Voetbalsensatie te Zürich. SPORTBEKERS ZATERDAG 28 MEI 1938 HAARDEM'S DAGBLAD 6 Zwitserland9s onverwachte en volkomen verdiende 2—1 -overwinning op Engeland! Een moment uit den voetbalwedstrijd Zwitser landEngeland 21. pantalons. De Zwitsers in witte Genève, 25 Mei 1938. (Van onzen Zwitserschen correspondent.) VIJF-EN-TWINTIG DUIZEND Zwitsers waren Zaterdagavond naar het ter rein der „Grasshoppers" te Zürich getogen, om nu eens heel sportief, en zonder nationale bijged. chten, van het fraaie spel der Engelsche voetbalmeesters te genie ten! Hun 63-overwinning de vorige week op het sterke Duitsche elftal behaald, de bui tengewoon gunstige kritiek die voetbaldes kundigen uit alle landen over het prachtige spel der Engelschen te Berlijn hadden uitge sproken. de ernst waarmede de Engelsche spelers vrijwel dagelijks tijdens hun verblijf te Zürich geoefend hadden om goed in vorm te blijven, dit alles had de verwachtingen bij zonder hoog gespannen. Geen Zwitser dacht dan ook aan de mogelijkheid eener Zwitser- sche overwinning. Men kwam, om te kijken, om het Engelsche spel te bewonderen. Een kwartier lang hebben de 25.000 Zwit sers werkelijk van het prachtige spel der En gelschen genoten. Wij zagen den Engelschen rechtsbuiten Matthews voortdurend Lörtscher voorbij rennen en prachtige voorzetten naar 't midden geven. Wij zagen den linksbuiten Bas tin en den linksbinnen Goulden prachtig handig van plaats wisselen en verwarring in de Zwitsersche rijen brengen. En toen de stand na het eerste kwartier nog steeds 00 was, prees men de Zwitsersche spelers, vooral natuurlijk Minelli en de zijnen van de verde diging, om hun kranig standhouden tegen al die gevaarlijke Engelsche aanvallen. Toen kwam opeens de verandering! De Zwitsersche spelers bepaalden zich niet meer tot oe verdediging, zij gingen zelf aanvallen. En nu bleek het groote wonder van den dag: de Zwitsersche voorhoede, die eigenlijk nog in geen enkelen wedstrijd van dit jaar voldoe ning had geschonken en die veertien dagen te voren tegen België te Lausanne zoo volkomen gefaald had, bleek plotseling een machtig aanvalswapen te zijn, dat, geestdriftig door het verbaasde publiek aangevuurd, hoe lan ger hoe beter ging spelen. Toen na 30 minu ten spelens de Zwitsersche linksbuiten Aebi een uitstekenden voorzet van den rechtsbui ten Amado in het Engelsche doel kopte en daardoor aan Zwitserland een 1—O-leiding gaf. was de stemming onder de 25.000 in eens geheel gewijzigd. Het kijken naar het fraaie spel was bijzaak geworden. Hoofdzaak was. of oe Zwitsers erin slagen zouden ongeslagen te blijven. En onwillekeurig keek men weder meer naar het spel van het eigen elftal dan r.aar dat der beroemde tegenstanders! Het ,.Hopp! Schwyz!" („Schwyz" als Zwit- sersch-Duitsch dialect voor „Schweiz"> was in het laatste half uur niet meer uit de lucht. En toen eindelijk scheidsrechter dr. Bauwens het einde gefloten had en de Zwitsersche overwinning een werkelijkheid (21) was ge worden. bleven de 25.000 nog minutenlang hun spelers staande toejuichen, totdat zij eindelijk op de schouders der geestdriftige jeugd van het veld naar de kleedkamer wer den gedragen! Hoe kwam het nu, dat de Engelschen, die tegen de Duitschers toch zoo schitterend hadden gespeeld en als het sterkste Engel sche elftal beschouwd werden, dat ooit op ons vasteland een landenwedstrijd had gespeeld. Zaterdag niet slechts door Zwitserland wer den geslagen, doch bovendien na het eerste kwartier ook in spel-schoonheid voor de Zwit sers moesten onderdoen? Het spreekt van