WIJZIGINGEN IN HET ENGELSCHE KABINET Verkiezingen in Zuid-Afrika. Dickie en de Verborgen Schat Ramp in Amerikaansche stad. DINSDAG 17 M E I 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Lord Swinton en Ormsby Gore afgetreden. Sir Kingsley Wood en Malcolm MacDonald hun opvolgers. IN het Engelsche kabinet hebben eenige wijzigingen plaats ge had als gevolg van het feit, dat twee ministers zijn afgetreden, n.l. Lord Swinton, minister van lucht vaart en Ormsby Gore minister van koloniën, welke laatste den zetel van zijn overleden vader in het Hooger- huis erfde, waar hij als Lord Harlech zijn intrede doet. In hun plaats zijn benoemd als minister van luchtvaart Sir Kingsley Wood, thans minister voor de volks gezondheid en als minister van kolo niën Malcolm MacDonald, thans mi nister voor de Dominions. In de door deze verschuiving open gevallen posten zijn benoemd als minister voor de volksgezondheid Walter Elliot en als minister voor de Dominions Lord Stanley. Verder is John Colville benoemd tot staatssecretaris voor Schotland en Wallace tot financieel secretaris van de schatkist. Als parlementaire secretarissen zijn aangewezen:: Muirhead voor Indië en Birma, Balfour voor luchtvaart en Crosse voor het ministerie van handel. Naar men weet is op het beleid van Lord Swinton, die evenmin als Ormsby Gore zit ting had in het Lagerhuis, den laatsten tijd nogal eenige critiek geoefend. In een brief aan Lord Swinton, zegt de premier Chamberlain, dat hij hem gaarne in het kabinet had gehouden om te voltooien wat hij zoo grondig begonnen had. Hij moest echter met Swinton erkennen, dat het mi nisterie van luchtvaart wel altijd in het na deel moest zijn, indien de minister van lucht vaart niet zelf zijn beleid in het Lagerhuis kan verdedigen. In zijn ontslagschrijven aan Chamberlain herinnert Lord Swinton er aan, dat Cham berlain verscheidene malen zijn ontslag ge weigerd had, ondanks de politieke moeilijkhe den, die voortvloeiden uit het feit, dat de mi nister van luchtvaart zitting had in het Hoo- gerhuis en in het Lagerhuis het woord niet kon voeren ter verdediging van zijn ministe rie. Lord Swinton voegt hieraan toe, dat de uit voering van het uitbreidingsprogram voor de luchtmacht op een punt is gekomen, waarop een verandering van minister voor de lucht- voort weinig inconvenienten biedt. Swinton besluit derhalve af te treden, opdat de hem persoonlijk betreffende critiek geen hinder paal zal vormen voor de algeheele uitvoering van het expansieprogram en opdat voldaan worde aan den wensch van het Lagerhuis den Onduidelijke toestand aan den Loenghai-spoorweg. Churchill optimistisch over TsjecliO'Sloicakije Churchill, die Vrijdag j.l. het noen maal gebruikt heeft met Henlein, heeft in een te Bristol uitgesproken redevoering o.a. verklaard: Ik was zeer verheugd te ontdekken, dat de vooruitzichten op een vriendschappelijke regeling tusschen* de Tsjecho Slowaaksche regeering en de Sudeten Duitschers veel beter zijn dan ik verwachtte. Voortgaande verklaarde Churchill: Ik zie geen reden, waarom de Sudeten Duitschers niet vertrouwde en geëerde deelgenooten zou den kunnen worden in wat tenslotte de meest vooruitstrevende, meest democratische is van alle nieuwe staten in Europa. De bewoners van Tsjecho Slowakije zijn op het oogenblik in staat hun eigen moeilijkheden onder elkan der te regelen. Niemand kan voorspellen hoe lang dieze gezonde omstandigheden zullen duren. Om die reden vertrouw ik, dat beide partijen in Tsjecho Slowakije geen dag ver loren zullen laten gaan om tot een defini tieve regeling te komen door edelmoedige en wijze concessies aan elkander te doen. Frankrijk, De defensieleening overteekend De inschrijvingen op de eerste na tionale defensieleening zijn zoo groot dat zij verre de vastgestelde vijf mil liard overschrijden. Soetsjau spoedig door de Japanners bereikt? SJANGHAI, 17 Mei. De berich ten, die binnenkomen omtrent de laat ste gebeurtenissen aan den Loenghai- spoorweg, sprei- -> elkaar