NEDERLAND—SCHOTLAND. VOETBAL De Schotten winnen met 31 KON. NED. YOETEALBOND MAANDAG; 23 MEI 1933 Eervolle nederlaag tegen de Schotsche voetbal-artisten. Eén-drie! Een sprekender nederlaag dan de 0—1 tegen Engeland, nu drie jaar geleden, maar toch heeft het Nederlandsche elftal zich, in verge lijking met dien wedstrijd in 1935. van een veel betere zijde laten zien. Zeker, de techniek van de Schotsche profes sionals stond op een veel hooger peil; het ver band tusschen de linies, het combineeren en vooral de meer beheerschte en snellere bal behandeling was een klasse beter dan van de onzen, bij wie in dit opzicht Smit wel erg werd gemist. Het is echter de groote verdienste van onze ploeg, dat, hoewel zij soms geruimen tijd in de verdediging werd gedrongen, zij toch steeds weer het initiatief in handen trachtte en ook wist te nemen. Vooral in de tweede helft demonstreerde het elftal een gedurfd open spel en al leidde dit door onzuiver aangeven en te onbesuisd af werken van de aanvallen niet tot het ge- wenschte succes, het door enthousiasme om hoog gebrachte tempo deed de balans meer malen naar Hollandsche zijde overslaan en vereischte de uiterste waakzaamheid van de Schotsche verdediging. Reeds van het begin af bleek, dat de door onze nationale ploeg in vorige wedstrijden dik wijls gevolgde tactiek van aanvallen door het midden, tot mislukken gedoemd was, omdat de stopper-spi'. Dykes, geposteerd tusschen en vaak achter de backs, die hun aandacht aan de vijandelijke vleugelspelers wijdden, den weg naar het doel degelijk afsloot. En daar de beide Nederlandsche binnenspelers aanvanke lijk achterbleven, kon de Schotsche defensie het tegen de drie Oranje-voorwaartsen ge makkelijk af. zoodat de kanthalfs Brown en Mc Killop zich ongestoord op het steunen van de voorhoede konden toeleggen. Daarbij kwam, dat Wels, evenals destijds tegen Engeland, te gen een dergelijke tegenpartij veel te klein bleek en heel veel ontzag had voor den in den beginne toch heusch niet zoo goed spelenden back Carabine. Niettemin werd Wels veel meer in het spel betrokken dan De Harder, die to taal geïsoleerd werd en die in de eerste helft slechts twee keer den bal in zijn bezit kreeg. Voor Vente is een stopper-spil, die zijn werk verstaat, een onoverkomelijk struikelblok, want al is de Feijenoord-man -bewegelijk ge noeg, hij beschikt over te weinig balcontróle om zich in het bezit van het leder te stellen en dit in den „tackle" te behouden. Speciaal hooge ballen leveren hem moeilijkheden op en daar in de eerste helft bijna elke voor hem be doelde pass door de lucht kwam, vermocht hij den bal niet „aan den voet" te brengen. In dezen wedstrijd was hij slechts bij vrije schiet kansen gevaarlijk. Niet zoodra trokken na de pauze de vijf VOorwaartsen eendrachtig ten aanval, of on middellijk bleek, dat hun open tactiek gevaar lijker was. dan de te korte combinatie van het Schotsche binnen trio in de eerste helft. Klaar blijkelijk waren Black en Tommy Walker, die minder opviel dan men had verwacht, er op uit, O'Donnell scoringskansen te bieden. Tot dat doel trachtten zij onze verdedigers te verhin deren, de in den doelmond gespeelde ballen te bereiken en het leder terug te koppen voor de voeten van den in afwachting staanden mid denvoor. O'Donnell echter viel gedecideerd te gen en eerst, toen de druk op onze veste een opeenhooping van spelers voor het doel ten gevolge had, gingen Black, Walker en Brown er toe over, de vleugelspelers regelmatig in het spel