Nachtelijke strijd in de Braziliaansche hoofdstad. Tl)»* I.e. HAAN Dickie en de Verborgen Schat Nederland op de jaarbeurs te Boedapest. DO XPERT) AG T2 MET 1938 HAAREEM'S DAGBLAD Revolutiepoging der ,,integralisten' kon onderdrukt worden. IN den loop van den dag zijn gisteren de bijzonderheden bekend geworden omtrent de gebeurtenissen, die zich in den nacht van Dinsdag op Woensdag in de hoofdstad van Brazilië hebben af gespeeld. Een kleine groep „integralisten" (fascisten) heeft met steun van sympathiseerenden, behoorende tot andere partijen, getracht zich meester te maken van het presidentieele paleis, waarvan het garnizoen zich gedeeltelijk bij den ppstand aansloot, en van het ministerie van marine. De aan de regeering trouw gebleven troepen wisten de rebellen te verdrijven, waarna dezen zich overgaven. Een leider der opstandige beweging, de zee-officier Hasselman, werd gedood. De Braziliaansche politie is van meening, dat de onderdrukte opstan dige beweging onder leiding stond van Plinio Salgado, die het hoofd was van de vroegere integralistische partij en generaal Bertolde Klinger, oud-militair bevelhebber tijdens de revolutie in Sao Paulo in 1932. Zij zullen terechtgesteld worden. Er zijn honderden arrestaties verricht, waaronder verscheidene hooge officieren. Leiders wacht de doodstraf De gevechten begonnen aldus meldt Reuter uit Rio de Janeiro kort na middernacht, toen de opstan delingen zich naar de strategische punten begaven en tegelijkertijd hun aanvallen richtten op de openbare ge bouwen en de telegrafische, telefoni sche en radiostations. Gesteund door slechts een twintigtal soldaten, vocht president Vargas, staande op het bal kon van het presidentieele paleis, een revolver in de hand en met zijn vrouw, zijn dochter en zijn zwager naast hem, onvermoeid tegen de honderden op standelingen. die later op de vlucht werden gedreven door de militaire politie welke met machinegeweren te hulp kwam. De opstandelingen hadden het ministerie van marine bezet waar zij den schildwacht en twee marinesoldaten gedood hadden. Na een strijd, die verscheidene uren duurde, werd o'it ministerie heroverd door een duizendtal marinesoldaten. Tijdens dezen strijd vielen verscheidene dooden onder wie Hasselman, de leider der belegerde rebellen. Ook in de omliggende straten werd verscheidene uren lang gevochten. De laatste sterkte der op standelingen viel. toen de marinetroepen het radiostation van de marine op het Gouver neurseiland bezetten, nadat tevoren het ministerie van marine ingenomen was. De toe stand is thans weer normaal. President kon de politie bereiken. Stefani weet nog te melden, dat de integralistische samenzweerders, al- vorens het presidentieele paleis bin nen te dringen de telefoondraden had den doorgesneden. Zij vergaten even wel de geheime directe telefoonlijn tusschen het kabinet van den presi dent en de politie, zoodat president Vargas, nadat het gevecht twee uur aan den gang was, de politie kon ver wittigen. Vijftig dooden? De chef der politie van Rio de Ja neiro, Muller, heeft tegenover United Press verklaard, dat er 20 dooden zijn en 500 personen gearresteerd werden. Müller, die de verdediging van het paleis van den president en het mi nisterie van marine organiseerde, voegde er aan toe, dat het aantal doo den waarschijnlijk tot 50 zal stijgen. Onder de gewonden in het ministerie van oorlog bevindt zich generaal Gas par Dutra. Weer een vliegongeluk in Frankrijk. Drie van de vijf inzittenden verongelukt. MARIGNANE, 11 Mei. Een watervliegtuig van de basis te Berre is van een hoogte van 100 meter gevallen en diep in het water ge zonken. Drie van de vijf inzittenden zijn om het leven gekomen. De negus te Genève. Memorandum aan den Volkenbondsraad. GENèVE, 11 Mei. De negus, die gekleed /as in een zwarte cape, witte jas, zwarte pan talon en een zwarten hoed op had, is