Haarlem's Dagblad Een Gevallen Muur. Ambassadrice. Z.H.P. BEHANGSELS Verplichte arbeidsdienst op komst? Aantal oude misdrijven opgehelderd Het belangrijkste §5e jaargang No, 16812 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij .N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgirodienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. TelefoonDirectie 13082, Hoofdred. 15034 Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 Admin. 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM EIS ROBERT PEEREBOOM HoofdredacteurROBERT PEEREBOOM Woensdag 18 Mei 1938 Abonnementen per week f 0.25. p. maand f 1.10. per 3 maanden f 3.25. franco per post f 3.55. losse nummers 6 cent per ex. Adverteatiën: 1-5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames f 0.60 per regel» Regelabonnemeutatarieven op aanvraag. Vraag eo aanbod 1-4 regels f 0.60. elke regel meer f 0.15. Groentjes sie rubriek. Er is een muur in Rotterdam gevallen, zoo maar midden op den dag. Hij heeft een heel groepje menschen gedood, menschen van ver schillenden leeftijd die daar toevallig voorbij kwamen en elkaar heelemaal niet kenden, behalve een moeder en haar kind. Nu blijkt dat het de schuld van de gemeente Rotterdam is. Die muur is indertijd, bij de verbreeding van de Valkensteeg, blijven staan omdat men „het verleenen van uitpad aan de eigenaren van de aangrenzende perceelen wil de kunnen beheerschen". Dit is een beetje raar Nederlandsch, maar u begrijpt het wel. We krijgen allemaal voldoende officiëele stukken thuis om meestal te kunnen raden wat er in staat. In dit geval wilde het ge meentebestuur van Rotterdam er wat voor de gemeente aan verdienen als iemand een uit gang uit zijn huis in de Valkensteeg wou maken. Maar de muur die de gemeente handhaafde was te groot om op den duur vrij te kunnen staan. Dat geeft zij nu toe. Het is betreurens waard, zegt zij en schildert dan in haar stroe ve overheidstaal, hoe die muur bepleisterd werd en hoe men dacht dat-ie verankerd was aan den muur ernaast en dus steeds meer ver trouwen in hem kreeg. Terwijl het verkeer van de twintigste eeuw langs hem voortdreun- de in immer heviger intensiteit, tweeëntwin tig jaren lang In 1936 kwam er een laatste kans. Een ijverige politie-agent zag een „insnijding" boven aan den muur en rapporteerde die aan de bouwpolitie. De bouwpolitie stelde een on derzoek in maar zag geen gevaar in het geval. Haar trof evenwel het feit, dat de muur res sorteerde onder de onderhoudsafdeeling van den Technischen Dienst. Zij deelde dit mede aan den Technischen Dienst, maar die mede- deeling is zoekgeraakt. Dit verklaart dat sindsdien de muur niet werd gecontroleerd. Men was hem vergeten. Ambtelijk bestond hij niet meer. Tot hij omviel en zeven menschen doodde. B. en W. van Rotterdam deelen nu aan den gemeenteraad mede dat huns inziens het leed, dat door het ongeluk is veroorzaakt, van de zijde der gemeente zooveel mogelijk zal moeten worden verzacht. Zij achten zich ook ge drongen, door de noodlottige gebeurtenis ge waarschuwd, een onderzoek te doen instellen naar alle daarvoor in aanmerking komende bouwwerken. Dit zijn ruiterlijke erkenningen en die kan men waardeeren. Iedereen maakt fouten en dus maakt de gemeente Rotterdam ze via haar beambten, ambtenaren en bewindslieden ook. Weinig dingen zijn trouwens kinderachtiger dan uit een dom prestige-idée een gemaakte fout te gaan verdoezelen. B. en W. van Rot terdam hebben die bekrompenheid vermeden. Hun besluit tot het instellen van een alge meen onderzoek „naar alle daarvoor in aan merking komende bouwwerken" geeft evenwel meer te denken. Blijkbaar is het Rotterdam- sche zelfvertrouwen ten aanzien van de vei ligheid van gebouwen deerlijk geschokt. Men