Boschbessenteelt in Noord Amerika P. H. BORGHOUTS ZONDAG 8 MEI De Bilt voorspelt: WITTOP KONING W O F. X S D A G 4 MEI 193S HAARLEM'S DAGBLAD 2 Roman zonder „happy end". Onaangename ervaringen van Duitsch dienstmeisje in Engeland. Dc Daily Telegraph meldt, dat de politie te Aldershot een Duitsch dienstmeisje, Olga Pe- rauer, heeft aangehouden, die uit de gevan genis was ontslagen, nadat zij er zes van de zeven dagen, waartoe zij was veroordeeld we gens het feit, dat zij zich niet als vreemde linge had laten .inschrijven, had doorge bracht. Zij werd aangehouden toen zij uit een bioscooptheater kwam en meegenomen naar het politiebureau. Het ministerie van Binnenlandsche Zaken had een onderzoek naar haar gedrag in En geland laten instellen. Er waren bezwaren tegen haar gerezen, dat zij in Groot-Brit- tannië zou trouwen. Zij had aanzegging ge kregen Zaterdag op zijn laatst het land te verlaten. Het verluidt, dat het meisje, toen het de gevangen*? had verlaten, een spoorkaartje naar Dover had ontvangen. In plaats daar van ging zij naar Fleet (Hampshire), waar zij Charles Cousins ontmoette, die het voor nemen had met haar te trouwen. Zij hoorde er van de moeder van Cousins, dat zij niet in huis kon blijven. Cousins bracht haar naar het station, waar hij voor haar een kaartje kocht voor Londen. De man verklaart, dat hij het meisje toen verliet om de bagage te halen. Toen hij te rugkwam was zij verdwenen. Later vond hij het kaartje voor Londen op het perron. Hij heeft nog steeds het recu van de bagage, welke hij op het station heeft afgegeven. ..Ik hield veel van haar", verklaarde Char les. ..en was van plan met haar te trouwen, maar dat is nu onmogelijk". (A.NP.) Nieuw incident in Sjanghai. Britsche militaire vrachtauto door Japanners aangehouden. Blijkens een Reuterbericht uit Sjanghai heeft zich wederom een Britsch-Japansch incident te Sjanghai voorgedaan. Een vracht auto van de Britsche marine, bestuurd door een Chineeschen chauffeur en geëscorteerd door slechts één Engelsch marinesoldaat, stopte, komende uit de door de Japanners be zette wijk Hongkioe voor het Britsche con sulaat generaal, toen een Japansch militair politieagent den Chineeschen chauffeur bevel gaf naar Hongkioen terug te keeren en de hulp inriep van Japansche schildwachten, die op een nabij gelegen brug. Gardenbridge, ston den. Dc sergeant van de wacht in het consu laatsgebouw kwam tusschenbeide. De Japan sche politieagent greep hem bij den arm en trachtte hem naar Hongkioe te doen terug- keeren. De sergeant weigerde en na een oogenblik trok de Japansche politieman zich terug. United Press verneemt nader, dat de Japansche militaire autoriteiten bij de Engelsche overheid geprotes teerd hebben tegen het incident op de Gardenbridge. In dit Japansche protest heet het, dat een Engelsche marine-afdeeling gepoogd zou" hebben langs den weg over de brug munitie naar Hongkioe te brengen. De Japan sche autoriteiten zouden hiervan niet tevoren op de hoogte gesteld zijn. In het Engelsche communiqué wordt ge zegd, dat de betreffende afdeeling inderdaad een groep in khaki gekleede marinetroepen was, Toen de vrachtwagen reeds op het ge bied van het Engelsche consulaat was, had een Japansch officier een Engelschen onder officier willen dwingen, den wagen naar Hongkioe terug te rijden, waar zich het Ja pansche hoofdkwartier bevindt. Ooggetuigen verklaren, dat de situatie een oogenblik uiterst gespannen was, toen n.l. de Japanners Engelsch gebied betreden hadden. Het was slechts aan het feit, dat de Japan ners zich dadelijk terug getrokken hadden te danken dat een ernstig incident vermeden is Kennelijk waren de Engelsche soldaten voornemens met geweld tegen de Japanners op te treden VRIJDAG IN REMBRANDT. CLAUDETTE COLBERT GARY COOPER IN EÉN OER-CEESTIGE COMEDIE w ERNST LUBITSCH (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. WOENSDAG 4 MEI Handelmij ..Westexport", Verspronckweg 31. Alg. vergadering aandeelhouders. N.V. Bouw en Expl. mij. „Zuid Haarlem", Verspronckweg 31. Algem. vergadering aan deelhouders. Palace Familie Cinema: „De Boekanier" en „De groote Gamblni" 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Een pracht exemplaar van een man", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Paarlcn van de Kroon" 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het meisje in de taxi", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater- ..Beschuldigd" en .Amor in ^et warenhuis" Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel". 