HemCoeels HALLO, Jongens en Meisjes! Moederdagtaarten Echte Wales-Anthraciet WITTOP KONING ZONDAG 8 MEI v R T.T DAG 6 MEI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Bondsavond A. N. \V. 1$. Donderdagavond werd door den A. N. W. B. In het gebouw van den Haarl. Kegelbond aan de Tempeliersstraat een bondsavond gehouden. Nadat de consul van den A. N. W. B. te Haarlem, Mr. L. L. F. André de la Porte, met een kort woord den avond geopend had. hield de heer M. Ruijtenschildt uit Den Haag een lezing over het bondswerk. Er wordt wel eens gevraagd, zei spreker, of het wel goed is, dat alle takken van tourisme in één lichaam vereenigd zijn. en of het niet beter zou zijn, dat elke soort tourisme een eigen organisatie had. Dit is echter van den beginne af zoo gegroeid. Toen de eerste wiel rijders in Nederland zich in een bond gingen vereenigen, was deze de eerste en voorloo- pig de eenige, die zich met het tourisme ging bezig houden. Later ontstonden andere tak ken van tourisme. o.a. kwam de auto. maar omdat er geen andere vereenigingen ontston den, sloten de automobilisten en andere tou- risten zich ook bij den Wielrijdersbond aan. Dit heeft een zeer groot voordeel. Doordat al die verschillende touristen is één organisa tie zijn vereenigd, heeft men een veel grooter ledental dan anders mogelijk zou zijn; daar door heeft men de beschikking over een groot bedrijfskapitaal. Het is vooral hierdoor, dat Nederland zoo goed is voorzien van wegwijzers en verkeersborden. Alleen aan wegwijzers is door den A. N. W. B. in den loop van den tijd reeds IV2 milUoen gulden uitgegeven. Het jaarlijksch onderhoud eischt een bedrag van i 6S.OOO. De A. N. W. B. is dus al lang geen wielrij dersbond meer: de naam heeft geen beteeke- nis meer, behalve in den slagzin: „Alle Neder- landsche Weggebruikers Bondslid". Ieder hent natuurlijk de wegwijzers, die (tusschen haakjes) in Nederland beter zijn dan elders; de laag bij den grond geplaatste blauwe richtingsborden; de z.g. vóórrichtings- borden. die reeds 200 meter van te voren bij belangrijke kruisingen de te volgen richting aangeven, zoodat men bij het kruispunt al zijn aandacht aan het verkeer kan bepalen; ver der de bij afzonderlijke rijwielpaden aange brachte paddenstoelen. Van dit alles profitee- ren alle weggebruikers, van wie er overigens maar een 100.000 Bondslid zijn. Verder is er het werk van de Wegencommis sie, die adviseert bij de verbetering van slechte wegen, bruggen, tollen, gevaarlijke boch ten enz. Vervolgens sprak de heer Ruytenschildt uit voerig over de groote actie voor veilig verkeer, dat z.i. niet wordt bevorderd door een grondige kennis van de Motor- en Rijwielwet, reglemen ten en beschikkingen, maar door wellevend heid, voorkomendheid en oplettendheid van alle weggebruikers samen. Voorts besprak hij het werk. dat speciaal voor de Bondsleden wordt gedaan, o.a. den dienst voor reisinlichtingen, den expertisedienst die voor de belastingen of voor aankoop auto's taxeert, die grensdocumenten tot welker internationale regeling het de A. N. W. B. was die reeds in 1898 het initiatief namverder de Bondsuitgaven kaarten, gidsen, reiswij zers de gratis voorlichting op technisch en juridisch gebied en de zeer nieuwe luchtvaart routekaarten en het inlichtingen-bureau voor luchttourisme. Voor de voortzetting van het prachtige Bondswerk is echter uitbreiding van het le dental zeer noodzakelijk. Spr. eindigde met de opwekking om als lid tot den Bond toe te treden. Na de pauze wa&rin gelegenheid was tot het bezichtigen van de kleine tentoonstelling over het Bondswerk werd de A. N. W. B.