If- HEEMAF Spïzuk nut~)iiclié H.D. Rubriek voor Vragen WOENSD A G 4 MEI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Nieuwe leden Kon. Academie van W etensehappen. Prof. dr. J. H. Thiel te Haarlem. H.M. de Koningin heeft bekrachtigd de na volgende benoemingen der Koninklijke Ne- derlandsche Akademie van Wetenschappen afdeeling Letterkunde. a. tot gewoon lid van de heeren: prof. nrr. A. H. M. J. van Kan, prof. dr. J. Lindeboom, prof. dr. J. H. Thiel en prof, dr. J. de Vries; b. tot buitenlandsch lid van de heeren: prof. dr. B. Hrozny, hoogleeraar aan de Karei- universiteit te Praag en prof. dr. N. Tru- betskoi, hoogleeraar aan de universiteit te Weenen; Prof. Dr. J. H. Thiel. c. tot correspondent van de heeren: dr. Th. J. Th. Pigeaud, ambtenaren voor de be oefening der Indische talen en dr. F. R. J. Verhoeven, landsarchvaris te Batavia. Prof dr. J. H. Thiel. sedert 1930 bijzonder hoogleeraar in de oude geschiedenis aan de Leidsche Universiteit, vindt zijn hoofdbetrek king in de vervulling van het leeraarsambt ln de oude talen aan het Openbaar Gymna sium te Haarlem. Professor Thiel werd op 27 Januari 1896 te Amsterdam geboren, waar hij na te Haarlem het eindexamen gymnasium te hebben afgelegd, in 1914 als student in de klassieke letteren terugkeerde. Ter voltooiing zijner studiën volgde hij colleges aan de Universiteit te Berlijn, terwijl hij door een studiereis in Italië zijn klassieke kennis bij de bronnen vermeerderde. In 1921 aanvaardde hij de betrekking van leeraar aan het stedelijk gymnasium te Haarlem welke betrekking hij thans nog bekleedt. Kort daarna in 1922, promoveerde hij in Amster dam cuan laude tot doctor in de -oude talen. Bij de vervulling van de dubbele functie van hoogleeraar te Leiden en leeraar te Haarlem, vond de heer Thiel tijd een aantal publicaties in het licht te geven welke belangrijke bij dragen vormen tot de klassieke geschiedenis. DRAAIHARTIGHEID IN DE KOOL. Ged. Staten van Noord-Holland stellen voor. ten behoeve van het door den Planten- ziektenkundigen dienst ter hand genomen on derzoek in zake de bestrijding van de draai- hartlgheld in de kool nogmaals een subsidie uit de provinciale kas te verleenen van 400. PROVINCIALE GARANTIE LUCHT BESCHERMINGSTENTOONSTELLING. Ged. Staten van Noordholland stellen Prov. Staten voor. te bepalen, dat van het even- tueele tekort van de in October 1938 te Am sterdam te houden luchtbeschermingsten toonstelling door de Provincie het 2 7 gedeelte, tot een maximum van 2.000 voor hare reke ning wordt genomen, onder voorwaarde, dat een exemplaar der rekening van de tentoon stelling. aan Ged. Staten zal worden ingezon den en dat genoemd College bevoegd zal zijn, de tot de tentoonstellings-administratie be- hoorende bescheiden van zijnentwege te doen controleeren. HERSTEL NED. HERV KERKGEBOUW OOSTZAAN. Ged Staten van Noordholland stellen voor, aan de gemeente Oostzaan tot gedeeltelijke dekking van het bedrag van 170. waarmede de raming van de' kosten van herstel van de bij het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente aldaar behoorende torenspits zal worden overschreden, een subsidie van 15% van dat bedrag te verleenen, onder voorwaarde, dat 50"., van dat bedrag ten laste van het Rijk zal komen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 5 MEI Progr. 