Meisjes achter tralies E Fa v. Vastenhoven ;é\W en Zoon BONT P. H. BORGHOUTS N.V. VAN HALEM Co. voor Echte Wales-Anthraciet WITTOP KONING 40 Geneefsche indrukken. BEWAREN Naar 't Buitenland? VAN HALEM Co. N.V. U leest prettiger WOENSDAG 11 HET 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Makelaar in Onroerende Goederen KENAUSTR. 5b, TEL. 17130 (Adv. Ingez. Med.) Commissie van Toeziclil op het L.O. Het karakter der ouderavonden Toestand school voor Voorbereidend L. O. in de Jansstraat zeer slecht. Dinsdagavond vergaderde ten Stadhuize de Commissie van Toezicht op het L.Oonder leiding van haar voorzitter, den heer Th. Lancée; die de nieuwe leden met een kort woord welkom heette. Naar aanleiding van het behandelde in de vorige vergadering deelde de voorzitter verder mede, dat gebleken is, dat zwemmen geen onderdeel is van het officieele leerplan der lagere school. De kinderen betalen niet voor het zwemonderwijs maar de gemeente. Het voortzetten van dit onderwijs in den winter stuit vooralsnog op te groote financieele be zwaren. Het bedrag per leerling voor leermiddelen is voor het gewone L.O. gebracht van f 2.50 op f 2; voor de centrale scholen is dat bedrag f 2.25 en voor de U.L.O.-scholen f 4.50. Met de melkvoorzienïng op de scholen gaat het niet zoo vlot, als men zich had voorgesteld. Den Haag eischt dat 8 weken achter elkaar een proef wordt genomen en dat kan nu niet meer vóór de groote vacantie. Bovendien moet de Raad nog gelegenheid krijgen, zich over de melkvoorziening uit te spreken. Er zal dus niet eerder dan met September aan begonnen kunnen worden. Het bestuur der Commissie heeft advies uit gebracht inzake de school in het Ramplaan- kwartier: het kan zich vereenigen met de keuze van het terrein aan de Gilles School meesterlaan en heeft ook overigens geen be zwaren. Alleen wordt de ruimte voor speel plaats wat klem geacht. Na deze mededeelingen werd overgegaan tot de behandeling van het jaarverslag. Hierbij werden eenige opmerkingen gemaakt De heer Veen. arts, zeide. dat de wijze, waar op de ouderavonden worden gehouden, niet altijd prettig of aanmoedigend voor de ouders is. Men besteedt wel eens te veel tijd aan huis houdelijke zaken: het nazien van rekeningen enz. Hoofdzaak moet zijn het bevorderen van het contact tusschen onderwijzend personeel, ouders en leerlingen De heer van Schaik en dr. de Smidt merkten op. dat volgens hun ervaring er veel belang stelling bestaat voor de ouderavonden. De voorzitter zeide. dat het verslag weer een klacht bevat over de gemeentelijke school voor Voorbereidend Lager Onderwijs in de Jansstraat. De toestand is daar dan ook ge woon bedroevend. Het verbaast spr. dat zoo'n toestand in den tegenwoordigen tijd kan wor den bestendigd. Het dwingt bewondering af. dat het personeel in zulk een omgeving nog met zooveel opgewektheid werkt. De wethouder is van het onvoldoende van den toestand over tuigd, maar er is altijd het financieele bezwaar. De heer Veen zou de aandacht der Gezond heidscommissie op dit geval willen vestigen. De kinderen die de school in quaestie bezoe ken zullen thuis ook niet te veel licht en lucht hebben en hebben die op school zeer zeker noodig. De kans op besmetting is op zulk een school ook grooter. Besloten werd, dat een brief van de Com missie aan B. en W. zal uitgaan, waarin nog eens ernstig op de bezwaren der Commissie tegen genoemde school gewezen wordt. Eerst zullen voorzitter en secretaris (met dokter Veen) in