Het Nichtje van buiten Over den Amstel te Ouderkerk is in den in aanleg zijnden snelverkeersweg van Haarlem naar 't Gooi een electrische klapbrug gebouwd, welke gereed is. De werkzaamheden aan de opritten pioniers van ijimani neODen ten Westen van Krawang uitgebreide oefeningen gehouden. - In tien uur tijds werd over de Tjilaroem een brug geslagen. De gemotoriseerde afdeelingen trekken over de nieuwe verbinding Adolf Hitler woonde te Napels de groote vlootrevue bij. De Führer begeeft zich in gezelschap van den Koning van Italië naar den kruiser .Cavour", om aan boord daarvan het schouwspel gade te slaan Het Nederlandsche en Fransche Davis-cup-team trainde Vrijdag op de M.E.T.S.-banen te Scheveningen. Op weg naar de kleedkamer. V.l.n.r.: V. Swol, Timmer en Y. Petra Bij zijn aankomst te Centocello ter bijwoning van de demon stratie der Italiaansche jeugd, begroet Adolf Hitier den maar schalk De Bono. Links naast dezen maarschalk Graziani. Op den voorgrond links: Mussolini Mevr. Mahler, de weduwe van den grooten Oostenrijkschen componist, vertoeft te Amsterdam, waar zij Vrij dagavond het gala-feestconcert in het Concertgebouw bijwoonde In den Westzaner- dijk, loopend van Zaandam naar Haarlem en IJmui- den, wordt nabij Zaandam een nieuwe brug ge bouwd, waarnaast een sluis Het nieuwe doopvont voor de Groote Kerk te Den Haag is gereed. Voor het eerst zal het gebruikt worden bij den doop van Prinses Beatrix op 12 Mei a.s. FEUILLETON door LADY TROUBRIDGE. 15) Zij had het land aan hem. Ontegenzegge lijk. Als zij hem maar zag werd de geest van verzet al in haar wakker; niet dat hij eigenlijk ooit iets gedaan had, dat hij eigenlijk ooit iets gedaan had dat dat ge voel rechtvaardigde. Als zij er goed over nadacht, had hij eigen lijk heel weinig gedaan dat haar beleedigd had en dat deze vreemde, vijandelijke ge voelens kon motiveeren. En die andere reden, waarom zij geen goe de vrienden konden zijn, moest geheim blijven. Die zou zij hem nooit kunnen ver tellen. Zij moest een ontwijkend antwoord zien te geven, hoe moeilijk dat haar ook zou val len. „Waarom zou ik het land aan u hebben" weerde zij af. Hij trok de wenkbrauwen op „Dat vraag ik u juist. Miss Seton. Ik zou geen moeite doen het te ontkennen", zei hij, toen hij weer een ontwijkend antwoord op haar lippen zag zweven. „Daarvoor'is het te duidelijk. Ik moet toe geven, dat het mij een raadsel is en ik dacht, dat het misschien interessant zou zijn de oorzaak vast te stellen". „Och, we schieten nu eenmaal niet op, samen", zei Linet zwakjes en probeerde den glimlach niet te zien, dien zij over zijn ge laat zag trekken. „Hij tracht mij uit mijn tent te lokken dacht Zji -v vil »r niet op ingaan. Ik wil z.lf ui kibbelen." Een kibbelpartij tusschen haar en dezen man zou iets veel te persoonlijks zijn en zij was vastbesloten niets met hem te doen te hebben. „Wij schieten dus niet op, samen?" Lord Rowant sprak nu langzaam en geamuseerd, alsof deze schermutseling hem werkelijk ver maakte. „Maar waarom dan niet, vraag ik me af?" „Oh, ik weet het niet. Je hebt nu eenmaal menschen, die niet bij elkaar hooren en als dat het geval is, heeft het geen zin er ver der over te praten." Linet bedankte voor de aardbeien met slagroom, die haar gepresenteerd werden. Zij kon geen hap door haar keel krijgen, zelfs niet van zoo'n heerlijken schotel, zoolang dit gesprek duurde. Daarbij werd zij zich meer en meer de aanwezigheid van Mrs. Wmsley bewust, die telkens een blik haar richting uitwierp en wel op een wijze, die maakte, dat Linet zich uiterst onbehaaglijk begon te gevoelen. „Ziet u", vervolgde Lord Rowant, „ik ben me er niet van bewust, dat ik iets gedaan heb, om u onaangenaam te zijn, hoewel ik natuurlijk moet bekennen, dat het mijn schuld was dat u in Hurlingham uw enkel bezeerd hebt." „Alsof dat er Iets op aankwam", barstte Linet eensklaps, waarheidsgetrouw, los. Kom, wat is er dan?" hield hij vol. Linet begreep, dat zij hem de een of an dere reden moest opgeven. Een beetje uit dagend zei zij: ..Ik heb van het eerste oogenblik af wel gezien, dat u liever niet met mij wilde ora- ten. Dat u het afschuwelijk vond. dat ik daar in dien salon zat, terwijl u tante Beatrice en Tanis op kwam zoeken". Plotseling herinnerde zij zich de woorden die tante Beatrice gebruikt had: „U ver veelde u verschrikkelijk", eindigde zij met een kleur „en dat stak u heusch niet onder stoelen of banken". „Vergun mij, Miss Seton, mijn eigen ge voelens te kennen". Het klonk alsof Lord Rowant haar open hartigheid in het geheel niet waardeerde en toch had hij die zelf uitgelokt. „Voor zoo ver ik me kan herinneren ben ik volkomen beleefd tegen u geweest bij die gelegen heid". „Beleefd, ja, maar...." „Maar wat?" „Een soort beleefdheid, dat