zeer stellig tegen. De Jap rs beweren, dat zij Siaohsien ingenomen hebben, waar na zij tot op 12 mijl afstand van Soetsjau gekomen zouden zijn, hoewel de Chineezen heftig tegenstand bie den. Volgens hen zou binnen een half etmaal in de buitenwijken van Soetsjau gestreden worden. Door de Chineezen worden alle Ja- pansche berichten zoo wordt uit Hankau gemeld over een doorbre ken ten Westen van Soetsjau en de insluiting van Chineesche troepen bij Soetsjau sterk overdreven genoemd. Het zou hier gaan om kleine wapen feiten van op zich zelf staande onbe langrijke afdeelingen. Deze gemotoriseerde afdeelingen zouden uit het zuiden en het noorden naar den Loenghai spoorweg gerukt zijn om een paniek teweeg te brengen, wat echter niet gelukt zou zijn. Vrijdag reeds, zoo heette het, is een Ja- pansche afdeeling uit het noorden bij Hang- sjen aan den spoorweg gekomen; den Zon dag daarop hebben achthonderd man ver sterkt door twaalf tanks een poging gedaan Tangsjen van het zuiden uit te bereiken. Twintig K.M. ten Zuiden van Tsjangsjen zou deze afdeeling in een hinderlaag der Chi neezen geraakt zijn, waaruit slechts 200 Ja panners er levend vandaan zijn gekomen. De tanks waren allen verloren gegaan. Op Maandagmorgen is een derde Japansche afdeeling 2500 man sterk, uit het Zuiden op Tangsjen aangerukt, doch reeds bij Joents- jeng 70 K.M. ten Zuiden van Tangsjen werden zij tegengehouden. Daar Mengtsjeng, dat 80 K.M. Zuidelijker ligt, geheel door de Chineezen omsingeld is, betreft het hier dus een af deeling Japanners, die geheel is ingesloten, die geen verbinding heeft met de Japansche hoofdmacht in het Zuiden. De hoofdmacht tracht te vergeefs langs den spoorweg van Tsingpoe Noordelijk naar Soetsjau te komen, doch deze troep is nog niet verder gekomen dan Koetsjcn, 110 K.M. ten Zuiden van Soetsjau. Hoewel men hier dus van meening is, dat Soetsjau nog geen gevaar loopt, gelooft men toch dat de Chineesche legerleiding er mis schien de voorkeur aan geven zal de stad op te geven en de troepen te voegen in het westelijk verloopende front. Men gelooft dat dit terugtrekken geschieden kan zonder veel verliezen Chineesche veroveringen in Zuid-Sjansi. Uit Sjansi wordt in Hankau vernomen, dat de Chineezen in Zuid-Sjansi de steden Loeanfoe, Kauping cn Loetsjen bezet heb ben (United Press). minister van luchtvaart in zijn midden te zien. De positie van lord Wïntcrton.. Lord Winter ton zal lid van het kabinet blij ven als kanselier van het graafschap Lan caster. Hij zal echter niet meer de functies hebben van vertegenwoordiger van den mi nister van luchtvaart in het Lagerhuis, aan gezien de nieuwe minister van luchtvaart in het Lagerhuis zitting heeft. Tsjech o»SloTvakï;je Nachtelijke brand ver woest een hotel. Reeds 25 lijken geborgen. ATLANTA (Georsia) 16 Mei. Een brand van ontstellenden omvang heeft gewoed in het Stationshotel te dezer stede. Reeds zijn 25 lijken uit de puin- hoopen te voorschijn gehaald. Men schat het aantal personen, dat zich in het gebouw bevond toen het vuur uit brak, op 60 a 75. Slechts enkelen daarvan konden gered worden. Plafonds stortten in Het vuur ontstond in het sousterrain van het hotel. Er was een lift in het gebouw en de liftkoker heeft gemaakt, dat het vuur zich zoo snel verspreiden kon. De tocht daarin was zoo groot, dat het vuur als het ware omhoog gezogen werd. Spoedig stonden alle verdie pingen in lichter laaie. Geheele plafonds vie len omlaag en bedolven de ongelukkigen, die opgesloten door het vuur geen anderen uitweg meer hadden dan een sprong naar buiten, voor velen van zes of negen meter hoogte. Spoedig breidde het vuur zich uit en ook het aangrenzende gebouw, een café werd aan getast. Verscheidene personen zijn ook hier gewond. Ten zeerste werd het reddingswerk en vooral een onderzoek naar de slachtoffers bemoeilijkt door het feit. dat het vijf verdiepingen hooge gebouw grootendeels was ingestort. De slacht offers werden vrijwel allen gevonden