijk Be Quick—-Feijenoord en P.S.V.-D.W.S. Er zal wel veel belangstelling bestaan voor de verrichtingen van D.WS. want die heeft nog precies evenveel kans op het kampioenschap, als Feijenoord Heracles. En natuurlijk hebben ook weer belangrijke promotiewedstrijden plaats. Excelsior—D.W.V. zal voor den Rotterdamschen eerste-klasser wel de beslissing brengen. Zelfs een gelijk spel zou al fataal voor Excelsior zijn. Hermes-D.V.S., die een heel goede kans maakt om in de eerste klas te blijven, moet morgen op het Sparta-terrein tegen Overmaas spelen. Als de Schiedammers dit winnen, dan hebben zij nog alleen rekening met Emma te houden. En ook Bloemendaal gaat met haar zwaar promotieprogramma beginnen. Zij brengt een bezoek aan de Alkmaarsche Boys, die al een overwinning te pakken hebben. We wachten met spanning den uitslag af. Ripperda. die thuis tegen SD.Z. speelt, zal wel haar tweede overwinning boeken en dus haar promotiekans grooter maken. Tenslotte hebben hier nog eenige beker wedstrijden plaats. Zoo krijgt Haarlem, die van de week zulk een mooi partijtje voet bal tegen Admira heeft laten zien, bezoek van de chauffeurs der bekende autobus-onderne ming Vios uit Wateringen. Dat Haarlem het tegen deze vereeniging niet gemakkelijk zal hebben, heeft V.I.O.S. reeds bewezen door haar eerste twee wed strijden voor den beker te winnen, waarbij zij twee Westelijke eerste klassers van ver dere deelneming uitsloot. Eerst werd nl. van D.H.C. (Delft) met 71 gewonnen en daarna werd 't Gooi met 32 geslagen. Voorwaar een prachtige prestatie. Zal zij haar zege tocht tegen „Haarlem" voortzetten? In elk geval kan het morgen aan den Schoterweg een interessante strijd worden. ED.O. krijgt in het Noorder Sportpark West Frisia te bestrijden. Dit zal ook wel een overwinning voor de thuisclub beteekenen, In IJmuiden een ontmoeting tusschen twee oude tegenstanders: V.S.V.-R.C.H. Eén van beide wordt dus uitgeschakeld. Maar wie? De Racing heeft de meeste kans, want zij heeft aan een gelijk spel reeds genoeg. Tenslotte zal Kennemers ook probeeren, de volgende ronde te bereiken. Dan moet zfi den uitwedstrijd tegen Z.S.G^O. winnen, wat ons niet onmogelijk lijkt.. (Promotiewedstrijd) RIPPERDA—S. D. Z. A.s. Zondagmiddag twee uur speelt Ripper- da tegen S.D.Z. aan den Vergierdeweg in de volgende opstelling: Koster, Roode, Langeveld. Kruijff, H. Dreijer, Kops, Spoor, A. Dreijer, J. H. Heijermans. H. Heijermans. Peperkorn. De opstelling van S.D.Z. is: F. Six, L. Prins, J. Vlaanderen. H. Feijema, P. v. Nassauw. W. Teune. G. L. Bianchi. N. Hamstra, N. v. d. Brink. J. R. de Bast, J. Beaux. E. D. O.WEST-FRISIA. E. D. O. komt als volgt uit: Verhagen, v. d. Born, J. Steffens, Joop Koene, K. Zandstra, Oomen, S. Spek, v. Zaanen, Schijvenaar, Timmerman, P. Spek. HET SPOORWEGONGELUK IN NOORD-AFRIKA. Kwaadwilligen hebben den sneltrein AlgiersOran tot ontsporing gebracht, tengevolge waarvan vijl' passa- giei's om het leven kwamen en vele anderen werden gewond. De aangerichte verwoesting. HENGELEN. UITZETTEN VAN 10.000 JONGE SNOEKEN. Door de afdeeling Haarlem „Het Baarsje" van den Alg. Hengelaarsbond worden heden middag te Uitgeest 10.000 jonge snoeken uitgezet HONDENSPORT. POLITIE-DIENSTHONDEN WEDSTRIJDEN. Op Maandag 19 en Dinsdag 20 April heeft