AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 27 APRIL 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 10 IAAT/IE BERICHTEN Gevechten aan verscheidene Spaansche fronten. Slecht weer bemoeilijkt de operaties. Het groote hoofdkwartier van generaal Franco deelt mede. dat de rechtsche troe pen. het slechte weer ten spijt, in den sector van de Alfambra zijn opgerukt tot voorbij de dorpen Ababrij en Jorcas. In den sector Ejulve vorderden de rechtsche troepen zeven kilometer: zij bezetten belangrijke stellingen. De troepen aan de kust rukten twee kilome ter op. Reuter meldt, dat de troepen van generaal Aranda met hulp van een eskader zich heb ben meester gemaakt van Torreta en Punta Pelada aan de Middellandsche Zeekust. De rechtsche opmarsch ten noordoosten van Teruel is thans vertraagd door het slechte weer. waardoor de vliegtuigen niet konden opstijgen. Het ministerie van defensie te Barcelona deelt mede. dat de regeeringstroepen in den sector-Llavorsi de hoogten van Valadredo heroverd hebben en twee stellingen ten noordwesten en ten Zuiden van Valadredo bezet hebben. In den sector Tremp zijn vijan delijke aanvallen op de stelirigen te Tossal Doba ten noorden van San Roman de Abella en de stellingen van Pesonada afgeslagen. In de buurt van Aliaga wordt de vijand in bedwang gehouden. Aan de kust wordt leven dig gevochten. De regeeringstroepen hebben den hoogsten heuvel van Ataloya de Alcala bezet en den opstandelingen groote verliezen toegebracht. Vijandelijke aanvallen op de stellingen bij Villar del Pedroso. Carrasca- lejo en in de Sierra Altamira in Estrema- dura zijn afgeslagen. Mooren naar Madrileensch front. GIBRALTAR 26 April. Groote contingenten Mooren zijn tiidens het weekend uit Ceuta in Alceciras aangekomen. Zi.i worden onmid- delliik geoefend om naar het Madril?ensche front te worden gezonden. Het Italiaansche hospitaalschip Gradlsca ls hier gisteren aangekomen op weg naar Na pels. met 360 Italiaansche gewonden aan boord, afkomstig van de rechtsche fronten ln het noorden. Doodvonnissen uitge sproken. BARCELONA. 26 April. (Havas- A.N.P.) De rechtbank heeft van- daae 26 personen wegens hoogver raad of spionnage ter dood veroor deeld. personalia. Bij de door het onderwijsfonds voor de scheepvaart te Amsterdam gehouden exa mens is geslaagd voor het diploma machi nist aan boord van motorschepen P. Tienstra te Haarlemmermeer. De «loop van Prinses Beatrix. Route van den koninklijken stoet. 's-GRAVENHAGE. 27 April. - In aansluiting aan de mededeeling van den weg, waarlangs de koninklijke stoet op 12 Mei a.s.. behoudens mogelijke wijzigingen, zich naar de Groote Kerk zal begeven, vernemen wij. dat de stoet, na afloop van de doooolechtigheid van Prinses Beatrix, langs denzelfden weg naar het paleis Noordeinde zal terugkeeren. de heer bartels treedt af als raadslid. De heer Bartels (s. D. a. p.) heeft om re denen van persoonlijken aard ontslag geno men als lid van den Haarlemschen Gemeen teraad. In de zitting van den Raad van hedenmid dag sprak de burgemeester eenige waardee- rende woorden voor het werk dat de heer Bartels als raadslid heeft verricht en ook als lid der commissie voor de lichamelijke op voeding. kami'eervergunntng te zandvoort wordt verlaagd. De Zandvoortsche gemeenteraad heeft in overeenstemming met het voorstel van B. en W besloten het tarief voor middag-kampeer- vergunningen van 0.25 te schrappen en de leges voor de dagkampeerders die een of meer weken van de vergunning gebruik maken, eenigszins te verlagen door te bepalen, dat voor dagkampeervergunningen voor een week verschuldigd zal zijn 2.50. