Dobbelmann lebber,man! Garage Hartog D O N D E R D A G 5 MET 1938 HAARLEM'S DAGBLAD <5 Itleur.L.A R Pan den Dam 'PeruMligen zegt: „dit meisje is het mooiste meisje van Den Haag." Maar: Mevrouw van den Dam-Verwilligen is niet de ware mevrouw om dit/ te beoordeelen, want dit meisje is haar doch ter. Wanneer Dobbel- mann zegt: „IBIS is zeer goede tabak," moet U daaraan niet te veel waarde hechten, want Dobbelmann is niet de ware man om dit te" be oordeelen, omdat hij de fabrikant zélf is. Vraag het liever aan een IBIS- rooker. Honderd tegen één dat die óók zegt: „IBIS is beste tabak." Én dat oordeel heeft waarde! Jubileum bij het onderwijs. Het schoolhoofd IVW. Weide gehuldigd. Woensdagavond werd de heer W. W. Weide, hoofd der school 14 aan de Haarlemmeriiede- straat, in verband met zijn 25-jarig jubileum gehuldigd in de ruime gymnastiekzaal van de ipenbare lagere school aan de Karolingen- .jtraat. die daarvoor door het gemeentebesiuur welwülend beschikbaar was ges te id. Door den dienst Hout en Plantsoenen was ook eeft smaakvolle versiering van groen en bloemen aangebracht. Ook vele ouders van leerlingen hadden bloemstukken gezonden, zoodat de zaal een bijzonder leestelijk aanzien had. De huldiging werd o.a. bijgewoond door den inspecteur van het L. O., den heer H. van de Weyer; vele hoofden van scholen en onder wijzers. De wethouder van onderwijs, de heer A. G. Boes, kon wegens gezondheidsredenen niet aanwezig zijn. De jubilaris werd met zijn vrouw en kinde ren door een lid dei- oudercommissie per auto van zijn woning' aan de Buitenrustlaan 4 ge haald en in de gang van het schoolgebouw toe gezongen door de leerlingen van de 5e en 6e klasse. Twee kinderen boden aan Mevrouw Weide bloemen aan. Toen werd de heer Weide de geheel gevulde feestzaal binnengeleid. Hier werd hem door de kinderen van het zevende leerjaar een wel komstlied toegezongen, vervaardigd door Mej. M. Wesseling, 'die vijftien jaar geleden de school heeft verlaten. Na dit pittig gezongen lied nam de voorzit ter van de oudercommissie het woord. Hij dankte voor de groote opkomst en heette spe ciaal den heer v. d. Weyer welkom. Hij hoopte, dat in den vervolge de ouders ook in zulk een giQoten getale de gewone ouderavonden zou den bezoeken, omdat dit in het belang van de openbare school is. Spreker wenschte den ju bilaris van harte geluk en herinnerde aan de verbeteringen, die aan de school Haarlemmer- liedestraat hebben plaats gehad. Deze school heeft in onze stad een gunstigen naam gekre gen. Dit 25-jarig' jubileum wilden de ouders dan ook niet onopgemerkt laten voorbijgaan, want zij voelen zich aan deze school en aan den heer Weide, die een jaar geleden tot hoofd werd benoemd, verknocht. De oudercommissie dankt hem voor zijn groote toewijding en voor zijn uitstekend onderwijs. Daarom was beslo ten. uit deze oudercommissie een huldigings commissie te benoemen, om dezen dag te her denken. De heer Vande Weyer verklaarde gaarne voldaan te hebben aan het verzoek van de oudercommissie, om hier tegwoordig te zijn Ook spreker verklaarde verheugd te zijn over de groote belangstelling, wat heel aangenaam voor den jubilaris moet zijn. De inspecteur vond het ook prettig, dat de heer Weide dit feest mag vieren als hoofd der school: dat is een reden voor dubbele vreugde. Spreker hoopt dat hij nog vele jaren als zoodanig werkzaam mag zijn. (Applausi De ouders hebben de be hoefte gevoeld om him waardeering te uiten voor wat de jubilaris als opvoeder van de jeugd, voor