Dickie en de Verborgen Schat De Volkenbondscommissie voor Sociale Zaken. T) T N S D A G 10 MEI 1933 HAAREEM'S DAGBLAD '4 Onze landgenoot mr. H. de Bie tot onder-voorzitter gekozen. Gezinsverpleging. Onwettige kinderen. Het filmwezen en de jeugd. Bescherming van kinderen tegen de gevaren van den oorlog. GENèVE, 7 Mei 1938. (Van onzen correspondent) SINDS verleden jaar zijn de sinds 1921 bestaan hebbende Volkenbondscom missies voor de bevordering van de welvaart van het kind en voor de be strijding van den handel in vrouwen en kin deren tot één enkele commissie samenge smolten. die den naam van Volkenbonds commissie voor sociale zaken heeft verkregen en die dezelfde vraagstukken behandelen moet, die vroeger tot de arbeidstaak dezer twee bovengenoemde commissies behoor den. Deze nieuwe Volkenbondscommissie heeft hier van 21 April tot en met 5 Mei haar tweede zitting gehouden, die ditmaal in hoofdzaak aan de behartiging van de belan gen van het kind gewijd was, ook al heeft de commissie zich bovendien met de vraag bezig gehouden, welke methoden de doeltreffend ste zijn, om te verhoeden, dat vrouwen van het begaan van ontucht een beroep maken en hoe men deze „gevallen" vrouwen het best weder zou kunnen ophefen. De gedelegeerden van 19 regeeringen (Ar gentinië België, Canada, China, Denemar ken, Engeland, Frankrijk, Hongarije, Ierland. Britsch-Indië. Japan. Mexico, Nederland. Polen, Roemenië, Spanje, de Vereenigde Sta ten van Amerika, Joego Slavië en Zwitser land) namen aan deze zitting deel, die de Deensche gedelegeerde mevrouw dr. Estrid Hein. in de Volkenbondsgeschiedenis sinds een tiental jaren bekend als de eerste vrouw aan wie de leiding van een groote Volken bondscommissie werd toevertrouwd, wederom tot voorzitster had. Het Nederlandsche lid mr. H. de Bie. voorzitter van den Neder- landschen bond tot kinderbescherming, werd tot ondervoorzitter gekozen en zal dus waar schijnlijk het volgende Jaar aan het hoofd dezer Volkenbondscommissie staan. Deze commissies heeft ten doel de belan gen van het kind vooral te behartigen door het uitgeven van rapporten over verschil lende vraagstukken, die voor de kinderen van alle landen van beteekenis zijn en waar- In de Volkenbondscommissie na een gron dige voorbereiding en een vergelijkende in ternationale studie haar oordeel over de doeltreffendste oplossing van zulk een vraag stuk uitspreekt en nuttige wenken geeft ten dienste van allen, die zich voor het lot der kinderen in hun land interesseeren. De Vol kenbondscommissie wil natuurlijk geenerlei dwang opleggen, dat haar aanbevelingen ook index-daad zullen worden nageleefd. Zij hoopt echter, dat de verschillende nationale en plaatselijke autoriteiten en particuliere organisaties, die zich de belangen van het kind aantrekken, in haar geschriften eenige nuttige leering zullen vinden en dan ook ge heel uit vrijen wil dien overeenkomstig zullen willen handelen. Ongetwijfeld zullen de be langen van het kind menigmaal erdoor ge diend worden, indien de autoriteiten en par ticuliere organisaties der verschillende lan den met de in internatonaal overleg opge stelde raadgevingen hun voordeel willen doen. Het is duidelijk, dat de Volkenbondscom missie niet lichtvaardig tot dergelijke raad gevingen overgaat. Voorbereidende bespre kingen in één jaar, beslissende besprekingen aan de hand van in den tusschentijd na in ternationale vergelijkende studie opgestelde rapporten het volgende jaar zijn hier regel. Dit jaar heeft de Volkenbondscommissie zich gerechtigd geacht haar meening over het vraagstuk der behandeling van kinderen, die niet de zorg van hun ouders kunnen genie ten. bijv. omdat hun ouders overleden of van het ouderlijk gezag beroofd zijn, uit te spreken. Gezinsverpleging