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 27 April Ondertrouwd 27 April: H. R Costers en J. M Zuidhoek; J S. Frank en H. Meijer; J. Meulmeestcr en W. Verkruisen: J. J. B. Rooljers en W. M. Veringa: A. Willemsen en H Esselman: A. Merks en W. A. Nelis; H. J. G. B. Kremer en J. M. Welles; H. J. M. Ken ter en W. v. d. Brink: E. Klooster en J. van Kampen; J. J. A. Mathot en C. C. A. Borst: M. G. de Graaff en N. M. v. Rosevelt. Getrouwd 27 April- J. Eckhard en W. Bijs ter; O T. M. Kint en M. W Stokman: J. J. H. Warmerdam en G. H. van Rooiien; M. Jel- sema en M. Harting; P. J. Delforge en M. Hoonhout; W. H. T. Nass en J. M W. Lensink: P. de Vries en A Helmus; G. G. Houtkamp en M. C. Lagerweij: L M. van Goor en G. E. Jongejans: R. Hendriks en J. P Bergman: A. Kok en A. van Kampen; E. Moorhoff en P. C. Ui.jl: J. J. C. Duurentijdt en M. Melcher: T J. Nieuwenhuizen en A. Tames; H J. Kals- hoven en G. J. C. Burk; C. C. Bosch en A. J. de Vries: D. C. A. Regenboog en H. Rommel: F. G. Bergsma en M. G. J. Jansen: H. Men- sink en J. Rase. Bevallen 24 April: E. de Graaf—Keuning. z.; 25 April: L. W. C. van Cm—Vos, d.: 26 April: A. W. M. Keetelaar— Koenekoop; M Verdonk—Gebe. d.; E. Sijpestiln—Niermann d.; M. W. Bood—Meinsma. d.: P. J. Komen— Nijssen, z.; C. M. van SchieAlders, d.; M. P. v. d. Meer—Driessen. z.; C. M. Veenenbos Redert. d.; 27 April: A. C. Koster—Gosen. d. OvorWlen 25 April: C. M 5 dg d. v. W. G L. v d. Schaar Leliestraat: H. M. Timmer. 81 j.. Hagestraat 26 April: J M. M. van Duffe len, 61 j.. Fr. Halsstraat. „ZONNESTRAAL"-COLLECTE BRACHT 3446,08 OP. De Zaterdag gehouden collecte voor „Zon nestraal" heeft opgebracht 3446.08. d. i. 850.— meer dan verleden jaar. JAARVERGADERING TRANSPORT ARBEIDERS. In het gebouw De Nijverheid werd Dinsdag avond de jaarvergadering der afdeeling Haar lem van den Centralen Bond van Transport arbeiders gehouden. Na het openingswoord waarin de voorzitter den sterken groei der mo derne arbeidersbeweging memoreerde het N. V. V. is met het ledental boven de 300.000 gekomen werden door den heer Mars een aantal mededeelingen gedaan over de festivi teiten welke voor de kinderen van 6 tot 12 jaar zullen plaats vinden en over de week vacantie in een mooie omgeving welke de kinderen van 13 en 14 jaar wordt aangeboden door de organisatie. De actie „Geen bezorgen meer na 6 uur" zal nu verder met de Handels- en Kantoorbediendenorganisatie worden ge voerd en binnenkort zal op deze actie de aan dacht van het publiek worden gevestigd door verspreiding van een manifest. Verder wer den eenige acties gememoreerd, waaronder die voor het Brockway-personeel en de Brandstof werkers. Over het eerste kwartaal werd aan de werk- looze leden der afdeeling uitgekeerd 49.051.74, welk bedrag ƒ300.hooger was dan over 1937. Na deze mededeelingen werd het jaarverslag met algemeene stemmen goedgekeurd. Eveneens werd met algemeene stemmen het bestuursvoorstel aanvaard om ook door de afdeeling Haarlem den heer Mars candidaat te stellen voor het Hoofdbestuur in de vacature Van Dugteren. die tot penningmeester van het N .V. V. is benoemd. De ingekomen congres voorstellen werden hierop behandeld. Vrijz.-Dem. Jongeren Organisatie. Op een bijeenkomst van de V.D.J.O.. sorak de bekende Amsterdamsche kinderrechter Mr. G. T. J. de Jongh. Dinsdagavond over ..Ouderrechten en kinderrechten". Hij begon op te merken, dat ieder kind het recht en de kans heeft om een fatsoenlijk mensch te worden. Reeds bij Abraham, zoo vervolgde hij. hadden de kinderen geen rech ten en in den loop van den tijd is daar niet veel aan veranderd. Veertig jaar geleden kende men zelfs nog geen kinderrechter. Daarna is er echter een vereeniging opge richt om het kind in bescherming te nemen en de statuten van deze vereeniging zijn ook thans nog de basis, waarop gewerkt wordt. Deze vereeniging