1: Hilversum I. Progr. 2: Hilversum II. Progr. 3: 8.00 Keulen. 9.50 Parijs Radio. 11.05 Radio PTT Nord. 11.20 Parijs Radio. 12.20 Ned. Brussel. 1.20 Keulen, 2.05 Parijs Ra dio; 2.35,.Droitwich. 4.20 Fransch Brussel 4.50 Ncd. Brussel, 6.05 Fransch Brussel. 6.50 Keu len. 7.50 Parijs Radio. 9.50 Pauze. 9.55 Praag of diversen. 10.50 Boedapest. Progr. 4: 8.00 Ned. Brussel. 8.20 Diversen. 9.35 Londen Regional. 11.20 Droitwich. 11.50 Fransch Brussel. 12.20 Droitwich. 1.20 London Regional. 4.20 Droitwich; 7.50 London Regio nal; 8.20 Droitwich. 11.20 Danmarks Radio. Progr. 5: 8.007.00 diversen. 7.00 Eigen gramofoonplaten concert. Zang van bekende zangers en zangererssen: 1. Nur eine Stunde. Pola Negri; 2. Was kann so schön sein. Gitta Alpar met orkest; 3. When we meet again. Richard Tauber met orkest; 4. Heut' und alle Tage ist die Welt. Herbert Ernst Groh: 5. Warum, Warum hast Du mlr Weh getan, Tatjana Birkigt; 6 Ein Stern fallt vom Himmel, Joseph Schmidt met orkest: 7. Trees. Alfred Piccaver; 8. Mazurka, Pola Negri; 9. Dort wo wie Walder grühn, Gitta Alpar met orkest; 10. Will you remem ber, J. Macdonald en Nelson Eddy: 11. Wo ist der Mann. Mariene Dietrich: 12. Dort wo Du hingehst, Herbert Ernst Groh: 13. Mein Herz ruft Immer nur nach Dir. Jan Kiepura met orkest; 14 Underneath the Russian Moon. Richard Tauber met orkest: 15 Song of songs. Alfred Piccaver; 16 Mandulinata di Napoli. Joseph Schmidt: 17. Farewell to Dreams. J Macdonald en N. Eddy; 18. Ich sing mein Lied, Jan Kiepura. 8.00—12.00 Diverse!» EXAMENS. Hooger onderwijs. Bevorderd aan de Gem. Universiteit van Amsterdam tot doctor in de letteren en wijs begeerte cum laude op proefschrift getiteld: „De zielkunde van Aristoteles" de heer P. van Schilfgaarde, geb. te Amsterdam. Analysten-Examen. Bij de door de Ned. chem. ver. afgenomen examens voor analyst slaagden van de Mid delbaar Chemische School te Leiden voor het volledig examen: de dames T. Lucas en A. Kion, beiden te Haarlem. Verificateur der invoerrechten en accijnzen. Geslaagd voor verificateur der invoerrech ten en accijnzen de heer J. Brouwer, kom mies verificateur te Haarlem. VOOR EEN NIEUW KOLONIEHUIS TE EG MOND AAN ZEE. Ged. Staten van Noord-Holland stellen Prov. Staten voor hen te machtigen de Provincie borg te stellen voor de richtige na leving van de overeenkomst van een geld- leening. te sluiten door de Vereen, voor Chr. Gezondheids- en Vacantiekoloniën in Neder land, tot een bedrag van ten hoogste 70.000, tegen een rente van Vk% per jaar', met een aflossingstermijn van niet langer dan 20 jaren, ten behoeve van den bouw van een nieuw ko loniehuis te Egmond aan Zee. ORGELCONCERT. Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo- kerk te Haarlem op Donderdag 5 Mei 1938, des namiddags van 34 uur, door den heer Jacob Bijster. Programma. I. Fantasia et fuga g kl. t., J. S. Bach 2a. Nu syt willecome b. Ons is gheboren een Kindekijn Flor Peeters 3. Variaties en Finale over een Oud Ned. Lied, Jacob Bijster 4. Ie Rhapsodie op. 7. C. Saint-Saëns 5. Grande Pièce Symphonique, Cés. Franck PROVINCIAAL SUBSIDIE KINDER ZENDING. Naar aanleiding van het bij Prov. Staten ingekomen verzoek van den Amsterdamschen Raad voor Kinderuitzending, de korting op het subsidie der kinderuitzending, die op 1 Januari 1934 is ingegaan, te willen laten ver vallen en dus het dagelij ksche bedrag van het subsidie (dat thans 0.48 bedraagt) in den vervolge te willen stellen op 0.54. stellen Ged. Staten voor, aan dit verzoek te voldoen. rntL Wat is dit U had het misschien niet eens gezien De vooras van een fiets. Daar let je nooit op. Toch is dat een van die kleinigheden, waar Uw veiligheid van af hangt. U kunt er op vertrouwen bij een Germaan. 