f65.- Mantelcostumes COOPVAERT 10« ®ouwe êgbetts één twee Centrale Verwarming Holstet TEL. 15597 'A. P. de Graafr UITVOERING PALACE- FAMILIE- CINEMA DE BOEKANIER De Groote Gambini ZATERDAG 23 A F R T TJ lO.'f IIAARLE M'S DAGBLAD 2 Vertegenwoordiger van Tsjecho- Slowakije bij Franco. Besluit genomen in overeenstemming met de Kleine Entente. PRAAG. 23 April (Havas-A.N.P.) Het blad Narodni Politika meldt, dat de onder handelingen, welke Tsjecho-Slowakije be gin van dit jaar met het Rechtsche Spanje aanknoopte, bijna geëindigd zijn. ..Tsjecho- Slowakije zal volgens het blad bij i Franco vertegenwoordigd worden door een con.su- lairen agent, die niet alleen politiek agent zal Zijn. daar hij ook over economische en com- mercieele belangen zal moeten waken." Het blad voegt hier aan toe, dat de hou ding van Tsjecho-Slowakije ten aanzien van de Spaansche kwestie niet veranderd is. Het land handelt in volledig overleg met alle lan den der Kleine Entente, die ten aanzien van de niet-inmengingscommissie van Londen verbonden blijven. KORPS MOTORDIENST. Voor de 2e ploeg 1938 zijn bij het K. M. D. Ingelijfd 258 dienstplichtigen Voorts zijn, tot het volgen van een motor- technischen cursus, voor zes weken bij het korps gedetacheerd 41 dienstplichtigen van de infanterie en de cavalerie- „HET CREMERNIEUWS"- Het officieel orgaan van de Kon. Letterl. Vereen. ,.J. J. Cremer" alhier, maakt melding van een tooneelvoorstelling op Vrijdag 29 April in den Stadsschouwburg. „Cremer" zal dan opvoeren „De ebbenhouten olifant", spel van avontuur in 3 bedrijven door Christien van BommelKouw en Henk Bakker Na afloop is er bal tot 3 uur in het Kegelgebouw, met medewerking van het dansorkest „The Mar- giaus Club", onder leiding' van Wim Gart. Op uitnoodiging van het bestuur heeft de burgemeester, dr. J. E. baron de Vos van Steen wijk, toezegging gedaan, ter kennisma king met de Vereeniging, de voorstelling van 29 April te zullen bijwonen. In een opwekkend woord aan het slot van dit nummer van „Het Cremernleuws" doet het bestuur een beroep op de kunstlievende leden, mede te werken aan de uitbreiding van het ledental. LEZING OVER WIJNEN. De afd. HaarlemZandvoort van den Ned. Geneefschen Bond heeft het initiatief geno- van voor een bijeenkomst te houden op 25 April, 's nachts 12.45 uur in 't Hof van Hol land. Groote Markt alhier. Een vertegenwoor diger van de firma Mahler en Besse. wijn importeurs te Amsterdam, zal dan een lezing houden over wijnen. VERJAARDAG PRINSES JULIANA. De Chr. Oranjevereeniging „Prins Willem I" zal ook dit jaar een groote feestavond beleg gen ter eere van den verjaardag van Prinses Juliana, n.l. op Maandag 2 Mei a.s. In de Gem. Concertzaal. Voor dc pauze zal een groot zang- en samenspel worden gegeven, waaraan 40 da mes zullen medewerken, ook zal worden op gevoerd het historische schouwspel „Ik zal handhaven", welk stuk een der mooiste mo menten weergeeft uit het leven van Prins Willem van Oranje. Bij vroegere opvoeringen van dit stuk, oogstte het steeds een groot succes. OLIESTOOKINRICHTING. NATUURLIK VAN A ADR. STOOPPLEIN 24 (Adv. Ingez. MecUt AGENDA Heden: ZATERDAG 23 APRIL Vijverlaan hoek Zonnelaan: Algemeene le denvergadering Woningbouwvereen. .Juin- wijk", 4 uur. La Gaité. Raaks: Nachtfeest van 8 tot 5 uur. Café „Lido". Plein: Propaganda-avond voor dc Jong Liberalen. 