te trekken. Van de beide vleugelspelers was Murphy verreweg de beste, hij bezat snelheid en overleg en zijn voorzetten kwa men regelmatig afgemeten voor het doel, waar het kopwerk van O'Donnell in kracht en richting te wenschen overliet. Munro was slechts gevaarlijk in de overigens veelvuldige oogenblikken, dat hij vrij spel had, doch was zonder twijfel de minst sterke speler van het Schotsche team. In de Hollandsche voorhoede was de debu- tcerende linkerwing ontegenzeggelijk de beste; De Harder was zelfs onze snelste, han digste en gevaarlijkste voorwaarts, mede, doordat hij een „tweebeenig" buitenspeler is. v. d. Veen is een goed dribbelaar en een stevi ge doorzetter, die voor het doel, evenals Van Spaendonck, te ongedecideerd is, om zijn kansen waar te nemen. Met wat meer inter nationale routine zal deze besluiteloosheid, een gevolg van zenuwen, wel verdwijnen. Ook Van der Veen is een aanwinst voor de ploeg. De resp. middenlinies hadden een geheel verschillende opvatting van hun taak, aan welk verschil de tactiek ten grondslag lag. Daar Dykes ajs stopper-spil fungeerde, had den vanzelfsprekend de kanthalfs Brown en McKillop de gemeenschappelijke opdracht, de Hollandsche binnenspelers te stuiten en de schakel tusschen verdediging en aanval te vormen. Deze veel omvatttende taak hebben zij op buitengewone wijze verricht, steeds werkten zij samen, waarbij de een den ander voortdurend aan den bedreigden kant van het veld te hulp kwam. Brown had overigens waarbij het viel te betreuren, dat hij het Ieder steeds naar Vente speelde in plaats van met cross-passes De Harder in den aanval te be trekken. Ook Anderiesen was, vooral na de hervatting, aardig op dreef en men moet zijn uithoudingsvermogen bewonderen. Van Heel wist zich nu en dan door zijn technische kwa liteiten uit moeilijkheden te redden, doch hij schoot, hoe meer het einde naderde, in tempo en uithoudingsvermogen te kort. De verdedigingen deden weinig voor elkaar onder; Dawson en Van Male toonden zich keepers van klasse en Caldenhove en Weber waren gezamenlijk zeker zoo goed als Ander son en Carabine. Individiueel was Anderson de meest volmaakte voetballer van dit viertal, niet het minst door zijn fraai kopwerk. ter wijl zijn collega Carabine naar mijn smaak voor beide Hollandsche backs moest onder doen, ofschoon hij in Wels den gemakkelijk- sten tegenstander had. In de verwachting, dat het resultaat van de match tusschen 0—2 en 14 zou liggen, zijn wij niet teleurgesteld, waarmede gezegd wil zijn, dat het Nederlandsch elftal met voldoening op het gepresteerde in dezen moei lijken wedstrijd terug kan zien. DE WEDSTRIJD. Van Heel wint den toss; hij kiest het voor deel van den vrij sterken wind. Reeds in de eerste minuut wordt Van der Veen, die in Smit's afwezigheid, met De Harder, den lin kervleugel vormt, aan den enkel geblesseerd, wat eenig oponthoud veroorzaakt. Holland speelt voorloopig met tien man verder en de Schotten zijn onmiddellijk in het offensief. Een hooge voorzet van Murphy wordt door O'Donnell ingekopt, doch het hoofd van We ber brengt redding. Direct daarna schiet Tommy Walker zeer hard rakelings over de lat. De onzen trachten dan het spel te ver plaatsen; De Harder breekt dooi- en krijgt een prachtige kans, doch hij geeft den bal af in plaats van zelf te schieten, waarna Vente door te talmen het leder kwijt raakt. Anderiesen. Paauwe. De Harder. weinig hulp noodig, want hij was de beste speler van het veld, zoowel in techniek als tactiek. Zijn