104 uur. DONDERDAG 5 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel", 10—4 uur Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Engelsch schip door Japaiische gendarmes doorzocht. Een uur op dc Wangpoe vastgehouden. Het Britsche stoomschip Kingyuan, dat uit Sjanghai op weg was naar Zuid-China, is op de Wangpoe aangehouden en gisteren ge durende een uur op een werf vastgehouden Gendarmes doorzichten het schip naar nik kelen baren, welke het eigendom zijn der Chineesche regeering. De Japanners hadden bij de Fransche autoriteiten te Sjanghai ge protesteerd tegen het laden der baren en de doorzoeking geschiedde om na te gaan of de baren ingeladen waren. De strijd in Noord-Span je. Hernieuwde gevechten aan het front van Teruel. Het ministerie van defeensie tc Barcelona deelt mede, dat de Nationalisten in Cata- lonië de Segre zijn overgetrokken ter hoogte van Montliu zuidelijk van Lerida. Zij wer den echter teruggeslagen en moesten met zware verliezen de wijk nemen. Een aan val op de stellingen in de Sierra Cucu bij Tremp werd eveneens afgeslagen. Het offensief der opstandelingen bij El Pobo wordt geremd door tegenaanvallen der regeeringstroepen. Het groote hoofdkwartier van Franco bericht, dat in den Alfambra-sector belang rijke stellingen door de rechtsche troepen bezet zijn, hoewel het weer slecht blijft. Een aanval der llnksche bij El Pobo werd met zware verliezen voor den vijand afgesla gen. Activiteit aan het Teruelfro-nt. Van het Teruelfront meldt United Press: De vijfde Navarre-brigade consolideert haar stellingen in het gebied van 150 vier kante KM. op 25 KJVI. afstand ten zuiden van Aliaga, dat zij tijdens een tijdelijke op klaring van het weer bezet hebben. Bij hun offensief wisten zij 10 K.M. ver der te rukken en bereikten de Sierra Solla- viento, waar zij een aantal heuvels konden bezetten die een goed uitgangspunt vormen voor een nieuwen aanval naar het Zuiden, dien zij ondernemen zullen zoodra het weer beter is. De republikeinen hebben ten Zuid-Westen van Montoro, dat Oostelijk van Aliaga ligt, een flankaanva! gedaan, doch zijn door de Nationalisten teruggeworpen. Ten Zuid- Oosten van Teruel zijn de Nationalistische vliegers erin geslaagd transporten der repu blikeinen te vinden en te bombardeeren. Eenige vrachtauto's explodeerden, waaruit men afleidt dat het een transport munitie was. Makelaar in Onroerende Goederen KENAUSTR. 5b, TEL. 17130 (Adv. Ingez. Med.) Japan protesteert tegen den Russisclien steun aan China. De Japansche regeering heeft te Moskou nogmaals in krachtige be woordingen geprotesteerd tegen den steun die de Sovjet-Unie aan de Kwomintang-regeering verleent in den vorm van wapens, munitie, pi loten en technici. De ambassadeur Sjigemitsoe heeft reeds herhaaldelijk vertoogen tot de regeering te Moskou gericht. Japan, aldus het protest, moet derhalve deze openlijke ondersteuning van China door Sovjet-Rusland wel als een vijandige, tegen Japan gerichte houding be schouwen. Tokio verwacht in alle ernst, dat de regeering der Sovjet-Unie haar houding spoedig zal wijzigen. Mexicaansclie regeering levert geen petroleum aan Japan. Mededeeling van „De John Lewis van Mexico". NEW-YORK. 4 Mei. De leider van de Mexicaansche vakgebonden. Lombardo Tole- dano, die vaak de „John Lewis van Mexico" wordt genoemd, reist hedenmorgen naar Oslo om daar deel te nemen aan het inter