ftatl in 't Hatt Weest zuinig ARTIS REDDINGSLOTEN VRIJDAG 6 MEI 19.13 HAAREEM'S DAGBJIAD s fcen geluk bij een ongeluk voor Huddersfield In Engeland zijn strafschoppen schaarsch Mr. ]ewe!l is een juweel van een scheidsrechterMutch's moeilijke taak De beslissende centimeter; Sheffield United nog onfortuinlijker dan Huddersfield Spanning in alle divisies; Millwall's kans Schotland is klaar. Jaren geleden moest het Rotterdamsche V.O.C. haar eerste klasseschap verdedigen in een beslissingswedstrijd op het Haarlem-ter- rein tegen A.D.O.. dat het kampioenschap van de tweede divisie had behaald. De match eindigde na normalen speeltijd met gelijken stand en moest derhalve worden verlengd. Tien seconden voor het verstrijken van den extra-tijd kreeg V.O.C. ebn strafschop toe gewezen wegens hands en er heerschte op dat dramatische moment doodsche stilte, toen Groosjohan zich achter den bal plaat ste en met een hard scfhot zijn club voor de- gradeeren behoedde. Deze foto werd ons uit Duitschland toegezon den. Zij stelt voor den Nederlandschen wiel- renner Cor Wals. tijdens een rust- en eetpauze in den Zesdaagsche te Londen. Op zichzelf weinig hijzonder, het merkwaardige schuilt in het Duitsche bijschrift, dat. vertaald, aldus aanvangt: „Bij den internationalen zesdaag sche le Londen kon men ook den zoon van den Nederlandschen margarinemïllionair Cor Wals zien". En dit is iets, dat wij over Wals nog niet wisten. De A.D.O.-spelers waren vanzelfsprekend zeer terneergeslagen en zij, die dien wedstrijd hebben bijgewoond, zullen zich eenigermate een denkbeeld kunnen vormen van de diepe teleurstelling van het Huddersfield-team. dat zich na twee uur voetbal door een onfortuin lijke penalty de kans op de gouden me daille. de hoogste eer voor een professional, zag ontgaan. De balans tusschen Preston en Hudders field is na de finale van 1922 nu weer in evenwicht, al dient onmiddellijk te worden geconstateerd, dat scheidsrechter Jewell dit maal met het toekennen van den strafschop een volkomen juiste beslissing nam. wat van zijn collega in' 1922 op Stamford Bridge al lerminst gezegd kan worden. In Engeland is men nu eenmaal niet zoo gul met het geven van penalties als bij ons. zeer zeker niet, wanneer zulk een schop de beslissing in een belangrijken wedstrijd kan beteekenen. Daar tegenover staat, dat de Britsche referee veel eerder tot 't uitdeelen van een waarschuwing en zoo noodig tot het uit het veld zenden van een speler overgaat, want lankmoedig heid, zooals die in ons land getoond wordt, wordt in Engeland om begrijpelijke redenen niet geduld, Een ander belangrijk verschil is. dat de verdiensten van een Britschen scheidsrech ter door volkomen neutrale en onbevooroor deelde personen worden vastgesteld en men hem geen slecht rapport geeft, omdat hij een bepaalde partij- vaker straft dan het team der niet-favorieten. Het feit. dat de F.A. mr. Jewell de leiding van den Cup-final toevertrouwde, is een dui delijke weerlegging van het onjuiste oordeel over dezen scheidsrechter in het radio-ver slag van de match België.Holland te Ant werpen. welke wedstrijd uitstekend door den Engelschman werd gearbitreerd. Is dus de beker-nederlaag van Huddersfield een groote tegenvaller voor de spelers, voor de club als zoodanig is het een geluk bij een ongeluk. Weliswaar had een overspelen op het terrein van Aston Villa nog meer geld in het laadje gebracht, doch dit voordeel zou niet hebben opgewogen tegen de zoo goed als