Het Nichtje van buiten De Engelsche koninklijke familie woonde te Londen het Voor den bouw van het Amstelstation wordt in Amsterdam-Oost de oude spoorlijn opge- Het uurwerk van den Westertoren te Amsterdam is van een electrische huwelijk bij van miss Bowes-Lyon, een nichtje van de heven en een nieuwe spoordijk aangelegd, waardoor de verschillende spoorwegovergangen verlichting voorzien. Vrijdag werden de nieuwe wijzers aangebracht Koningin, met Lord Anson komen te vervallen De „jonge acht" van Njord in training op het Rijn- en Schiekanaal voor de Varsity op 15 Mei a.s., welke de oHicieele opening van het roeiseizoen zal beteeken De heer J. A. M. Rouppe van der Voort is met ingang van 15 Mei be noemd tot burgemeester der gemeente Berkel-Enschot (N Br.) De nieuwe Nirom- studios te Batavia. Een luchtfoto wel ke een overzicht geeft van het com plex, Rechts de gevel van het ge bouw met daar naast de beide radiotorens De inzendingen der deelnemers aan den modellenbouw van het m.s. .Oranje' worden in het Koloniaal Instituut te Amsterdam gekeurd FEUILLETON door LADï TROUBRIDGE 9) „Hoe zullen zij tegen haar zijn?" vroeg Carrie zich af, toen zij de auto weg zag rij den en nog een laatste glimp opving van een tenger figuurtje in een lichtblauw, kinderlijk doch uiterst bekoorlijk jurkje, dat zij zoo juist verkocht had en waarin Linet was weg gereden. Toen kwam er nog een andere ge dachte bij haar op: „Als Tan is leelijke trucjes gaat gebruiken dan kan ik die kleine Linet Seton misschien wel helpen." Met deze gedachte ging Carrie terug naar den winkel. 't Was eigenlijk dwaasheid te veronderstel len, dat dit eenvoudige kind Tanis ooit iets in den weg zou leggen, of de eerzuchtige plan nen van haar moeder in de war zou kunnen sturen. Maar als dat het geval mocht blijken, dan was Carrie er zeker van, dat Tanis tot alles in staat was en dat Beatrice Winsley, hoe vol beminnelijke glimlachjes en hoe be minnelijk zij zich ook altijd voordeed, abso luut gewetenloos zou kunnen zijn, als het er om ging haar aangebeden dochter te verde digen. Tenslotte gingen de beide meisjes toch on- gechaperoneerd naar Hurllngham, daar Mrs, Winsley na de lunch hevige hoofdpijn gekre gen had en besloot te gaan rusten. Linet voelde zich beslist zenuwachtig nu zij alleen met Tanis zou zijn en zij deed haar uiterste best de woorden, die haar nichtje dien morgen gesproken had, te vergeten. Het bleek tong niet zoo moeilijk als zij ge dacht had. Haar gedachten werden afgeleid door die schattige blauwe jurk en den groo- ten hoed, dien zij gekregen had; door 't zalige weer, de zon en den zoelen wind. En het scheen, dat Tanis, in een hoekje van den grooten wagen, in een uitstekend humeur was en volkomen genegen om vriendelij k- beleefd te zijn. „Carrie heeft heusch wel leuke dingen", gaf zij toe, met een blik op het blauwe jurkje. „Zelf kom ik er evenwel niet dikwijls. Zij is mij te hartelijk." Tanis droeg dien dag een geraffineerd vuurrood bakvischjurkje, dat elke lijn van haar slanke figuur accentueerde; een klein wit hoedje, dat aan een matrozenmuts deed denken schuin op het hoofd. Niemand dan Tanis zou dat hebben kunnen dragen, maar haar kleedde het uitstekend en maakte, dat zij „anders was dan anderen", en dat iedereen naar haar keek. Linet zei openhartig: „Ik vond mrs. Carstairs erg aardig". Bij deze opmerking trok Tanis haar schou ders op, doch zei niets. Zij haalde haar siga rettenkoker te voorschijn en begon te rooken. „Ik moet werkelijk zeggen, dat moeders hoofdpijn me bijzonder goed te pas komt", merkte zij op. „Het is vrij vervelend moeder om je heen te hebben in een plaats als Hur llngham, want ik mag niets doen en als zij niet vlak bij me is, verliest ze me toch geen oogenblik uit het oog". „Is dat zoo erg?" waagde Linet op te mer ken, terwijl zij inwendig dacht, dat dit wel een vreemde manier was om over je moeder te praten. Tanis verklaarde, dat dat inderdaad erg was. „Eldred Byrne zou vanmiddag ook komen", deelde zij Linet mee, alsof deze raadselach tige opmerking alles verklaarde. Toen zag zij dat Linet er niets van begreep en begon te lachen. „Dat zegt jou niet veel, wel? !k denk. dat ik beter doe met je een en ander te ver tellen, nu we overal samen heen moeten". Er kwam een andere klank in haar stem toen zij verder ging: „Ik mag Eldred nogal graag lijden, zie je, en moeder kan hem niet uitstaan en zij zou razend zijn, als zij wist, dat ik hem vanmid dag zal ontmoeten. Begrijp je het nu?" Het was Linet nog niet heelemaal duide lijk, want zij begreep niet. hoe dat overeen kwam met de woorden, die zij dien morgen gehoord had. „Waarom kan tante Beatrice mr, Byrne niet uitstaan?" waagde zij op te merken, ter wijl zij langs de villa's en keurige gazons van