Financieel-economisch Weekoverzicht. Nassau-Bank n.v. SPORTBEKERS SPORT-MEDAILLES ZATERDK'G 7 MET 1938 HA A-RE EM'S DAGBLAD 0 De devaluatie van den Franschen franc. Nu het wachten op repatriatie van kapitaal en uitgifte van een groote defensieleening. Hoe zal het nu in de er. Staten gaan? Sterke reserveeringen door Ne- derlandsclie ondernemingen. Binnenkort drie procent pandbrieven? GEHEEL onverwacht heeft Daladier de valuta-koe bij de horens gevat en het door jaren van ongebondenheid wild geworden dier zich naar zijn wil laten voegen. Hij heeft den franc opnieuw een hevige aderlating doen ondergaan en hem tegelijkertijd voorloopig gestabiliseerd. De wereld hoopt thans, dat aan den jarenlangen lijdensweg van den Franschen franc definitief een eind is gekomen. Daladier heeft bij zijn moedig besluit ongetwijfeld gehandeld op advies van Paul Reynaud. die reeds herhaal delijk op een verdere definitieve devaluatie van het Fransche betaalmiddel had aange drongen. De Fransche Premier wenschte dezen hoogst gewichtigen stap echter niet te doen, alvorens hiertoe de goedkeuring te hebben verkregen van de Ver. Staten en Engeland, waarmede Frankrijk toch in den overigens vrij lossen band van het Drielanden Accoord was verbonden. Welnu, de Ver. Staten en Engeland hebben hun sanctie verleend, on danks het feit. da' het peil. waarop de franc thans is gestabiliseerd, feitelijk in zekeren zin inbreuk maakt op dit accoord. aangezien het. naar men vrij algemeen aanneemt, lager ls dan prijspariteit en koopkracht vereischen, dus valut a-concurrentie schept. De regeerin- gen der eVr. Staten en van Engeland hebben echter blijkbaar gemeend, dat het beter is, zelfs op deze basis aan een stabilisatie van den franc mede te werken en aldus den grondslag te scheppen voor vertrouwensher- stel, dan den ontbindenden krachten in Fran- rijk vrij spel te laten. Wij gelooven, dat deze tt?uze wijs is geweest. In zijn radiorede immers heeft Daladier om den diep-droevigen economisch-fianciee- len toestand van Frankrijk geen doekjes ge wonden. Hij wees er op. hoe het economisch leven ernstig is aangetast, hoe de rechtmatige winst neiging tot verdwijnen vertoont, hoe de werklust vermindert, hoe de handelsbalans ongunstiger wordt, hoe vernederend de pro ductiestatistiek voor Frankrijk is, hoe het openbaar crediet en het particulier crediet worden vernietigd. Aldus veroordeelde hij fei telijk de politiek der vorige regeeringen. Zal het thans Daladier gelukken, den Augiasstal op te ruimen en crediet en ver trouwen te herstellen? De stabilisatie vormt hiervoor althans een eerste voorwaarde, mits het Egalisatiefonds in staat wordt gesteld, den strijd tegen de den franc druk kende kracht met succes aan te bin den. De volgende faze is de repa triatie van kapitaal en de uitgifte van een groote defensieleening. Hiernaast treden dan Daladier's eerste decreten in werking, die vooral ten doel hebben, aan de verslapping der productie paal en perk te stellen en voor- loopige middelen te verkrijgen voor eenheid en evenwicht der begrooting. Bij de uitvoering der maatregelen tot productie verg rooting zal men in vele gevallen de hand moeten lichten ten aanzien van de veertigurlge werkweek en het is