kijk op de spel-situaties en zijn plaatsen verriedden den ras-voetballer. In de Hollandsche middenlinie trad Paauwe zoowel aanvallend als verdedigend het meest op den voorgrond; in de eerste helft was hij de eenige halfback, die door opbrengen van den bal het spel trachtte te verplaatsen, Caldenhove veroorzaakt op den rand van het strafschopgebied een vrijen schop, die naast het doel belandt. De Schotten zijn dan met kort samenspel een tijd lang in den aan val, maar het beslissende schot ontbreekt, terwijl Caldenhove, doch vooral Weber in me nige hachelijke situatie redding brengt. De beide Schotsche kanthalfs Brown en McKillop brengen steeds den bal voor het Nederland sche doel en de enkele malen, dat onze voor hoede een aanval onderneemt, verspert de stopper-spil Dykes, goed bijgestaan door de ver uit elkaar spelende backs, den weg, zoo dat Dawson voorloopig niets te doen krijgt. Onverwachts lost Vente van buiten het straf schopgebied een verrassend hard schot, dat juist over de deklat suist. Van den uittrap krijgt Murphy het leder, passeert in snel tem po Paauwe en Weber en geeft een hoogen voorzet, dien Van Male nog maar net voor het hoofd van den aanstormenden O'Donnell kan wegvangen. Na een kwartier spelen krijgt Murphy den eersten hoekschop te nemen, doch Weber brengt redding. Paauwe doet in deze periode goed werk, meermalen brengt hij den bal op, doch telkens, wanneer het leder voor het Schotsche doel komt. is de spil Dykes daar om het spel te verplaatsen. Een fraaie through-pass van Van Heel biedt Van Spaen donck een kans, doch hij start te laat en Ca rabine blokkeert het schot. De strijd speelt zich dan eenigen tijd in het middenveld af, waarbij Brown en Paauwe den toon aangeven. Een voorzet van onzen rechts half wordt door Van der Veen. die na tien mi nuten afwezigheid weer in het veld is geko men en in teruggetrokken positie verdienste lijk werk doet, naast gekopt. Het leder wordt veel door de lucht gespeeld, terwijl het tempo vrij laag is, waarvan de Schotten profiteeren om Van Male op de proef te stellen, maai de Feyenoord-doelman maakt een veiligen indruk. Eerst vangst hij een kopbal van Black, om direct daarna Murphy's hoekschop het veld in te stompen. Het interpassing van het Schotsche binnen- trio is thans zoo kort. dat de Nederlandsche verdediging steeds kan ingrijpen, doch dan zijn het weer de aanvallende kanthalfs, die het leder keer op keer in den doelmond brengen. Van Male stopt een schot van Mun ro, op drie meter afstand gelost, ten koste van een corner en ook een hard schot van Walker weet hij onschadelijk te maken. Even later beoordeelt hij een voorzet van Murphy verkeerd, het leder gaat over zijn hoofd, doeh Caldenhove werkt den bal tot hoekschop. Schotland is thans overwegend in de meer derheid, de Hollanders laten zich terugdringen en onze keeper kan slechts vallend een kopbal van O'Donnell onschadelijk maken. De Schot ten betrekken dan meer en meer hun vleu gelspelers in het spel. teneinde onze verdedi ging uit elkaar te halen. Het is vooral de voortdurend vrijstaande Munro. overigens de minste uit de voorhoede, die daarvan kan pro fiteeren, want hij kan meermalen ongestoord voorzetten. Eindelijk krijgt De Harder, die vrijwel de geheele eerste helft werkeloos heeft moeten toezien, het Ieder, een goede voorzet volgt, maar Dawson is op zijn post,. Brown en Dykes spelen een brilliante partij, terwiil aan Hol- landschen kant Paauwe de eenige halfb-^k is. die nu en dan met den bal uit de