de voorsteden gleden. „Ik vond, dat hij er erg aardig uitzag, dien avond aan tafel". Tanis' oogleden trilden even. „Hij is inderdaad zeer aantrekkelijk", zei zij ernstig. „Maar hij heeft geen cent en daarom krijgt moeder eiken keer dat hij met haar dochter, die voor de eerste maal in de uitgaande wereld verschijnt, praat, een dood schrik. Misschien heeft zij wel gelijk", voegde zij er wrevelig aan toe, „en dat alles zal gauw genoeg uit zijn, als Zij zweeg, maar nu kon Linet het overige wel raden, na de opmerking van Mrs. Wins ley over het schitterende huwelijk, dat Tanis zou sluiten. Doch uit Tanis' manier van spreken bleek absoluut niet. dat zij zelf zich ook maar op eenigerlei wijze tot Lord Rowant aangetrok ken gevoelde, hoewel hij, volgens Mrs. Winsley, wel gecharmeerd van Tanis was. Linet had evenwel al geleerd niet meer alles te zeggen, dat haar voor den mond kwam en dus knikte zij alleen maar en slikte al de vra gen. die zij zoo graag had willen stellen, weer in.„Eldred brengt Marcus Standlsh mee", legde Tanis vervolgens uit. „dan heb jij ten minste ook een cavalier als wij naar het polo spel van Torquil Rowant kijken. Je scheen gisteravond erg goed met hem op te kunnen schieten" En zij glimlachte veelbeteeke- nend. „Dat lag aan hem, denk ik", zei Linet, die weer iets meer moed begon te krijgen. „Hij is trouwens erg aardig". ,.M..m m. Wees maar een beetje voor zichtig met dien jongen man", raadde Tanis haar, die nu druk met haar lippenstift bezig was, daar de hekken van Hurlïngham in zicht kwamen. „Hij heeft geen cent en is wer kelijk een echt fuifnummer". Toen verloor zij alle belangstelling in haar nichtje en dwaalden haar blikken over de menigte om den man te zoeken, dien haar moeder zoo gevaarlijk vond en met wien Ta nis desondanks een afspraak gemaakt had voor dezen middag. Eenige oogenblikken later hadden zij den wagen verlaten en wandelden zij, vergezeld van de beide mannen, langzaam in de rich ting van het poloveld. Van dat oogenblik af had Tanis voor nie mand anders oog en oor, dan voor Eldred Byrne, hoewel zij, toen zij een plaatsje zocht in de groengeverfde stoelen voor het clubhuis, Linet en Marcus wenkte zich bij hen te voe gen. Linet vond, dat Eldred Byrne er dien dag beter uitzag, hoewel de QOgen onder den bree- den vUthoed nog treurig stonden. Marcus Standish was een en al vroolijkheid. Hij begroette Linet als een oud vriend, doch liet haar een oogenblik alleen om een kaart te halen met de namen der spelers in den grooten polowedstrijd, die dien middag ge speeld werd. Linet was blij dat zij even alleen was, want nu had zij gelegenheid eens rustig om zich heen te zien. Zij kwam oogen te kort om alles in zich op te nemen. Alles was nieuw en even belangwekkend. Afgezet door een lage houten, donkergroen geverfde schutting, die zich vlak bij haar voeten bevond, strekte het poloveld zich voor haar uit; smaragdgroen en zonovergoten. Glanzende pony's stonden half in de zon, half in de schaduw te wachten, tot de wedstrijd zou beginnen Een der spelers was een Indische radjah en de helle tulbanden van zijn bedienden deden aan kleurige bloemen denken, zooals zij zich over het veld bewogen en met de pony's op en neer liepen. Zij waren nu bezig de kleeden afte nemen om gereed te zijn bij het eerste signaal. Ook de vrouwelijke toeschouwers deden aan bloemen denken, met haar veelkleurige japonnen en vroolijke parasols. Het was een typisch Engelsch schouwspel en Lijiet be dacht zich, dat zij, ondanks alles, toch wel dankbaar mocht zijn, dat zij begeleid door twee aantrekkelijke mannen, hier mocht zijn, inplaats van in den tuin te werken of op den postbode te staan wachten. Zij dacht er juist over, wat zij haar moeder in een volgenden brief allemaal zou schrij ven, toen een ruiter op een prachtige grijze pony het veld over kwam rijden en een oogenblik stilhield om naar Tanis te wuiven, die, als antwoord, met haar programma wap perde. Ieder meisjeshart moest wel sneller kloppen bij het zien van Torquil Rowant op zijn polo pony en hoewel Linet hem niet groette, werd haar blik geboeid door die kranige, gespierde figuur in zijn dunne polo-vest. Zijn bruine armen waren bloot tot aan den elleboog en de witte helm, dien hij droeg, overschaduwde het bovenste gedeelte van zijn gezicht, ter wijl zijn resolute mond en kin sterk uitkwa men. „De Rangers zijn een reusachtig sterk team", zei Marcus en overhandigde haar de kaart. „Torquil is de beste speler van de Blue Dragons". Op luchtige, amusante wijze legde hij Linet de bedoeling van het spel uit; wees op de goals en vertelde haar, wat „chukkers" wa ren, zoodat zij het spel eenigermate zou kun nen volgen. {Wordt vervolgd-

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 18