vertrouwt zijn eigen diensten niet voldoende om aan te nemen dat de muur in de Valken steeg, die niet onder toezicht stond, een uit zondering was. Dit klinkt niet zoo best en ik kan mij voor stellen dat straks de Rotterdamsche gemeen teraad inzage van het rapport over het alge- meene onderzoek zal vragen. Want als er ver scheidene losse muren mochten staan te tril len tot het moderne verkeer hen vellen zal. als er wellicht eenige- gebouwen de instorting nabij zijndan wordt de Rotterdamsche zaak veel ernstiger. Als er veel briefjes van de bouwpolitie aan den technischen dienst zouden zoekgeraakt zijn zou dit geen men- schelijk aanvaardbaar blundertje meer zijn, maar een janboel. En dan zouden er menschen ontslagen moeten worden. Ik hoop dus maar dat het met dat onder zoek zal meevallen en dat B. en W. zich wat te somber over hun eigen diensten uiten. In- tusschen zullen wellicht meer stadsbesturen zich genoopt voelen, hun losse oude muren en gebouwen eens zoo maar onder de roos te laten nakijken. Men kan het nooit weten. R. P. Door zijn eigen auto overreden. Doodelijk ongeluk te Mijdrecht. MIJDRECHT, 18 Mei. Dinsdagavond om zes uur wilde de heer J. van de Vaart, alhier, met den slinger den motor van zijn auto op gang brengen. Toen hij hiermede bezig was, zette de wagen zich plotseling in beweging, blijkbaar doordat de rem was los geschoten. De heer v. d. V. kwam onder zijn voertuig te recht en werd ernstig gewond. In den loop van den avond is hij aan de gevolgen van het on geluk overleden. Franscke koloniale leger wordt versterkt. Mededeeling van den minister van Koloniën PARIJS. 18 Mei. De minister van kolo niën heeft aan de ander hem staande kolo niale autoriteiten aangekondigd, dat de sterkte van het Fransche koloniale leger aan zienlijk verhoogd moet worden. Deze aan wijzing geldt Indo-China, Centraal- en West- Afrika. iUnited Press) (In de Vereenig de Staten wordt overwogen een vrouwelijk am bassadeur te benoemen, hetgeen voor de eerste maal ter wereld zou zijn, ofschoon er wel vrouwe lijke gezanten zijn geweest Een vrouwelijk ambassadeur, Dat is nog nimmer voorgekomen, Door mannen wordt te kust en keur. Die functie dolgraag aangenomen. Daardoor kreeg nooit een vrouw een kans, Zoo'n hooge post eens te bezetten, Amerika breekt blijkbaar thans Met deze ongeschreven wetten. Men kan er stellig wel op aan, Dat zij, strict letterlijk bekeken, Een gunstiger figuur zal slaan, Bij dat van mannen vergeleken. En iets, niet letterlijk bezien, Beschouwt de mensch, dat spreekt, figuurlijk, Figuurlijk is ze ook mitsdien Den man de baas, dat is natuurlijk. Het ambt ambassadeur vergt veel Talenten in de kunst van 't praten, Men kan dat, over het geheel, Gerust aan vrouwen overlaten. En wat men verder van haar verg', Op 't punt van slimheid bij het spreken, Een vrouw is duizend mannen t' erg, Dat is door eeuwen heen gebleken. Het is een intressant geval, Ambassadeur als ambt voor vrouwen, Vraagt u mij of het slagen zal? Ik durf niet anders dan 't vertrouwen. P. GASUS. ANEGANG 28 TELEFOON 18800 STEEDS HET NIEUWSTE (Adv. Ingez. Med.) Wil Engeland tegemoetkomen aan de Duitsche koloniale verlangens? Regeling der Centraal Europeesche kwesties als voorwaarde. MALCOLM MACDONALD, de nieuwe Britsche minister van koloniën. LONDEN 18 Mei. Men hecht eenige belee- kenis aan het feit, dat op het oogenblik, dat Malcolm Macdonald benoemd is. de conser vatieve bladen en met name Beaverbrook's Evening Standard een campagne beginnen voor de teruggave van de koloniën aan Duitschland. Bij de "bespreking van de taak, die den nieuwen minister van koloniën wacht, merkt de Evening Standard op: „De minister ziet zich voor twee belangrijke problemen ge plaatst. Dit zijn Palestina en de kwestie