nationale congres van vakverbonden. Hij ver klaarde voor zijn vertrek aan een medewer ker van United press, dat de regeering ver scheidene offertes van het buitenland had ontvangen wat betreft koop van Mexikaan- sche petroleum. Hij ontkende ten stelligste, dat Mexico petroleum aan Japan leverde en verklaarde in verband daarmede: „De arbeiders zouden zich nimmer zoo gesloten achter de regeering hebben geplaatst, indien dc regeering het plan zou koesteren petroleum aan vijanden van de arbeiders te verkoopen. (United Press) Misbruik van Staatsdocumenten. Secretaresse aan de Quai d'Orsay veroordeeld. PARIJS, 4 Mei: Suzanne Linder, secretaresse aan Quai d'Orsay, is gearresteerd en giste ren tot 8 maanden gevangenisstraf veroor deeld. Zij was beschuldigd misbruik gemaakt te hebben van staatsdocumenten. Een mede plichtige, de Tsjech Rosenfeld, werd tot 21 maanden veroordeeld. (United Press) Japansche mobilisaliewet treedt in werking. Nationale Mobilisatieraad ingesteld. TOKIO, 4 Mei. De algemeene mobilisa tie wet is door publicatie in Japansche staas- blad gedeeltelijk met ingang van 5 Mei van kracht geworden. Er is tevens een nationale mobilisatieraad Ingesteld, terwijl de industrie in Japan, Korea, Formosa, Sachalin en de Japansche mandaatseilanden onder directe controle der regeering komt (United Press.) Verwen Uw Moeder Heusch, het mag Stuur haar een bloem Op Moederdag. Beleefd aanbevelend, ook voor Buitenland DAUDEIJ's Bloemenmagazijn GR. HOUTSTRAAT 112 TELEF. 10859 (Adv. Ingez. Med.) Meest matigen wind uit Oostelijke rich tingen, helder tot licht of half bewolkt, droog weer, weinig verandering in tem peratuur. BAROMETERSTAND: Hoogste 774.6 m.M. te Reykjavik. Laagste 752.0 m.M. te IngÖ. Het gebied van hoogen luchtdruk heeft thans zijn maximum ten Zuiden van IJsland. De luchtdruk nam af in het Noord-Oosten, in ver band met het voorbij trekken van een depres sie hoog in het Noorden. In het Zuidoosten ste gen de barometers tengevolge van het door dringen van arctische luchtmassa's in het Oostelijk deel van Centraal-Europa en het aftrekken der depressie in het Zuidoosten. De depressie in het Zuidwesten blijft stationnair. In Frankrijk en Zwitserland werd het iets zachter, doch de temperatuur is aldaar nog ver onder normaal (te Rochefort 6,0, te Lyon en Dijon resp. 4,6 en 4,1). Om het Kanaal en aan de Rivièra vielen zware regens, evenzoo te Weenen. In het Oost zeegebied-en om de Noordzee heerscht thans helder en droog weer. in onze omgeving en in Engeland met krachtige tot matige Oostelijke winden. De depressies in het Zuiden geven nog betrokken weer in de Alpen. In de Zwitsersehe Alpen reikt het gesloten wolkendek tot 3200 meter hoogte. In Hongarije regent het nog. Ook in de Pyreneeën en bij la Coruna regent het. In onze omgeving staat het weer geheel onder invloed van het gebied van hoogen luchtdruk en blijft het weer helder en zonnig, met koude nachten. BAROMETERSTAND Vorige stand 759 m.M. Stand van heden 763 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: STIENS, Opticien Gierstraat 27 Tel. no. 16764 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 9.58 uur; n.m. 22.38 uur. Strand berijdbaar van 15.00—20.30 uur. "?e/r telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Echte o.a. a Wales - Anthraciet 2.afm. 20 35 1.75 afm. 12 20 per 70 K.G. HARMENJANSWEG 67 A TELEF. 