zelf. dat ook de Zwitsers zich deze vraag ter eerlijke beantwoording hebben voorgelegd. Een heel groot aandeel in de overwinning had natuurlijk de stemming der beide elftallen. De Engelschen, voldaan over hun prachtige overwinning te Berlijn, waren overtuigd de Zwitsers, die nog pas te gen België zoo hoog verloren hadden, wel ge makkelijk te kunnen verslaan. Zij werden door den ongedacht harden Zwitserschen te genstand eenigszins uit het veld geslagen en op het slot, toen Zwitserland een kwartier vóór het einde een 2— 1-leiding kreeg, geheel en al ontmoedigd. De Zwitsers daarentegen hadden thans de lust en den wil zich van hun beste zijde te laten kennen en het eerste succes bracht hen in een stemming, die allen eigenlijk boven hun normale krachten deed spelen, De psychologische factor was zeker van grooten invloed op den afloop van het spel, zooais ruim 25 jaar geleden ook op „Hout- rust" in Den Haag, toen ons Nederlandsche Oranje-elftal met Paschen 1912 die onverge telijke overwinning, ook met 21, op Vivian Woodward en het Engelsche amateurselftal behaalde. Er zijn echter natuurlijk nog andere oorza ken voor de Zwitsersche overwinning. De be langrijkste daarvan is misschien wel, dat de Zwitsers ditmaal eindelijk weer eens prach tig vlak spel vertoonden, waardoor de En gelschen niet in staat waren hun schitterend „koppen" tot ontplooiing te brengen, zooals zij wel tegen de Duitschers met hun half- hooge ballen hadden kunnen doen. Een twee de oorzaak van het Zwitsersche succes was. dat het elftal de ouderwetsche (ook in Hol land nog gevolgde! methode nog volgde, vol gens welke de kanthalves hunner midden linie de buitenspelers der vijandelijke voor hoede voortdurend voor hun rekening ne men, terwijl de Engelsche clubs en het Duitsche elftal de moderne methode hebben aangenomen, dat eerst de achterhoede zich met de vijandelijke vleugelspelers bezig houdt! Te Zürich konden daardoor juist de voortreffelijke spelers Matthews en Bastin na een goed begin, toen de Zwitsersche midden spelers hun tricks nog niet kenden, later volstrekt niet zooveel voor hun elftal doen als te Berlijn hun mogelijk was. Ten derde was er nog dit groote onderscheid, dat de Zwit sers een „aanvallenden" spil, Vernati, had den die in een bijna bovenmenschelijken vorm was wat zijn uithoudingsvermogen en goed plaatsen van den bal betreft, waartegen het spel van den Engelschen stopper-spil Young een waarlijk armzaligen indruk maak te. En ten slotte was er nog dit groote voor deel, dat de Zwitsers werkelijk één prachtig geheel, een elftal, vormden, terwijl de Engel schen hoe langer hoe meer slechts elf indi- vidueele spelers, zij het dan ook voor het meerendeel uitstekende spelers waren. De betere samenhang van het Zwitsersche elftal was hier misschien wel de beslissende factor tot de overwinning. Tot dezen samenhang heeft stellig veel bijgedragen de gewijzigde samenstelling der voorhoede De Technische Commissie was gelukkig weder teruggeko men van haar gedachte voor het binnentrio der voorhoede hoofdzakelijk naar tempo en aanvalslust, zij het ook een onbesuisde, te streven. Zij had thans weder haar toevlucht genomen tot de spelers met voortreffelijke techniek en taktiek. De „tanks" waren ver dwenen, de spelers uit de school der Abegg- len's waren weder in de voorhoede opge nomen. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. SPORT-MEDAILLES Wijnands v. Rensen 't Medaillehuis Schoterw. 