zekere degradatie, die van dat overspe len het gevolg zou zijn geweest. Immers, Huddersfield had in deze laatste week van het seizoen nog twee competitie-wedstrijden voor den boeg. die beide gewonnen moeten worden om de laatste twee plaatsen met slechts een enkel punt verschil te ontgaan. Thans kunnen de spelers zich volkomen op die taak concentreeren met het gevolg, dat Stoke (17). een der mede-gegadigden voor de onderste plaatsen. Maandag jl. met 30 werd geklopt en Huddersfield door deze overwin ning niet minder dan zes plaatsen steeg. Ware de door Mutch voor Preston via de deklat benutte strafschop dus één centime ter hooger gericht geweest, waardoor de bal weer in het veld zou zijn teruggesprongen, dan zou het Huddersfield-team zich tegen Sfcnke hebben moeten snaren voor de tweede finale op het Aston Villa-veld. Overigens zal er wel niemand onder de 93.000 toeschouwers op Wemblev zijn geweest, die Mutch zijn taak benijdde; het moet een zenuwsloopende gedachte zijn. zich de beslissing op een der gelijke wijze te zien opgedragen. Nog onfortuinlijker dan Huddersfield is de oud-eerste klasser Sheffield United in de dhdsie waarin zit é^r» wee> "oor hel einde. OP d» beo-eor^» troont, echter met de vaste verwachting, dat haar die plaats zal ontgaan, zonder dat zij er zelf voor zal kunnen striiden. Sheffield toch is reeds uitgespeeld, zooals men uit het rang lijstje. dat in onze editie van Dinsdag Jl. werd opgenomen, heeft kunnen zien. Haar doel- cijfers 7&—56 geven een gemiddelde van 1.303, thans reeds slechter dan dat van Man chester en Coventry. De Mancunians hebben de fraaie cijfers 8050 (abusievelijk stond Dinsdag 80—60 vermeld), wat neerkomt op een average van 1.60, veel beter dan dat van Coventry (6544, gemiddelde 1.477). Laatst genoemde club zal den uitwedstrijd tegen de reeds gedegradeerde hekkesluiter Stockport County met minstens 70 moeten winnen, om de kleinst mogelijke (10) thuis-over- winning van Manchester 'op Bury in den eindstand te kunnen overtreffen. Een hope- looze taak, tenzij Bury voor een verrassing dan wel drie tegenpunten zorgt, want met een 43 zege is Manchester slechter af dan met een 10 winst, omdat de tegen-goals zwaarder tellen. Ook twee jaar geleden ontging Sheffield de promotie door slchtere doelcijfers, terwijl de club vorig seizoen op de zevende plaats ein digde. Haar stadgenoote de Wednesday, die vorig jaar, tegelijk met Manchester United, uit de eerste klasse degradeerde, bevindt zich nog steeds in gevaar naar de derde divisie af te dalen, want zij is, met Newcastle en Swansea, slechts één punt vóór op Notts Forest en Barnsley, waarbij komt. dat de laatste match te Londen tegen Tottenham (5) moet worden gespeeld. Indien de ontmoe ting Barnsley-Notts Forest in een gelijk spel eindigt, moet ook hier het doelgemiddelde beslissen. Vier en dertig duizend toeschouwers bij een derde klasse wedstrijd; waar ter wereld, an ders dan in Engeland, is zoo iets mogelijk? Zij waren gekomen om Millwall, de Londen- sche club, die het vorig jaar tot den halven eindstrijd van den beker bracht, haar pro motiekansen tegen Brighton (5) te zien ver beteren. Inderdaad zegevierden „the Lions" met 20 en zij behoeven den uitwedstrijd tegen Exeter (15) slechts gelijk te spelen omop beter doelgemiddelde te promo- veeren. De outsider Bristol City, die met een match minder gespeeld op de vierde plaats staat, ondervond de moeilijkheden van een plaatselijke ontmoeting en verspeelde een be