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Honderd mannen en een meisje", voor de derde week geprolongeerd 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De danseres van San Diego", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De stervende zwaan", 2.30. 7 en 9.15 uur. Lyxor Sound Théater: „Een stad op stelten", geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur Spaarne Theater: „In de schaduw der mis daad" en ,.De Regenmakers". Teyler Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 24 APRIL Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Fritz Hirsch Operette „Die Lustige Witwe", 8.15 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: „De ooievaar geeft een rondje", door het Amsterdamsch Tooneelgezelschap. 8.15 uur. Bakenessergracht 13: Bijeenkomst Rozekrui- sers Genootschap, nam. 7.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 25 APRIL Gemeen tel Ijk Concertgebouw: „Dc ooievaar geeft een rondje", door het Amsterdamsch Tooneelgezelschap, 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Piano-recital door Henriët. te Bosmans, voor den Kunstkring Heemstede. 8.15 uur. Zandvoort: Vergadering van den ge meenteraad. 7.30 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten. Is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster on gemaakt. Van Zaterdag 23 April 's avonds 8 uur tot en met Vrijdag 29 April zijn de volgende apo- apotheken op Zondag 's avonds nn t~' mr en des nachts geopend. J. Dienske. Firma Duijm en Keur. Keizer straat 6. Tel. 10378 J. Samplonius, Finna Begemann en Sneltjes Kruisweg 30. Tel. 10043. J. M. Meisner. Mamix-Apotheek. Marnix- fttraal 65, Tel, 23525 Vechtpartij in de Cheriboiistraal, Om een vrouw. De vrouw van een 37-jarigen monteur had haar man verlaten en was in de Cheribon- straat gaan wonen bij een man. die van zijn vrouw gescheiden leefde. De monteur liet dit niet op zich zitten. Hij riep de hulp in van zijn 35-jarigen broer, die ■ook monteur is. Zij besloten den bewoner van dc Cheribonstraat eens op een flink pak slaag te' tracteeren. Zij dronken zich eerst wat moed in, want later bleek dat zij onder den invloed van alcohol verkeerden, ontboden een taxi en lieten zich naar genoemde straat rij den. Ter bestemder plaatse stapten ze uit en sloegen meteen een viertal ruiten in van dó woning waarin de weggeloopen vrouw ver bleef. Toen drongen zij naar binnen en gingen de bewoners te lijf. Weldra werd de vecht partij. waarbij de aangevallene door den eenen broer werd vastgehouden, zoodat de andere broer gelegenheid kreeg, den man cw steken met een aardappelmesje in den rug te geven. De politie, die gewaarschuwd was, maakte een einde aan de vechtpartij. De twee broers bleken snijwonden. waar schijnlijk veroorzaakt door de glasscherven, te hebben opgeloopen, die door een dokter en Jeden van den Ongevallendienst veroonden werden, waarna zij per ziekenauto naar het St. Elisabeths Gasthuis werden vervoerd. Toen dc wonden gehecht waren, werden zij in het politiebureau ingesloten. Ook de aangevallen man, wiens wonden :n den rug niet ernstig waren, werd na door een dokter verbonden te zijn, per ziekenauto naar het St. Elisabeths Gasthuis vervoerd, waa.r de wonden gehecht werden Toen kon de man naar huis terugleeren. Later werd het mesje, waarmee gestoken was, op straat gevonden. De twee broers werden vannacht op het politiebureau aan de Smedestraat in bewa ring gehouden. De politie stelt een nader onderzoek in. IIAARL. WEER- EN STERRENKUNDIGE KRING. Voor de leden van den Haarl. Weer- en Sterrenkundigen kring hield Vrijdagavond dr. W. van