- verkeersfilm „Dc veilige weg" vertoond. Ie moeder stond het hele jaar, Dag in, dag uit steeds voor je klaar, Wil haar daarom dus nu gedenken, En haar een fijne taart van H. 3. Carets schenken. ZATERDAG 7 MEI: 40 - 75 en 110 cent per stuk FILIALEN: ZI3LSTAAT 12—14 GROOTE HOUTSTRAAT 102a KRUISWEG 56 - BARTELJORISSTRAAT 35 BOSCH EN VAARTSTR. 32 - GEN. CRONléSTR. 79 VOOR BESTELLINGEN: TELEFOON 11811 (Adv. Ingez. Med.) Medezeggenschap van ambtenaren Bij de Provinciale Bedrijven. TERAARDEBESTELLING VAN DEN IIEER F. v. d. VELDE. Gisteren werd het stoffelijk overschot van den heer F. v. d. Velde ten grave gedragen door de leden van do Ned. Ver. ..Het Vader land Getrouw" van Zee- en Landmacht uit Ned. Indië. Vele leden gingen in de stoet mede en zij allen droegen hun eereteekenen en me dailles. De leden waren opgesteld aan de begraafplaats aan den Vergierdeweg en slo ten zich daar bij de familieleden aan. en met slaande trom en omfloerst vaandel ging men de begraafplaats op. Aan de groeve heeft de voorzitter der vereeniging de heer H. Spiel een korte rede gehouden. De zoon van den overledene bedankte voor de belangstelling. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. Door de samenwerkende Reclasseerings- Instellingen is, in verband met den Nationa- len Reclasseeringsdag, een propaganda- blaaaje verspreid, waarin 'n prijsvraag is op genomen. Naast tal van waardevolle voorwer pen als fietsen en fototoestellen, wordt alse hoofdprijs een auto beschikbaar gesteld. 2.afm. 20 35 °'a' a 1.75 afm. 12 20 per 70 K.G. HARMENJANSWEG 67 A TELEF. 16100 GELDIG TOT 1 JULI. (Adv. ingez. Med.) AGENDA VRIJDAG 6 MEI Luxor Sound Theater: „Het verliefde spook" 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Weensche amusements film „Artistenbloed", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: ,.De gevangene van Zenda" en „De man die twee maal leefde". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Blauwbaard's achtste vrouw". 2.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Het mysterie van de zwevende parel" en .Sweet Music". Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel". 104 uur. Teyler Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 7 MEI Stadsschouwburg. WilsonspleinVolksvoor stelling van „De Tijd en de Familie Conway" door het Ver. Rotterd. Hofst. Tooneel, 8.15 u. La Gaité, Raaks: Nachtfeest van 83 uur. Bakenessergracht 27: Jaarvergadering Haarl. Coöp, Diner Vereeniging U. A., 3 uur. Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Frats Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel". 10—4 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Ged. Staten van Noord-Holland stellen Prov. Staten voor. vast te stellen een veror dening. regelende de instelling en den werk kring van commissiën voor de medezeggen schap van ambtenaren bij het Provinciaal Electriciteisbedrijf en het Provinciaal Water leidingbedrijf van Noord-Holland. De invoering van het nieuwe instituut zal het karakter van een proef dragen, daarom blijft zij, althans voorloopig, beperkt tot een gedeelte der provinciale diensten. Het komt Ged. Staten trouwens voor, dat de kans van welslagen der proefneming bij genoemde zui ver technische diensten het grootst is. Ged. Staten stellen zich voor, na verloop van eenigen tijd een verslag aan Prov. Sta ten uit te brengen omtrent de resultaten, welke het nieuwe instituut zal hebben opge leverd. Alsdan zal kunnen worden beslist of tot een definitieve invoering der medezeggen schap. c.q. ook uitgebreid tot andere takken van dienst, zal worden overgegaan. Art. 1 van de voorgestelde regeling luidt als volgt 1. Ged. Staten stellen bij het Prov. Electri- citeitsbedrijf en bij het Prov. Waterleidingbe drijf één of meer commissiën in, die den naam dragen van medezeggenschapscommissiën, ten einde aan hen. die overeenkomstig arti kel 1 van het „Ambtenarenreglement 1920" als ambtenaar bij één van deze beide takken van dienst werkzaam zijn, medezeggenschap te verleenen ten aanzien van de omstandig heden waaronder en de wijze waarop het personeel zijne werkzaamheden verricht. Zij kunnen te allen tijde het aantal commissiën bij elk dezer bedrijven uitbreiden of in krimpen. 