der vroegere Duitsche koloniën, die ons als man daat gegeven zijn. Nimmer had ons land zich deze verantwoordelijkheden moeten laten op dringen en thans moet men zoo snel mogelijk een regeling treffen". Men ziet hierin een aanwijzing, dat Cham berlain bereid is Hitier „een plaats onder de Afrikaansche zon" te geven als hij bereid is de kwesties binnen Europa te regelen, met in begrip van de Sudetenkwestie. (United Press). Er zouden confessioneele en neutrale kampen komen. DEN HAAG 18 Mei (A. P. B.) Naar wij van welingelichte zijde vernomen, wordt thans in regeermgskringen de invoering in ons land van een verplichten arbeidsdienst voor jeugdige werkloozen, ernstig overwogen. Een en ander zou niet om economische rede nen geschieden, ten einde de werkloosheid te verminderen, dan wel om sociaal-paedagogische motieven waarbij o.a. sterk rekening wordt gehouden met de toenemende criminaliteit onder jongeren. Volgens ingewijden heeft het systeem van de reeds in ons land door verschillende orga nisaties opgerichte vrijwilligers-kampen niet het gewenschte resultaat opgeleverd. Men zou thans tot het inzicht zijn gekomen, ook in ons land tot eenigerlei oplossing van het onderhavige probleem te komen, door in voering van verplichten arbeidsdienst. Men houdt rekening met de groote tegen kanting, die men in ons land zeker zal ont moeten in verband met de verschillende gees telijke stroomingen om tot de inrichting van algemeene werkkampen te komen. Vandaar dan ook, dat men ter bevoegder plaatse over weegt Katholieke. Christelijke en neutrale kampen in verschillende deelen van ons land te doen oprichten. Rijksrecherche heeft verschillende arrestaties verricht. Zaak door Bloemendaalsche politie aan het rollen gebracht AMSTERDAM, 18 Mei, (A.P.B.) Onder lel- ding van den Procureur-Generaal te Amster dam stelt de Rijksrecherche sinds geruimen tijd een uitgebreid onderzoek in naar tal van onopgehelderde misdrijven, waarvan meer dere reeds jaren geleden in de hoofdstad werden gepleegd. Een en ander is het gevolg van de arresta ties, welke destijds door de Bloemendaalsche politie werden verricht en waardoor een be ruchte ploeg Amsterdamsche „zware jongens" die reeds lang de omgeving onveilig hadden gemaakt, achter slot kwamen. Een der da ders, die inmiddels tot circa acht jaar ge vangenisstraf werd veroordeeld, heeft tijdens de verhooren te Bloemendaal, aanvankelijk uit represaille jegens een zijner „kameraden" uit een oude zaak, verschillende te Amster dam gepleegde misdrijven, tegenover de po litie te Bloemendaal békend. Van het een kwam het ander, zooals het in dit soort zaken gewoonlijk gaat. Zóó om vangrijk was het feitenmateriaal tenslotte, dat de Officier van Justitie te Haarlem de hulp van de Rijksrecherche moest inroepen. Sindsdien ls de Rijksrechercheur Wooning met het onderzoek in de verschillende Am sterdamsche zaken belast. Bij de reeks van vele tientallen misdaden, waarin thans klaarheid is gekomen, zijn meerdere feiten, die reeds zijn verjaard, ter wijl andere destijds werden gepleegd, door personen, die inmiddels met succes werden gereclasseerd. Binnenkort zullen een reeks van dit soort zaken voor de Amsterdamsche rechtbank worden behandeld. De belangrijkstee zaak. waarin thans dé Rijksrecherche ijverig speurt is de nimmer opgehelderde groote inbraak bij den Am- sterdamschen juwelier Davidson op den Nieuwendijk. In Februari 1927 werd op een avond toen de eigenaar van de zaak zich even voor een wandeling uit zijn huis had begeven, in een periode van nog geen uur, voor circa 24.000 gulden aan goud en ju- weelen bult gemaakt. Er werden geen sporen van braak gevon den. De „jongens" schijnen reeds lang ln het bezit van valsche sleutels te zijn ge weest en rustig het