Bern melen, oud-directeur van het Kon. Magn. en Meteorologisch Observato rium te Batavia een voordacht over „De Stratosfeer". Sedert eenige jaren is de stratosfeer door het publiek ontdekt-, en wel door Picard's op zienbarende ballonvaart. De meteorologen hadden deze merkwaardige bovenverdieping van onzen dampkring al reeds in 1902 gevon den en voor hen hebben deze stratosfeervaar- ten weinig nieuws gebracht. Vroegere hooge ballonvaarten (18881899) daarentegen brach ten wel geheel nieuwe kennis omtrent de temperatuur op zeer groote hoogten: maar de ballons bleven beneden 10 K.M. en ze bereik ten dus juist niet het niveau, waar in onze streken het temperatuur-regime geheel ver andert. De invoering van onbemande ballons, die nret zelfregistreerende instrumenten tot boven 20 K.M. opstegen, schonk de ontdek king, dat boven 11 1/2 K.M. de temperatuur- daling-met-de-hobgte ophield en z.g. isother- mie intrad. De eerste waarnemingen aan en nabij de evenaar werden door Berson in Afrika verricht, terwijl In 1910 ook aan het Observatorium te Batavia werd begonnen. De ondergrens der stratosfeer bleek aan den eve naar 17 K.M,..hoog te liggen en de tempera tuur tot meer, dan 80o C. beneden nül.gezakt te zijn. en zelfs, nog lager. Nog hooger bleek de temperatuur echter weer te stijgen, welke verwarming o.a. is te wijten aan de daar dooi de ultra-violette zonnestralen verwekte ozon (max. op 22 K.M.), dat gretig de zonnewarmte opslorpt. De radiogolven hebben ons verder onverwachte uitkomsten gebracht, n.l. de aan wezigheid van een tweetal dubbellagen, waar in zelfs temperaturen boven nul werden aan getroffen (De Kennelly-Heaviside laag op plm. 00 en 180 K.M. en de Appleton lagen, op 200 en 300 K.M.i. Door de buitengewone ijlheid der atmosfeer op die hoogten hebben deze temperaturen weinig of geen invloed op onzen dampkring. Vroeger dacht men dat men in die lagen hoofdzakelijk waterstof vond, thans neemt men aan dat zuurstof en stikstof ook daar overwegen, waterstof zelfs ontbreekt. Boven 16 K M. neemt ook het heliumgehalte loc Na nog de verschillende waargenomen luchtstroomingen besproken te hebben, be sloot spr. zijn actueele lezing. WIELRIJDSTER AANGEREDEN. Vrijdagmiddag drie uur ontstond op de Nassaulaan een botsing tusschen een 53- jarige wielrljdster en een 20-jarigen wielrij der. De dame viel en brak den linker enkel. Door leden van den Ongevallendienst werd zij ter ziekenauto naar het St. Elisabeths Gast- Hiis vervoerd, waar zij is opgenomen. De wielrijder beweert dat de botsing ontstond doordat de dame onverwacht naar links was uitgeweken. Zij kan zich niet herinneren hoe het ongeluk gebeurd is. Daarom verzoekt de >olitie aan voorbijgangers, die het gezien lebben, zich voor het verstrekken van inlich tingen aan het buerau Smedestraat te willen aanmelden. JAARVERSLAG CENTRALE BOND VAN TRANSPORTARBEIDERS. Het thans verschenen jaarverslag van de afdeeling Haarlem der Centrale Bond van Transportarbeiders begint met een overzicht omtrent de werkloosheid, welke voor het transportbedrijf hier te lande over 1937 toe nam. Opleving valt vrijwel alleen te constateeren in die bedrijfstakken, welke zeer nauwe aan raking hebben met het buitenland. Maar de bedrijfstakken die bijna geheel zijn aangewe zen op dc voorzieningen der binnenland.schc markt, kunnen over het algemeen geen juich toon aanheffen. Dc vergaande verarming der groote massa, als gevolg van langdurige werkloosheid heeft de koopkracht aanmerkelijk