of gestichtsver- pleging? was de vraag, die de Volkenbonds commissie hierbij besprak aan de hand van 'n rapport dat in gemeenschappelijk overle; door deskundigen uit Canada, Hongarije en de Vereenigde Staten van Amerika was op gesteld. De Volkenbondscommissie gaf de voorkeur aan de gezinsverpleging, mits het kind in een gezin geplaatst kan worden, dat voor den aard van het kind geschikt is en mits een zorgvuldig en regelmatig toezicht op de behandeling van het kind in dat ge zin kan worden uitgeoefend, warbij niet slechts moet worden toegezien, of goed voor de lichamelijke en geestelijke ontwikkelin; van het kind gezorgd wordt, doch ook aan de ontwikkeling der moreele eigenschappen van het kind de noodige aandacht moet worden besteed. Ondanks de voorkeur der Volkenbondscom missie voor gezinsverpleging, waarbij in het rapport nog de voor- en nadeelen van de gezinsverpleging in de steden en op het land worden uiteengezet, was zij het echter ook met mr. De Bie eens, dat desniettemin in be paalde gevallen een opneming van kinderen in een gestipht onvermijdelijk zal zijn. De Volkenbondscommissie heeft in dit verband ook de aandacht gevestigd op het in de An gelsaksische landen met succes toegepaste stelsel van de verpleging van kinderen in kleine „cottages", kleine villa's waar slechts voor 610 kinderen plaats is. Dit is als het ware een tusschenstelsel tusschen de verple ging in een gezin en de opneming van kinde ren in een groote inrichting met talrijke be woners. Onze landgenoot mr. H de Bie heeft de be sprekingen over „onwettige kinderen" inge leid met een rapport, waarin vooral de rechtstoestand dor onwettige kinderen in de verschillende landen der wereld werd uiteen gezet. Het volgende jaar zal de commissie aan de hand van een tweede rapport van mr. dc Bie de sociale zijden van het vraagstuk behandelen en daarna ook over deze kwestie een eindrapport doen verschijnen. Men mag reeds thans wel aannemen, dat de Volken bondscommissie vooral zal aandringen op een bescherming van de ongehuwde moeder en van haar kind nog voordat dit ter wereld gekomen zal zijn en op een volkomen gelijke behandeling van wettige en onwettige kin deren wat den socialen bijstand betreft. Ook bleek de Volkenbondscommissie algemeen van oordeel, dat zoo mogelijk het onwettige kind bij de ongehuwde moeder zal moeten blijven. Dit werd zoowel voor de moeder als voor het kind. bijzondere omstandigheden voorbehouden, het raadzaamst geacht. De jeugd en de film. E EN ander onderwerp van bespreking vormde het vraagstuk van het filmwe zen in verband met dc jeugd. De Engelsche regeeringsgcdelegeerde Harris had hierover een rapport uitgebracht, terwijl bovendien de directeur van het Britsohe filminstituut naar Genève was gekomen om voor de commissie een voorstelling te geven van in Engeland vervaardigde jeugdfilms. Deze vertooning van voor de jeugd geschikt geachte films uit En geland was voor menig lid der Volkenbonds commissie een teleurstelling. Ruwe vechtpar tijen werden daar vertoond, die weinig ge schikt konden geacht worden om den smaak der jeugd voor goede filmen te ontwikkelen! Men had dan ook den indruk, dat het stre ven naar het maken van films, die de jeugd moeten vermaken en tevens den goeden smaak ontwikkelen nog geen volledig succes heeft opgeleverd. Het zou daarom wel ge- wenscht zijn, zooals mr. de Bie bepleitte, dat de niet al te talrijke beslist goede jeugdfilms op een gemakkelijke wijze ter beschikking van alle landen worden gesteld. En daarnaast zal helaas het verbod tot het bezoeken van vele filmvoorstellingen voorloopig voor de jeugd nog wel onvermijdelijk moeten blijven. De Volkenbondscommissie was dan ook van oordeel, dat het zoeken naar voor de jeugd goede