AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TE BERICHTEN Overtreding van de Vleeschkeurings-wet. MAANDAG 25 APRID 1938 HA A RE EM'S DAGBEAD 11' Hel ;econfiskeerde bezil der Habsburgers. Kastcelcn, huizen en landerijen. WEENEN, 25 April (D.N.B.i. Reeds voor het uitvaardigen van het bevel tot in hechte nis nemen van Otto van Habsburg heeft de Oostenrijksche regeering besloten het vermo gen der Habsburgers in beslag te nemen. Dit vermogen was reeds in 1919 door den staat in beslag genomen, doch in 1935 is door de regee ring Schuschnigg een wet aangenomen het vermogen terug te geven. Deze wet is in De cember 1937 in werking getreden. Na de inlij ving van Oostenrijk is deze wet wederom in getrokken. In het bezit van de Habsburgers bevinden zich vooral kasteelen, huizen en landerijen. In Weenen waren dit huizen in de Augustiner- en Ungarnstrasse en in de Garnisonsgasse. Bo vendien is het paleis aan de Albrechtsrampe, dat tot het Fideikommiss van aartshertog Friedrich behoort, in beslag genomen. De waarde van de in beslag genomen goederen kan nog niet worden vastgesteld, aangezien eerst moet worden nagegaan inhoeverre dit bezit onbelast was. Men weet nog niet welke bestemming zal worden gegeven aan de in beslag genomen sloten en landerijen. De strijd in Noord-Spanje. In het jongste legerbericht van het groote hoofdkwartier van Franco wordt gezegd, dat de rechtsche troepen bij Tremp tot voorbij de dorpen Ebastus en San Roman de Abella zijn opgerukt. In den sector Llaborce werden belangrijke stellingen bezet. In den sector Peniscol rukten de rechtsche troepen over een frontbreedte van 8 kilometer 3000 tot 4000 meter op. „Radio-Nacional" deelt mede. dat Zondag ochtend door onbekende oorzaak brand is uitgebroken in het theater Lope de Vega te Sevilla. De schade bedraagt 250.000 peseta. Het ministerie van defensie te Barcelona deelt mede, dat de regeeringstroepen gedu rende de laatste dagen stellingen bij den Sa hun top in de Pyreneeën veroverd hebben. In den sector Montelban en bij Molinos gin gen eenige hoogten verloren, die later weer veroverd werden. Bij Salsadella heroverden de republikeinen Solana. De vijand verloor hier meer dan honderd man en veel mate riaal. Ook de Cerro Cordo werd genomen, waarbij honderd vijandelijke soldaten sneu velden en materiaal werd buitgemaakt. De opstandelingen zijn er in geslaagd Al- cala de Chivert binnen te dringen: de regee ringstroepen bieden tegenstand. De burgerlijke gouverneur van Castellon en de militaire autoriteiten hebben een de creet uitgevaardigd, waarbij alle mannen van 18 tot 45 jaar worden opgeroepen ten einde speciale bataljons te vormen. KANTONGERECHT. Joodsche cafés en winkels te Weenen zonder klanten. LONDEN, 25 April (A.N.P.) De „Daily Telegraph" meldt uit Weenen, dat het natio- n aal-socialistische regiem voor groote moei lijkheden staat bij zijn streven de Joden uit Weenen te verdrijven. Er zijn bijna evenveel Joden te Weenen als in de rest van Duitsch- land, indien men rekening houdt met de 50.000 personen, die in de laatste vier jaren uit Duitschland zijn vertrokken. Tijdens het weekeinde zijn intimidatie methoden toegepast, welke vooral niet-Joden groot ongemak hebben gebracht. Verscheidene groote cafés waren Zondag leeg, hoewel het er anders meestal zeer druk is, omdat van de eigenaars of pachters was gezegd, dat het Joden waren. Voor de cafés werd gepost door bruinhemden, die niet-Joden de waarschuwing gaven niet binnen te gaan. Het principe dezer actie is, dat Joodsche winkels en cafés slechts Joodsche klanten mo gen hebben. De