doen dalen. In het transportbedrijf te land is er over 1937 geen verlichting gekomen en de afdeeling heeft het aantal werkloozen leden en ook de bedragen der uitkeeringen zien toenemen. In het afgeloopen jaar is het ledental op nieuw toegenomen, ondanks het feit dat ver scheidene leden, wegens het feit dat zij door verandering van hun werkkring naar een an dere organisatie overgingen dienden te worden afgeschreven. In het verslag wordt verder melding ge maakt van de verrichtingen voor de groepen Taxi-bedrijf. Bus-chauffeurs. Brandstofwer kers. Krantenbezorgers. Petroleumbezorgers. Melkbezorgers. Loop- en Pakhuispersoneel en de Houtverwerkers, terwijl aan de werkloozen- zorg eveneens de noodige aandacht wordt be steed. Uit dit overzicht van de verrichtingen Mil kt overduidelijk dat er nvow 1937 door het 'riuur veel werk werd vexricht Uit het financieel verslag blijkt dat de In- komsten over 1937 bedroegen f 190 869.67 Aa,s e we-klooze V elen werd uitgekeerd over het- t zelfde jaar een totaal bedrag van f 188,383.35 welk bedrag weder belangrijk hooger was dan over 1936. I De Bilt voorspelt Zwakken tot matigen meest Noordelijken wind. opklarend tijdens den nacht, overdag gedeeltelijk bewolkt met in het Noorden kans op regenbuitjes, en in het Zuiden weinig of geen regen, kans op nachtvorst, overdag weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 769.2 m.M. te Valentia en Blacksod. Laagste 747.5 m.M. te Vardö. Over de Britsche eilanden bleef het hooge drukgebied standhouden. Het is er nog steeds rustig, vrij somber weer, terwijl de tempera tuur sinds gisteren weinig veranderde. Het lage drukgebied bij IJsland trekt noordoost- waarts en heeft dus voor de ontwikkeling van het weer ten onzent geen beteekenis. De sto ring, welke gisteren over ons land was gelegen, bevindt zich thans over Midden-Duitschland en de omgeving van de Oostzee, alwaar hij regen een sneeuw brengt, terwijl het langs de kust van de randstaten vrij krachtig uit het zuidwesten waait. Over Zuid-Oost Duitschland, Centraal-Europa, Zuid- en Midden-Frankrijk bleef het nog koud. Het is te voorzien, dat bij het aanhouden van den noordelijken wind wat drogere lucht zal worden aangevoerd. Tijdens den nacht is daarom opklaring te verwachten met kans op nachtvorst. Overdag bestaat voor het noorden kans op buitjes, terwijl in het zuiden de neerslag van weinig beteekenis zal zijn. BAROMETERSTAND Vorige stand 762 m.M. Stand van heden 760 m.M. Neiging; Achteruit. Opgave van: STIENS. Opticien Gierstraat 27 Tel. no 16764 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zondag v.m. 9 49 uur; n.m. 22.33 uur. Strand berijdbaar van 14.45—20.30 uur. Maandag v.m. 11.09 uur; n.m. 23.49 uur. Strand berijdbaar van 16.00—21.45 uur.' 3elc telefoonnummers: Politie; 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst 1 Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Alexanders®. 2-4. tel. 1 2018 Hee,e\uer^het pafe$ (Adv. Ingez. Med.). De „Nieuw Amsterdam" uit gevaren. Vlaggeschip der Nedcrlandsche koopvaardij verliet hedenmorgen de Roterdamsche haven. ROTTERDAM. 