films de zorg der overheid niet mag verzwakken, om door verbodsbepalingen de jeugd tegen het bekijken van slechte films te beschermen. Een interessant vraagstuk bracht de gede legeerde van Roemenië nog ter sprake, toen hij voorstelde, dat de Volkenbondscommis sie bepleiten zou, dat in geval van oorlog de kinderen van het land, waar de oorlog woedt, in een duidelijk kenbaar gemaakte neutrale zone zouden worden gebracht, waar zij tegen ieder luchtbombardemnt gevrijwaard zouden moeten zijn. Verschillende leden der com missie wierpen hiertegen het bezwaar op, dat de kinderen dan vermoedelijk al te lang aan de zorg hunner ouders zouden onttrokken worden. De gedelegeerde van Spanje maakte de bittere opmerking, dat de tegenwoordige strijd in zijn land helaas geleerd heeft, dat de luchtvloot vooral er naar streeft aan de burgerbevolking schrik in te boezemen. Het zou met het oog op deze gezindheid gevaar lijk zijn alle kinderen op één bepaalde dui delijk kenbaar gemaakte plaats bijeen te brengen. Het gevaar voor de kinderen zou daardoor juist nog verhoogd worden! Daar het Roemeensche voorstel geheel onverwacht zonder eenige voorbereiding, ter sprake was gebracht, stelden de gedelegeerden van En- gelang en Frankrijk voor. dat de commissie zich thans hierover niet zou uitspreken, ter wijl zij den Roemeenschen gedelegeerde den goeden raad gaven de kwestie op de in de volgende maand te Londen te houden Inter nationale Roode Kruis-Conferentie aan de orde te stellen. Met instemming van den ge delegeerde van Roemenië werd hiertoe be sloten. zoodat deze droevige aangelegenheid vermoedelijk in Juni te Londen wel een nieuw debat zal uitlokken. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. GetM Geen wapenstilstand in den Spaan se hen burgeroorlog mogelijk, zegt Del Vayo. De Spaansche minister van buitenlandsche zaken, Alvarez del Vayo, publiceert een ver klaring, waarin hij o.a. zegt: Bij mijn aankomst te Genève ter verdedi ging' van de zaak van het Spaansche volk voor het tribunaal der openbare wereldmeening stel ik er prijs op te verklaren, dat niemand gemachtigd is besprekingen of onderhande lingen te openen, welke strekken tot het slui ten van een wapenstilstand in den strijd die zich in Spanje afspeelt. De Spaansche repu bliek strijdt ter verdediging tegen de agressie van Duitschland en Italië en er is geen wa penstilstand noch bemiddeling mogelijk tus schen een onafhankelijk volk. dat trotsch is op zijn onafhankelijkheid en zijn aanvallers. Laat men eens voor altijd goed begrijpen, dat de spaansche republiek weerstand zal bieden tot het einde, d.w.z. tot de overwinning. Londen blijft tot bemiddeling bereid. In antwoord op een vraag in het Lagerhuis heeft Chamberlain gisteren verklaard, dat de Brltsche regeering te allen tijde bereid was goede diensten te verleenen op verzoek van een van beide partijen in het conflict tot re geling. Xu id Amiera ka Geruchten over opstand in Bolivia. Volgens een niet bevestigd uit Asuncion (Paraguay) ontvangen bericht zou gisteren, naar Reuter meldt, in Bolivia een opstand zijn uitgebroken na de terechtstelling van ko lonel Cardenas, die wegens zijn deelneming aan de revolutie in de Chaco ter dood was veroordeeld. President Busch spreekt de geruchten te gen. Reuter meldt nader uit La Paz: President Busch heeft formeel de in het buitenland in omloop zijnde geruchten over een militairen opstand in Bolivia tegengesproken. In alle streken van den Chaco is het rustig. Honderd dooden en gewonden in Tsjoenking. Volkswijk der Chineesche stad door brand vernield. TSJOENGKING, 9 Mei. Een dei- armste, dichtst bevolkte wijken van Tsjoengking, waar de tijdelijke zetel der Chineesche regeering gevestigd is, is tengevolge van een door