CRICKET NEDERL. CRICKETBOND. Cricket in Engeland HONKBAL OM DEN DAVIS-CUP. GYMNASTIEK. KAATSEN MAANDAG 23 MEI 1938 ROOD EN WIT-H. C. C. II. Na een zeer matige 1ste innings van 89 zetten Hagenaar en Van der Togt H. C. C. II voor 72 runs aan den kant, waarna Van der Togt met 61 niet uit de Rood en Wit-zege tot een voldongen feit maakte. Ziedaar in enkele woorden het verloop van bovengenoemden wedstrijd, waarin het on berekenbare van het cricket weer eens vol komen tot uiting kwam. Aan de noodige spanning heeft het dan ook naast de vele verrassende momenten niet ont broken. Het beste deel van dezen wedstrijd vormde ongetwijfeld de Rood en Wit-aanval op de Haagsche innings. P. Hagenaar en A. v. d. Togt bolwden als duivels; de Haagsche bats- men kregen dan ook geen moment gelegen heid zich in te spelen en voelden zich dan ook geen van allen op hun gemak En toen ook tenslotte E. Neuerburg. die weer als van ouds taai stond te verdedigen v. d. Togt tot slachtoffer viel. was de Haagsche tegenstand volkomen gebroken en nadat het laatste bat- tingpaar Labory en Edersheim na de thee pauze toch nog even een levendige partij cricket had gespeeld, waaraan v. Bueren met een heel goeden vang tijdig een einde maakte was het pleit beslecht en had Rood en Wit een voorsprong van 17 runs op de eerste innings behaald welke uiteindelijk de overwinning bracht. De Rood en Wit-innings (de H. C. C.-aan- voerder trok met zijn team na het winnen van den toss het veld in) was eerst allesbehal ve fraai geweest: Sodderland met 8 voor 29 was hiervoor verantwoordelijk, geholpen door de zeer onbenullige wijze waarop de vijf eer ste batsmen hem aan zijn wickets hielpen, alleen J. P. van Baasbank zag een mooien bal van den Haagschen bowler tegen zijn beenen belanden met het bekende noodlottige gevolg. De rest speelde den verschillenden fielders den bal prompt in de handen. De prima 23 (4 x vier» van v. Bueren dienen gememoreerd. Toen hij uit ging was de stand: 5 voor 35. al lesbehalve rooskleurig vpor de thuisclub! Nog voor de lunch (65 runs) ging H. v. d. Berg uit na een verdienstelijke 16. als eerste slacht offer van K. Neuerburg die zijn wicket met een goeden bal nam. J. L. Sanders (10) ver dedigde zijn wicket keurig en hield geruimen tijd stand. Met J. Klein de Groot brengt hij het van 54 tot 78. waarbij laatstgenoemde begint met 4 boundaries, waarbij het consigne van zijn aanvoerder: „iedere bal buiten de stumps voor vier!" prompt volgend! Voor 22 krijgt Neuerburg hem gevangen op eigen bowlen, hetgeen tevens het einde van de Rood en Wit-innings beteekent: voor 89 hebben allen een beurt gehad. K. Neuerburg met 2 voor 39 was te kort en niet lastig te bespe len. Dan de Haagsche innings! Vrijwel iedereen verwachtte een hooge score van H.C.C. II in antwoord op het lage Rood en Wit-totaal en een vrij zekere neddrlaag voor de Spanjaards- laanmenschen. doch P. Hagenaar en A. v. d.. Togt, die met de bat hadden gefaald, dachten er heel anders over en waren nagenoeg onbe speelbaar. Zelden hebben we een aanval een dermate overhand over de batsmen zien be houden: de H.C.C.'ers kregen eanvoudig de kans niet om te scoren! 