Haarlem's Dagblad Duellanten. Knevelarij. Weer vier Spanjaarden gevlucht. Het belangrijkste 55c Jaargang No. 16844 Uitgave I.onreng Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaveaen Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgirodienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082,Hoofdred. 15054 Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 Admin. 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zou- en Feestdagen HoofdredacteurROBERT PEEREBOO-W Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBER1 PEEREBOOM Vrijdag 20 Mei 1938 *honnementen per week f 0.25. p. maand f 1.10. per 3 maanden f 3.25. franco per post f3.55. losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclame» f 0.60 per regeL Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regela f 0.60. elke regel meer f 0.15. Groentje» zie rubriek. Parijs amuseert zich met de kans op een duel. De tooneelschrijver Henri Bernstein zou willen duelleeren met zijn collega tevens directeur van het Theatre Francais Emile Bourdet. Het is een heel pretje voor Parijs. Als de groote duellanten uit het verleden konden te- rugkeeren en aanschouwen, hoe hun eere- cultus verlaagd is tot reclamevertooning voor zelfingenomen vermaardheden en een derde rangs sensatie voor goedkoope boulevardbla den, zouden zij zich de pruiken afrukken en daarna de haren uittrekken. De ouwe glans van het duel is er af. Het wordt nooit meer wat het geweest is. Dat was nu wel niet zoo heel veel, maar het vond zoo'n prachtigen weerklank in de litteratuur en vooral in de opera. Het is in den loop der eeuwen zoowel prachtig beschreven als nobel geënsceneerd en op muziek gezet. Het heeft geïnspireerd tot zulke Rostandscbe verzen als Cyrano de Bergerac's verguizing van zijn eigen neus. Aan de duel-gedachte zijn vele der liefelijke. melodiën van de Latynsche operalitteratuur ontsproten. Maar nu hoeft men zulke schoone gevol gen niet meer te Verwachten. Het was al ja renlang mis met het duel en het wordt steeds misser. Wie zou zoo'n goedkoop spektakel nog tot kunstschepping kunnen vervoeren? Meer dan wat detective-romannetjes en een paar revue-moppen lijken er niet meer in te zitten. De aanleiding tot het thans hangende duel is op zichzelf al niet erg gelukkig. Bernstein heeft een Bijbelsch drama geschreven, ge- heeten Judith. De Comédie Frangaise heeft het nooit willen opvoeren het dateert van 1922 en haar nieuwste directeur, die Bourdet heet. wil al evenmin als zijn voor gangers. Daar hebben de beide heeren nu ruzie over gekregen en het heeft hun secon danten nogal wat moeite gekost, uit te ma ken wie de beleedigde was. Waaruit men zou moeten afleiden dat zij beiden het een en ander ten beste hebben gegeven. Enfin, nu is uitgemaakt dat Bernstein de beleedigde partij is. Dientengevolge heeft men hem de keus van het wapen gelaten en hij heeft den degen gekozen ofschoon hij al éen-en-zestig is en zijn tegenstander een jaar of twintig jonger. Maar ja: die moderne revolvers zijn wel wat erg trefzeker. Eigenlijk dacht men dat het duel vanmor gen plaats zou hebben. Maar er is nog geen bericht uit Parijs. Dus is het blijkbaar nog een beetje uitgesteld. Wel heeft de Tel. kunnen melden dat Henri Bernstein zich oefent op het platte dak van zijn eigen huis. De foto grafen hebben hem gekiekt van de daken van andere huizen af en is dat eventjes een mooie gratis reclame? Hoeveel zou zooiets in adver tentieregels kosten?oh Cyrano! Verslaggevers zijn er natuurlijk ook. En zeker ook wel de radio-reportagewagen van Radio-Paris, en wat menschen van de film. Dat is voor het journaal, nietwaar? Leuk als er wat „echt" vechten in komt naast al die Europeesche bewapeningen die zich wel steeds uitbreiden maar niks doen. En nou hebben'ze geheim- gehouden waar het duel zal wezen! Ja waarachies. ze hebben ook nog iets geheim gehouden. En dus moeten al de radio- en film- en boulevardblad-kiekers. van snelle