een on geluk onstancn brand vernield, waar bij minstens honderd personen ge dood of gewond werden. Niet minder dan zevenduizend houten woningen werden door de vlammen verwoest. Dertigduizend personen zijn dakloos geworden. De bewoners van de wijk ontvluchtten in grooten angst de loeiende vlammen, waarbij voor de nauwe stadspoort een zoo hevig ge drang ontstond, dat velen onder den voet geloopen en doodgetrapt wer den. (Reuter). Hitlers verblijf te Florence. Fiihrer ontvangt de Italiaansche kunstenaars Huldiging van beide dictators op het Signoriaplein. Maandagmiddag klokslag twee uur arri veerde Adolf Hitler te Florence, op het station begroet door den Ducc. Buiten het station werden de beide staatslieden luide door de bevolking toegejuicht. Hitler nam zijn intrek in het uit de vijf tiende eeuw dateerende Pitti-paleis. Korten tijd na zijn aankomst werd hij door Mussolini weder afgehaald en gezamenlijk begaven de beide staatslieden zich per auto naar de kerk van het H Kruis, waar de Führer een krans heeft doen neerleggen op het gedenkteeken voor de Florentijnen, die tijdens de laatste oorlogen en de fascistische revolutie zijn ge dood Tijdens een bezoek, dat hij des middags aan het Palazzo Vecchio gebracht heeft, ontving Hitier 150 der bekendste Italiaansche kun stenaars. schilders, beeldhouwers, architec ten, schrijvers, musici, zangers en tooneel- spelers. De burgemeester van Florence over handigde bij deze gelegenheid een door hem zelf vervaardigd werk met platen van de stad en haar kunstwerken en een album met aquarellen. De kunstenaars boden den Führer een albiun aan, dat de handteekeningen van alle belangrijke kunstenaars in Italië bevat. Denzelfden middag bracht Hitier nog een bezoek aan het beroemde Uffigi Museum. De correspondent van United Press te Flo- x-ence meldt, dat toen Hitler met den Duce des avond op een klein balkon van het Palazzo Vecchio verscheen had hij van de hoxxderd- duizend menschen, die op het Signoriaplein verzameld stonden, een hartelijk toejuiching in ontvaixgst te nemen. In tegenstelling met Rome en tot op zekere hoogte met Napels werd steeds luid voor Hitier geroepen, hetgeen den Duce zeer verheugde. Om 7 uur ver schenen er twee herauten met zilveren trom petten. Onder het balkon stonden Duitschers van de Duitsche kolonie in Italië in nazi uniform broederlijk naast Italiaansche legi- onnairs uit Spanje. Hitler en Mussolini groet ten deze speciaal van het balkon af. De menigte kwam niet tot rust tot beide staats lieden 11 maal op het balkon waren ver schenen. De ramen rondom het paleis waren met bloemen, fruit en lelies in de Luca Delia Robbia stijl versierd. Hitler nam vervolgens deel aan een banket in de Lucagiordnozaal van het i-egeerings- paleis, waar hij als eeregast aanzat. Het slot van Hitler's bezoek. Na het avondmaal woonden Mussolini en Hitler in het stadstheater een galavoorstelling van Verdi's opera „Simon Boccanegra" bij. Aan het einde werd den staatslieden een luide ovatie gebracht. Van den schouwburg reden Musso lini en Hitier naar het station, toe gejuicht door de menigte, die zich op straat verzameld had. Bij het station werden de volksliederen gespeeld, ter wijl ti-oepen de eerbewijzeix brachten. De Duce en Hitier namen hartelijk afscheid vanelkaar, waarna de Führer'in den "trein plaats nam. Toen de trein vertrok, groette Mussolini den gast met uitgestrekten arm. De Führer uit zijn dankbaarheid. Tegenover den directeur van het agent schap Stefani heeft Hitier eenige verklarin gen afgelegd omtrent de indrukken, die hij tijdens zijn verblijf in Italië had opgedaan. De Führer gaf uiting aan zijn bewondering voor de Italiaansche weermacht en ver klaarde verder, dat hij zich bij zijn bezoek niet slechts