verdedi ging naar voren komt. Wels speelt echter to taal geen rol en wo>-dt door Carabine volko men uitgeschakeld; desondanks wordt het leder steeds naar -echts gedirigeerd Vlak voor de pauze krijgt Black een open doel; maar hij wacht te lang en Weber kan ten koste van een hoekschop redden. Na een vlot ten Hollandschen aanval, door Spaendonck met een te hoog schot besloten, komt de rust met puntloozen stand, waarmede de onzen niet onfortuinlijk kunnen worden geacht. De tweede helft. Onmiddellijk na de hervatting blijkt, dat het Nederlandsch elftal het consigne heeft gekregen, meer op den aanval en op De Har der te spelen, wiens eerste voorzet langs het doel achter gaar. Ook Van der Veen en Van Spaendonck trekken thans mee naar voren; het spel wordt levendiger en krijgt een geheel ander aanzien dan vóór de rust. De Heracles- man geeft enkele fraaie cross-passes aan Wels, die echter te veel op lijfsbehoud bedacht is om zich met succes met Carabine te kunnen meten. Vente is zeer bewegelijk, doch heeft het nadeel, de hooge ballen niet onder con trole te kunnen krijgen en voor den voet te brengen. Onverwacht neemt Schotland de lei ding. Brown brengt het leder op, We ber gaat naar voren en nog voor de Schotsche aanvoerder het leder naar O'Donnell speelt, staat de middenvoor twee meter buitenspel. De Hollanders appelleeren, O'Donnell legt den toe loopenden Black den bal voor de voe ten en laatstgenoemde heeft geen moeite Van Male te passeeren. Een zuiver geval van buitenspel, waarover geen twijfel mogelijk is. Nadat Walker hard heeft naast geschoten, legt Holland er een schepje op en Wels krijgt den eersten hoekschop te nemen, die een ver woede scrimmage tot gevolg heeft, waarbij twee Schotten gewond raken. Vijf minuten na het eerste doelpunt verhoogt Schotland de score. De op gedrongen Nederlandsche middenlinie wordt gepasseerd en Murphy, op één lijn staande met Weber, derhalve in feite buitenspel, krijgt het leder toe gespeeld. Weer appelleert Weber in plaats van in te grijpen en het goed gerichte schot van den linksbuiten verrast den te laat reageerenden Van Male. Een goal, waarvan de geldig heid in twijfel moet worden getrok ken, doch een beslissing, die den arbiter, gezien de plaats, waar hij zich De opstelling der elftallen was op dat moment bevond, niet als een gedecideerde fout mag worden aan gerekend. Dan trekt Holland ten aanval. Dawson vangt klemvast een kogel van Vente om even daarna, snel uitvallend, een zeer harden schui ver van onzen middelvoor nog juist tot hoek schop te verwerken. Ook deze corner belandt in zijn veilige handen. Na een doorbraak schiet Black uit gemakkelijke positie naast. Doch de onzen blijven in het offensief, De Harder snelt langs de lijn, zwenkt naar bin nen, maar op het moment dat hij zal schie ten neemt Vente den bal over. talmt te lang en een heftige scrimmage resulteert in een hoekschop. De Harder en Van der Veen blijken hun plaats waard te zijn; eerstgenoemde krijgt de ballen echter zeer onzuiver aangegeven, waardoor hij voortdurend eerst terug moet loopen. Holland krijgt thans fraaiere kansen dan de Schotten tot nu toe gehad hebben, doch ofschoon Van der Veen een drietal ma len handig door de verdediging heendribbelt en vrij voor doel komt te staan, wacht hij te lang met schieten, aan welke fout ook Van Spaendonck zich schuldig maakt, zoodat de toesnellende backs de schoten kunnen blok- keeren. Wels en Vente trappen van dichtbij over den bal heen. Van Spaendock mist voor open doel