DEENSCHE DEPUTATIE Het Nichtje van buiten FEUILLETON door LADY TKOUBRIDGE. 19) Linet had dankbaar moeten zijn. Ieder an der zou zU dat ook geweest zijn. Doch de ge dachte aan het feit. dat lord. Rowant haar blijkbaar als een onmondig kond beschouwde, dat nog niet op zichzelf kon passen, deed haar het bloed naar de wangen stijgen van boos aardigheid en schaamte. ..Daar was absoluut geen reden voor", be gon zij koeltjes. Toen brak zij haar zin af. want had zij juist zijn steun niet verschrik kelijk noodig gehad en had hij haar dien niet, onmiddellijk gegeven, haar beschermd en voor haar gezorgd? Eerlijkheidshalve zei zij flauwtjes: ..Maar het is even goed ontzettend aardig van u" ..Het was buitengewoon dwaas van u", ver- volcrie hij. in het geheel niet getroffen door haar dankbetuiging, die zij beleefdheids halve uitte. ..Een meisje moet toch waar- pchti® wel zien of een man in een toestand verkeert waarin hij haar ergens mee naa» toe kan nemen ja dan neen en men ver wacht dan toch dat zij zooveel verstand heeft dat zij onder gegeven omstandigheden wei gert mee te gaan" .Denkt u dan. omdat ik zoo'n idioot ben dat het niet het beste is, dat ik maar direct terug ga naar de plaats waar ik vandaan kom9"' Line -ton net niet helpen maar er was tet.- tn '/-Iji1 toon dat het verlangen bij haai op wekte hem boos te maken, zelfs om met hem te twisten. Zij had evenwel niet op zijn rechtstreeksche antwoord gerekend: „Ik begin werkelijk te denken, dat dat nog zoo'n slecht idee niet zou zijn, daar u inder daad een hopelooze, kleine dwaas schijnt te zijn." „O". Dat was te veel. Opnieuw sprongen de tranen haar in de oogen en ondanks al haar pogingen tot zelfbeheersching barstte zij in snikken uit. „Waarom bent u altijd zoo akelig tegen me?' snikte zij en zij vergat in de opwinding van het oogenblik totaal, dat deze vraag bui tengewoon unfair was. Torquil stopte een zijden zakdoek in haar hand. „Huil nu niet, Linet", zei hij iets vriendelij ker. „Het was heelemaal niet mijn bedoeling om „akelig" tegen je te zijn, zooals jij dat uit drukt. Ik probeer alleen maar jou bij te bren gen, dat je in deze uitgaande wereld niet voorzichtig genoeg kunt zijn. Als je mijn zus ter was zou ik hetzelfde zeggen. Toe, huil nu niet meer", herhaalde hij. toen Linet op nieuw in snikken uitbarstte, die haar tengere lichaam deden schokken. „Zoo kan ik je onmogelijk thuis afleveren. Wat zou mrs. Winsley wel denken als ik op dit onconventioncele uur met een in tranen badende jonge vrouw aan kwam zetten? Met opzet had hij een luchtigen toon -aan geslagen en poogde den storm te doen bedaren, dien hij zelf ontketend had en haar het voorgevallene van dien avond te doen vergeten want hij begreep best dat dat haar diep geschokt had. Maar Linet had eenigen tijd noodig om bij te trekken. Over het geheel had zij normale zenuwen, doch dit standje boven op alles, wat zij dien avond al had meegemaakt bleek toch te veel te zijn ge weest. Eindelijk hield het snikken op maar zij zag nog heel bleek en beefde zoo. dat zij op niet li, uaat was naar hui? te gaan Plotseling nam Torquil een besluit. „Een kop sterke koffie, dat zal je goed döen!" verklaarde hij. En voor Linet kon protesteeren, tikte hij te gen het raampje en beval den chauffeur naar het koffiestalletje te rijden, dat zich bij de gesloten parkhekken bij Hyde Park Corner bevond. „Kom", zei hij zacht, maar beslist. Hij stak zijn hand onder haar arm, hielp haar uit den wagen en voerde haar over het trottoir naar het helder verlichte stalletje. Linet schudde het hoofd, toen hij voorstelde dat zij een sandwich zou eten, maar nam dankbaar een kop heete koffie, die haar reusachtig goed deed. Zij wierp heimelijk een blik op lord Rowant, die zonder hoed naast haar stond. Het- sterke gele licht gaf zijn blonde haren een zilveren glans en plotse ling drong het tot haar door, dat het toch werkelijk ontzettend aardig van hem was, dat hij bijna zijn geheelen avond had opge offerd om een meisje te redden, dat eigenlijk nooit anders dan onhebbelijk tegen hem ge weest was. In een spontane opwelling zei Linet: „Ik dank u wel. Ik dank u heel harteiijk voor alles wat u van avond voor me gedaan heeft". Glimlachend keek hij op haar neer. „Inclusief mijn brutaliteit je een hopelooze kleine idioot te noemen?" vroeg hij schert send. „Ja zelfs dat. Het was dwaas van me om te gaan huilen, maar er zat veel waars in", ein digde zij openhartig. „Trek je dat voorval niet al te sterk aan", ried Torquil Rowant haar aan, met die stem van „ouderen broer". „Marcus is heelemaal geen slechte kerel en waarschijnlijk zal hij zich morgen wel erg schamen, om maar te zwijgen van het feit, dat hy waarschijnlijk bezig is heel Londen te doorkruisen om jou te vinden". Linet schudde