uitwerking van dezen maat regel is zeer merkbaar, daar ook de Joodsche klanten wegblijven. Voor een zeer bekend café bij de opera stond overal het woord „Jude" geschilderd. Geen plaats in dit café werd bezet. De grootste zaak in fijne vleeschwaren te Weenen, die anders op Zaterdag tot acht uur stampvol is, was dezen keer al om vijf uur ge sloten. De klanten waren gevlucht, nadat zich voor het huis posters, hadden opgesteld. Verscheidene personen, die zich naar Jood sche zaken begaven zonder dat zij wisten, dat de eigenaars Joden zijn, werden aangespro ken, toen zij weer buiten kwamen. Zij werden gedwongen een uur lang te midden van na- tionaal-socialisten in bruine hemden te loo- pen, met om hun hals een bord, waarop te lezen stond „Dit is een Christen-varken, dat In Joodsche winkels koopt". Arrestaties aan de grens Tientallen Joden probeeren dagelijks de grens over te komen naar Hongarije of Tsje- cho Slowakije. Een Weensch juwelier werd aan de grens gearresteerd, toen hij op weg was naar Bratislava (Presburg), de hoofdstad van Slowakije, op 48 k.m. van Weenen gele gen. Hij reed op een gewone fiets. Op het Duitsch-Oostenrijksche douanekantoor was hij goed bekend, omdat hij ter plaatse vaak in zijn auto passeerde. Hij klaagde bij de be ambten over zijn armoede en niets werd op hem bevonden. Vervolgens werd zijn fiets nauwkeurig onderzocht. Onder het zadel wer den diamanten gevonden ter waarde van 40.000 tot 50.000 gulden. De man werd gevan kelijk naar Weenen teruggebracht. Een Hongaarsclie chauffeur is gearresteerd, omdat hij langs een ongebruikelijken weg des nachts de grens passeerde. In de auto zaten ongeveer twintig Joden, die hem elk een be langrijk bedrag hadden betaald om over de grens te komen. Beverwijksche slager krijgt 14 dagen geuangenisstra f. Groote belangen zijn er mee gemoeid, dat de voorschriften betreffende de Vleeschkeuring nauwkeurig worden nagekomen. Vergiftigin gen onder de bevolking kunnen ontstaan door het slachten van ondeugdelijk vleesch en het is de keuringsdienst die daar dan meestal de schuld van krijgt. Een strenge straf is tegen slagers die deze keuringswet overtreden op zijn plaats en ik eisch daarom 14 dagen hechtenis en publi catie van het vonnis in de bladen. Aldus de Ambtenaar van het O. M. in zijn requisitoir tegen een Beverwijkschen slager, die op 7 Maart twee ongekeurde varkens had geslacht. De verdachte voerde als verontschuldiging aan dat hij geen varkens, maar biggen 'had geslacht. Bovendien had hij het vleesch niet willen verkoopen. maar 'was het voor zijn eigen consumptie bestemd geweest. Het is alleen uit armoede gebeurd, mijn heer de kantonrechter, en anders nergens om, zei de verdachte. De kantonrechter verklaarde echter hier niet veel van te gelooven. De biggen waren tu berculeus en dergelijk vleesch behoort niet in de magen van de consumenten thuis. Verdachte werd tenslotte conform den eisch veroordeeld. Ondeugdelijk vleesch vervoerd. Een veehouder uit Amsterdam stond vervol gens terecht omdat hij een dood schaao dat niet gekeurd was, naar den „knors" in Haar- lemmerliede wilde brengen. Ter verduidelijking voor de lezers die niet weten wat een „knors" is, zij vermeld dat men in vakkringen met deze betiteling een slachter aanduidt, die, om het maar zacht uit te druk ken, niet altijd gekeurd vleesch slacht. De verdachte was te Halfweg door een ge meente-veldwachter aangehouden en deze had geconstateerd dat de veehouder een dood schaap, dat reeds koud was, vervoerde. Het schaap was niet gekeurd geweest, ver dachte beweerde echter dat het