slissend punt in een 00 gelijk spel tegen Bristol Rovers (17). Ook hier heerscht volop spanning, getuige de stand: Millwall 41 22 10 9 7&—36 54 Watford 41 21 11 9 72—41 53 Q. P. Rangers 41 21 9 11 74—44 51 Bristol City 40 19 13 8 6£-37 51 De Noordelijke derde divisie wil niet achter blijven en draagt ook haar aandeel in de spanning bij. Huil City. langen tijd favoriet voor promotie, verspeelde onverwachts haar beste kans, door op eigen veld met 01 van haar concurrent Tranmere Rovers te ver liezen. Laatstgenoemde club moet echter nog op bezoek bijDoncaster (4)dat nog drie matches te spelen heeft en met zes punten winst juist boven Tranmere kan eindigen. Tranmere R. 4 22 9 9 7940 53 Huil City 41 20 12 9 79-42 52 Oldham 40 19 13 8 66-43 51 Doncaster 39 20 10 9 7046 50 Zooals men weet, promoveert uit III Noord en Hl Zuid slechts de kampioen naar de tweede klasse. Nu we toch ditmaal zooveel aandacht aan Engelsche League-voetbal besteed-, hebben, kunnen we nog wel even verder gaan. ten einde zoo volledig mogelijk te zijn. Welnu dan, de twee laagst geplaatste teams in de beide derde divisies, tezamen dus vier in getal, moeten herkiezing aanvragen, waar over de afgevaardigden van de eerste en tweede klassers (de derde klassers hebben geen volledig stemrecht) op de algemeene vergadering van de League beslissen. In III Noord ts de strijd nog in vollen gang, doch ln Zuid zijn de slachtoffers bekend, te weten Gillingham en Walsall. Met angst en vreeze wachten zii de stemming af. want het is zoo goed als zeker, dat Ipswich Town, reeds eeni- ge malen kampioen van de Southern League en geleid door Scott Duncan, den vroegeren manager van Manchester United, gekozen zal worden. In Noord is South Liverpool een ernstige candidaat, en hier ls Accrington. bij de oprichting van de League een der origi- neele eerste klassers. welhaast zeker het kind van de rekening. Sic transitwat ook van toepassing is op Walsall, dat er nog niet zoo lang geleden in slaagde, het machtige Arse naal voor den beker uit te schakelen. In Schotland werd het seizoen Zaterdag jl. beëindigd en ditmaal is het Glasgow Celtic in plaats van Glasgow Rangers, dat den kamoioenstitel heeft veroverd. Celtic 38 27 7 4 114—42 61 Hearts 38 26 6 6 90—50 58 Rangers 38 18 13 7 75-49 49 De van ouds bekende amateurclub Queen's De vermaarde Engelsche renner Malcolm Campbell, eens houder van het snelheidsrecord te land, nu nog van het snelheidsrecord te water, leeft niet. wanneer hij geen motor han teert. Hier is hij echter na de 2500 P.K. van zijn Blue Bird uit op een 2,5 P.K., in gezelschap van zijn zoon. IN ELK GEZIN E'EN DOOSJE WITTE KRUIS POEDERS EN U HEBT DE APOTHEEK /n huis! Verkrijgbaar ook in cachet- en tabletvorm (Adv. Ingez. Medj Park, die zich sinds jaar en dag in deze be- roepscompetitie weet te handhaven, eindigde als twaalfde van de twintig clubs. Kilmar nock, waarover wij vorige week schreven in verband met de over te spelen Schotsche be kerfinale tegen den tweeden klasser East Fife, moest de trofee' aan haar tegenstand ster laten, echter niet dan na verlenging (42 voor East Fife). Ondanks een zware 51 nederlaag in de competitie tegen Hearts, wist Kilmarnock op het nippertje haar plaats in de eerste klasse te behouden, daar Dun dee (19) tegen Ayr United (14) puntloos ge lijk speelde en zoodoende juist één punt ach terbleef. En hierbij zullen we het maar laten! BILJARTEN.. BILJARTCLUB „HET OOSTEN". Donderdag is in het café van den heer