In nacht- kleeding, daar zij in den slaap verrast zijn. Velen vond men dood op straat liggen. Zij wa ren omgekomen bij een poging, zich door een sprong uit het venster te redden. Het brandalarm is gegeven door een spoor wegarbeider. Deze zag het vuur door het café naar buiten dringen en stelde dadelijk het alarmsein in werking. Hij vertelde over deze eerste oogenblikken zijn ervaringen. Verschrik kelijk was het oogenblik, dat hij een man uit de bovenste verdieping omlaag zal springen. Eenige personen wisten zich te reddeen door in het springzeil der reddingsploeg te springen. Van hen, die daartoe niet meer in de gelegen heid waren, moet echter worden aangenomen, dat zij omgekomen zijn. Het is uitgesloten, dat er nog gewonden gevonden zullen worden. De toestand van vele slachtoffers is van dien aard, dat men hen nimmer zal kunnen identificeeren. (United Press PLECHTIGHEID VOOR DEN NIEUWEN VORST VAN LIECHTENSTEIN". VADUZ. 14 Mei (Havas). De prins-regent en troonopvolger van het vorstendom Liechtenstein, Franz Joseph, is plechtig in de hoofdstad Vaduz ontvangen Duizenden stonden voor het, raadhuis, waar de burgemeester hem welkom heette. In rede voeringen werd uiting gegeven aan den wensch naar politieke onafhankelijkheid en trouw aan het vorstenhuis. LIJK VAN VON PAPEN'S SECRETARIS GEVONDEN. Een te Heinburg nabij d<" Oostenriiksch- Tsjecho-Slowaaksche gren^ uit den Donau opgehaald lijk. is door de Weensche politie Verkend als dat van baron Von Ketteler. den vroegeren secretaris van Von Papen en atta ché der Duïtsche legatie te Weenen. wiens verdwijnen eenigen tijd geleden gemeld werd. Vaticaan erkent «Ie wettelijkheid van liet bewind-Franco. Nuntius benoemd. Naar Reuter meldt, heeft de Paus een nuntius benoemd bij de regeering van Franco en de Nationalistische re geering van Spanje aldus de jure erkend. Tot ambassadeur bij den H. Stoel is benoemd oud minister Jose Yanguas. ERNSTIGE BOTSING IN PALESTINA. JERUZALEM, 16 Mei (D.N.B.—A.N.P.). Bij een hevige botsing tusschen Arabiei^n en politie werden 23 Arabieren gedood. Een der bij de gevechten gewonde Engelschen is aan zijn wonden bezweken. Geeu laud tussclien Groenland en Spitsbergen. Fata Morgana-eilanden doen hun naam eer aan. Een Deensche expeditie heeft onder leiding van Lange Koch een vlucht rondom Pearv- land gemaakt. De vlucht duurde 11 uur 35 minuten. Vastgesteld werd, dat tusschen Groenland en Spitsbergen geen land te vin den is. De expeditie heeft geen spoor kunnen ont dekken van de z.g. Fata Morgana-eilanden, die zich in het onderzochte gebied zouden moeten bevinden. Tragisch incident op zee. Vier man als gevolg er van omgekomen. Maandag is te Londen uit Baltimore het Amerikaansche stoomschip „City of Norfolk" aangekomen, aan boord waarvan zich Zater dagavond. toen het schip het Kanaal binnen voer, een tragisch incident heeft voorgedaan. Een der leden van de bemanning viel een van zijn kameraden aan, die aan de opgeloo- pen verwondigen bezweek. De aanvaller sprong overboord en drie man. die een boot hadden uitgezet om hem te redden, verdronken als gevolg van de ruwe zee. De strijd aan liet front van Teruel. Nationalistische troepen bezetter^ eenige dorpen. TERUEL, 17 Mei. (Van den United Press- correspondent.) Ondanks het uiterst ongun stige weer, zoo wordt officieel meegedeeld, zijn de nationalistische colonnes aan het zuidelijk Teruelfront opgerukt tegen de republikeinen en aan de overzijde van den 2000 meter hoo- gen Penarroya-berg ten zuiden van Allepuz hebben zij een aantal dorpen ingenomen, n.l. Valde Linares, Valacala de la Selva, het laat ste ligt nog slechts 14 mijl van het belangrijke knooppunt Mora de Rubielos af. Hoewel de republikeinen daar vertwijfeld tegenstand bieden hebben de Nationalisten de verovering van het gebied ten zuidoosten van Teruel voortgezet. Het wordt thans be vestigd, dat de regeering ten noorden en zui den van Corbalan dezelfde brigades heeft ge concentreerd, die in begin December