school 14 en voor het onderwijs in het algemeen heeft gedaan. Hij verdient de on dervonden sympathie zeer zeker. Spreker feli citeerde de ouders met zulk een schoolhoofd Hij wenschte tenslotte den heer Weide toe, dat hij nog vele jaren met denzelfden ijver en geestdrift zijn arbeid mag voortzetten onder Gods zegen, die immers onmisbaar is. (Lang durig applaus.) De. heer D. Sehreinders, voorzitter der hul digingscommissie, sprak namens alle ouders der leerlingen. Hij schetste, hoe groot de sym pathie Is, die de ouders jegens dit schoolhoofd koesteren. Van alle ouders had spreker, toen hij bijdragen kwam vragen, voor een. hulde blijk, de grootste medewerking ondervonden. Voor den heer Weide, die aan de schooljeugd zulk een warm hart toedraagt, wilde men gaarne offeren. Spreker vestigde de aandacht op de groote populariteit, die de jubilaris in de buurt der school geniet, en op het prettige contact tusschen de oudercommissie en dit schoolhoofd. Spreker bood den jubilaris namens de ouders een fraai schilderij, voorstellende een gezicht op de heide, en een leeslamp aan. Zich tot Mevrouw Weide wendend, dankte hij haar voor den steun, aan haar man ver leend en bood haar een prachtige lamp aan. Namens de commissie dankte hij de ouders voor hun bijdragen. De heer W. Koning bood de gelukwenschen van het onderwijzend personeel aan. Hij hoop te. dat het den heer Weide gegeven mocht zijn nog vele jaren op dezelfde wijze met de on derwijzers te mogen samenwerken. De heer W. Jansen sprak als oud-hoofd van school 14. Hij vond het prettig dat zooveel ouders behoefte hadden gevoeld, den heer Weide hun dank te betuigen. Spreker heeft veel van den jubilaris geleerd en draagt hem dan ook een groote achting toe. De heer Jan sen roemde het onderwijs van den heer Weide. Diens benoeming tot schoolhoofd was een be wijs van waardeering der autoriteiten voor zijn vele goede hoedanigheden. De jubilaris verricht in de Amsterdamsche buurt een mooi sociaal werk. Mej. M. Wesseling en de heer H. Klein voer den het woord namens de leerlingen der school van vijftien jaar geleden, die daarvoor uit 's Hertogenbosch. Apeldoorn, en Hilver sum en andere plaatsen waren overgekomen. Namens deze leerlingen bood Mej. Wesseling den heer Weide een vulpenhouder aan. De heer Weide dankte voor alle blijken van sympathie en meeleven. Hij bracht hulde aan zijn voorganger, wijlen den heer Franken, en aan het vorig schoolhoofd den heer Jansen. Wanneer het onderwijs aan deze school goede resultaten mocht hebben opgeleverd, dan is dat voor een heel groot deel ook te danken aan de prima samenwerking van het personeel. Hij hoopt, dat die tot in lengte van jaren besten digd mag blijven. Ook dankte hij voor den steun van de oudercommissie. De waardeering is gelukkig wederkeerig. Tenslotte dankte hij de feestcommissie en de oud-leerlingen voor hun vriendschap. De avond werd verder gezellig doorgebracht. Door de kinderen werden liederen gezongen, waarbij zij door mej. C. van Bilderbeek op de piano begeleid werden. Tenslotte nog de mededeeling, dat de leer lingen van deze school Dinsdagmiddag het jubileum van den heer Weide gezamenlijk met het onderwijzend personeel hebben gevierd, waarbij zij getracteerd werden. Do Lichthoeve te Santpoort. We ontvingen het Mei-nummer van ..De Lichthoeve", het orgaan van het bekende Kin dertehuis van dien naam aan de Kweekers laan te Santpoort. De Directrice, Zusjer J. Th. Kuyck, schrijft op de voorpagina weer een schets, getiteld „Liesje". Zuster