auto's voorzien, de huizen van Bernstein en Bourdet blijven belegeren tot ze eruit komen, en dan achter hen aan stor men. Dat het oude duel hiermee lichtelijk bespot en gevulgariseerd wordt is misschien niet zoo erg. Het is nu eenmaal uit den tijd en komt niet meer in zyn ouden vorm terug. Maar vinden Bernstein en Bourdet het nu zelf niet een beetje erg smakeloos, zoo'n reclamestunt te bouwen op een Bijbelsch drama? Als het nu een nieuwe klucht was! Of een nieuwe revue! Of een nieuw cabaret! Dan was dit wel een malle inleiding voor de première. En dan kan men tenminste mee- lachen. Nu kan ik het niet. Gaat Parijs ook al zoo achteruit? R. P. „Waalhaven" «raat naar defejisie Over. Nieuw vliegveld in den polder „Zestien- hoven". ROTTERDAM. 19 Mei. De Raad van Rotterdam heeft Donderdagmiddag met alge- meene stemmen besloten medewerking te ver- leenen voor de stichting van een nieuw vlieg veld voor burgerluchtverkeer in den Polder Zestienhoven, waarvan de totale stichtings- kosten zijn begroot op f 4.950.000, met op een na algemeene stemmen werd besloten tot verkoop aan het Rijk, ten behoeve van het departement van Defensie van het vliegveld Waalhaven voor een bedrag van f 1.100.000 onder voorbehoud, dat instemming van het hooger bestuur wordt verkregen voor de stich ting van het vliegveld in den polder Zestien hoven. BELANGRIJKE GIFT VOOR IIET CENTRAAL VREDES BUREAU. Op den dag van den Vrouwen Vredesgang hebben twee dames, J. G. H. en T. H. te H. sa men f 1000 aan het Centraal Vredes Bureau te Den Haag geschonken, als blijk van waar deering voor het werk van dit Bureau. Met dit bedrag mede is er nu een totaal van f 2097.51 aan het centrale apparaat der Nederlandsche vredesbeweging geschonken (Een kleermaker te Warschau Pokora geheeten draagt een snor van 65 c.M lengte en acht zich daarmede onbestre den kampioen op dit gebied.) Voor vrouwen is de lokkenpracht Een zorg voor eiken nieuwen dag. Een punt waar veel aan wordt gedacht, Een hoofdzaak, als 'k zoo zeggen mag. Het haar moet golvend zijn en vol, Vol glans en keurig gesoigneerd, De kleur speelt ook een groote rol, Enfin, er wordt op gestudeerd. De m'an geeft minder om zijn kruin, Hij stelt het niet zoozeer op prijs, Of die nu blond is, zwart of bruin, Of rood desnoods, of kaal of grijs. Maar als je afdaalt tot zijn kin, Dan wordt het weer een andre zaak, Daar heeft hij interesse in. En vaak een uitgesproken smaak. Een punt-, ring-, schippers-, volle baard, Of soms een sik. er 's ruime keus, En hij 's gevariëerd behaard, Op snorgebied, onder zijn neus. Weer andren (en de meerderheid) Zijn aan dien haargroei niet gewoon En scheren daaglijks op z'n tijd Hun kinnen meer of minder schoon Het zij vermeld, tot goed begrip, Dat ik zoo doe. ik heb geen zin In stoppels op mijn bovenlip. Of welken groei ook aan mijn kin. Maar andren gun ik daarom wel Een tandenborstel snorformaat. En 'k vind. dat zelfs in vol model. Een knevel soms uitstekend staat. Maar deze Poolsche kampioen. Dat is geen snox-repijperij. Elk moet maar wat hem lief is doen. Maar daar kan 'k met mijn hoofd niet bij. Er mag geen snorverbod bestaan, Dat is punt één. dus daar niet van, Maar 'k zou niet graag door 't leven gaan, Gekneveld zooals deze man. P. GASUS. Dc villa „Sorgh-Vliet" wordt gesloopt. Komt er een museum te Bloemendaal? In zijn zitting van Donderdagmiddag be sloot de gemeenteraad van Bloemendaal met 7 tegen 6 stemmen tot slooping van de villa Sorgh-Vliet", waarin de Busken Huet-Stich- ting gaarne een Busken Huet-Museum geves tigd had gezien. Het raadslid de heer Hondius, bracht het denkbeeld ter sprake van stichting te Bloe mendaal van een museum op breedere basis, niet uitgaande van enkele personen maar op te richten door samenwerking van velen, van alle gezindten. Hij zeide toe, zijn denkbeeld tegen de volgende raadsvergadei-ing in een voorstel te formuleeren. Ook de voorzitter bleek veel te gevoelen voor reconstructie van oude tijdperken. De straatverlichting te Bloemendaal. Verbetering in het zicht. Dc Gemeenteraad van Bloemendaal heeft in zijn zitting van Donderdagmiddag een nieuw contract met het P.E.N. inzake de straatverlichting goedgekeurd. Het P.E.N. heeft hierbij de tarieven voor de straatver lichting verlaagd, zoodat een besparing van 21 pet. bereikt wordt. Het zal nu mogelijk zijn, de straatverlichting te Bloemendaal op vele punten te verbeteren. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Hier volgt de eerste opgave van ingekomen giften voor den autotocht voor Ouden van Dagen: Joannes de Deo 10. v. L. 10. v. d. P. 2.50, mevr. M. 5. H. f 2.50. W. 2.50. B. 1, R. 5, L. 2.50. Totaal 41. Commandant Bouwe Vlas weer terne: te Amsterdam. De commandant van het Leger des Heils in Nederland, de heer Bouwe Vlas, is vanmiddag om half vijf met den Parijschen trein te Amsterdam teruggekeerd. Men zal zich her inneren. dat de heer Bouwe Vlas onlangs naar Nederlandsch Indië ging met de bedoeling een vijftal weken daar te blijven. Aangezien generaal Evangeline Booth den comman dant echter dringend over interne aangele genheden van het Leger des Heils wenschte te spreken, zag de heer Bouwe Vlas zich gedwon gen zijn reis door onzen Archipel ontijdig af te breken, Veertien dagen eerder dan het oor spronkelijk in de bedoeling lag, keerde de commandant naar Nederland terug. Onvoorzichtigheid bijna met den dood bekocht. Trailer door Dieseltrein gegrepen. Op den onbewaakten overweg, even voor het station te Lunteren, is Don derdagmiddag om vier uur een zware trailer die juist voor den diesel- trein AmersfoortArnhem wilde over steken, door den trein gegrepen. De bestuurder van de auto, de 30- jarige J. Nab uit Ederveen, werd uit zijn wagen geslingerd, doch kreeg slechts minder ernstige verwondin gen aan het hoofd. Hij is naar zijn wo ning vervoerd. ")e dieseltrein heeft zijn reis m venïge vertraging voortgezet. De vracht auto werd geheel vernield Sinds Woensdagmiddag uit Den Haag verdwenen. Hun eerewoord gebroken. OPNIEUW zijn vier der hier te lande gcasyleerdc Spanjaarden gevlucht. Zij hadden hun in trek genomen in het Kolpingshuis te 's Gravenhage en worden sinds Woens dagmiddag vermist. Zooals destijds werd medegedeeld, hadden de in ons land geïnterneerde Spanjaarden, nadat de meeste der vroeger ontvluchten door generaal Franco waren teruggezonden, we der eenige grooter vrijheid van beweging ge kregen onder voorwaarde, dat zij zich op be paalde tijden bij een controle-instantie moes ten melden. Toen nu vier van hen niet aan hun mel dingsplicht hadden voldaan, is terstond een onderzoek Ingesteld in het Kolpingshuis te 's Gravenhage, waar zij hun intrek hadden genomen, en bij dit onderzoek bleek, dat zij inderdaad sinds Woensdagmiddag werden vermist. Op welke wijze de viei Spanjaarden zijn ontvlucht, is nog niet bekend. Hoewel aangenomen wordt, dat zij de grens reeds gepasseerd zijn, werden alle grenspos ten onmiddellijk van het verdwijnen op de hoogte gesteld. De vier vluchtelingen hebben al hun ba> gage in hun pension achtergelaten met de kennelijke bedoeling, op deze wijze onge merkt te kunnen ontsnappen, hetgeen hun inderdaad gelukt schijnt te zijn Een brief voor hun kameraden. De namen van de vier ontvluchten luiden: Dopico, Villesante, Pool en Cimarra. De ontvluchting werd Donderdagmorgen ontdekt door den huismeester van het Kol pingshuis toen het viertal niet aan het ont bijt verscheen. Bij onderzoek bleek, dat zij ook den nacht niet in het huis hadden door gebracht. Woensdagavond hadden zij even min deelgenomen aan het diner, maar dit be hoefde geen bevreemding te wekken, daar zij meermalen bij kennissen en vrienden in de stad aten. waartegen in verband met de groote bewegingsvrijheid, die zij genoten, geen enkel bezwaar bestond. Zelfs het feit. dat zij den daarop volgenden nacht niet in het Kolpingshuis hadden doorgebracht, was op zich zelf nog