als politicus, doch ook als kun stenaar had gevoeld. Hij had zich steeds noode kunnen losmaken van het beeld, dat iedere zaal in de schitterende paleizen, die hem waren getoond, hem bood. Hitier sprak er voorts zijn vreugde over uit, dat hij had kunnen vaststellen, dat tusschen fascisme en nationaal-socialisme een diep gaand wederzijdsch begrip bestaat. Geloof mij, aldus besloot hij, onze vriendschap is ex- niet een, die men op kxxnstmatige wijze in het leven kan roepen. Eeu wereldtentoonstelling in aanbouw. De Golden Gate International Exposition te San Francisco. De opbouw van de internationale teixtoon- stelling, die het volgend jaar in San Francisco gehouden zal worden, is reeds in vollen gang. Totnogtoe hebben 36 landen hun deelneming aan de expositie toegezegd. Daaronder is ook Nedei-landsch-Indië. Verscheidene gebouwen zijn x-eeds verrezen en ook is een aanvang gemaakt met den aan plant van een respectabel aantal boomen, dat een fx~aai décor van het expositieterrein zal vormen. De palm. de eucalyptus, de laurier en de olijfboom zijn enkele van de boomsoor ten. welke er in ruime mate vertegenwoordigd zullen zijn. Aan een der merkwaardigste bouwwerken, den 400 voet hoogen zonnetoren, het ..ken- teeken" van de tentoonstelling, is dezer dagen de laatste hand gelegd. Deze toren krijgt een carrillon met 44 klokken. Men hoopt eenige beroemde beiaax-diers, zooals de Vlaming Jef Denyn. voor de bespeling te kunnen engagee- ren. Een paviljoen, waar zeer veel werk van wordt gemaakt is het z.g. „Pacific House", ^ewijd aan de belangen en de beteekenis van de landen en volken om den Stillen Oceaan. Het expositie-materiaal in „Pacific House" zal van economischen. socialen, cultuïeelen en historischen aard zijn. Men zal er o.a. inte ressante beelden in oogenschouw kunnen ne men van de tochten der Hollandsche en Por- tugeesche ontdekkingsreizigers. De Golden Gate International Exposition wox*dt in Februari 1939 officieel geopend, maar reeds thans kan men toegang tot de terreinen krijgen om den opbouw gade te slaan. Hier voor blijkt groote belangstelling te bestaan. Men verwacht zelfs, dat de tentoonstelling vóór den openingsdag' reeds door pl.m, 5 mil- lioexx menschen bezocht zal zijn! Tokio zakl 7'/s centimeter per jaar. Domei meldt uit Tokio: Dr. Kitazawa is na een onderzoek tot de slotsom gekomen, dat de bodem van Tokio en in het bijzonder die van de zakenwijk, sinds de groote aardbeving van 1923 bijna een meter is gedaald. Hij is van meening, dat de daling waarschijnlijk zal aan houden met een snelheid van 7 Vz centimeter per jaar. Vou Ossietzky lieden gecremeerd. Weduwe zal maar 70.000 mark van den Nobelprijs ontvangen. Uit Berlijn 10 Mei; De verbranding van het stoffelijk overschot van den pacifist Carl von Ossietzky, die ver leden week tengevolge van een her senvliesontsteking overleed, is heden morgen vroeg geschied. Van den Nobelprijs zou, volgens schatting van vx-ienden van Ossietzky nog een som van ongeveer 70.000 mark over zijn. die aan de vrouw van den overledene als erfgename toe komen. De advocaat van Ossietzky Wannow heeft ongeveer 50.000 Mark verduisterd, maar dit geld was in vex-schillende ondernemingen gestoken, waax-onder ook een filmmaatschap pij, waarop beslag gelegd werd. De arts van Ossietzky dr. Dosquette had zich financieele aangelegenheden van zijn patiënt aangetrok ken en hem geld verstrekt tot liquidatie van het onderzoek naar de zaak Wannow. Mej, Lanz, die met Wannow verloofd is en voor wie Wannow het grootste deel van het ver- duistex'de geld aangewend had, ten einde haar in haar filmcarrière te helpen en voor wie hij een kostbare woning had laten inrichten, is thans kinderjuffrouw te Berlijn. (Uxiited Press) LITWINOF OP DOORREIS