Haarlem's Dagblad Dierentuinen. Een bruiloft. Een Rembrandt gestolen De proef met de jeugdregistratie wordt ook in Haarlem genomen. Het belangrijkste 55e Jaargang No. 16823 Uitgave I.ourrii» Cnilrr, M«al«i-liap|iij voor ourant-Uitgavrnen Algern. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Snendaplfin 37. Fostgirodienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarue 12. TelefoonDirectie 13082, Hoofdred. 15054 Redactie 10600. Drukkerij 10132. 12713 Admiu. 10721, 14825. Soendapl.ein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zou- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM E,\ KOBEK'l PEEKEBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Dinsdag 26 April 10:58 Abonnementen per week f 0-25. p. maand f 1.10. per 3 maanden f 3.25. franco per poat f3.55. lo««e nummer* 6 cent per ex. Advertentiëu1*5 regel* f 1.75. elke regel meer f 0.35. Reclame* f 0.60 per regel. Kcgelabonneaientatarie»en op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regel* f 0.60. elke regel meer f 0.15. Groentje* zie rubriek. In dezen tijd genieten dierentuinen bijzon dere belangstelling. U denkt meteen aan Artis en zijn schuldeischers. Maar er zijn ook an dere beschouwingen. In Engeland is men be sprekingen gaan voeren over de bescherming van de dierentuinen tegen luchtaanvallen. Want die zou. in het rampzalige geval van oorlog, wel degelijk noodig zijn. Men is daarbij tot de conclusie gekomen dat men „de dieren niet zoover zal kunnen krijgen dat zij een gasmasker dragen". Ik citeer hier het Neder- landsche tijdschrift „Luchtgevaar". Lacht u daarom? Vindt u het een gek idéé: de olifant met een gasmasker op, of de leeuw, of de gi raffe? Het is toch allemaal lang zoo mal niet als de be-gasmaskerde mensch: een soort varken op zijn achterpooten. Maar het gas is het grootste gevaar niet, zeggen de Engelschen, die zich bezorgder ma ken over der menschen heil dan over dat der dieren. Zij voorzien iets ergers. Brisantbom men zouden in de dierentuin niet alleen groote verwoestingen aanrichten maar naar alle waarschijnlijkheid zooveel muren en hek ken vernielen dat gevaarlijke dieren in vrij heid zouden komen. Het oog-der-verbeelding ziet de leeuwen, de tijgers, de hyena's, de wil de zwijnen en wat des gevaarlijks meer zij al losbreken uit de Londensche „Zoo" en in ga lop het West End bestormen terwijl het Nijlpaard, zich als Theemspaard aanpassend, omtrent het Lagerhuis den geduchten muil ten oever heft en een afgevaardigde des volks een been afhapt. Dit alles zegt „Luchtgevaar" niet, dat zich in plechtiger taal uitlaat, maar het toont zich wel bezorgd over de slangen. In de afdeeling reptielen is een aantal slan gen achter dikke glazen wanden opgesloten. Waarschijnlijk zullen metalen luiken of blinden gemaakt moeten worden, die men om deze glazen kasten zal plaatsen zoodra er ge vaar dreigt. Nu citeer ik dit alles niet om deze oplossin gen ook voor Artis, den Rotterdamschen Die rentuin en de dierenparken op de Veluwe en in Wassenaar aan te bevelen. Neen. Mij lijkt het eenvoudiger, de cobra en de python en de ratelslang maar af te maken zoodra zij ge vaarlijk voor de bevolking zouden kunnen worden. En hetzelfde zou ik adviseeren voor de tijgers, de hyena's, de wilde zwijnen en de ijs- en andere beren, ja zelfs voor de leeuwen, ofschoon die altijd iets veel sympa thiekers hebben. Nietwaar? De Hollandsche leeuw zij uitgezonderd. Hij zal ons niet be dreigen en hopelijk in leven blijven. Terecht heeft dc schoolmeester reeds gezegd: „Heral dieke leeuwen en leeuwen van hout, mits gaders de Hollandsche, worden zeer oud". Dus heb ik dit alles alleen maar te berde gebracht om uw belangstelling voor dieren tuinen