'ii «GRMAAM daar heb je wal aan N-V RIJWIELINDUSTRIE F «j V WERVIN.Mf»» (Adv. Ingez. Med.) FAILLISSEMENTEN. Ooor de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uitgesproken op Dinsdag 3 Mei 1938. 1 H .G. de Carpentier, melkhandelaar, wo nende te Koog aan de Zaan, Sluispad 42. Curator: Mr. D. de Jong te Haarlem. 2 P. J. Anderies, handelende onder den naam firma II. Gompelman, manufacturier, wonende te Beverwijk, Duinwijklaan 43. Curator: Mr. A. van Leijenhorst te Haar lem. 3 Hans Wolf Jr. handelende onder den naam Technisch Bureau Wolf Jr., koopman, wonende te Heemstede, Oude Posthuisstr. 47. Curator: Mr. H. J. Pot, te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten Mr. L. Vliegenthart te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van: B. J. Meeuwissen, tim merman, wonende te Lisse, Heerenweg 459. Curator: Mr. J. Verlooy. te Heemstede. Door het verbindend worden der Uitdee- lingslijst is geëindigd het faillissement van: De N.V. „Melkproducten", gevestigd te Zaandam. Curator: Mr. L. V. Hoog. te Haarlem. Bij arrest van het Gerechtshof te Amster dam d.d. 2 April 1938 is vernietigd het faillis sement van: Jacobus Gorter, groentenkoopman, wonen de te Haarlemmermeer. Curator: Mr. L. Ali Cohen, te Haarlem. Door de Arrondissements-Rechtbank is de op 10 November 1936 verleende surseance van betaling aan de N.V. Zaanlandsche Bank in liquidatie, gevestigd te Krommenie en ikan- toorhoudende te Amsterdam verlengd met 1 y, jaar ingaande 7 Maart 1938. Bewindvoerder: Mr. A. Bruch te Haarlem. REGLEMENT VAARWATEREN. NOORD-HOLLAND. Ged. Staten van Noord-Holland bieden Prov. Staten ter vaststelling aan een herzie ning van het Reglement Vaarwateren Noord- Holland. TWINTIG-JARIG JUBILEUM LEO VAN NORDE. Maandag 9 Mei a.s. zal het twintig jaar ge leden zijn dat de heer Leo van Norde voor het eerst als humorist-pianist zijn liedjes voor het publiek zong. Sinds eenigen tijd treedt hij tezamen met Henk Smal als duo op en is een der voornaamste medewerkers van het Haarl. Cabaret- en Revuegezelschap. Er heeft zich hier ter stede een comité ge vormd bestaande uit de heeren H. H. Luij ken, voorzitter; Mart. v. Delden, secretaris; J. Ph. Tames, penningmeester; Jack Funny en Henk Smal, om hem ter gelegenheid van dit jubileum op passende wjyze te huldigen. Deze huldiging vindt plaats op Maandag 9 Mei a.s. in het Cabaret „La Gaité" te Haar lem. Verschillende artisten werken aan de zen avond mede, o.a.: Dora Schrama, zang, mevr. Lily Orgodet, dansarrangement, Jack Funny, Johnny Pirns. Henk Smal en Leo van Norde. „The Footlight Girls", Mr. La woe, The Jongly's. Dansmuziek „The Swing Sellers" en The Marinucci's. PERSONALIA. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is de inspecteur der directe belas tingen, enz. G. R. van Essen, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der directe be lastingen te Haarlem, verplaatst naar 's Gra- venhage en werkzaam gesteld aan het depar tement van Financiën. N.V. UTRECHTSCHE VERZEKERINGS BANK. De N.V. Utrechtsche Verzekeringsbank heeft in 1937 een winst gemaakt van f 15.341.18j4 tegen f 10.631.44% in 1936. De portefeuille nam toe met f 674.976. zoodat de eindstand thans f 5.024.477 verzekerd kapi taal bedraagt. Het dividend is 6 pet. voor aandeelen serie A en 7 pet. voor aandeelen serie B. De president-commissaris, de heer J. Dal te Haarlem, is herkozen. en U gebruikt een Heemaf telefoon! Reis per electrische trein, en U ondervindt hoe betrouwbaar Heemaf moto ren. zijn. Bezoek de Staatsmijn Hendrik en U ziet den grootsten mijnventilator ter wereld, met een onverslijt-- baren Heemal S.K.A. motor, die werkt als een ontzag® lijke stofzuigert Dezelfde motor in het klein zit in een Heemaf stofzuiger! Daarmee moet U een demonstratie laten gevent STOFZUIGER C. 1 v. d. BROEK - HAARLEM. Oude Groenmarkt 24, Telefoon 11960 - Groote Houtstraat 52, Telefoon 15813. (Adv maez Med.) De Huwelijks Candidaat. door K. RAUWBRiDA. Tante Emile trilde van agitatie. Haar stem galmde luid door het huis, ze gedroeg zich als een sergeant- majoor die zijn manschappen naar de verschillende strategische punten van het exercitie-terreindirigeeft. Hoe laat zou 'ie komen?, vroeg haar schoonzuster, meer om iets te zeggen wat mogelijk tot kalmeering kon bijdragen. Ze wist natuurlijk heel goed hoe laat het bezoek was vastgesteld. - Om vier uur, gilde tante Emile die in- tusschen alweer in de gang stond om haar laatste instructies aan het daghitje uit te deelen. - Spaar me, zuchtte mevrouw de Wit en liet zich op een stoel neervallen. Och, meende de kittige José met een ondeugend lachje in haar mooie donkere oogen. Och, misschien is 't voor de laatste maal dat we haar een pleziertje kunnen doen. In haar hart moest ze toegeven, dat ze eigenlijk blij zou zijn als de bedillerige tante Emile eindelijk het huis ging verlaten. En buiten dat, er zat toch ook altijd iets roman tisch in zoo'n huwelijks aanzoek. Je kon het je haast niet voorstellen, tante Emilezoo maar pardoes trouwen. Maar hoe dan ook. het geval lag er nu eenmaal en het kwam er op- aan dit varkentje eens netjes te wasschen. - Joségilde de stem van tante Emile van boven. Josétje, kom me toch even helpen. José gleed haastig de kamer uit. Mevrouw schikte hier en daar gedachtenloos aan de bloemen en sloeg een puisje van het tafelkleed Tante Emile had in alle stilte op een huwe- .ijksadvertentie geschreven. Eerst gisteren was ze plotseling met het nieuwtje aangekomen Zooals bleek was de heele zaak al in kannen en kruiken. Het zat haar wel een beetje dwars dat ze zoo buiten de zaak was gehouden, maar per slot van rekening moest ze het slikken. Uit het onsamenhangende verhaal had ze kunnen opmaken dat de candidaat een zakenman was en vandaag persoonlijk kwam kennismaken. En nu was het bijna zoo ver Ze zuchtte noe eens. Och. in liefdesaffaires was het tante Emile nu precies niet altijd voor den wind gegaan, het ware te hopen dat het nu eens anders werd. Alles bijelkaar genomen was tante Emile nog zoo'n slechte partij niet. Een beetje, enfin. wat men zoo noemt een moederlijk type, maar sommige mannen hielden daarvan. En ze bezat een klein kapitaaltje, zooiets was toch ook niet te versmaden in deze slechte