23 April. Heden wordt het vlaggeschip der HollandAmerika lijn, het grootste nieuwste en mooiste schip der Ne- derlandsche koopvaardijvloot, de ..Nieuw Amsterdam", tijdens een eendaagschen tocht op de Noordzee door de bouwers, de Rotter- dajnsche Droogdok Maatschappij, officieel overgedragen aan de opdrachtgevers, de Hol land—Amerika lijn. Reeds vroeg in den ochtend arriveerden de eerste genoodigden aan de Wilhelminakade. waar de ..Nieuw Amsterdam" gemeerd lag en hoog boven de gebouwen uitstak. Te ruim half acht begonnen de passagiers zich reeds in te schepen en geleidelijk werd het druk ker. totdat te omstreeks negen uur. vrijwel alle genoodiaden aan boord waren. Tot hen. die we de statietrappen zagen be treden, behoorden de minister-president. Dr. H. Colijn. de minister van Financiën, mr. J. A. de Wilde, de minister van Waterstaat, mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren. de minister van Economische Zaken mr. M. P. L. Steenber- ghe, de minister van Buitenlandsche Zaken, mr. J. A. N. Patijn. de minister van Kolo niën Ch. J. I. M. Weiter. de minister van De fensie. J. J. C. van Dijk en de minister van Justitie, mr. C. M. J. F. Goseling, de parti culiere secretaris van H.M. de Koningin C. S. Sixma baron van Heemstra, de vice-president van den Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland jhr. mr. dr. A. H. van Karnebeek, de burgemeester van Rot terdam, mr. P. Droogleever Fortuyn, de bur gemeester van 's-Gravenhage, mr. S. J. R. de Monchy, de burgemeester van Amster dam had bericht van verhindering gezon den de Britsche gezant Sir Charles Hubert Montgomery, de Belgische gezant J. baron Herry, de Duitsche gezant graaf J. Zecli von Burkersroda, de consul-généraal der Ver- eenljdé Staten H. D. Clum, de commandant der marine te Willemsoord, vice-admiraal T. L. Kruys en de chef van den Marinestaf, Schout bij Nacht T. Fiirstner. Te ruim negen uur werden de verschillende statietrappen ingehaald. Het was guur weer en gezien ook de ligging van de Wilhelmina kade. bevond zich daar slechts weinig pu bliek. Te half tien werden de laatste trossen los gesmeten en trokken twee sleepbooten het gevaarte van den wal. dat langzaam koers zette in de richting van de zee. voor den tocht die het begin zal zijn van naar een ieder van harte hoopt, een gelukkige én roem rijke vaart OVERREDEN DOOR EEN DRAAIORGEL. Het 2l2-jarig jongetje S. M. werd Vrijdag middag half vier in de Nachtegaalstraat door een met een paard bespannen draaiorgel, dat me+ °en langzamen gang reed overrede" Tet kind kreeg wonden aan beide wangen, den neus en den rechtervoet Het werd door iljn vader per taxi iraar he* ziekenhui? St Johannes de Deo vei— "d ;-ir he' ter ab- servatie is opgenomen. Er bestaat geen le vensgevaar. De vrouw, die het orgel bestuur de, had geen schuld aan het ongeluk. VOOR ROOKERS VAN OUD-HOLL. PUPTABAK. PER Vi ONS |lnno 1753 (Adv. Ingez. Med.) Erkenning van het Italiaansche Imperium* Voorstel namens de Kleine Entente bij den Volkcnbondsraad. LONDEN, 23 April (Reuter-A.N.P.) De diplomatieke correspondent van de „Daily Te legraph" schrijft, dat Roemenië de volgende maand namens de Kleine Entente bij den Volkenbondsraad zal voorstellen, dat de le den van den Bond vrij moeten zijn in de erkenning van de Italiaansche souvereini- teit. over Abessynië. DIPLOMA NED. GEN. v. HEILGYMNASTIEK EN MASSAGE. Den Haag: geslaagd de heer N. F. P. Max te Haarlem. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Op 10 Mei a.s. hoopt het echtpaar Vugt Zomers, wonende Pallastraat 3, den dag te herdenken, waarop het vóór 50 jaar in den echt werd verbonden. De bruidsdagen gaan 26 April e.k. in MUZIEK door leerlingen van Anny Bonarius. Een uitvoering eener operette van Otto Ludwig herinner ik me, meer dan een kwart eeuw geleden, in het „Gebouw" in'Den Haa,g, ten voordeele van „Armenzorg", en bijgewoond door de Koningin en wijlen Prins Hendrik. Was het toeval, dat gisteravond mej. Arihy Bonarius, eveneens ten bate der „Stille ar men", met een operette van Otto Ludwig kwam? Met het eerstbedoelde werk oogstte de heer Koopman, die toen op operagebied nog niet van zich had doen spreken, een buitengewoon succes. Nu was het mej. Anny Bonarius. aan wie geheel alleen de eer toekomt, de instudee ring te hebben verzorgd eener operette, die eveneens bijzonder is gslaagd. En zonder iets af te dingen op de stille, mede werking die de fa. Bakker als verzorgster der prachtige costumes verleende, of op die van den heer Meyer, die het kapwerk verzorgde medewerking die wel eens te weinig wordt ge teld, maar die toch veel gewicht in de schaal legt» moet allereerst het succes worden toe geschreven aan de prachtige verzorging van ons Hollandsch. Het gesproken woord zoowel als de zang kwamen duidelijk over het voet licht. En hier ligt wel het zwaartepunt der critiek op deze leerlingenuitvoering. Zang immers kan nimmer voldoen, wanneer de uit spraak niet goed is. Zij was dit bij de gezongen liedjes met piano begeleiding, liedjes zooals we die op leerlingen- uitvoeringen hooren door kleuters en door grooteren, maar beschaafder en beter ver zorgd niet. Ook de aardige spelliedjes, gebun deld tot een groot stuk „Visite in 't Poppen huis" trokken 't overgroote deel der aandacht tot zich door de uitspraak onzer taal. Welke der poppen ik 't best vond? Laat ik met de vele moeders in de zaal op goeden voet blij ven door te zeggen, dat haar dochtertje haar kleedje snoezig droeg; dat ze heel vrij was: dat ze lief zong en speelde. Dit nu is geen ..critiek met een slag om dén arm", want in derdaad was weer elke pop. die de ander op volgde. een verrassing en we hadden er niet één willen missen. De operette „Eén dag Khalif" ging het laatst van al. Maar vóór alles was er een uitvoering eener symphonie van Haydn. Ook door leer lingen? Zeker. Toonde Haydn zich niet groot in het kleine, door zijn „Kindersymphonie" te schrijven? Mej. Bonarius leidde de uitvoe ring met vaste hand, terwijl Litty Pel sky en Hanny Brons aan den vleugel zaten. Bij „Visi te in 't Poppenhuis" begeleidde Leny Stock mans, zoodat instrumentaal deze twee uitvoe ringen een stevige fundecring haddon. Nu ik over begeleiden spreek, herinner ik (bij de Kinderliedjes) aan een totaal verkeerd en heel slordig pedaalgebruik. De schuldige mag aan mej. Bonarius vragen „Ben ik het?" Maar zonder voorbehoud te prijzen viel de uitvoering van Otto Ludwig's operette „Eén dag Khalif'. Al is de muziek van Ludwig ver bleekt, zij heeft één deugd en die is. dat zij goed ligt voor de stem. Natuurlijk moet dan bij de uitvoerders het kopregister ontwikkeld zijn. En dat was hier het geval. Wie dacht hier niet in de eerste plaats, tusschen al die meis jes- en vrouwenstemmen, aan die mooie be weeglijke jongensstem, die de hoofdpartij zong. Laat ons hopen dat Gerard Chabot nog een tijdje verschoond mag blijven van ..de baard in de keel". Hoewel in dezen tijd van gedwon gen rust voor. den zang zijn mooie vrije spel nog verder kan ontwikkeld worden. Maar be halve Hassan, hoeveel moois en goeds viel er niet te prijzen. Voornaam en waardig de Kalif; lieftallig de moeder Ilzaïde en haar schóone dochters Amine en Daiisca; vol zelfbewustzijn de Grootvizier: vol nijdige hebzucht de woe keraar Habib; trouw en vol ijver de lijfknecht Mesrour. En zingen konden ze allen