te hopen, dat het Volksfront deze voor hem bittere pil zal slikken. De verhooging dei- middelen zal voornamelijk worden verkregen uit een algemeene belastingverhooging met 8%. Het succes van al deze maatregelen zal niet slechts afhangen van de vraag, of het zal ge lukken, een verdere sterke prijsstijging tegen te gaan. doch voornamelijk van den geest van" het Fransche volk, dat thans zal hebben te beslissen of het zich min of meer eensge zind achter de huidige regeering wil scharen. Er is een kans, dat het hiertoe na de droe vige ondervindingen van den laatsten tijd bereid is. Indien dit inderdaad zoo mocht zijn. dan staat de genezing van het zwakste en ziekste deel in Europa's economisch lichaam voor de deur. Zijlstraat 61, Haarlem HANDELS- EN BEDRIJFSCREDIETEN (Adv. Ingez. Med.) Moge dan Frankrijk's verwachte genezing tevens een voorteeken zijn voor de genezing der ordeningsziekte aan de andere zijde van den Oceaan. Daar in Amerika heeft orde ning tot een waarlijk ongelooflijke wanorde celeid, hetgeen toch wel niet Roosevelt's be doeling kan zijn geweest. De agitatie tegen de New Deal neemt steeds grooter vormen aan. Het wetsontwerp op minimum-loonen en maximum-arbeidstijd, het troetelkind bij uit nemendheid van den Presidènt is voorloopig van de agenda afgevoerd en heeft dus in den eersten tijd niet de geringste kans op aanne ming De spoorwegen, die. gelijk verwacht, door de jongste onaanzienlijke tarievenver- hooging nauwelijks zijn geholpen, hebben besloten, de loonen per 1 Juli met 15 pet. te verlagen, hetgeen een besparing van S 250 millioen zou moeten opleveren. Natuurlijk heeft Roosevelt zijn afschuw over dit besluit uitgesproken en is hij tegelijkertijd met een ander stokpaardje voor den dag gekomen: studie van het vraagstuk der door hem zoo gehate monopolies en holdingmaatschap pijen. Zoo gaat het hard tegen hard.... en men denkt er niet bij, hoe het vertrouwen steeds verder wordt ondermijnd en het za kenleven van al dit politieke antagonisme slechts nadeel ondervindt. De staalproductie heeft weer een dalende richting ingeslagen en de automobielindustrie heeft haar oor spronkelijke plan. den afzet te stimuleeren door een drastische wijziging der modellen, moeten opgeven als gevolg van de te sterke daling der koopkracht. De maand Mei is in Nederland een maand van spannende verwachting en van zorgen. Zorgen omtrent het groote biljet in blauwe envelop, dat huis aan huis in de bus wordt gestopt, en welks invulling menig huisvadei de koude rillingen bezorgt en voor hem een beduchten hap uit zijn inkomen beteekent Spannende verwachting ten aanzien van de door ons bedrijfsleven behaalde resultaten en de winsten, die het gelieft uit te keei aan de popelende aandeelhouders. Zorgt.. omtrent de belastingen zijn tegenwoordig ge meengoed der geheele wereld (enkele geluk zalige landen zooals Zuid-Afrika uitgezon derd). De defensielasten. vraatzuchtige Mo lochs. verslinden schatten en Neder!'nd maakt hierop geen uitzondering Laat ons echter in deze tijden niet kijken naar die landen, die het beter hebben dan wij, doch veeleer naar die, welke er slechter aan toe zijn. Vergelijken wij bijv. het aandeel onzer defensieuitgaven in het totaal der uitgaven