beest, toen hij het op de kar had gezet, nog in leven was. Een getuige a décharge, die bii den vee houder in dienst was, bevestigde dit. De Ambtenaar vaif het O. M. achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd en vor derde een geldboete van 20 of 20 dagen. De kantonrechter vond het onverantwoor delijk van den veehouder dat hij er aan mee hielp om ongekeurd vleesch onder de men- schen te brengen. De verdachte werd tenslotte tot 20 of 10 dagen veroordeeld. Ik kan er geen genoegen mee nemen, zei hij bii het weggaan. U hebt veertien dagen den tijd om in hooger beroep te gaan, repliceerde de kanton rechter. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 25 April. Ondértrouwd 23 April: J. W. Donk en W. F. Zegers Veeckens. Bevallen 22 April: S. C. Mensink—de Steen- winkel, d.; P. A. Klaster—van Raamsdonk, d.; 23 April; R. LeurBobeldijk. z.:M. de Lange Hessels, d.: 24 April: Chr. E. W. Ruwiel—de Graaf, d.; J. C. A. Tourneij—ten Wolde, z.: II. WijnaldaSieraad, z.; 25 April: M. A. Roelfs Eelman, d. Overleden 22 April: A. Hekkema, 39 j., Ha- zepaterslaan; C. S. Kooman—van Sermond 44 j., Hazepaterslaan; Th. Dollé, 70 j., Mid denweg: G. LeguitZwikker. 80 j.. Stuyve- santplein: 23 April: T. Galjart—Huizinga, 72 j.. Jansweg 24 April M. Doornbosch—van dei- Linde, 36 j., Reigerstraat; P. Comet, 77 j„ Brouwersstraat. HET ONGELUK IN DEN EXTRA-TREIN. UTRECHT. 25 April. Van de zijde der Nederlandsche Spoorwegen vestigt mén de aandacht er op, dat de extra-Dieseltrein, wel ke de Feyenoord-supporters naar en van Groningen vervoerde in het geheel niet overbezet was. Er waren in deze trein 224 zitplaatsen 3e klasse, met op de heenreis 184 en op de terugreis 150 reizigers. Enkele reizigers gaven er blijkbaar de voor' keur aan op de balcons te verblijven. Het on geluk is slechts een gevolg van de onnaden kendheid van het slachtoffer. Een Luna-park te Haarlem? Aanvraag voor de Sportweek. Bij het gemeentebestuur van Haarlem is ingekomen een verzoek van C. M. Vermolen en Zonen om gedurende de dezen zomer te Haar- dem te houden Sportweek, enkele hunner in richtingen te mogen exploiteeren. Bürekel verbimlmgstnan lussclien Führer en Seyss Tnquart. Politieke, economische en cultureele taak. WIE WAS DEZE GETUIGE? Woensdagmiddag j.l. omstreeks tien minu ten voor vier heeft op den hoek Badhuis straat—Kleine Houtweg een aanrijding plaats gehad tusschen een fietser en een auto. De fietser werd hierbij gewond. Een man die ge tuige van deze aanrijding is geweest zou tegen den autobestuurder gezegd hebben: U hebt geen schuld. De politie verzoekt nu dezen getuige zich aan het bureau Smedestraat te willen melden. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Het meest opvallende verschijnsel op de Amsterdamsche wisselmarkt was hedenmor gen de vaste houding van den gulden. Inter nationaal bestaat weer vraag naar het Neder landsche devies en vanzelfsprekend komt dit tot uitdrukking in een daling der toonaange vende valuta's. Londen werd hedenmorgen verhandeld omstreeks 8.96. Het Nederlandsche egalisatiefonds, dat zijn aankoopsprijs onlangs verlaagde tot 8.96, bleek ook heden geneigd tot dien prijs materiaal op te nemen, doch voor zoover van buitenaf te beoordeelen viel, kreeg het niet veel toegewezen. New York werd eveneens wat lager afgedaan en hoofd zakelijk werden tx-ansacties afgesloten tegen 1,79 9 16 a 1.79 5 8, Parijs niet veel vex-anderd. Na te zijn ingezet op 5.38 a 5.39, kon een ver betering worden waargenomen tot circa 5.40 5.42 en nadien schommelde de koers voornamelijk tusschen 5.39 en 5.43. De verklaringen van Daladier over de homoge niteit van het Fransche kabinet, inzake de te nemen financieele maatregelen, hebben dus niet veel effect gesorteerd. Het disagio voor termijn francs vertoonde een kleine neiging tot inkrimpen en bedroeg circa 51/2 cents voor 1 maand en cira 14 cents voor 3 maanden, het geen erop wijst, dat de onrust omtrent den fx-anc toch ook niet grooter is geworden. Brus sel werd ingezet op 30.32 en 30.33 en liep na derhand terug tot 30.27 en 30.2. BERLIJN, 25 April fD.N.B.