zonder uitzondering, vooral ook dat aardige span, dat zoo wonderwel de chineesche legatie voorstel de. Aan den vleugel zat Miep Klein Schiphorst, zoodat mede door dc knappe regie 't geheel sloot als een bu en klonk ais een klok. Een uitzondering die ons vreugde bracht. Dat ook de ..Stille Armen" hierin mogen deelen. G. J. KALT. HAARLEMMERMEER Weer een aanrijding. Vrijdag werd aan het politiebureau te Hoofddorp kennis gegeven, dat een aanrij ding had plaats gehad tusschen twee auto's op het kruispunt van het viaduct van den rijksweg en den Schipholweg alhier. Terwijl de luxe auto, bestuurd door den heer C. H. uit Hilversum reed over de coupure uit de richting Amsterdam naar den Haag, na derde over den Schipholweg een vrachtauto van de E. H. S. van Leuven uit Haarlem, be stuurd door den heer M. S„ eveneens wo nende te Haarlem. Gelijktijdig naderden zij het gevaarlijke kruispunt, maar daar de bestuurder van de luxe auto dacht dat die coupure eveneens voorrangsweg was, bleef hij doorrijden en remde niet bij, terwijl de bestuurder van de vrachtauto, die van rechts kwam en dus voor rang had, eveneens bleef rijden. Het gevolg was dat laatstgenoemde tegen de luxe auto opreed, waardoor de vrachtauto omsloeg, terwijl de luxe auto tweemaal over den kop ging. Hoewel de beide auto's zwaar beschadigd werden, mag het een wonder heeten dat de bestuurders hoegenaamd geen letsel kregen. De politie was zeer spoedig ter plaatse, zoo dat er in het zeer drukke verkeer geen stagna tie ontstond. Zij stelde een uitgebreid onder zoek in en maakte tegen den bestuurder van de luxe auto proces-verbaal op. De beide wa gens, welke verzekerd waren, konden niet meer op eigen kracht wegrijden en moesten worden weggesleept. Niet genoeg kan er. mede in verband met deze ernstige aanrijding, op gewezen worden, hoe gevaarlijk dit kruispunt is. Zoolang het viaduct over den Schipholweg, waaraan men met man en macht werkt, niet klaar is, moet een ieder, die hier passeert, de grootst moge lijke voorzichtigheid betrachten. Vermoedelijk zal de Rijkspolitie voorioopig hier het verkeer regelen. TUIN WEDSTRIJD Door de buurtvereeniging „Cruquius" zal dezen zomer voor haar leden een tuin wedstrijd worden georganiseerd. Deze wedstrijd zal be ginnen op 1 Mei a.s. en eindigen eind October a.s. Er zijn drie objecten bepaald, n.l. de sier- tuin. de moestuin en het totaal aanzien van huis en erf. Maandelijks zullen de objecten door de com missie. bestaande uit de heeren Bakker, de Boer. van Dort, Kos en Peperkoorn worden bezichtigd. BLOEMENDAAL BOUW VAN 26 WONINGEN AAN IIET JOHAN MAU RITS PLEIN. Architect J. A. van Asdonk te Bloemendaal heeft namens het Gemeentebestuur van Bloe mendaal den bouw van 26 woningen aan het Johan Mauritsplein te Overveen opgedragen aan A. Bergshoeff, aannemer te Alphen a. d. Rijn. ZOO HEET VAN VRIJDAG 29 APRIL AF CINEMA PALACE VAN VRIJDAG AF WORDT avondvoorstelling gegeven met hoofdfilms, te beginnen met: CECIL B. DE MILLE'S cn als tweede Hoofdfilm: Daarbij Fox News, Profilti- Nieuws, Paramount Journal, Teekenfilms, enz. Van Vrijdag af dit groote programma. Werkdagen: Matinee 2 uur; één avondvoorstelling 8.15 u. Zon- en Feestdagen: i uur 5 uur en 8.15 uur. Wegens vertrek Te Huur Benedenged. van een huls met voor- en achtertuin op goeden stand. Huurprijs 25 p. maand. Benevens te koop aigeh. inboe del. Inl NIEPHAUS BLAN- SERT. Makelaars, Kruisweg 68 A tel. 10269.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2