de school nog eens een onderzoek in stellen. i Voorzitter en secretaris hebben de school reeds bezocht). De heer van Leeuwen maakte aanmerking op de nummering der scholen. Die is van 346, maar daarin zijn slechts 17 scholen. Hernum mering is gewenscht of anders geve men de scholen namen. De Commissie zal dit aan B. en W in overweging geven. Het verslag werd vastgesteld. Het geheele bestuur werd bij acclamatie her kozen. Hierna werd de vergadering gesloten. Pinkstergeschenken in Rijksmarken thans ook naar DUITSCH-OOSTENRIJK De Vreemdgeldafdeeling van de N.V. VAN HALEM Co., Schoterweg 3. alhier, maakt bekend, dat thans ook geld ais geschenk naar bewoners van Duïtsch-Oostenrijk gezonden kan worden.' Het maximum bedrag is even eens bepaald op 200 Mk. per persoon. De koers is heden 39.per 100 Mk. Formulieren en aanvragen bij de SCHOTERWEG 3, HAARLEM, TELEF. 13370. (Adv. Ingez. MedJ AGENDA. WOENSDAG 11 MEI Hotel De Leeuwerik: Uitvoering Kinderclub jes Cor Teves, 7.30 uur. Restaurant Brinkmann: Lezing met licht beelden door Er. Freundl, 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het verliefde spook" 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Weensche amusements film „Artistenbloed", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De gevangene van Zenda" en „De man die twee maal leefde". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Blauwbaard's achtste vrouw", 2.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Het mysterie van de zwevende parel" en „Sweet Music". Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel", 104 uur. Palestina Diorama's Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. hehalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 12 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling 3—4 uur. Stadsschouwburg. Wilsonsplein33ste leer lingen-uitvoering Haarlem's Muziek-Instituut, 7.30 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel". 10—4 uur. Palestina Diorama's. Schotersingel 117a Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 7—9 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. EXAMENS. Geslaagd aan de Gemeentelijke Universi teit van Amsterdam voor het candidaatsexa- men in de Germaansche taal- en letterkun de i.Duitsch» de heer J H. Brinkman. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld „De invloed van hor monen op de geslachtsbepaling en op de ont wikkeling der geslachtsorganen" te heer J. H. Gaarenstroom geb. te Eindhoven. GOEDEN WILSDAG-HERDENKING. De Commissie voor moeders en opvoedsters uit de Ver. voor Volkenbond en Vrede heeft ter herdenking van „Goeden wilsdag" het volgende programma vastgesteld: Bijeen komst te 2 uur in de scholen Parklaan en Friesche Varkensmarkt. Mevrouw Blomberg-Zeeman zal een vre- desverhaal vertellen terwijl door kinderen van den Kinderbond „De Vredesengel en de® Fee" opgevoerd zal worden. Verder zullen er ballons worden uitge deeld met het woord Vrede er op die op het sportterrein aan de Kleverlaan zullen wor den opgelaten evenals vredesduiven. De tocht naar het sportterrein zal met mu ziek worden gemaakt. Toegangskaarten a 5 ets. zijn te verkrijgen bij: Den Kinderbond, Frankenstraat, eiken dag van 45 uur. Mevrouw Hartogh, Frederikspark 10, tot 5 uur. Mevrouw Van 't Lam, Oranje Nassaulaan 121. Overveen. Mevrouw Van Zwijndreg't, Bloemendaal- scheweg 157. Bloemendaal. behangt De Behang- centraïe in de Gier straat EEN HEELE KA MER van 10 Tol, met inbegrip