REGENJASSEN ENGELSCHE Burberrys - Rodex- - Durex - DAKS TROUSERS 11750 ZELFBINDERS WIM WORM agenda Nieuwe Boeken. INCEZIMEN /TUKKEN WOENSDAG 1 JUNI 1938 HAARLEM'S DAGBEAD 2 Wereldmerken als- Importeurs GR.HOUTSTR. hoek ÖR.MARKT- HAARLEM Ncd. Chr. Vrouwenbond. Dr. Colijn wekt op tot eenheid. Heden is in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Gravenhage de alge meene vergadering gehouden van den Ned. Chr. Vrouwenbond. Eenige duizenden vrou wen hadden zich uit alle deelen des lands op gemaakt naar dezen jaarlijkschen toogdag. De presidente, mevr. A. Knoppers—Valke nier van Amsterdam, opende de vergadering met het doen zingen van Ps. 150: 1, 2 en 3, schriftlezing en gebed. Onder luiden bijval verzond de vergadering telegrammen van hulde en trouw aan H_M. de Koningin en het Prinselijk gezin. Staande werd hierna het Wilhelmus gezongen. De jaarverslagen werden vervolgens goedge keurd. De presidente riep een welkom toe aan den minister-president dr. H. Colijn, met daverend applaus begroet, en verleende den bewinds man onmiddelijk het woord om te spreken over: „De eenheidsgedachte in den Ned. Chr. Vrouwenbond". Spr. wilde enkele opmerkingen maken over het Woord van Jezus in Joh. 17, waarin hij smeekt om de bewaring der discipelen en bidt dat degenen, die in Hem gelooven één mogen zijn. Jezus brengt de eenheid der geloovigen in verband met de erkenning door de wereld van de Goddelijke zending van den Zoon, tot redding eener verloren menscheid, want zegt Hijopdat de wereld geloove, dat Gij mij ge zonden hebt". Eén, aldus spr., moeten we zijn als belijders van Christus en die eenheid der ^loovigen moet gelijk zijn aan die van den Vader en den Zoon, d.w.z. de harmonie moet den hoogsten graad van volkomenheid be reiken. Dan zal de ongeloovige wereld de waarheid moeten erkennen van Jezus' God delijke zending en dat zal er de rijpe vrucht van zijn". Spr. is geen vreemdeling in Jeruzalem en weet, dat de neiging om in schelpwoningen te huizen eer toe dan afneemt. Daarom juist is hij hier. Want spr. zou niet gaarne zien dat de fluisterstemming, die ook hier splitsing begeert, te ver in het rond gehoord werd zonder dat hij een waarschuwing heeft doen hooren. Er zijn er die meenen, dat Hervormde, Gereformeerde, Chr. Geref. Luthersche en andere groepen van Chr. vrouwen beter doen zich afzonderlijk dan gezamenlijk te organi- seeren. Het is zonderling de scheidingslijnen te willen trekken langs uiterlijke grenzen van kerkelijke organisatie. Spr. wees op de eene, heilige, algemeene Christelijke Kerk, die één Heer en één Doop belijdt. In de middagvergadering sprak de presi dente, mevr. A. Knoppers—Valkenier van Am sterdam over: „Levensverrijking", waarna mevr. M. M. de GrootKuylman van Utrecht lid van het hoofdbestuur een slotwoord sprak. JAARVERGADERING „D.O.S.'\ De damvereeniging D.O.S. hield haar vijfde algemeene jaarvergadering. Het jaarverslag van den secretaris getuigde van een succes vol vereenigingsjaar. Het eerste tiental be haalde het clubkampioenschap derde klasse van den Districtsbond Noord-Holland met 11 punten uit 7 wedstrijden. Hierna werd de kampioensmedaille aan den captain van het eerste tiental, den heer G. A. Ottolini, over handigd, De jubileumwedstrijden en feestavond mo gen goed geslaagd genoemd worden. De hee- ren W. F. Miedema en P. C. K. Heidweiller ontvingen een medaille, behaald in de onder linge wedstrijden der vereeniging. De aftredende bestuursleden E. F. W. Bor ger, H. Kol en P. C. K. Heidweiller werden allen bij acclamatie herkozen. De heer G. A. Ottolini stelde voor den hoogstaankomende in den medaillewedstrijd een beker beschik baar. De hoogstaankomende in de 3de klasse zal een medaille ontvangen.. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Na afloop hiervan gaven de heeren G. A. Ottolini en H. J. van Berk nog een snelle al- terneerende simultaanseance. DRIEVOUDIG JUBILEUM BIJ DE FIRMA OUD. Heden is het 25 jaar geleden dat de heeren F. Zwart, likeurstoker; P. Visser en A. Oude- jans, beiden werkzaam bij de expeditie, in dienst traden bij de firma Wed. G. Oud Pzn. en Co.. wijnhandel alhier. Zij werden hedenmorgen namens firma en personeel gehuldigd. Een der firmanten sprak hen toe en over handigde elk namens de firma een gouden horloge met inscriptie. Van het kantoor- en fabriekspersoneel kreeg de heer Oudejans een leuningstoel, de heer Zwart een klok en de heer Visser een rooktafel. In een geestig speech je dankte de heer Visser namens de drie jubilarissen voor het gesprokene en de geschenken. Zij brachten verder den dag in den huiselijken kring door. Zij nog vermeld dat aan de drie jubilaris sen namens de Vereeniging van Nederland- sche Wijnhandelaren een diploma is uitge reikt voor 25-jarigen trouwen dienst. PRACHT COLLECTIE Heeren-Modemagazijn - ANECANC 27 (Adv. Ingez. Med.) Heden: WOENSDAG 1 JUNI Ged. Voldersgracht 22: Tentoonstelling met openbare les R.-K. Industrie- en Huishoud school 79 uur. Rembrandt Theater: „De roman van een valschen speler", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De Kampioen" en „Submarine", 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „De Warschauer Ci tadel", 2.30, 7 en" 9.15 uur. Luxor Theater: „Bringing up Baby" 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Opsporing verzocht" en „Het duivelseiland der verlorenen" Palestina Diorama's. Schotersingel 117a Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags^ van 35 en 7—9 uur DONDERDAG 2 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Ged. Voldersgracht 22: Tentoonstelling met openbare les R.K. Industrie- en Huishoud school 2—5 en 7—9 uur. Bioscoopvoorstellingen .les middags en 1 avonds. Palestina Diorama's Schotersingei 117a Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. COMPLETE WONINGINRICHTING BARTEUORISSTRAAT 13-17 - HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Remonstrantsche Broederschap komt op voor asylrecht. Motie ter jaarvergadering aangenomen. In het kerkgebouw der Remonstrantsche gemeente aan de Keizersgracht te Amster dam heeft de Remonstrantsche Broeder schap haar jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van dr. K. F. Sparnaay. Na afhandeling van de gewone agenda punten is de volgende motie aangenomen: De Broederschap der Remonstranten, bij een in algemeene vergadering te Amsterdam op 30 en 31 Mei 1938, kennis genomen hebbende van de circu laire van den minister van Justitie aan de procureurs-generaal bij de gerechtshoven e.a de dato 7 Mei jl., inzake het vluchtelin genvraagstuk, zich stellend op den grondslag van het Evangelie, waarin de Broederschap zich ge worteld weet, zich richtend naar het in de beginselver klaring der Broederschap genoemde beginsel van vrijheid en verdraagzaamheid, overwegende, dat de in Nederland bestaan de traditie, om aan buitenlanders, die op grond van hun overtuiging uit hun land uit wijken, asyl te verleenen, rust zoowel op de in het christendom belichaamde begrippen van recht en mensc-helijkheid, als op de in ons volk sedert eeuwen levende geest van vrijheid en verdraagzaamheid, stelt, hoewel volkomen beseffende het ge wicht der moeilijkheden waarvoor de regee ring zich in de huidige omstandigheden ziet geplaatst, met bezorgdheid vast, dat in de genoemde circulaire met deze diepgewortelde geestelijke traditie wordt gebroken, en wel door een generaliseerenden maatregel, waar voor alleen economische en materieele gron den worden aangevoerd op een wijze, die iedere overtuigingskracht mist, besluit, deze uitspraak ter kennis van de regeering te brengen. CENTRAAL COMITé VOOR WERKLOOZEN. Voor deelnemers van de ontwikkelingscur sussen werd Dinsdagavond het examen afge nomen ter verkrijging van* het