2. Ten aanzien van de omstandigheden waaronder en de wijze waarop het personeel zijne werkzaamheden verricht, is elke com missie bevoegd aan het hoofd van den be treffende tak van dienst alle voorstellen doen, welke zij in het belang acht van den gang der werkzaamheden of van het perso neel bij het verrichten daarvan en verplicht hem desgevraagd van advies te dienen. 3. Aan elke commissie Is voorts opgedragen het behulpzaam zijn bij het ontwerpen, in voeren en handhaven van maatregelen ter voorkoming-van ongevallen. Zij overtuigt zich op tijdstippen, in overleg met hel hoofd van den tak van dienst te bepalen, of de ver schillende veiligheidsmaatregelen doeltreffend zijn en in toepassing worden gebracht en of de veiligheidsinrichtingen zich in goeden staat bevinden en voldoende zijn; zij is ge rechtigd dit bovendien te doen in dringende gevallen, mits na een bepaaldelijk daartoe in eene vergadering der Commissie genomen be sluit. waarvan zoo spoedig mogelijk aan het hoofd van den tak van dienst wordt kennis gegeven. Ten aanzien van deze vergadering kan. ter beoordeeling van de Commissie, zoo noodii van het bepaalde bij artikel 12, eerste lid. en 13. tweede lid. worden afgeweken. In deze vergadering kunnen alleen besluiten geno men worden omtrent de dringende aangele genheid. welke tot het houden der vergade ring heeft geleid. 4. De werkzaamheden van elke commissie bepalen zich uitsluitend tot hetgeen binnen de grenzen valt van den tak van dienst, on derscheidenlijk de onderaf deeling, af deeling of afdeelingen, bij welke zij is ingesteld. (Hierbij zij vermeld, dat art. 12, le lid, be paalt, dat de leden der Commissie ten minste 10 dagen voor den vergaderingsdag worden opgeroepen en art. 13, tweede lid, dat de voor stellen tenminste één week voor den vergade ringsdag schriftelijk bij den voorzitter moe ten worden ingediend). Volgens art.. 2 bestaat elke commissie uit een voorzitter en ten minste 3 en ten hoogste 7 leden. Het aantal leden wordt, in verband met den omvang en den aard van de aan de Commissie opgedragen taak, door Ged. Sta ten, gehoord het hoofd van een tak van dienst, bepaald. Aan elke commissie worden een secretaris en een plaatsvervangend secretaris toege voegd. Volgens art. 3 worden voorzitter, secretaris en hun plaatsvervangers aangewezen door het hoofd van den tak van dienst. Indien eene commissie is ingesteld voor eene bepaalde onderaf deeling of afdeeling, wijst het hoofd van den tak van dienst bij voor keur onderscheidenlijk als voorzitter en plaatsvervangend voorzitter aan het hoofd van de onderafdeeling of de afdeeling en dengene, die is aangewezen om hem in den dienst te vervangen. Tot leden en hunne plaatsvervangers kun nen slechts worden benoemd ambtenaren, die den leeftijd van dertig' jaar hebben be reikt, werkzaam zijn bij den tak van dienst, onderscheidenlijk in de onderafdeeling, af deeling of in eene der afdeelingen, bij welke de Commissie Is ingesteld, en gedurende de laatste vier jaar onafgebroken aldaar werk zaam zijn geweest. Een ambtenaar kan slechts in ééne com missie worden benoemd. De leden en hunne plaatsvervangers wor den benoemd door de leden van de dienst