78 o kaz. tel 17256 (Adv. lngez. Med.) ATHLETIEK. TRIAL-MEET HELLAS—VLUG EN LENIG— HAARLEM. Zondag a.s. houden de athletiekvereeni- gingen Hellas, Vlug en Lenig en Haarlem op de Utrechtsche Sintelbaan een clubwedstrijd. Doordat er ook èenige B- en C-nummers in het programma zijn opgenomen, is de kans geringer, dat de vereeniging, die de beschik king heeft over eenige goede A-athleten, bij voorbaat als nummer één zal eindigen. Ook aan de juniores is een plaatsje ingeruimd. Met de volgende, nagenoeg complete ploeg gaat Haarlem naar Utrecht. 100 M. A.: Van Geenhuizen. Schaap. 100 M. B: A. v. Zonderen, Schreuder. 100 M. C.: Metz, B. Schaap. 400 M.: A en B: Herfst, Figee. 400 M. C: Kok. Stouten. 800 M. A en B: Herfst. Figee. 1500 M.: Schulz, Van Wijngaarden. 3000 M.: Koopman, A. v. d. Booren. 4 x 100 M. A: A. v. Zonderen, Van Lier, Van Geenhuizen, A. Schaap. 4 x 100 M. B en C: Schreuder, Rinkel, B. Schaap, Metz. 3 x 1000 M.: Hermans, Schulz, W. van Zon deren. Hoogspringen: C. v. d. Klinkenberg, v. d. Bos Vèrspringen: Lamoree, v. d. Bos. Polsstokhoogspringen: Lamoree, Verkes. Kogelstooten: Mulder, De Graaf. Discuswerpen: Kluft, Mulder. Speerwerpen: Rinkel, v. d. Bos. 4 x 100 M. Juniores: Vinkenoog. Cousijn, Kok, v. d. Putten. BILJARTEN. DE „HEINEKENS-BEKER". Het nederlaag-tournooi bij de biljartclub „D. E. S." werd Vrijdagavond in haar club lokaal, „Bolwerk" voortgezet met de eerste 6 spelers van „Sarphati" uit Amsterdam. De partijen hadden den volgenden uitslag: (De Weber Jr. Heykoop Ems ter Out Citroen Ronde Kraamwinkel Uittenboogaard Lindenaar Wesseling Becker Korte ,J>. E. S." 648 caramboles behaald* pnt,. brt. h.s. gem. 125 72 14 1,73 87 72 8 1.20 114 59 10 1.93 150 59 19 2.54 147 60 15 2.45 175 60 20 2.91 125 48 32 2.60 102 48 14 2.12 100 67 13 1.49 95 67 10 1 41 50 49 5 1.02 39 49 7 0.79 dat .Sarphati" 661 en LAWNTENNIS. Be Competitie. Het programma voor Zondag luidt: Eerste klasse: HaarlemGroen Wit. Overgangsklasse T.C.H.—Ace. Tweede klasse A-N.W. JoyHaarlem 2. Beverwijk—'T.C.H. 2. Groen Wit 2Game and Set. Tweede klasse B-N.W.: T.C.G.Heemstede. Aalkmaar HeilooT.C.G. 2. T.C.G. 3—Be Quick. AnimoWestrust. Derde klasse A-N.W.: Heemstede 2Bonzo. Zaandam—Beverwijk 2. Kg. ZaandijkT.C.G. 4. Be Quick 2Beverwijk 3. Derde klasse B-N.W.: DuinlustHeemstede 3. Westrust 2—T.C.H. 3. Algemeene 2—Westrust 3. Aemstelspelers—Duinlust 2. T.C.H. 4V.V.G.A. 2 Heemstede 4Aemstelspelers 2. Game and Set 2Twentsche Bank 2. Bonzo 2Algemeene 3. V.V.G.A 3—Wimbledon. Ready 2Ruïne. Westrust 4Joy 3 Ruïne 2Nieuwe Meer 4. Wimbledon 2Ruïne 3. Beverwijk 4Bakkum. Animo 2Haarlem 3. Bracht de vorige week reeds eenige beslis singen in de verschillende afdeelingen van de tenniscompetitie, Zondag a.s. zullen er wel meer vallen. Haarlem ontvangt Zondag aan de Spanjaardslaan Groen Wit, waarvan in den uit-wedstrijd met 82 verloren werd, hetgeen tot nu toe de eenige nederlaag is geweest. Haarlem is sindsdien steeds beter gaan spelen. Het is wel gebleken, dat beide clubs in krachten weinig zullen verschillen; met spanning zal de uitslag tegemoet worden gezien. Dit te meer, omdat Haarlem met een overwinning een prachtkans op het kam pioenschap zal krijgen. T.C.H. speelt op de banen van het Kenne- mer Lyceum tegen Ace en zal trachten door een 8—0 zege de eerste plaats te heroveren, tenminste als haar groote concurrent Sobri met een kleine overwinning op Siod genoegen zal willen nemen. In de tweede klasse is de spanning al even groot tusschen T.C.H. 2 en Haarlem 2, waar bij laatstgenoemde de beste papieren heeft. Beide teams spelen Zondag a.s. uit, resp. tegen Beverwijk en Joy, en zullen vermoede