en speciaal voor Artis nog eens te verlevendigen. Want Artis wordt nog steeds acuut bedreigd: niet slechts door een ver ondersteld toekomstig oorlogsgevaar maar door zijn eigen niet-vleeschelijke maar niet temin zeer reëele beren. Er is een Artis Reddingscomité dat de tonnen bijeenbrengt om den tuin te moderniseeren en hem daar door weer rendabel te maken. Als dat ge schiedt zal de overheid bijspringen om de be ren te temmen. En het hoofdcomité, in Am sterdam gevestigd, heeft een Kennemer Co mité naast zich, dat door dr. C. Spoelder gepre sideerd, de belangstelling die dit district voor Artis' behoud gevoelt in gelden tracht om te zetten. Postgironummer van dit comité: 4000 •kantoor Haarlem van de Twentsche Bank). Wilt u uw bijdrage aan Haarlem's Dagblad (postgiro 38810) overmaken of door een der loketten van onze bureaux schuiven.. ook dat is welkom. Wij zullen voor overmaking aan het comité zorgdragen. Aan de Haarlernsche de Heemsteedsche, de Bloemendaalsche belangstelling voor Ar tis' behoud kan niet getwijfeld worden. We melt het hier niet van de grootvaders en grootmoeders, vaders en moeders, ooms en tantes die de Artisbezoeken hunner prille dagen in de schatkamers hunner dierbaarste jeugdherinneringen hebben opgeborgen en daar nog steeds gaarne bij ze vertoeven? En hebben zij niet schier allen de herleving dier genoegens mogen smaken, telkenmale als zij als geleiders van hun kleinkinderen, kinderen, neefjes en nichtjes Artis-waarts togen? Hebben zij zich niet de herhalingen in de toekomst voorgespiegeldheerlijke herhalingen, want die kinderen zullen weer net zoo verrukt zijn als zij vroeger, en een deel van hun eigen oude verrukking zal er door weerkeeren, hetgeen zeer goed en pret tig is, nietwaar, al zijn de rimpels vele en al drukt de last der jaren zwaar? Dus moeten wij meehelpen om Artis te redden van de beren dié Obligaties heeten en van hun welpen, de Coupons, want anders zouden die het aan den paal brengen en hoevelen onzer beschikken over de middelen om op de giraffe of het nijlpaard of de olifant te bieden tot hij ons toegewezen wordt? Hoe- velen zijn zelfs dan in staat, deze dieren op passende wijze thuis onder te brengen en te verzorgen, tot blijvend genoegen voor het eigen nageslacht? Neen, dat gaat niet. De Hinderwet zou ook bezwaar tegen het leeuwengebrul mogelijk maken en natuurlijk zouden de buren zich zelfs tegen apen en kameelen gaan verzet ten. Ze zouden zeggen dat de heele buurt er naar rook. of zooiets gezochts. Daarom moeten we Artis houden. Ik be veel het in uw steun, belangstelling en sym pathie aan. Namens uw jeugd, namens uw na geslacht zij het u aanbevolen. Help het! R. P. In het dorpje Philippine in Zeeuwsch Vlaanderen hopen op 2 Mei a.s. Meetje van de Keete en Klaasje Frans hun 70-jarige. bruiloft te vieren.) Als je komt tot vergelijken Met een weinig vroeger tijd. Zal er heel wat minder blijken Van 't begrip standvastigheid. Rusteloos zoeken de menschen Naar verlossing van den druk En vervulling van hun wenschen, Uitgaand naar wat aardsch geluk. Voor genezing van de kwalen, Waar de wereld nu aan lijdt, Koestren velen idealen, Zelf weer vol verscheidenheid. Dit en dat moet anders worden Is een algemeene leus. Maar het beeld der toekomstorde Biedt een wel zeer ruime keus. Ik zal zeker niet beweren. Dat het blijven moet als 't was. Men moet duchtig manoeuvreeren. Want men moet uit een moeras. Menschen mogen niet vermijden. Nieuwe paden in te slaan Als die daarheen kunnen leiden. Waar 't de wereld goed zal gaan. Maar 't is ook goed om te weten: In die wereld leven thans. Ook nog Meetje van de Keete En haar trouwe Klaasje Frans. Schoonmaken en Vernissen van Schilderijen zz VERTROUWD ADRES Kunsthandel Leffelaar I (voorheen L. F Reeker) WAGENWEG 102 TELEF. 