meest geschikte moment voor de uitvoering van hun plannen te heb ben afgewacht. De eigenaar der goederen, die tegen dief stal door braak was verzekerd, leed aanzien lijke schade, aangezien de verzekeringsmaat schappij de schade niet uitbetaalde wegens het ontbreken van eenlg spoor van „in braak". Hoewel de politie van het bureau War moesstraat destijds onder leiding van Com missaris Heeroma op een bepaald ploegje menschen uit de onderwereld ernstige ver denking had en bij een van hen zelfs een huiszoeking weri verricht, mocht het haar nimmer gelukken de daders of de gestolen goederen in handen te krijgen. In deze zaak zijn enkele weken geleden en kele aanhoudingen verricht. Hetzelfde drie tal, dat ruim elf jaar geleden van dezen dief stal werd verdacht is ook thans weer in deze aangelegenheid gehoord. Het zijn een zekere P. k., de vermoedelijke hoofddader, die zich in de strafgevangenis te Amsterdam bevindt en twee anderen, de Amsterdammers t. K. en S. Hoewel het drietal geruimen tijd aan den tand is gevoeld en de beide mannen, die op vrije voeten waren, eenigen tijd in voorar rest hebben gezeten, heeft men deze laat ste thans voorloopig weer los moeten laten, bii gebrek aan voldoende bewijs. Men heeft met z.g. „oude jongens" te doen, die elkaar niet spoedig verraden, temeer, daar ook de vermoedelijke heler der goede ren van weleer onlangs werd veroordeeld en zijn straf daarvoor thans ondergaat, ver moedt de Rijksrecherche evenwel binnen niet al te langen tijd de noodige bewijzen op ta fel te kunnen brengen, teneinde het drietal, eventueel respectievelijk ook den heler, als nog te kunnen vervolgen. Indien zij daarin slaagt, mag van een mooi succes gesproken worden, temeer waar deze zaak zeer binnenkort door het verstrij ken van den betreffenden termijn (12 jaarï verjaard zou zijn. De juwelier wacht dan allicht nog een bui tenkansje, wanneer zal komen vast te staan, op welke wijze de daders zijn binnengekomen Tenminste, als hij er in slaagt de verzeke ringsmaatschappij aan te toonen, dat zij verplicht ls de door hem geleden schade té vergoeden. Het conflict in de haringvisscherij. Katwijksche visschers verwerpen de voorstellen. (Men zie ook pag. 3) In Katwijk aan Zee heeft de afdeeling van den Ned. Bond van Chr. Fa'orieks- en Trans portarbeiders een druk bezochte vergadering gehouden in verband met het conflict in het haringvisscherijbedrijf. Het lid van het hoofd bestuur de heer J. van der Steen, verdedigde de bemiddelingsvoorstellen van het Hoofd bestuur inzake den tijd. dat de schepen tus- schen 2 reizen moeten binnenliggen, het werkgeld tijdens de Kanaalvisscherij en het aantal leden, waaruit de bemanning moet be staan. De vergadering was af en toe zeer rumoe rig en het bleek wel, dat de aanwezige vis schers het met de houding van het bestuur '•mg niet eens waren. Met groote meerderheid werden de be middelingsvoorstellen tegen het advies van het hoofdbestuur verworpen. VROUWEN VREDESGANG LN DEN HAAG. Groote deelneming uit Haarlem en omgeving. De vrouwen uit Haarlem en omgeving, die den vrede onder de volkeren wenschen. en dat zijn er gelukkig heel veel. hebben zich vandaag, zooals wc trouwens wel verwacht hadden, door het minder gunstige weer riet laten weerhouden om naar de residentie te trekken, teneinde aldaar mede te doen aan den grooten Vrouwen Vredesgang; om mede in een stille demonstratie, zonder onderscheid van godsdienstige of politieke overtuiging, haar wil tot vrede te uiten. Niet minder dan zeven groote auto'bussen stonden te twaalf uur op het Kennemerplein al gereed, om de vredesgangsters te vervoeren, die liever niet per trein wilde reizen. Ook nier heerschte een groote drukte, eer de dames, die voor het meerendeel met een witte bloem