NAAR GENèVE TE PRAAG. WARSOHAU, 9 Mei (PAT). De Volks commissaris voor buitenlandsche zaken van de Sovjet Unie, Litwinof, heeft op zijn reis naar Genève enkele uren te Warschau ver toefd. Vervolgens is hij doorgereisd naar Praag, waar hij vermoedelijk een onderhoud zal hebben met de leidende politieke personen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC En even later waren ze in de werkelijke schatkamer van de Baard mannen aangekomen. Dickie keek met groote oogen om zich heen, toen hij allemaal zakken voor zich zag staan. Wat zit er in die zakken, Flapoor? vroeg hij, terwijl Flapoor bij een zak stond Allemaal goud, allemaal goud grinnikte Flapoor, terwijl hij trachtte een zak op te tillen. Vooruit, help eens een handje! Maar Dickie deed nog ïxiets. Wat wil je met dien zak gaan doen, Flapoor? Meenemen, natuurlijk, wat dacht jij dan? vroeg de haas ver baasd, terwijl hij even uitrustte. Ja. maar Flapoor, dat is toch stelen? Nou, wat zou dat? vroeg de haas verbaasd. Tk steel toch altijd? Anders kan ik niet leven en geen een ander dier ook! Hoor eens. Flapoor, van avonturen houd ik heel erg, maar stelen doe ik niet. STELEN MAG NIEMAND EN IK DOE HET OOK NIET. Begrepen. Flapoor? Eventjes stond Flapoor na te denken. Eigenlijk heb je wel gelijk, gaf hij toe Amerika"* begrootingsdeficit beloopt de vier milliard. Drie milliard voor werkloozenzorg in 1939. WASHINGTON. 9 Mei.. (D.N.B. A.N.P.) Het vex-moedelijke deficit voor het finai«cieele jaar 1939 wordt thans geschat op 3.722 mil- lioen dollar. De leider der commissie voor de staatsbegrooting. Bell, heeft deze mededeeling gedaan in de begrootingscommissie van het Huis van Afgevaardigden. Het deficit kan nog toenemen met 600 millioen dollar, daar de leider der werkver schaffing Hopkins de totale uitgaven voor werkloozenzorg in 1939 schat op 3 milliard dollar, d.i. 600 millioen dollar meer dan tot nu toe. Hopkins gelooft, dat de regeering der Vereenigde Staten den volgenden winter al leen voor openbare werken minstens 3 mil lioen werkloozen zal moeten te werk stellen. Het totale deficit voor 1939 zou derhalve in hoofdzaak wegens de economische depressie, de kosten der bewapening en het program tot het weer op gang brengen van het bedx-ijfs- leven tot boven de 4 milliax'd dollars stijgen, d.w.z. drie milliard nxeer dan het deficit voor het loopende dienstjaar bedroeg. Belgisch senator als mijnwerker. Graaf de Grunne werkt eenige dagen onder valsclien naam in een mijn. Uit Charleroi: De onafhankelijk Rexistische senator graaf Xavier de Grunxie heeft eenige dagen als gewoon arbeider onder een valschen naam in de mijn Sacré Francais te Damprény gearbeid. Op 26 April hadden twee personen zich gemeld bij het kantoor van de mijn te Charleroi met het vex-zoek om werk. Een van hen zeide, dat hij zijn identiteitskaart had verloren. Beiden werden aangenomen en den. volgenden dag tewerk gesteld in genoemde mijn. Eexxige dagen later hoorde een ingenieur van 'de mijn, dat de man zonder identiteits kaart sprak op een wijze, welke van een mijn werker niet kon wox-den verwacht. De inge nieur stelde een onderzoek in en de arbeider bekende, dat hij in werkelijkheid graaf de Gruxxne was. De politie heeft dexx senator aan een ver hoor onderwox-pen, wegens het opgeven van een valschen naam. doch aangezien hij gedekt wordt door de pax-lementaire onschendbaar heid heef^ de justitie besloten voorloopig geen vervolging in te stellen. PROGRAMMA WOENSDAG 11 MEI. HILVERSUM 1 1875 M. en 415.5 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek. (gr. platen). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45' Gramofoonmuziek 10.30 Morgendienst. 11.00 Reportage. 12.15 Or gelspel. 1.15 Gramofoonmuziek. 