14011 (Adv. Ingez. Med.) WANDGEDIERTE ABSOLUTE VERDELGING onder geheimh. en schriftelijke garantie. Zuiveringsonderneming „RADICAAL" GEN. CRONJéSTRAAT 135 - TELEF. 11657 (Adv. Ingez. Med.) Belangrijke opdracht voor de Werf Conrad. De Sovjet Unie heeft bij de Scheepsbouw Maatschappij N.V. Conrad alhier een groote zeebaggermolen besteld met een capaciteit van 250 a 500 M3. per uur. Dit is de tweede baggermolen, welke sinds October 1937 door Sovjet Rusland in Neder land werd besteld. De prijs van deze baggermolen is iets lager dan dien van een tinbaggermolen. Intus- schen geldt hel hier een belangrijke op dracht. die tot Maart van het volgend jaar in ieder geval dezelfde personeelsbezetting van de Conrad waarborgt. Nieuw personeel behoeft er niet voor aangenomen te wor den. De werkloosheid to Haarlem. Wel omlaag, maar In de afgeloopen week ging het aantal werkloozen te Haarlem met 38 omlaag. Op zichzelf beschouwd is dat niet ongunstig, doch het cijfer v^ordt minder goed als wij we ten dat dezelfde week van 1937 een verlaging gaf van 198 Het aantal werkloozen is nu 5391. Dit is 327 minder dan in 1937. 907 minder dan in 1936 en 51 minder dan in 1935. „SASKIA VOOR DEN SPIEGEL", een beroemd werk van Rembrandt, behoort tot de schilder stukken, die uit het slot Chilhani in Canter bury ontvreemd werden. De waarde van het doek wordt op 50.009 p .st. geschat. Om een juist beeld te krijgen van de werkloosheid onder de jeugd. Medewerking van de jeugd, de school hoofden verwacht. 1 April is men in Haarlem begonnen om de jeugdregistratie bijwijze van proefneming uit te voeren De bedoeling hiervan is een juist beeld te krijgen van den omvang van de werkloosheid onder de jeugd van 14 tot en met 21 jaar (zulks naderhand uit te breiden tot den leeftijd van 24 jaar) In het perceel Nassauplein 2 zijn de lokaliteiten van de jeugdregistratie ondergebracht, tezamen met het bureau voor beroepskeuze. Hier verrichten 5 jongelui cn 2 assistenten 'onder leiding van den heer C. Dankelman de voor de jeugd registratie benoodigde arbeid. Uit het bevol kingsregister worden de manlijke per sonen van 1421 jaar overgeschreven. Voor Haarlem zijn dit er 8981. Hiervan wordt het aantal jongelui dat de school bezoekt ad 2293 afgetrokken en dan blijft een aantal van ongeveer 6700 werkende en niet werkende jongelui over. Deze ïullen één dezer dagen een kaart ontvangen, waarin zij opgeroepen worden om op het bureau van de jeugdorga nisatie te verschijnen. Zij ontvangen daar een boekje waarin hun maatschappelijke loop baan bijgehouden wordt, zulks in overeen stemming met de registratie ten kantore. Met dit werkje wordt de manlijke jeugd in het bezit gesteld van een practisch middel om te allen tijde, wanneer dit nuttig kan zijn, met officieele gegevens inlichtingen te kunnen ver strekken aangaande leeftijd, opleiding, die- ploma's en of tegenwoordige werkkring, welke bij het zoeken naar werk onontbeerlijk zijn. Dit .staat van dienst"-boekje is zoowel voor werkloozen als momenteel werkenden van groot nut. De werkgevers kunnen in het boekje met één oogopslag de gegevens putten, die zij noodig hebben. Ook de werkgevers en hoofden van scholen In Haarlem zullen circulaires over de jeugd registratie ontvangen. Het bureau voor de jeugdregistratie vertrouwt, dat de werkgevers hun medewerking zullen verleenen aangezien zulks voor hen van belang is. Ook voor de hoofden van scholen is het be langrijk dat hun leerlingen, wanneer zij de school verlaten, ingeschreven zijn bij de jeugdregistratie. In andere gemeenten. De heer N. H. de Graaf, hoofdcontroleur van de cultureele werkloozenzorg