AMSTERDAMSCHE BEURS HEEMSTEDE IJMUIDEN WOENSDAG 4 MET 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 10 UAT/TEjOICUKN Politieke besprekingen in het Venctiaansche Paleis begonnen. Felle aanval op den bisschop van Rothenburg. De veenbrand in Noord-Twente. Onafzienbare vuurzee. zich bevonden. Millioenen turven, millioenen kleine, op zich zelf niet waardevolle, maar in totaal een groot bedrag vertegenwoordigende turven, waren hier opgestapeld tot een soort kleine bergen van tien, vijftien meter hoogte. Genadeloos had het vuur ei*zich meester van gemaakt en kwam men in de nabijheid, dan bleek er zulk een helsche hitte te be- heerschen, dat men het nauwelijks langer, dan enkele minuten vol kon houden. Daarna zocht men. naar adem snakkend, verhit en half verdoofd een betere plaats. Over het verbrande veenland klonken schrille kreten. Zij waren afkomstig van grutto's en wilde eenden, die hier hun nesten hebben in het veen. Deze nesten, verscholen in de hoog opgaande heide, zijn niet door het vuur ontzien. Eieren en wellicht reeds iongen zijn vernietigd. Mistroostig, grauw zwart, vol smeulende vernielde turfstapels was het land in den vallenden avond en mis troostig was de roep der naar hun nest zoe kende vogels. Niet alleen vogels zijn echter het slachtoffer geworden van het vuur. ook tallooze konijnen en hazen zijn gedood of verdreven. Het veenland ls dood. Een ver schroeiende adem is er over heen gegaan. Van de natuur is niets overgebleven en de vrucht van veel arbeid is vernield Hooger enr hooger laaien de vlammen. Waar zich menschen in de nabijheid der vuurhaarden bevinden, teekenen zich hun schimmen reusachtig groot af tegen den wit ten vlammengloed. Zoo hevig heeft, bet vuur hier in geen jaren en jaren gewoed, niet sedert 1905. tóen Friezenveen zelf een orool der vl»mmen werd. Na deze lange rustpoos heeft thans echter het veenvuur wraak ge nomen op den mensch, die het steeds met succes bestreed. Nog dagen lang zal men na moeten blusschen en nog weken lang zal er in Noord-Twente over dezen grooten veen brand worden gesproken. Er bestaan plannn den heer P Leenders voor schadevergoeding aan te spreken, daar sommigen van oordeel ziin dat de brand op het terrein van den heer Leenders is ont staan. Men heeft nl. op dit terrein de vorige week heide afgebrand. De heer Leenders deelde ons mede dat op zijn terreinen de vorige week inderdaad heide is afgebrand doch dat dit is geschied onder toezicht en met goed vinden van de Ned. Heide Mij. Nadat dit gebeurd was is er voort durend toezicht gehouden om te voorkomen dat het vuur weer kon opvlammen. Zoo heeft de heer Leenders gisteren nog vastgesteld dat zich op zijn terrein nergens vuur of rook ontwikkelde. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: B. Westerhoud en G. B. Minderman; A. A. v. d. Horst en A. Hoogka mer; W. G. Geerts en W. Mertens. Getrouwd: J. Levi en J. W. den Ottolander; J. J. Raadsveld en H. C. Wierda. Bevallen: J. H. Hiemstrav. d. Slikker, d.; M. C. Nieuwenhuizenv. Diepen, d.; B. A. H. VeldhuisWesterlaken, d. VERSCHE HARING Aan den afslag werden heden aangevoerd 16 kisten versche haring. MARKTBERICHT IJmuiden 4 Mei 1938 (ANP) Tarbot 5746 ct. per kg. Tong 8360 ct. per kg. Heilbot 8672 ct. per kg. Griet f 2514 per 50 kg. Middel schol f 24 per 50 kg. Zetschol f 21—17 per 50 kg. Kleinschol f 206 per kg. Schar f 122.20 per 50 kg. Tongschar f 2113 per 50 kg. Poontjes f 71.70 per kg. Middel schelvisch f 14.50 per 50 kg. Kleinmiddel schelvisch f 1411 per 50 kg. Kleine schelvisch f 12.50—7.50 per 50 kg. Groote gul f 129 per 50 kg. Kleine gul f 175.50 per 50 kg. Wijting f 7.304.50 per 50 kg. Makreel f 7.504.20 per 50 kg. Versche haring f 4.70 per 50 kg. Kleinmiddel heek f 13.5011.50 per 50 kg. Kleine heek f 118.50 per 50 kg. Kabeljauw f 4410 per 125 kg. Vleet f 2.50 per stuk. Leng f 2.50—0.52 per stuk. Koolvisch f 0.500.11 per stuk Rog f 11.50 per koop. BESOMMINGEN. Manden Trawlers: 335 Silvain IJM. 116 f 2800 825 Eveline IJM. 115 4030 100 Voorwaarts IJM 83 1300 220 Knikker IJM. 4 2030 590 Christine IJM. 2 V90 Kotter: E ^29 f 860 Loggers: KW 159 f 1380 33 f 580. 