hier ge arriveerd en werd op 't station door Taezaz ontvangen. De negus was door den gewezen ambassadeur Martin vergezeld. Hij had in een eerste klas wagen, die voor hem gereserveerd was, gereisd en maakte een eenigszins ver moeiden indruk. De ontvangst, die de menigte hem bereidde, vroolijkte hem blijkbaar op. Hij nam zijn intrek in hotel Beau-Rivage, waar zich spoedig een menigte, die uiting gaf van sympathie, verzamelde. (United Press.) Havas meldt dat de negus het secretariaat van den Volkenbond voor doorzending aan alle leden een memoradum over den tegen- woordigen toestand in Abessynië heeft doen toekomen. De inlichtingen, die dit memoran dum bevat zullen door vertegenwoordigers der Abessynische regeering aan den Vol kenbond worden voorgelegd. De Abessynische regeering verzoekt tevens de instelling van een internationaal onderzoek naar de feiten, die tot het memorandum hebben geleid. Op de besloten bijeenkomst van den Raad zal de negus de redenen uiteenzetten, waarom naar zijn meening de Raad zich niet mag uitspreken ten gunste van de erkenning der Italiaansche souvereiniteit over Abessynië. Halifax en Bonnet zullen daarna in tegenge stelden zin adviseeren. Men verwacht dat de Raad zich daarna van de moeilijkheden r.al losmaken door de leden vrij te laten ten aan zien van de kwestie der erkenning. Müller zeide nog, dat de opstand uitsluitend fascistisch was en dat de politie geen buiten- landsche elementen daarbij betrokken had ge vonden. Het vuur om het paleis van den president ving om middernacht aan en zweeg eerst op 6 uur 's morgens, zoo werd United Press, door personen die in de omgeving daarvan wonen, medegedeeld. Het paleis is zwaar beschadigd door kogels van geweren en machinegeweren. United Press verneemt nader, dat de opstand der integralisten en „groenhemden" geheel ineenstortte, nadat hun laatste steunpunt, Ilha do Governador, een klein eiland in de baai van Rio door de regeeringstroepen werd bezet. Steeds weer worden groepen gevangenen in politieposten binnengebracht. Als kenteeken hadden de integralisten een witte zakdoek om den hals gebonden. Onder de gearresteerden bevindt zich tevens Don Pedro de Orleans de Braganza, tweede zoon van den troonpretendent van Brazilië. Hij werd in de nabijheid van het paleis van den president met een beenwonde aangetroffen. Niettegen staande zijn verklaring dat hij „om den pre sident te verdedigen" daarheen gekomen was. werd hij gearresteerd. Gedurende den opstand werd het marineministerie tweemaal door ar tillerie beschoten. Het marinesteunpunt Ponta Galeao werd door een schip beschoten, dat echter door de wacht werd verjaagd. Voor de woning van den chef van de geheime politie werd een aantal bommen geworpen. Eenige detectives, die daar toevallig aanwezig waren, grepen direct actief in en zouden den dader gedood hebben. Genève Del Vayo vraagt onmiddellijke opheffing der non-interventie politiek. In den Volkenbondsraad is gisteren het woord gevoerd door Alvarez del'' Vayo, den Spaanschen minister van buitenlandsche zaken. Del Vayo laakte in den aanvang zijner rede bepaalde democratieën, die „met de aanval lers samengezworen hebben. Wij hebben, er gezien", zeide hij, „die met hen pacten sloten, welke er toe zullen bijdragen de buitenland sche inmenging in Spanje te vergemakkelij ken. Doch deze medeplichtigen zullen eens wellicht zelf het slachtoffer zijn van dezelfde grofheden als wij". Spreker kwam vervolgens tot de kern van de zaak, de buitenlandsche inmenging in Spanje. Hij verklaarde, dat deze inmenging de laatste maanden is toegenomen De Spaan- sche regeering is, aldus betoogde Del Vayo, bereid ieder onderzoek te aanvaarden, dat de Volkenbondsraad gewenscht zal achten om de inmenging van Italië in Spanje, zelfs gedu rende de onderhandelingen tusschen Italië en Engeland, vast te stellen. Del Vayo verklaarde