eenheidsdi ploma van Eerste Hulp bij Ongelukken. Dc examencommissie bestond uit de heeren Dokter W. B. Smit, directeur van den Gem. Geneesk. Dienst en Dr. D. Heymans. Geëxamineerd werden 15 candidaten. waar van 14 geheel aan de gestelde eischen vol deden, zoodat aan hen het diploma zal wor den uitgereikt. Na afloop werden de cursisten en de leiders de heeren Dr. Heimans en A. Mookhoek Jr. door dokter Smit gecomplimenteerd met het behaalde succes. Voorts gaf hij uiting aan zijn groote voldoening voor het werk der cursisten en bracht hij dank aan den organisator den heer E. A. van de Haar. Tenslotte wekte spre ker alle aanwezigen op zich aan te sluiten bij één der plaatselijke vereenigingen van snel- verband en in clubverband verder te studee- ren. Het A. B. C. der Rijkunst door H. J. Lijsen. Als uitgave van den Museum Boekhandel te Amsterdam heeft de bekende Haarlemsche heerrijder H. J. Lijsen de uitgebreide littera tuur over het paardrijden verrijkt met een handig klein boekje, dat zeker zijn weg zal vinden. Want de meeste handelingen voor de rijkunst gaan mank aan teveel theorie en aan wijdloopigheid. De bescheiden amateur, die verre van „de hoogeschool" blijft en een springconcours in het Stadion alleen van de tribune gezien in eerbiedige bewondering kent, wordt door den omvang dezer leer stof vaak afgeschrikt. De heer Lijsen vertelt het hem in het kort. Hij gebruikt er wel den ondertitel „Populaire handleiding" bij maar hij vertelt toch veel en het is alles zoo nuttig en noodig voor den beoefenaar van deze sport, die zoo vele moei lijkheden oplevert, zich kenmerkt door een zoo groot aantal finesses, naast veel aanleg zooveel toewijding '«reischt om goed geleerd te worden. Een aantal goede foto's verlucht ?n ver duidelijkt dit werkje, waarin velen zonder lang zoeken en tijdverlies telkens de goeden wenk 'weer zullen vinden, waaraan zij be hoefte hebben. De schrijver heeft zijn boekje aan den heer Otto Schumann opgedragen. Bakkersgezellen vergaderden. Congres te Amsterdam. In het gebouw der Foresters te Amsterdam heeft de Alg. Ned. Bond van Arbeid (st)ers in het Bakkers- Chocolade- en Suikerbewer- kingsbedrijf zijn 33ste algemeene vergadering gehouden, die door den voorzitter, den heer A. Hillebregt, werd geopend. Het beleid van het bestuur werd met al gemeene stemmen goedgekeurd, evenals het financieele jaarverslag. De heer N. J. Etman hield een inleiding over „het ordeningsvraag- stuk voor onze bedrijven". In deze inleiding ging hij o.a. de wettelijke mogelijkheden op ordeningsgebied na: landbouwcrisiswetten, verkeerscoördinatie. winkelsluitingswet, de wet op de uitverkoopen, op de afbetalings- zaken, op het geldschietersbedrijf, bedrijf s- uitoefeningen door vreemdelingen en het stelsel van werkvergunningen voor vreem delingen. Enkele van deze wetten zijn scha delijk voor de levensmiddelenbedrijven zooals b.v. de landbouwcrisiswet is, die ech ter ook gediend heeft voor de sperring van het Amsterdamsche en het Rotterdamsche bakkersbedrijf. Belangrijk voor de levensmid delenbedrijven zijn dé bedrijfsradenwet, de verbindendverklaring van ondernemersover eenkomsten en collectieve arbeidsovereen komsten, bedrijfsvergunningenwet wet op de verdeeling van den beschikbaren arbeid en de vestigingswet voor het kleinbedrijf. De bedrijfsraden, die aanvankelijk van weinig beteekenis waren, kunnen door de wijzigingsvoorstellen meer beteekenis krij gen. Zij zullen dan ook eenige economische bevoegdheid krijgen. De wijzigingen zijn dezer dagen door de Tweede Kamer aan vaard men moet echter den dag niet voor den avond prijzen. De verbetering kan een verder verzet van de werkgevers tot gevolg hebben zoodat minder bedrijfsraden worden opgericht. De voorstellen, die het bondsbestuur had ingediend teneinde wijziging te brengen in het reglement van de werkloozenkas, werden alle aangenomen. Het waren meest redactie wijzigingen en enkele veranderingen die als gevolg van eischen van den Rijksdienst moesten worden aangebracht. De amende menten, die enkele afdeelingen hadden in gediend, moesten worden afgewezen, omdat zij onvervulbare wenschen bevatten. Het hoofdbestuur zegde toe, alle aandacht aan het jeugdwerk te zullen besteden. Het reglement van het t.b.c. fonds werd op enkele punten verbeterd. Een motie van de afdeeling Haarlem inzake de bestrijding van het fascisme werd tot het vervolg-congres uit gesteld, evenals enkele andere voorstellen. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 10.15 uur. Londen 8,97 1/16. Berlijn 72.70. Parijs 5.03 3/4. Brussel 30.64. Zwitserland 41.29. New-York 1,81 1/4 12 uur. Londen 8,97 1/16. Berlijn 72.70. Parijs 5.03V2. Brussel 30.63. Zwitserland 41.30. Kopenhagen 40.05. Stockholm 46.25 Oslo 45.05 New-York 1,81 1/4. Praag 6,29 V2. Italië: Vrije lire 9.571/». Reislire 8.60. Bankpapier 7/55 GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie uit sluitend tusschen 11 en 13 uur. Handschoenen en centuren, Politiebureau Smedestraat. Bril, Koedijk, Schalkburgergracht 76. Beursje met inhoud, Hamer, Siriusstraat 30 Jongensjasje Balm. Siriusstraat 1. Regenjas. Wever, Damia- testraat 8. Kat, Baart de la Faille, Marnix- straat 10. Halsketting, N. Jonker, Boterstraat 6. Muts, Donselaar, Bakkerstraat 51. 2 Mutsen. Lucas, Wagenweg 85. Portemonnaie met in houd, de Graaff, Rijksstraatweg 91. Ketelpak, de Haas. Zijlstraat 16. Rijwielplaatje. Humting. Badelochstraat 12. Rijwielplaatje. Warmer, Spoorwegstraat 22 rood. Rijwielplaatje, Politie bureau, Smedestraat. Engelsche sleutel, van Hoeve. Kleverparkweg 72 rood Schroeven draaier. de Groot, Rollandstraat 2A. Sigaren aansteker: Mulder, Graaf Willemstraat 45. Taschje Politiebureau Smedestraat. Dames- taschje met inhoud, Vroom en Dreesmann Gr. Houtstraat. Taschje met inhoud. Politie bureau Smedestraat. Dekzeilt,je v Hoorik. Zijlweg 45. Zakje erwten. Neuteboom, Antho- niestraat 34. Zakdoek en eenig geld, Slagter, Santpoorterstraat 50 De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen, tijdelijk weer krachtigen Zuidelijken tot Westelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, later opklarend, waarschijnlijk eenigen regen, koeler overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 765.9 m.M. te Weenen. Laagste 748.3 m.M. te Skudesnaes. De depressie, welke gisteren ten Zuiden van Ierland lag, is naar Zuid-Noorwegen getrok ken. Zij bracht in het Noorden van ons land vannacht krachtigen wind en eenigen regen. Matige regen viel voorts over Ierland, Groot- Brittannië en Denemarken. De wind is ook thans rond de depressie nog krachtig, in het overige gebied is het vrij rustig. Over de Golf van Biscaye ontwikkelt zich weer een nieuwe storing, welke vermoe delijk ons land zal passeeren. Boven Centraal - Europa blijft de luchtdruk nog hoog. Over Frankrijk, ons land en Duitschland wordt bij Zuidwestelijken wind tropische lucht, aangevoerd. Over de Britsche eilanden blijft het nog koel, in Noord-Scandinavië zijn sedert giste ren de temperaturen aanmerkelijk gedaald. Voor onze omgeving mag, onder invloed van de nieuwe depressie in de Golf van Biscaye, toenemende bewolking met regen worden verwacht. Ook de wind zal tijdelijk weer tot krachtig toenemen. BAROMETERSTAND Vorige stand 757 m.M. Stand van heden 755 m.M. Stilstand. Opgave van: STIENS. Opticien Gierstraat 27 Tel. no. 16764 Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer; 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. VEREENIGING VAN HOOFDEN VAN TEHUIZEN VOOR OUDEN VAN DAGEN. De Vereeniging van Hoofden van Tehuizen voor Ouden van Dagen hield alhier gisteren haar achtste algemeene ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer D. H. Bastiaanse, directeur van het