onderzocht, wanneer haar een geval bekend was. eerst de oorzaak van een mistoestand van een kind en vaak was die oorzaak niet alleen bij het kind aan wezig. Hiertoe konden medewerken een ver keerde omgeving en een verkeerd ambacht. Ook kon vaak de oorzaak bij de ouders ge zocht worden. Spreker vertelde dat van 60 gezinnen, waar in wantoestanden van het kind voor kwamen, er 50 waren, waaraan wat haperde. Hij noemde het voorbeeld van een brutalen en baldadigen jongen, die nadat hij was overge- olaatst in een ander milieu, een geheel an dere jongen werd. aan wien men niet den minsten last had. In 19011905 kwam de Kinderwet tot stand: hierdoor werd het mogelijk, aan de ouders het recht te ontnemen, om kinderen op te voeden. In zoo'n geval werden de kin deren van regeeringswege opgevoed. In 1922 werd wederom een stap in de goede richting gedaan. Er konden namelijk gezins voogden aangesteld worden. Zij hielden toe zicht op de opvoeding van het kind, waar over zii waren aangesteld. Spreker vergeleek een gezinsvoogd met een loods; evenals de kapitein op het schip bleven de ouders de baas. maar zij moesten de aanwijzingen van den voogd opvolgen. Nadat mi'. De Jong eenige vragen van liet in grooten getale opgekomen publiek had be antwoord. dankte de voorzitter hèm voor zijn zeer interessante inleiding. „jeugd wit. vrede" Het Comité „Jeugd wil Vrede" waarbij ziin aangesloten de A. J. C.. de Jongeren Vred°® Actie, de Doopsgezinde Jongeren Bond. de N B. A. S.. de R. C. J. C.. de Vrijz. Chr Jeued Gemeenschap en de Vrijz. Dem. Jongeren Or- gansiatie hield Maandagavond een vergade ring. waarin een nieuw dagelijksch bestuur gekozen werd en de plannen besproken wer den voor een op 18 Mei te houden bijeenkomst Bij het begin der vergadering werd als nieuw aangesloten vereeniging toegelaten de Vereeniging voor Internationale Vriendschan en Wereldvrede. De voorzitter deelde mede. dat met enkele andere organisaties nog over leg wordt gepleegd omtrent toetreding. Bij de verkiezing van het dagelijksch bestuur werd het thans zittende voorloopige bestmn- gekozen. Het bestuur bestaat thans uit: D. J, A. Geluk, vertegenwoordiger van de V. Tf. J. O. voorzitter: mei W. A. Arpad. vertegenwoor digster van de Vrijz. Chr. groepen, secretaresse en A. F. C. de Zwart, vertegenwoordiger van de A. J. C„ penningmeester. Besloten werd voorts op 18 Mei een gezamen lijke bijeenkomst te beleggen ter gelegenheid van den Volkenbondsdag. Deze bijeenkomst zal gehouden worden in de groote zaal van ..De Leeuwerik." Kruisstraat. Als soreker zal o.a optreden mr. B. W. Stomps, te Heemstede. Met een tweeden soreker wordt onderhandeld. De avond zal verder worden opgeluisterd door zang en muziek. Door alle aangesloten ver- eenigingen werd voor dezen avond de volle medewerking toegezegd. Behalve de leden zullen ook andere jonge belangstellenden wel kom zijn prot.-christelijk internaat. Dezer dagen werd in het Prot. Chr. Inter naat ter opleiding tot de huishoudelijke be roepen, gevestigd Zijlweg 279. de zesde Spoed cursus geopend met 40 interne leerlingen. Alle provincies ziin weer vertegenwoordigd: Gro ningen met 6 deelneemsters. Friesland met 4. Drente met 6. Overijsel met 5, Gelderland met 1. Utrecht met 3. Noord-Holland met 2, Zuid- Holland met 5, Zeeland met 5. Noord-Bra bant met 2 en Limburg met 1 deelneemster Vele opgaven moesten afgewezen worden wegens plaatsgebrek, deze komen in Septem ber aan de beurt. Reeds zijn 200 meisjes in dit Internaat op geleid. Een deel van de collecte ..Jong Holland snakt naar werk" die van 30 Mei" tot 4 Juni over het geheele land gehouden zal worden, komt ook dit Internaat ten goede De leiding van het Prot. Chr. Internaat be rust bij de directrice mej. E. Boeke en de