met dat van Engeland, dan zien wij dat dit ten onzent „slechts" 17 pet. bedraagt tegen ruim 26 pet. in Engeland, terwijl wij per hoofd der bevolking „niet meer" dan 18 gul den aan defensie spendeeren tegen 49 gulden aan de overzijde der Noordzee. De optimist zou zeggen: „wat zijn wij er goed aan toe!" de pessimist: ..er is dus nog ruimte genoeg voor verdere verhooging der defensie-uitga ven!" Het Ls maar hoe men de zaak opvat. Ditzelfde geldt voor de dividenduitkeerin- gen, die in dezen tijd als rijpe appels van den boom vallen. De optimist zal zeggen: „het is heel wat beter dan verleden jaar, het ren dement is vrij gunstig en op 1 Mei waren de te declareeren aandeelkoersen betrekkelijk laag!" De pessimist daarentegen moppert: „Het is lang niet wat ik verwacht had na het schitterende jaar 1937; de ondernemingen hebben veel te veel gereserveerd, onproduc tieve besparing, die bij uitkeering een stimu lans zou zijn geweest voor de koopkracht. „Wederom, het is maar hoe men het beziet: een absoluut exact oordeel valt hier niet te vellen. Inderdaad hebben de Nederlandsche on dernemingen als geheel tot dusver wel een zeer groote portie harer sterk toegenomen winst in bedrijf gehouden. De Amsterdam- sche Bank heeft dezer dagen een samenvat ting van winsten en dividenden van 125 on dernemingen gepubliceerd. Hieruit blijkt, dat de totale netto-winst is gestegen van 38 mil lioen gulden tot 60 millioen gulden. Hiervan wordt als dividend uitgekeerd 29 millioen te gen 18 millioen in het vorig jaar: in het be drijf is dus gehouden 31 millioen tegen 20 millioen. De dividendpolitiek is natuurlijk zeer verschillend, niet alleen bij de groepen onderling, doch ook in elke groep afzonder lijk. De scheepvaartmaatschappijen bijv. hebben op het eerste gezicht waarlijk over matig gereserveerd. Doch uit hoofde van de in de crisisperiode opgedane ervaringen en de sterke conjunctuurgevoeligheid van het bedrijf kan men deze politiek ook wel weer rechtvaardigen. Iets minder conservatief zijn verschillende rubber maatschappij en te werk gegaan. Vele harer hebben de aandeelhou ders ondanks den plotselingen ommeslag in de rubberconjunctuur met een zeer hoog di- VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Z. V. V.—Bloeniendaal. Ripperda—E. V. C. Morgen kunnen weer eenige beslissingen verwacht worden. Echter nog niet in de competitie voor het landskampioenschap, want Feijenoord en Heracles voeren een hardnekkigen strijd om den titel en boven dien spelen de Rotterdammers morgen niet. Wel bestaat in Haarlem en omstreken vee! belangstelling voor den promotiewedstrijd, dien Bloeniendaal morgenmiddag in Zaan dam tegen Z. V. V. moet spelen. Dit wordt voor de witten een hoogst belangrijke ontmoeting, die door hen absoluut gewonnen moet wor den. willen zij nog aanspraak op promotie maken, want de Alkmaarsche Boys zitten ook nog op de loer; die hebben precies evenveel kans. Wat aardig zou het zijn. als de beslis sende wedstrijd binnenkort op eigen terrein tegen de Alkmaarders gespeeld moet worden. Zondag 8 Mei speelt Ripperda den laat sten wedstrijd voor de promotie en wel tegen E. V. C. (Edam). Wint Ripperda, dan is zij derde-klasser. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein aan den Vergierdeweg. Er be staat voor dezen wedstrijd veel belangstel ling. Het bestuur heeft dan ook alles gedaan om veel publiek te bergen. „Haarlem" is zoo bereidwillig geweest, staanvlonders af te staan, zoodat ieder bezoeker verzekerd is van een goede plaats. Ripperda komt in de volgende opstelling uit: Koster. Roode, Langeveld, Kruyff, H. Dreijer, Kops, Spoor, A. Dreijer. J. Heijermans, H. Heijermans. Peperkoorn Utrecht kan morgen eindelijk weer eens een eerste-klasser bezitten, als D. O. S. kans ziet, tegen D. W. V. gelijk te spelen of te winnen. Helaas is de wedstrijd Hermes-D. V. S.— Emma uitgesteld. Het Nijmeegsche Quick kan haar fraaie kans op promotie ook aanmerkelijk vergroo- lö Fazanien-eieren ib jonge razantjes! Tenminste, wanneer de wandelaars hun nieuwsgierigheid beperken. Fazanten zijn schuwe beesten 'orden zij ge stoord, dan gebeurt he. dikwijls, dat zij niet meer bij het nest terugkomen Deze foto werd genomen op den Papenberg in het z.g.n. Geversduin bij Bakkum, het hoogste duin van Kennemerland. vidend verblijd, dat feitelijk in geenerlei ver houding staat tot den onder depressie en angstpsychose lijdende aandeelkoers. De Am sterdam Rubber heeft den gulden midden weg gekozen: uit de van 2.9 millioen tot 7.3 millioen gestegen netto-winst heeft men sterke depreciatie-afschrijvingen verricht, belangrijk gereserveerd en niettemin het di vidend van 8 op 15 pCt. verhoogd, waardoor thans een rendement van bijna 8 pet. wordt verkregen. De maatschappij is hiertoe in staat gesteld door haar gelukkige voorver- koopen voor de oogsten van 1937 en 1938. Een aanzienlijk minder gunstig beeld ver- toonen daarentegen de jaarcijfers onzer banken. Een markant voorbeeld hiervan is de Amsterdamsche Bank, die haar netto winst slechts met een fractie zag toenemen, terwijl die toeneming geheel op rekening komt van wat voor het bankbedrijf toch min of meer buitengewone baten moeten worden genoemd: effectenbedrijf en conversies. De interestbate is sterk teruggeloopen. de ver meerdering van het debiteurentotaal is toe te schrijven aan leeningen aan openbare li chamen en de sterke toeneming der credi teuren weerspiegelt duidelijk de abnormale positie, die er In geld- en kapitaalmarkt heerscht. De als gevolg der politieke span ningen gestaakte conversie-operaties zijn reeds hervat, nog niet alle met succes (Gro ningen), doch het is maar al te duidelijk, dat de tendentie naar een verdere verlaging- van den rentestandaard niet Is tegen te hou den. Symptomatisch hiervoor is de aange kondigde uitgifte van 33!4 pet. pandbrie ven a 100 1/4 pet. door twee hypotheekban ken. Indien wij ons niet vergissen, zien wij hierin een overgang naar den 3 pCt. pand brief. Voorwaar, wij kunnen den „weduwen- en weezen-belegger" in dit opzicht weinig hoop bieden. Op de goederenmarkt heerscht nog steeds een desolate stemming. Wij behoeven slechts te wijzen op de zwakke houding van mark ten als die van rubber, metalen, oliën. De Internationale Suikerraad heeft door zijn be sluit. het uitvoerquotum naar de vrije markt voor het loopende restrictiejaar met 5 pet. te verlagen, feitelijk bijgedragen tot den alge- meenen toon van pessimisme, die er in den goederenhandel