110; 220; 3 en 4 voor 27. toen een heel kleine'opleving tot 46, op welk totaal eveneens het zesde wicket viel; toen, op 50 precies, ging E. Neuerburg er aan! Bij 9—53 nog een laatste opflikkering: stand tusschen Laboyrie 7 niet uit en Edersheim (12). Op 72 was het uit en hadden de beide Rood en Wit-bowlers het zonder hulp van derden, doch gesteund door perfect veldwerk, klaar gespeeld het Haagsche battingteam nog 17 runs onder de eigen score aan den kant te zetten! Een bijzonder fraaie praestatie. Ha genaar boekte 6 voor 41 en v. d. Togt 3 voor 25. Vooral Hagenaar, die o.a. A. de Beus on schadelijk maakte, voor slechts 11 runs en ook M. Henny voor 14, l.b.w kreeg (de bei de eenigen die juist in de dubbele cijfers kwamen) had een bijzonderen dag met den bal Een prachtigeg run out van Klein de Groot dient vermeld. H. C. C. II waagt, nadat het laatste battmg- paar nog na de theepauze is ingeweest, met nog 2 uur 12 minuten speeltijd, vanzelfspre kend nog een kans Het ziet er aanvankelijk zeer duister uit voor de Haarlemmers: na 2 vieren door de co vers op K. Neuerburg neemt deze bowler v. Bueren's wicket met een „beauty" en van 1 voor 10 wordt het 413 Het wordt den Rood en Witters angstig te moede; A. v. d. Togt en Klein de Groot, die er wederom aardig het oog in heeft en 12 runs maakt, brengen het tot 48 voor het vijfde wicket, maar 14 runs verder, zijn er reeds ze ven wickets neer. met nog pl.m. een uur speel tijd. zoodat er nog steeds een kans voor H. C. C. bestaat. A. v. d. Togt en Berendsen houden echter stand en v. d. Togt speelt even als in den Haag, vorige week weder een prach tige partij cricket. Als tenslotte Sodderland wordt gewisseld voor Laboyrie slaat v. d. Togt dezen in éen over twee maal voor vier en den vijfden bal royaal voor zes! Dan vindt de Haagsche captain het genoeg en geeft op. v.d. Togt heeft Rood en Wit in veilige haven gebracht en samen met P. Hagenaar deze on getwijfeld even fraaie als onverwachte over winning voor zijn club bevochten. Berend sen bleef met een zeer verdienstelijke 9 niet uit Het totaal werd 107 roor 7 wickets. K. Neuerburg deed thans met 6 voor 53 het beste werk met den bal. Rood en Wit speelde zonder A. v. Baasbank. W. Kramer, G. Menalda van Schouwenburg en Yates V. R. A.—HAARLEM. Haarlem heeft Zondag heer eersten com petitie-wedstrijd gespeeld en zooals wel te verwachten was. nadat bekend werd dat de strijd tegen het sterke V. R. A. moest worden aangebonden met maar liefst vier invallers, verloren Toch heeft Haarlem het er. gezien het feit dat zoowel het batten als het bowlen danig verzwakt was door het niet spelen van Allart, Hcaley. De la Mar Sr. en Kleefstra. nog heel behoorlijk van af gebracht- Een geweldige steun voor de Haarlemmers was echter, dat Maas op zijn besluit om niet meer te spelen was teruggekomen en het team weer op uitstekende wijze aanvoerde. Hij begon al dadelijk goed door den toss te winnen en dat hij daarna eerst fielden koos, was met het oog op het elftal zeer goed te begrijpen. Zijn bedoeling om de Amsterdam mers het snelle scoren te beletten, lukte ook boven verwachting goed. want dank zij het zeer goede bowlen zag geen der V. R. A- bastmen kans, den aanval een oogenblik te overmeesteren. Slechts Cornelissen. die de innings met Loggere had geopend speelde zeer goed, liet eenige fraaie slagen zien; hij toonde tenminste zoo nu en dan iets te durven diskeeren. Toen hij echter voor een utistekend gespeelde 26 het slachtoffer van Abendanon was geworden, werd het een tijd lang een vrij droevige vertooning. Smit, Witte- bol en Ingelse scoorden langzaam. Zoo be hield Haarlem langen tijd een zeer behoorlij ke kans. Op 70 waren namelijk reeds 5 wickets neer, doch daarmee was het succes dei- bowlers gedaan, want Hamburger en de Waal hielden, ondanks dat het bowlen en fielden voortdurend goed bleef, zeer lang stand. Doch ook zij slaagden er niet in de score snel op te voeren, en zoo was captain de Waal reeds op een totaaal van 155 runs gedwongen