geen absolute aanwijzing van een vlucht. De Spanjaarden kunnen zich overal vrij bewegen en behoeven zich alleen des Maandags aan het bureau van den vreem delingendienst op het hoofdbureau te mel den. Aanstaande Maandag zou dus pas offi cieel kunnen blijken dat het viertal verdwe nen is. Intusche» vond de huismeester van 't Kolpingshuis in hun afwezigheid Donderdag morgen toch aaanleiding om den Vreemde lingendienst te waarschuwen. Zekerheid om trent hun ontvluchten was n.l. verkregen door het feit, dat zij voor hun mede in het huis verblijvende landgenooten brieven hadden achtergelaten, waarin zij mededeeling deden van hun plan om naar Spanje terug te keeren. Zij verklaarden daarin, dat zij de conse quenties van hun daad ten volle aanvaardden, ofschoon zij het betreurden, dat zijn hun landgenooten daardoor in moeilijkheden De Haarlémsche Middenstands- centrale. B. cn W. trachten de breuk te hcelen. Zooals men weet is er, als een gevolg van het meeningsverschil tusschen de drie Haar- lemsche middenstandsvereenigingen tenge volge van de verkiezingen voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem, een breuk in de Middenstandscentrale gekomen. De Haarlemsche Handelsvereeniging heeft haar lidmaatschap van de Centrale opgezegd, zoodat deze thans gevormd wordt door de R.-K. Middenstandsvereeniging en de Chris telijke Middenstandsvéreeniging. Daarna zijn zelfstandig pogingen door de besturen gedaan om voor de gerezen moei lijkheden een oplossing te vinden, maar tot resultaat was men nog niet gekomen. Reeds bij de behandeling van de begrooting voor 1938 in den Haarlemschen gemeente raad is de quaestie ter sprake gekomen om dat het betreurd werd. dat een einde geko men was aan het vereend optreden van den Middenstand. Naar wij vernemen wordt thans door het college van B. en AV. van Haarlem getracht de breuk in de Middcnstandsccntrale te herstellen. Deze bemiddelingspoging wordt on dernomen door de wethouders W. J. B. van Liemt en M. A. Reinalda. Deze wethouders hebben Donderdag een onderhoud gehad met het bestuur van de Haarlemsche Handelsvereeniging. Nu moeten de beide wethouders nog een onderhoud hebben met de beide andere ver- eenigingen. Ons werd verzekerd dat de indruk verkre gen is, dat het waarschijnlijk gelukken zal de verbraken eenheid te hei-stellen. JUBILEUM A. VAN AMERONGEN Donderdag j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer A. van Amerongen als winkel-chef bij de coöperatie „Vooruitgang" alhier, in dienst trad. Het heeft den jubilaris niet aan belangstel ling ontbroken. Des avonds had in het gebouw Mi*. Comelisstraat een druk bezochte receptie plaats. Verschillende personen uit bestuur en personeel voerden het woord en brachten den heer van Amerongen hulde voor de wijze waar op hij zijn taak, dikwijls onder zeer moeilijke omstandigheden, heeft vervuld. Van het bestuur ontving hij de gebi-uikelijkc gratificatie en een bloemstuk, terwij! het per soneel een schilderstuk aanbood. Na afloop van het officieele gedeelte bleef men ïiog eenigen tijd gezellig bijeen zouden brengen, omdat zij begrepen, dat als gevolg van hun daad de bewegingsvrijheid van de achterblyvenden weer zou worden be perkt. Van de vier ontvluchten hebben er drie reeds vroeger een poging gedaan om naar Spanje terug te keeren. Zij zijn toen echter in Duitschland gearresteerd cn naar Neder land teruggezonden. De Ned. regeering heeft hen toexx een tijd lang op Ameland geïnter neerd. Een maand of vier geleden hebben zij echter hun oude vrijheid van beweging her kregen. Zij namen toen hun intrek in het Kolpingshuis te Den Haag. Op het oogenblik verblijven in dit huis nog veertien Spanjaarden. In het geheel zijn in ons land een vijftig Spanjaarden geïnter neerd. Amerika wil zicli beveiligen tegen aanvallen uit Europa of Azië. Inter-Amcrikaanschc overeenkomst in studie. WASHINGTON. 