lijk wel met de overwinning terug komen, hetgeen de spanning niet zal verminderen. T.C.G. heeft met twee nog te spelen wed strijden het afdeelingskampioenschap reeds behaald en zal dus straks een poging gaan ondernemen, de tweede klasse B met de tweede klasse A te verwisselen. Het speelt Zondag a.s. thuis tegen Heemstede op de banen van Jatiloo (Bentveld). Westrust voert eveneens een vlnnigen strijd om het kampioenschap met Kat 2. Beide teams zullen Zondag as. wel winnen (Westrust speelt uit tegen Animo), zoodat ook hier de spanning dus voortduurt tot den laat- sten wedstrijd. HONKBAL. LEZING OVER DE SPELREGELS. De voorzitter van den Ned. Honkbalbond, de heer E. Bleesing zal op Vrijdag 3 Juni in café-rest. Brinkmann aan de Groote Markt een lezing.houden over spelregels, tactiek en techniek van het honkbalspel. BELGIë—NEDERLAND. De ontmoeting tusschen de vertegenwoor digende negentallen van Nederland en Bel gië zal te Antwerpen plaats hebben op Zon dag 31 Juli. De returnmatch heeft naar alle waar schijnlijkheid plaats op 21 of 28 Augustus. WATERPOLO. DE ZEVENTALLEN VAN H.P.C. H.P.C. zal dit seizoen met vijf heeren. twee adspiranten- en twee dameszeventallen aan de waterpolocompetitie deelnemen. Hiervan zullen 4 zeventallen in de competitie van den K.N.Z B. spelen, de overige zeventallen ko men uit in de competitie van Kring Haarlem van den K.N.Z.B. De zeventallen zijn als volgt samenge steld- H.P.C. 1 heeren: J. Schalkwijk. A. J. Braam. H. J. Leyenaar, W Derks. H. Leloux, H. Elde- ring en A. ten Hacken. H.P.C. 2 heeren: H. v. d. Toorn, J. v. Zadel, C. Bigot, H. Stefels. C. Kemper. A. Kolderie en M. Maurits. H.P.C 3 heeren: K. de Ridder, A. M. Heer- kens Thijssen. H. Bakker. S. Eldering, J. Stuifmeel. C. Collet en J. Jansen. H.P.C. 4 heeren: A. C. de Bruyn, A. Scho tel, W. v. Ommen, L. Vermeer. A. v. Huisste den, P. Kramer en L ten Kley. H.P C. 5 heerenE. Vrugt. Th. v. Galen, G. Roovakkers, J. v. d. Putten, L. Wilmot. H. v. d. Weide, L. Kooyman. Adsp. A: H. v. Tyn, Wensing, F. de Geest, J. Wijkhuizen. T. Kloots. J. Hogeweg en W. Dorsman Adsp. B: D. Kooy, D. Krijgsman, v. Huystee, W. v. Wirdum. T. Dekker, R. Koïter en A. van Leunen. Dames 1: M. v. d. Zouwe, E. Kloots, H. de Carpentier, F. Kann, R. Bakker, P. Haan- drikman, C. Kann. Dames 2: I. Kubatz, H. Bakker, T. van KAATSEN. DE WEDSTRIJDEN OP 12 JUNI. Voor de nationale wedstrijden op 12 Juni a.s. hebben reeds eenige vereenigingen zich laten inschrijven. De bekers, medailles en verdere prijzen zijn te bezichtigen. Verwulfl 1. hoek Koningstraat. AANGESLOTEN VEREENIGINGEN. De combinatie van Buiten-afdeelingen, aangesloten bij den Ned. Kaatsbond en bui ten Friesland gevestigd breidt zich meer en rreer uit Deze vereenigingen kunnen thans deelnemen aan de nationale wedstrijden en tevens meedingen aan de Wiersma-Compe- titie B. die in Bussum wordt gehouden. Ter- winselen organiseert reeds in Juli een door- •nkaar-loten-partij. Zondag 29 Mei wordt "hvers'im doo- dr vereeniging aldaa ^en Nr: •.ionaie Kaatsdag georganiseerd. Of „Frisia' deelneemt aan dezen wedstrijd, staat nog niet vast. MOTORWIELRIJDEN. De internationale driedaagsclie. Een laffe streek. Uit Spa: De internationale motordriedaag- sche tusschen Nederland. België en Duitsch- land is Vrijdag voortgezet met het verrijden van een traject op Nederlandsen grondgebied. De Kon. Ned. Motorwielrijders Vereeniging had zich alle moeite gegeven, om deze étappe naar wensch te doen verloopen, maar buiten haar schuld kwam hier helaas niet veel van terecht. In den