95 f 530, 173 f 550. 134 f 230. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Fwald T.TM 48 vanpst as mondén Pf>bpl- visch, 10 manden braadschelvisch, 25 man- ien radio 40 manden wüting, 80 manden eul en kabeliauw. 80 mandpn knnivjsch. on man- inn - i-ioi-np ma_ kreel. 35 manden nlatvisch °5 manden wolf en poon. totaal 600 m*^^ °vens 230 <?tu>s sfiive ifdboHpuw en 20 ieneen. Rotterdam IJM 58, vangst: 60 manden olatvisch. 60 manden makreel, 50 manden braadschelvisch. 50 manden wolf. 70 man den kabeljauw, gul en leng, totaal 290 man den, benevens ion stuks stijve kabeljauw. BURGERLIJKE STAND. Bevallen H J Dicker-Gomes. d. Zeeweg 369. IJmuiden H Slatman-Nielen. d Be verwijk G Kuiper-van Pel z.. Kanaal straat 196 IJmuiden - H Stevens-Stevens, z.. Iepenstraat 28. IJmuiden C. M. Voor- ma-Albers. d. Meervli«>Ntraat 52 Velsen A M Meerkprt-npkker z. nasemlv^rzij- straaf 10 IJmuiden - J. v d Wiele-Weesie. z-, Lindenstraat 29 IJmuiden. - A Raarda- Rnsscher z Wf/ciandwocr Velsen Overleden C Roest 78 iaren. weduwe van L v d Gaag Ruvsdaplet,raat 4 IJmuiden A. D. v d. Horst. 2 maanden dochter van H. v. d. Horst Groeneweg 4 IJmuiden. G Baak 78 laren pphtppnnote van J A Sla- man Stationsweg IR TJmuiden - H \L Handmaaf 88 iaren weduwe van P A Cas- tien. Voorplaats 11 Sa/itpoor' d Wilhelm, 86 jaren, weduwnaar van H. W. Pieper, Wa- tervlietslraat 9, Velsen N. Amerikaansche Senaat keurt de Ontwerp thans terug naar het Huis van Afgevaardigden. WASHINGTON. 3 Mei (Reuter-A.N.Pj De senaat heeft met 56 tegen 28 stemmen het wetsontwerp op de vlootuitbreiding aangeno men. Het ontwerp gaat thans terug naar het Huls van Afgevaardigden, waar dè door den senaat aangebracht amendementen behandeld zullen worden. Stamdag van het Algemeen Nederlandsch Verbond. Groote bijeenkomst in Den Haag. Stemmen van verschillende dcelen des aardbols. Hitier legt kransen in het Pantheon en op de graven der gesneuvelde fascisten. (Zie ook pag. 4) ROME, 4 Mei (Havas/A. N. P.) De eerste dag van het bezoek van Hitier aan Rome be gon met kransleggingen in het Pantheon op de graven der koningen, op dat van den on- bekeiiden soldaat en het monument voor de gesneuvelde fascisten. Een fijne regen viel gedurende de geheele plechtigheid. Om tien uur bracht Mussolini in het Quiri naal een bezoek aan Hitler. Mussolini was daarbij vergezeld van Ciano en Alfieri. De duce en de Führer verlaten spoedig hel Quirinaal. Per auto begeven zij zich dan met hun gevolg, waarbij zich de ministers Von Ribbentrop, Hess en Goebbels bevonden, langs de Via Nazionale naar het Venetiaansch Pa leis. Een groot aantal militairen en zwart- hemden stond langs den weg opgesteld. United Press meldt nader, dat de politieke besprekingen in het Vene- tiaansche Paleis hedenmiddag om 12 uur begonnen zijn. Men neemt aan, dat de besprekingen niet vóór de lunch, die in het Paleis geserveerd wordt, geëindigd zullen zijn en dat zij 's middags voortgezet zullen worden. Dinsdag is in Pulchri Studio te 's-Graven- hage de stamdag van het Alg. Ned. Verbond gehouden, welke belegd was in verband met het 