getooid waren, een plaats hadden gevonden. Te half één vertrok de stoet, om via het Plein, waar ook een groot aantal deelneemsters werd opgenomen, naar Den Haag te ver trekken. Op deze wijze gingen er ruim twee honderd. Maar de grootste bedrijvigheid heerschte toch zooals gewoonlijk in het Haarlemsche station. De leidsters hadden druk werk, om alle reizigsters uit Haarlem, Heemstede en Bloemendaal ruim duizend te voorzien van een deelnemingsbewijs en 'n witte bloem, het symbool bij uitnemendheid van den vrede. Onder groote belangstelling vertrokken de twee lange extra treinen te 1.03 en te 1.07 uur. Als de belangstelling uit andere plaat sen van ons land ook zoo groot is, zal het op Houtrust weer een indrukwekkende betooging worden. Een Nationaal Kegelconcours te Haarlem. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den Haarlemschcn Kegelbond. De Haarlemsche Kegelbond werd 26 April 1899 opgericht, zoodat in het voorjaar van het volgend jaar het 40-jarig bestaan gevierd zal worden. Zooals men weet is de Bond eigenaar van het gebouw in de Tempeliersstraat waarin uit stekende kegelbanen gevonden worden. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den Kegelbond te Haarlem een groot nationaal kegel concours te houden. Op 31 Mei wordt een vergadering van den Bond gehouden waarin de voorloopige plannen nader besproken zullen worden. GESTOLEN AUTO OPGESPOORD. De Haarlemsche recherche heeft aan die van Amsterdam assistentie verleend bij het opsporen van een Opel, die ten nadeele van een handelsreiziger te Bonn gestolen was. Het is gelukt, deze auto in een gerage in Haarlem te vinden. De motor- en chassisnummers ble ken veranderd te zijn, maar ook de origineele nummers werden gevonden. VERHOOGING VAN HET ZEDELIJK BEWUSTZIJN. De Ned. Vrouwenbond tot Verhooging van het Zedelijk Bewustzijn houdt Donderdag 19 Mei zijn jaarvergadering in café-restaurant Brinkmann. Groote Markt. Mevr. A. J. de LeeuwAalbers, zenuwarts, zal des middags een lezing houden over: „Maatschappelijke mislukking in verband met de puberteits-psychologie". Te half 4 is er gelegenheid tot bijwoning van het Orgelconcert in de Groote Kerk, bene vens tot bezichtiging van de kerk na afloop van het concert. HEPHZIBAH MENUHIN VERLOOFT ZICH MET DEN BROER VAN NOLA NICHOLAS. LONDEN. 18 Mei (A.N.P.i Toen ruim een week geleden bekend werd. dat Jehudi Menu- hin zich verloofd had met mej. Nola Nicholas uit Melbourne, verluidde reeds, dat zijn zus ter Hephzibah eveneens trouwplannen had. De heer Menuhin Sr. sprak dit niet tegen, doch wenschte zich er toch niet over uit te laten, wie de gelukkige zou zijn. Thans is bekend gemaakt, dat Hephzibah Menuhin binnenkort in het huwelijk zal treden met Lindsay George Nicholas, den oudsten zoon van den heer en mevrouw Ni cholas te Melbourne, den broeder derhalve van Nola Nicholas. De arrestaties, die na den Putsch in Brazilië werden verricht, strekten zich ook tot de vloot uit .De matrozen van een drietal oorlogs schepen werden ontwapend en een aantal hunner gevangen genomen. I Het woord is aan Gonia de Palajos: Sommigen schijnen groot als ze alleen staan en worden weer klein als zij tot dc menigte terugkeeren. President Vargas vaardigt de doodstraf uit. Revolutionairen van 11 Mei vallen er vermoedelijk niet onder. RIO DE JANEIRO, 18 Mei, President Var gas heeft een decreet afgekondigd, waardoor de grondwet gewijzigd wordt. Hierin wordt ver klaard, dat een aantal misdrijven met de doodstraf vergolden zullen worden, doch tevens wordt verklaard, dat daaraan geen terugwerkende kracht gegeven wordt. Hierdoor zxillen zij, die betrokken zijn bij de revolutie van 11 Mei dus, aldus meent men, niet door den dood bedreigt} worden. Het decreet ver biedt voorts levenslange gevangenisstraf en lijfstraffen, zooals geeseling. (United Press). Nationaal-socialistisehe activiteit in Joego-Slavië. Groot aantal arrestaties. BELGRADO. 