Hommels aan de Zomervaart de massakamp tusschen de Biljartvereenigingen „Het Oos ten" en „De Poort" begonnen. Na toespra ken van beide vorzitters werd een begin ge maakt met de wedstrijden. Deze vier wedstrijden werden alle verdiend gewonnen door ,.De Poort", zoodat deze nu vier punten heeft. Tevens waren, op dien avond de prijzen te bezichtigen, w.o. twee fraaie bekers. ZEILEN. HAARLEMSCHE ZEI I, VEREEN IG ING De H.Z.V. opent Zondag a.s. het zeilseizoen met een admiraaltocht over de Mooien Hel en Het Noorder Buiten Spaarne. Hiertoe zullen de deelnemers zich te elf uur bij het clubhuis verzamelen. Als het mooi weer is zullen de wandelaars langs het Spaarne weder kunnen genieten van een schouwspel, dat de moeite waard is. Vooral zoo'n eerste dag in het seizoen, wan neer alle booten keurig opgeschilderd en ge lakt zijn. geven zij een fleurigen aanblik, als zij regelmatig achter den „Admiraal" opva ren. WATERPOLO. LEZING OVER DE TRAINING. De Kring Haarlem van den Kon. Ned. Zwem- bond had Woensdagavond ln Café-Restaurant Brinkmann een vergadering belegd voor de aangesloten vereenigingen. waar de heer Frans Kuyper, trainer van het Nederlandsch zeven tal, sprak over waterpolo-training. Hij begon te vertellen, hoe hij er toe gekomen was om trainer te worden. Als oud-internationaal gingen de belangen van het Nederlandsche Waterpolo hem nog zeer ter harte en toen het bestuur van den K.N.Z.B. hem dan ook in 1935 had uitgenoodigd, zich als trainer beschikbaar te stellen, had hij deze taak gaarne op zich genomen. Kuyper is een groot voorstander van een zoogenaamde harde training, waar hij als oud-roeier van weet mee te praten. Een polo speler moet vóór alles uithoudingsvermogen hebben en daarom raadde hij de clubs aan, hun spelers veel banen te laten zwemmen, tenminste 400 Meter per keer. Hij wees op de groote fout, die bijna in elke club gemaakt wordt, n.l. dat er aan de baloefeningen zoo weinig waarde wordt besteed. De oefeningen in de clubs bepalen zich vrijwel uitsluitend tot het spelen van partijen, hetgeen de heer Kuy per van weinig belang achtte. Een polospeler moet geoefend worden in het gooien met lin ker- en rechterhand, hij moet zuiver kunnen plaatsen, niet alleen vóór-, doch ook achter uit en wel zóó, dq,t de bal nooit het water raakt, doch precies in de hand van den mede speler terecht komt. De spelers moeten zich ook toeleggen op het plaatsen onder het zwemmen naar linker- en rechterzijde. Dat is bij de Duitschers zoo uitstekend verzorgd. Voorts dient men oefeningen te houden om een snel reageeren mogelijk te maken. De heer Kuyper adviseerde verder, tijdens het wedstrijdseizoen niet te rooken, nóch al cohol te gebruiken. Een sportman dient sober te leven. Aan het einde van zijn leerzaam betoog noodigde de heer Kuyper de aanwezigen uit, om de oefeningen van het Nederlandsch zeven tal, welke in het Sportfondsenbad te Amster dam worden gehouden op Zaterdagavond en Zondagmorgen, eens te komen bijwonen. Hier van zullen de clubs ongetwijfeld vruchten plukken. De heer G. Blitz, voorzitter van de Polo commissie van den K.N.Z.B., zette eveneens uiteen, hoe noodzakelijk deze training was, ook voor propaganda van de zwemsport en voor het aanzien van den K.N.Z.B. De heer P. Borst, voorzitter van den Kring, dankte de sprekers voor hun uiteenzettingen. SCHIETEN. SCHIETVEREENIGING GENERAAL CRONJé. De uitslagen van de competitie zijn: 1. A. Jacynes 9492, 2. J. Rompa 9492. 3. P. Deyze 9590. 