van het be hang en rand! Enorme keuze. BEHANCCENTRALE GIERSTRAAT 63 - TELEFOON 18401 (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez Med.) Steun aan geestelijk of lichamelijk gebrekkigen. Maria Joanna Celina NederkoornVan Dijk- Stichting opgericht. Te dezer stede is gesticht de Maria Joanna Celina Nederkoorn—Van Dijk-Stichting, vestigd te Haarlem. De stichtings-acte werd ten overstaan van Notaris T. Bruyn Pzn. een dezer dagen ge passeerd en heeft ten doel hulp te verleenen. gehoord het advies van het Hoofd der Nazorg aan geestelijk of lichamelijk misdeelden te Haarlem en Omstreken, zonder onderscheid van godsdienstige of politieke gezindheid. In het bijzonder geldt dit voor de blinden en dooven onder hen. Het bestuur der stichting bestaat uit ten minste vijf personen, die alle werkzaamheden geheel belangeloos moeten verrichten. De heer W. P. J. Ovenneer, voorzitter van de Verbandscommissie Nazorg, treedt ambts halve als voorzitter op; de heer E. P. Schuyt, hoofd van de Gemeentelijke Nazorg, als secre taris penningmeester, terwijl verder in het bestuur ambtshalve zitting namen: mr. C. Blankevoort, voorzitter van de Gemeente lijke Blinden-commissie en mr. L. G. v. Dam, voorzitter van de Ver. „Haarlemsche Werk inrichting". De stichter- de heer C. Nederkoorn nam eveneens in het bestuur zitting, doch zonder speciale functie. „De Nederlanden" van 1845. Aan dit verslag ontleenen we: Een opbloei onzer zaken viel in meerdere bedrijfsgebieden waar te nemen. Het bruto premie-inkomen voor alle branches tezamen (met uitzondering der levensverzekering steeg van f 12.180.000.tot f 13.550.000,het netto premie-inkomen (d.w.z. de geboekte pre mie na aftrek van herverzekering) van f 10.053.000,— tot f 11.134.000.— Wij geven in overweging de winst als volgt te verdeelen: a. Dividend f 765.000, b. Toe te voegen aan het Reservefonds f 116.003,02. c. Toe te voegen aan de „Reserve Geldbe legging" f762.876.16. De gunstige resultaten van het boekjaar, zeer speciaal die der afdeeling „Brandverze kering en Diversen", doen ons vrijheid vinden aan de Algemeene Vergadering van Aandeel houders voor te stellen het dividend met f 5 te verhoogen en te brengen op f 85 per aan deel. NT. Z. H. T. M. Driemaandclijksche conferentie. Dinsdag 10 Mei 1938 had de gebruikelijke driemaandelijkschc conferentie tusscheiT de Directie der Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg Maatschappij N.V. en de drie vakorganisa ties plaats in het hoofdkantoor aan de Leid- schevaart te Haarlem. Van de zijde der Directie werd medegedeeld, dat de financieele toestand van de Maatschap pij nog geen aanleiding geeft de plaats gehad hebbende bevorderingen thans nog verder uit te breiden. In de toekomst zou een hergroepee ring van enkele loonklassen misschien over wogen kunnen worden. De directeur verklaarde zich bereid te vol doen aan het verzoek, de gelegenheid open te stellen voor de reserve-wagenvoerders en re serve-conducteurs om zich voor de functie van conducteur resp. wagenvoerder te bekwamen. Verder kwamen minder belangrijke onder werpen ter sprake. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokcrk te Haarlem op Donderdag 12 Mei 1938 des namiddags van 34 uur, door den heer Jacob Bijster. Programma. 1. Toccata adagio et Fuga J. S. Bach. 2 Nun komm' der Heiden Heiland J. S. Bach. 3 Passacaglia Koraal en Fuga over Gezang 17 C. de Wolf 4 Sonata da chiesa H. Andrïessen. 5. Allegro Vivace L. Vierne. 