loop van den nacht n.l. had den onverantwoordelijke elementen de laffe streek uitgehaald, om de borden, welke de te volgen route aangaven, deels te verwijderen, deels op geheel andere, verkeerde punten te plaatsen. Het gevolg was natuurlijk, dat alle deelnemers tusschen de Belgische grens en Valkenburg hopeloos verdwaalden, zoodat dit gedeelte van deze tweede étappe moest wor den geneutraliseerd. De laatste 130 K.M. van Valkenburg naar Spa konden verder zonder stoornissen worden verreden. In den strijd tusschen de landenploegen zijn nu ook Nederland en België 2 uitgescha keld; Duitschland 1 heeft hier de leiding met 5 punten. KORFBAL. KON. NED. KORFBALBOND. ZILVEREN N. v. d. DAGBAL, 3e RONDE. Nieuw Flora, dat als eenig N. K. B,-twaalftal uit Haarlem zich gehandhaafd heeft voor den zilveren N. v. d. Dagbal. speelt Zondagmiddag aan den Vergierdeweg in Haarlem-Noord op het Aurora-terrein voor de derde ronde tegen D. D. V. 2 uit Amsterdam. HAARL. KORFBALBOND. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG Voor Zondag zijn vier wedstrijden vastge steld. Voor de competitie (prom.-degradatie 2e klasse) wordt op het T. H. B.-terrein om twee uur gespeeld ZwaluwenO. K. 6 Voor de Beker in afd. B ontvangt Palvu 1 het vierde O. K. Voor de lagere series speelt in A Meerle- bosch 1 tegen Eensgezindheid en in B THB 3 tegen Palvu 2. BELGIc-NEDERLAND. De returnwedstrijd wordt Zondagmiddag 3 uur gespeeld op het Maritime Stadion te Wil- ryck (Antwerpen!. Met de leiding is belast de heer A. L. Cramer uit Enschede. De heer J. J. Kostering uit Rot terdam is de Nederlandsche grensrechter. OOSTER KWARTIER. Vier twaalftallen nam O. K. deel aan de serie-wedstrijden van E.K.C.A. te Arnhem. Het eerste twaalftal won in de 1ste klas van P.S.V. 1 met 30 van Wilskracht met 70 en van Onder Ons met 72. Zij won hier mede den eersten prijs, waarna zij tegen den winnaar der andere afd. lste klas (Biltho- ven) om den zilveren wisselbeker moest spe len. In een fraai gespeelden wedstrijd heeft O. K. voor een jaar beslag gelegd op dezen beker. Deze wedstrijd eindigde met 65. Het 2de twaalftal won van Wilskracht met 20 en speelde tegen Rapiditas 11 gelijk, doch door beter doelgem. van Rapiditas moest O. K. 2 zich met een 2den prijs tevre den stellen. Het 4de twaalftal vond in O. Arnhem en T.O.G. 2 geen sterke tegenstanders, het won met 111 en 110 den eersten prijs. O. K. 5 had het niet zoo gemakkelijk. Het won van de BI. Witters met 21, van Mece- des met 41, doch verloor van P.S.V. met 31, doch dit was toch nog voldoende om een eersten prijs te behalen. HENGELEN. HENGELAARSVEREENIGING „MORGEN ROOD" 5 JAAR. Op 2 Juli hoopt bovengenoemde vereeni ging haar 5-jarig bestaan te herdenken. Dank zij een steeds voortvarend bestuur is het een vereeniging geworden, die een vooraaanstaande plaats heeft ingenomen zoo wel in als buiten Haarlem. Dat het haar op dien dag niet aan belang stelling zal ontbreken, blijkt reeds nu uit de toezeggingen, welke zij van zusterverenigin gen en andere instellingen mag ontvangen. De feestcommissie heeft een mooi program ma in voorbereiding. Er zal een groote door B. en W. van Haarlem op 26 Februari goed gekeurde loterij plaats hebben om een keur- collectie prijzen, waarvan de trekking zal plaats hebben op 25 Juni des morgens 10 uur in het gebouw St.