4. W. Spijker 8874. 5. W. G. de Nobel 87—71. P. Deyze schoot in zijn serie van 95 3 rozen; dit was de hoogste kaart van den avond, maar zijn 2e was minder, waardoor hij zich niet van de eerste plaats kon verzekeren. A. Jacynes en J. Rompo stonden precies gelijk; het beste laagste schot was van A. Jacynes. PAARDENSPORT. HET RUITERFEEST OP GROOT-HAESE- BROEK. Naar ons wordt medegedeeld, bestaat voor het kampioenschap veelzijdigheidsproef voor burgerruiters op het daaraan verbonden rui terfeest op Zaterdag 7 en Zondag; 8 Mei op Groot-Haesebroek te Wassenaar veel belang stelling in ruiterkringen. Voor het kampioenschap zijn 22 inschrij vingen binnengekomen. Dit kampioenschap bestaat uit drie onder deden, waarvan Zaterdagmiddag één uur met de dressuurproef zal worden begonnen. Ook het tweede onderdeel, de terreinwedstrijd (steeple en cross) zal Zaterdag worden afge werkt; het laatste gedeelte, het springcon cours, voor Zondagmiddag op het programma tijdens het concours-hippique. Voor het groote springconcours hebben zich 40 deelnemers laten inschrijven; voor de klasse schoonste rijpaard 22 en ook de verdere nummers zijn goed bezet. Op beide dagen wordt een wandelrit ge houden, waaraan telkens ongeveer 75 ruiters deelnemen. CRICKET IN ENGELAND. Ook op den eersten dag vg,n hun tweeden wedstrijd, nu tegen Oxford. hebben de Australiërs een hoog totaal gescoord. Fingle- ton en Brown openden de innings op Ma- cindoe en Darwall-Smith en werden eerst op 140 gescheiden toen Brown voor 72 gevangen werd. Fingleton scoorde zijn eerste century (124) op Engelschen grond. Bradman scoorde in één uur tijds 58, alvorens hij op Evans l.b.w. ging. Mc.Cabe 92* en Chipperfield 52* bespeelden het niet sterke bowlen der stu denten met evenveel gemak. Voor het verlies van 3 wickets werd de 400 gepasseerd. De stand in de overige wedstrijden is: Yorkshire 370—5 (Hutton 180—Mitchell 100) tegen Cambridge. Hampshire 279 (Sin- field 796) tegen Gloucestershire 70. Wor cestershire 3006 tegen Lancashire. M.C.C. 196 (F. R. Brown 7—82) en 46—0 tegen Sur rey 67 dat op J. W. A. Stephenson 641 en Smith 423 faalde. Somerset 240 (J. Cornford 647) tegen Sussex 913. De stand der county-matches is na den tweeden dag: Australië 679—7 (Fingleton 124. Mc. Cabe 110. Hassett 146' tegen Oxford 117 (Fleet wood Smith 5281 en 29—4. Hassett scoorde met Waite 127 voor het 6de en met Walker 121 voor het 7de wicket. Cambridge 2519 tegen Yorkshire 540 Hutton 190. Mitchell 100). Up/nPflShirf 'TddOTl 1 'pp-pi- WnroPQ. 349 er. 'Terr h'vr VQ Pothecarj 102*) tegen Gloucest: So merset 24Ó en 2017 tegen Sussex 297, M.C.C 196 en 336 (Edrlch 115, Compton 1Ö0> tegen Surrey 67 'j W A Stephenson 641 Smith 1 - -231 en 276—3. De jonge Engelsche batsman Edrich scoor de reeds zijn tweede century van het seizoen. HEBT U HUURDERS? Voor f4.per kamer geeft U ze prachtig, nieuw, modern be hang! - Compleet: het behangselpapier, rand en het behan gen te zamen. Enor me keuze. BEHANCCENTRALE GIERSTRAAT 63 - TELEFOON 18401 (Adv. Ingez. Med.) POSTDUIVEN. „DE REISDUIF". Uitslag wedvlucht Oldenzaal, afstand 157 K.M., los 6 uur 59 min. Door het slechte weer ter plaatse zijn de duiven eerst Maandag in vrijheid gesteld. Daardoor heeft maar een gedeelte der leden aan het concours deelgenomen. H. Boogaard l, 4, 22; C. Th. Verdonk 2. 7. 17: J. Rempa 3; C. v. 't Ende 5. 21: H. Bouwens 6; P. J. Kok 8. 10, 15, 24: H. Everts 9; P. Kroon 11. 16. 