16100 GELDIG TOT 1 JULI. (Adv. ingez. Med.) Dr. J. Kuiper overleden. Oud-directeur van het Wilhelmina-Gasthuis te Amsterdam. AMSTERDAM, 4 Mei. In den ouderdom van 75 jaar is gisteravond hier ter stede overleden dr. J. Kuiper, oud-directeur van het Wilhelminagasthuis alhier. Wijlen dr. Kuiper die in 1862 te Den Hel der werd geboren, was van 15 Januari 1893 tot 1 Mei 1929 directeur van dit ziekenhuis, terwijl hij van 1 September 1919 tot 1 Mei 1929 tevens lector was aan de gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Op de wisselmarkt stond de Fransche franc hedenmorgen in het centrum van de belang stelling. Reeds onmiddellijk werd op een lager peil gehandeld en werden transacties afgeslo ten tegen circa 5.36 a 5.38 doch onder de noo- dige fluctuaties werd een neergaande lijn ge volgd, zoodat het Fransche devies tenslotte terecht kwam in de omgeving van circa 5.30 en daarmede een nieuw laagterecord vestigde. Internationaal deden geruchten de ronde, dat de franc op een lager peil zou worden ge stabiliseerd en deze geruchten misten hun in vloed niet. Bovendien verluidde, dat het Fran sche egalisatiefonds een flink gedeelte van zijn kruit verschoten had, waardoor de con trole minder scherp kon worden uitgeoefend. Of deze geruchten op goeden grond zijn geba seerd, dient voorshands te worden afgewacht, maar in ieder geval was de stemming voor het Fransche devies bepaald flauw. Het dis agio voor termijnfrancs kromp een kleinigheid In, hetgeen gezien de scherpe reactie van con tante francs niet behoefde te verwonderen en bedroeg circa 9 cents voor l maand en 16 centS voor 3 maanden. Voor Britsche ponden be stond een vaste stemming en voornamelijk werd gehandeld tegen prijzen, varieerende tusschen 8.97 en 8.96 5/8. Aanbod van francs gaat, zooals bekend, veelal gepaard met vraag voor het Britsche devies en de koersstijging hield hiermede ook thans klaarblijkelijk weer verband. Amerikaansche dollars bewogen zich rondom 1.79 3/4, Belga's werden aanvankelijk geadviseerd op 30.27 a 30.29, doch later in den morgen werd gehandeld tegen 30.24 a 30.28. Het disagio voor termijnbelga's bedroeg 61-2 cents voor 1 maand en 25cent voor 3 maan den. Zwitsersehe francs waren 41.27 en 41.31 Duitsche marken 72.23 a 72.28. De handel op de niet-officieele vroegbeurs was van kleine afmetingen. De stemming was prijshoudend. De Amerikaansche waarden waren in navolging van New York algemeen hooger. de toonaangevende locale fondsen be-1 wogen zich meerendeels iets boven de vorige slotnoteeringep Van Huckleberrylol Blueberry AAR boschbessen in Amerika een zeer gewild artikel vormen, is het niet te verwonderen, dat men zich daar ge durende de laatste tientallen jaren onafgebroken en in steeds toenemende mate is gaan toeleggen op het kweeken en ver edelen van deze, oorspronkelijk alleen in het wild groeiende planten en op het aan de markt brengen van steeds betere en smaakvoller variëteiten daarvan. In eiken groentewinkel waren ze vroeger te vinden. De smalle kartonnen doosjes, waarin temidden van een warreling van bladeren en steelen de kleine, donkei'e en veelal worm stekige bessen lagen, die door de zoogenaamde „huckleberry-pickers", meestal negers uit den omtrek bijeen gezameld werden in de uit gestrekte velden van den staat New Jersey. Tevergeefs zou men echter heden ten dage nog naar deze vruchten zoeken. De wrange, in het wild groeiende „huckleberries" zijn sedert lang vervangen door de veel grootere en zoetere „blueberries", waaronder verschillende soor ten, die men op het eerste gezicht voor kleine pruimen zou houden, doch die in werkelijkheid ware aristocraten uit de boschbessenfamilie blijken te zijn. Het zoeken maar de „wilde bessen", dat vroeger veel bezigheid gaf in stre ken. waar deze planten in grooten getale voorkwamen, is door de enorme groei en uit breiding der boschbessenkweekerijen lang zamerhand geheel op den achtergrond ge raakt. Op de plaats, waar het nog niet zoo héél lang geleden, pas na uren van ijverig en in gespannen zoeken, mogelijk was een enkel mandje van deze vruchten te verzamelen, be vinden zich thans de eindelooze rijen van krachtige, gezonde planten van de kweeke rijen, waarbij vergeleken de wilde bosch bessenstruiken niet veel meer dan een hoopje onkruid zijn. Het kweeken en veredelen van deze „huckle berries" begon reeds in 1910, toen door den toenmaligen chef van het Departement van Landbouw in de U.S.A. een artikel werd. ge publiceerd betreffende de resultaten van het kweeken van boschbessen in kassen en de mo gelijkheid