van het departement van sociale zaken deelde heden morgen tijdens een in tegenwoordigheid van den wethouder voor bedrijven en werkloos- heidszorg den heer W. van Liemt en het hoofd van den dienst van werkloosheids bestrijding, den heer J. Vader waaronder de jeugdregistratie ressorteert ten kantore van de jeugdregistratie gehouden perscon ferentie het een en ander mede over in an dere gemeenten genomen proeven. In 1936 werd met proeven begonnen in Breda en Nijmegen. Dordrecht. Zutphen en Leiden. In het najaar '37 werd in 18 andere gemeenten de jeugdregistratie als proef in gevoerd in den vorm van werkverschaffing aan intellectueelen. De jeugdregistratie geldt niet in de eerste plaats de werkloozen zelf. want. deze zijn uiterst moeilijk direct te be reiken De niet-schoolgaande jeugd van 14— 21 jaar wordt geregistreerd. Dan kunnen van zelf de werkloozen uit die groep bereikt wor den. Uit de in genoemde gemeentenn geno men proeven is gebleken, dat de jeugd het belang van de registratie inziet en derhalve haar volle medewerking verleent. Bij de tot de niet schoolgaande jeugdigen van 1421 jaar gerichte oproepen antwoordden 85 pet. dadelijk. 10 pet. na herhaling en de kleine rest werd door persoonlijk bezoek bereikt. De werkgevers hebben ook dadelijk het nut van de registratie ingezien. Dc omvang der werkloosheid. Aan in Breda. Nijmegen. Dordrecht en Zutphen genomen proeven heeft het depar tement van sociale zaken de volgende ge gevens ontleend: Van al de ingeschreven jongens waren 50 pet. nooit werkloos geweest. Van de andere 50 pet. waren gedurende 1937 35 pet. werkloos geweest en op 31 December 'een momentopname dus' 19 pet. De jongelui waren in 1937 gemiddeld 21 weken werkloos, hetgeen in totaal neerkomt op een duur van 1805 jaar gepresteerde werkloosheid binnen het tijdsbestek van een jaar! Deze cijfers geven wel een treffend beeld van den omvang der werkloosheid on der de jeugd: 25 pet. van de jongelui waren zoowel in '36 als in '37 gemiddeld 5 maanden werkloos. In Haarlem. In Haarlem bedroeg het aantal werkloozen van 14 tot 24 jaar op 1 Januari 1937: 997, op 1 April: 93u. 1 Juli: 605. 1 October: 818, 31 De cember: 929. Op 15 April 1938 bedroeg dit ge tal: 641. Uit de lokaliteiten van de jeugdregistratie aan het Nassauplein 2 een wachtkamer en het eigenlijke kantoor blijkt overduidelijk dat men geen „lokettensysteem" wil doch veel eer een vertrouwelijke atmosfeer wenscht te scheppen. In onze stad is reeds het één en ander voor de werkloosheidsbestrijding onder Rngelsclie schepen bij bombarde ment op Valencia getroffen. Een doode en drie gewonden. Maandagmorgen is een lid van de bemali ng van het Bri'sche stoomschip Star ge- 'ood tijdens een door reehtsc'ne vliegtuigen lifeevnerd bombardement on Valencia Drie velleden van het Britsche Mnomschip Céltic Star werden gewond. De beide schepen heb ben vrij belangrijke schade opgeloopen. de jeugd gedaan. Van 31 December 1931 af bestonden er vakcursussen voor werklooze vaklieden, die in '35 werden omgezet in de Centrale werkplaats. Daarnaast werden ont wikkelingscursussen ingesteld. Men heeft verscheidene werkobjecten ter hand genomen en jongelui bij de rupsenbestrijding te werk gesteld. Bij deze pogingen om de jeugd werk te verschaffen bleek echter hoe langer hoe meer de behoefte aan gegevens over den om vang der jeugdwerkloosheid. Aan deze be hoefte hoopt men met de jeugdregistratie. die ook in vele andere opzichten ongetwijfeld nut heeft, te voldoen. Noodlanding op zee. Bemanning en passagiers juist bijtijds gered. KINGSTON. Jamaica I, 26 April. (A.N.P.' Een passagiersvliegtuig der Pan-American Airways heeft gisteren tusschen Santiago de de Cuba en Kingston ter hoogte van Bowden een noodlanding op zee moeten verrichten. Alle passagiers en de bemanning werden door het stoomschip ..Cavina" veilig aan boord genomen en te Bowden aan land gebracht. Het vliegtuig verdween in de golven. Arbeidsconflict bij Amerikaaii>chc Spoorwegmaatschappij. 