20 Mei. Officieel wordt medegedeeld. dat militaire experts mogelijk heden bestucTéeren teneinde tot een collec tieve inter-Amerikaansche overeenkomst te geraken met het doel noodzakelijke grond stoffen te verzamelen in geval van oorlog of een invasie van het westelijk halfrond. De experts zeggen, dat men zal trachten de Monroe Doctrine" tegen Europeesche en Aziatische machten te verdedigen, waarvoor een uitgebreide activiteit van de marine der Ver. Staten noodig zal zijn. Dit vraagt weer benzinestations. Er gaan geruchten, dat de Ver. Staten een verdrag zouden willen slui ten, waardoor hun oorlogsschepen in alle Zuid-Amerikaansche havens in geval van nood den voorraxig zouden hebben. Onaertusschen bepleit Lawrence Cramger. gouverneur van de Vhgin-eilanden, vestiging van een marinebasis" te St. Thomas teneinde het Panamakanaal te beschermen tegen het Oosten. (United Press). Aardschokken in Ned.-Indië. Bevolking van Don gala in dgn nacht opgeschrikt Huizen ingestort en beschadigd. DONGALA, 20 Mei Aneta-A.N.P.) Van nacht zijn van 00.20 tot 7 uur alhier onge veer 20 aardschokken gevoeld. De eerste werd geconstateerd om tien minuten voor half één, was hevig en duurde een minuut. De tweede was nog heviger dan de eerste en had een duur van drie minuten. Kasten, enz. zijn omgevallen. De menschen konden nauwelijks op de beenen blijven staan en vluchtten de straat op. De nacht werd buitenshuis doorgebracht. Tot dusverre is bericht ontvangen dat een huis is ingestort, het was een geluk, dat de lampen zijn uitgegaan, zoodat brand werd voorkomen. Nader wordt vernomen, dat te Paloe ruim vijftig en te Wani acht huizen vernield of beschadigd zijn. Te Mamboro zijn zeventien huizen door een vloedgolf meegesleurd. Een Chineesche vrouw is verdronken. Een goedang van de K.P.M., waarin copra was opgeslagen, werd door zeewater bescha digd. BRANDJE IN DE GEN. CRONJéSTRAAT. Veel rook en weinig vuur was het kenmerk van het brandje, dat hedenmiddag te onge veer 12 uur achter de winkel van Drupsteen's Kolenhandel in de Generaal Cronjéstraat woedde. Een mastiekpot van een aldaar wer kende loodgieter, was in brand geraakt, ter wijl bovendien de schutting van de kolenop- slagplaats vlam vatte. De brandweer, die spoedig arriveerde, be streed het vuur met één slang op de water leiding. Hoewel de ontzaglijke rookontwikkeling het blusschingswerk zeer bemoeilijkte, was het vuur gauw gedoofd. De schade is zeer ge ring. KOLONIALE BANK KEERT 9 PCT. UIT. AMSTERDAM. 19 Mei. In de Donderdag gehouden commissarisvergadering der Kolo niale Bank is besloten om aan de binnenkort te houden algemeene vergadering van aandeel houders voor te stellen een dividend uit te keeren van 9 pet. TENTOONSTELLING IN TEYLER. In Teyler's Museum wordt een tijdelijke tentoonstelling gehouden van Hollandsche teekeningen met betrekking tot het scheeps wezen. o.a. van W. van de Velde Jr., Ludolf Broekhuyzen, Jan van Goyen, Herman Saft- leven en Simon de Vlieger. Op de bovenzaal vindt men moderne kunst werken, o.a. nieuwe aanwinsten. BLIJDE GEBEURTENIS AAN IIET GRIEKSCHE HOF VERWACHT. ATHENE, 20 Mei (Reuter). Kroonprinses Frederika van Griekenland, die op 10 Januari van dit jaar in het huwelijk Ls verbonden met ki-oonprins Paul, den broeder van ko ning George, verwacht in November van dit jaar een blijde gebeurtenis. EEN EERSTE PRIJS VOOR ..ORPHEUS" Donderdag jJ. behaalde het Solo Mannen- kwartet ..Orpheus" onder leiding van Nico de Zwager, op den Zangwedsti'ijd in de Stadsge hoorzaal te Leiden in de eerste afdeeling den lsten prys met 321 punten. Het woord is aan Oliver Goldsmith: Leer de weelde van weldoen. Amerikanen blijven thuis. Sterke daling van het tourisme naar het buitenland. WASHINGTON, 20 Mei (Reuter). Uit mededeelingen van het bureau voor het uit geven van paspoorten blijkt, dat dit jaar minder Amerikanen een paspoort hebben aangevraagd dan het vorige jaar. In de af- geloopen vier maanden zijn 40.820 aanvra- ingediend, 25 pet. minder dan gedurende de zelfde periode