-Bavo aan de Smede- straat te Haarlem Vervolgens zal er een boottocht gehouden worden voor leden en donateurs (trices). Op 17 Juli zal er een groot hengelconcours gehouden worden, waaraan alle vereenigin gen, van Haarlem en omsti-eken deel kunnen nemen. Het belooft een groot hengelaarsfestijn te worden, daar er voor dit concours zeer fraaie prijzen beschikbaar zullen worden gesteld. En tot besluit zal er een feestelijke prijsuit reiking plaats hebben op Zaterdag 23 Juli 1938 in een nader te berichten zaal. Het muzikale gedeelte zal verzorgd worden door de „The Jolly Players". Twee bekende Haarlemsche humoristen zullen meewerken. HONDENSPORT. KAMPIOENSCHAPTENTOONSTELLING TE ZWOLLE. Door de combinatie der Kynologenclubs Apeldoorn. Deventer, Zutfen en Zwolle werd een belangrijke kampioenschapstentoonstel ling gehouden. Uit Kennemerland waren ingezonden door den heer J. Th. M. van Banning, de Engel sche Setter-teef Peggy, die de kwalificatie „zeer goed" ontving onder keurmeester Schouten. Mejuffr. Corrie de Clercq behaalde met het fokproduct van mevr. C. P. Gunckel —Dekking, de nog zeer jeugdige fox terrier Smooth Girl of Joy de hoogste onderschei ding, kwalificatie „uitmuntend" en de rood- wit-blauwe kaart. Mevr. C. P. Gunckel— Dekking won met haar gladharige teef Joc de Cortenberg in de open klasse den eersten prijs met de kwalificatie „zeer goed". Mevr. L. v. HarenSpies, IJmuiden-Oost, behaalde wederom met den bekenden Hollandschen herder Benno van Pnrmerstein den kam pioensprijs. Bij de Welsh Terriers was groote concurrentie. Merthyrs Ringleader van den heer F. M. Heerkens Thijssen te Aerdenhout trad als beste uit den strijd, eerste prijs „uit muntend". kampioen best van het ras, beste zelfgefokte hond en later bij de eereprijs- keu-ïngen op één na beste zelfgefokte hond :e: tentoonstelling aller rassen De Japanees Iyesaho van den heer J. A C. Z'Uesen be haalden den eersten prijs met de kwalificatie „zeer goed". Wijnands V. Rensen 't Medaillehuis Schoterw. 78 o kaz. tel 17256 (Adv. lngez. Med.) VOETBAL. DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN. Zeventien Nederlandselie spelers aangewezen. De Keuze-commissie van den K. N. V. B. heeft dc volgende zeventien spelers aange wezen, die de reis naar Le Havre (waar op 5 Juni a.s. in het kader der wereldkampioen schappen de ontmoeting tusschen Nederland en Tsjecho Slowakije zal worden gespeeld) zullen meemaken: Anderiesen (Ajax), Been (Ajax), Calden- hove (DWS), De Harder (VUC), van Heel (Feijenoord) Van Male (Feijenoord), Mi chel (VSV), Paauwe (Feijenoord) Pien ter (Be Quick), Pijpers (Roermond), Smit (Haarlem), van Spaandonck (Neptunus), van der Veen (Heracles), Vente (Feijenoord), We ber (AGOVV), Wels (Unitas) en De Winter (Haarlem). Deze spelers zijn in alphabetische volgorde genoemd. Het elftal zal eerst vlak voor den wedstrijd worden samengesteld. Zaterdag 4 Juni vertrekt de ploeg uit Ne derland. Men reist onmiddellijk door naar Le Havre, waar overnacht wordt. De wedstrijden voor Zondag. De spanning in de Nederlandsche voetbal wereld is nu dan toch eindelijk geweken. Het werd dan ook wel tijd. We weten nu, dat Feijenoord voor den vierden keer kampioen van Nederland is ge worden en we weten ook, welke clubs gepro moveerd, gedegradeerd of voor hun milieu behouden zijn. Ja, ook in Afdeeling IV. waar de competi tie nog twee weken in beslag neemt. Want het zou al heel vreemd moeten loopen. als Bleijerheide geen eerste-klasser bleef. Zij be hoeft van haar twee wedstrijden er slechts één te winnen en dan is het pleit beslecht. Alleen de halve finales en de finale voor den K.N.V.B.