40.000 forensen dreigen gedupeerd te zullen worden. NEW-YORK. 26 April 'A.NP> Volgens een mededeellng van de lpiders der vakorga nisatie. heeft het personeel van de Hudson and Manhattan Spoorwegmaatschappij, wel ke dagelijks 40.000 forensen tusschen New- York en New Jersey vervoert, besloten te sta ken. indien de Iooneischen niet worden in gewilligd Simonc Simon benadeeld. Fransehe filmactrice dient een aanklacht in tegen haar vroegeren secretaris. HOLLYWOOD. 26 April. 'A.NP.t De Fran- sche filmactrice Simone Simon heeft een aanklacht wegens bedrog en diefstal inge diend tegen haar vroegeren secretaris. San dra Marton, dien zij er van beschuldigt een bedrag van ruim 23.000 dollar te hebben ont vreemd tijdens haar verblijf in Europa van Juni tot Augustus 1937, Tragedie in hotel le Buitenzorg. Drie slachtoffers. BUITENZORG. 26 April. Aneta-A.N.P.) Gisterenmiddag heeft zich in het Badhotel te otabatoe een vreeselijk drama afgespeeld. Een dame en een heer. met een baby van twee a drie maanden, betrokken een kamer, zonder de namen in het gastenboek in te vullen. Topn tegen zes uur de kamer nog steeds gesloten bleef, alarmeerde men het binnnelandsch bestuur. Nadat dc deur was geforceerd, trof men de ontzielde lichamen van de gasten aan. Het bleken te zijn de heer M G. C.. afkom stig uit Semarang. die een incassokan too» dreef te Batavia en mevr. F te Batavia woonachtig, met haar baby. Het is gebleken dat allen door vergiftiging waren gestorven. DE REIS VAN PRINS BERNHARD EN PRINS ASCHWIN. MEDAN. 26 April (Aneta A.N.P.' Naar de Sumatra Post meldt, heeft de Kota Nopan" die Zondag te Belawan aankwam Prins Bern- hard en Prins Aschwin van Rotterdam naar Palermo gebracht. Het verblijf van beide prin sen aan boord, werd aanvankelijk geheim ge houden. Later waren alle passagiers opgetogen over de charme van Prins Bernhard en vooral verwonderd, dat hij zoo vlot Nederlandsch sprak Prins Bernhard bewoonde de hut van den gezagvoerder. Prins Aschwin die van den hofmeester. Bij het aan boord gaan, zag Prins Bernhard er vrij slecht uit, doch de reis naar Palermo heeft hem veel goed gedaan Tim na in feeststemming Festiviteiten aan den vooravond van koning Zog's huwelijk. Uit Tirana, 25 April. De feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van koning Zog zijn vanmorgen begonnen met het leg gen van een krans bij het mausoleum van de koningin-moeder. De burgemeester van Tirana sprak een redevoering uit, die tel kens onderbroken werd door het gejuich dei- menigte Een salvo van een en twintig kanonscho ten werd gelost. Vervolgens trok een optocht door de stra ten der stad. Den geheelen avond heerschte groote vreugde in dc stad. Er werd vuurwerk afge stoken, er waren fakkeloptochten georgani seerd en er werden ballons opgelaten, waar op de portretten van koning en koningin voorkwamen. Ten paleize werd een avondfeest gegeven vaar het geheele diplomatieke corps aan- •:c-zig was. zoomede tal van Albaneesche er mlteiiiandsche gasten Do toekomstige ko- .lingin danste met den koning en vervolgen.