verder, dat de niet- inmenging ondoeltreffend gebleken is. Het volkomen falen van de niet-inmengings- overeenkomst is zoojuist bezegeld door het Britsch-Italiaansche accoord. De Britsche re geering aanvaardde de veronderstelling, dat Italiaansche troepen en materiaal tot het einde van het conflict in Spanje kunnen blijven. Hiermede is dus de mogelijkheid, dat de afloop van den strijd bepaald kan worden door de inmenging van deze troepen, erkend Del Vayo besloot met voor Spanje het recht te verzoeken, vrijelijk oor logsmateriaal te koopen. De Spaansche regeering zeide hij, is niet voornemens bij den raad een concreet voorstel in te dienen. Zij vraagt slechts, dat onver wijld een einde gemaakt wordt aan dezen schijn van niet-inmenging. Lord Halifax zeide in zijn antwoord, dat hij niet wilde ingaan op de toespelingen van den Spaanschen gedelegeerde, „ofschoon hij op dit punt krachtige commentaren kon formu leeren." Hij zeide, dat de Britsche regeering de voor keur aan een politiek van niet-inmenging heeft gegeven om twee redenen: ten eerste omdat er gevaar voor een algemeenen oorlog- bestond en ten tweede omdat zich bij de beide strijdende partijen buitenlanders bevonden. Bonnet, die vervolgens het woord voerde, zeide, dat het niet van Frankrijk heeft afge hangen, dat niet volkomen het doel van deze politiek kon worden bereikt, waarvan de loyale toepassing door allen, door vermijding van iedere buitenlandsche inmenging, de op lossing van dit smartelijke drama zou hebben kunnen verhaasten. Hij verklaarde, dat de Fransche regeering er nog steeds van over tuigd is, dat deze politiek, waaraan Frankrijk steeds trouw gebleven is, de eenige is, die zoo wel met het belang van den Europeeschen vrede als met dat van het Spaansche volk zelf in overeenstemming is. Vervolgens onderschreef de vertegenwoordi ger der Sovjet-Unie Litwinof het standpunt van Del Vayo inzake de niet-inmengingspoli- tiek, die volgens hem vol gevaren is België Vertrouwensvotum voor de regeering. De Kamer heeft gisteravond met 101 tegen 76 stemmen bij 8 onthoudin gen een motie van vertrouwen in het kabinet-Janson aangenomen. De motie die ingediend was door de libe ralen Max. Devèze en Paul Hymans, keurt het beleid van de regeering goed en dringt aan op aanvaarding van de belasting-ont werpen. Zij vraagt voorts een voortzetting van het streven naar bezuiniging en naar het verkrijgen van de noodige hulpbronnen om de begrooting in evenwicht te brengen. Duatschlaod. Baar-Baarenfels gearresteerd WRENEN, 11 Mei. Volgens het Schwarzes Korps is Edward Baar-Baarenfels, ex-vice- kanselier. ex-leider van Heimwehr en ex-ge zant te Boedapest, gearresteerd. (United Press.) U vindt "rUW*E SORl StOEteN 5 RASOUSJ P/V bu COMPLETE MEUBILEERING BARTELJORISSTR. 39-41 HAARLEM f Adv. tngez. Medj ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Flapoor liet een heele kolom stof achter zich door de groote snel heid. die hij ontwikkelde. En Dickie hem achterna! Maar ook Hemelmuts liet zich niet onbetuigd, dat hebben jullie den laatsten keer wel bemerkt! Hij liep erg hard, omdat hij begreep, dat als Dickie ontsnapte, hij de heele boel wel eens verraden kon en dan zouden de Baardmannen niet veel meer aan het goud hebben! En zoo rennen ze achter elkaar voort en zoowaar, Dickie loopt nóg harder dan Hemelmuts! Maar plotseling, bij een scherpen hoek, keek hij niet goed uit en struikelde over een grooten steen, die juist op dien hoek lag. Hij viel met zijn neus op den grond en bleef even versuft liggen. Maar in dien tusschentijd was Hemelmuts natuurlijk al naderbij gekomen en greep Dickie in zijn kraag. Maar Flapoor laat Dickie in den steek! Hij is geen goed vriend, zooals Sim en oom Mopperniet en Thijs! Nee hoor. zoo hard hij kan loopt hij verder en jullie zien wel op het plaatje, dat hij zelfs nog schik heeft ook, omdat Dickie gevallen is En