om even daarna zijn schot door Dawson te zien corner gewerkt. Met een wei nig meer overleg had Holland wellicht in deze periode gelijk kunnen maken. Nadat Van Male door tijdig uitloo- pen Black's harde schot uit een afge meten through-pass van McKillop heeft gekeerd, wordt een hoekschop de onzen noodlottig. Munro plaatst het leder voor doel, Weber trapt tegen O'Donnell op, Black kopt naar Walker, die op twee Meter afstand van Van Male met een goedgerichten achter- waartschen kopbal het derde punt scoort. Onze doelverdediger redt dan enkele malen fraai, waarna Holland den aanval overneemt. Het binnentrio laat enkele eenvoudige kansen uit vrije positie onbenut, doch het aangeven van de halfbacks blijft onzuiver. Als iedereen denkt, dat het Holland niet zal gelukken, Dawson te passeeren, maakt deze voortreffelijke doelverdediger zijn eenige, zij het dan kostbare fout. Een ver schot van Van Heel wordt door den wind iets van richting ver anderd. de keeper wil den bal voor den toeloopenden Vente wegstompen, doeh het leder komt juist zoover bui ten zijn bereik, dat hij het slechts ten halve raakt en via het hoofd van Ven te stuit de bal in het doel. (13). In de resteerende vijf minuten gaat de strijd gelijk op. Als scheidsrechter Argent, die het spel niet steeds op den voet volgde, het eindsignaal blaast, heeft Schotland een ver diende overwinning behaald en is onze voor spelling omtrent het resultaat bewaarheid geworden. CRITICUS NEDERLAND VAN MALE WEBER CALDENHOVE PAAUWE ANDERIESEN VAN HEEL (aanv.) WELS VAN SPAENDONCK VENTE VAN DER VEEN DE HARDER SCHOTLAND MURPHY BLACK O'DONNELL WALKER MUNRO BROWN (aanv.) DYKES MC. KILLOP CARABINE ANDERSON DAWSON DE MEENING VAN ANDEREN. In de kleedkamer waren B'ob Glendenning en Karei Kaufmann druk in de weer om de spelers te helpen. Dr. Verrijp keek wat sipjes naar den linker enkel van Van der Veen. Nauwelijks was er immers drie minuten gespeeld, of de Heracles- speler was er doorheen gezwikt. Wel had hij na korten tijd weer kunnen meespelen, maar gedurende het verdere verloop ondervond hij er blijvend hinder van. De enkel werd aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, maar men zal moeten afwachten hoe een en ander zich zal ontwikkelen. Het speet Smit ten zeerste, dat hij niet had meegespeeld. „Dat spel der Schotten," zoo ver telde hij, „ligt mij buitengewoon. Die verde diging kun je zoo heerlijk uit elkaar trekken. Neen, dat had een wedstrijd voor mij geweest, een kolfje naar mijn hand!" De voorzitter van de Keuzecommissie, de heer H. W. H. Herberts, zei: „We zaten op een bank in het midden van het veld, dus wij had den er niet zoo'n goeden kijk op als de journa listen. Het is wel merkwaardig, dat jullie alle maal van meening bent, dat dat eerste doel punt zuiver buitenspel was. Inderdaad waren de doelpunten niet zoo mooi, als menigeen zich wel gewenscht had. Het resultaat voor de Nederlandsche ploeg is zeer behoorlijk. Het Nederlandsch elftal heeft beter gespeeld, dan enkele jaren geleden tegen Engeland. Voor de rust mag de ontmoeting dan zijn tegengeval len. na de hervatting heeft het Nederlandsch elftal uitstekend voldaan. Het was weer een echte wedstrijd van Anderiessen. Kolossaal, wat heeft die goed gespeeld! In de eerste helft had Smit stellig nuttig werk kunnen doen. maar het risico, dat hij in de tweede helft niet had kunnen meespelen, mochten wij immers niet nemen." De heer O. de Vries, voorzitter van de Technische Commissie, was van meening, dat beide debutanten