het hoofd. Dat kon zij zich van Marcus niet goed voorstellen. „Dat denk ik wel niet", zei zij een beetje treurig en met iels van haar nieuw verworven wereldwijsheid voegde zij er aan toe: „Ik denk niet, dat hy er zich morgen veel van zal herinneren." Een oogenblik verstrakte lord Rowant's ge zicht en mompelde hij iets voor zich heen. Toen greep hij haar koffiekop en hield die op, om hem opnieuw te laten vullen. „Dokter s orders", zei hij kortaf, toen hij haar den kop weer overhandigde. Linet dronk haar koffie met kleine teug jes uit en zag hoe de dageraad den hemel bo ven de boomen van het. park begon te kleu ren en eensklaps overviel haar een prettig ge voel van geborgen-zijn. Met lord Rowant zou een meisje zich vol komen veilig voelen, want zij zou de zeker heid hebben, dat als zij aan zijn hoede was toevertrouwd, hij altijd en onder alle om standigheden voor haar zou zorgen. Haar glimlach was zoo lief als hij dien nog niet gezien had. Ook haar volgende woorden wa ren vriendelijk, hoewel zij naïef genoeg wa ren om hem een glimlach te ontlokken. „Ik zal nooit meer het land aan u hebben", verzekerde zij hem. terwijl zij hem over den rand van den grooten kop van grof aarde werk aankeek. „Ik weet echt niet, waarom ik dat ooit gehad heb". „Als je daar ooit achter komt, zou ik het graag willen weten", zei hij. „Daar ben ik den heelen tijd nieuwsgierig naar geweest. Toen lachten zij beiden, doch plotseling bestierf Linet's lachje haar op de lippen. Er bestond nog steeds een belangrijke reden, waarom zij niet kon toegeven aan haar groeiende vriendschap voor Torquil Rowant; integendeel zij moest weer veel meer op een afstand worden. Door alle emoties dien nacht had zij Tanis en tante Beatrice glad vergeten en er geen oogenblik aan gedacht in welk licht die bei den haar vriendschap met dezen man zouden zien, dezen mandien tante Beatrice zich tof schoonzoon wenschte. „Ik geloof, dat ik nu graag naar huis zou gaan", zei zij langzaam en er trok een scha duw over haar smalle gezichtje. „All right". Doch hij draalde nog even en bleef wachten tot de man aan het stalletje geld gewisseld had. Op dat oogenblik hield er een taxi stil, en twee menschen in avondkleeding stapten uit om zich bij het kleine groepje rond het kof fiestalletje te voegen. Met een zekeren schrik herkende Linet Tanis en Eldred Byrne. „Linet!" Tanis wenkbrauwen gingen van verbazing de hoogte in. „Wat voer jij hier in vredesnaam uit? Wij konden je bij de Syston's nergens vinden en dus brengt Eldred me maar naar huis". Haar oogen werden groo- ter, toen zij zag in wiens gezelschap Linet zich bevond. „Torquil!" riep zij verbaasd uit. „Jij hier.., met Linet?" „We hadden allen zin om naar de Dilly Daily te gaan", legde hij koeltjes uit, „en toen begon miss Seton er genoeg van te krij gen, ik breng haar thuis en heb hier even ge stopt voor een kleine verversching". Linet's hart sprong op van dankbaarheid. Wat sloeg hij zich kranig door dit pijnlijke oogenblik heen. Hij deed het voorkomen, alsof het de gewoonste zaak van de wereld was en bescheimde haar tegenover Tanis, die nu niet kon raden dat er dien avond iets bij zonders was voorgevallen. „Wel", zei Tanis langzaam, „jullie had ons ook wel kunnen vragen. Wij waren vast mee gegaan, niet waar Eldred?" Marcus had er dus met geen woord over ge rept! Linet klemde haar lippen vast op el kaar. Vreeselijk dat hij haar zoo bedrogen had. Toen schoot er haar een andere ge dachte door het hoofd, die haar weer weeker stemde. Misschien had hij het wel gedaan om haar geheel voor zich te hebben, zooals hy gezegd had. (Wordt vervolgd.) De -jonge vier" van Laga te Delft in training voor de komende Varsity, waaraan deze ploeg ook zal deel nemen Op de Leidschegracht te Amsterdam is men Woensdag begonnen met het bestuiven der boomen ter bestrijding van de rupsen Twee en zeventig slachtoffers zijn te betreuren bij de ontploffing in de Markhammijn nabij Chesterfield. Familieleden der mijnwerkers wachten in angstige spanning op de resultaten van het reddingwerk H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard brachten Woensdag een bezoek aan de Groote Kerk te Den Haag. Het Prinselijk echtpaar bij het kerkgebouw De ruïne na de fatale instorting van den ouden muur in de Hoogstraat te Rotterdam, waarbij zeven personen om het leven kwamen Lord Halifax Ie Genève tijdens de zit- ZhtSj- tl ting van den Volkenbondsraad overzicht van de zaal tijdens de bijeenkomst der leden Op Schiphol arriveerde Woensdag de Deensch'e deputatie van het eiland Amager, afstammelingen van een groep Nederlandsche kolonisten, welke de doopplechtigheid van Prinses Beatrix in hun oud-Hollandsche kleederdracht hebben bijgewoond §ip

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 14