nu heeft Hemelmuts hém natuurlijk niet meer noodig! Philips en K. L. M. trekken de belangstelling. Rijksbestuurder Horthy bezoekt beide afdeelingen. De Hongaarsche hoofdstad in bloementooi. (Van onzen correspondent.) Onze Weensche correspondent schrijft ons uit Boedapest: E- EN ieder die Boedapest kent weet ook waar het Stadtwaldchen ligt, op zijn Hongaarsch Varosliget geheeten, het fraaie park, dat zich achter het im posante Millennium-monument bevindt. Een gedeelte ervan wordt door den dierentuin in genomen, verder heeft men er een permanent lunapark, er is een museum en een groote badinrichting en in een anderen hoek wordt telkenmale de Boedapester jaarbeurs opge bouwd. Deze mag zich steeds in een bijzon der groote belangstelling verheugen. Niet al leen de Boedapesters tijgen er in breede scha ren heen, maar ook de bevolking van het platteland verschijnt er in haar kleurige na tionale kleedij en dan wordt zij natuurlijk ook door vreemdelingen uit diverse landen bezocht. Wanneer men thans door den hoofdingang het jaarbeursterrein betreedt wordt ieders aandacht onmiddellijk door reusachtige op schriften opgewekt, die den naam van onze Nederlandsche wereldfirma Philips verkondi gen. Philips geeft hier demonstraties met haar televisie-toestellen. De Boedapesters kunnen er niet over uit. zij zijn een en al bewonde ring en een van ae voornaamste dagbladen van de Hongaarsche hoofdstad noemt Phi lips' vinding en constructie „het grootste won der van de moderne techniek!" Er is een soort van klein kamp opgericht. In een afdeeling ervan kan men de opnemingen zien. Enkele van de bekende Hongaarsche kunstenaressen en kunstenaars werken er aan mede, als Somogyi Erzsimen weet. dat bij de Hongaren eerst de familienaam en dan de voornaam genoemd wordt van den Na- tionalen Schouwburg, Lahotay Arpad en Ne me th An tal. Het publiek kan door een ruit zien wat er in de studio gebeurt. De regisseur E. N. de Vries, die waarschijnlijk wel de langste Hol lander is, dien de Hongaren ooit te zien ge kregen hebben, maakt zelf de opnemingen en schuift onvermoeid zijn camera nu eens naar voren en dan weer naar achteren. Kan men als bevoorrecht persoon zelf een kijkje „achter de schermen" nemen, dan ziet men dat alle gezichten van hen, wier beeld op het witte doek in de andere af deeling gereproduceerd moet worden, groen- achtig-geel gemaakt zijn. Dit maakt een eenigszins exotischen indruk. Men denkt aan China en aan Achter-Indië. Maai' wanneer men af en toe wel eens in een filmatelier ge weest is, behoeft men niet zoo heel verbaasd te staan, want ook daar ziet men niets dan schmink en verf. Wanneer het publiek alles door het raam goed opgenomen heeft, wandelt het een klein stukje verder naar een soort van tent, waar vier televisie-toestellen staan opgesteld. Daar ziet en hoort men dan wat er op hetzelfde oogenblik in de studio achter den glazen wand gebeurt. Eiken dag telt men vijf a zevenduizend bezoekers. Zondag' bedroeg het aantal belangstellenden zelfs tienduizend. Wanneer de jaarbeurs ten einde is zullen ver moedelijk ongeveer zeventigduizend personen kennis gemaakt hebben met het wonder van de telefisie. Een van de allereerste bezoekers was de rijksbestuurder Horthy, die met zijn gemalin verscheen. Aan den ingang van de Philips- afdeeling werd hij door den Nederlandschen gezant, den heer R. C. T. Roosmale Nepveu, opgewacht. Het Hongaarsche staatshoofd hield zich geruimen tijd bij onze Nederland sche wereldfirma op en legde voor alles, ook voor de andere Philipsartikelen, buitengewoon veel belangstelling aan den dag. De directeur, de heer I. Schuk. leidde de hooge gasten per soonlijk rond. Telkenmale liet Horthy zich verschillende détails verklaren. Verder heb ben ook aartshertog Josef, zijn gemalin aarts- hertoging Auguste en aartshertog Josef Frans en zijn eega aartshertogin Mona Pia en de