Gr. B. vertelt uitvoerige bijzonderheden over den bazar, die ten bate van het tehuis gehouden is. Het or gaan heeft nu ook een medische rubriek ge kregen, die door een geneesheer verzorgd wordt. In deze rubriek zullen nuttige wenken gegeven worden. Tenslotte wordt rekening en verantwoording gedaan van de binnengeko men giften in geld en natura. Hier is een onzichtbare regenjas! Waar? Bij P. van den Brul. Op pag. 9 (Adv. Ingez. Med.) Volksdansuitvoering. Gisteravond werd in „Dreefzicht" de tra ditie voortgezet van de gezamenlijke voiks- dansdemonstraties van verschillende vereeni- gingen. Het was de zesde uitvoering. Cursisten der Vereeniging Kinderverzorging en Opvoe ding (K. en O.), A.J.C., Driehoekmeisjes en leden van den Trekkersbond verleenden hun medewerking. K. en O. zette na een welkomstwoord van de directrice in met een begroetingsdans. „Mona's delight" en „29th May" volgden. De Roode wachten dansten om den Mei boom heen. De trekkersbond gaf een „Vroo- lijke Frans" en een oude jagersmarsch ten beste. De Driehoekmeisjes dansten voor de drie maanden dat ze pas les hebben heel goed een klokkendans. Daarna dansten allen met elkaar. „Kiekeboe" was een guitige dans van de kleine Roode valken, die veel succes had. In de pauze ontstond een echte „Kanip- vuurstemming" door het zingen van trekkers liedjes. Na de pauze was het eerst weer de beurt aan de K. O. „Old mother Oxford", een Morrisdans, oorspronkelijk alleen door man nen gedanst en gewijd aan de vruchtbaarheid van den grond, bracht een variatie in den vorm van belgerinkel; hiermede en met wui vende linten werden vroeger namelijk de booze geesten verjaagd. Maar- dat was op dezen avond heeiemaal niet noodig. Het was een en al vroolijkheid, en er was geen wanklank. De „Bacca Pipes Jig", een dans om de lenig heid te toonen, werd door twee jongens en een meisje uitgevoerd. Het moet gezegd, het meisje was èn in gratie èn in behendigheid de jongens de baas. De roode wachten dansten „Dolziger Molen" en „Lange Reien". Deze groep danste in het algemeen zeer vlot. Er zat vaart in. De begeleiding door den vaardigen accor deonspeler en den fluitist werkte ook zeer tot het succes van het geheel mede. Voor den ge- zamenlijken dans bestond zooveel belangstel ling dat er in twee groepen gewerkt moest worden. Van het tweede optreden van de roode valken was de „Drie poorter" het meest ge slaagd. Hetgeen niet zeggen wi'l dat de andere nummers niet goed waren. Integendeel. Maar het leste was inderdaad het beste. Een aardige oolijke groep vormen deze roode Valken, En zij huppelen dat het een lust is. De leden van den trekkersbond waren bij hun tweede op treden op hun best, d.w.z. in de virtuositeit. In „Kravojac" gaven zij keurige staaltjes van behendigheid. Een „De vijfde jongen" was niet alleen een aardige dans als gegeven, maar werd aardig uitgevoerd ook. Degene, die het eerst den vijf den jongen uitbeeldde, had het best de bedoe ling begrepen. Zijn interpretatie had veel suc ces. De „Driehoekmeisjes" brachten tot slot nog een Menuet uit de zestiende en een .Hyde Park" uit de zeventiende eeuw. De menuet werd in passend historisch costuum uitge voerd, stijlvol en beheerscht. Het werd dank zij de voortreffelijke leiding van de directrice van K. en O., en den heer H. F. van der Wateren, die letterlijk overal tegelijk was en de dansen met woord en daad leidde, een avond, die de muze van de volks dans met welgevallen zal hebben gadegesla gen. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Algemeen Nederlandsch Verbond. Dr. De Pater over de 40-jarige regeering van onze Koningin. Voor de leden der afdeeling Haarlem en om streken van het Algemeen Nederlandsch Ver bond sprak Woensdagavond in de Kroonza len van café-restaurant Brinkmann dr. J. C. H. de Pater, historicus uit 's-Gravenhage over ,X)e veertigjarige reeeering van onze Ko ningin". Na een kort openingswoord van den voorzit ter, mr. Julius Hoog. waarin deze er aan her innerde, dat ook het Algem. Ned. Verbond dit jaar een veertigjarig jubileum viert, was het woord aan dr De Pater, die begon met te zeggen, dat het Nederlandsche volk in veel verdeeld is. maar iets is er, dat allen bindt; dat is de liefde voor Oranje. Spr. wilde een terugblik slaan op den weg. dien het Neder landsche volk in de afgeloopen veertig jaren heeft afgelegd. De wereldoorlog deelt die periode van 40 jaar in twee scherp gescheiden deelen. In het begin van dien tijd was er poëzie, romantiek Men had geen haast. Maar langzamerhand werd steeds meer geofferd aan het verkeer, aan de snelheid. En de tegenwoordige tijd is vol onrust. Wij leven „in een bezeten we reld". Koningin Wilhelmina werd opgevoed door een Moeder, begaafd met een helder verstand en een hoog plichtsbesef en steeds heeft dan ook de Dochter blijk gegeven een groot ver antwoordelijkheidsgevoel te bezitten; ook zij vatte haar taak en haar plicht hoog op. Nooit heeft zij haar taak te licht geacht, nooit is zij in de vervulling van haar plicht tekort gescho ten. Zij toonde zich een vrouw van een gaaf karakter en nam in menig moeilijk geval krachtig en doelbewust een eigen standpunt in. Spr. gewaagde vervolgens van de ontwik keling van het partijwezen in de afgeloopen veertigjarige periode. Vele sociale wetten werden van kracht. Tijdens den Boerenoor log zond de jonge Koningin de Gelderland naar Zuid-Afrika om Paul Kruger naar Ne derland te voeren, waar hem gulle gastvrij heid werd verleend, Dr. Broekhuizen noemde toen Koningin Wilhelmina den eenigen „man" op een Europeeschen troon. De spoorwegstaking in 1903 gaf onrust. Vele ministeries wisselden elkander af. Dr De Pater gaf hiervan een overzicht. Uitbundige volksvreugde was het gevolg van de geboorte van Prinses Juliana. Uit menig Koninklijk woord bleek toen, hoe de Koningin haar geluk steeds verbond aan het geluk van het volk. In het begin van den wereldoorlog greep een doffe paniek ons volk aan. De Koningin stelde haar tijd voortdurend beschikbaar voor besprekingen met de regeering in deze zware dagen. Zij stichtte het Nationaal Steunco mité en als een Moeder waakte zij over haar onderdanen. In haar geloof vond zij haar kracht en in den oorlog was steeds haar stand punt dat ons neutrale land geen speelbal mocht worden der strijdende partijen. Hoog en waardig is de Koningin altijd, maar achter die hoogheid verbergt zich een warm hart. Wanneer eens alles bekend zal kumien gemaakt worden uit de archieven van het Huis van Oranje, zal 'ons volk duidelijk wor den hoeveel het heeft te danken aan Ko ningin Wilhelmina. Bijna 20 jaren zijn thans voorbijgegaan sinds den tijd, waarin „de kronen over de straat rolden" en nóg zijn Oranje en Neder land verbonden. De revolutie heeft hier geen vat kunnen krijgen. Helaas heeft de volkswel vaart door de economische crisis een knak gekregen en voortdurend flauwer zijn de gren zen geworden tusschen Staat en Maat schappij. De leuze „Vrede door recht" heeft misschien nergens zooveel weerklank gevonden als in Nederland. De