heerscht: wederom een be wijs, hoe in tijden van depressie productie beperking een psychologisch averechtsche uitwerking kan hebben. Men redeneert im mers: de Raad, die het toch beter moet weten dan de handel, ziet den toestand somber in. Inderdaad heeft de Suikerraad zijn besluit gegrond op de tegenvallende aankoopen van suiker door China en Japan, waarvan de in vloed zich de laatste maanden in sterke mate heeft doen gelden op de verkoopen van de N.I.V.A.S.: deze bedragen nl. gedurende Januari tot April gemiddeld slechts 26.000 ton per maand tegen 70.000 ton per maand in de oeriode Juni-December 1937. P. C. (Nadruk verboden). Wijnands v. Rensen 't Medaillehuis Schoterw. 78 o. kaz. tel 17256 (Adv. Ingez. Med.) ten, door den uitwedstrijd tegen P. E. C. te winnen. In Afdeeling IV is voorloopig nog geen be slissing te verwachten, evenmin als in Af deeling V. Tenslotte krijgen we in Beverwijk nog een bekerwedstrijd tusschen De Kennemers en den eerste-klasser C. V. V. Als de Wijkers zich in de volgende ronde kunnen werken, zal dit een bijzonder fraaie prestatie zijn. En V. S. V. zal op eigen veld niet veel moeite hebben met H. R. C. A.G.O.V.V.—HAARLEM. Haarlem speelt Zondag te Scherpenzeel met het volgende elftal een opluisteringswedstrijd tegen A.G.O.V.V. Vijgeboom, Verhappen. Huijsmans. De la Mar, Effern, Van Gooi, Kammeijer, De Winter. Van der Hulst, Smit. Ninaber. HAARLEMSCHE VOETBALBOND Wedstrijdprogranmia voor Zondag 8 Mei 1938. H. V. B.-BEKER. V.V.B.Zandvoort (terrein Zandvoort) 2 uurj«A. A. Peterse. JUNIOR EN-COMPETITIE. Afdeeling D: DeCeO aE.D.O. b (terrein EJD.O.) 10 uur J. W. J. de Nijs R.C.H. fHaarlem d 12 uur S. J. de Vries. SCHAKEN. „HET WITTE PAARD". De laatste uitslagen waren: Wit: Zwart: A. G. R. KappersW. Koster o1 J. P. de Lange—N. J. W. Hoogland 01 F. FictorB. Hoogkamer i_o B. HoogkomerA de Jong o1 G. M. Eising—Th. Grootjen o1 A. de JongH. C. van Berkel 1—0 P. HoogewerfG. Post lo Th. de LoozeB. A. v. d. Stoop 10 M. VermeerH. Stolvoort 1o C. Hoogewerf—G. Qwee 1o 3. v. d. StoopP. Hoogewerf y21/2 G. Haack—C. Hoeben 01 Th. C. van ScieJ. Wijfjes 01 C. HoebenTh. C. van Schie 10 G. PostC. Hoogewerf l0 M. Vermeer— B. A. v. d. Stoop 1—0 HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Dames. Concordia—Zeeburg 9 45 uur. Heeren. loncordia—Zeeburg 10.30 uur. RAPID1TAS. Zondag trekt Rapid!tas met drie elftallei twee dames en een heeren-elftal) naar Der 4aag. De heeren komen daar uit tegen "ilympia. die nederlaagwedstrijden heeft uit schreven De dames ontmoeten d^ar Hygier I (Landskampioen van Nederland 1937) en Hygiea II Iü-comb. KORFBAL. NEDERLAND-BELGIë. Zondag te Amsterdam. De interlandwedstrijd NederlandBelgië wordt Zondag op het A.F.C.-terrein aan den Zuidelijken Wandelweg te Amsterdam ge speeld. Er wordt te twee uur begonnen. Het Belgische twaalftal is als volgt samen gesteld: Aanval: dames Stevenheydens (Voorwaarts), v. der Auweraa (Scaldis), heeren: Paul Pen- nard (Voorwaarts) Livien Janssens (Arbei ders) Midden: Dames: Clementine van Brussel (Ganda). Rosa Thielemans 'Arbeiders), hee ren: Antoon van Herck (A.K.C.). Walter de Combe (Scaldis). Verdediging: dames Josephine Cramm (Ar beiders), Louise Michielsen (Arbeiders), hee