de innings te sluiten voor het verlies van 5 wickets, daar al ruim drie en een half uur van den speeltijd was gebruikt. Dat er zeer langzaam werd gescoord blijkt overigens wel zeer duidelijk uit de bowlingcijfers van De la Mar Jr., die in 20 overs slechts 19 runs op zich geslagen zag. Hamburger bleef tenslotte met 53 en De Waal met 37 not out. Waren bij V. R. A. de runs hoofdzakelijk gescoord door drie batsmen, ook bij Haarlem zouden slechts drie spelers ervoor zorg dra gen, dat tot het einde toe de wedstrijd een spannend verloop had. Het batten der Haar lemmers ging echter op een heel wat vlottere manier, dan de Amsterdammers hadden la ten zien. Wel faalden de meesten. doch eerst Rijpma en J. J. de la Mar en later laatstge noemde met Maas namen het bowlen flink onder handen. Zoo werd in een vlot tempo voor het verlies van 4 wickets de 100 gepas seerd. Het zag er op dat moment voor V. R. A. dus vrij bedenkelijk uit, vooral omdat de bowlers zoowel Maas als De la Mar absoluut geen ontzag inboezemden. Toen er 115 runs waren werd Maas echter wat al te wild op het bowlen van Inglish Arkell en werd gestumpt voor 41. Hierna kregen de bowlers weer de overhand. De la Mar werd prachtig door Smit gevangen voor een zeer goede 55 en van 5 voor 115 werd het all out voor 135. Een nederlaag dus die achteraf ge zien niet eens noodig was geweest. De scores waren lste innings V. R. A.: O. Cornelissen, c. P. Kruyt, b. Abendanon 26 A. Loggere, c. A. Maas, b. de Ruig 2 J. Smit, bowled Abendanon 12 W. O. F. Wittebol, c. and b., Hurkmans 12 D. Engelse, bowled, Hurkmans 6 Mr. J. Hamburger not out 53 R. de Waal not out 37 J. Peters, C. Jibben, H. Klink en Inglish Arkel did not bat extra's g Bowlingcijfers: A. Maas O. Abendanon J. J. de Ia Mar H. Hurkmans P. de Ruig 155 O. M. R. W. 14 3 31 0 12 3 32 2 20 3 19 0 14 5 22 2 17 1 45 1 lste innings Haarlem P. Kruyt, c. Engelse, b. H. Klink 0 H. D. Wessel, l.b.w., b. Peters 5 K. Rijpma, c. and b., Inglish Arkel 13 J. J. de la Mar, c. J. Smit, b. H. Klink 55 J. J. Voogd, bowled Jibben 4 A. Maas, st. Ingelse, Inglish Arkel 41 P. de Ruig, c. de Waal, b. Inglish Arkel 0 O. Abendanon, bowled Klink 2 H. Hurkmans run out 5 J. de Boer l.b.w. Klink 3 A. Hartog not out 0 extra's 7 Bowlingcijfers; H. Klink J. Peters E. Inglish Arkel C. Jibben W. O. F. Wittebol Mr. J. Hamburger O. 18 10 15 6 2 2 M. R. 51 16 33 12 V. O. C.-V. V. V. Gewonnen door V. O. C. met 29 runs op de Ie innings. V. V. V. Ie innings: 85 (W. Roodenburg 14, Chr. Engel 18. W. Engel 23, A. J. v. Wermes- kerken 13), Terwiel 5—35, L. Kettlitz 2—3, A. Nieuwenburg 32. V. O. C. Ie innings 114. (Fr. Herwaarden 13, A. Terwiel 23, H. Verburg 21, F. J. Konert 10, P. G. East 21), A. v. Stuyvenberg 2—42, W. Roodenburg 3—30, A. J. v. Wermeskerken 531. H. C. C. I—Hermes-D. V. S. Gewonnen door H. C. C. I met 132 runs op de le innings. H. C. C. I le innings 210 voor 9 (gesl.). (M. A. v. Oven 14, jhr. v. d. Bosch 37, ir. J. v. d. Luur 13, M. Roes 12, mr. P. ten Bosch 32, P. Niks 63, W. P. Teeuwisse 20*). J. Scheffer 5—77, J. Offerman 2—65, J. Heyster 2—30. Hermes D. V. S. le innings 78 (J. Scheffer 10, J. Offerman 30), Mr. H. v. Manen 7—33, ir. J. v. d. Luur 2—10. A. C. C.