18 Mei. Honderdvijftuig Duitschers. allen extremistische nationaal so cialisten, zijn in den loop van de vorige week, hoofdzakelijk in Vojvodina, gearresteerd we gens het verspreiden van illegale lectuur en het houden van openbare bijeenkomsten zon der toestemming van de overheid. Men veronderstelt dat deze jonge lieden dezelfde politieke rechten verlangen als de Sudeten-Duitschers. Semi-officieel wordt toe gegeven. dat eenige Duitschers in Kula. een stadje aan de overzijde van den Donau. ge arresteerd zijn. Zij zouden echter dadelijk weer vrijgelaten zijn (United Press). Onrust in Mexico duurt voort. Generaal Cedillo treedt uit het leger. Havas meldt uit Mexico City 18 Mei: Op verzoek van generaal Saturnino Cedillo heeft president Cardenas besloten hem zijn defini tief ontslag uit het Mexicaansche leger te verleenen. Divisie-generaal Cedillo. oud-minister van landbouw, wordt beschouwd als de voornaam ste eventueele tegenstander van president Cardenas en de eenige die in staat is om een gewapenden opstand te verwekken, zoo ver volgt Havas. Cedillo rekent op een krachtlgen kern aan hangers in den staat San Luis Potosi en wel ingelichte kringen verzekeren, dat hij over vloedige voorraden wapenen en munitie bezit. Telkens wanneer de toestand van Mexico in het binnen- of buitenland ernstig wordt gaan de blikken naar de „Haciënda de Las Palo- mas", het gewone verblijf van den generaal nabij San Luis. Op het oogenblik zijn de beweegredenen voor de openbare ongerustheid de volgende: 1. De verborgen, maar werkelijk aanwezige economische crisis als gevolg van de onteige ning van de bezittingen der petroleummaat- schappijen. 2. De verbreking der diplomatieke betrek kingen met Groot-Brittannië en de actie der buitenlandsche agitators, zooals de Ameri- kaansche tijdschriften onthullen. 3. Het feit. dat generaal Cedillo. die reeds een maand geleden tot leider der militaire operaties in den staat Michacan benoemd is, weigert Las Palomas te verlaten en naar zijn nieuwen past te gaan. voorwendende, dat hij ernstig ziek is. 4. De onthulling van belangrijke bespre kingen. waarvan het onderwerp geheim blijft, tusschen president Cardenas en verscheidene oud-presidenten der republiek en den gouver neur van den staat Puebla. de broeder van den tegenwoordigen minister van defensie. 5. Het feit. dat opnieuw troepen naar San Luis gezonden worden. Het schijnt evenwel, dat gezien de door de regeering getroffen voorzorgsmaatregelen, generaal Cedillo het oogenblik voor het verwekken van een op stand slecht gekozen heeft, aangezien het ver rassende effect zou gemist worden. HF.DEN: 12 PAGTNA'S pag. Verplichte arbeidsdienst op komst? 1 B. en W. van Rotterdam erkennen de schuld der gemeente aan dc instorting 3 De Nedcrlandsche uitgevers vragen een spoedige beslissing in de spellings kwestie. 3 De liaringreeders hebben de visschers in de gelegenheid gesteld te monsteren. 3 De nieuwe Belgische minister-president Spaak heeft gisteren zijn regeeringsver- klaring afgelegd. 4 De Chincesche stad Soetsjau wordt ernstig bedreigd. 4 Bij een botsing in den Londenschen ondergrondschen spoorweg zijn 6 per sonen omgekomen. 4 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Een gevallen muur. 1 .T H. de Bois: Kunst in Haarlem en daar buiten. 3 H. D. Vertelling: Visch hartstocht. 6 K. de Jong: R.K. Oratoriumvereeniging. 10 J. B. Schuil: Haarlem's Muziekinstituut. 11 Jhr. dr. J. C. Mollerus: Omzetbclasting- wet-perikelen. u Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op 9

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1