ren: Frans Verdonck en Pieter Roth (beiden Arbeiders) Als scheidsrechter is door de Fédération Internationale de Korfbal aangewezen de heer W. de Koning. Er bestaat, nu de Belgen de laatste tijden getoond hebben, het spel steeds beter te spe len, getuige de 41 overwinning van Ant werpen tegen Rotterdam, een flinke belang stelling voor deze internationale ontmoeting. Wel kunnen de Nederlanders, die een zeer sterk twaalftal in 't veld zullen brengen, winnen, maar de groote overwinningen met dubbele cijfers zijn gelukkig voorbij. Er wordt een spannende ontmoeting verwacht, die ook zeker door vele Haarlemmers bijgewoond zal worden. Zondag tusschen half zeven en zeven uur zal een ooggetuigeverslag en een nabeschou wing door den heer Vliegen voor de micro foon uitgezonden worden. WANDELSPORT. NATIONALE WANDELTOCHTEN VAN DE HAAGSCHE VIERDAAGSCHE. Aangemoedigd door het succes, die deze tochten steeds mochten oogsten, organiseert de Haagsche Wandelsportvereeniging .De Vierdaagsche" op Maandag 6 Juni a.s. (2en Pinksterdag) haar vijfde Nationale Wandel tochten, over afstanden van 20, 30, 40 en 50 K.M. In verband met de training voor de •a.s. Internationale Vierdaagsche Afstands- marschen te Nijmegen, vallen deze tochten steeds zeer in den smaak. De parcoursen, welke met veel zorg zijn gekozen, voeren door de prachtigste gedeel ten van Den Haag en omgeving. De deelne ming aan de tochten ls opengesteld: 20 K.M. voor meisjes en jongens van 12 t.m. 15 jaar, 30 K.M. voor een ieder die niet ten volle is getraind, 40 K.M. voor dames, militairen, po litie, burgerwachten, heeren van 16 tot 19 jaar en heeren boven de 50 jaar en verder 50 K.M. uitsluitend voor heeren van 19 tot 50 jaar. De belooning is voor de 20 en 30 K.M. toch ten een bronzen aanmoedigingskruisje en voor de 40 en 50 K.M. het bekende Nationale kruisje of een cijfer op het lint. Het vertrek heeft plaats van het Sportpaviljoen van de Nieuwe 's-Gravenhaagsche IJsvereeniging aan de Sportlaan en wel voor de tochten van 20 en 30 K.M. tusschen 10 en 11 uur en voor de 40 en 50 K.M. tusschen 9 en 10 uur. Het secretariaat is gevestigd bij: J. D. v. d. Schans, Fultonstraat 157, 's-Gravenhage. WATERSPORT. JAARVERGADERING IIOLLANDIA In café-restaurant „De Kroon" te 's-Gra venhage is Vrijdagmiddag de jaarlijksche al- gemeente vergadering van de zeil- en roei- vereeniging Hollandia gehouden onder voor zitterschap van dr. H. L. M. van Schaik. Deze wees op het terugloopend ledental, dat in 1937 is gedaald tot 240. Ook het aantal toetredende nieuwe leden neemt steeds af; dit bedroeg over 1937 slechts 51. De roeiwedstrijden worden dit jaar gehou den op 10 en 11 Juni en de zeilwedstrijden op 12 Juni. De loting voor beide heeft plaats op 7 Juni in café-restaurant De Kroon. CRICKET IN ENGELAND. WALTER HAMMOND'S 1STE CENTURY Oxford werd met innings en 478 runs door de Australiërs geslagen. De googlies van Fleet wood Smith (4-31) en de legbreaks van den slowbowler Ward (3-16) waren den studenten te machtig. In slechts 45 minuten werden Vrijdagmorgen de laatste wickets genomen. Alleen J. D. Eggar die 52x en 25 (2 x 6 op Fleetwood Smith) scoorde, was in staat het bowlen te bespelen. Fingleton die den gebles seerden