Zo T e r e x p o s i t i e eill Zoon ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. ZATERDAG 14 MEI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD De Bewaarschool in de Lange Lakenstraat. Denkt aan den 17en en den 18en Mei. Ergens in de oude binnenstad van onze goede stad Haarlem, ligt achter de Boter markt tusschen de Drappenierstraat en de Wolstraat de Lange Lakenstraat, een zonnig kronkelend straatje met lage huisjes en hier en daar een winkeltje. Midden in de Lange Lakenstraat staat een kerkgebouwtje waarin een kleuterschool is gevestigd. En op den Burgwal bij de Amsterdamsche Poort buurt, die gedachten opwekt aan een roemruchtig verleden bevindt zich even eens een Christelijke bewaarschool. Daar aan het oude schilderachtige grachtje en in dat zonnige straatje wordt een mooi werk verricht, een prachtig werk door twee wakkere directrices met haar helpsters. Deels schaars bezoldigd, deels geheel onbe zoldigd zijn deze jonge vrouwen dag aan dag in de weer een aantal kleuters uit deze volk rijke buurten, kleuters die anders aan allerlei gevaren ten prooi op straat zouden zwerven, nuttig en prettig bezig te houden en te onder wijzen. Op een stralenden voorjaarsmorgen stappen wij naar de Lange Lakenstraat. Als op een krachtige ruk aan de bel een jong meisje de hooge groene deur opent, staan we meteen in de speelzaal. Juffrouw van 't Hoff. de vriendelijke directrice komt haastig toeloopen. Zij zijn juist weer aan den gang gegaan na de Paaschvacantie. Wij komen in een hoog licht klasselokaal, vriendelijk hemelsblauw geverfd. Op alle kleine banken staat een plantje. Dit is de klasse van de „grooten" tot zes jaar. Er zijn schappen tegen den muur, waarop de leer middelen geborgen worden. Een fleurig frisch oranje gordijn hangt ervoor. Wij kijken eens naar de matglazen ramen. „Zijn hier heelemaal geen raamgordijnen?", vragen wij. „Jawel, in den zomer, witte rolgordijnen", vertelt juffrouw van 't Hoff en dan voegt zij er aan toe: ..Ik had zoo gehoopt ,dat er ge noeg zou zijn voor dezelfde oranje gordijnen voor de ramen, maar dat moet wachten. Mis schien als de bazar veel opbrengt. Wij kunnen 99 kinderen hebben, maar er is veel maze len, ik heb er minder op het oogenblik", ver telt de juffrouw. „Ik laat ze nu maar buiten •pelen". Inderdaad de klassen zijn verlaten en van buiten weerklinkt een geroezemoes van kin derstemmen. Een groote beschutte binnen plaats is ingericht als een reusachtige zand bak met rondom zitbankjes. Daar draaft en speelt en krioelt het gezelschap dooreen. Daar is dikke blonde Joop van 3, die er voor het eerst is vandaag. Ontroostbaar heeft hij gehuild den heelen morgen en nu hangt hij voorover over een bankje en zoodra iemand het woord tot hem richt, komen de waterlanders weer te voorschijn. Daar is Jan niet zijn booze koolzwarte kijkers. Jan was er gisteren voor het eerst. Toen heeft hij een mrgen en een middag gehuild. Nu kijkt hij alleen nog maar boos rond. Hij wil hier heele maal niet zijn. Daar is een adenoide meisje van drie met blonde krullen en dat meisje is een jongetje. Daar zijn een paar bijdehandjes en daar is een ziekelijk kereltje, dat maar voor zich uit zit te staren, daar is een kindje in een heel mooi jurkje met een paar hongeroogen in een waswit gezichtje en er is een kordaat heel dik, heel blond stukje mensch in een ver schoten lichtblauw truitje en dat is Jaap. die met een ontroerende intonatie en een ver bluffende zuiverheid heel alleen een liedje zingt, alsof het de gewoonste zaak ter wereld was. Dan zingen ze allemaal