-A.N.P.* De Führer heeft gouwleider Bürekel benoemd tot rijkscommissaris voor de hereeniging van Oostenrijk met Duitschland. Hij wordt belast met den politieken opbouw en de staatskundige economische en culturee le inlijving van Oostenrijk bij het Duitsche rfjk. Zijn standplaats is Weenen. Hij staat on middellijk onder den Führer en heeft zijn op drachten uit te voeren tot 1 Mei 1939. Op de zen dag eindigt zijn opdracht. De Führer heeft verder aan den rijksstad houder in Oostenrijk, Seyss Inquart, een brief gezonden, waarin hij mededeelt, dat hij voor den tijd van een jaar den rijkscommissaris heeft benoemd tot zijn verbindingsman, ten einde zoowel den Führer als Seyss Inquart te helpen. Tenslotte belooft de Führer Seyss Inquart, wanneer over een jaar Oostenrijk geheel bii Duitschland zal zijn ingelijfd, te benoemen tot lid van de rijksregeering, opdat hij op deze plaats verder kan werken voor Oostenrijk in het Groot Duitsche rijk. Verlaat Von Papen liet politieke terrein De bekende Duitsche diplomaat zou zich op zijn landgoed terugtrekken. BERLIJN. 25 April 'Havas' - Men meent te weten, dat de Duitsche ambassadeur von Papen, die gezant is geweest te Weenen en honnsm'l -7011 Ttmrrlar1 Ent ornVwcuo'loiir fo An kara. zich eeheel uit de dinlnmat.ie zal terug trekken en voortaan on ziin landaoed te Wal l^rfovicfon é.CSoa rcfphifd) zal wonen. Men meent t;e weten, dat dit besluit is be ïnvloed door de jongste aanhouding van zijn secretaris Von Ketteler. Daladier's herstelplan. Met algemeene stemmen door den Franschen ministerraad goedgekeurd PARIJS. 25 April (Havas-A.N.P.i De mi nisterraad is vanochtend om tien uur bijeen gekomen. De vergadering heeft geduurd tot half een. Toen werd het volgende communi qué aan de pei-s verstrekt: ,.De ministerraad was gewijd aan een uiteenzetting van het door den minis ter-president voorbereide plan tot economisch herstel, dat na een ge- dachtenwisseling tusschen de leden der regiering met algemeene stemmen werd goedgekeurd De onder oogen geziene maatregelen zullen in den namiddag te houden ministerraad de finitief worden geratificeerd. Na afloop dezer nieuwe bei-aadslaglng der re geering zal in een gedetailleerd communiqué mededeeling worden gedaan der genomen be sluiten". HEEMSTEDE DE R.K. LAND ARBEIDERSBOND JUBILEERT Zondag vierde de afdeeling Heemstede van de R.K. Landarbeidersvereeniging „St.-Deus Dedit", haar 35-jarig bestaan. Als gebrui kelijk werd de feestdag begonnen met een kerkelijke viering. In beide parochiekerken werden H. Missen opgedragen, Hierna vereenigden de leden zich in het R.K. Vereenigingsgebouw aan een gemeen schappelijk ontbijt. Hier heerschte al een heel opgewekte stemming en de zaal zag er feestelijk uit, ook al door de vele bloemstuk ken, o.a. van den R.K. Volksbond, van den Bouwvakai'beidersbond St.-Jozef en van de zusterafdeeling uit Bennebroek. Des avonds kwamen de leden van de feest vierende afdeeling met hun dames in de groo te zaal van het R.K. -Vereenigingsgebouw bijeen, waar de R.K, tooneelvereeniging „Door Eendracht Sterk", het tooneelspel „Een Koninkrijk voor een dochter" opvoex'de. De voorzitter, de heer J. v. d. Meij. her- vorige koers koers van heden pl.m 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.00 pl.m 2.15 STAATSLEEN1NGEN bin NENLAND. 