as sistenten mei. W. Beekman en mei E. van Bochove. terwijl de commissie uit Vrouwen- Crisis-Zorg belast met de zorg voor dit Inter naat bestaat uit: mevr. C. Kammeraat— Becher. jkvr. J. A. W. van Stoetwegen, mevr. A. HoorwegTorn, J. J. Bar.esse Mackay, mevr. M. PoleyWessels. mevr. L. Visser— Teeuwsen en mevr ir. M. Waardenburg— t mdeiier Mej. G h. Ledeboer. de Rijksarbeidsbemid- öelaarster. maakt de oefening van dezen zes den cursus mee. Uit Haarlem's Gemeenteraad Heden, Woensdagmiddag, vergaderde de raad der gemeente Haarlem. De heer Van Kessel was afwezig wegens ziekte. De Voorzitter deelde mede dat hij ver nomen had dat de heer Van Kessel na een ernstige ziekte herstellende is. Hij sprak na mens den Raad de beste wenschen uit voor het verdere herstel. Aftreden van den lieer Bartels. De heer Bartels ((S. D. A. P.) had bericht gezonden, .dat hij om redenen van persoon lijken aard. ontslag neemt als lid van den Raad. Zonder discusle werden de volgende voor stellen aangenomen: Mededeelingen en ingekomen stukken. Dr. F. A. F. Vermast vraagt eervol ontslag als tijdelijk leeraar aan de le H.B.S. B Wordt verleend. A. Blok en H. A. van Oosterlee vragen eer vol ontslag als leeraar aan de Gem. Avond school voor Nijverheidsonderwijs. Wordt verleend. A. W. Troll vraagt eervol ontslag als on- derwiizer aan school 16. Wordt verleend onder dankbetuiging. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening van f 500.000 tegen 2 pet. Voorstel van B. en W. om nog eenige ver vallen coupons van geldleeningen uit te be talen Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van balansen over 1936 van „Eigen Woning". ..Onze Woning" en ..Rosehaghe". Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de rekening over 1937 van Schoolkleeding. en het Witte Kruis f exploitatie der badhuizen"». Voorstel van B. en W. tot het verleenen van medewerking voor verbetering van de bijzondere school Nieuwe Gracht 16. Voorstel van B. en W. tot het uitkeeren van vergoedingen ingevolge art. 104 der L.O. wet. Voorstel van B. en W. inzake de vaststel ling van een uitbreidingsplan voor gronden ten O. van den Vondelweg en ten W. van het Noorder Spaarne. Voorstel van B. en W. inzake de onteige ning van grond ten O. van den Rijksstraat weg en ten Z. van de Jan Gijzenvaart. Voorstel van B. en W. tot de aanvaarding van voor straat bestemden grond aan de Florisstraat. Voorstel van B. en W. tot verkoop van bouwterreinen: a. Eenhoornstraat 'G. Kamminga). c. Trompstraat W. Thunnissen). d. Gysbrecht van Aemstelstraat (fa. Bosnia en Bovenkamp). e. Zaanenlaan (A. P. Winnubst). Voorstel van B. en W. tot aankoop der pcr- ceelen Esschilderstraat 19 en De Haasstraat 1 Voorstel van B. en W. tot aankoop van grond in den Waarderpolder voor het haven plan. Voorstel van B. en W. tot bekrachtiging van de overeenkomst inzake de inrichting en exploitatie van de Radiodistributie. Voorstel van B. en W. tot beschikbaarstel ling van gelden voor extra hulp voor aan schaffing van kleeding. dekking en schoeisel B-steun). Voorstel van B. en W. tot wijziging van het tarief van verpleegkosten in het St. Elisa beth's Gasthuis Voorstel van B. en W. tot het verleenen van eervol ontslag aan twee onderwijzeres sen aan de school ..Buitenrust". Sluiting winkels op Zaterdagavond De heer Peper (communist) vond het uit stekend dat B. en W. prae-advies zouden uit brengen over het verzoekschrift van het Be stuur der Afdeelingen Haarlem van den Ne- derlandschen R.K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië" en van de Nederlandsche Vereeni ging van Christelijke Kantoor- en Handels bedienden om het sluitingsuur voor de win- staatsleen in g en bin nenland. 