1.30 En semble van der Horst. In de pauze: Gramofoon muziek. 3.00 Chx-istelijke Lectuur. 3.30 Gra mofoonmuziek. 4.00 Zang en piano. 4.45 Feli citaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gx-amo- foonmuziek. 6.00 Causerie over valscherm- ixifanterie. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.25 Taal les en causerie over het Binnenaanvarings- reglement. 7.00 Berichten. 7.15 Land- en tuinbouwpraatje. 7.45 Reportage. 8.00 Berich ten A. N. P., herhaling SOS-berichten. 8.15 Ai'nhemsche Orkest Vereexxiging. 9.00 Cau serie over Genève. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 Damles. 10.20 Gramo foonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gra mofoonmuziek. c.a. 11.5012.00 Schriftle zing. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO. en 7.30—8.00 VPRO. 8.44 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenwen- ken. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven. 11.30 Causerie ..De werkloosheid en de sociale vex-- zekering. 12.00 Gx-amofoonmuziek. 12.45 I.45 VARA-orkest. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramo foonmuziek. 6.30 De Ramblers. 7.00 Gramo foonmuziek. 7.06 Koorconcert. 7.30 Decla matie, zang en piano. 8.00 Herhaling SOS- berichten. 8.03 Berichten ANP.. Vara-varia. 8.15 zang en piano. 8.45 Radio tooneel. 10.00 Berichten ANP. 10.20 VARA-orkest en solis ten. 11.15—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.25—10.50 en 11.05 Gramofoonmuziek. II,25 Gunnar Hahn's kwartet. 11.50 Gra mofoonmuziek. 12.05 Pianovoordracht. 12.30 Sportreportage. 12.501.20 Het Noms Stanley Sextet. 2.10 Frank Biffo's Koper kwintet en solist. 2.50 De Palm Beach Boys. 3.05 Causerie over hobbies. 3.20 Vesper. 4.10 Gramofoonmuziek. 4.20 Harry Saville en zijn Band, e.a. 5.00 Sportreportage. 5.20 Be richten. 5.40 Voor de boeren. 6.00 BBC-or kest. 6.50 Radiotooneel. 7.20 1ste acte opera Der fliegende Hollander". 8.10 Pianosoli. 8.20 Berichten. 8.40 BBC-theater-orkest, m.m.v. solist. 9.40 Declamatie. 10.05 Billy Merrin en zijn Commanders. 10.5011.20 Jazzmuziek. (Gr. pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10—8.05 en 9.30 Gramofoonmuziek. 11.35 Orkest van de Garde Républicaine (Om 12.50 zang). 2.05 Vioolvoordracht, 2.20 en 3.20 Zang. 3.35 Pianovoordracht. 4.20 Bailly- orkest. 7.50 Orkest, tamboers en pijpei's van de Garde Républicaine. 8.35—10.20 Fransch Tsjeclio-Slowaaksch uitwisselingsconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 en 6.30 H. Hagesled's Amusements orkest. 7.50 Orkest van Spoorwegpersoneel. 11.20 N.S.D.A.P.-orkest. 12.35 Omroepklein- orkest en solisten. 1.30 Populair concert. 3.50 Omroeporkest en solisten. 5.50 Gramofoon muziek. 6.30 Omroeprokest (Gr. opn.) 7.20 Mandolixie-orkest. 8.20 Hans Bund's orkest (Gr. opn.). 9.35 Gramofoonmuziek. 9.50— 11.20 Omroepkleinorkest en solist. 11.20—2.20 Nachtconcert BRUSSEL, 322 M. 11,20 Gramofoonmuziek. 11.50 Omroepor kest. 12.50—1.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Gra mofoonmuziek. 5.50 dito. 6.20 Zang en piano. 7.20 Gevarieerd programma. 9.50— 10.20 Gramofoonmuziek BRUSSEL. 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.00 Omroepklexn orkest. 12,50—1.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Om- roepklein ox-kest, m.m.v. solist. 5.35 Lévéque- Trio. 6.35 Gi'amofoonmuziek. 7.20 Onxroep- salonorkest. -koor en solisten. 8.05 Omroep- symphonie-orkest. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45—10.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Otto Dobrindt's orkest. 8.20 Duitsch- landecho. 8.35 Blaasconcert. 9.20 Berichten. 9.50 Viola en piano. 10.05 Weei-bericht. 10 20 Omroepkleinorkest m.m.v. solist. 11.201.20 Nachtconcert.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6