Dickie en de Verborgen Schat SCHUDT UW LEVER WAKKER Verkiezingen in Tsj echo— Slowakije vrij rustig verloopen. Revolutionaire beweging in Mexico. Engeland blijft tot bemiddeling bereid. MAANDAG 23 MEI 1933 HA'A'BCEM'S DAGBLAD Sudeten-Duitschers boeken successen in Bohemen. T s jechische nationalen zijn eveneens vooruitgegaan. De gemeenteraadsverkiezingen in Tsjecho-Slowakije zijn gisteren ver loopen zonder dat het tot incidenten van grooten omvang gekomen is. Sedert Zaterdagavond en geduren de den geheelen Zondagmorgen viel een zware regen in Praag, zoodat de straten even leeg waren als op een gewonen Zondag bij mooi weer, als een ieder de stad heeft verlaten. Winkels en drankzaken waren ge sloten. De stembureaux waren onder gebracht in scholen, in het geheel 711 bureaux. Havas meldt over de verkiezingen, dat*, de veranderingen in het Tsjechische kamp niet groot zijn. De nationaal-georienteerde socia listen. de party van Benesj, schijnen een vrij aanzieniykc winst te hebben behaald. De rechtsche partijen hebben eenigszins verlo ren aan de socialistische nationalen. De Su- deten-Duitsehe party heeft bijna al haar stemmen van de overige verkiezingen be haald. vermeerderd met die van de Christen- Socialen en de Duitsche boeren, die onlangs irf de party zyn opgenomen. De Slowaaksche autonomisten hebben een zware nederlaag Beroep van Benesj op Tsjechen en Duitscliers. Ceest van verzoening noodig voor bescherming der gemeen schappelijke belangen Nieuw minderheidsstatuut zal de rechts gelijkheid van alle staatsburgers bevestigen. Zaterdagmiddag heeft de president van Tsjecho Slowakije, dr. Benesj, te Tabor in Zuid Bohemen een rede ge houden, welke door middel van de radio is uitgezonden. Hy zeide o.a.: Wy moeten ons ervan bewust zijn, dat we op het oogenblik een tyd beleven, welke van groot belang is voor onzen staat, grooter dan wy sedert den oor log hebben gekend. Wij moeten ons de consequentie hiervan voor oogen hou den d.w.z. de kalmte bewaren, ons een vast doel voor oogen stellen, geen vrees te hebben voor de dagen die zullen ko men, nergens bang voor te zyn en bereid te zijn om alles wat kan komen het hoofd te bieden. Benesj. Indien ons land in de afgeloopen twee jaar ©ogenblikken heeft beleefd, moeilijker dan vroeger, dan is dit een gevolg van den alge- meenen toestand in Europa, van de revolu tionaire gebeurtenissen in Duitschland, van de conflicten tusschen mogendheden in zekere deelen van Europa en zekere gebeurtenissen, welke in nauw verband staan met de an- schluss. Men spreekt sedert twee jaar van een mogelijken oorlog, doch gedurende deze twee jaar heb ik gezegd, dat het mogelijk was een oorlog te voorkomen en dat ik hoopte, dat wij dezen zouden voorkomen. Ook vandaag spreek ik dezen wensch uit. Tsjecho Slowakije wil dc nationaliteiten vraagstukken van dezen staat oplossen met bedachtzaamheid, met lydzaamheid en met begrip voor de anderen, doch het verlangt, dat de andere nationaliteiten eveneens van dit begrip blijk geven. Ieder moet begrijpen, dat wij niet de belangen van den geheelen staat kunnen opofferen. De regeering is bezig met het uitwerken van hoogst belangrijke wettige maatregelen, die ons nationaliteitenstelsel zullen aanvul len en die de werkelijke rechtsgelykheid zul len bevestigen van alle staatsburgers en van alle nationaliteiten van den staat, hetgeen dezen hun economisch en cultureele positie ui naar gelang van hun aantal, hun sterkte en hun verhouding zal verzekeren en hetgeen hen in staat zal stellen te waken voor hun natio naal karakter, dit te ontwikkelen en zich te voelen als gelijken onder gelyken, die in dezen staat thuis zyn. De regeering zal deze begin selen verwerken in concrete voorstellen. Wij handelen zoo, omdat de ontwikkeling van den toestand in Europa zulks eischt. Ik heb nog