50-jarig bestaan van het verbond. Voor zitter was de heer P. J. de Kanter. De heer De Kanter herinnerde er aan, dat het Alg. Ned. Verbond in het leven is geroe pen. toen, vrijwel gelijktijdig, uit verschillen de hoeken der aarde het verlangen gehoord werd banden te leggen tusschen de over de aarde verspreid wonende deelen van onzen stam. Geleidelijk kwamen d$ vertakkingen tot stand, die het verlangen naar samenwer king van Nederlanders en stamgenooten zou den bevredigen. Het spreekt vanzelf, dat de machtsverschuivingen tusschen de staten en de geweldige gebeurtenissen in en na den wereldoorlog een organisatie als het Verbond geenszins onberoerd liet. Het stemt echter tot groote dankbaarheid dat het Verbond, vast houdende aan hetgeen zijn oprichters zich voor oogen gesteld hebben, nog altijd in rui men kring waardeering vindt als een instel ling die van groot nut is voor de versterking van een gezond nationaliteitsgevoel. Vervolgens voerde een aantal sprekers het woord voor de onderscheidene streken des aardbols. waar de Nederlandsche vlag waait of de Nederlandsche cultuur leeft. Voor Nederland sprak dr. N. Japikse. Een woord voor de Nederlandsche Antillen sprak de oud-gouverneur van Curacao, de heer B. W. T. van Slobbe, die o.m. zeide: Het is niet te verwonderen, dat Curasao bij opper vlakkige beschouwing den indruk maakt in zeden, gewoonte en taal weinig Nederlandsch te zijn. Deze in verschillend opzicht ongelijksoor tige deelen, vormen echter toch een eenheid, die, ook naar het uiterlijk, sterker wordt, nu de welvarende eilanden een aantrekkings kracht op de zwakkere bovenwinden uit oefenen en het bestuur er met kracht naar streeft den onderlingen band sterker te ma ken. Het gebiedsdeel moge, waar men het ook beziet, een niet-Nederlandschen indruk maken, het is in wezen een onvervalscht stuk Nederland. Oost en West. Voor Ned.-Indië sprak mr. dr. W. M. G. Schumann een rede uit. Als woordvoerder voor Suriname sprak mr. A. J. A. A. baron Van Heemstra, oud-gouver neur van dit gewest. Prof. dr. v. Celen sprak een woord voor Fransch-Vlaanderen. BURGOS. 4 Mei. Het kabinet heeft het voorstel goedgekeurd, dat het decreet van 23 Januari 1932, waarbij de Jezuietenorde in Spanje verboden wordt, annuleert. Het decreet vernietigt eveneens de confiscatie van de be zittingen van genoemde Orde. (United Press). Vlaanderen. Een stem uit Vlaanderen liet de heer M. J. Liesenborghs hooren. Vlaanderen is heel wat meer dan het land van Bréughel en Pallieter. De geest van het A.N.V. heeft zich in Vlaan deren ontplooid. Het woord voor Zuid-Afrika sprak prof. dr. G. Besselaar. In de volgorde der stamge bieden. zeide hij, die heden gelegenheid krij gen zich te doen hooren, komt Zuid-Afrika het laatst aan het woord. Daar is echter een troostvol Afrikaansch spreekwoord: „Agteros kom ook in die kraal", d. w. z. „Geduld over wint alles", of nog korter: .Xest best". Dit was dan ook vermoedelijk de hoofdreden die de plaatsorde heeft bepaald. Zuid-Afrika is dankbaar voor het vele goede van Nederland ontvangen: zijn af komst. aard en taal, zijn huiselijk en kerke lijk leven. Het is dankbaar voor wat Neder land gedaan heeft en nog doet voor allerlei personen, vereenigingen en bonden. Met name wil het heden erkennen zijn verplich tingen aan het Alg. Ned. Verbond voor wat liet gedurende veertig jaren gedaan heeft, o.a. door mannen als Kiewiet de Jonge, Hip- poliet Meert en Van Everdingen. om van nog levenden maar te zwijgen. De geërfde deugden van het Moederland: moed, beleid en trouw en heeft Zuid-Afrik? aangepast anu het Afrikaansche leven. Dr. H. Col)jn