6 Praeludium und Fuge über B.A.C.H. Fr. Liszt. 2.afm. 20 35 °'a' a 1.75 afm. 12 20 per 70 K.G. HARMENJANSWEG 67 A TELEF. 16100 GELDIG TOT 1 JULI. (Adv. Ingez. Med.) De Bill voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen, meest licht bewolkt, waar schijnlijk droog weer, waarschijnlijk nachtvorst, overdag iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 771.8 m.M. te Hannover. Laagste 745.9 m.M. te Jan Mayen. Over onze omgeving ontwikkelde zich een gebied van hoogen luchtdruk, dat zich naar het Oosten verplaatst. Dit hooge drukgebied omvatte hedenmorgen, behalve ons land, En geland, Frankrijk, België, Denemarken en Duitschland. In dit gebied is de wind meest matig, met helder tot licht bewolkte lucht, maar de temperatuur is er meest nog onder normaal. Scandinavië verkeert nog onder in vloed van de 'naar het Noorden aftrekkende depressie. Er waaien stormachtige westelijke winden, met zware bewolking. Schotland en Ierland ondervinden den in vloed van de naderbij gekomen Oceaan depressie, ook hier is de bewolking zwaar, de wind is krachtig uit het Zuiden, met in Schot land regen. Li Ierland is de temperatuur tot boven de normale gestegen. Ook in Zuidoost- Europa ligt nog een depressie, welke in Wee- nen 39 m.M. regen veroorzaakte. Voor onze omgeving wordt voor morgen Zuidelijke wind verwacht, met droog, licht bewolkt weer. Nachtvorst is waar schijnlijk. Overdag zal de temperatuur vermoedelijk iets stijgen. BAROMETERSTAND Vorige stand 762 m.M. Stand van heden 767 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: STIENS, Opticien Gierstraat 27 Tel. no. 16764 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Donderdag v.m. 1.28 uur; n.m. 13.51 uur. Strand berijdbaar van 6.30—12.00 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie; 11850. Brandweer; 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazenie) Ged. Oude Gracht: 14141. 1898 19; A R IG BESTAAN OSTADESTRAAT 4, TEL. 10413 L. S. Met genoegen brengen wij U ter kennis, dat onze zaak A.S. ZATERDAG 14 MEI 40 JAAR BESTAAT. Wij betuigen U hierbij onzen dank voor het genoten vertrouwen en hopen dit ook in de toekomst van U te mogen genieten. Ter gelegenheid van ons jubileum geven wij vanaf a.s. Donderdag 12 tot en met 21 Mei aan alle cliënten, voor iederen besteden gulden 1.-) EEN JUBILEUM-CHEQUE recht gevende op 20 cent aan winkelgoederen (manufacturen). U beleefd tot een bezoek uit- noodigend, teekenen wij, onder voortdurende aanbeveling Hoogachtend, H. v. d. HAM. HEROPENING DONDERDAG A.S. TE 2 UUR (Adv. Ingez. Mea.j VOOR DEN KANTONRECHTER De puzzle opgelost. Zondag 20 Februari reed een automobiel op den Hertenkampweg in de richting naar Den Hout. Hij maakte een onverwachte zwenking naar rechts waardoor bijna een voetganger die den weg over wilde steken werd geraakt. De eigenaar van den wagen, een 56-jarige handelsagent, werd later aangehouden en uit zijn verklaringen maakte de verbalisant op. dat niet hij doch zijn zoon den wagen had bestuurd. Op de terechtzitting beweerde hij echter dat niet zijn zoon <loch hij den wagen had bestuurd. De getuigen betwistten dat echter en ver klaarden dat wel degelijk de zoon gereden had. De Ambtenaar achtte dit ook bewezen en eischte f 25.boete. De kantonrechter veroordeelde heden conform. Vet zonder deugdelijke stempels. Op 21 Januari werd aan het Haarlemsche Slachthuis door een Amsterdamschen slager 'n partij vet van 917 k.g. aangeboden om her keurd te worden. De keurmeester