Gem. Bestede- lingenhuis te Arnhem. De vergadering werd gehouden in het Haarlemsche Tehuis voor Ouden van Dagen aan de Schotersingel, waar voor de directeur van den Gem. Geneesk. en Gezondheidsdienst, de heer W. B. Smit wel willend toezegging had gedaan. De heer Smit was zelf aaanwezig en heette in zijn openingsrede namens het gemeente bestuur de gasten hartelijk welkom. De voorzitter bedankte spr. voor de ont vangst en verzcht den heer Smit den dank van de vereeniging over te brengen aan het gemeentebestuur, waaraan deze gaarne wilde voldoen.. Hierna werd het huishoudelijk deel van de vergadering voortgezet. Bij de bestuursverkiezing wegens het nood zakelijk aftreden van een der bestuursleden werden gekozen de heer B. A. Jeppe en D. W. Treffers. Het verslag van den penningmester dat met algemeene stemmen werd goedge keurd, gewaagde van een batig saldo. De heer G. Glasstra, administrateur van het Tehuis voor Ouden van Dagen hield een lezing, waarin hij een en ander ver telde over zijn inrichting, die daarop door het gezelschap bezichtigd werd. Bij de rondvraag stelde Leiden zich be schikbaar voor het urganiseeren van de eerst volgende vergadering. Voorts werd het nieuwe gebouw van den Gem. Geneesk. en Gezondheidsdienst bezich tigd, waarbij de heer Smit het gezelschap rondleidde. (Adv. Ingez. Med.) DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond j.l. werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen der Haarlem sche Damclub voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: HoofdklasseP. G. van Engelen remise met Ph. G. Amelung Jr. Eerste klasse: J. H. Meure wint van W. J. A. Matla. Tweede klasse: J. A. E. Elstgeest remise met J. M. Rutgers. Derde klasse: A. Blom wint van G. van Es; H. A. Hoddenbach wint van H. J. Lensen. BILJARTEN. OM DEN HEINEKENSBEKER. Dinsdagavond werd in café „Bolwerk" het tweede gedeelte gespeeld van de match Onder Ons (Amsterdam) tegen D.E.S. De Amsterdammers zijn er niet in geslaagd, hun grooten achterstand in te loopen en boekten door sterk spel van Steenkist en v. d. Hoek zelfs een achterstand van 216 caram boles. De resultaten waren: Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, tvordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Vorige stand Staller Strijbos Verhoek Boeré Van Deyck Steenkist Minderman Wesseling Pronk v. d. Hoek Buur Osterthun 487 150 DES brt. h.s. gem. 630 29 40 5.17 113 29 23 3.89 44 5 1.11 50 44 8 1.13 24 4 1.12 60 24 14 2.50 43 11 1.62 75 43 6 1.74 32 15 2.90 175 32 25 5.46 39 20 5.12 189 39 13 4.84 Telefoonkosten-puzzle. Sedert jaren bezit ik voor zaken een_ tele foon en ik ben dus één van de abonnés die gezamenlijk dit bedrijf tot zijn huidigen om vang hebben gebracht. Wanneer ik nu echter van Heemstede naar Haarlem ga verhuizen en mijn telefoon wil medenemen, moet ik daarvoor f 12.50 aanleg- kosten betalen, want in het nieuw te betrek ken perceel is nog geen aansluiting aanwe zig. Op zichzelf is daartegen weinig te zeg gen; zelfs is het bedrag niet hoog. althans voor iemand die in vroegere jaren voor de zelfde werkzaamheden wel eens f 25 betaald heeft. Maarwanneer ik nog nimmer een tele foon zou hebben gehad en in hetzelfde per ceel een aansluiting zou willen hebben, dan waren de kosten slechts f6. Wil men nu slim zijn, dan zou men zijn oude abonnement rustig opzeggen en in Haarlem een nieuwe aansluiting kunnen vragen. Besparing f 6.50. „Neen", zegt de Te lefoonadministratie, „met zulke foefjes fopt u ons niet. U moet in dat geval 3 maanden op aansluiting wachten". Een oude klant betaalt dus f 12.50, een nieuwe daarentegen komt er met f 6 af. Een eigenaardige berekening. Kunnen Kamer van Koophandel. Gemeen teraadsleden of andere instanties, die in het algemeen belang optreden, aan zulke onbil lijkheden geen eind maken? De enkeling moppert, doch hij heeft maar te betalen. M. V. te