commissie. welke bij den betreffenden tak van dienst, krachtens artikel 139, eerste lid, van het ..Ambtenarenreglement 1920", is ingesteld. Zij hebben voor 4 jaar zitting. Voorzittei' der bijeenkomst, welke plaats heeft voor de benoeming, bedoeld in dit ar tikel. en welke wordt bijeengeroepen door het hoofd van den tak van dienst, is de oudste in jaren van de aanwezigen. Elk der leden heeft de bevoegdheid, voor stellen te doen. De vergaderingen zijn niet openbaar. Elke commissie is bevoegd, een lid van het personeel te hooren en hem daartoe, in over leg met het hoofd van den tak van dienst, op te roepen om in een vergadering te ver schijnen. De Bilt voorspelt: Meest matigen Noordwestelijken tot Noordelijken wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, wellicht eenige regen in het Noorden, in het Zuiden weinig of geen regen, iets koeler. BAROMETERSTAND Hoogste 774.8 m.M. te Akureyri. Laagste 752.1 m.M. te Ingö. De depressie, die gistermorgen ten Noorden van IJsland lag. vormde de afsluiting van het gebied van lagen luchtdruk in de Poolzee. Zij bewoog zich in Oost-Zuidoostelijke richting en bevindt zich thans op de Noorsche Zee. Aan de achterzijde breidde het gebied van hoogen luchtdruk zich naar het Noorden uit. zoodat thans een strook van hoogen luchtdruk zich uitstrekt van de Azoren over Groenland tot hoog in het Noorden. De arctische winden deden op IJsland en Jan Mayen de tempera tuur weer beneden het vriespunt, resp. onder min vijf graden, dalen. De koude-inval is de Faroer nog- niet gepas seerd. Geheel Scandinavië is thans onder in vloed der depressies en de temperatuur is op verscheidene plaatsen sedert gisteren nog ge daald. In het Oostzeegebied en in Centraal- Europa veranderde de temperatuur uiteen loopend. De depressie in het Zuiden blijft sta tionair. Zij gaf gisteren in het Zuiden van Frankrijk aanleiding tot onweer en zwaren regen in de Pyreneeën en in Provence. In het Kanaal en Noord-Frankrijk blijft de wind uit Oost. In het geheele waarnemings gebied nam de bewolking toe. In de Alpen werd het weer iets kouder. Het station op de Saentis meldt lichten sneeuwval. Het is te voorzien, dat de wind in het Noorden zal blijven met koel bewolkt weer, mogelijk met eenigen lichten regen. Hoogste 771.4 m.M. te Stornoway. Laagste 750.6 m.M. te Ingö. BAROMETERSTAND Vorige stand 763 m.M. Stand van heden 761 m.M Neiging: Achteruit. Opgave van: STIENS, Opticien Gierstraat 27 Tel. no 16764 HOOG WATER TE ZANDVOÓRT: Zaterdag v.m. uur; n.m. 12.06 uur. Strand "berijdbaar van 5.00—10.00 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie.- 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Provinciaal personeel. Bezwaren tegen een „centraal fonds". De vereeniging van Provinciael Personeel in Noord-Holland hield dezer dagen haar jaaevergadering onder leiding van haar voor zitter, den heer J. Horsmeier Jr. In zijn openingswoord schetste de voorzitter den geldelijken toestand van en de rangen bezetting onder het personeel bij de verschil lende Provinciale Diensten, en werd met er kentelijkheid geconstateerd, dat daarin, dank zij ook de deswege door de Vereeniging bij verschillende autoriteiten in woord en ge schrifte, ingestelde pogingen, eenige verbete ring is gekomen. Desondanks leven nog zeer velen op een salarispeil, dat onvoldoende moet worden geacht, gelet vooral op de voor heen reeds matige rangenbezetting en de zeven salariskortingen, welke, van hooger- hand gedecretered. in enkele jaren tijds aan het Provinciaal personeel werden opgelegd, als gevolg waarvan men niet op adem is kunnen komen en zeer velen „in de put" zitten. Spreker bracht in herinnering, welke