-C. V. H. Gewonnen door A. C. C. met innings en 11 runs. A. C. C. le innings 108 (D. de Baare 24, H. Immig 12. P. Sanders Sr. 23), A. J. Roodt 537. G. Zeeuwe 553. C. V. H. le innings 27 (A. van Loenen 12), H. Oliver 511, Sanders Sr. 410. C.V.H. 2de inings 70 (A. van Loenen 16, G. Zeeuwe 13, F. Jacobs 16 n.o.), H. Aliver 5—22, Sanders Sr., 217, Sanders Jr., 37. C. V. H. 2—Haarlem 3. Eerste innings: C.V.H. 2 69 runs: Haarlem 3 31 runs. Tweede innings: C. V. H. 2 47 voor 6 wickets, waarna Haarlem 3 zich gewonnen ;af. Tegen Surrey op den Oval hebben de Austra liërs Zaterdag wederom een hoog totaal bij- eengeslagen 4325). Fingleton en W. A. Brown hadden aanvankelijk nogal moeilijk heden met het bespelen van de Surrey-fast- 'oowlers, in het bijzonder Gover Eerst na een uur scoorde Fingleton de eerste boundary. Op 90 miste Fingleton een full-toss op Gover. Bradman en Brown scoorden daarna 120 voor het 2de wicket. Met zijn score op 96 werd Brown door Brooks, den wicketkeeper, op Watts gevangen. Met Badcock (c. en b. F. R. Brown 32) kwam Bradman tot 290 na in 2 uur tijds zijn 100 volgemaakt te hebben. Voor een kanslooze 143 werd Bradman achter het wicket op Watts aan leg gevangen. Chipperfield werd voor 20 door Gover gebowld, waarna Hassett (65 not out) met Waite <18 not out) samen de 400 passeerde. Don Bradman heeft thans in 6 innings 876 runs gescoord met een gemiddel de van 146. doch de jonge Middlesex-bats- man Edrich, die tegen Notts 228 scoorde, zijn eerste dubbele century in county-cricket), maakt met een gemiddelde van 82 en 4 cen turies 104115182228 een schitterend fi guur en een groote kans om in Mei zijn 1000 vol te maken, hetgeen voor eèn zoo jongen cricketer een record zou zijn De stand van de overige wetdstrijden is: Derbyshire 1352 tegen Somerset 158. Middlesex 421—6 tegen Notts. Yorkshire 72—0 tegen Sussex 260 Hampshire 310 tegen Glamorgan 44—1. Kent 493—6 tegen Worcestershire. Lancashire 322 tegen Northants 444 "'"-wickshire 112 tegen Leicestershire 167—5, Haarlem verspeelt haar eerste punten. Door tweemaal vier wijd van Blomvliet en een tweetal fouten in het veldwerk van Ajax leek Haarlem een goed begin te gaan maken. In de eerste beurt kwamen al zeven spelers aan slag. Langereis, de zevende man, sloeg, met drie honken bezet, echter te dicht langs het derde honk en ging daardoor toch nog op het eerste honk uit. Zoo kwam er in die beurt toch nog slechts één run binnen. Een dergelijke kans kreeg Haarlem nog eens, maar toen was het al in de achtste inning. Nu hielp Blomvliet maar met één keer vier wijd en maakte Ajax ook maar één fout, maar nu gaven Wulfhorst en Ad Hinze éénhonkslagen. Toen was echter weer alle kruit verschoten, want Langereis ging uit op drie slag en G. Hinze en De Mon werden in het binnenveld gevangen. Nu waren twee runs behaald en dat was met de eene run uit de eerste innings de ge- heele oogst van Haarlem! De zwarten waren dezen middag al zeer on fortuinlijk met het slaghout. Als er een flinke tik gegeven werd ging de bal steeds fout en overigens vielen alleen kleine slagen, waarop het eerste honk niet werd gehaald. Behalve de twee genoemde honkslagen viel er nog slechts één. van De Mon. Veel succes bracht die ook niet, want hij was de eerste van de beurt en kon dus niemand binnen helpen, terwijl hij zelf, bij een poging om het thuishonk te stelen, sneuvelde. In de zesde beurt werd Ad Hinze door Blomvliet uitge- vangen en viel Veenhof, die te vroeg was gaan loopen, als tweede slachtoffer van een dub belspel. De Mon was niet in een buitengewo nen vorm. Hij gaf Ajax acht maal een vrijen loop door vier wijd en werd zes maal gesla gen. Overigens was ook bij Haarlem het veld werk niet feilloos en zoo kostte het Ajax niet bijzonder veel moeite den in het begin al ver kregen voorsprong te behouden. En als Kloos niet zooveel keeren succes had gehad met een worp naar het tweede honk, zou het verschil stellig tweemaal zoo groot geweest zijn. De cijfers der innings zijn: Haarlem: 100000020 totaal 3 Ajax: 30 2 00200x totaal 7 R. C. H.