bemerkte echter dat de eerste stempels, die bij het slachten aangebracht moeten worden niet in orde waren en bij nader onderzoek bleken deze dan ook valsch te zijn. De slager beweerde aanvankelijk dat hij het vet van een Rozen- daalschen collega had gekocht, doch bij na vraag kwam aan het licht dat dit niet juist was. Verder had hij eerst verklaard het vet per auto vervoerd te hebben, doch later was hij hierop teruggekomen en zeide hij het vet per auto van het Centraal Station te Amster dam te hebben gehaald. De Ambtenaar vond het een interessante zaak. Het vet is waarschijnlijk uit België ge ïmporteerd en bij de slachting niet gekeurd. Of het deugdelijk is kan men dus hier niet meer nagaan. Spreker vond dit een ernstige overtreding. Had verd. meteen de waarheid gesproken, dan zou men kunnen denken dat hij ter goeder trouw had gehandeld. Dit is nu echter niet net geval. Eisch: f50.— boete en verbeurd verklaring van het in beslaggenomen vet, veroordeeling conform. De kwestie van de toelating der Abessynische delegatie GENèVE, Maandagnacht. EN ongekend aantal journalisten is ditmaal ter bijwoning van een Raadszitting opgekomen. Waarom? Er zijn er. die zeggen, dat ze alleen maar verschenen zijn om de begrafenis van den Volkenbond bij te wonen, welke volgens hen thans morsdood is. Anderen beweren, dat de Bond hen heelemaal niet interesseert, maar zoo zeggen ze je kunt hier mis schien nog eens wat naders hooren met be trekking tot datgene, wat zich elders in Londen, en Rome voor doet of heeft voor gedaan. En ik trof verder ook nog collega's aan. die verkondigden, dat zij de afbraak van het Geneefsche instituut wenschten te aan schouwen. Met dat al is 't reeds duidelijk, dat de doodsbidders van den Bond ln elk geval op oogenblik nog tl vroeg hierheen gekomen zijn. En hen, wien 't interesseert, die het def tig of chique vinden van de daken te schreeu wen dat hun hetgeen er in Genève gebeurt, volkomen onverschilig laat. kunnen niette min kwalijk loochenen, dat zij. in hun bin nenste binnenste, zeer geïnteresseerd zijn in wat de komende Geneefsche dagen op veler lei gebied zullen brengen. Nadat de zeer geheime Raadöbij eenkomst geruimen tijd geduurd had, kregen we Maan dagmiddag alleen te hooren, dat Dinsdag ochtend de Chineesche kwestie in een open bare vergadering van den Raad aan de orde komt. Lang. heel lang, schijnt er echter over andere kwesties gesproken en geredetwist te zijn. Daaronder bijv. de vraag, of men de de legatie van Abessynië toegang tot den Raad kan verleef en, als daar door een verklaring van Lord Halifax, in verband met het En ge lsch-Italiaansche accoord, mede 't Abes- synische probleem aan de orde komt. Staten, Bondsleden, die bij 'n in den Raad ter tafel komend onderwerp belanghebbend zijn. be zitten 't recht dan ook aan de Raadstafel plaats te nemen. Vrage: kan men Abessynië nog op die wijze behandelen en hoe valt zulks uit te maken? Daarover schijnt men elkaar Maandagmiddag geducht in de haren gezeten te hebben, echter zonder tot 'n re sultaat te komen. Op dit oogenblik zal ik de lezers met den hoogst ingewikkelden juridischen puzzle, die 't Abessynische vraagstuk is gaan vormen, niet vermoeien. Ik volsta met er op te wijzen, dat ik van meer dan een kant de mogelijk heid reeds hoorde opperen, dat Engeland's eerste minister, Chamberlain zich. toen hij verklaarde, dat de beslissing bij den Bond lag en men die decisies moet afwachten, niet of niet voldoende voor oogen