niet lang geleden gezegd, dat deze maatregelen onze bijdrage voor den Europee- schen vrede zijn. Ik weet. dat de extremisten in het tegenovergestelde kamp zyn. In mijn hoedanigheid van president der republiek richt ik mij tot de beide kampen en beveel ik wederzydsch be grip en een geest van verzoening aan. Ik verlang voor de bescherming van onze gemeenschappelyke belangen, dat alle politieke partyen. Tsjechische en Duitsche. bijdragen tot verwezen lijking van dezen geest van verzoening. De laatste weken hebben zich een aantal Incidenten voorgedaan. Onze staat en ons gezag gaven blijk van bedachtzaamheid en discipline. Hier wilden wij het buitonland too- nen, dat de bron van de voortdurende opwin ding en spanning in gebeurtenissen in het buitenland moeten worden gezocht. geleden te Ruzomberok, den zetel van pater Hlinka. leider der Slowaaksche volksparty. Het Tsjechische persbureau Ceteka publi ceert de verkiezingsuitslagen van 20 ge meenten. die willekeurig zijn gekozen, ech ter in Bohemen zijn gelegen en een Duitsche meerderheid hebben. Van de in het geheel 513 mandaten in de gemeenteraden heeft de partij van Henlein 359 bezet, de Tsjechische partyen 103 en de Duitsche democratische party 51. Aangezien bij de verkiezingen een stelsel van evenredige vertegenwoordiging geldt, vormen de Sudeten-Duitschers 70 procent der bevolking in deze gemeenten. In 33 gemeenten in het Sudeten Duitsche gebied heeft Henlein volgens het D.NB. 84.132 stemmen (88.56 procent) verworven. De sociaal-democraten behaalden 10.868 stem men. Het stemmenaantal der Sudeten Duit sche party is gestegen met 44.5 procent. De communisten verwierven in deze gemeenten 4266 en de Tsjechen 17.892 stemmen. Te Praag. Te Praag hebben de Tsjecho-Slowaaksche socialistische nationale volgens Havas 142.000 stemmen behaald, communisten 89.500, de Tsjecho Slowaaksche sociaal-democraten 87.000, de nationale unie 64.000, de volksparty 37.500. de handwerskerspartij 33.000, de natio nale liga 29.000, de agrariërs 19.500 de Sudeten Duitsche part. 15.350. De 3 eerstgenoemde par tijen winnen resp. 35.000, 21.000 en 10.000 stemmen. De nationale unie verliest 5500 stemmen, de volkspartij en dc handwerkers winnen ieder 10.000 stemmen. De nationale liga verliest 20.000 stemmen, de agrariërs win nen 11.000 en de Sudeten Duitschers 10.000. Enkele uitslagen uit het Sudeten Duitsche gebied volgen hieronder: Te Usti verwierven de Sudeten Duitschers 19.874 van de 29.000 uitgebrachte stemmen. De Duitsche democraten behaalden 3022 stem men. Te Ceska Lipa kreeg de Sudeten Duitsche party 6244 stemmen tegen 5170 stemmen by de vorige verkiezingen. Te Most verwierf Henlein 10.691 van de 17.344 stemmen, tegen 9294 bij de vorige verkiezingen. De Duitsche sociaal-democraten behaalden hier 563 stemmen. In eenige plaatsen behaalde de Sudeten Duitschers aanzienlijke winsten. Te Rymarof verwierven zy 3386 stemmen tegen 2500 bij de vorige verkiezingen. Incidenten. Terwijl de Tsjechische omroep gistel-middag mededeelde, dat de verkiezingen overal rustig zyn verloopen, meldt het Duitsche Nieuws bureau uit Praag, dat dit inderdaad juist is voor zoover het Praag betreft.'Van betrouw bare zyde, aldus het D.N.B. verder, zyn echter berichten ontvangen, volgens welke het bui ten Praag in verscheidene plaatsen tot inci denten is gekomen. In Presburg zouden vol gens deze berichten Tsjechen, die roode ban den om den arm droegen, leden der Sudeten Duitsche partij hebben aangevallen. In Ga- blonz zouden gewapende Tsjechische leden der nationale garde voorbijgangers het in signe der Sudeten Duitsche partij hebben af gerukt, Sudeten Duitsche jonge gymnasten hebben aangevallen en hen hebben mishan deld. Verder meldt het D.N.B., dat de Duitsche bevolking van het Sudeten Duitsche plaatsje Hermannshütte in den nacht