-E. D. O. (7-32) R. C. H. heeft het Zondagmorgen tegen E.D.O. leelijk laten liggen. Een kleine veront schuldiging is dat Van Thiel ook nu weer ont brak, zoodat Van Eek den geheelen wedstrijd werpen moest. Ook Mellen stond op,de zie kenlijst. zoodat de plaats op het derde honk door Waalewijn werd ingenomen. Reeds in de eerste innings zag het er voor Van Eek niet best uit. Toen vielen er al honk slagen van Hofstra, C. v. d. Schalie, C. Zand- stra en Van den Born. Die leverden tezamen al vier runs op. Maar in de tweede innings werd het heelemaai mis. Nu kreeg Van Eek vijftien spelers tegenover zich en in de drie nullen, die er toen gevallen waren had Van Eek slechts éénmaal de hand. In deze beurt bracht E.D.O. het tot acht honkslagen, waar onder een homerun van Van der Schalie met twee honken bezet, gevolgd door een drie- honkslag van Kelder, waarop liefst drie spe lers konden binnen komen. Deze beurt voerde E.D.O. het totaal op tot zestien runs. Aan den anderen kant ontstond de eerste run pas in de vierde beurt, nadat in de eerste drie innings telkens slechts drie man aan slag waren geweest. Het liep trouwens R. C. H. in alle opzichten tegen. Als er al raak gesla gen werd, (het kwam niet vaak voor), kwam de bal steeds dicht in het bereik van een E.D.O.-velder en dan was de kans weer voor bij. De enkele maal dat een speler op de hon ken kwam, gebeurde het honkloopen zoo on voorzichtig dat hij nog op het tweede of der de honk sneuvelde. In de zesde beurt had Schijvenaar het werpen van Van den Born overgenomen. Drie beurten achtereen noteerde Schijvenaar tel kens twee keer drie slag en zorgde het goede veldwerk van E.D.O. voor de rest. Li de ne gende beurt bleven de nullen wat lang uit en bracht de werper het maar tot éénmaal drie slag. Een honkslag van Waalewijn bracht één speler, de tweehonkslag van Van Geloven bracht twee spelers over de thuisplaat. Het verontrustte echter E.D.O. niet, want de voorsprong was ondertusschen zoo groot ge worden, dat er toch voor R. C. H. geen op halen meer aan was. Een goede aangooi van Van den Born naar het eerste honk maakte een einde aan de beurt, terwijl er nog drie honken bezet waren. De cijfers der innings zijn: E.D.O.: 4 12 0012472 totaal 3"2 R.C.H.: 0 00 120013 totaal 7 H. H. C.-Blauw Wit (9-20) Ook de ontmoeting H. H. C.Blauw Wit was een ongelijke strijd. Blauw Wit was vol ledig, terwijl bij H.H.C. Noordhof ontbrak, voor wien Rol inviel. Voor Blauw Wit wierp Wilders den geheelen wedstrijd, terwijl bij H.H.C. halfweg de vijfde inning Van Dijk als werper vervangen werd door Pijnakker. Beide werpers hebben wel eens een goede beurt gemaakt, maar waren over het geheel toch niet best. Daar kwam nog bij dat het veldwerk van H.H.C. bepaald slecht was, zoo dat het Blauw Wit niet veel moeite kostte een voorsprong te krijgen en dien te behouden. Wilders was echter ook niet bijzonder in vorm. Hij wierp weinig constant terwijl er nog negen H.H.C.'ers in geslaagd zijn raak te slaan. Veel succes bracht dit wel niet, want het veldwerk van Blauw Wit was zoo goed dat honkloopen niet gemakkelijk viel. In de zesde beurt maak te Van Heeswij k echter een fout, die H.H.C. twee punten opbracht. Ook de tik van Van Dijk hielp twee spelers over de thuisplaat. Ver der is echter alles met kleine beetjes bij el kaar gekregen. Aan den anderen kant heeft H.H.C. zelf wel een beetje geholpen de punten voor Blauw Wit te vergaren. Verschillende vangkansen werden gemist, een keer