4 pet. id. 1933 n 3 pet. Nederland - - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND 5Va pet. Duitschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) 313/, 31*/, bank-instellingen. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van f 250 Koloniale Bank 1147e. Ned. Ind. Haxidelsbank 128»/, - Rottex'd. Bank - - - - INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 391/,, 0SV2 388/» 387, 3S v. Berkels Patent Calvé Delft Cert - - Ned. Ford ex 40 afst. - - Philips Gloeil.Gem.Bezït 2841/., 276 276 2761/.. Unilever 153'/, 153'/., 1321/, 152 INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gew. Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong Billiton n PROLONGATIE. SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika Lijn CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden TABAKKEN. Deli Batavia Deli Maatschappij Senembah AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic. Milwaukee Missouri Kansas Texas RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Indische Rubber •Cendeng Lemboe ■"erbadjadi otterdam Tapanoeli Jandar Rubber 'rea- Ribbe» Java Caoutch. Sumatra Rubber 6 5*,; 5% 57/8 57/» 21*,". 21b 21V, 211/4 217.1 367A 351 357a - 35»/ - 338/6 33i/2 337a 34'/* 3334 33»,g 337a 26;Ve 25Vs 257a - - 3341/,, 339V* 3i7Vv 327 3271/4 10 10J& 10As 10 - - - 20Ao 108/s io& 10^ lOA's - - - - '7 - 1081/ 1087,, 108 115V-. 1167* 116 115,/, 1097, - 1108/, - 110 IIO8/4 434 425 425 423 4247a 137 - - - 60 - - 2227a 2207a 268 282 264 Is/* I 1% IVs - - - - 00 1931 1931/4 192 i92i, 1297,, - 1677a 86 - - - - 4672 16 A/2 697, - - - - - dacht in een korte rede wat in de afgeloopen 35 jaren tot stand was gebracht, en hoe de afdeeling Heemstede van „St. Deus Dedit" zich heeft ontwikkeld en verwelkomde daar na zeer in het bijzonder den bondsvoorzitter, den heer A, J. Loerakker en diens echtge- noote en zoon. Na het eerste bedrijf van het tooneelspel hield de geestelijke adviseur kap. J. Kooij- man een rede, waarin hij den bondsvoorzit ter huldigde als een stoer werker en een diep godsdienstig man. Nadat hij verschillende aardige bijzonder heden uit de jeugd van den bondsvoorzitter, die een geboren Heemstedenaar is, had ver teld, bood hij hem het feestgeschenk van de afdeeling aan: een krijtteekening van den heer J." Wiegman, het huisje voorstellend aan de Kerklaan. waar de heer Loei'akker werd geboren. „Door Eendracht Sterk" voerde vervolgens het tweede bedrijf op en na de pauze hield de heer A. J, Loerakker een groote rede waarin hij de aanwezigen nog eens op het hart drukte, toch vooi-al en juist in dezen chaotischen tijd. trouw te blijven aan de Katholieke Vakorganisatie en mede te werken aan het in practijk brengen van de Katho lieke beginselen in het Maatschappelijk le ven. Vervolgens sprak nog de heer H A. Meeu wenoord, voorzitter van den R. K, Volksbond, afdeeling Heemstede, die de feestvierende af deeling de gelukwenschen van het bestuur aanbood, waarna het laatste bedrijf van ..Een koninkrijk voor een dochter" werd gespeeld. „Door Eendracht Sterk" mocht groot succes boeken. BLOEMENDAAL VROUWEN VREDEGANG. Het Comité van Actie voor den Vrouwen vredesgang 1938. afd. Bloemendaal-Santpoort, is dat jaar als volgt samengesteld: Comité van Aanbeveling: mevr. Fokker Kessler, mevr. MohrKoch. mevr. Verwey Bienfait. mevr. Dyserinck—van Gilse van'de Vals, mevr. Van Zwijndx-echt Comité van Actie: mevr. Nolthenius (Vrouwen vredesbond*. Bloemendaalsche Straatweg 123, Santpoort-Station; mevr. Oldeman (Vrouwen vredesbond). Enschedélaan 48. Santpoort- Dorp; mevr. Bijtelaar (Kerk en Vrede). Ter- rasweg 53, giro 159250; mevr. Kruit (Vrouwen- vredesbond)mevr. Schrier (Vrouwenvredes- bond). Dr. Dirk Bakkerlaan 14; mej. Bal (Intern. Vrouwenbond*Rustenburgerweg 8: mevr. Polak (Soc. Dem. Vrouw. Club*, Zuider Stationsweg 23: mevr. v. 