op Zondag is ge terroriseerd door communisten; Het huis van een schrijnwerker en een hotel werden door communisten belegerd. Vensters werden inge worpen en schoten gelost. Een Sudeten Duit sche senator heeft bij de autoriteiten ge protesteerd. Tenslotte meldt het D. N. B., dat volgens me- dedeeling van de gendarmerie te Mistelbach Zaterdag tien Tsjechische soldaten hebben getracht op Duitsch gebied de houten brug, die over de Thaya naar Tsjecho Slowakye leidt, in de lucht te doen springen. Er waren reeds dynamietpatronen en lonten aange bracht. Toen twee Duitsche grensbeambten naderden, vluchtten de Tsjechische soldaten over de grenzen. Naar aanleiding hiervan meldt het Tsjechi sche persbureau Ceteka na een officieel on derzoek het volgende: Inderdaad hebben Tsjechische soldaten Zondag beproefd over de brug op Duitsch ge bied te komen, natuurlijk zonder de bedoeling de brug in de lucht te doen vliegen. Toen zy Duitsche douanebeambten zagen, namen zy de vlucht. Een hunner verloor op Duitsch ge bied zyn kepi. De Tsjecho Slowaaksche autori teltcn brachten het geval onmiddellijk ter Kennis van het ministerie van buitenlandsche zaken en veroordeel de fout van hun onder geschikten. De minister van buitenlandsche zaken, Krofta, heeft reeds Zondagmorgen ver ontschuldigingen aangeboden bij den Duit- schen gezant, zelfs vóór deze van het betreu renswaardige incident op de hoogte gebracht was. Fransclie pers verwacht geen inval in Tsjecho-Slowakije. Houding van Frankrijk en Engeland wordt geprezen. In de Fransche pers worden vele kolommen gewijd aan de moeilijke uren. welke Tsjecho Slowakye door maakt en men is eensgezind in het loven van de houding van Frankrijk en Engeland. Verder is men van mee- ning. dat door de stappen van de Britsehen ambassadeur te Berlijn, de toestand minder gespannen is. In de Petit Parisien schrijft Bourges, dat alle pogingen in het werk zyn gesteld om te voorkomen, dat de incidenten uitgroeien tot een conflict. Terwijl Engeland Duitschland aanspoort tot matiging, heeft Frankrijk het bevriende Tsjecho Slowakye tot voorzichtig heid gemaand. Uit Londen heeft Morvan aan de Journal getelefoneerd, dat men daar van meening is dat Hitier niet voornemens is Tsjecho Slowa kije binnen te vallen, doch dat hy door middel van militairen druk zoo veel mogelyk voordeel wil afdingen voor de Duitsche minderheid. De Berlynsche correspondent van de Jour bericht aan zyn blad, dat Duitschland zich blijkbaar niet in een zoo hachelyk avon tuur wil storten, zoolang het niet zeker is van de neutraliteit, van Engeland in geval van een conflict. Madame Tabouis schrijft in de Oeuvre dat zij goede hoop heeft op het behoud .van den vrede. Ook schryft zy, dat de Duitsche pers bevel heeft gekregen tot matiging. Zij mag Praag niet aanvallen. De Paris Soil- schrijft: „Hitier heeft nog geen enkele bedreiging uitgesproken Hy weet trouwens, dat Londen en Parijs, die door een allernauwste belangengemeenschap Verbon den zyn, geen enkel van zijn gebaren uit het oog verliezen. Praag van zijn kant toont een prachtige koelbloedigheid". In hetzelfde blad schryft Sauerwein: „Het Derde Ryk moet niet vergeten, dat het niet zou kunnen ontkomen aan het lot van een staat, die terreur ver spreidt. Tegenover de bedreiging van een Duitsche hegemonie zou het van oogenblik tot oogenblik tot de voor Duitschland onaange naamste wendingen kunnen komen. De Duit sche deskundigen, op het gebied van diplo matie, economie of leger, beseffen, hoe ge makkelijk zich een wereldcoalitie tegen Duitschland zou kunnen vormen en welke moeilykheden de Duitsche hulpbronnen m een oorlog van langen duur zouden veroor zaken". Tegenstrijdige lezingen over het gebeurde te Eger. Uit Praag, 21 Mei. In een officieel communi qué omtrent het incident, dat zich vanochtend op den weg