Walker achter het wicket verving, stumpte 3 batsmen. De eindresultaten van de gespeelde wedstrijden luiden: Australië 679-7 igesl.i tegen Oxford 117 en 75. Yorkshire wint met innings van Cambrid ge. Yorkshire 540. Cambridge 264 en 171. Ve rity 4-49 en 7-39. Lancashire 468 en 19-0 wint van Worcestershire 342 en 143 (Pollard 4-46. Wilkinson 4-46). Sussex 297 en 169-2 wint van Somerset 240 en 224 (J. Cornford 7-75). Na een zeer spannend slot wint de M. C. C. 196 en 336 met 5 runs van Surrey 67 en 460 (Gregory 130, Barling 129). Hampshire 279 en 374-7 (gesl.) heeft nog in een half uur tijds kans gezien om Gloucester 271 en 281-8 (Hammond 112) te slaan. DAMMEN. PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. Donderdagavond werden de wedstrijden om de persoonlijke kampioenschappen van Haar lem en omstreken voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: P. J. van Dartelen wint van A. de Jong; J. w. van Dartelen wint van W. van Pelt; J. B. Sluiter Jr.. wint van J. Pop pen; J. J. van Kesteren remise met P. G. van Engelen. Eerste klasse: J. Kroon wont van K Olij: J H. MeureJ. Dienske Jr, afgebroken. G. A Ottolini wint van I. Risseeuw; L. Kisch remise met Y. de Jong; A. Smit wint van H J. van Berk; N. Broertjes wint van P. L. Schrijbe- m akers. Tweede klasse: C. Vroolijk wint van G. Bakker; Th. Tolenaars wint van L. Poots; C. BouwensA Miedema uitgesteld; C. van Wa- geningen remise met G. Bakker De wedstrijd om het hoofdklasse-kampioen schap van Haarlem en omstreken is thans in zooverre gevorderd, dat alleen nog J. B. Slui ter Jr., en P. J. van Dartelen voor den titel in aanmerking komen. De mogelijkheid is groot, dat Sluiter en an Dartelen gelijk op de eerste plaats zullen eindigen, zoodat zij een herkamp om den titel zullen moeten spelen. Wijnands v. Rensen 't Medaillehuis Schoterw. 78 o. kaz. tel. 17256 (Adv. Ingez. Med.) LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS-CUP. DE LOTING. De loting voor den Daviscupwedstrijd Nederland—Frankrijk op de M.E.T.S.-banen te Scheveningen. heeft het volgende resultaat gehad Heden Zaterdagmiddag: Van Swol—Destre- meau: HughanPetra. Zondagmiddag: Hughan en Van Swol tegen Petra en Bolelli. Maandagmiddag: Van SwolPetra; Hughan Destremeau. De wedstrijden beginnen te 2.15 uur. Zondagmiddag wordt vóór het dubbelspel een exhibitionpartij gespeeld, waaraan zeer waarschijnlijk Timmer zal deelnemen. Wanneer Brugnon niet in den eigenlijken wedstrijd uitkomt, zal hij voor deze exhibition partij wel zeer veel voelen. IERLAND—ITALIë 1—2 NA DEN TWEEDEN DAG. JOEGO SLAVIë—TSJECHO SLOWAKIJE 012-1). POLEN—DENEMARKEN (2—0). NEDERLAND—JAPAN OP DE M.E.T.S. Op 20, 21 en 22 Mei a.s. zal op de M.E.T.S.- banen te Scheveningen een landenwedstrijd Nederland—Japan gespeeld worden. DE COMPETITIE. Het programma voor Zondag a.s. luidtï Eerste klasse. Haarlem—Mattenklopper. Overgangsklasse. T.C.H.Sobri. Tweede klasse AN.W. T.C.H. 2Haarlem 2. Game anti SetSwift. Tweede klasse BN.W. AnimoHeemstede. T.C.G.