Koningin heeft veel leed gekend, maar in den laatsten tijd weer veel vreugde en haar volk heeft in vreugde en in leed altijd mee geleefd. In de afgeloopen 40 jaren is de Koningin voor haar volk een lichtend voorbeeld ge weest, door haar trouw aan haar taak, aan haar plichtsvervulling en den adel van haar karakter. Na de pauze werden nog verschillende licht beelden vertoond, betrekking hebbend op den Boerenoorlog en op het Oranjehuis in het ver leden en het heden. De voorzitter dankte den inleider voor zijn voordracht, die vele dingen, welke men half vergeten was, weer in het geheugen had te ruggeroepen. PROGRAMMA VAN DE IIAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 6 MEI Progr. 1: Hilversum J. Progr. 2: Hilversum II. Progr. 3: 8.Keulen 9.20 Parijs Radio, 11.05 Radio P. T. T. Nord 11.20 Fransch Brussel, 12.20 Ned. Brussel 1.20 Keulen, 2.20 London Re gional. 3.20 Keulen, 4.20 Parijs Radio 5.20 Fransch Brussel 6.20 Keulen, 6.50 Deutschland- sender, 7.20 Leipzig 9.30 Fransch Brussel 10.20 Parijs Radio Progr. 4: 8.Ned. Brussel 8.20 Diversen 9.35 London Regional 11.35 Pauze 11.40 Droitwich 12.05 London Regional 2.10 Droitwich 5.40 Lon don Regional 6.05 Droitwich 8.40 London Re gional 8.55 Droitwich 11.20 Diversen Progr. 5: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gra- mofoonplaten concert. Hawaiian, Tyroler en Fransche muziek. 1. Indiana Skies. Queenie and David Kaili. 2. Song of the Islands, Eddy Dunstedter op orgel. 3. Farewell to Thee, The Hawaiian Beech Songsters. 4. Hawaiian Moon, Queenie and David Kailli. 5. Alohoe oe, Eddy Dunstedter op orgel. 6. Hawaiian Star of love. The Hawaiian Beech Songsters. 7. Kirchweik Schottisch, Tyroler kapel 8. Sitting in a jail House, Harr Torrani met guitaar. 9. The yodelling mouth Organ player, Geor ge van Dusen. 10. Dan. Dan the yodelling man, Harry Tor rani met guitaar. 11. Auf zum Tanz, Tyroler kapel 12. Mountain melodies, George v. Dusen. 13. Reine de Musette, Emile Vacher acc. ork. met zang. 14. Un violon dans la nuit. Miss Bartira. 15. Ne dis pas toujours. Luc. Boyer. 16. Le roi de Musette, Victor Marceau 17. Les Triollets, Emile Vacher acc. orkest met zang. 18. Quand tu seras dans mes bras, Luc. Boyer 8.0012.00 Diversen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het bureau van politie Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 u. Terug te krijgen bij: Politiebureau, Smede straat, handschoenen en ceinturen; boekje; zakmes; Heemskerk, Jansstraat 2 rd„ scha kelarmband; Hoyen, Kampersingel 14, wol len das; Vrind, Kleverlaan 243, etui met ro zenkrans; Kennel, Amsterdamschevaart 320, hond; Ichelscheimer, Koninginneweg 91, da mesarmbandhorloge; Kennel Fauna, Fr. Var- kensmarkt, hondje; katten; Duijts, Brou wersvaart 104, zakmes; Janssen, Orionweg 110, portemonnaie met inhoud; Politiebureau, Smedestraat portemonnaie m. inhoud; Grün- demann, Gr. Markt 7, partemonnaie m. in houd; v. d. Leede, Boogstraat 26, portemon naie m. inhoud; Mertens, Vosmaerstraat 48, jongenspull-over; Vreeswijk. Parkstraat 13^ rijwieipomp; Kerkman, Altenastraat 6, rij wielplaatje; v. Pel, Pres. Steijnstraat 117, rijwielplaatje: Koedijk. Ged. Schalkburger- gracht 76, rijwielplaatje; de Jong, Reitz- straat 97, rijwielplaatje; Boerendans, Hoeuff- straat 11, rozenkrans; v. d. Veldt, Oranje boomstraat 82, schaar; Provoost, Botermarkt 27, bos sleutels; de Goederen, Joh. de Breuk straat 93. bos sleutels; v. d. Heijde, Klooster straat 64 ra„ taschje met inhoud; v. d. Leen, Kleverlaan 