't Lam—'Teepe /Comm. Moeders en Opv.V Oranje Nassau- laan 121, Overveen; mej. Alphenaar (C.D.U.*. Aan deze adressen zijn deelnemingsbewijzen te verkrijgen. Ook wordt financieele steun verwacht. SLOTUITVOKRING VAN ST. GENESIUS. De R.K. Gemengde Tooneelvereeniging St. Genesius gal Zondagavond haar slotuitvoe- ring in hotel Vreeburg te Bloemendaal. Opgevoerd werd ,,De roof. der Sabijnsche Maagden", blijspel in 4 bedrijven door Frans en Paul Schöntan. Het talrijke publiek heeft genoten van de vele dolle situaties van dit stuk. zoodat de lach niet van de lucht was. Professor Gollwitz vonden wij wel het best getypeerd. Het onbeholpene van den kamer geleerde deed hij goed uitkomen. Zijn eega, die met haar dochter Marianne een sti'eng x-egime uitoefent, had een weinig bedaagder kunnen zijn. Marianne typeerde goed het ner veuze vrouwtje, belust op sensatie, dat geniet van de gefantaseerde liefdeshistories van haar man. Zeer geslaagd vonden wij het vlotte spel van Paula Gollwitz. den steun van papa in zijn zee van moeilijkheden. Striese. de toneeldirecteur hadden wij gaarne wat zwiexïger gezien in het begin en wanhopiger na dc débacle van de Sabijnsche maagden. Neumelster, de schoonzoon, pas gctx'ouwd, sloeg zich dapper door de moeilijkheden heen, waar hij graag op goeden voet wilde staan met zijn vrouw en toch den professor wilde terzijde staan. De jonge Grosz, die wel op zijn moeder ge leken zal hebben gaf guitig spel tc zien en Rosa was het trouwe dienstmeisje, dat haar dankbare rolletje vlot speelde. Ook de bijrollen van Pedel erx Carl Grosz werden behoox'lijk gespeeld. Na afloop van de voorstelling bleef men nog gei'uimen tijd bijeen en werd er gedanst. IJMUIDEN MARKTBERICHT IJMUIDEN. IJmuiden, 25 April 1938 (A.N.P.) Versche visch; Tarbot 78—68 ct. per k.g. Tong 11296 ct. per k.g. Heilbot 120100 ct. per k.g. Griet f30—15 p. 50 k.g. Middel schol f 26 idem. Zetschol f41—32 idem. Kleinschol f26—8 idem. Schar f74.70 idem. Tongschar f 26—13 idem. Poontjes f 12—2.50 idem. Gx-oote schelvisch f 16—12 idem. Middel schelvisch f 1413 idem. Klelnmiddel schelvisch f 15—11 idem. Kleine schelvisch f 14—8 idem. Groote gul f 15.5011 idem. Kleine gul f 17.506 idem. Wijting f7.30—3.10 idem. Makx*eel fll4.80 idem. Versche haring f 95.50 idem. Middel heek f 54 p. 125 k.g. Kleinmiddel heek f 1413 p. 50 k.g. Kleine heek f 98.50 p. 50 k.g. Kabeljauw f 3416 p. 125 k.g. Vleet f 3.131.20 per stuk. Leng f 1.65—0.70 per stuk. Koolvisch f0.900.18 per stuk. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken: Maria IJM 55, Zee leeuw IJM 29. BESOMMINGEN. trawlers: Manden 200 Maria IJM 95 f 2000. 720 En Avant IJM 8 f2930.— 170 Zwarte Zee IJM 94 f2430.— 160 Irene IJM 89 f 1830. 345 I. S. Groen IJM 130f2670.— 1650 Erin IJM 12 f 8400. 300 Alma IJM 44 f 2600 620 Caroline I.TM 26 f4680.— 15P '«•ehon'J rTv 70 f 1430.— Loggers: KW 86 f720- KW 3 f450.-; KW 110 f390.-; KW 124 r 390.~. KW 3? f 330 -; KW 35 .1 400- KW 74 f 1590. KW 78 f1360.— KW 23 f340.-; KW 138 f560 KW 114 f 430.—KW 91 f350.—KW 45 f 320.-.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7