van Cheb 'Eger) naar Goldberg heeft voorgedaan, wordt verklaard, dat de beide Duitschers door eigen schuld om het le ven gekomen zyn. De beide slachtoffers, die later bleken te zyn Jiri Hofmann, geboren in 1892 te Vonvoc. departement Cheb, en Ni- kolaas Böhm, geboren in 1894 te Horni Lo- many, departement Cheb, die onder ver dachte omstandigheden op een motorrijwiel reden, werden door ec-n politie-agent in het Tsjechisch en het Duitsch gelast te stoppen. In plaats van hun vaart te verminderen, reden zy op den agent in, die om niet overreden te worden, opzij moest springen. De agent schoot daarop op de banden om deze te doen sprin gen doch aangezien de weg daar ter plaatse aanzienlyk stijgt, trof hij de beide motor- rydèrs. In een nabijliggende kazerne werd aan de beide gewonden de eerste hulp ver leend. Een hunner overleed direct. De andere, die naar het ziekenhuis te Cheb werd overge bracht. stierf eveneens. Er is een ernstig on derzoek ingesteld en een klacht ingediend. Het D.N.B. bericht daarentegen, dat de Su deten Duitsche afgevaardigde Köllner heeft medegedeeld, dat de zwaar gewonde Nikolaas Böhm na zijn opneming in het ziekenhuis bij volle bewustzijn verklaard heeft, dat hij voor zijn verwonding geen po- lietie-beambte gezien noch eenige waajschu- wingssignaal of roepen gehoord heeft. Het schot was gevallen op het oogenblik, dat de beide Sudeten-Duitschers in matig tempo de Grenzjaeger kazerne voorbijreden. Onomstootelijk staat volgens het bericht van Köllner vast, dat de beide slachtoffers door een schot in den rug zijn getroffen. Het hoofd der politie te Eger heeft tegen over den afgevaardigde verklaard, dat het verlaten van het stadsgebied door voertuigen verboden was en dat de politie-beambten der halve ingevolge hunne instructies hadden ge schoten. Van zulk een verbod was, aldus het D.N.B. de bevolking van Eger evenwel niets bekend. Uit Berlijn: De Duitsche bladen- houden zich opnieuw en zeer ernstig bezig met den toestand in Tsjecho-Slowakije. De Völkische Beobachter schrijft in verband met de offi- cieele uiteenzetting van Tsjechische zijde over het incident te Eger, dat deze goed past in de reeks pogingen der Praagsche regee ring om dq schuld voor den ernstigen toe stand in het Sudeten Duitsche land van de Tsjechische aanvallers af te wentelen op de Duitsche aangevallenen. Ten aanzien van het Britsche standpunt schrijft het blad, dat de Britsche regeering klaarblijkelijk een poging doet een Schuldkwestie te construeeren die, verdacht veel lijkt op een schuldleugen. „Wat thans in de Bohemen geschiedt, aldus het blad verder, is een Europeesch schandaal, dat wel is waar ons het sterkst raakt, maar waarbij ook de eer wordt aangevallen van die mogendheden, die by de geboorte van den Tsjecho-Slowaakschen staat peet geweest zijn en de bescherming der niet-Tsjechische nationaliteit in dezen staat gewaarborgd heb ben". Regeeringstroepen in botsing met de aanhangers van Cedillo. Vliegtuigbommen nabij het verblijf van Cardenas gevallen MEXICO CITY, 22 Mei. in den staat San Luis Potosi zijn de onlusten weer opgevlamd en zij hebben thans min of meer het karakter aangeno men van een formeele revolutie. Vol gens een officieel bericht is het wer kelijk generaal Cedillo, die tegen de regeering in opstand gekomen is en die ervoor verantwoordelijk is, dat San Luis Potosi in een toestand van vrijwel voortdurende guerilla ver keert. Cedillo heeft in dezen staat de meeste aanhangers en tot nu toe schijnt het, dat het succes aan zyn kant is. In de nabyheid van Rio Verde stuitten de troepen der regeering op een bende van ongeveer 360 opstan delingen. Lang en heftig is er gevoch ten. Het bleek, dat de regeeringsge- trouwen in een val gelokt waren en de verliezen van de rebellen waren dan ook veel minder groot dan die van hun tegenstanders. 