van het vorige jaar. De reden hiervan is te zoeken in de depressie in de Vereenigdc Staten en in de onzekere toestan den in Europa. Hel conflict in de haringvisscherij Geen verdere concessies der reeders. Hedenochtend heeft de rijksbemid delaar drie conferenties gehouden, t.w. met de reeders. den Christelijken Transportarbeidersbond en met edn Centralen en de R.K. Transportarbel- dersbond. De reeders verklaarden, onder de huidige omstandigheden tot geen verdere concessies dan zij reeds ge daan hebben, bereid te zijn. ROE.WEENSCH STADJE IN ASCII GELEGD. Het ongeveer 1500-inwoners tellende plaatsje Perslnari In de nabijheid van Mizil in het departement Buzzau In Roemenië is gis teren door een geweldigen brand geheel in de asch gelegd. Cardenas in San Luis Potosi. Buftenlandsche petroleumniaatschappijen komen op tegen de beschuldigingen van den president. MEXICO CITY. 20 Mei. Preside- Carde nas heeft alle waarschuwingen in den wind geslagen en reist met slechts zeer weinig bege leiders door den staat San Luis Potosi. die dooi'gaat voor de haard van den opstand. Cardenas heeft zelfs bevolen, dat de af deeling militairen, die meereisde in den trein, niet verder meegaat. Tegenover de journalis ten verklaarde hij, dat „het volk zelf de beste verdediger is voor een man. die slechts het volk wil dienen". De leiders van dc Amerikaansche en En gel- sche petroleumniaatschappijen hebben Car- denas een telegram gezonden, waarin zij pro testeeren tegen de beschuldiging, dat zij zou den probeeren een revolutie tegen hem te ontketenen. Voorts wordt in het telegram ge zegd, dat de president blijkbaar verkeerd in gelicht is en dat er menschen zijn, die trach ten een vijandige stemming te kweeken tegen de petroleumniaatschappijen. De maatschap pijen probeeren slechts, met wettige middelen hun belangen te waarborgen. (United Press) Versterkingen naar San Luis Potosi. Reuter meldt uit Mexico City: Federale troepen, behoorende tot alle wa pens, komen den staat San Luis Potosi bin nen. Het ministerie van landsverdediging heeft opdracht gegeven dat drie escadrilles vliegtui gen zich naar San Luis moeten begeven en fcoven het gebied van deze staat pamfletten moeten uitwerpen, waarin de tekst van de gisteren door president Cardenas uitgespro ken redevoering wordt bekend gemaakt. Naar schatting bevinden zich 20.000 man in San Luis. Zij zijn opgesteld rond de con centraties van aanhangers van Cedillo en nemen wapens en munitie in beslag. Cardenas zal in San Luis blijven totdat de rust geheel zal zijn weergekeerd en de toe stand normaal zal zijn. Bewijzen voor den opstand geleverd? In het Huis van Afgevaardigden hebben vertegenwoordigers van den staat San Luis de bewijzen geleverd voor het bestaan van een complot, waartoe generaal Cedillo heeft op gezet. om een gewapenden opstand te ver wekken. Het gerucht was in omloop, dat Cedillo zijn verblijf te Las Palomas heeft verlaten en met eenige honderden aanhangers naar de Sierra zou zijn gevlucht. Het schijnt echter, dat dit gerucht niet juist is. HEDENIfi PAGINA'S pag. Thans zijn vier geïnterneerde Spanjaarden uit den Haag verdwenen. 1 Alleen de Kaiwijker visschers gaan ter haring-vangst. 3 Vertraging in de Fransch-Italiaansche on derhandelingen. 4 Ook in den Senaat behaalt de Belgische regcering eeft groote meerderheid. 4 De Bank van Frankrijk weigert gelden aan Valencia af te dragen. 4 „Sorghvlict" in de Gemeente Bloemendaal wordt gesloopt. 5 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Duellanten 1 Dc enquête van ons blad inzake voetbal- amateurisme. 2 Mr. E. Elias: Haagsche Heeren 3 H. D. Vertelling: Dagboek van een hoofd boekhouder. g Sport in 't Kort. 3 C. J. GroothoffDe strijd tegen de Schotten 3 K. de Jong: Kinderkoor „Inter Nos". 13 Speciale correspondentie: Het vraagstuk der Sudeten-Duitschers. 13 Dc Burgerlijke Stand van Haarlem is op genomen op g

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1