-1 met den hertog van Bergamo en graaf Ciano. Het woord is aan E. de Cirardin: Dc laster bewijst ons altijd centgen dienst, daar hü ons waarschuwt hem niet te ver dienen. Braml in een pakhuis. Veel belangstelling en weinig vuur. Als de brandauto met loeiende sirene door Haarlem's straten davert dan is in een mini mum van tijd een groote menschenmenigte op de been. Vanmorgen toen er brand werd gemeld in een pakhuis van de N.V. Handel Mij. De Rijwieltrust, Gedempte Oude Gracht 25 was het al niet anders. Met groote belangstelling werden de evolu ties van de brandweerlieden gevolgd en het was alleen maar jammer dat er van het eigen lijke blusschingswerk zoo weinig te zien was, want het pakhuis lag niet onmiddellijk aan de straat. Om een groot geheim te verklappen: ook zij die zich wel door het nauwe steegje naar de pl.aats des onhells begaven, hebben weinig aanschouwd. Eenige smeulende houten kisten werden van de bovenverdieping van het pakhuis naar be neden geworpen, en druppelde wat water door de vloeren, er waren veel brandweerlieden en binnen een halfuur was men de vlammen meester, zooals de gebruikelijke term luidt. Ofschoon er van vlammen dLsmaal niet veel te zien is geweest. Zij nog vermeld dat de schade aan de ry- wielonderdeelen niet en de vreugde van de buren die boven in de dakgoot zaten wèl groot was. De brand is waarschijnlijk ontstaan door kortsluiting van een motor. Ossche Raad vaardigt colportage- verbod uil. Tevreden over herbenoeming van burge meester Ploegmakers. In de raadsvergadering van Oss werd gis teravond een voorstel aangenomen van B. en W. om een colportageverbod af te kondi gen. Voorgesteld was te verbieden het te koop aanbieden cn zichtbaar dragen van gedruk te stukken cn bladen In een groot aantal straten binnen de kom der gemeente na 4 uur 's middags, terwijl het 's Zaterdags en 's Zondags geheel verboden zal zijn. De verordening zal onmiddellijk van kracht worden. De voorzitter drong er op aan dit, verbod aan te nemen daar hij er anders niet voor kan instaan, dat ongelukken zullen uitblij ven. Hij heeft vernomen dat de N S B. Zater dag a.s. mei 200 man wil terug komen Dit moet worden voorkomen. De raad heeft voorts een motie aangeno men, waarin hij zijn voldoening uitspreekt over de herbenoeming van den heer Ploeg makers tot burgemeester. Het mijnongeluk in liet Rijnland. Aantal dooden tot acht gestegen. OBERHAUSEN. 25 April. - Een van de mijnwerkers, die bij het ongeluk In de mijn ..Concordia" ernstig werd gewond, is In liet ziekenhuis overleden. Het aantal dooden is hiermede tot acht gestegen De drie zwaar gewonden, die nog in het ziekenhuis liggen, zijn buiten levensgevaar. ij hebben de brievenbussen aan onze bureaux zeer ruim moeten maken, want dagelijks worden er honderden brieven op Groentjes in gestopt. Zij wor den in drie bestellingen daags por auto aan de steilere der advertenties thuis bezorgd. HEDEN: 14 PAGINA'S. pag. De proef met de Jeugdregistratie wordt ook in Haarlem genomen. 1 De werf Conrad te Haarlem heeft opdracht gekregen voor den bouw van een bag germolen voor Russische rekening. 1 Het aantal werkloozen te Haarlem blijft dalen. 1 Tijdens luchtbeschermingsoefeningen in de provincies Utrecht en Gelderland op 28 April a.s. wordt het verkeer te wa ter stopgezet. 3 Tusschen Engeland en Ierland Is een fi nancieel cn economisch accoord tot stand gekomen. 4 Ernstige gebeurtenissen in den Britsch- Indischen staat Mysore. 4 ARTIKELEN, ENZ. It. P.: Dierentuinen. j Mr. E. Elias: Verlangt U ook 7.00 naar de zon? 3 Dr. E. van Itaalte: Lord Perth en Sir Eric Drummond. 4 H. D. Vertelling: Dc Hulp. 6 Bijzondere correspondentie: Een Balkan koning huwt. 1 Dr. P. II. Schroder; prof. dr. H. Brugnians Geschiedenis van Nederland onder de regeering van Koningin Wilhelmina. 7 Schaakrubriek. g J. B Schuil; Aerdcnhout's Tooneel-En- semble. 11 K. de Jong: Heemsteedsche Kunstkring. 11 E.: Vriendschap zij ons doel. Dc heer E. A. M. A. Steger tot burgemeester van Oirschot geïnstalleerd. H

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1