H. Wij brachten deze klacht over aan het Hoofd van het Telefoondistrict Haarlem, die er het volgende op antwoordde: Bij de beoordeeling van deze aangelegen heid dient men in aanmerking te nemen, dat de aanleg van een telefoon onvermijdelijke voorwaarde voor het verkrijgen van een aan sluiting is en dat in zekeren zin de daaraan verbonden kosten geacht kunnen worden voor een deel in het abonnementsbedrag te zijn verrekend. Verhuizingen veroorzaken echter volkomen meidentieele bijkomstige kosten, die ten volle op de geabonneerden verhaald moeten worden. Ook staat tegenover de voor een verhuizing verschuldigde hoogere kosten het voordeel, 1at indien de verplaatsing binnen het mini- mum-tiariefsgebied plaats vindt geen nieuwe •verbintenis behoeft te worden aangegaan. Bovendien heeft hef verhuizen van een xansluiting voorrang boven het aanbrengen van een nieuwe aansluiting Bij het aanvra gen van een nieuwe aansluiting bestaat het risico, dat deze niet op het verlangde tijd-onveranderd. Varkens m ati|e aan voerhandel stio gereed is. stil, prijzen iets lager. MARKTBERICHTEN. VEEMARKT. Rotterdam, 31 Mei 1938. Totaal aanvoer 3400. Paarden 122, Veulens 3, Magere runderen 630. Vette runderen 817, Vette kalveren 712. Graskalveren 69, Nuch tere kalveren 1241, Schapen en lammeren 255, Zuiglammeren 144, Varkens 9, Bokken en gei ten 78, Vette koeien, lekw. 75, 2e kw. 66, 3e kw. 4854, vette ossen le kw. 70. 2e kw. 64, 3e kw. 5256, stieren le kw. 63, 2e kw. 59, 3e kw. 54, vette kalveren le kw 100, 2e kw. 85, 3e kw. 5060, schapen le kw. 55, 2e kw. 50, 3e kw. 40, nuchtere kalveren le kw. 47, 2e kw. 42, 3e kw. 37, slachtpaarden le kw. 53, 2e kw. 45, 3e kw. 40. Schapen, prijzen per stuk le kw. 30, 2e kw. 24, 3e kw. 15, zuiglammeren le kw. 16, 2e kw. 13. 3e kw. 6, nuchtere slachtkal veren le kw. 12, 2e kw. 8. 3e kw. 6, nuchtere fokkal- veren le kw. 22, 2e kw. 20, 3e kw. 16, slacht paarden le kw. 230, 2e kw. 180, 3e kw. 110, werkpaarden le kw. 375, 2e kw. 325, 3e kw. 200, hitten le kw. 245, 2e kw. 195, 3e kw. 100, stieren le kw. 350, 2e kw. 265, 3e kw. 195, melkkoeien le kw. 310, 2e kw. 265, 3e kw. 190, varekoeien le kw. 210, 2e kw. 170. 3e kw. 130, vaarzen le kw. 230. 2e kw. 170, 3e kw. 120, pinken le kw. 190, 2e kw. 150, 3e kw. 110, graskalveren le kw. 130, 2e kw. 90, 3e kw. 55, bokken en geiten le kw. 11, 2e kw. 7, 3e kw. 4. Overzicht. Vette koeien en ossen, aanvoer: ruimer, handel: stroef, prijzen: iets lager, prima koe tot 80 ct., pr. os tot 73 ct. Stieren, aanvoer: als vor. week, handel: matig, prijzen: tamelijk prijshoudend. Vette kalveren, aanvoer: gewoon, handel: kalm, prijzen: staande. Schapen en lammeren, aanvoer: ruimer, handel: matig, prijzen: ruim prijshoudend. Zuiglammeren. aanvoer: als vor. week, handel: goed, prijzen: iets hooger. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer: korter, handel: redelijk, prijzen: iets hooger. Paarden, aanvoer: iets kleiner, handel: zeer stil, prijzen: beste slachtpaarden iets hooger, verder onveranderd. Kalf- en melkkoeien, aanvoer: onveranderd handel: zeer kalm, prijzen: terugloopend. Varekoeien, aanvoer: korter, handel, slee-, pend, prijzen: iets lager. Vaarzen en pinken, aanvoer: kleiner, han del: stil, prijzen: stabiel. Graskalveren, aanvoer: matig, handel: flauw, prijzen: constant. Bokken en geiten, aanvoer: als vor. week, handel: vlot, prijzen: iets hooger. Amsterdam 1 Juni 1938. 302 Vette kalveren: le kw. 64—68, 2e kw. 54—62, 'e kw. 4652 per K.G. levendgewicht. 116 Nuchtere kalveren 712 per stuk. 133 Varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 K.G. 6162, zware varkens 6061, vette varkens 5859 per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren ruime aanvoer, handel willig, prijzen vast. Nuchtere kalve ren gewone aanvoer, vlugge handel, prijzen

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2