De Harder en Van der Veen goed gespeeld hebben. Het spel van beide spe lers houdt beloften in voor de toekomst. In techniek zal Van der Veen nog wel wat kun nen ieeren, maar de snelheid is er. En met welk een enthousiasme heeft deze speler ge debuteerd De heer De Vries aarzelde, toen wij hem vroegen wat hij van het eerste doelpunt dacht. „Misschien wel mogelijk, buitenspel; van mijn plaats af was dat moeilijk te bekij ken Ik kan wél direct verklaren, dat onze ver dediging uitstekend gespeeld heeft. Misschien was het juister van Weber en Caldenhove ge weest, indien zij wat meer op safety first had den gespeeld. Dat deden de Schotten in de tweede helft toch ook. Enkele malen trapten de backs den bal met opzet over de lijnen- wee i= w^e' Het was absoluut geen eenzijdige -d-'-vd zeker niet in de tweede h^'ft Me?.- van de Schotten, dat was toch voortreffelijk voetbai. 7;oa:s wij het slechts zelden te aan schouwen krijgen. Het kopwerk was uitmun tend. nog beter dan het trappen." Ook de heeren E. G. Mundt en F. G. Trie bel, leden van de Keuze-commissie, waren tevreden over hetgepresteerde van Hollandsche zijde. Och, het was zoo moeilijk te zeggen, wie het beste gespeeld heeft. Paauwe was heel goed. Anderiesen niet minder. Allen zijn het er over eens: de halflinie uitstekend, de verdediging schitterend. En menigeen was de opinie toegedaan, dat deze nederlaag een uitstekende leerschool voor de spelers is ge weest, vooral naar aanleiding van den ko menden wedstrijd tegen Tsjecho-Slowakije op 5 Juni te Le Havre voor het wereldkampioen schap. Utrecht heeft weer een eerste klasser. D. O. Swint den be slissingswedstrijd tegen D. W V. Hermes-D. V. S. wint den beslissingswedstrijd tegen Emma na verlenging en blijft eerste-klasser. Alkmaarsche Boys promoveert naar de 2de klasse. Bloemendaal blijft derde-klasser De Uitslagen. Kampioenschap van Nederland. P. S. V.Be Quick 25 Af deeling I. Promotie tweede klasse: D. O. S.—D. W. V. 2—1 Promotie derde klasse: BloemendaalAlkm. Boys 11 Af deeling II. Promotie tweede klasse: Hermes-D. W. S.Emma 32 (Na verlenging). Derde klasse A: PostduivenCeleritas 1o Afdeeling IV. Promotie tweede klasse: HeroBleijerheide 04 MirandaDe Valk 32 Om den K. N. V. B.-beker. Zesde ronde) 2—3 2—3 4—1 ^uitgesteld) v. u. c.—v. s. v. U. V. v.—A. G. O. V. V. HaarlemC. V. V. D. F. C.Helmondif KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. (Eindstand) gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem, Heracles 7 6 0 1 12 21—9 1.71 Feijenoord 7 5 2 0 12 18—7 1.71 Be Quick 7 2 1 4 5 12—15 0.71 D. W. S. 6 0 3 3 3 3—7 0.50 P. S. V. 7 0 2 5 2 7—24 0 29 Afdeeling II. DERDE KLASSE A: (Eindstand) gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. B. M. T. 20 16 3 1 35 76—39 1.75 Scheveningen 20 13 6 1 32 50—20 1.60 O. N. A. 20 11 3 6 25 58—39 1.25 Postduiven 20 7 6 7 20 31—32 1.— R. V. C. 20 8 2 10 18 44—53 0.90 Tonegido 20 8 3 9 19 40—46 0.95 Hillegom 20 7 5 8 19 47—41 0.95 Hillinen 20 7 4 9 18 44—46 0.90 Lugdunum 20 6 2 12 14 39—56 0.70 A. S. C. 20 4 5 11 13 47—66 0.65 Celeritas 20 2 3 15 7 28—66 0.35 PROMOTIE TWEEDE KLASSE. AFDEELING I. (Eindstand) D. O. S. (a) 5 4 0 1 8 14—8 1.60 D. W. V. <a) 5 3 0 2 6 13—11 1.20 Excelsior 4 0 0 4 0 4—12 0— (a) Na het spelen van een beslissingswed strijd. AFDEELING H. (Eindstand) Hernies-DVS(a) 5 3 1 1 7 14—10 1.4f Emma (a) 5 2 1 2 5 9—8 1.— Overmaas 4 10 3 2 6—11 0.50 (a) Na het spelen van een beslissingswed strijd. Afdeeling III. (Eindstand) Quick 4 4 0 0 8 15—1 2— Rigtersbleek 4 2 0 2 2 6—5 1.