sprak een slotwoord, waarin hij erop wees. dat men uit verschillende deelen der wereld hier rustig aanwezig kan zijn, onderdanen uit Nederland. België Frankrijk. Zuid-Afrika, zonder dat ook maai de geringste vrees behoeft op te komen voor Staatkundige verkoeling, om van verwikke ling maar heelemaal niet te gewagen, In het algemeen is het al niet zoo een voudig storend contact te vermijden tus schen cultureele stroomingen en binnen- lar.dsrhe staatkunde, maar dubbel moeilijk word* dit wanneer het cultureele streven ov"- de orenzen van het staatsverband heen grijpt. Er worden dan licht gevoeligheder gewekt, die de verhouding tusschen twee landen zouden kunnen schaden of tegen krachten in het leven roepen, die tot ver warring aanleiding geven. En dit is nu juist het heuglijke in den ai beid van het A.N.V. gedurende deze 40 jaren, dat het geen wegen bewandeld heeft die t.'t zulke on^ewensebte uitkomsten kon den leiden, dat het in tegendeel zoo ge arbeid heeft, dat de staatkundige verhou dingen in geen enkel opzicht er door ge schaad zijn en dat Nederlanders hier met Belgen en Zuid-Afrikaners ter vierin? van een gedenkdag saam vergaderd zijn. Er moesten meer zulke oasen zijn in het woestiin!ever> van onzen tijd. En in elk ge val zn.j het een onvereeefbik verzuim mi' nerzijds zijn indien ik naliet voor deze.voor zirbfi re wijze van optreden op delicaat ter rein den oank der regeering openlijk uit te spieken. STUTTGART. 3 Mei fHavas). In de „N.Z. Kurier" sommeert de Rijksstadhouder van Würtemberg den R.K. bisschop van Rothen burg (Würtemberg). mgr. Sproll. de uitoefe ning van zijn ambt van geestelijke te staken Op 10 April had mgr. Sproll niet deelgenomen aan de volksstemming. Jezuietenorde in eere hersteld in het reclitsche Spanje. Bezittingen worden teruggegeven. DE „JAVA" NAAR NED. INDIë VERTROKKEN DEN HELDER, 4 Mei. Bijna een jaar na zijn eersten terugkeer uit Ned. Indië, waar de kruiser „Java" bijna tien jaar onafgebroken dienst had gedaan het was 6 Mei van het vorig jaar, dat de „Java" in Nieuwediep arri veerde. na in de Straat van Gibraltar op 3 Mei door de „Hertog Hendrik" te zijn afge lost is de vernieuwde kruiser heden van Den Helder voor de tweede maal naar Ned. Oost- Indië vertrokken. Het vertrek van den kruiser was een half uur vroeger gesteld, dan aanvankelijk de be doeling was. Het zou dus om twee uur plaat: vinden. Om één uur echter begon het al druk te worden aan den buitenkant. De sleepbooten „Utrecht" uit Nieuwediep en .Stentor" uit IJmuiden, beide van de fa. Wijs muller. lagen gereed, om bij het vertrek van de „Java" sleepassistentie te verleenen. Des morgens om half tien had zich de Ma rinecommandant. Z.Exc. vice-admiraal T. L Kruiis, vergezeld van zijn adjudant, den It. ter zee lste kl B. J. Velderman, den chef-staf en den inspecteur van den Marine Stoomvaart dienst reeds aan boord begeven, om vergezeld van den commandant van de Java kolonel L. F. Klaassen de inspectie te verrichten. Toe- ;praken hadden hier niet bij plaats. PURMERENDER MARKTBERICHT. Purmerend. 3 Mei 1938 Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 20 par tijen. wegende 62.000 K.G. Handel goed. Hoog ste prijs f 21.50. Kleine boerenkaas aanvoer 1196 kg. f 1.231.31 per kilo Runderen totaal 475 stuks. Vette koeien 190. 6372 per kilo, matig. Gelde koeien 200. 150240 per stuk. matig. Melkkoeien 50 180300 per stuk matig. Stieren 35. 5460 per kilo, matig. Paarden 16 70195 per stuk, stug. Vette kalveren 26. 