zelfs door Jac Har tog, die toch een uitstekende vanger is. Van Dijk miste een door Van Heeswijk geboden vangkans. Toen raakte half H.H.C. van de kook, de bal werd eenige keeren onbesuisd heen en weer gegooid en het gevolg was dat drie Zebra's thuis kwamen. Zonder dat Blauw Wit zoo bijzonder aan slag was, kwamen zoodoende toch voldoende punten binnen en er was dan ook al spoedig voor H.H.C. geen redden meer aan. De cijfers der innings zijn: Blauw Wit: 310246013 totaal 20 H.H.C.: 101022012 totaal 9 Overige uitslagen. D.W.S.: 0 1 0 0 0 0 0 2 0 totaal 3 Haarlem II:31300175x totaal 20 Schoten0 2 3 1 2 4 2 totaal 14 V.V.G.A. H: 3 0 4 4 4 0 3 totaal 18 KinheimHaarlem III 223 A. F. C.R. C. H. II 16—15 ED O. V—E. H. S. 17—28 De wedstrijd T.H.B.—E.D.O. IV kon wegens niet opkomen van scheidsrechters niet door gaan De Uitslagen. HOOFDKLASSE. Festina IThor I 73 Arnh. Ver. I—Leimonias II 46 EERSTE KLASSE. Groen Wit I—Mattenklopper I 64 P. Marlot IHaarlem I 28 Kat ISchiedam I 5—5 Leiden I—D. D. V. II 1—! Hilversum IEnschede I 55 Alta IRhijnauwen I 55 Wobumpark IVenlo I 55 Eindhoven IPhilharmonie I 46 OVERGANGSKLASSE. Rood Wit Hilverheide I 17 Het Spiegel II—P. Marlot II 1—7 Ace ISobri I 01 Siod I—T. C. H. I 3—5 Bast. Bazelaar IVolley I 35 Rhijnauwen II—Nijmegen I 53 Tweede klasse A-N.W.: TCH 2—Joy 7—1 Haarlem 2Beverwijk 53 Game and SetEnkhuizen l7 Tweede klasse B-N.W.: AnimoTCG 26 HeemstedeAdvendo 3—5 TCG 2—DDV 5 2—6 Score—TCG 3 5—2 WestrustKat 2 53 Derde klasse A-N.W.: BonzoTwentsche Bank 35 Ready—Heemstede 2 53 TCG 4—Smash 4—4 Beverwijk 3—Stadivo 2 35 Derde klasse B-N.W.: Heemstede 3SMN 26 Deuce 3Duinlust 26 TCH 3—Swift 2 5—3 Nieuwe Meer 2—Westrust 2 62 Duinlust 2Algemeene 2 35 Westrust 3Aemstelspelers 71 Aemstelspelers 2TCH 4 26 VVGA 2Heemstede 4 80 Twentsche Bank 2—Bonzo 2 5—3 Algemeene 3Game and Set 2 53 Wimbledon—Ready 2 62 Ruïne—WGA 3 7—1 Nieuwe Meer 3Westrust 4 35 Joy 3Ruïne 2 17 Ruïne 3Incasso Bank 35 Thomas 2Wimbledon 2 35 Haarlem 3Beverwijk 4 53 RANGLIJSTJES. De stand in deze af deeling luidt thans: gesp.gew.gel. verl. pnt. put. Groen Wit 4 3 0 1 6 26—14 Haarlem 4 2 1 1 5 23—17 Park Marlot 4 2 1 1 5 21—19 Mattenklopper 4 0 0 4 0 1030 Overgangsklasse gesp.gew.gel.verl pnt. part. Sobri 4 3 1 0 7 25—7 T.C.H. 4 3 1 0 7 23—9 Siod 4 1 0 3 2 16—16 Ace 4 0 0 4 0 0—32 Do Coinpeiitie. Met een verrassend groote 82 overwin ning op Marlot, is Haarlem weer thuisgeko men; op Marlot, dat zich de vorige week van de leiding in haar afdeeling had verzekerd door een overwinning op Groen Wit, dat nu weer de leiding heeft heroverd door een overigens magere zege op Mattenklopper. Haarlem heeft intusschen een fraaie kans op de eerste plaats gekregen; de nog restee- rende wedstrijden zullen moeten beslissen welke club in deze kopgroep van drie nu wel met het kampioenschap zal gaan strijken De beide verliespunten voor Haarlem kwa men van de dames-enkelspelen; evenals ook in den thuiswedstrijd. Verloor frl. L. van Riemsdijk in Haarlem met 06, 26; thans ging na een waren titanenstrijd van lange rallies met scherpe slagen in de hoeken en uitstekend plaatsingswerk van beide zijden, de partij eerst in drie sets op de meest eer volle wijze verloren (57, 6—3, 75). Daar entegen maakte mej. A. v. Beeck Vollenho ven thans tegen mevr. L. Hoyng een belang rijk mindere score. (1.6, 26) als de vorige keer. toen pas na 16, 64, 2—6 verloren werd. De gedetailleerde uitslag luidt- Park Marlot—Haarlem (2—8) Heerenenkelspel E. Erikson verliest van E. V. R. Rhodius 57, 36, L. Nienhuys Mulder verliest van J. G. v. d. Stadt 0—5, 6—4, 3—6. dr. P. Pel verliest van jhr. B. W. F. v. Riemsdijk 46, 6—2, 3—6. DamesenkelspeJ Mevr. L. Vrins slaat frl. L. van Riemsdijk 57, 63, 75. mevr. L. Hoyng slaat mej. A. v. Beeck Vollenhoven 61, 62. Gemengd dubbelspel: Mevr. L. Vrins en E. Erikson vei'liezen van mej. I. Adams en E. V. R. Rhodius 16. 