4 pet. id. 1933 II 3 pet. Nederland staatsleeningen bui tenland 5>/2 pet. Duilschl 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) bank-instellingen. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank industr. ond. binnenl. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned. Ford ex 40 afst. Philips Gloeil.Gem.Bezit Unilever industr ond. buitenl. Intern Tel and Tel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gew Steel U. S, Steel Kennec Copper Radio Corp petroleum. Kon Petr. Per lak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater mijnbouw. Alg Explor Mij Redjang Lebong Billiton n prolongatie. scheepvaarten. Kon. Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika Lijn cultuur maatsch. H V A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vorstenlanden tabakken. Deli Batavia Deli Maatschappij - - Senembah wier. spoorwegen. Southern Pacific. Wabash Railroad Union Pacific Chic. Milwaukee Missouri Kansas Texa> •mbbers Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Indische Rubber 'Cendene Lemboe Serbadjadi Rotterdam Tapanoell Bandar Rubber vorige koers koers van heden pl.m 1.30 pl.m 1 45 pl.m 2.00 Dl.m 215 Java Caoutch. Sumatra Rubber - - - - - 27% - - - - - - - - - - 111' 130 - - 38V, 54' 89 371/0 36'/ 36% 37';, 279 155 278% 1543/, 278 154»; 154% 21 V-i 21?,; 351/,. 21?, 21 V- 35% 57/b 35i/o 33% 25», 313/, 25i/o 33 V 33 !/b 25Vo 25V-I 33% 25% 3291 329i? 330i4 3293/, 330" 101. io?,„ 82 9% 10» 9V, 101/., 10 193. mi 75 -V - - - 118 175 108' IO71/4 118V- IO71/4 118%. 108' 118 10S 118V, 100 - - - 423' 133 136 424 422 4221' - 225 2S1 265 225V 280' 266 265 9S, 97,s <1% - 1% '94 I9l' 1921 192 122 167 83% - - 58 fie7/. 112 - - - 1571/- - 110' keLs op Zaterdag vast te stellen op 8 uur des namiddags, maar hij drong aan bij dit pvae- advies ook de mogelijkheid van een 6 uurs sluiting op Zaterdagavond onder oogen te zien. Verhuur „Dreefzicht". In verband met het voorstel van B. en W. om de voormalige Buitensociëteit (..Dreef- zicht") opnieuw te verhuren, opperde de heer Castric um bezwaren. Met zijn stem tegen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Uitbreiding Stadhuis. Voorstel van B. en w. om het crediet voor de vergrooting van het Stadhuis "bouw van den nieuwen vleugel in de Koningstraat» te verhoogen van f 120.000 tot f 348.960. Zooals men weet verleent het Werkfonds hierbij fi- nancieele medewerking. Het Werkfonds heeft, zoo deelden B. en W. den Raad mede. nader aan de gemeente medegedeeld, dat accoord gegaan wordt met de verhooging van het voorschot. Alleen wordt geen voorschot gegeven voor het aanschaffen van meubelen en gordijnen, waramee een be drag van f 23.000 gemoeid is. De heer Castricum (r.k) vond de groote verhooging van het crediet wel eigenaardig. Toch kan hij zich er tenslotte wel mee ver eenigen. omdat het beter is zulke zaken wat grootsch op te zetten. Het is evenwel noodig de soberheid te blijven betrachten. Spreker had evenwel bezwaar tegen het uitvoeren van dit werk als niet-normaal werk. Er moet meer normaal werk op de markt komen, eerst dan zal de werkloosheid vol doende bestreden worden Hetzelfde bezwaar heeft spreker tegen het volgende punt der agenda, de verkeersverbetering aan den Scho- tresingel. De heer Wolzak (A.R.) stelde het op prijs, dat B. en W. de raadsleden onlangs in staat gesteld hebben de plannen van de vergrooting van het Stadhuis nauwgezet te bestudeeren. Ook. hebben B. en W. goed werk verricht wat de onderhandelingen met het Werkfonds be treft. Voor het voorschot voor het werk aan den Schotersingel heeft het Werkfonds toe gezegd, dat de gemeente geen rente en aflos sing behoeft te betalen zoolang de gemeente een extra uitkeering krijgt uit het Werkloos- heidssubsidiefonds. Kunnen B. en W. nog trachten dezelfde