had gesteld, welke moeilijkheden zich in deze nog konden voor doen. Voor de Britsche Regeering is het voorts allesbehalve prettig, dat een tweetal van haar voortreffelijke landgenooten, de beroemde pacifist Norman Angell, en de eveneens in breeden kring bewonderde prof. Briefly, hoogleeraar in het volkenrecht te Oxford, deel zullen uitmaken van de delegatie van Abessynië! Over dit alles kan men dezen eersten dag 't noodige hooren en ook over de kwestie van Zwitserland's permanente onzijdigheid, die de Zwitsers thans weer ten volle- erkend wenschen te zien. Hierbij doet zich, althans op dit oogenblik. mede een verrassing van pijnlijken aard voor. De heeren te Bern wenschen n.l. het recht te hebben, zulks op grond van de neutraliteits positie, geen toegang aan 'n Raadsbijeen- komst te Genève te verleenen. wanneer de Raad zich zou bezig houden met een ernstig, eventueel gewapend, conflict waarbij Italië of Duitschland betrokken zou zijn. Dan zou de Zwitsersche onzijdigheid 'n Raadsbespre- king, mogelijk in tegenwoordigheid van mili taire deskundigen (generale staven), op Zwit- sersch grondgebied niet gedoogen. De eenige consequentie van dit standpunt ware, den Bond niet langer Genève, doch een andere gemeente, buiten Zwitserland, als zetel toe te wijzen. De slimme Zwitsers, weten echter maar al te goed, dat nu 't Volkenbondsge bouw er staat, van zetelverplaatsing minder dan ooit sprake zal wezen. Zoo hopen ze dan hun slag te kunnen slaan. Meer en meer ma ken de Zwitsersche gastheeren de indruk, dat ze wel de voordeelen van den Bond wenschen te genieten, doch tegen alle denkbare en on denkbare nadeelen bij voorbaat verzekerd wenschen te wezen. Voor gastheeren een iet wat eigenaardige houding. Gelijk trouwens in 't algemeen heel deze stelling i.z. de Zwitser sche onzijdigheid ietwat bevreemdend aan doet! Dr. E. v. RAALTE. Geringer invoer in April. Uitvoer echter ook teruggeloopen. Blijkens mededeeling van het Centraal Bu reau voor de Statistiek bedroeg de waarde van den Nederlandschen invoer in April f 115 mil- lioen, tegen f 120 millioen in Maart en f 152 millioen in April 1937. De uitvoer is van Maart op April van f 90 millioen tot f 81 millioen ge daald. De export in April van het vorige jaar had een waarde van f 101 millioen. In de eerste vier maanden van 1938 beliep de import- f 472 millioen. tegen f 478 millioen in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. De uitvoer is van f 347 tot f 335 millioen gedaald. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt verder de voorlooplgc cijfers (waarde zonder goud en zilvqr in millioen gulden) mede van den Nederlandschen handel, gegroe peerd naar do landen: April Jan.-/Apri] 1937 1938 1938 Invoer totaal 142 115 472 Waarvan uit: Duitschland 29 23 96 België en Luxemburg 17 13 52 Groot-Brittannië 13 10 36 Frankrijk 5 5 19 Ned.-Indië 10 9 41 V. S. van Amerika 13 14 62 Uitvoer totaal Waarvan naar: Duitschland Eelgië en Luxemburg Groot-Brittannië Frankrijk Ned.-Indië V. S. van Amerika 101 16 11 22 6 81 12 9 17 4 13 2 335 51 37 71 20 39 9 VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE JONGEREN ORGANISATIE. Op Donderdagavond 12 Mei zal de heer J. C. Deering. secretaris-penningmeester van het hoofdbestuur van bovengenoemde organisatie voor de Haarlemsche afdeeling spreken over: „De werking van het parlementair stelsel". Deze bijeenkomst wordt gehouden in „Lion •d'Or", Kruisweg. Bontwerkers Barteljorisstraat Telef. 