—Advendo. T.C.G 2F. Beatrix. Rood ZwartT.C.G. 3. Festina 3Westrust. Derde klasse AN.W. Ready—Bonzo. Heemstede 2—Tw. Bank. Advendo 2T.C.G. 4. Derde klasse BN.W. DuinlustS.M.N. Deuce 3Heemstede 3. Nieuwe Meer 2—T.C.H. 3. Swift 2Westrust 2. Westrust 3Duinlust 2. Heemstede 4T.C.H. 4. Bonzo 2—Game and Set 2 WimbledonRuïne. Westrust 4Ruïne 2. Ruïne 3—Thomas 2. Incasso Bank—Wimbledon 2. Haarlem 3—Bakkum. Haarlem speelt Zondag a.s. weer thuis aan de Spanjaardslaan; nu komt „Mattenklopper" op bezoek. Dit moet voor Haarlem een goede gelegenheid zijn een overwinning te behalen. Kan Haarlem weer volledig verschijnen, dan mag een Haarlemsche zege verwacht wor den. T.C.H. speelt ook weer thuis en ontvangt Sobri. Dat zal een spannende wedstrijd wor den want beide teams bleken tot nu toe even sterk. Beiden wonnen van Ace met 80 en wonnen ook van Siod; T.C.H. met 62 en Sobri met 53. In de tweede klasse spelen verder T.C.H. 2 en Game and Set thuis op de banen van het Kennemer Lyceum en T.C.G. 1 en T.C.G. 2 thuis op de banen van Jatiloo te Bent veld RANGLIJSTJES. Eerste klasse. Groen Wit 2 2 0 0 4 16-4 Park Marlot 2 1 1 0 3 13—7 Haarlem 2 0 1 1 1 7—13 Mattenklopper 2 0 0 2 0 4—16 Overgangsklasse. T.C.H. 2 2 0 0 4 14—2 Sobri 2 2 0 0 0 4 13—3 Siod 2 0 0 2 0 5—11 Ace 2 0 0 2 0 0—16 ZWEMMEN. „DE WATERRATTEN". A.s. Zondagmiddag organiseert de H. Z. en P. C. „De Waterratten" in Stoop's Bad onder linge wedstrijden om den „Burgemeester Maarschalkbeker". Aan het uitgebreide pro gramma zal door ongeveer 100 zwemsters en zwemmers deelgenomen worden. PERSONALIA. De volgende afgestudeerden van de Middel bare Technische School te Haarlem vonden een plaats in de navolgende bedrijven: Van de afdeeling Bouwkunde: G. Aling. op zichter-teekenaar bij de Genie te Utrecht. P. Bakker, teekenaar bij den Provincialen Wa terstaat van Noord-Holland. A. P. J. Wijte, opzichter-teekenaar bij de Genie te Breda. K. Zijlstra, opzichter-teekenaar bij den Rijks waterstaat te IJmuiden. Van de afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: S. den Blaauwen. opzichter bij Gemeentewer ken te Den Haag. B. Degenkamp, opzichter bij den Rijkswaterstaat. B W. Kriek, assistent bij de Lago Oil Company te Aruba. C. v. d. Weele. assistent bij de Bat. Petr. Mijgeophysischen dienst. A. v. d. Wiel, opzichter bij den Rijks waterstaat. Van de afdeeling Werktuigbouwkunde: K. W. F. Brouwer, teekenaar bij Mekog te IJmui den. J. S. A. Eeltink. assistent bij de Lago Oil Company te Aruba. W. v. d. Eisen, assistent bij de C.P.I.M. te Curacao. F. Hartemink, technicus bij Fa. Holster te Haarlem. A. Jautze. assisten-bedrijfsleider bij de Ned. Gist en Spi ritusfabriek te Delft. A. Nijhoff, assistent bij de Cacaofabriek ..De Zaan" te Zaandijk. B. Schmitz assistent bij Automobiel-expert J. B. Kromwijk te Rotterdam. J. C. Versteeg, assis tent Papierfabrieken Van Gelder Zonen te Velsen. Van de afdeeling Electrotechniek: F. F. J. Brouwer, assistent bij de Lago Oil Company te Aruba. B. Graaf, assistent bij de Nederlandsche Seintoestellen Fabriek te Hilversum. J. A. de Ruig. technicus bij N.V. ..Nozema" te Utrecht. KNAAPJE DOOR TRAILER GEGREPEN EN GEDOOD. Vrijdagmiddag omstreeks half twee is heS achtjarig zoontje van den landbouwer Lensen uit Rolde, toen hij plotseling per rijwiel den weg overstak, door een trailler van den expe diteur G. de Lange uit Zuid-Barge gegrepen en op slag gedood.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10