opperste bevelhebber van het Hongaarsche leger Von Nagy en de commandant van den generalen staf Ratz de afdeeling bezocht. Philips neemt in de Hongaarsche radio wereld een eerste plaats in. zij beheerscht een derde gedeelte van de geheele markt en werkt in Hongarije thans met twee eigen fabrieken en met een personeel van ongeveer vijfhonderd lieden. Zoo juist heeft zij een opdracht voor een levering aan alle Hongaarsche radio stations gekregen. EHALVE door Philips is ons land op de Boedapester jaarbeurs ook door een stand van de K.L.M. vertegenwoordigd. Men weet, dat Hongarije door een Blue Danube Express- lijn van de K.L.M. nauw met ons land ver bonden is. De plaats van den stand der K.L.M. is bijzonder "gelukkig gekozen en valt onmid dellijk in het oog. Men ziet er een fraai en artistiek in elkaar gezet houten schip, dat den „Vliegenden Hollander" voorstelt, waar boven een model van een K.L.M.-vliegtuig is aangebracht. Een opschrift op 'n bord brengt in herinnering, dat men vroeger 180 dagen noodig had om van de Hongaarsche hoofdstad naar Ned. Oost Indië te reizen, terwijl dit traject tegenwoordig met een vliegmachine binnen 5 dagen kan worden afgelegd. Zulke dingen maken steeds een diepen indruk op het publiek. Verder wordt de stand nog door verschillende plakkaten versierd, die men na tuurlijk ook overal in Holland kent. Ook de stand der K. L. M. werd door admi raal Horthy bezocht. Een zoon van den rijks bestuurder heeft langen tijd met den heer Van der Vliet van de K. L. M. gesproken en gezegd, dat zoowel hij als zijn vader weten hoe goed alles bij de Nederlandsche maatschappij ge organiseerd is. Nederland slaat zeker wel een buitengewoon goed figuur op deze Hongaarsche jaarbeurs. Sedert eenigen tijd komen de Nederlandsche vliegtuigen niet meer op het oude vliegveld Matyasföld aan. doch op een geheel nieuw vliegterrein, dat aan den tegenovergestelden kant van de stad en aan dp andere zijde van den Donau. achter Boeda. en niet achter Pest werd aangelegd, in de buurt van het dorpje Buda-örs. Niet ver hier vandaan bevinden zich bronnen, die het vermaarde Hongaarsche bit- terwater opleveren., In Boedapest bereidt men zich al druk voor op het groote eucharistische congres, dat hier deze maand nog zal plaats vinden. Van hein de en ver zulllen buitenlandsche gasten naar de Hongaarsche hoofdstad toestroomen. maar toch zal hun aantal niet zóó groot zijn als men aanvankelijk verwacht had. Want velen heb ben tengevolge van de politieke gebeurtenis sen in Middel-Europa in de laatste weken nog afstand gedaan van hun voornemen aan het congres deel te nemen. Het heet. dat mert oorspronkelijk op circa zestienduizend bezoe kers uit Nederland gerekend had, doch dat er vermoedelijk maar duizend of nog minder zul len verschijnen. "irp r zullen verder dezen zomer nog verschil- -l*-' lende andere congressen en feesten wor den gehouden. Men wil, dat de vreemden een zoo mooi mogelijken indruk van Hongarije krijgen. Er bestaat sedert eenigen tijd een ver- eeniging „Stad en land in bloementooi". Deze heeft zich'ten doel gesteld alles met bloemen te laten versieren. Voor slechts één pengö en 25 filler krijgt men een houten bak met bloe men erin. Zulke bakken kunnen op de kozij nen der vensters en op de randen van bal kons worden aangebracht. Ook in zeer veel winkelétalages ziet men groen en bloemen. Het voorjaar schijnt eindelijk zijn intrede ge daan te hebben, want na de abnormaal lange periode van guur en akelig weer is thans de zon gaan schijnen. Men zit weer zonder jas en zonder hoed op de terrassen, op de stoepen en in de tuinen van de vele restaurants en cafés en van de hotels langs den oever van den Do nau in Pest, waar men van een heerlijk uit zicht op den overkant met het reusachtige, op een berg gelegen koninklijke paleis en de an dere prachtige en imposante gebouwen kan genieten. Er zijn maar weinig steden in de wereld, die zulke schoone zitjes hebben. W. M. EEKAAR. fcAKIC PDOERAMMA VRIJDAG 13 MEI HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door d« KRO. 8.009.15 en 10.