Teruel hebben aangevallen en daarop verplaatst wer den naar Opper Ar agon. Deze troepen zijn hier thans opnieuw in het vuur gebracht in een poging den nationalistischen opmarsch naar den hoofdweg van Teruel naar Sagunto tegen te houden. De militaire leiders der nationalisten mee- nen, dat de bezetting van het gebied langs den linkeroever van de Mijares bij gunstig weer niet veel tijd zal vragen hoewel, indien het noodlg mocht blijken dat het geheele gebied tusschen de Mijares en de kust tot Castellon veroverd wordt, nog 3000 K.M. bezet moeten worden. (United Press). Luchtaanval der republikeinen. Uit Madrid 16 Mei. Union-Radio deelt mede, dat de luchtmacht der regeering op den 14den Mei een aanval heeft gedaan oo het vliegveld van Caudete, waar 25 op den "grond staande Fiattoestellen werden gebombardeerd. Men zag den geheelen dag rookwolken opstijgen, waaruit blijkt; dat de toestellen geheel vernield waren. Bij een luchtgevecht in de buurt van Sagunto is een toestel der opstandelingen neergeschoten. De United Party en haar bestrijders. Londen, Mei. IN de Zuid-Afrikaansche Unie worden op 18 Mei verkiezingen gehouden. Men ver wacht over het algemeen dat de hui dige regeeringspartij, de United Party, aan het bewind zal blijven. Deze partij, die geleid wordt door generaal Hertzog (den pre mier!, en generaal Smuts (plaatsvervangend premier en minister van justitie), heeft de Unie gedurende de laatste 5 jaar bestuurd. Het Zuid-Afrikaansche parlement telde bij haar ontbinding 115 leden der United Party, 20 leden der National Partij, 6 leden der Labour Party en 5 leden der Dominion Party. Terwijl ook ditmaal een algeheele overwin ning der United Party wordt voorspeld staat daar echter tegenover, dat de twee extremis tische partijen, de Nationalistische en de Do minionparty zeer waarschijnlijk hun aantal zetels zullen uitbreiden. De United Party is het resultaat van de coalitie in 1933 van de partij van Hertzog en van die van Smuts. Zij vertegenwoordigt de meening, dat de toekomst van Zuid-Afrika het best verzekerd is door een fusie van gema tigde elementen der Engelsch en Afrikaansch sprekende personen. De United Party kan met voldoening op de resultaten van haar be wind terugzien, want budgetsurplus op budget- surplus volgden elkander op. De belastingpo- litiek der regeering heeft haar in staat ge steld de industrie van het goudwinnen ook bij armere ertsen mogelijk te maken en zij kon aldus de werkverschaffing vergrooten. Daarnaast werden groote publieke werken uitgevoerd en ook wat het probleem der kleur lingen betreft, heeft zij aanzienlijke vorde ringen gemaakt. Bij de oplossing van dit précaire probleem heeft de regeering zich ge baseerd op het verstrekken van grond aan de kleurlingen voor kolonisatie. Verder werd het recht van den inboorling zich te ontwikkelen erkend, maar de Europeanen blijven een be voorrechte positie innemen. Voorts zijn er re presentatieve raden van kleurlingen ingesteld en met hun meening wordt, indien gevallen den kleurlingen betreffend voor het parle ment komen, rekening gehouden. Daartegen over staat, dat de inboorlingen door de Colour Bar Act Kleurlingenwet) uitgesloten zijn van den arbeid van geschoolde en semi-geschoolde arbeiders; zij mogen zich na 10 uur des avonds niet meer op straat vertoonen en kun nen uit de steden worden verwijderd, indien hun werkkrachten niet van noode zijn. Wat de relaties tusschen de Engelsch- en Nederlandsch-sprekende elementen betreft, het is nog niet lang geleden, dat het Afri- kaansche volkslied „Die Stem van Suid-Afri- ka" gelijke rechten heeft verkregen naast het „God Save the King" en dat de Troonrede in Februari door den gouverneur-generaal Sir Patrick Duncan in eigen persoon in het par lement eerst in het Engelsch en daarna in het Afrikaansch werd voorgelezen. De United Party is voorstander van het handhaven der huidige constitutioneele posi tie van de Unie als Britsch Dominion, doch bovendien erkent zij het volle