— P. E. C. 4 0 0 4 0 2—17 0.— Afdeeling IV. Bleijerheide 4 4 0 0 8 17—5 2.— Miranda 4 2 1 1 5 10—10 1.25 De Valk 5 2 0 3 4 10—11 0.80 Hero 5 0 1 4 1 3—16 0.20 Afdeeling V. F. V. C. (a) 4 2 1 1 5 9—5 1.25 Hoogezand (a) 4 2 1 1 5 7—5 1.25 G. R. C. 4 0 2 2 2 4—10 0.50 (a) FVC en Hoogezand moeten een beslis singswedstrijd spelen. PROMOTIE DERDE KLASSE. (Eindstand) Alkm. Boys 4 2 2 0 6 8—3 1.50 Bloemendaal 4 1 2 1 4 6—6 1— Z. V. V. 4 10 3 2 5—10 0.50 PROMOTIE VIERDE KLASSE. (Eindstand.) Ripperda 4 3 0 1 6 9—6 1.50 S. D. Z. E. V. C. 4 2 1 9_3 i._ 4—8 0.50 PROMOTIE DERDE KLASSE. Bloemendaal—Alkm. Boys (1—1) Bloemendaal heeft haar laatste kans om het tot de tweede klasse te brengen, onbenut gelaten. Qua spel verdienden de Alkmaar- ders zeker een draw, hoewel de witten de besten kansen hebben gehad, o.a. door twee strafschoppen, welke beide gemist werden. In totaal heeft Bloemendaal nu tegen deze tegenstanders vier strafschoppen toegewezen gekregen, zonder hieruit slechts éénmaal te kunnen scoren. Bloemendaal speelde met een invaller voor Leemhuis, waardoor v. d. Linde midvoor kwam te staan, waar hij vrij goed voldeed. Een versterking was de opneming van Immer in het elftal, die zoowel aanvallend als ver dedigend uitstekend werk deed. Reeds direct na het begin had Hartman bijna succes met een scherp laag schot, dat de keeper ternauwernood wist te keeren. Ook 'de gasten ondernamen enkele gevaarlijke aan vallen. Onverwacht namen zij de leiding door een ver vleugelschot van den linksbuiten De Grand, waarbij de Bloemendaal-keeper den bal slechts gedeeltelijk wist te keeren (0—1). Na dit min of meer gelukkige doelpunt der bezoekers hadden we gedacht dat Bloemen daal zich vol élan op den aanval zou werpen. Dit schiedde echter niet. De strijd bleef ver deeld tot 8 minuten voor rust de witten zich een strafschop wegens hands toegewezen zagen. Van der Meij de Bie plaatste zich ach ter den bal, doch de keeper keerde het lage schot. De bal bleef enkel meters voor hem stuiten, doch v. d. Meij de Bie verzuimde aan te vallen, zoodat de kans verkeken was. Met een ongewijzigden stand kwam de rust. Na de hervatting vertoonde het spel een zelfde beeld. De verdedigingen bleven meester van het terrein. Weer kreeg Bloemendaal door een strafschop een kans om de balans in evenwicht te brengen. Ditmaal nam captain Beijk de penalty zelf, doch hij schoot hard tegen de lat. Hierna begingen de witten de tactische fout een paar wijzigingen aan te brengen, welke een geheel verkeerd gevolg hadden. Dat men Kloos midvoor plaatste, was op zichzelf reeds geheel verkeerd, doch dit had tevens tot ge volg dat Immer, die de grootste steun voor den aanval was, naar de backplaats verhuisde. De Bloemendaal-aanval werd thans geheel aan zijn lot overgelaten. De bezoekers werden sterker en enkele malen ontkwam het Bloe- mendaaldoel ternauwernood aan een her nieuwde doorboring. Eerst toen gedurende de laatste tien minuten de oude formatie weer was hersteld ging het beter. In deze periode kwam ook de gelijkmaker. Toen bij een aan val van Bloemendaal de keeper der gasten eerst tegen den grond gewerkt was, kopte v. d. Meij de Bie den bal in het Alkmaarsche doel (1—1) De resteerende minuten beteekenden niet veel meer. Met een ongewijzigden stand kwam het einde. Toen overstroomden de Alkmaar sche supporters het veld om hun favorieten geluk te wenschen met het behaalde tweede klasserschap.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 14