26. mevr. L. Hoyng en Ir. C. Vrins verliezen van mej. A. v. Beeck Vollenhoven en G. H. On- stein 79, 36. Heeren dubbelspel: E. Erikson en L. Nienhuys Mulder verliezen van E. V. R. Rhodius en J. G. v. d. Stadt 46, 36, Dr. P. Pel en Ir. C. Vrins verliezen van J. Dolleman en G. H. Onstein 810, 26. Dames dubbelspel: Mevr. L. Hoyng en mevr. L. Vrins verliezen van frl. L. van Riemsdijk en mej. I. Adams 6—8, 2—6- Nederland—Japan. De Japanners winnen met 42. De tweede dag van de ontmoeting Neder land—Japan op de M.E.T.S.-banen te Scheve- ningen is beter geslaagd dan de eerste. Het weer was beter, de tribunes voller en het spel aantrekkelijker. Japanners en Hollanders deelden de punten gelijk op: Timmer won van Abe met 46, 61, 60. doch Hughan en Van Swol moesten na een hoopvol begin de meerderheid van de Japanners Koeramitsoe en Nakano met 3—6. 10—8.6—3. 6—2 erken nen. De match TimmerAbe was een prettige, vlot gespeelde drie sets-partij, welke door het overwicht van Timmer tegen het einde spoe dig afgewikkeld was. De derde dag bracht twee punten voor de gasten, doordat Koeramitsoe van Teschma- cher won met 61, 75. 16, 64 en Van Swol het onderspit moest delven tegen Naka no. di met 63. 61. 36. 61 won. Deze driedaagsche landen-ontmoeting bracht den toeschouwers een serie aantrek kelijke wedstrijden en onzen spelers een prach- j tige oefening. 1 Duilsclilancl—Noorwegen (4—1) Uit Berlijn: Het dubbelspel in den wed strijd tusschen Duitschland en Noorwegen in de tweede ronde van de Europeesche zone be gon Zaterdag te Berlijn wegens den regen heel wat later dan vastgesteld was. De Duit- schers Henkei en Von Metaxa sloegen Haanes en Jenssen met 6—1, 6—2, 6—3, waardoor de stand 30 werd. Duitschland had den wed strijd toen dus reeds gewonnen en zal van 2729 Mei a.s. te Boedapest tegen Hongarije moeten uitkomen. De resultaten van de beide laatste enkel spelen luiden: Goepfert (D.) sloeg Haanes (Noorwegen) 6—3. 8—6, 6—2. Von Metaxa (D.) sloeg F. Jenssen (N.) 61, 6—0. 6—0. Goepfert viel voor Henkei in, hetgeen re glementair niet is toegestaan. Ondanks het feit, dat Goepfert won, gaat het punt naar Noorwegen. Daardoor werd het eindresultaat 4—1 voor Duitschland. Monaco-Frankrijk (0—3) Uit Marseille: Het dubbelspel werd door Frankrijk gewonnen, zoodat dit land een ronde verder is gekomen. De uitslag luidt: Molelli—Pelizza (Frankrijk) sloegen Landau en Medecin (Monaco) met 62, 60, 63. Stand 30 voor Frankrijk. Joego-Slavië—Engeland (2—0) Uit Agram: De Joegoslaaf Mitic won met 63, 61, 64 van Butler; de tweede partij tusschen Pnncec en den EngeLschman Shayes werd bij den stand 64, 4—6, 6—2, 32 ten gunste van Puncec wegens de duis ternis afgebroken. De EngeLschman was bij het afbreken juist in het voordeel. Het Zaterdag afgebroken enkelspel tus schen Puncec en Shayes werd Zondag voort gezet met het volgende resultaat: Puncec (Joego-Slavië) sloeg Shayes (Enge land) 6—4, 4—6, 6—2. 