de afdeeling Haarlem van den „Nederlandschen Bond voor den Diensthond" de Tenckinck- Beker wedstrijden gehouden, op het buiten „Schaependuinen". daartoe welwillend afge staan door Mevrouw Bierens de Haanvan Riemsdijk te Bloemendaal. Deze wedstrijden werden zeer druk bezocht en verschillende autoriteiten, zoowel van Justitieele zijde als van de zijde der Politie; ook burgers werden tot deze wedstrijden toegelaten, doch uitslui tend op uitnoodiging. De Tenckinck-Beker is een wisselbeker, be schikbaar gesteld door den Weled. Gestr. Heer E. H. Tenckinck, commissaris van Politie te Haarlem. Als Keurmeesters fungeerden, den eersten dag. voor jonge honden die dit jaar voor de kerning moeten om een certificaat te behalen als Diensthond, de heer M. Woud, hoofd-inspecteur van den Justitieelen Dienst. J. Doornbosch, chef der Haaiiemsche Honden brigade en C. Kuyer, agent-hondengeleider alhier. Den tweeden dag, de heeren Mr. Baron Speyart van Woerden, subst.-officier van Justitie te Arnhem. E. H. Tenckinck, commis saris van Politie te Haarlem en J. W. Carels, chef der Amsterdamsche Hondenbrigade. Als wedstrijdleider fungeerde de beide dagen de heer P. van der Mey, Jachtopziener bij de Fa milie Wilson te Bloemendaal en als zooge naamde „boef" fungeerde de heer P. Dekker, agent-hondengeleider te Amsterdam. De uitslag was als volgt: Eerste dag: 1. W. H. Jonker, Agent van Politie, met Bouvier „Ölaf" 428 pnt. 2, A. Zwart, Agent-Hondengeleider, met Belg. Her der „Robby" 407 pnt. 3. I. Offrihga, Agent van Politie, met Bouvier „Arno" 372 pnt. 4. J. J. II. van Gent. Agent-Hondengeleider, met Bou vier „Beer" 357 pnt. 5. H. van Guldener. Agent- Hondengeleider met Belg. Herder „Max" 352 pnt. 6. L. Hofstra, Agent-Hondengeleider, met Bouvier „Francour" 259 pnt. Tweede dag: 1. J. Doornbosch, Chef der Haarl. Hondenbrigade met Bouvier „Dolly" 469 pnt. maximum 510 pnt. Hierdoor kwam de heer Doornbosch voor de vierde maal in het bezit van den uitgeloofden wisselbeker. 2. A. Zwart, Agent-hondengeleider met Duitsche herder „Kazan" 417 pnt. 3. L. P. Bakker. Jacht opziener bij de familie Wilson te Bl'daal met de Bouvier „Leas" 415 pnt. 4. C. Kuyer, agent hondengeleider. met Duitsche herder ..Kazan" 396 pnt. 5. L. Hofstra, agent-hondengeleider, met Belg. Herder ..Prins" 381 pnt. Deze hond die eenigen tijd terug het slachtoffer werd van zijn plicht, toen hij bezig was een tasch op te zoeken en daardoor op den openbaren weg terecht kwam, en werd aangereden, kon hierdoor niet aan alle oefeningen deelnemen. 6. J. J. H. van Gent, agent-hondengeleider, met Duitsche Herder „Loux" 336 pnt. 7. Th. H. Dijkman, agent van politie, met Bouvier „Thor" 330 pnt. 8. J. M. van der Zande, agent van Politie, met Bouvier „Nora" 320 pnt. 9. H. van Guldener, agent-hondengeleider met Bou vier „Bob" 327 pnt. 10. D. Doornbosch, Jacht opziener te IJmuiden met Holl. Herder „Ka zan" 304 pnt. 11. F. G. Bultje. Agent-Honden geleider met Bouvier „Rigo" 297 pnt. Door den heer J. Sonneveldt, inspecteur van Politie te Amsterdam werd een Pastel-teeke- mSÈmassmi -Cv} - ning beschikbaar gesteld voor den hond. die het beste appèl bezat. Deze werd gewonnen, door J. Doornbosch met „Dolly". WIELRIJDEN. DE JONGE KAMPIOEN. Zondag rijdt bovengenoemde vereeniging haar vijfden rit. voor de voorjaarscompetitie A en B-klasse 37'/2 K.M. record; Juniores 12 Va K.M. Bijeenkomst te 9 uur. Start 9.15 uur. miLiTAiRccoLonnts hebben akijd voorrang, ook al kruisen zrj den voorrangs- weg, waarop rijdt. Het tloependck ran de „Nienw-Amsterdam". HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk, (th.) 21 op 600 mijl Z.W. van Land's End. Breedijk, Rotterdam n. N.