om van de vruchten op deze wijze een handelsproduct te maken. Weinig vermoedde deze man toen, dat eenige tientallen jaren later het gebied, waarover de boschbessenteelt zich zou uitstrekken een groot deel van Noord- en Midden-Amerika zou beslaan! Verrassende resultaten. Het werk, dat verricht moest worden, al vorens deze planten'zoo flink en krachtig en de bessen zoo groot en zoet zouden zijn als thans het geval is, was zwaar en moeilijk, vol tegenslagen en teleurstellingen. Eenmaal be gonnen met het kweeken der planten in spe ciaal daarvoor ingerichte kassen, bereikte men al spoedig verrassende resultaten. Maar tus schen broeikas-experimenten en kweeken op-het-open-veld is nu eenmaal een hemels breed verschil, zoodat, ook al brachten de in deze kassen verzorgde „proefplanten" de mooi ste en zeldzaamste vruchten voort men, uit handelsoogpunt bezien, nog niet veel verder gekomen was. Alvorens het zorgvuldig kweeken der bessen werkelijk winst zou gaan afwerpen, moesten nog vele jaren van ups-and-downs in de boschbessenteelt voorbijgaan! De eigenlijke pioniersarbeid in de ontwikke ling van deze planten werd verricht op een dei- eerste bosch- en veenbeskweekerijen op New Jersey. Daar was het, dat de eerste proefplan ten in den vollen grond werden gezet om te zien of zij zich aan hun nieuwe omgeving zou den kunnen aanpassen en hoe de gedragingen ten opzichte van de grootte en kwaliteit der vruchten daarbij zou zijn. Het is voornamelijk aan de onvermoeibare energie en het taaie doorzettingsvermogen van deze eerste kwee kers te danken, dat de boschbessenteelt zoo spoedig' tot grooten bloei kwam en zich daar na hoe langer hoe meer uitbreidde. Het was in dit prille begin, dat men ook direct al begon groote aandacht te wijden aan het verkrijgen van meerdere en vooral ook. steeds betere soorten van deze vruchten om de handels waarde zooveel mogelijk te doen stijgen en een zoo groot mogelijken omzet voor het nieuwe product te verkrijgen. Men stuurde de ..huckleberry-pickers" erop uit om de gewenschte „wilde" planten te zoe ken. Teneinde te voorkomen, dat onbruikbare truiken zouden worden meegenomen, voorzag men deze menschen van een metalen plaatje, waarin aan het uiteinde een holte was aange bracht. Bij het zoeken naar de begeerde strui ken mochten slechts d i e worden meegenomen, waarvan de bessen zóó groot waren, dat zij' in deze holt" pasten. Tevens waren deze menschen voorzien van een flesch formaldehyde, waarin de gevonden bessen als „proef" moesten worden meege bracht. Vóór er zes jaar verstreken waren, was men op de kweekerij in het bezit van een 100-tal struiken, die ieder-voor-zich het resultaat waren van maandenlange proefnemingen en nu uitgegroeid tot sterke, volwassen planten, die bijzonder groote bessen opleverden Van deze, eigenlijk nog „wilde" soorten, werden de besten opgezonden naar de labora toria, waar zij, na kruising met andere varië teiten en hernieuwde uitzaaiing de eigenlijke stamvaders werden van alle thans bekende blueberry-soorten, die in den loop der jaren in den handel werden gebracht. Van de op bovengenoemde wijze ontstane nieuwe plan ten werden de meest belovende proeven over geplant in speciale kweekbedden. Zij, die in deze ..kinderkamers der boschbessenteelt" de mooiste vruchten voortbrachten, werden dan eindelijk uitgezet op het open veld. Nog geen honderdste deel van al die duizenden zaailingen bereikte dus het eind doel, het overplanten in vollen grond. Aan deze overige, minder goede kwaliteiten achtte men het onnoodi'g verdere zorgen te besteden. En ook deze door zooveel moeite en studie langzamerhand ontstane edele soorten uit de boschbessep-familie werden aan een geregelde en zéér strenge keuring onderworpen vóór men er definitief toe overging hun met een naam te vereeren en als zoodanig op de markt te brengen. Toen pas brak de tijd aan, waarop de kwee- kerijen planten opleverden, die werkelijke handelswaarde hadden. Lang