po gingen helaas zonder het gewenschte resul taat het Gerorganiseerd Overleg en bij Ged. Staten waren aangewend om tot een procentueele salarlsverhooging voor alle amb tenaren te geraken, doch hoe thans eenerzijds weer plannen worden beraamd om te komen tot verhooging van gemeentelijke- en Rijks belastingen en tot instelling eener Weerbaar- heidsbelasting. die dus tot weer hoogere uit gaven zullen lelden, en anderzijds om te ko men tot een centraal fonds, waarin alle werknemers op verzoek, of zachtkens gedwon gen, enkele procenten van hun inkomen heb ben te storten, ten einde op deze wijze de industrie de kans te bieden werkloozen tot een aantal van 120 a 130 duizend aan te stellen. Het Provinciaal personeel zal dan ook. ofschoon, misschien wel in bijzondere mate. begaan met liet lot der zeer vele tot „overbodigheid" gedoemde medeburgers, niet in staat zijn op de thans gedachte wijze wederom een aderlating te ondergaan, omdat het zijn aandeel in de lasten, als gevolg van de aanpassingstheorie en de devaluatie, hooge belastingen, steun aan familieleden enz. enz., reeds overmatig heeft voldaan en voldoet. Uitgesproken werd dan ook de gedachte, dat. zoo lang niet op andere wijze in de be hoeften van alle leden der bevolking op af doende wijze ten volle kan worden voorzien, niet de aandacht van de noodzakelijkheid en mogelijkheden om tot lotsverbetering der nog werkzame werknemers te komen mag wor den afgeleid, doch het streven alom dient te blijven gericht op positieverbetering. waar het zeer noodig en mogelijk is een en ander in tegenstelling met de ver wachting meer zou zijn dan een illusie alleen. a Uit het jaarverslag van den lsten secreta-M ris, den heer H. P. Ulsamer, en het financieel verslag van den penningmeester, den heer P. de Regt. bleek hoe de bloei der vereeniging zich in gunstigen zin bleef ontwikkelen. Als candidaat voor het lidmaatschap van het Bondsbestuur voor de vacature J. Hors meier Jr. werd bij enkele candidaatstelling aangewezen de heer J. A. Germeraad, boek houder bij het Provinciaal Ziekenhuis Sant poort. Verschillende voorstellen werden ingediend, strekkende tot positieverbetering, aansluiting van alle op neutraal gebied werkende amb- tenarenorganisaties en bestrijding der werk loosheid op groote schaal door de Regeering. Deze voorstellen zullen in een spoedig te be leggen nieuwe vergadering nader worden be handeld. DE RIJWIELDIEFSTALLEN. In de afgeloopen week zijn hier zeventien rijwielen ontvreemd. Medezeggenschap. Uitvoerige mededeellngen gevolgd door een interessante gedachtenwissellng, werden ge wijd aan de voorstellen van Ged Staten tot invoering van medezeggenschap bij de be drijven, ten aanzien van de omstandigheden waaronder en de wijze waarop het perso neel zijn werkzaamheden verricht. De hoop werd uitgesproken, dat t. z. t. zou blijken, dat VOORBEURS TE AMSTERDAM. Nu de spanning op de wisselmarkt voor den Franschen franc feitelijk is geluwd, richt de toelangstelling zich meer op de uitwerking- welke het nieuwe peil van het Fransehe be taalmiddel heeft op de andere deviezen. Uit de verklaringen in Engeland en Amerika blijkt dat het pondsterling en de dollar geen koersherziening zullen ondergaan. De Bel gische autoriteiten hebben eenzelfde verkla ring afgelegd ten aanzien van de Belga, maai de feiten spreken niettemin een andere taal. Mede ten gevolge van de binnenlandsche moeilijkheden in België ten aanzien van de belastingvoorstellen en het begrootingstekort, ziet het er naar uit, dat de Belga den weg van den Franschen Franc zal moeten vol gen. Uit 'le ongekend groote disagio's voor de Lermijnbelga's valt dit althans duidelijk af te