samen van een muis je in een notedop en nog een liedje en nog een. Het dikke verdriet hebben we onge kocht met een reep chocolade. Hij heeft be loofd niet meer te zullen huilen. Als wij weggaan zijn ze weer druk aan het graven en spitten. ..Er is niet voor iedereen een schop", zegt juffrouw van 't Hoff; ik wou, dat er eens iemand kwam, die ons er dertig cadeau deed Ze willen zoo graag allemaal scheppen We zien nog net, hoe Joop naar de kraan gedragen wordt en we voelen ons schuldig. Door de speelzaal voert weer de weg naar de voordeur. „Jammer, dat hier alleen ramen in het dak zijn", vonden wij. „Dat is het ergste niet" zei juffrouw van 't Hoff, de vloer is veel erger, die moet noodig vernieuwd, want het hout splintert en dat geeft de grootste narigheid, als ze hier val len En kinderen die spelen, vallen nu een maal". „En wordt die vloer dan niet ..Och ge begrijpt het wel: Een Christelijke Bewaarschool met een verminderd Rijkssub sidie moet bescheiden in haar wenschen zijn". En als wij naar huis loopen, denken wij aan wat niet kan; fleurige gordijnen voor die kale ramen, een schop voor iedereen, en een vloer, waar je geen splinters in je bloote knieën krijgt. Zulke redelijke wenschen en toch: het kan niet. En dan zijn we later ten huize van me vrouw Röell—Steenberghe te Aerdenhout, waar de regentessen mevr. van Lennep baronesse Quarles de Quarles. mevr. Wesse- linkvan Griethuysen. baronesse D'Aulnis de BourouillDruyesteijn. mevr. de RijkeVeld- huyzen van Zanten en het volledig werk comité verzameld zijn rondom een tafel hoog- opgestapeld met de fleurige resultaten van een wintercampagne van ijverige en liefdevol werken. Er is van allerlei, het een nog mooier en nuttiger dan het ander. Er isneen wij zullen het u niet verklappen want u gaat het immers zelf zien? U gaat toch op 17 en 18 Mei a.s. naar den bazar in de Bewaarschool in de Lange Lakenstraat? Wij kunnen uw bezoek niet missen. Juist dat van u niet! Wilt u niet meehelpen de schoppen bij el kaar te krijgen? En de gordijnen? Misschien maakt uw aan koop wel één nieuwe plank voor den vloer mogelijk De kleuters uit de Lakenstraat en van den Burgwal zullen u zoo dankbaar zijn. Wij rekenen op uw komst! Denkt aan den 17den en 18den Mei! ONTHEFFING WINKELSLUITING. B. en W. hebben ten aanzien van de winkels op den door de Speeltuinvereenigir.g „Wel tevreden-Indische Buurt" op 14 en 15 Mei 1938 in het clubgebouw aan de Cheribonstraat No. 15 te houden bazar ingevolge de Winkel sluitingswet 1930 Stbl. no. 460 ontheffing verleend van de verbodsbepalingen van die wet in dier voege, dat die winkels op Zondag 15 Mei 1938 van des voormiddags 10 tot des namiddags 10 uur voor het publiek mogen geopend blijven, daarin mag worden ver kocht en het verkochte medegenomen. Bontwerkers - Dameskleedermakers Barteljorisstraat 26-28 - Haarlem Haarl. Orkestvereeiiiginj: (Adv. Ingez. Med.) Voor den Politierechter. Zoo baas, zoo hond. „Blaffende honden bijten niet", zegt het spreekwoord en in het algemeen mag het waar zijn, ook voor menschen, dat de grootste schreeuwers niet de dappersten zijn als het op vechten aankomt, maar heelemaal zeker is men daar toch nooit van en als op straat plotseling een hondje met heftig gekef een uitval doet in de richting van iemands kuiten, dan moet men al heel koelbloedig zijn aan gelegd, als men daarop in het geheel niet reageert. Begrijpelijk is het dus, dat de IJmuidenaar die. toen hij op straat wandelde, plots de belangstelling van een keeshondje had, een stapje op zij deed. .Het beest heeft niet eerst