WATERPOLO LAWNTENNIS HANDBAL. SCHAKEN SCHAAKRUBRIEK BILJARTEN. i A ff m GORDIJNEN WASSEN Drukke Pinksterdagen aan het strand. Tandheelk. Instituut DINSDAG 7 JUNI 1938 TT A" XE EEM'S D'AGBEAD" 8 Dc Polodag te Utrecht. Maandag is te Utrecht de jaarlijksche water- polodag gehouden, georganiseerd door de UZC. De uitslagen luiden: Heeren, afdeeling 1: ZianStar 11 Star wint na strafworpen)HPC—Het IJ 24; UZC—DWR 4—8; Maas—Dolfijn 2—6; Star- Dolfijn 2—6; Het IJ—DWR 9—0. (Star en Het IJ spelen in den eindstrijd). Afdeeling 2a: Zwemlust 1Haarlem 1 42; Otter—VZV 0—3; HVGB 1—DKR 1 0—5 w.n.o.; ZwemlustDKR 72; VZV—Zwemlust 5—2. Afdeeling 2b: Ster 2—Het IJ 2 2—5; UZC 2— Dolfijn 2 8—0; Zian 2—HPC 2 0—5; UZC 2— Het IJ 2 22 (Het IJ 2 wint na strafworpen). Afdeeling 2c: AZBaronie 12; LZCZON 05 n.o.; GroningenBaronie 14; ZON Baronie 11 (Baronie wint na strafworpen). Dames, afdeeling 1; RDZUZC 01; HDZ Otter 1—1 (Otter wint na strafworpen)Otter —UZC 1—3. Afdeeling 2a: HPC 1—DKR 1 0—5 w.n.o.; Zian 1Brandenburg 1 00 (Zian wint na strafworpen); DWRHZC 50; DWRDKR 3—1; Zian—DWR 0—5. Afdeeling 2b: ADZ 2—DKR 2 7—0; UZC 2— Haarlem 1 2—1; HDZ 2—Zwemlust 1 0—1; ADZ 2—UZC 2 5—0; Zwemlust 1—ADZ 2 0—3. Het int. tournooi te Noordwijk. In het Rembrandthotel te Noordwijk aan Zee zal hedenmiddag vier uur de opening plaats hebben van het internationaal schaak- tournooi. Prof. dr. G. A. van Poelje, direc teur-generaal van het onderwijs, zal het ope ningswoord spreken. Dienzelfden avond zal als inzet van het tournooi een bridge-drive gehouden worden. Woensdag 7 Juni, des namiddags half zes, begint de eerste ronde van het schaaktour- nooi. De Fraiiscke tenniskampioen schappen. Bij de te Parijs voortgezette internationale tenniskampioenschappen heeft Van Swol Maandag met miss Yorke den eersten wedstrijd in het gemengd dubbel gewonnen met 64, 6—3 tegen miss Hargreave en Shayes. (Dames). Haarlem—Den Haag (4—4) Den Haag speelt een snel combinatiespel, doch voor doel wordt te zelfzuchtig gespeeld, zoodat de Haarlemsche backs steeds kunnen ingrijpen. Wanneer de Haagsche midvoor mej. Leeksma het eens met een verren worp pro beert, heeft dit succes, daar C. Kruyt den bal laat glippen. Door dit succesje aangemoedigd onderneemt Den Haag eenige goede aanvallen; na 10 minu ten scoort Mej. Leeksma het tweede doelpunt. Nu komt Haarlem er beter in; wanneer R. Poorter het spel mooi op den linkervleugel gooit, scoort L. Bakker het eerste Haarlemsche tegenpunt (12). Toch is het weer Den Haag, dat met een ver schot van haar midvoor den voorsprong ver groot (13). Het is de midvoor R. Poorter, die met een ver schot den achterstand verkleint (2—3). Even voor rust scoort dezelfde speelster «veneens met een mooien worp den gelijk maker (33). Ook in de tweede helft wegen beide ploegen weer goed tegen elkaar op. Bij een snellen Haarlemschen aanval komt de linksbuiten naar binnen en schiet onhoud baar in (43). Den Haag zwoegt voor den gelijkmaker. Wanneer vlak voor het einde de tegenstand «ven verslapt, profiteert de Haagsche mid voor hiervan en passeert de Haarlemsche keepster. Eindstand 4—4. Heeren. Haarlem—Den Haag (6—5) Het duurt geruimen tijd voor D. van San ten na een vrijen worp van Duyff de score opent (1U). Even voor de rust krijgt de Haagsche mid voor een kans. doch keeper Baars keert het harde schot. In de tweede helft vergroot Haarlem door P. Brussé den voorsprong. (2—0). Hierna ontstaat een Haagsch overwicht; kort na elkaar schiet de Haagsche rechtsbinnen twee maal onhoudbaar in (22). Het gelukt niet om het Haagsche