19 P. v. Andel 12; Th. v. Dam 13, 20; H. J. Hand- graaf 14, 18, 23. Eerstgetoonde duif 8 uur 52 min. 59 sec.; laatste 10 uur 12 min 23 sec. H. A. K. Bovengenoemde vereeniging hield haar eer ste wedvlucht van Oudenbosch, 89 K.M. De aankomst was niet snel wegens het zeer on gunstiger weer en den sterken N.O. wind. De prijzen werden behaald als volgt: C. van Meurs 1 4 15, W. v. d. Veldt 2, N. Peetoom 3 8 12 35 39. E. Cassee 5 19 31 42. G. H. Stouten 6 10 23 24 25 27 37 38, H. J. Petter 7. A Breeuwer 9 22 26, A. Terol 11 17 28, C. van der Lee 13 30 32, W. de Graaf 14, J. Terhorst 16 29, S. Heitlager 18 33, D. van der Molen 20 36, C. Koning 21 41 47, N. Buurman 34 43, C. Schuurhuizen 40, J. Breeuwer 44, J. v. d. Walle 45 46, J. H. Smit 48. Eerst getoonde* duif 10 uur 45 min. 7 sec., laatste prijswinnende duif 11 uur 32 min. 44 sec. DAMMEN. DAMCLUB „KIJK UIT". De laatste uitslagen luiden als volgt: StrootmanBogaard 02 Persoonde Mol 02 VinkKraaijenhagen 11 DikkeboomReier 20 VerwaalSpanjaard 20 Tempelmanv. Rooden 0—2 HAARL. R.K. DAMGENOOTSCHAP. Bovengenoemde vereeniging hield een leden vergadering. Het uitgebreide verslag van den secretaris werd goedgekeurd. Gevraagd werd om het Jubileumfonds te steunen in verband met het eerste lustrum in 193-9.. Hierna hul digde de secretaris, den heer Bosse voor het behaalde kampioenschap van Haarlem en reikte tevens den topscoreprijs, door hem be haald, uit. De voorzitter dankte. De wintercompetitie zal worden voortgezet en aan de nieuwe onderlinge competitie wordt een begin gemaakt. Besloten werd mede te doen aan beker- en kwartetwedstrijden. VOETBAL. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Uit Boekarest: Het Roemeensche nationale elftal speelde Donderdag te Boekarest een oefenwedstrijd tegen de Hongaarsche ploeg Phoebus, &ls voorbereiding voor de komende wereldkampioenschappen. De Roemenen speelden een bevredigende partij voetbal; zij wonnen met niet minder dan 71, Met de rust was de stand 2—0. Roemenië komt in de achtste finales van het tournooi om het wereldkampioenschap tegen den winnaar van de Centraal-Ameri- vnanschp groep, waarschijnlijk Cuba V s "FC Voor dezen bekerwedstrijd komt V. S. V. uit met: Michel, Broek. Voet. Heins, Glas, Van Os, Döhring, Balvers, v. d. Kiuyl, Bot, Sterk. De Vries en van der Lugt ontbreken dus. op uw eenigst paar oogen. Draagt 'n bril van WEBER. GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. ingez. Med./ KORFBAL. HAARL KORFEALBOND DE WEDSTRIJDEN VOOR ZATERDAGMIDDAG Voor Zaterdagmiddag zijn alleen wedstrij den voor de nacompetitie vastgesteld, n.l.; AOosterkwartierZwaluwen B: Watervliet IMeerlebosch I. Watervliet 2Sport Vereent 1. C. Haarlem 2Aurora 2. Sport Vereent 2Haarlem 3. HONKBAL. HET PROGRAMMA. Deze week komen verschillende negental len in den officieelen competitiestrijd tegen over elkaar te staan. Zoo debuteert R. C. H. in de eerste klasse door een wedstrijd te spe len tegen Blauw Wit. Dat is voor de nieuwe lingen nu niet bepaald een gemakkelijk be gin. Zij treffen het echter in zooverre nog dat de Blauw Wit-werper Lammens, aan wien Blauw Wit verleden jaar het behalen van het kampioenschap te danken had, van plan is niet meer uit te komen. Dat is de reden dat we R. C. H. nog niet van alle kans op een over winning ontbloot achten. De wedstrijd wordt gespeeld in het Heem- steedsche Sportpark en begint te 10 uur. Zondagmiddag heeft in het Noorder Sport park de eerste Haarlemsche ontmoeting plaats. Dan ontvangt E. D. O. namelijk Haar lem. Waar