geblaft", zei de baas: „het is maar zoo'n klein hondje", en hij hield zijn handen twintig centimeter van elkaar. „Neen", zei de ander, „hij is zóó groot". Deze gaf een afmeting van vijftig centime ter. Mogelijk is het dat de een rekende met, en de ander zonder staart, maar dat doet niet veel ter zake, want, zooals de Politierechter opmerkte, zijn die kleine keesjes soms ve nijnige keffers. Volgens den baas van het keesje zou de man het hondje aan het blaffen gemaakt hebben, door in het voorbijgaan te gaan trappelen, maar de man had, zei hij. eerst getrappeld toen Kees hem aanblafte, want hij was ervan geschrokken en hij had het op hon den niet begrepen. Zoo'n kwestie wordt nooit opgelost en we zullen dus beginnen bij wat door beide par tijen werd erkend, namelijk, dat er een trap pelende Umuidenaar en een keffend hondje tegenover elkaar stonden en geen van beiden gaf kamp. Tot zoover bemoeide de baas van Kees er zich niet mee, ofschoon hij beter had gedaan het dier van den trappelaar te verwijderen, want Keesje, hij mag dan 20 of 50 centimeter groot zijn geweest, liep gevaar, een trap te krijgen. Maar toen zag de baas. dat de man het niet bij trappelen liet, doch een brandend stuk sigaret naar Keesje gooide en dat vond hij zoo'n unfair strijdmiddel, dat hij Kees ter hulpe snelde en den man een stomp op het gezicht gaf. Was het daar nu maar bij gebleven, doch de baas van Keesje was even bijterig als Keesje zelf en terwijl hij den man vastgreep beet hij hem in het oor. Dat vertelde de man en de Politierechter meende, dat het te erg was. De stomp kon nog eenigszins verklaard worden als een -soort reflexbeweging, maar bijten, dat mocht Keesje nog niet eens, laat staan zijn baas. Daarom ging de rechter accoord met den eisch van den officier, die tien gulden boete vroeg. Een snibbige juffrouw. Een juffrouw in Aalsmeer had dikwijls ruzie met een buurvrouw en dan deed ze haar beklag bij de politie. „Wat niet baatte", zei ze. Als de juffrouw bij de politie was geweest, zou ze geweten hebben, dat het voor deze gemeenlijk onmogelijk is, twistende buren te verzoenen of te ontdekken, wie van beiden de kwaadstoker is, omdat elke partij zulk een voorstelling van zaken geeft, dat steeds alle schuld bij de andere partij ligt. Omdat de juffrouw echter niet in het gelijk werd gesteld, schreef ze dat toe aan partij digheid. Daarom ging ze aan den chef veld wachter kenbaar maken, wat volgens haar de oorzaak van de partijdigheid van den veldwachter was, die in de burenruzie tus- schenbeide had moeten komen. De veldwachter liet het zich niet zeggen en zoodoende moest de juffrouw wegens smaad terecht staan. De officier vond het ook smadelijk, wat de juffrouw gezegd had. waarom hij f 15 boete eischte, welke de rechter tot f 12 ver minderde. De juffrouw was er niet tevreden mee en zei. dat ze in "nooger beroep zou gaan. Teveel van het goede. Een Krommenieër was drie dagen aan den rol geweest, vertelde hij en had die dagen geleefd op jenever en worst. Toen de rol uit was, kwam hij tot de conclusie, dat een der gelijke levenswijs geen aanbeveling verdiende waarom hij de jenever afzwoer de worst wellicht niet en zich aansloot bij de Goede Tempelieren, zoodat hij nu slechts thee drinkt. In zijn rolperiode was hij echter met een paar kameraden die hem hielpen rollen, in een café terecht gekomen in een toestand, waarbij de jenever het van de worst had gewonnen, zoodal de caféhouder hem geen jenever had mogen tappen. De caféhouder zei. dat hij voor het vriendelijk verzoek was bezweken en twee glaasjes