— Gramofoonmuziek 11.30 Bijbelsche causerie. 12.Berichten 12.15 KRO- Melodisten mmv. solist 1.Gramofoonmuziek 1.20 KRO-Orkest 2.Orgelconcert. In de pauze Gramofoonmuziek 3.Zang, piano en gramofoonmuziek 3.45 Gramofoonmuziek 5.15 KRO-Melodisten, mmv. solist 6.— Land- en tuinbouwpraatje 6.20 Vervolg concert 7.Be richten 7.15 Luchtvaartcauserie 7.35 Reporta ge. 8.Berichten ANP. 8.15 KRO-Orkest 8.30 Russisch balalaika-koor en orkest. 8.50 Piano voordracht 9.Vervolg KRO-Orkest 9.20 Ver volg koor en orkestconcert 9.40 Vervolg piano voordracht 9.50 Vervolg KRO-Orkest. 10.05 KRO-Boys, mmv. solist. 11.3012— Berichten ANP. 10.40 Joseph Wirtz en zijn orkest 11.30 12.Gramofoonmuziek HILVERSUM n, 301,5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO. 9.00 VARA 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Orgelspel 12.Gra mofoonmuziek 12.30 De Palladians en gramo foonmuziek. 2.— Modepraatje. 2.20 Cabaret programma 4.Esmeralda-Septet en gramo foonmuziek. 5. Voor de kinderen. 5.30 Gra mofoonmuziek 6.De Ramblers 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Gramofoonmuziek 7.— Cau serie over de geestelijke grondslagen der de mocratie. 7.20 Berichten ANP 7.30 Causerie „Vrouwen-vredesgang 1938" 7.35 „Lezen in den Bijbel", causerie. 8.— Cello en piano. 8.30 Cau serie over Gladstone. 9.00 Radiotooneel met muziek. Mmv. het VARA-Theaterorkest 9.30 Gramofoonopnamen. 10.20 Gramofoonmuziek 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11. Orgelspel 11.30 Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.5512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.4010.50 Pianosoli 11.10 Orgelconcert 11.40 Billy Thorburn's Band. 12.20 Causerie „My farm diary" 12.35 't Birminghamsch Philhar- monisch Strijkorkest (tot 1.20) 3.20 Jazzmuziek (gr.pl.), met toelichting. 3.50 Radiotooneel. 4 20 BBC-Orkest. 5.Sportreportage 5.20 Berich ten. 5.45 Parlementair overzicht 6.— Ben Fran- kel's orkest, de Rhythm Brothers, e.a. 6.45 Pianovoordracht 7.20 Parijs cabaretprogramma 8.20 Berichten 8.40 Causerie „Our now liste ners" 8.55 Radiotooneel met muziek 9.40 BBC- Harmonie-orkest. 10.25 Jack Harris en zijn Band 10.5011.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIJS. 1648 M 7.10—8.05, 9.10 en 11.35 Gramofoonmuziek. 12.50 Zang. 1.05 Gramofoonmuziek 2.05 Piano voordracht 2.20 en 3.35 Zang 4.20 Parijs Strijk trio en solisten 7.35 Zang 7.50 Radiotooneel met muziek. 9.50 Gramofoonmuziek 10.2011.50 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek 6.30 en 7.50 Orkest concert 11.20 Omroeporkest en solist 1.35 Mijnwerkersorkest 2.35 en 2.55 Gramofoonmu- 3.20 Omroep-Amusementsorkest en solist 4.40 Het B'resser-kwartet. 5.20 Gramofoonmuziek 6.30 Omroeporkest en solisten 7.50 Piano-voor dracht 8.20 Voor soldaten 9.50 Otto Fricke's or kest, accordeonduo en soliste. 11.202.20 Nacht concert. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 Omroepklein- orkest 12.50—1.20 Gramofoonmuziek 4.20 Om- roepsa Ion orkest 5.20 Gramofoonmuziek. 5.45 Zang 6.20 Pianovoordracht 7.20 Omroepklein- orkest, mmv. solist 8.05 Radiotooneel 8.35 Ver volg concert 9.3010.20 Gramofoonmuziek BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek 12.— Omroeporkest 12.301.20 Gramofoonmuziek 4.20 Zang 4.55 en 5.38 Gramofoonmuziek 5.50 Pianovoordracht 6.05 Gramofoonmuziek 7.20 Militair orkest mmv. solisten 9.30 Gramofoonmuziek 9.45— 10.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Berlijnsch Philharmonisch Orkest 8.20 }uitsrhiandecho. 8.35 Gramofoonmuziek 9 20 Berichten 9.50 Kwartetconcert 10.05 Weerbe richt 10.201.20 Omroepkleinorkest en solisten

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6