127, vulpotlood; Leenaarts, Sout- manstraat 46, autoachterlicht; Veringa, Bui tenrustlaan 20, armband; de Zeeuw, Kouden- horn 26, bok; School 3, Botermarkt, reken boekje; Vennik, Edisonstraat 16; bril; Ver- heijden, Allanstraat 59, étui met loodgieters gereedschap; v. Bakel, Kruisweg 69 rd., tee- kenhaak; Kemp, Plein 9 te Halfweg, hond; Benjirt, Pijnboomstraat 62, jongensjas; Hoek stra. Dutrystraat 22, portemonnaie met in houd; Politiebureau, Bloemendaal, portemon naie met inhoud; Damrae, Graaf v. Wied- straat 7, rijwielplaatje; Halderman, Rozen- prieelstraat 27, boodschappentasch met in houd; v. d. Heijden, Kloosterstraat 69, dames- tasch met inhoud; Kamp, Oranjeboomstraat 147, actentasch met inhoud. Voor luxe verhuur zonder chauffeur, naar Turfmarkt 26 en 18 - Tel. 16066 Een oud en vertrouwd adres. Prijzen uiterst concurreerend! Keuze uit ca. 30 wagens, w.o. bestelwagens. W.A. verzekerd. (Adv. Ingez. Med.) De Eenige Kans. door JAMES LUM. OE zit 't nou met het groote werk voor Jane's oom. dat je hebt II ia aangenomen?" informeerde Clyde 3.7 Wilson, terwijl hij slechts met moeite een grijnslach kon onderdrukken, toen hij naast het ziekenhuisbed, waarm zijn vroe gere studiegenoot lag, had plaatsgenomen. Op het gezicht van Bill Doren kwam -een bittere trek. „Ik wilde de zuster een telegram laten versturen met de mededeeling, dat. ik morgen den eersten den besten trein zou pak ken. Maar de dokter zei, dat ik hier minstens drie weken moet liggen. Het beteekent dus, dat ik voorloopig bij m'n oude baantje moet blijven en de uitvoering van zoo'n werk niet op me kan nemen. BovendienHij zweeg Pl Jane'Harrington! Clyde wist, dat Bill dezen naam had willen noemen. Het zat Bill tegen hij had een heerlijken tijd kunnen tege- moetgaan. „Maar ja óe een z'n dood is den ander z'n brood', dacht Clyde sluw^ Bill was een uitstekend ingenieur. Dat moest Clyde toegeven. Maar de prijs, waar het uit eindelijk om ging was Jane! Op school reeds hadden ze beiden naar haar gunst ge dongen en thans woonde het meisje in Wiscon sin bij haar oom, Ed Harrington, die door een schier onbegaanbare streek een breeden weg naar zijn groote. electrische zaagmolen wilde laten aanleggen. Dit beteekende. dat de inge nieur. wien het werk werd opgedragen, den ge- heelen zomer in de omgeving van Jane zou zijnzonder, dat iemand roet in het eten kon gooien. ,Het is beroerd voor je. huichelde Clyde Je hebt zoo hard aan de plannen gewerkt en nu is alles feitelijk opeens waardeloos gewor den. Misschien kan ik je een handje helpen - ik wil je althans een voorstel doen." Bill's oogen, die nog dof stonden, hoofdzake lijk tengevolge van de blindedarm-operatie toonden eensklaps weer belangstelling. „Nu jij het werk niet kan opknappen, wil ik het wel op me nemen," vervolgde Clyde vrien delijk. En wel zoo, dat jij nog een kleine tege moetkoming krijgt ik wil je plannen koo ien." „Waarom?" ,Nou, dan kan ik me volkomen op jóuw ont werp instellen." Bill keek zijn bezoeker eenige oogenblikken aan. ,Meen je dat?" vroeg hij op zachten toon. „Het spreekt vanzelf." antwoordde Clyde, „dat het er mij om te doen is wat te verdie nen. maar ik wil daarbij aan jouw plan vast houden." Bill nam zijn vriend scherp op. „Weet je zeker, dat je geen andere bedoeling hebt?" vroeg hij met nadruk. Hun blikken ontmoetten elkaar. „Ja" ant woordde Clyde op den zelfden toon. „Mijn be langstelling voor Jane Is verdwenen als je dat bedoelt," voegde hij er aan toe. Bill dacht na. „Hoeveel