jenever had geschonken, maar dat klopte niet met de rekening, die f 1.19 was, zijnde 7 x 17 cent en daar een glas 17 cent kostte, moet er uit volgen, dat de be zoeker nog zeven glaasjes had gebruikt, een hoeveelheid, meer dan voldoende voor iemand, die tevoren niets had gedronken. Het kan dan ook niet verwonderen, dat de Krommenieër niet meer wist. wat er met hem was gebeurd. De kastelein bekende zijn fout maar zei. dat het voor een tapper niet gemakkelijk is Irankt te weigeren de 'uoht nna* ->ewir speelt ook een rol „De politie moest daai wat meer op letten zei de officier, „-want ik geloof, dat het nog al dikwijls voorkomt" Omdat de kastelein echter niet slecht be kend stond eischte het openbaar ministerie f 20 boete, welke door den rechter vermin derd werd tot f 12, lettende op de eerlijkheid waarmee verdachte zijn fout bekende en zijn goede reputatie. De voddenraper. In een schuurtje achter een huis in Zwa nenburg stond een fiets en daarop een zak vuil waschgoed, dat de bewoonster voor een klant in Amsterdam moest wasschen. De man van de juffrouwk nam den zak van de fiets en zette dien óf in, óf buiten het schuurtje, in het laatste geval op het achterplaatsje zijner woning, waar geen vreemde iets te ma ken had. Een jongen, die de buurt afliep om vodden te koopen, nam den zak weg en schudde dien leeg op zijn kar, om de kleeren later te ver- koopen en hij vond dat doodgewoon .want hij dacht, dat het zakje waschgoed als zakje vodden achter het huis was gezet, om aan den vuilnisman meegegeven te worden. De onnoozelheid van voddenkoopers is soms ontstellend groot! Later werd een deel van het waschgoed teruggegeven en daarbij was ook een kussen sloop van de bewoonster, dat zeer zeker in- en niet buiten het schuurtje had gelegen, wat de veronderstelling wettigt, dat ook het zakje waschgoed uit het schuurtje is gehaald, zoodat het verweer, als of het voor den vuil nisman bestemd was. er niet sterker op werd. De officier achtte hier dan ook diefstal be wezen en vorderde 14 dagen gevangenis straf. De politierechter gaf een week. Gekleedc japon. Voor deze zeer vlotte afkleedende japon, heeft men slechts 4 meter materiaal van 100 centimeter breedte noodig. Het model is een voudig. maar apart. Aan den voorkant is er een klokkende baan ingezet, die tot boven de taille reikt. Op de puntige gedeelten is de blouse met ruimte aangezet. Door den naad in den rug bereikt men, dat ook hier de japon zeer klokkend valt. De mouw reikt tot over den elleboog. Het patroon is te verkrijgen in maat 46: bovenwijdte: 107 centimeter; taillewijdte: 90 centimeter en heupwijdtc: 120 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Inplaats van wollen stof. kan men natuur lijk ook zijde of zware crêpe kiezen.Wie er van houdt, kan ae japon met kralen appliques of illetten ^arneeren Prijs van net patroon is 26 ets. Het is var. Maandag af gedurende een week verkrijg baar bij de bureaux van dit blad, Groote Houtstraat 93 en Soendaplein 37. Algemeene ledenvergadering. Vrijdagavond hield de Haarl. Orkestvereni ging in café-restaurant Brinkmann een alge meene ledenvergadering, onder leiding van mr. A. Beets. Het verslag van den secretaris, dr. Ph de Crauw. maakte er melding van, dat de relaties met Rotterdam wat het geven van concerten aldaar betreft, helaas niet hersteld zijn en dat de belangstelling der omroepvereenigingen niet anders dan teleurstellend genoemd kan worden. De vereeniging leed een gevoelig ver lies door het overlijden van den administra teur. jhr. Dibbets. Zijn plaats werd ingenomen door