30— 60 per kilo, matig Nuchtere kalveren voor de slacht 949, 512 per stuk. matig. Nuchtere kalveren voor de fok 1118 per stuk. matig Vette varkens voor de zouterij en voor de slacht 131 52—54 per kilo. matig. Magere var kens 54, 2640 per stuk. stug Biggen 321 1524 per stuk, stug. Schapen 607, 17—32 per stuk, matig. Bokken 114, 3—13 per stuk, matig. Lammeren 142, 8—12 per stuk matig. Jonge Hanen 0.550.60. Eendeieren 2.70 per 100 st. Noord-Holl. Blauwen 7100, 0.850.86 per kilo (Uitzonderingsprijs 0.86). Konijnen 0.501.70 per stuk. Eenden 1200, 0.300.70 per stuk Dui ven 0.40 per paar. Coöp. Centrale Eierveilinq Purmerend G.A. Afdeeling Eieren. Aanvoer 125.000 Eendeieren, prijs f 2.90 i 3. 100.000 Kippeneieren 65-66 KG. f 3.20 a 3.25, 63-64 K.G. f 3.20 a f 3.25, 60-62 K.G. 2.95 a f 3.10. 58-59 K.G. f 2.90 a f 3, 56-57 K.G. f 2.80 a f 2.90. 53-55 K.G. f 2.75 a f 2. De ontmoeting der dictatoren. „Times" ziet er meer in dan een demonstratie van solidariteit. LONDEN, 4 Mei (Havas). In een hoofd artikel geeft de „Times" uitdrukking aan de meening dat Mussolini met een zekere wel willendheid naar Hitier zal luisteren. Want. zoover het de Tsjechische kwestie betreft, was hij steeds voor een vreedzame wijziging der verdragen. Het blad somt vervolgens de pun ten op, waarover de besprekingen minder har telijk zouden kunnen zijn: de Duitsche expan sie in Zuid-Oost-Europa, de politieken en eco nomische rivaliteit in den Balkan en in het bijzonder de betrekkingen van Italië en Duitschland met Hongarije. Tenslotte een toespeling maken op den nieuwen toestand met betrekking tot Engeland schrijft de „Times": „De bespreking tusschen de beide dictatoren zal waarschijnlijk meer zijn dan een demonstratie van solidariteit. Zij zal een werkelijken invloed kunnen uitoefe nen op den gang van zaken in Europa. De „Daily Express" maakt een toespeling op het antwoord van Mussolini aan Chamberlain waarin hij zeide. dat hij niet bij voorbaat de houding van Italië zou kunnen vastleggen voor een geval van oorlog over Tsjeeho-Slo- wakije. Het blad denkt, dat Mussolini waarschijn lijk hetzelfde aan Hitier zal zeggen BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 4 Mei. Ondertrouwd 4 Mei: P. Peperkoorn en M. H. C. van Zeeland; H. T. Ruijgvoorn en P. T. v. d. Meij; J. v. d. Bent en S. A. Janck; P. J. Bon hof en A. Mulder; Jhr. A. L. Stern en M. G Honcoop; D. Verhulst en C. P. Sins; J. Balk en M. S. J. Noorloos; T. C. Böhrn en W. Boon; H. J. Mooren en M. Drapiewski; C. Strijbis en P. de Voogd; A. Nugteren en M. van 't Hof; J. P. W. van Lieshout en W. C. Eikerbout; W. Kuijken en H. M. Lubbers: P. G. Sweerts en J. L. G. Stiphout; J. de Groot en A. M. Stam; J. Metten en T. J. A. Dijk- mans; M. van Harten en L. C. Dammers; J. W. Kooij en C. J. M. Kaestner; w. Blanke voort en A. M. Pouwels; A. H. M. Janssen en J. A. van der Linde Getrouwd. 4 Mei 1938 H. C. Kaper en A. W. Hoogerbeets. J. Visser en M. G. Gooijer. J. G. C. Tons en A. Neijssel. J. ter Haak en C. de Jager. C. H Huisintveld en M. C. van Wetten. C. Kelderman en M. v. As. A. van Haalem en H. Ketting. H. H. Box en W. Ver hagen. F. N. Hulsman en T. de Jager. G. T Scheelings en P. J. Janus. W. J. Heemskerk en A Lubbers H J A. v. Velzen en C. M. C. v. Bemmelen. H. F. M. Vermeulen en B. de .Jong. J Versteeg en A. Kreule A. J B van «'chuilenbure en J H W. M. ter Smitten. A P A Mossinkoff en A R Zeeuwe J N Veld man en H. H. Meester A Dolf en C. M. M. Kroonstuiver L. v d. Wal en J. Flobbe. G. J. Endenburg en B. Weidema. Bevallen 30 April: L Hubert-^Zagema. z.; 2 Mei: E. M. L. van Buurenv. Kampen, d.: A. Homan—Uiterwijk, 2 z„ 3 Mei: E. J. W. Derksen—Noltemeier. z.: L. C. de Vries—v. d °Ioeg. 7: 4 Mei- M S Cammenea -Rpnit. d Overleden 2 Mm- C A. Ma'tin.' 75 1 erhoutpark: T Koningsveld. 