-beker blijven nog even de aan dacht vragen en toevallig zijn Haarlem en V.S.V. daarbij betrokken. Die twee partijen moeten morgen op net terrein aan den Scho- terweg uitmaken wie een week later de fi nale tegen den winnaar van den wedstrijd HelmondiaA.G.O.V.V. mag spelen. Dat werdt daar aan het eind van het seizoen zoo waar nog een levendig partijtje voetbal voor al omdat Haarlem en V.S.V. zoo volledig mo gelijk uitkomen. HAARL. VOETBALBOND. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 29 MEI 193S. Finale H.V.B.-beker. KinheimZandvoort (terrein Kinheim), 6.30 uur, M. Seubring. (Grensrsechters: J. M. P. Giebels en E. van Milligen.) T. H. B. Derde Zondag Seriewedstrijden om den v. d. Hams wisselbeker. Voor a.s. Zondag staan er weer eenige aan trekkelijke wedstrijden op het programma, waarbij er van te voren niets van te zeggen valt, welke vereeniging de finale zal bereiken. Daar er op de T. H. B. terreinen Zondag ook nog een honkbal wedstrijd en twee korfbalwed- strijden worden gespeeld, is er voor ieder wat wils. Het programma is als volgt samengesteld 10 uur: THB 1RCH 3 Honkbal. THB 2—Palvu 2, Korfbal. 12 urn-: THB 2Rivalen 2, Voetbal. THB adsp.Rivalen adsp. 1.30 u.: Om den v. d. Hams wisselbeker. G. Zeemeeuwen 1—Spaarnevogels 1 H. Rivalen 1EHS 1 3.20 u.: Tusschenwedstrijd THB jun.Rivalen jun. 3.30 u.: Finale. Winner GWinner H 2 uur: Promotie-beslissings wedstrijd Korfbal OosterkwartierZwaluwen. MR. KOCH-VOETBALTOURNOOI. De sportvereeniging van den Raad van Ar beid te Haarlem heeft met bescheiden mid delen kans gezien, reeds voor haar één-jarig bestaan een goed geslaagd voetbal-tournooi te organiseeren. Het lentezonnetje straalde over het E.D.O.-terrein. toen Donderdag te kwart voor tien de deelnemende vereenigin gen: Ervea uit Amsterdam. Arva uit Leiden. Viribus Unitas uit Santpoort en R.V.A. uit Haarlem verwelkomd werden. Te tien uur be gon de eerste wedstrijd. In een vrijwel gelijk opgaanden strijd wist Ervea van Arva met 43 te winnen. R.V.A. wist zich door een keurige 41 over winning op Viribus Unitis eveneens in den winnaars-wedstrijd te plaatsen. Nadat de lunch gebruikt was. begon te half drie de wedstrijd ArvaViribus Unitis. De Leidenaars wonnen verdiend met 42. De finale tusschen Ervea en R.V.A. had een zeer spannend verloop. Na 12 minuten zag Haar lem kans, zich na goed samenspel een 10 voorsprong te schaffen. Zoowel Amsterdam als Haarlem vertoonden daarna slechts een enkele maal het spel uit haar eerste wedstrij den. De spelers waren zichbaar vermoeid. Het ging erop lijken dat de stand ongewijzigd zou blijven. Vijf minuten voor het einde be nutte Haarlem haar laatste kans door met een schot van links den bal over den uitgeloo- pen keeper heen in 't doel te plaatsen (20). Hierna kwam spoedig het einde. Des avonds 7 uur reikte de eere-voorzitter van RVA Haarlem, mr. C. J. Koch, de prijzen uit in Hotel „de Leeuwerik". Na een gezellig diner en even gezellig bal ging men laat in den avond uiteen. DORDTSCH ELFTAL—WEST. ELFTAL. Hedenavond wordt te Dordrecht een voet balwedstrijd gespeeld tusschen een Dordtsch en een Westelijk elftal. In laatstgenoemde ploeg spelen o.a. Schijvenaar en Timmerman van E. D. O. WIELRIJDEN. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield een trai- ningspelotonrit over 37V2 K.M. Het weer was koud maar toch werd er een goede tijd ge maakt het winnende peloton bestond uit de volgende renners- B Scheil Sr., W. K'cef. J. Jonker Fr Jansen. Homering. Ronse Node- lijk. tijd 1 uur 6 min. 54 sec.: 2de peloton: H. v. Dijk. K. Verbeek, k. v. Maris. B. Fennis, J. Banken, J. Jas. tijd 1 uur 6 min. 57 sec

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10