overwicht te breken; mede door het tijdelijk uitvallen van aanvoerder Van Santen nemen de gasten door hun rechtsbuiten de leiding. Eenige minuten later is het weer de rechts binnen Witteveen, die den voorsprong ver groot. Wanneer na een aanval van Haarlem Wit- ziers onhoudbaar inkogelt, brengt Den Haag even later den stand op 53. Eindelijk lukt het den Haarlemmers om zich aan den druk der gasten te onttrekken en wanneer J. Bakker den Haagschen keeper met een boogbal passeert komt Haarlem langzaam in de meerderheid. Na goed aangeven van Van Santen scoort Duyff in vollen ren den gelijkmaker (55). Het lukt aan P. Brussé, voor Haarlem het winnende doelpunt te scoren, zoodat het einde komt met een 6—5 zege voor de thuisclub. Oplossingen, bijdragen, vragen, enz. te zen den aan den Schaakredacteur van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, Haarlem. PROBLEEM No. 960. (No. 1 van den wedstrijd, 49e ladder). De nationale kampioenen. Nu het laatste tournooi om den nationalen titel, n.l. dat op de kleine tafel der hoofdklasse, gespeeld is, zijn alle kampioenen van het afge- loopen biljartseizoen bekend. Het zijn: Groot-biljart: 1ste klasse: J. H. Sweerïng, Amsterdam; idem 2de klasse: P. A. Kobus, Haarlem; idem 3de klasse: S. v. Lochern, Am sterdam; idem 71-2: A, Bos, Amsterdam; idem 3-banden 1ste klasse: A. Bos, Amsterdam; idem, idem 2e klasse: Ph. Schmidt, Amster dam; idem, idem 3e klasse: R. Lobo, Amster dam. Klein-biljart: hoofdklasse: H. J. Hoogland, Alkmaar; idem 1ste klasse: A. v. d. Veen, Alk maar; idem 2e klasse: P. v. Someren, Amster dam; idem 3e klasse; R. Vos, Apeldoorn. Engeland—Nederland. Zondag is te Londen de jaarlijksche schaakwedstrijd tusschen Engeland en Ne derland begonnen. De uitslagen luiden: Euwe wint van Fairhurst. Alexander verliest van Laudau. Fontein remise met Milner Barry. Sir G. Thomas remise met De Groot. Prins verliest van Tylor. Golombek verliest van Van Scheltinga. Doesburgh verliest van Broadbent, Mevr. Stevenson—Menchik remise met Muhring. Mulder remise met Sergeant. Vlagsma verliest van Lenton. De stand na den eersten dag was 5—5. Engeland wint met 10 —9)4. Op tweeden Pinksterdag werd deze schaak- landenwedstrijd voortgezet. Engeland won met 5 1/2—4 1/2 en aangezien de match na den eersten dag 5—5 stond heeft Engeland de tweedaagsche ontmoeting met 10^59 1/2 punt gewonnen. De uitslagen van den tweeden dag luiden Fairhurst—dr. Euwe Landau—Alexander Milner Barry—Fontein De Groot—Sir G- Thomas Tylor—Prins Van Scheltinga—Golombek Broadbent—Van Doesburgh Muhringmevr. Stevenson-Menchik SergeantMulder Lenton—Vlagsma A—K 1—0 1—0 1—0 1—0 'A-y2 o—i *4—1/2 voor alle opgaven volledig moeten inzenden, daar zij anders zonder meer ter zijde worden gelegd. 12. In bijzondere of onvoorziene gevallen beslist de schaakredacteur. OPLOSSING PROBLEEM No. 950. (No. 3 van den wedstrijd, 48e ladder). Stand der stukken: Wit: Ka8, Dal, Ta5, Lg8, Pd2, Pg2. Zwart: Kf5, Tg5, Lh2, Pg4, Pg6, c2, d5, e7, f2, f6, h5 (A. ELLERMAN, Buenos Aires). 