15 opstandelingen werden gedood, van de regeerings troepen vielen 30 man. Zaterdagavond heeft zich boven de stad San Luis Potosi een geheimzinnig vliegtuig vertoond. Eenige malen cirkelde het rond, toen wierp het vier bommen omlaag, die op het vliegveld neerkwamen. In de onmiddel lijke nabyheid van het veld ligt echter het huis van president Cardenas, zoodat men er zeker van is. dat deze aanslag tegen het leven van den president gericht was. Cardenas zelf was echter op dat oogenblik niet aanwezig. Geheele leger gemobiliseerd. Thans wordt officieel erkend, dat het geheele leger gemobiliseerd is en ingezet zal worden om Cedillo's ben den te verslaan en de volgelingen van den generaal te ontwapenen. Intusschen. men verwacht niet dat deze actie snel voltooid zal worden, daar het terrein zeer bergachtig Is, waardoor de vijandelijkheden zeer bemoeilijkt worden. Militaire deskundigen zyn weinig optimis tisch over de vooruitzichten voor Cedillo. Vol gens hen was van den beginne af voor Cedillo niets beters te hopen, dan dat hij een guerilla kon voeren tegen de regeering. en dat hij de treinen nu en dan kon ophouden en kleinere dorpen kon aanvallen. De regeering is vol goeden moed. De minis ter voor nationale veiligheid heeft een com muniqué uitgegeven, waarin gezegd wordt dat de benden van Cedillo op verschillende plaatsen optreden. Volgens dit communiqué heeft Cedillo de troepen gewapende boeren opgeroepen voor een „parade" en hen toen voorgesteld, deel te nemen aan een revolutie. Slechts weinigen hadden daaraan gehoor ge- géven, de meesten wilden weer teruggaan naar hun velden. Het bulletin verklaart nog, dat generaal Jost Lacarra Vrijdag met een detachement cavalerie naar Rio Verde gezonden is. Hij werd aangevallen door een bende van zestig man onder Ramon Rivera en een van 300 on der Pablo Martinez. De opstandelingen wei'den echter verslagen en tot het vallen van de duisternis vervolgd. Volgens een communiqué van generaal An tonio Guerro hebben twee pelotons een troep opstandelingen achtervolgd en ingesloten. Een kort gevecht vond plaats, waarbij de leider der opstandelingen, Meliton Rodriguez, ge dood werd. De overigen hebben zich overge geven. Al wie een gewoon pak heeft gekocht moet er later wel spijt van krijgen bij Kreymborg niet liever 'n Waarborg-costuum te hebben genomen. alléén bij KREYMBORG (Adv inaez Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING De gevangenen vertelden, dat zij voorne mens waren de spoorbrug bij Altamira op te blazen als de trein naar Monterey langs kwam. (United Press). Opstandelingen worden ontwapend. Reuter meldt, dat te San Luis Po tosi alles kalm is. Toch patrouilleeren soldaten door de straten en door mid del van vliegtuigen wordt te Hacien da Las Palomas, het verblijf van ge neraal Cedillo bewaakt. President Cardenas heeft zijn intrek genomen in een bezitting op korten afstand van de stad. Het ontwapenen van de aan hangers van Cedillo verloopt nor maal, de aanhangers van Cedillo bie den slechts weinig tegenstand. Cedillo zelf heeft de Hacienda Las Palomas verlaten en zich by zyn partygangers aangesloten. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende ls. verteert Uw voedsel niet. het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el lendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Lever- pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.76. (Adv. Ingez. Med.) Italiaaiische koning in Libye. Zaterdag in Tripolls aangekomen. Zaterdagachtend is de Italiaansche koning aan boord van zijn jacht Savoia te Tripolis aangekomen. Het werd door de bevolking hartelijk toegejuicht. Tijdens het verblijf van den koning in Libye zullen groote manoeuvres van de troepen in Libye worden gehouden. Na eenig gezoek waren ze uit het hol van de Baardmannen