6—4. Puncec en Mitic (Joego-Slavië) leiden te gen Butler en Wilde (Engeland) met 7—5, 63. Wegens een wolkbreuk moest de partij toen worden gestaakt. Frankrijk-Monaco (2—0) Te Marseille begon Zaterdag de wedstrijd tusschen Frankrijk en Monaco. De Fran- schen behaalden een 2—0 voorsprong, door dat Destremau van Medecin won met 6—3, 6—0, 6—1 en Petra met 6—1, 6—1, 6—0 Noghes versloeg. Z weden-Zwitserland (4—1) Uit Stockholm: Het dubbelspel in den wed strijd tusschen Zweden en Zwitserland werd door de Zweden Schroeder en Rohlsson ge wonnen. Zij sloegen Maneff en Fischer met 6—2, 5—7, 6—4, 7—5. laatste enkelspelen luiden: Schroeder (Zweden) sloeg Maneff (Zwitser land 3—6, 1—6, 6—2, 6—4, 6—2. Rohlsson (Zweden) sloeg Fisher (Zwitser land) 3—6, 4—6, 6—4, 6—3, 6—1. Eindstand 4—1 voor Zweden. Zweden komt thans in de derde ronde tegen den winnaar van Zuid-Slavië—Engeland. Italië-Polen wederom uitgesteld. Uit Milaan: Evenals Vrijdag moest ook Zaterdag de wedstrijd tusschen Italië en Po len wegens den stroomenden regen worden uitgesteld. Italië—Polen 1—0) Uit Milaan: De wedstrijd tusschen Italië en Polen kan maar steeds geen regelmatigen voortgang' hebben. Op den derden dag kon slechts het eerste enkelspel worden gespeeld-; de tweede partij moest gestaakt worden wegens regen. Canepele (I.) sloeg Hebda (P.) 6—1, 7—9, 6—2, 7—9, 6—2. De Stefani (I.) leidt tegen Tloczynski (Po len) met 86, 64, gestaakt wegens regen. Onderlinge wedstrijden van Rato. Dinsdag 24 Mei uilen de onderlinge wed strijden bij Bato beginnen met de meisjes- afdeelingen, de wedstrijden voor dames, wel ke oorspronkelijk op 24 Mei waren vastge steld, zullen 7 Juni worden gehouden, terwijl de wedstrijden voor jongens 2 Juni en voor heeren 9 Juni zullen plaats vinden in het oefenlokaal van Bato aan de Badhuisstraat. Fietstocht Bato. Donderdag 26 dezer zal Bato haar traditio- neelen fietstocht houden. Het doel van den tocht is alleen aan den leider bekend, zoodat de deelnemers voor een verrassing staan. Te 8 uur zal op de Groote Markt het sein tot ver trek worden gegeven. Weclstrijden te Amsterdam. Onder groote belangstelling had in Am sterdam een groote doorelkaarlotenpartij voor de buitenafdeelingen plaats, georgani seerd door de kaatsvereeniging „Amsterdam". Niet minder dan 68 spelers hadden voor deze wedstrijden ingeschreven. In de eerste omloop vielen de no's 2, 4. 5, 7, 9. 11. 13. 15, 18. 20 af. Het toeval wilde dat de deelnemende Haarlemmers reeds dadelijk te gen elkaar in het veld moesten, waardoor de kans groot was dat verschillende „Frisianen" dadelijk van de lijst gevoerd werden. Een felle strijd ontwikkelde zich tusschen Zwier c.s. Zwier laat zich niet van de wijs brengen door zijn tegenpartij; hij wist op kranige wijze te winnen met den stand 53. 6—4. Wederom komen er enkele „Frisianen" in het veld. het toeval wilde, dat Hibma en Oosterdijk bij elkaar lootten. Om de prijzen ging het tusschen no. 1 K. Zwier. (Haarlem), J. Visser (Amsterdam). IJ. Swierstra (Utrecht) no. 8. R. Hibma (Haar lem). T. Oosterdijk (Haarlem). J. Hamstra (Rotterdam) no. 19. L. de Graaf (Haarlem), D.Brouwer (Rotterdam!. G.Boersma(Utrecht) Zwier wist den stand op 53 te brengen; jammer dat Swierstra veel verknoeide. Door buitenslaan wisten zij toch den stand op 5-5 6-6 te brengen. Om den lsten en 2den prijs werd gestreden tusschen no. 8 en no. 19. De Graaf die zijn op slag nog niet verleerd is, en die ook nog de uitslag verstaat, leverde weer eens fraai spel. Hibma die ook niet voor een kleintje vervaard is, moest het tegen De Graaf c.s. afleggen met den volgenden stand 51, 6—2. De totale uitslag luidt als volgt: lste prijs L. de Graaf (Haarlem). D. Brou wer Rotterdam". G Beersma (Utrecht). 2de prijs R. Hibma (Haarlem), F. Ooster dijk (Haarlem), J. Hamstra (Rotterdam). 3de prijs K. Zwier (Haarlem), J. Visser (Am sterdam), IJ. Swierstra (Utrecht).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 16