lezen, Werd de contante koers nog gehand haafd op 30.23 a 30.25 het disagio voor 1 maand liep uit tot 50 a 60 cent. en voor 3 maanden tot f 1.20 a f 1.30. Daartegenover demonstreerde de Fransehe franc hoezeer de beoordeeling ten aanzien van deze valuta zich gewijzigd heeft, het gunstige onthaal van het nieuwe koerspeil, de repatriatie van vluchtkapitaal en het vertrouwen in Dala- diers beleid, heeft het disagio doen ver dwijnen, terwijl de contante koers den ge- heelen morgen goed gehandhaafd bleef op 5.Q2y2 a 5.03. Op het aanbod van Fransehe zijde noteerde het goud lager, t.w. de gouden eagles en sovereigns en resp. f 3.05 a f 3.06 en ca. f 15.05. Wat de overige deviezen be treft, ponden openden op 8.96 18 a 8.96 3/8 om op te loopen tot 8.96 3 8 a 8.96Vi- Dollars golden 1.79'o a 1.79 5 8. De Zwitsersche franc was lager op 41.12 a 41.14. ingevolge Parijsche liquidaties. Overi gens waren de veranderingen niet van be- teekenis. Alleen sperrmarken waren iets zwakker. In het voorbeurseffectenverkeer viel even als gisteren weer aanbod, vooral in arbitrage fondsen. waar te nemen. Het koerspeil was dientengevolge terugloopend. ook voor de Amerikaansche waarden. De affaire was sterk beperkt. HEEMSTEDE GYMNASTIEKlïlVOERlNG. Donderdagavond gaf de gymnastiekclub „Voor ons genoegen", onder leiding van den heer C. W. Kouw een uitvoering in de O.L. School aan den Voorweg te Heemstede. De verschillende oefeningen werden vlot afge werkt. Ter afwisseling voerden enkele dames-leden een aardig tooneelstukje op. getiteld „Het 25- jarig jubileum van den vuilnisman". De pianist Frans van Aken zorgde voor een goede muzikale begeleiding. BEVERWIJK De reorganisatie in de Ned. Herv. Kerk. Inleidingen over de voorstellen. Gisteravond zijn in een bijeenkomst, waarin ds. J. van der Heide van Broek op Langendijk en ds. C. M. Krijger het woord gevoerd heb ben, de aanhangige reorganisatievoorstellen in de Hervormde Kerk in het Verenigingsge bouw aan de Oosterwijkstraat besproken. Ds. van der Heide hield een inleiding over ..Wat is de taak der kerk?" en „Verricht de Hervormde Kerk die wel?" Vervolgens heeft Ds. C. M. Krijger het nieuwe reorganisatierapport besproken. BESOMMINGEN. Trawlers: manden 225 Libra, IJm. 98 1500 480 En Avant, IJm. 8 2740 120 Zeeleeuw, IJm. 29 1130 Kotters: E. 128 8.30. Loggers: KW 114 330. MARKTBERICHT. Tarbot 0.64—0.50 per KG. Tong 1.02—0.60 per KG. Heilbot 0.92—0.58. Middel schol 18 per 50 KG. Zetschol 1817 idem. Kleinschol 168.50 idem. Schar 8.50 idem. Tongschar 2113 idem. Poontjes 51.90 idem. Kleinmiddel schelvisch 13 idem. Kleine schelvisch 11.508.80 idem. Groote gul 11 idem. Kleine gul 10—6.50 idem. Wijting 5.804.80 idem. Makreel 7.705.50 idem. Versche haring 7 idem. Kabeljauw 3815.50 per 125 KG. Vleet 21.101.65 per stuk. Leng 1.65—0.55 per stuk. Koolvisch 0.75—0.15 per stuk LAWNTENNIS. OM DEN DAVISCUP. IERLAND—ITALIë 1—1 NA DEN EERSTEN DAG. Uit Dublin; Donderdag is hét groote tennis- tournooi om den Daviscup begonnen. Te Dublin openden Ierland en Italië de wed strijdserie in de eerste ronde van de Europee- sche zóne. Rogers (Ierland) won met 75, 26. 63. 62, van den Italiaan de Stefani; diens landgenoot Canapele sloeg den Ierschen speler Mc. Veagh met 6—0, 62. 60. De stand na den eersten dag is dus 11. KORFBAL. CHRIST. KORFBALBOND. „ONDER ONS". Wedstrijdsecretaris: C. van Huis, Van Raep- horststraat no. 35, Overveen. Voor Zaterdag 7 Mei is vastgesteld in klasse lila Onder Ons 2—Pernix 3 aan de Zanderij vaart te Overveen. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij de secretaresse mejuffrouw L. Pull. Nassauplein 5, Haarlem. IJMUIDEN Leerlingenavond W. v. Tilburg. Pianisten-in spé musicecren. Een goed bezette „Wapen van Velsen"-zaal volgde de prestaties der leerlingen van den heer Willem van Tilburg, welke leeraar een piano-avond gaf, teneinde daarmede de re sultaten van zijn lesmethode door ongeveer een dertigtal leerlingen te laten demon- streeren. Als blijk van hun erkentelijkheid boden de leerlingen hun leeraar den heer Willem van Tilburg, in de pauze fraaie bloemen aan, benevens enkele cadeaux; de avond had een aangenaam vlot verloop en heeft getoond, welk resultaat ijverige studie onder bevoeg de leiding kan geven. VERGADERING OXFORD-GROEP. Gisteravond heeft de tweede openbare bij eenkomst van de Oxford-groep plaats gehad in de Bethlehemkerk. Het kerkgebouw was geheel bezet. De ver gadering werd geopend door den heer J. de Bordes, die vertelde, dat hij zes jaar geleden in aanraking was gekomen met de Oxford- groep in Genève, waar hij aan het secreta riaat van den Volkenbond was verbonden. Deze noemde de vier maatstaven der Ox ford-groep: absolute eerlijkheid, reinheid, onzelfzuchtigheid en liefde. Vervolgens wer den door verschillende personen getuigenissen gegeven uit hun persoonlijk leven, waarbij steeds naar voren gebracht werd het plan tot verbetering der samenleving. De onderwer pen der getuigenissen liepen over huisgezin, kerk en bedrijfsleven Tusschen de getuige nissen door werden telkens door den heel de Bordes, eenige toelichtingen gegeven. Verwen Uw Moeder. Heusch, het mag Stuur haar een bloem Op Moederdag. Beleefd aanbevelend, ook voor Buitenland DAUDEIJ's Bloemenmagazijn GR. HOUTSTRAAT 112 TELEF. 10859 (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL. V. S. V. tien jaar eerste-klasser. Dr. A. J. van Leusen, voorzitter van V. S. V. Hoewel dit feit zelve niet officieel herdacht zal worden, zal vandaag in V. S. V.-kringen nog wel even terug gedacht worden aan 6 Mei 1928 toet V. S. V. beslag legde op het eerste klasse-schap en de toenmalige ploeg der rood-witten de heele Nederlandsche voet balwereld verbaasd deed staan ovér het feit, dat zij, die zich in het voorjaar van 1927 nog slechts kampioen van de derde klas kon noe men een goed jaar later reeds eerste-klasser werd. Voor het zoover was, had V. S. V. een ener veerend seizoen achter den rug. Na haar pro motie naar de tweede klas begon zij met D. E. C. een nek-aan-nek-race om de bovenste plaats. Het resultaat was, dat beide clubs aan het eind van het seizoen een gelijk aantal punten hadden. Toen volgde de beslissings wedstrijd op het Haarlem-terrein. Bij het eindsignaal was de stand 10 voor V. S. V. D. E. C. echter protesteerde tegen het niet- toekennen van een penalty. Deze werd na af loop alsnog genomen ende stand was 11. Het logisch gevolg hiervan was. dat de strijd nog verlengd moest worden. In deze verlenging scoorde D. E. C. nogmaals. Hoe zou nu de stand worden? 21 voor D. E. C. of 1—0 voor V. S. V. Het woord was aan de protestcommissie en deze wees het protest van D. E. C. af, zoodat V. S. V. kampioen was. Toen volgden de promotie-wedstrijden te gen V. O. C. (le klasser) en Velox. Tegen V. O. C. „uit" werd gewonnen, tegen Velox .thuis" eveneens, doch in Utrecht" werd ver loren. De wedstrijd tegen V. O. C. moest dus de beslissing brengen. V. S. V. won en het ideaal was bereikt. Toen we gisteren aan den vooravond van dit 10-jarig jubileum scriba Scheeres even de hand drukten en er aan toevoegden: „Waar is de tijd gebleven was zijn repliek: „Jaen waar is V. O. C. gebleven Zoo zullen op dezen dag de overwinnaars nog wel even terug denken aan de overwon nenen V. S. V., proficiat cn nog vele .jaren!

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2