gekomen en Thijs liep nu zoo snel als hij kon met Dickie naar het huis van Flapoor. Een eekhoorntje, dat zij onderweg tegenkwamen, keek hen nieuwsgierig na, benieuwd wat die lui bij Flapoor wilden. Eindelijk waren ze bij het huisje van den haas aangekomen en Thijs klopte nydig op de deur. Die hazen ook altijd met hun grappen en ze lieten een ander er voor opdraaien, als het verkeerd ging. Dat was geen mooie vriendschap! De deur werd geopend en Thys stapte de huiskamer van den haas binnen. Jij bent Flapoor? vroeg hij nijdig De haas knikte toestemmend. Dan ben jy een leehjk, gemeen beest, hoor je dat! Grappen uithalen vind ik niet erg. maar als er dan iets mis gaat. moet je elkaar niet in den steek laten! Dat vind ik erg laf. hoor je dat, Flapoor?! Flapoor was van schrik een halven meter de lucht ingesprongen en keek nu angstig naar Thys. die zich leelyk kwaad maakte. Ik zal jou die grappen eens voor altijd afleeren! bromde Thijs en liep op Flapeo.» toe. Hij pakte den haas bij zijn lange ooren. Eenige ontspanning in deri toestand geconstateerd. Britsche kabinet bijeen. Het Britsche kabinet is gistermid dag bijeengekomen ter bespreking van den toestand in Europa. Vrijwel alle ministers namen aan deze zit ting deel. Het verluidt volgens Reuter, dat de Britsche regeering pogingen in het werk zal blijven stellen om een vreed zame regeling van het Sudeten Duit sche geschil te bevorderen. Onafhan kelijk van elkaar doen de regeerin gen van Frankrijk en Engeland drin gende stappen te Praag en Berlijn. Men verneemt, dat op het oogenblik geen nieuwe bijeenkomst van het kabinet is vastgesteld. Mogelijk zal vandaag in het Lagerhuis een verkla ring worden afgelegd. Men acht te Londen den algemee- nen toestand nog ernstig en verward, doch gisteravond leek de situatie wat rustiger. Men constateerde eenige ontspanning in den toestand. Men wijst er op. dat er vele tegenstrijdige verklaringen zyn geweest over grensinciden ten en troepenbewegingen, waaruit men niet de waarheid kon vaststellen. Men legt er den nadruk op. dat Engeland de rol van vrede stichter moet spelen en daarom beide par tijen moet vertrouwen. Men wil zich dan ook geen partij in het geschil stellen. Naar verluidt heeft de Duitsche, ambassa deur te Londen bij zijn onderhoud met Ha lifax verklaard, dat, terwyl Duitschland, wat zijn troepen betreft, een correcte houding heeft aangenomen, de Tsjechische troepen bewegingen op een verkeerde voorstelling berusten. Vernomen wordt, dat de Britsche ambassadeur te Berlijn driemaal bij Von Ribbentrop geweest is, doch er is geen enkele aanwijzing, dat Von Ribbentrop's verzekeringen aan gaande de Duitsche troepenbewegin gen te Londen als volkomen bevredi gend worden beschouwd, zoolang de bestaande spanning voortduurt. De Britsche gezant te Praag heeft gister avond een bezoek gebracht aan den minis ter van Buitenlandsche Zaken. Krofta. De heeren wisselden informeel van gedachten over den toestand. In officieele kringen te Praag toont men zich zeer vol daan over de Britsche bedrijvigheid. Als re sultaat daarvan acht men den toestand hier gunstiger. Uittocht van Engelschen uit Duitschland. Uit Berlijn meldt United Press: Tal van Engelschen. die in Duitschland wonen, maken zich gereed het land te verla ten of althans hun familie buiten Duitsch land te zenden tot de internationale span ning wat afgenomen is. Wij hebben bij de Britsche leeatie eeïnformeerd of dit eedaan wordt op instieatjp van het eezantschap. men ons. daaromtrent heb ik geen mededeeling te doen of eenig commentaar te leveren". Het schijnt, dat de Amerikaansche legatie, hoewel men zich ook daar realiseert dat de toestand ernstig ls. het oordeel van de En gelschen niet deelt en geen reden ziet voor zoo groote ongerustheid.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6