77 j. Klever laan; 3 Mei: H. S. P. Wiener. 55 j., Hazepa terslaan. Rijksstadhouder sommeert den geestelijke zijn ambt neer te leggen. Ontzaglijke hitte. Toen wij gisteren tegen het vallen van den avond op weg waren naar het terrein van den ty-and. zagen wij reeds op Kilometers af stand de dikke, hooge rookwolken ten hemel stijgen. De gloed van de ondergaande zon werd er bij tijden door verduisterd, de lucht had een beangstigend-fantastische purper kleur. Talrijke menschen waren onderweg om naar den brand te gaan kijken en toen de zon eenmaal onder was, behoefde men niet lang meer te vragen, waar het vuur woedde. Terwijl over een onafzienbare vlakte dunne blauwe rookgordijnen hingen, laaggehouden door den schralen Oostenwind, de nieuwsgie rigen af en toe den adem door hun verstik kende werking welhaast ontnemend, laaiden daar bovenuit de vlammen. Vaak meer dan twintig meter hoog waren zij. Zij lekten als reusachtige tongen en reeds op grooten af stand was zichtbaar, met welk een -verbazing wekkende snelheid het vuur zich voortplant te. Hoe duisterder het werd. hoe fantasti scher de aanblik. Op een gegeven moment bevonden wij ons op een punt. vanwaar wij aan drie zijden om ons heen een vuurzee aanschouwden. In onze onmiddellijke nabijheid lagen de resten van enkele fietsen. Eenige uren tevoren waren zij nog het eigendom geweest van landbouwers uit die omgeving, die hier een stuk veen heb ben gepacht en dat voor eigen gebruik af graven. Haastig waren zij toegesneld om zoo mogelijk nog iets te redden van het resul taat van hun moeizamen arbeid. Het vuur was echter met zulk een verrassende snelheid op komen zetten, dat zij niet alleen hun turf, maar ook hun rijwielen in den steek hadden moeten laten. Het driftigst woedden de vlammen en de meest gereede prooi vonden zij, waar de sta pels turf, afgegraven in het vorige seizoen. STAATSLEEN1NGEN XENLAND. 4 pet. id. 1933 n VORIGE KOERS 3 pet. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND 5V2 pet. Duitschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned. Ford ex 40 afst. Philips Gloeil.Gem.Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gew. Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp PETROLEUM. Kon Petr Perlak Petr. Shell Union Continental Oil Tidewater MIJNBOUW. Alg. Explor Mij Redjang Lebong Billiton n PROLONGATIE. SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamsclie Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika Lijn CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vorstenlanden TABAKKEN. Dell Batavia Dell Maatschappij Senembah VI ER SPOORWEGEN. Southern Pacific. Wabash Railroad Union Pacific Chic Milwaukee Missouri Kansas Texas BULKS Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Indische Rubber <endeng Lemboe Serbadjadl Rotterdam Tapanoel) 3andai Rubber >re," "■•■•hei Java Caoutch Sumatra Rubber llOi/o 1273/. 36V4 S9 2851/2 274% 1533/g KOERS VAN HEDEN pl.m 1.30 278/4 3056 2761/ 154 pl.m 1 45 pl.m 2.00 pl.m 2.15 278/4 -0% 36% 275% 1537/, 36% 275V- 153s/4 36% 275i/o 5% 193', 20*6 20% 20jfc 20% 331/0 345,; 341/4 3456 - 32% 32 313/g 32% 32% 323/, 23 24% 24% 24% 2456 320% 325% 3233/. 323% 322% 78 83/, 9% QS/, 9% 9% 18% - - 19 - ïov, 105,6 IOI/4 I0j!,6 1056 75 168 - - 1043/,, 117s/.. 1193/, 118% 1181/2 170 106 - 110 - 98)/, 98 971/4 412 415 414 415 412 - 563/. - - - 213 217V- 217V 115i/o 270 - 2743/., 249 251% 8'; S»f 8"-, 1 O' 1% 1% 1% 9/1/0 197 •97 1961/., 16 - 09i/o 59 109% ïiov 78% - - - - - 115 116 169

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 8