recht van elk lid om voor een verandering in den regee- ringsvorm 'te pleiten. In dit verband ver klaarde de premier onlangs, dat slechts een dwaas heden ten dagen 'n republiek kan wen- schen. Deze meening wordt door gen. Smuts ten volle gedeeld, want hij zeide onlangs, dat een politiek van isolatie voor de Unie onmo gelijk is en dat zij, om haar eigen bestwil, trouw moet blijven aan haar machtige vrien den (waarmede hij Groot Brittannië bedoelt). Dit verklaart tevens de loyale samenwerking met Engeland in imperiale kwesties als bijv. de marinebasis van het Imperium te Si- monstown in de nabijheid van Capetown. De Afrikaansche Unie heeft de verdediging daar van in tijd van nood op zich genomen. Bo vendien verklaarden de ministers, dat Afrika gereed en in staat is om alle indringers terug te werpen. De twee bitterste tegenstanders der United Party zijn de extremische partijen n.l. de Na tionalistische Partij en de Dominion Partij, die verder niets met elkaar gemeen hebben. De Labour Partij wordt als onbelangrijk be schouwd en lijdt bovendien aan innerlijke verdeeldheid. De Nationalistische Partij onder dr. Malan is voorstander van exclusief Afrikaansch na tionalisme. Zij wenscht dat Zuid-Afrika een republiek, onafhankelijk van het Imperium ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC En voort liep Thijs, speurend naar een spoor van Dickie. Doch hij zag niets anders dan wat pootjes van allerlei konijnen, die den nacht op dat punt hadden doorgebracht. Nou. ik hoop niet, dat Dickie in dien tusschentijd door de een of ander in een konijn is veranderd, net zooals indertijd Alasius in een eend. Hahahaha. toch was dat niet slecht! Stel je voor, dat ik me nou bijvoorbeeld even kon veranderen in een leeuw of zooiets. Dan zou iedereen bang voor me zijn en dan behoefde ik nooit meer te vechten! Nou. Dickie, waar zit je nou!? Eindelijk zag hij een figuur zitten op een paddestoel, terwijl een nog grootere paddestoel achter hem stond. Toen Thijs naderbij kwam. zag hij, dat het een kabouter was. Hee, Zwartmuts. hoe gaat het met jou? Blij, je weer eens te zien! Zeg. moet je eens hooren. En Thijs vertelde het geheele geval in geuren en kleuren aan Zwartmuts. Dat hij Dickie aan het zoeken was enzoovoort. Of Zwart muts hem helpen kon? zal zijn en bestempelt de politiek der regee ring tegen den inboorling als „te edelmoedig". Zij eischen, dat Zuid-Afrika bij eventueele conflicten in Europa neutraal blijft, wat o.a. beteekent herziening van de Simonstown- overeenkomst. De partij is tevens anti-semi- tisch. Haar kracht is voornamelijk gefundeerd op het beroep, dat zij op de boeren en op de arbeiders der industrie doet. Aan de eersten belooft zij verlichting van de lasten op de hy potheken (de fondsen daarvoor zullen door belasting op de mijnen worden opgebracht), terwijl den laatsten minimum-loonen worden beloofd. Aan den anderen kant staat de Dominion Party, die 100 procent pro-Engelsch is. De partij zou zoo wordt beweerd menig mili tant aanhanger onder de Engelschsprekende burgers hebben gewonnen door de beslissing der regeering, dat het „God save the King" niet langer meer de eenige nationale hymne van de Unie is. Zij beweert bovendien, dat generaal Hertzog in zijn hart een republikein is. Verder propageert zij als haar meening, dat de kosten van het levensonderhoud in Zuid-Afrika veel te hoog zijn, hetgeen haar nog meer supporters moet aanbrengen. Ten slotte streeft zij o.a. naar regeeringssubsidie voor den export van mals, boter en andere producten en dat terwijl er momenteel een tekort aan levensmiddelen in Zuid-Afrika valt te constateeren. (United Press) (Nadruk verboden). DADIO PROGRAMMA WOENSDAG 18 MEI 1938. HILVERSUM I 1875 M. en 415.5 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (Gr. platen). (Om 8.15 Berichten). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Zang met pianobe geleiding, en gramofoonmuziek. 12.15 Gra mofoonmuziek. i Solistenconcert en gra mofoonmuziek. Gramofoonplaten. 