concessie te krijgen voor het voorschot voor het Stadhuis? Gaarne zou spreker eens een overzocht heb ben van de verplichtingen der gemeente in zake de voorschotten van het Werkfonds De heer Noord h off (s.d.a.p) was er ook voor om te trachten de concessie van het Werkfonds te krijgen die de heer Wolzak be doelde. Het zou evenwel niet goed zijn weer met het Werkfonds te onderhandelen over het voorschot voor de meubileering en de gordij- nen.nen. Zullen B. en W. het geld daarvoor nu op de gewone uitgaven beschikbaar stellen? De heer Castricum antwoordt spreker, dat het zeker waar is dat getracht moet wor den zoo spoedig mogelijk weer tot normale uitvoering van werken te komen, maar de ge meente is daartoe in financieel opzicht niet in staat. De heer Re in al da (s.d.a.p), wethouder, dankte voor de woorden van hulde jegens B. en W. gesproken. Oorspronkelijk zijn de kos ten geraamd als een kubieken inhoud, maar een werkelijke raming was dat toch niet. Bo vendien is het plan radicaal veranderd, zoodat het natuurlijk is dat het bedrag der raming naar boven gegaan is. Alles wordt wel is waar sober, maar toch onze stad waardig. (De zitting duurt voort.) Koning Zog in den edit verbondei Burgerlijk huwelijk hedenmorgen te Tirana voltrokken. Graaf Ciano een der getuigen. TIRANA, 27 April (Reuter) A.N.P.i Heden ochtend is in het koninklijk paleis het burger lijk huwelijk voltrokken tusschen koning Zog en gravin Apponyi. De bruid droeg een Pa- rijsch toilet van wit statijn, waarop paarls en zilver waren geborduurd. Op het hoofd droeg zij een kroon van orenjebloesems. Koning Zog was gekleed in de groote tenue. De plechtigheid werd voltrokken door den voorzitter van het Albaansche parlement bij gestaan door den voorzitter van den Hoogen Raad. Als getuigen van den koning traden op de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken graaf Ciano en een zwager van den koning en als getuigen van de bruid fungeer den haar oom, graaf Anton Apponyi en de Hongaarsche gezant te Rome. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER A. DE ZWART. Gisteren werd het stoffelijk overschot van den heer A. de Zwart ten grave gedragen door de leden der Ned. Ver. van Oudstrijders van Zee- en Landmacht uit Nederlandsch- Indië „Het Vaderland Getrouw". Vele leden van de vereeniging uit Haarlem en IJmuiden gingen in de stoet mee en zij allen droegen hun eere-teekenen en medailles. Van het sterfhuis, het Tehuis van Ouden van Dagen. Sehotersingel no. 2 ging het met geroffel op de omfloerste trom naar de RK. Begraaf plaats. waar de laatste vaandelgroet gebracht werd. De voorzitter van ..Het Vaderland Ge trouw". de heer Spier sprak eenige afscheids woorden waarin hij den overledene schetste als een trouw lid der vereeniging en een goed mensch. De directeur dankte de leden voor hun be langstelling. ORGELBESPELING in de Groote- of St.-Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 28 April 1938, des namid dags van 34 uur door den heer Gé Mi- chels. Programma Qui tollis peccato mundi: Agnus Dei, Couperin. 2. Toccata. D. Buxtehude. 3. Aria da Chiesa. Auteur onbekend. 4. Twee Intermezzi, J. Rheinberger. a. Andantino, b. Allegretto. 5. Sonate IV in Bes gr. t. F. Mendelssohn- Bartholdv. a. Allegro con brio. b. Adante religioso. c. Allegretto, a. Allegro Maestoso e Vivace. Fr. AANBESTEDING. Woensdagmorgen werd in de voormalige infanteriekazerne aan den Koudenhorn aan besteed het verven van militaire gebouwen en werken te Haarlem. Het laagst werd inge- -ehreven door J. G. Verlaat te Kamerik voor f 1334 en voor het verwijderen van rietkragen enz. J. A. Ophuyzer te Haarseveen voor 6 pet. beneden de raming, dus f 2068.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 8