-Orleans 21 te Antwerpen. Leerdam, Rott. n. N.-Orleans 21 te Antw. Spaamdam, 20 v. Rotterdam te New-York. Dinteldijk, Vanc. n. Rott. p. 21 Lizard. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (uitr.) 22 te Port Said verwacht. Heemskerk (thuisr.) 20 van Port Sudan. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk, 22 van West-Afrika te A'dam. Ceres, (uitreis) p. 21 Madeira. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Grootekerk, 22 v. Rotterdam te Dairen. Meerkerk, 22 v. Antwerpen te Hamburg. Serooskerk 22 van Japan te Rotterdam, HOLLAND BR.-INDIë LIJN. Hoogkerk, (thuisreis) d. 21 Perim. HALCYON LIJN. Rozenburg, Bilbao n. Vlaardingen p. 21 Ouessant. Stad Maassluis, 22 v. Narvik te Vlaardingen. KON. NEDERL STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, 22 v. Hamburg te Amsterdam Ariadne 21 van Kymassi naar Stamboul. Fauna. 22 van Rotterdam naar Setubal. Juno, 22 van Bourgas naar Varna. Stuyvesant, 22 v. Amsterdam n. Paramaribo. Mars, Roterdam n. Midd. Zee p. 22 Gibraltar Titus, 22 v. Bari te Catania. Oberon. 22 v. Patras n. Malta. Rhea, 22 van Amsterdam naar Rotterdam. Hermes, 22 van Amsterdam n. Rotterdam. Iris, 22 van Amsterdam naar Odense. Odysseus 21 van Vigo naar Amsterdam. Orion, 22 van Rotterdam te Amsterdam. Perseus, Amsterdam naar Kopenhagen p. 22 Holtenau. Stella, 21 v. Jaffa en Tel Aviv n. Mersina. Venus, 21 van Amsterdam te Hamburg. Vulcanus, 21 van Cadix te Lissabon. Amor, 22 van New-York n. Port au Prince. MEYER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Glenapp, 22 van Dairen te Rotterdam. Benlawers, 22 van Hongkong te Rotterdam. Hector, 22 van Yokohama te Rotterdam. Polydorus, Amsterdam n. Java 21 v. Suez. Agamemnon, n. Rott. 21 van I-Iongkong. Perseus, n. Rotterdam 21 van Padang. Phrontis, Amsterdam n. Batavia 22 v. Padang Protesilaus, 20 van Rotterdam te Osaka. Glengarry, Dairen n. Rott. 21 te Singapore. Melampus, 22 v. Amsterdam te Hamburg. Eurylochus, v. Amst. 21 v. Port Sudan. C. o. Evansv., n. Rotterdam 21 te Suez KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland 21 van Amsterd. te Hamburg. 1 Ht LLOYD. Kota Inten. 22 v. Rott. te Hamburg. Indrapoera, (thuisr.) 21 v. Suez. Palembang, thuisr. 21 v. Colombo. Sitoebondo, (uitr.) 22 v. Port Said. Garoet, (thuisreis) p. 21 Kaap del Armi. Kota Gede. (uitreis) p. 22 Finisterre ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone. 22 v. Rotterdam te Hamburg STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah, (uitr.) 20 van Sabang. Johan van Old., (uitr.) 22 van Southampton. Tabinta. 22 van Batavia te Amsterdam. Johan de Wltt, (thuisr.) 22 v. Algiers. Chr. Huygens, (uitr.) 21 te Colombo. Poelau Laut. (uitreis) 22 te Genua. Saleier. 22 v Singapore te Batavia Poelau Bras. (thuisr.) 22 van Port Said. WIJK LIJN. Winterswijk 21 v. Sundsvall n. Porti (M

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10