den heer H. H. Luyken, die al veel bege leidingen voor de H. O. V. heeft weten af te sluiten. Dank werd gebracht aan het Comité van Actie voor zijn vele bemoeiingen in het belang van de H. O. V., dank ook aan orkest en dirigent voor hun ijver, trouw en enthou siasme Het verslag van den penningmeester, den heer W. F. Bremer gaf een overzicht over 1936 '37 en maakte melding van een nadeelig saldo van f 13028.11. In verband met de be grooting zal de totale schuld der H. O. V. thans f 5000 zijn. De voorzitter merkte naar aanleiding hier van op, dat de vereeniging schuldvrij zou zijn. als (wat naar men fluistert de bedoeling is) een deel van de opbrengst der Frans Halsten toonstelling ter beschikking der H. O. V. zou worden gesteld. Misschien zou het dan moge lijk zijn. den werktijd van het orkest, dat nu in den zomer eenige maanden gedwongen „staakt", uit te breiden. Het eenig aanwezige lid. de heer M. H. Groe- nendaal. gaf uiting aan zijn waardeering voor de volharding, waarmede bestuur, dirigent en verdere medewerkenden trachten, de H. O. V. te doen voortbestaaft. De voorzitter bracht dien dank over op de orkestleden, die tóch met groot enthousiasme blijven werken, zoodat de prestaties der H.O.V, de laatste jaren op hoog peil staan; ook den dirigent komt daarvoor dank toe. Het voorstel van het bestuur, den heer P de Waardt in het bestuur op te nemen, werd aangenomen. De voorzitter sprak woorden van geluk- wensch tot den heer Frits Schuurman, den di rigent, in verband met diens benoeming tot dirigent van het Residentieorkest. „Ook al be- 'nooren wij er trotsch op te zijn. dat de H.O.V. zooals bij verschillende orkestleden en ook bij den vorigen dirigent is gebleken, een „door gangshuis" is, toch blijft het feit bestaan, dat in Frits Schuurman een bekwaam dirigent ver loren wordt. De heer Schuurman dankte den voorzitter voor zijn waardeerende woorden en het be stuur voor de buitengewoon prettige samen werking. waarvoor spr. groote bewondering en dankbaarheid gevoelt. Als de H. O. V. het noodig vindt, een beroep op hem te doen, zal zij steeds op hem kunnen rekenen, wanneer hij in de gelegenheid is. aan dat beroep te voldoen. De heer Groenendaal vroeg of het wel in het belang van de H. O V. is. eenigen tijd door gastdirigenten de concerten te laten leiden. De voorzitter antwoordde, dat uit de 40 sollicitanten slechts diegenen zullen worden uitgenoodigd, in het winterseizoen als gast- dirigent op te treden, die in aanmerking ko men voor de vervulling van de plaats van den heer Schuurman. Het bestuur heeft deze me thode beter geacht, dan een commissie te benoemen, die dirigenten gaan hooren op een repetitie. Op de nieuwe manier is een betere appreciatie te verwachten. De heer Groenendaal vroeg, in de toekomst de leden per convocatie voor een vergade ring uit te noodigen. Dit kan den band ver sterken tusschen de leden en de vereeniging. die band is nu wel wat slap. De voorzitter zei- de, dat het bestuur met den wensch rekening zal houden. De voorzitter gaf tenslotte uiting aan zijn vreugde, dat de burgemeester, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk. zich bereid heeft ver klaard. het eerevoorzitterschap te bekleeden. Het is te hopen dat dit voorbeeld voor velen een aansporing zal zijn, hun belangstelling aan de H. O. V. te geven. Hierna werd de vergadering gesloten. NED. VEGETARIéRSBOND. De 44ste jaarlijksche algemeene vergadering van den Ned. Vegetariërsbond wordt gehou den op tweeden Pinksterdag (Maandag 6 Juni) in het gebouw van de A. G. der Wood- brookers te Bentveld, des morgens tien uur. WEDSTRIJDEN OP DE HALFWEGSCHE WIELERBAAN. Op 15 Mei worden op de Halfwegsche wieler baan wedstrijden gehouden, waaraan de beste Noordhollandsche amateurs en nieuwelingen deelnemen. Het hoofdnummer bestaat uit een 30 K.M. koppelwedstrijd voor amateurs. Verder een wedstrijd over 10 K.M. en een wedstrijd voor nieuwelingen? In totaal hebben 46 amateurs ingeschreven, w.o. Remkes. Barendse, Herbershof. Hoek enz. EXAMENS. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam voor het doctoraal examen in de kunstgeschiedenis en archaeologie de heer J. van Breen, en voor het doctoraal examen idem de heer C. S. Ponger. Mr. E. Dlaconide promoveerde tot doctor in de rechtsweten schappen op proefschrift: „Etude critique sur la sociologie de Herbert Spencer". Geslaagd voor het doet. ex. in de wis- en natuurkunde (hoofdvak pharmacie) mej E. Ie Coultre. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is Vrijdagmiddag de heer J. L. Koole. gebo ren te Arnhem, predikant bij de Gerefor meerde kerk te Vreeland op het proefschrift „De overname van het Oude Testament door de Christelijke kerk" gepromoveerd tot doc tor in de godgeleerdheid. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. De afdeeling Haarlem en Omstreken van oovengenoemde vereeniging houdt Zondag 15 Mei een excursie naar de duinen van Wijk aan Zee onder leiding van den voorzitter. Zondag 22 Mei ls er een tocht naar het prachtige landgoed van de familie Oudemans ..Klein Schovenhorst" te Putten, waar Dr. Th C. Oudemans het gezelschap ontvangt en een korte inleiding zal houden, waarna het land goed wordt bezichtigd. In den middag rijdt mer naar Voorhuizen waar een bezoek wordt gebracht aan den Schermbloomentuin van Mevr Hoogewcrff Deze zal persoonlijk nleiden in doel en betee- kenis van den tuin. Zaterdag 28 Mei is er een excursie naar het Na ar derm eer. Bazar van het „Westerkwartier". Ten bate van liet speeltuinwerk. Gisteravond is in school 25. Leidschepleln 33 een bazar geopend ten behoeve van het speeltuinwerk van de speeltuinvereniging „Westerkwartier". De heer J. W. Verhoeven waarnemend voor zitter der vereeniging sprak een kort openingswoord en zeide dat het einde van het winterwerk altijd met een bazar besloten wordt. In den zomer komt het speeltuinwerk weer aan de beurt doch hier is veel geld voor noodig. Na allen die tot het inrichten van dezen bazar hebben medegewerkt, bedankt te hebben, besloot de heer Verhoeven met den wensch dat een financieel succes deze moeite zal beloonen. De voorzitter van de speeltuinvereeniging Weltevreden, den heer J. Brouwer, merkte op dat bijna alle speeltuinvereenigingen thans met financieele moeilijkheden te kampen hebben. De ondersteuning van dit werk door het gemeentebestuur achtte spreker onvol doende en hij wekte dan ook tot een geza menlijke actie van alle speeltuinvereenigin gen om hierin verbetering te brengen. De bazar die geopend is Zaterdag van 4.30 —12 en Zondag van 312 uur maakt een ge- zelligen en vroolijken indruk. In het bijzonder de aardige verlichting die door de firma Nico van der Putten gratis is aangebracht maakt dat er een gezellige sfeer heerscht. Verschillende fraaie stands waar o.a. handwerk, breiwerk en de proeven van het costuumnaaien te zien zijn. zullen zeker de aandacht trekken evenals de bijzonder mooie stand waar het figuurzaagwerk is uitgestald. NED. MAATSCHAPPIJ VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. Voor het departement Haarlem van de Ne- derlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel houdt mr. G. H. C. Hart te 's Gra- venhage, een voordracht over het onder werp: „Overheid en Bedrijfsleven in Neder- I landsch Oost Indie" op Vrijdag 20 Mei a.s., des avonds te 8.15 uur, in café-restaurant Brinkmann DE VREDESHERDENKING. De Commissie van Moeders en Opvoedsters uit de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, afd. Haarlem en omstreken organiseert op Za terdag 14 Mei een middag voor kinderen van 9 tot 12 jaar; er worden vredesliederen gezon gen, mevr. Blomberg-Zeeman vertelt een ver haal en er wordt een tooneelstukje opgevoerd Daarna worden ballons met het woord „Vrede" uitgereikt. Dan wordt in optocht gewandeld van de Parklaan naar het Sportterrein aan de Kleverlaan. waar alle ballons gelijktijdig wor den opgelaten. Het Haarlemsche Comité Jeugd wil Vrede houdt in hotel „De Leeuwerik" aan de Kruis straat een herdenkingsavond, waar o.m. mr. B. W. Stomps het woord zal voeren; de avond zal worden opgeluisterd met zang en muziek. Op 16 Mei is er een bijeenkomst van den Vre- desraad Haarlem in "t gebouw van den Protes tantenbond. Het programma luidt: Mej. J. Eriks: „Vredesdaad": ds. A R. de Jong: .Bo ven de geweldsgedachte uit"; Declamatie van Nell Knoop. NEUTRALE SPEELTUINVEREENIGING. A.s. Zondag opent de neutrale Eerste Heem- steedsche Speeltuinvereeniging in haar club gebouw aan de« Meerweg een bazar met at tracties en een tentoonstelling van het werk dat in de afgeloopen wintermaanden door de kinderen op de handenarbeid-cursussen is vervaardigd. Bazar en tentoonstelling zullen Zondag en Maandag des middags en des avonds geopend zijn en door muziek worden opgeluisterd. AGENDA ZATERDAG 14 MEI Gem. Concertgebouw: Leerlingenavond Adèle Drees. 8 uur. Sportfondsenbad: Feestelijke opening van het golvenbad. 3 uur. La Gaité. Nachtfeest 83 uur. Luxor Sound Theater: „Een mensch stierf onschuldig". 7 en 9.15 uur. 25: Doopplech tigheid Prinses Beatrix. 50 minuten voorstel lingen. Frans Hals Theater: „Kareltje op Dwaalwe gen". 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Madame Bovary" en „De strijd om het record". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Meisjes achter tra lies". 2.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De geheimen van Wu" en „Zijn laatste commando". Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel". 104 uur. Palestina Diorama's Schotersingcl 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Teyler Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 15 MEI Dancing Dreef zicht: ..The 6 Milano's" 8 u Sportfondsenbad: 25 's middags en 8—10 uur 's avonds: Golvenbad. Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel" 10—4 uur. Laatste dag. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 16 MEI Café Brinkmann: Algem. vergadering Ver eeniging „Het Brokkenhuis". 2.30 uur. Kantoor Coöp. Woningver. voor Gem. per soneel. v. Oirschotstr 9A. Uitslag aanbesteding verfwerk. 8.30 uur. Luxor Sound Theater des middags 25 uur: 50 minuten voorstelling reportage van de Doopplechtigheid van Prinses Beatrix e.a. ac tueel nieuws. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een slultlngsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 14 Mei *s avonds 8 uur tot en met Vrijdag 20 Mei zijn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend. P Th. A. van Rijn. Kleine Houtweg 15, Tel. 10539 S. G Becker high. Apotheek Loomeyer, Zijl- weg 34, Tel. 12495. F. C. Kuipers Azn., Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19, Tel. 12711.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7