niet alle in den handel gebrachte bessen bleken echter bij het publiek in den smaak te vallen, zoodat men steeds opnieuw moest blijven experimentee ren om aan de vele wenschen der liefhebbers tegemoet te kunnen komen. De sceptici in het geweer. Zooals nu eenmaal overal ter wereld werd ook hier het nieuwe product in 't begin nogal sceptisch ontvangen. Van verschillende kanten klonken waarschuwingen en maande men tot voorzichtigheid. Velen van deze kritikasters waren echter. zooals in zulke gevallen maar al te vaak gebeurt kweekers, die zelf op eigen grond vergeefs geprobeerd hadden .wilde" huckleberries tot dc zoozeer verlangde ..blueberries" om te vormen en sterke, vrucht dragende planten te kweeken. Gedurende het geheele verloop van de ont wikkeling der boschbessenteelt stelden zij zich daartegen teweer en publiceerden niets dan vermanende artikelen en afbrekende critiek. Zoodra men echter begon met de bessen der proefvelden te verkoopen en daarmede vol doende verdiende om de verdere proefnemin gen voort te kunnen zetten, waren deze „on- geluks-profeten" wel genoodzaakt een toontje lager te gaan zingen en toen de uitgebreide open-veld-beplanting voortdurend rijkere oogst opleverde, werd het zelfs den meest verstokten tegenstander te veel en menigeen haastte zich om in het bezit te komen van eenige der nieuwgewonnen planten om op eigen kweeke rij opnieuw de boschbessenteelt te gaan be oefenen. Zij waren de eersten, die ook in de andere staten van Amerika met het kweeken der „blueberries" een aanvang maakten. En thans, na ruim vijf en twintig jaar van ingespannen arbeid worden deze planten reeds gekweekt in een 12-tal staten van Midden- en Noord- Amerika, zoowel in Maine en Washing ton als in Michigan en North-Carolina. Met alle mogelijke vervoermiddelen worden zij verzonden naar ieder werelddeel en niemand zou in deze mooie, keurig verpakte „blue berries" meer de vroegere zure en wormstekige „huckleberries" herkennen, die zij oorspron kelijk zijn geweest. Hoezeer dit bedrijf van een grooten bloei verzekerd is. kan wel blijken uit het feit, dat alleen reeds in de Staat New Jersey de jaar opbrengst der boschbessenteelt niet minder be droeg dan een kwart millioen dollar, terwijl ook Michigan en North-Carolina niet ver van dit cijfer verwijderd bleven! Een uitkomst, die ten allen tijde de veronderstelling recht vaardigt, dat de „blueberries" in de Nieuwe Wereld een schoone toekomst tegemoet gaan! MONA BOS. Ierland heeft een nieuwen president. Dr. Douglas Hyde gekozen. DUBLIN, 4 Mei. Hedenmiddag om 12 uur is dr. Douglas Hyde als presi dent van Eire (Ierland) uitgeroepen. Dr. Hyde was de eenige candidaat voor het presidentschap. Hij zal op 1 Juli geïnstalleerd worden. (United Press) WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.96 13/16. Berlijn 72,25. Parijs 5.37. Brussel 30.28. Zwitserland 41,31 New-York 1.79 3/4. 12.— uur. Londen 8.96 5/8. Berlijn 72,25. Parijs 5.31. Brussel 30.26. Zwitserland 41.29. Kopenhagen 40. Stockholm 46.15. Oslo 45.05. New-York 1,79 3/4. Praag 6,26. Italië: Vrije lire 9,52/2. Reislire 8.55 Bankapier 7.85. LAWNTENNIS. OM DEN DAVISCUP. Wij vernemen, dat de keuzecommissie van den Ned. Lawntennisbond Dinsdag Van Swol en Hughan heeft aangewezen voor de dubbel- en enkelspelen voor den Daviscup. De Brauw en Teschmacher zullen als reserves fungeeren. HEEMSTEDE HET KAMERLID DROP KOMT IN HELMSTEDE SPREKEN. Het Tweede Kamerlid W. Drop, komt Maandagavond 16 Mei op een bijeenkomst van zijn partij te Heemstede spreken. Alle zalen van het Café het Wapen van Heem stede. Wilhelminaplein zijn gehuurd, ten einde zooveel mogelijk menchen in de gele genheid te stellen de rede van den heer Drop te velgen. De spreker heeft als onderwerp voor zijn rede gekozen: ..Positief Christendom, socia lisme, sociale politiek!", waarin hij dc actueele gebeurtenissen van den laatsten tijd zal behandelen.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2