tijden. Neen werkelijk, het idéé bleek nog zoo dol niet Boven was tante Emile aan het passen, vond het eene te oud en het andere te flat teus. raakte finaal van de kook en begon eindelijk te huilen. In deze zware uren stond de anders nogal haastige José met engelen geduld aan haar zijde. Zal ik een glaasje water halen?, bood ze spontaan aan. Maar tante Emile begon nog luider te snikken; Nu heb ik nog een behuild ge zicht ook, jammerde ze. Dat is met een beetje poeder wel weer goed te maken, suste José. Beneden liet de groote gangklok vier slagen hoor en. Als door een wesp gestoken veerde tante Emile over eind en wiel met herineuwde ijver op haar garderobe aan. Sta me toch niet zoo schaapachtig aan te kijken, kefte ze. Noem je dat helpen? Hier. hang die rommel maar weer in de kast. Geef me asjeblieft die blauwe japon even aan, blauw kleed me altijd goed En dan weer met een huilerige stem: Och lieve José, let maar niet op me, ik ben zoo vreeselijk zenuwachtig. Eenmaal zul je het zelf ook wel ondervinden. Dat was wel het minste waar José aan twijfelde. Ze kon haast wel met zekerheid zeggen, dat dit moment niet eens meer zoo ver aflag. Plotseling ging de bel over. Het was of er een stormvlaag door het huis ging. Mevrouw de Wit holde naar boven en hijgde: Daar is hijzal ik open doen? Neen, neen. gilde tante Emile terug. dat moet het meisje doen Zeg maar dat ik direct kom. ik ik ben zoo klaar. Pleuntje deed werkelijk haar best. Ze liet de gast jas en hoed uitdoen en klopte netjes op de deur Mevrouw de Wit stond verbaasd naarf den aardigen bezoeker te kijken. Zoo had ze zich de man voor tante Emile aller minst voorgesteld. Op den drempel stond een onberispelijk gekleed heer met onder zijn arm een actentasch. Zijn donkerbruine haren begonnen bij de slapen iets te grijzen. Ze vergat een oogenblik haar taak als gast vrouw en stamelde: Tante.... éhik bedoelik zal mijn schoonzuster even roe ien gaat u toch zitten. Ze holde naar boven en viel hijgend neer riet. meer in staat één woord uit te bren gen. Tante Emile verkeerde in een toestand van volslagen wanhoop. Ze was haar bril kwijt en liep zachtjes kreunend op de malste plaatsen te zoeken. Zonder bril durf ik niet naar beneden, huilde ze, dan kan ik hem niet eens zien. Mevrouw de Wit trachtte een beeld te ge ven van den gunstigen indruk welke de aanstaande zwager op haar gemaakt had, Hij is werkelijk een knappe man, vertelde ze. Hij heeft vriendelijke bruine oogen. José bood aan even beneden naar den bril te gaan zoeken, hetgeen tante Emile ten strengste verbood. Eindelijk kwam het on misbare voorwerp terecht. Het had al dien tijd op de tafel gelegen. Lichtelijk paars aangeloopen aanvaardde tante Emile de groote reis. Een ding moet tante Emile wer kelijk worden nagegeven, ze wist het gesprek gaande te houden; al moet worden toegegeven dat tante Emile meestal aan het woord was en de gast luisterde. Maar is er voor een vrouw iets mooiers denkbaar als een wel willend luisteraar? Vooral als ze veel te ver tellen heeft. En dat had tante Emile. Ze keerde zich als het ware binnenste buiten, er kwamen roode vlekken op haar wangen en haar oogen schitterde koortsachtig. Ze vertelde dat veel van muziek hield en dol op tooneel was. Ze praatte over het slechte weer van de laat ste dagen en dat ze lid was van