wij, ook nu reeds, beide negental len als ernstige candidaten voor de eerste plaats beschouwen, is deze ?rste ontmoeting al belangrijk. Veel zal, naar onze meening van De Mon afhangen. Is die ook maar een ietsje minder goed, dat heeft onmiddellijk E. D. O. de beste papieren. De wedstrijd begint om 2 uur. Haarlem II ontvangt Zondagmorgen in het Noorder Sportpark Ajax II en H. H. C. H des middags op dezelfde plaats R. C. H. II. E. D. O. H en Schoten I trekken Zaterdag middag naar Amsterdam om resp. tegen Blauw Wit H en The Catchers te spelen. Wat de wedstrijden in Haarlem betreft luidt het programma dus: Zondag eerste klasse: R.C.H. I—Blauw Wit I, H'steedsche Sport park 10 uur. E.D.O. IHaarlem I Noorder Sportpark 2 u. Tweede klasse: Haarlem HAjax n Noorder Sportpark 9.30 u. H.H.C. IIR.C.H. II Noorder Sportpark 2 uur, JUBILEUM HONKBALCLUB E. D. O. De Honkbalclub E. D. O. bestaat bij het be gin van dit seizoen vijf jaar en is voorne mens dit feit te herdenken met een op Za terdag 14 Mei in den H. K. B. te houden feestavond. Reden om dit jubileum te vieren is er naar onze meening wel. De verloopen vijf jaren toch hebben E. D. O. menig succes gebracht; bovendien begint zij het zesde sei zoen als de grootste honkbalclub in den N. H. B. OM DEN ZILVEREN BAL. De wedstrijden om den Zilveren Bal van de Honkbalclub Haarlem, waaraan alleen ne gentallen uit de tweede klasse van den N. H. B. kunnen deelnemen, zullen worden ge houden op Zondag 12 Juni a.s. JAARVERGADERING „E, D. O." Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarvergadering. De verslagen van secretaris en penningmeester werden onder dankzeg ging goedgekeurd. Omdat de heeren Van Zeijl en Schijvenaar zich niet meer herkiesbaar stelden, werden de heeren A. Braad en R. Cats als bestuursleden gekozen. Laatstge noemde, wonende Minahassastraat 83, Haar lem Noord, werd benoemd tot secretaris. Men besloot weer met veel animo aan de competi tie te gaan deelnemen. Goedgek. Y>. besl. Min. v. Just. 2« afd. A No 1193 d.d. 2-3-'8 60.000 loten Morgen misschien uitverkocht! Nu nog overal verkrijgbaar SLECHTS 1 GULDEN PER STUK Onder de talrijke prijzen 2 FORDS 1 PAMPUSJACHT EEN REIS NAAR TWEE WERELD TENTOONSTELLINGEN EEN ELECTRISCHE KOELKAST D leerengr. 166, Amster* ïlro 321500 (Adv. Ingez. Med.) TAFELTENNIS. WEDSTRIJDEN OM DEN N. T. T. B. CUP TE HAARLEM Door een oud tafeltennisser is aan den N. T. T. B. een prachtige zilveren cup geschonken. Deze N. T. T.B. cup zal als jaarlijksche wissel- prijs verspeeld worden tusschen de tien beste Nederlandsche spelers. De organisatie van deze wedstrijden is dit jaar opgedragen aan ac- Haarlemsche Tafeltennis Vereeniging „Tot Ons Genoegen". De wedstrijden zuPen op dag verspeeld worden, n.l. op 15 Me' a.s. in list voormalig „Zander-Instituut", Kleine Houtweg des middags van 2 tot pl.m. 6 uur en des avonds van 7.3010. De door de K. T. C. aan gewezen spelers, waaronder du Buy, Clausen, Thunriissen en anderen, zullen een halve com petitie spelen. De Haarlemmers, die zich voor tafeltennis interesseeren. zullen dan de gelegenheid krij- •c;. een r >ott seri. hoogstaande par tijen te genieten. Als extra attractie heeft de organiseerende vereeniging voor dezen dag de wereldkampioen Vana uitgenoodigd. die 's middags en 's avonds tegen de sterkste Ne derlandsche spelers zal spelen, en een prach tige gelegenheid krijgt om het supertafelten- nis te demonstreeren.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 14