2.25 Utrechtsch Stov .artet en gramofoonmu ziek. 3.30 Gramoioonmuziek. 3.45 Zang en viool. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de kinde ren. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.30 Taallessen en causerie over het binnenaanvaringsregle- ment. 7.00 Berichten. 7.15 Land- en tuinbouw praatje. 7.45 Reportage. 8.05 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Orgelspel. 9.00 Causerie „Toerisme en kunst". 9.30 NCRV- Salonorkëst. 10.00 Berichten ANP., 10.05 Cau serie voor amateur-fotografen. 10.20 Vervolg concert. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg concert. 11.30 Gramofoonmuziek. ca. 11.50 12.00 Schriftlezing. C HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO. cn 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berich ten.) 9.30 Wenken voor de keuken. 10.00 Mor genwijding. 10.20 Uitzending voor Arbei ders in de continubedrijven. 11.30 Causerie „De besteding van de vrije tijd". 12,00 Gra mofoonmuziek. (Om 12.15 Berichten).' 12.45 -1.45 VARA-orkest 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen, 5.30 Esme- ralda-septet, m.m.v. soliste. In de pauze: Re portage. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.06 Koor zang. 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP.. VARA-Varia. 8.15 „Sylvia"-Amuse- mentsorkest. 8.45 Radio-tooneel. 9.15 „En nuOké": 10.30 Berichten ANP., 10.35 Harpvoordracht. 11.00 „Sweetness and Rhytm" concert. 11.16 Fragmenten uit de operette „Das ministerium ist beleidigt". 11.4512.00 DROITWICH. 1500 M. 11.2011.50 Gramofoonmuziek. 12.05 Re portage. 12.35 BBC-Variété-orkest. 1.05 Gra- mofoonmuzoea. 1.502.20 Klein-orkest. 3.10 Het John McArthur Kwintet. 3.35 Sectie van het BBC-Northern-Ireland-Orkest m. m. v. solist. 4.05 Causerie over hobbies. 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoonmuziek. 5.20 Henry Hall en zijn orkest, 6.50 Causerie over schooluitzen- dingen. 6.20 Ber. 6.40 Landbouwpraatje. 7.00 BBC-Harmonie-orkest, mm.v. solist. 7.50 De BBC-Singers. 8.20 Geraldo en zijn orkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie „The early days of wireless", 10.00 Orgelspel. 10.25 Inleiding volgende uitzending. 10.30 4de acte „Das Rheingold", opera. 11.20 Nachtegalen- zang. 11.30 Oscar Rabin en zijn Romany Dan ce Band. 11.5012.20 „Swing time" (Gr. pi.) RADIO PARIJS. 1648 M. 8.10, 8.559.05, 10.30 en 11.20 Gramofoon muziek. 12.35 Jane Evrara's orkest. (Om 1.50 Zang). 3.05 Pianovoordracht. 3.20 Zang, 4.20 Zang 4.35 Pianovoordracht. 5.20 Giardino-or- kest. 8.50 Viool en piano. 9.20 Variété-pro gramma. 10.5011.05 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 6.30 Omroeporkest. 8.50 N.S.D.A.P.-orkest. 12.20 Militair concert. 1.35 Gramofoonmu ziek. 2.30 Populair concert. 4 50 Omroepor kest en pianoduo. 5.50 Cembalovoordracht. 7.30 Weensch Symphonie-orkest m.m.v. so list. 9.20 Koorconcert. 9.50 West-Duitsch strijkkwartet en solisten. 10.35 Gramofoon muziek. 10.50 Omroepkleinorkest en solisten. 12.203.20 Danziger Landesorkest. BRUSSEL, 322 M. 12.2r ••amofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepc kest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 1 .0 voordracht. 6.50 Gramofoonmu ziek. 7.20 Omroepdansorkest. 8.20 Omroep- symphonie-orkest en soliste. 9.50 en 10,50 11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roepkleinorkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepsalonorkest. 5.50 Vioolvoordracht. 6.05 Vervolg concert. 6.35, 7.05 en 7.35 Gramo foonmuziek 8.20 Omipepkleinorkest cn so list. 8.50 R iiotooneel. 9.35 Vervolg covert- 10.30 en 11.20 Gramofoonmuzi— DEUTSCH1 >SENDER 1571 M. 7.20 Omoeporkest..— 8.20 Omroep-JMMS- orkest en solisten. 9.20 Koorconcertê 9.50 Gramofoonmuziek. 10./' "^"richten. 10.50 Karl Ristenpart's Kamero» 11 05 Bcr., 11.20 Omroepkleinork en 12.20—2.20 Omroepdansorkeste balalaika .intet cn vo caal duo. (1.15—1.26 Tijdsein).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6