een bridge club waarvan er eentje valsch speelde; dat ze dol op dieren was, en eenmaal door een auto was aangereden. Tijdens de demon stratie hoe ze op het laatste moment aan de dood was ontsnapt, gooide*, ze een vaasje om Maar scherven brachten geluk, beweerde ze, Ze vergat haar gast een kopje* thee te pre senteeren en toen ze een oogenblik moest stoppen om weer op adem te komen, nam de heer snel de gelegenheid waar om het ge sprek van het algemeene in meer zakelijke banen te leiden. Hij maakte zijn actentasch open en deponeerde een handvol papieren op tafel. Hé, altijd dat zakelijkepruilde tante Emile. Het betreft hier een levenskwestie, bracht de heer in herinnering. Juist, zei tante Emile droomerig, een levenskwestie. Ik weet wel, ging de charmante gast op gedempten toon voort, dames worden in het algemeen niet gaarne lastig gevallen over financieele aangelegenheden, maar en zijn stem werd nog zachter, U zou toch het bedrag moeten noemen. Ik maak dan de zaak geheel in orde. Tante Emile sloeg haar oogen schuchter neer. De meubels schenen door de kamer te dansen. Binnen in haar zong iets en het liefste was ze haar aanstaande zoo om de hals gevolgen. Ze wist zich nog op het nip pert je te beheerschen. Tien duizend, lispelde ze. Een harden ruk aan de bel sneed als een mes door de intimiteit van de maker. Een oogenblik later klonk een bescheiden klopje en direct daarop verscheen de jolige snoet van José om de deur. Tante een telegram voor U. Een telegram?, deed tante verbaasd van wie kan dat zijn. Zenuwachtig maakte ze het open, ze las alleen de laatste woorden. hierdoor tot mijn spijt van mijn kennismaking moet afzien Maarmaar. stootte tante Emile hijgend uit, terwijl ze haar gast hulpeloos aanstaarde, maarwie bent u aan eigenlijk? Wel. zei de heer, terwijl hij zijn oogen niet van de bevallige José afwendde: ik ben toch de verzekeringsagent waarmee u oor vandaag hPbt afgesproken Toen deed tante Emile wat iedere vrouw n haar plaats gedaan zou hebben, ze viel "lauw (Auteursrecht voorbehouden. Nadruk verboden). EERVOL ONTSLAG. Ged. Staten van Noord-Holland stellen Prov. Staten voor. aan J. G. Dikshoorn, Eerste Geneesheer-Directeur van het Provinciaal Ziekenhuis te Medemblik, op zijn verzoek met ingang van 1 Juli 1938 eervol ontslag uit zijn betrekking te verleenen. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten vyorden geadresseerd aan het bureau van dit blad, met duidelijke ver- mélding van naam en woonplaats. Vragen waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie- geheim. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. RECEPTEN. VRAAG: Hoe krijg Ik vlekken van Voorburg uit mijn wollen Georgette japon? ANTWOORD: Met warm water afsponsen. Met een Ieeren lap zoo droog mogelijk kloppen en daarna de plek bedekken met magnesia, dat na een uur weer verwijderd wordt. VRAAG: 1. Hoe reinig Ik de kraag van mijn blauwe gabardine regenjas? (Waschbenzine heeft niet geholpen. 2. En de kraag van een blauwe gummi-jas? 3. Kan men glimmende plekken verwijderen van een pantalon? ANTWOORD: 1. Met perchlooraethyleen af borstelen. Laten drogen en daarna met warm wa ter goed afborstelen. 2. Met water, waarin een scheutje amonia ia gedaan, stevig afschuieren. 