geef je er voor?" „Honderd dollar." „Ben je gek", zei Bill. „Tweehonderd dan". „Ik doe het niet onder de duizend", bood Bill aan. Clyde aarzelde met zijn antwoord. Duizend dollar was geen kleinigheidje, maar daar stond tegenover, dat hij het bij den aanleg van den weg dubbel en dwars zou terugverdienen en oovendien.hij zou langen tijd bij Jane zijn! Deze beide factoren wogen op tegen het feit, dat hij zijn heele bezit zou opofferen. „Goed," sprak hij. „Omdat jij mijn vriend bent." Zonder zich verder te bedenken schreef hij een chèque uit ten bedrage van duizend dollar. „Ik zal aan de zuster vragen of ze mijn hos pita even opbelt en haar opdracht geeft, dat ze jou op mijn kamer moet toelaten. De plan nen liggen in mijn schrijftafel." zei Bill, toen hij de chèque in ontvangst had genomen. Clyde glimlachte. „En nu nog iets, ouwe jon gen. Zou je me een brief willen meegeven voor Harrington, waarin je hem de zaak uitlegt? Vertel hem. dat je mij in jouw plaats stuurt en eh dat ik in staat ben om de zaak op te knappen ..Goed. Maar denk er om doe je uiterste best. De oude Harrington is lang niet gemak kelijk. Hij heeft al eens last gehad met een ingenieur die de boel verknoeide. Wanneer zoo- iets weer gebeurt, zal hij den man. die de zaak bederft, met een zweep afranselen, heeft hij gezegd. Daar staat echter tegenover, dat hij goed betaalt." „Laat dat maar aan mij over," glimlachte Clyde zelfbewust. De twee jonge mannen drukten elkaar de hand en eenige oogenblikken. later was Clyde vertrokken. Buiten kon hij wel dansen van plezier. En zou hij Jane spoedig terugzien. Ze was het knapste en aardigste meisje, dat hij ooit had gekend en thans maakte hij een kans haar voor zich te winnen. Twee dagen later bereikte hij het blokhuis, van waaruit d.e verschillende werkzaamheden werden geleid. Opgewekt trad hij binnen, stelde zich voor aan Harrington en overhan digde hem den brief van Bill. Harrington las hem met een trek van twij fel op het gezicht. Hij was een zwaargebouwd man; echt het type van iemand om een zweep te hanteeren. „Ik heb een copie van Bill's plannen bestu deerd," lichtte Clyde toe. „Zooals u uit den brief kunt zien, bezit ik de capaciteiten om het werk te verrichten. Ik ben gediplomeerd ingenieur." Harrington keek den bezoeker koeltjes aan „De weg moet binnen twee maanden gereed zijn. Als 't niet in orde komt, krijg je last met me houd daar rekening mee. Straks zal ik je het werk laten zien." „Prachtig'. Dan zal ik me eerst even verklee- den. En," glimlachte hij, „ik moet uw nicht Jane ook nog begroeten. Het zal een verrassing voor haar zijn een ouder, kennis te zien." „Ze is in mijn huis, dat aan het begin van den weg ligt. Maar maak een beetje voort". Clyde vertrok. Harrington had met zijn barsch optreden niet den minsten indruk op hem gemaakt. Vijf minuten later bereikte hij de woning, waar Jane juist in de deuropening verscheen. Met groote oogen keek ze hem aan. ..Clyde Wilson!" riep ze uit. „Wat doe jij hier?" Hij vertelde haar vlug wat er was gebeurd. „En." besloot hij, ..nu werk ik dus voor jouw oom. Ik hoop. dat dit voor jou ook iets be teekent. want je zult je hier we! erg eenzaam voelen, hè?" „Dat wel," gaf ze toe. En met een glimlach vervolgde ze, terwijl ze haar hand liet zien: Maar daar komt een einde aan morgen ga ik weg: oom heeft al toestemming gegeven." Clyde's mond viel open van verbazing, voor al toen hij den ring aan haar vinger zag. „Bill stuurde me dit per luchtpost", lichtte het meisje hem in. „Hij heeft door een gelukje duizend dollar in handen gekregen. Als we ge trouwd zijn kunnen we daar, met het kleine salaris, dat hij nou verdient, een jaar van leven. En hij is ervan overtuigd dat hij in dien tijd wel een betere betrekking zal vin den, vooral nu er overal opleving kómt. Is dat niet heerlijk?" 