106 04 VAN J (Adv. Ingez. Med.) De Vreemdgeldafdeeling van de N.V. VAN HALEM Co., Schoterweg 3, alhier, maakt bekend, dat zij als nieuwe service tegenover de cliënten, bij aankoop van Vreemd Geld of Reischèques, de Spoorkaartjes of Passage- biljetten levert, tegen den vastgestelden prijs. SCHOTERWEG 3, HAARLEM, TELEF. 13370. (Adv. Ingez. Med.) K. L. M. blijft zich in de West uitbreiden. In April meer passagiers vervoerd dan in het heele jaar 1936. Voor de tweede maal binnen een jaar zal de K. L. M. op 15 Mei a.s. haar luchtnet in de West uitbreiden en wel zoo, dat de reeds druk bevlogen lijn van Curacao naar Aruba, in plaats van drie maal, vier maal per week zal worden bediend. Van deze vier diensten zijn er twee doorgaand naar Barranquilla, in Co lumbia, terwijl de derde van deze vier aan sluiting geeft tot de Columbiaansche plaats Cucuta. Dit is voor het eerst dat de K. L. M. een gërègelden dienst op Columbia zal onder houden, ofschoon zij reeds eerder, en wel met de „Snip" een beleefdheidsbezoek had af ge stoken i In Cucuta geeft de Hollandsche machine bo vendien aansluiting op -de diensten der Co lumbiaansche Luchtvaart Mij, „Scadta", die haar vliegtuigen via Bacaramanga naar de hoofdstad Bogota zendt. Een tweede uitbreiding, die eveneens met de helft van de maand Mei ingaat, is het vergroo- ten van de frequentie op de lijn naar La Guai- ra, die nu van tweemaal op driemaal per week wordt gebracht. Van de vijf dagen in de week dat er tusschen Curacao en Aruba wordt ge vlogen. zullen er met ingang van dien datum bovendien twee dagen zijn met een dubbelen dienst. Hoezeer de K. L. M. haar onderneming in de West met gunstig resultaat ziet bekroond, blijkt wel uit het feit, dat het „lijntje" naar Coro dat reeds sedert eenigen tijd eenmaal per week wordt gevlogen, in de 6 vluchten die erop gemaakt zijn, niet minder dan 75 passa giers heeft opgeleverd. Het passagiersaantal gaat trouwens zeer sterk vooruit: wanneer men bedenkt dat de jaren 1935 en 1936 resp. 400 en 600 passagiers opleverden, dan doet het feit dat de maand April van dit jaar alleen reeds meer dan 750 passagiers bracht wel zeer gunstig aan. „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN" Sophiastraat 2 d De verplaatsing van ons kantoor was voor ons geen pretje, En evenmin het gewenscht verzetje, Maar nu 't alles netjes is en klaar. Vraagt „Weldadigheid" opnieuw hulp aan onzen vriendeschaar. Telefoon 12255 Postgiro 212793 met 'n bril van WEBER GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) WAT IS CHARME? Dat is het onweerstaanbare dat er is en waar van wij toch niet kunnen zeggen wat het is. Kijk ziet U! Dat is hetzelfde dat wij in onze Costuums weten te brengen. Ook voor U maken wij zoo'n eharme-costuum naar maat, in prijzen van ƒ40.ƒ45.ƒ55.ƒ65. reeds vanaf ƒ5.— per maand. Vraagt eens vrijblijvend coupeursbezoek met stalen. U krijgt een weelde van de nieuwste dessins te zien. U belt 17 2 7 3 of brieven DE KLEEDING VERKOOP CENTRALE, SCHAGCHELSTRAAT 19 C naast Slager's Vcrfwinkel. (Adv. Ingez. Med.) LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS-CUP. ENGELAND—ROEMENIë (3—2). Uit Harrogate: De uitslagen van de beide laatste enkelspelen luiden: Schmidt (Roemenië) sloeg Jones (Enge land) 6—3, 6—1. 0—6. 2—6, 8—6. Shayes (Engeland) sloeg Carolulis (Roe menië) 6—3, 6—0, 6—3. Eindstand 3—2 voor Engeland, dat nu in de tweede ronde tegen Zuid-Slavië uit komt.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2