3. Onder een natten doek met heet Ijzer strij ken, (Niet geheel droog strijken). VRAAG: Hoe bereid ik een witte saus ter ver vanging van jus? ANTWOORD: 1/2 L. bouillon, getrokken van 200 gr. scbenkelvleesch, 55 gr. bloem en GO gr. ooter voor een deksaus, bv. over gekookte kalfs- tong; voor een sftus die bij vleesch wordt gepre senteerd 40 gr. bloem en 45 gr. boter. 1 ei, 1/2 dL. room. 1 eetlepel witte Bordeauwijn, 1 uitje, een paar takjes peterselie, een worteltje In plak jes gesneden, iets thijm, een stukje foelie. Fruit de kruiden eenigen tijd in de boter. Zorg, dat deze geel van kleur blijft. Neem dan de krui den met de schuimspaan eruit, druk ze daarop goed uit met een anderen lepel. Voeg de bloem toe, roer dit samen tot de kluitjes eruit zijn, doe hierbij, langzamerhand en steeds roerend, den warmen en door een doek gezeefden bouillon. Laat de saus nog 5 a 10 minuten doorkoken. Klop het ei. verwarm dit, roerende, met een weinig saus, giet er dan de rest van de saus bij en maak ze af met den room en den wijn. VRAAG: Wat kan de oorzaak zijn, dat de vlsch aanbakt in een ijzeren geëmailleerde bakpan? ANTWOORD: Droog de vlsch voorzichtig in een ouden schonen doek en wentel ze luchtig in bloem. De kans van vastkleven Is dan veel min der groot. VRAAG: Hoe verdelg ik mieren? (Bleekpoeder hielp niet). ANTWOORD: Versche bakkersgist met honing of huishoudsiroop vermengen. In lage bakjes of op schoteltjes op verschillende plaatsen neerzet ten. Na twee dagen gist en siroop ververschen. VRAAG: Mijn werkster heeft bij hot poetsen van den koperen deurknop met z.g. koperpoets de verf erom heen leelijk gemaakt. Is dit zonder bij schilderen nog in orde te maken? ANTWOORD: Met waschbenzine afwrijven. RECHTSZAKEN VRAAG: 1. Zijn voor het vestigen van een bak kerij al stukken of diploma's noodig, of vallen de banketbakkerijen nog niet onder de vestigings wet? 2. Waar moet men zich vervoegen voor vergun ning voor een banketbakkerij te Apeldoorn? ANTWOORD: 1. Banketbakkerijen vallen ep LOT a GULDEN 8 KANS 1 Ford „V 8" 1 Ford Junior 1 Pampusjacht 1 electr. koelkast 1 motorrijwiel 1 slaapk. araenbL 1 tandem enz. enz. en 1 luxe reis naar TWEE wereldten toonstellin gen New York en San Francisco 1939 GOEDE RAAD HAAST MORGEN MISSCHIEN UITVERKOCHT! ARTIS REDDINGSLOTEN Overal verkrijgbaar en sccr, ARTIS-reddings- loterij, Heerengracht 466, Amsterdam-Centrum. Postgiro 321500. Gocdgck. b. besl. Min. v. Just. 2e afd. A No. 1193 d.d. 2-3-'38 60.000 loten. (Adv. Ingez. Med.) nog niet onder. Voor broodbakkerijen zijn al sperverboden. 2. Dit kan zonder vergunning. VRAAG: 1. Kan men beslag laten leggen, na verkregen vonnis op den steun van iemand, di® 14.25 steun geniet te Amsterdam? 2. Zoo ja, op welk deel? ANTWOORD: 1. Neen. 2. Zie onder 1. VRAAG: Ik kocht Iets op afbetaling. In geen drie jaar is er iemand om geld geweest. Heeft men nu nog recht op het onbetaalde gedeelte? ANTWOORD: Ja. DIVERSEN. VRAAG: Bestaat er in de eerstvolgende weken gelegenheid de „Nieuw Amsterdam" te bezichti gen? ANTWOORD: Niet vóór do eerste reis. Er moe ten nog te veel werkzaamheden verricht worden. VRAAG: Hoe maak ik de naden van een cano aterdicht? ANTWOORD; Dat kunt u zelf moeilijk doen. Om de cano goed waterdicht te krijgen, moeten de naden gebreeuwd worden. U kunt dat beter op een canowerf laten doen.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10