'Auteursrecht voorbehouden nadruk verboden). (Adv. Ingez. Med.) TRIO DE GROOT-RIJNBERGEN-LENTZ. Het Trio Cor de Groot, piano, Hendrik Rijnbergen, viool, Piet Lentz, cello, zal Maan dag 9 Mei, onder auspiciën van de N.V. In ternationale Concertdirectie Ernst Krauss in de kleine zaal van het Concertgebouw op treden en het volgende programma uitvoeren; Trio in C gr. terts van Joseph Haydn, trio in Bes gr. terts van Beethoven en trio's van Maurice Ravel en Willem Pijper. INCEZSIMDEIM /TUKKEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt d& Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Vrouwen Vredesgang. Haarlem, 3 Mei 1938. De Vrouwen-Vredesgang, welke zooals reeds eerder bekend gemaakt is, dit jaar in Den Haag gehouden wordt, vraagt wederom aller aandacht. Eenige bijzonderheden omtrent de Plaat selijke Actie willen wij gaarne langs dezen weg vermelden. Wij vragen ieders hulp om deze zoo goed mogelijk te doen slagen. Den eigenaars van bloemenmagazijnen ver zoeken wij vriendelijk een etalage te maken in den geest van den Vrouwen-Vredesgang met witte bloemen. Raambiljetten worden de zer dagen aangeboden. Evenzoo verzoeken wij dokteren en tand artsen enz. in hun spreekkamer, onze biljet ten te plaatsen. wy zullen hiervoor zeer erkentelijk zyn. Verder zal de auto van den Öorlogs-waar- schuwingsdienst, die een tournée door het land maakt en speciaal ingericht is als pro- pagandawagen voor den Vrouwen-Vredes gang, in de week van 9 tot 14 Mei te Haarlem rijden. De dames, die zich reeds opgaven deze te begeleiden, houden zich dus gereed. Medewerksters hiervoor kunnen zich op geven bij mevr. Van Putten Begastraat 15. Wy mochten overigens met groote blijd schap constateeren, dat het aantal organi saties en bonden van de meest uiteenloopen- de richting, welke hun medewerking in het Plaatselijke Comité toezegden, aanmerkelijk hooger is dan de vorige jaren. Zoo moet het gaan, Niemand blijve achter, dan kunnen wij wat bereiken. De bewapenings-suggestie plant zich steeds voort. Laten wij vrouwen, moeders, aan de wereld toonen. dat dit ook kan met de vredesgedachte, doch met een hooger en reiner ideaal. wy kunnen in een volhardend samenwer ken onzen invloed op den gang van zaken in de wereld versterken en vergrooten, opdat het slechte element, dat slechts matelooze ellende veroorzaakt en oorlog heet, overvleu geld worde. Daarom vrouwen, allen op naar Den Haag in den stillen zwijgenden Vredesstoet Op 18 Mei. Volkenbondsdag. Giften worden gaarne ingewacht ten name van mevr. Buis. Wagenweg 68. Giro 65154, motto „Vrouwen-Vredesgang". Voor bezichtiging van het Vredespaleis in den .ochtend a 25 cent per persoon gelieve men zich spoedig schrifteiy'k op te geven by het secretariaat. Verplichte deelneemstersbewyzen voor den Vrouwen-Vredesgang zyn te krijgen aan on derstaande adressen: Mevr. Pennings-Gerritse, Plein 1 rood, pres. Mevr. Fabel-Ree, Raadhuisplein 1 rd., secr. Mevr. Neising-Veenstra, Junoplantsoen 29. Mevr. v. Putten-Vlieland, Begastraat 15 Prop. Comm. Mej. Kater, Oranjestraat 124. Dames Heydeman. Kleverlaan 200. Mevr. Deinum-Buls, v. Hogendorpstraat 3.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10