erger is, dan gewone onhebbelijkheid". „Nonsens", zei Torquil Rowant scherp. ..U overdrijft. Als het nu daar om gaat, dan bent u Toen beheerschte hij zich en zei op ge heel anderen toon: „Maar als u dan vindt, dat ik me zoo slecht gedragen heb, waarom zullen we dan niet opnieuw beginnen? U scheen volkomen bereid te zijn goede vriendjes met Nick te worden, waarom dan niet met zijn ouderen broer?" Hij verzocht haar werkelijk iets vriende lijker tegen hem te zijn en zij was niet bij machte de enkele woorden te spreken, die dat mogelijk zouden maken. Hoe onervaren Linet in velerlei opzichten ook was, zij begreep toch heel goed, dat geen van de meisjes, die dien avond aanwezig wa ren, er ook maar een moment aan gedacht zouden hebben deze kans om vriendschap met dezen veelbegeerden jongeman te slui ten. ongebruikt voorbij te laten gaan. En toch wenschte zij de kans niet zij keek een beetje hulpeloos in het rond. als of zij een middel zocht om te ontsnappen. Tot haar groote vreugde ontdekte zij Mar cus. die voorzichtig de eetzaal inguurde, blijkbaar op zoek naar haar. „Oh, daar is Marcus!" Linets stem ver ried duidelijk haar opluchting. „Ik geloof dat ik den volgenden dans met hem heb". De grijsgroene oogen van Torquil Rowant hadden haar blik gevolgd en bleven nu op Marcus Standish rusten, die langzaam op hun tafeltje toekwam en hier en daar bleef staan om eenige wodrden en grapjes met vrienden te wisselen. Hij stond nu naast Lucella Clarke Davies, die haar blonde hoofdje naar hem ophief en hem haar parelende tanden liet zien in een glimlach, die zijn woorden op haar lip pen brachten. „Het schijnt dat de manieren van Marcus beter bij u passen", merkte Lord Rowant ironisch op. „Hij hoort blijkbaar veel meer tot het type dat u waardeert, dan ik". Er was iets in den toon, dat Linets oude vijandige gevoelens weer wakker riep. Waarom moest hij op die spottende ma nier over Marcus praten? Met een kleur van boosheid zei Linet: „Hij heeft buitengewoon goede manieren en hij is altijd even aardig tegen .me en na- tuui'lijk vind ik het dan prettig met hem samen te zijn". Bij deze woorden keek Torquil Rowant Linet aan met een blik, waarvan de betee- kenis haar ontging. „Dat vinden veel meisjes", stemde hij toe. „Maar toch is hij niet „Wat bedoelt u?" barstte zij los, getroffen door die plotselinge aarzeling. „Hij is uw vriend, is het niet? Waarom tracht u hem dan in een slecht daglicht te plaatsen?" En zij bedacht verontwaardigd, hoe boos Marcus geweest was bij het eerste onaardige woord over Torquil en hoe loyaal hij altijd was. Torquil stak een sigaret aan en keek haar door een dun waas van blauwen rook, op raadselachtige wijze aan. „Marcus is zeker een vriend van me", zei hij langzaam, „maar dat maakt hem nog niet tot ideaal gezelschap voor een jong meisje, dat pas van buiten komt". Hij zweeg een oogenblik. „Naar mijn meening is hij dat juist heelemaal niet. Ten eerste „Ik wil er niets meer over hooren", viel Linet hem in de rede. verontwaardigd over wat haar als verraad aan zijn vriendschap voorkwam. „Marcus is mijn vriend, een groot vriend en alles, wat u zegt, verandert daar toch niets aan". Haar blauwe oogen schoten vuur en fon kelden in haar smalle gezichtje, terwijl haar boosheid de blos nog verhoogd had, die prachtig kleurde bij de rozen op haar taf zijden japonnetje. „Neemt u mij niet kwalijk". Het scheen, dat Lord Rowant eenigszins in de war gebracht werd door dat vlam mende protest van die blozende wangen en die fonkelende oogen. „Het blijkt, dat alles wat ik zeg, verkeerd door u wordt opgevat." Op dat oogenblik kwam Marcus op hun ta feltje toe en bleef achter Linet's stoel staan, terwijl hij zijn hand op de rugleu ning legde, als of hij recht had op Linet. „Zoo. heb jij mijn partner afhandig ge maakt", zei hij vroolijk. „Als je klaar bent met soupeeren, Linet, mag ik je er dan aan herinneren, dat de band boven uitstekend speelt en dat ik zeker al een half uur lang niet met je gedanst heb?" Marcus was dankbaar voor de snelle wijze waarop Linet overeind kwam en het viel hem op, dat het knikje dat zij Lord Rowant gaf, toen zij de tafel verlieten uiterst koel was. „Ik snak er naar om weer te dansen", zei Linet tegen Marcus en haar glimlach gaf duidelijker dan woorden te kennen dat zij bedoelde: „met jou". Toen het slanke figuurtje van het meisje in het gebloemde japonnetje, de eetzaal verliet, oogde Lady St. Keyne haar met goedkeurenden blik na. „Dat nichtje van u is een aardige ver schijning", zei zij beminnelijk tegen Mrs. Winsley. „En zij schijnt groot succes te hebben bij de mannen". Haar blik bleef beteekenisvol rusten op Lord Rowant, toen ook deze de eetzaal verliet. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 16