1. Dala4, enz. ontpenning van een zwart Het thema is: stuk (pion d5). OPLOSSING PROBLEEM No. 951. (No. 4 van den wedstrijd, 48e ladder). Stand der stukken: Wit: Kb6, Tf4, Lc3, Ld7, f6. Zwart: Kd5. (K. K. FEDOSSEJEFF, Tomsk). lip jff jgf lil 81' ÉH jj§ «f j§§ m ÜP 8 Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: Ke6, Dfl. Pb3, b5, d2. Zwart: Ke4, Pb6, b6. ..De onuitputtelijke rijkdom aan fijnheden in het schaakspel komt somtijds op verras sende wijze tot uiting door de vergelijking van stellingen, die welhaast „als twee drup pels water" op elkaar gelijken, maar waar van het verloop der oplossing op merkwaar dige wijze van elkander afwijkt". Jhr. ir. H. STRICK VAN LINSCHOTEN. Heden begint onze negen en veertigste lad derwedstrijd, welke acht weken zal duren. In bedoeld tijdvak zullen 6 twee-zetters, 5 drie- zetters en één vier-zetter worden geplaatst. Iedereen kan aan den wedstrijd deelnemen minder geroutineerde of beginnende oplos sers kunnen hun krachten aan de tweezet- tige problemen beproeven. Wanneer men geregeld eenige problemen ^oed oplost, zal eenmaal de top van de lad der worden bereikt, ook al behaalt men in eiken wedstrijd derhalve niet het hoogste aantal punten. Het aantal deelnemers bedraagt thans 114. Aan den termijn van inzending der oplos singen, welken wij op veler verzoek op drie weken hebben gesteld, zullen de oplossers zich stipt moeten houden aangezien voor te laat ingezonden goede oplossingen geen pun ten meer worden toegekend. 1. De wedstrijd omvat een afdeeling, waar in, in den regel tweemaandelijks, 12 opgaven (problemen en eindspelstudies) ter oplossin; worden gegeven. 2. De wedstrijd is doorloopend, z.g. ladder systeem, iedereen kan zich te allen tijde als oplosser aanmelden. Echter is opgave van naam en adres noodzakelijk. 3. Voor iedere goede oplossing worden pun ten toegekend en wel: voor twee-zetters punten, voor drie-zetters 3 punten, voor vier zetters, 4 punten, voor eindspelstudies 5 pun ten en voor schertsproblemen 1 punt. 4. Nevenoplosbare of onoplosbare proble men en studies worden niet opzettelijk ge plaatst. Mocht een deelnemers echter kunnen aantoonen dat een probleem of studie onop losbaar of nevenoplosbaar is dan worden hem (haar) 2 extrapunten voor tweezetters en 3 extrapunten voor de overige problemen en studies toegekend. Voor schertsproblemen kan in bedoeld geval één extrapunt worden toegekend, (zie art. 11). Iedere foutieve bewering omtrent nevenop losbaarheid of onoplosbaarheid kan worden ;estraft met één punt. Iedereen heeft natuurlijk het recht de be doelde bewering binnen den gestelden ter mijn (zie art. 10) te herroepen. De auteursoplossingen blijven echter ten opzichte van het aantal daarvoor vastge stelde punten, van kracht. 5. Tweemaandelijks wordt een ranglijst op gemaakt volgens het totaal aantal behaalde punten; die ranglijsten zijn doorloopend; het tweemaandelijks behaalde aantal punten wordt bij het totaal van de vorige lijst opge teld. 6. Tweemaandelijks wordt een prijs toe- jekend ter waarde van ongeveer f 5, (schaakboek of schaakboeken, schaakspel, schaakbord, reisschaakspel, enz., enz. naar keuze van den winner). Indien er minder dan 60 deelnemers zijn wordt geen prijs toegekend. Men kan niet een prijs winnen in een tijd vak, waarin men niet heeft opgelost. 7. Bij gelijk uitkomen beslist het lot. Na het winnen van een prijs wordt het punten- aantal geannuleerd en kan men opnieuw de ladder bestijgen. Zij, die door het lot afvie len voor den tweemaandelijkschen prijs, be houden echter het puntenaantal, dat gevoegd wordt bij het totaal aantal punten, even tueel door hen behaald in het volgende twee- maandelijksch tijdvak. 8. Het puntenaantal van deelnemers, die gedurende 6 achtereenvolgenden maanden niet hebben opgelost, wordt geannuleerd. 9. Vermelding van den sleutelzet van twee- zetters is voldoende, Voor 3-zetters moeten echter de eerste 2 zetten, voor 4-zetters de eerste 3 zetten, benevens alle varianten, wor den opgegeven. Onvolledige oplossingen kun nen voor den wedstrijd als niet geldig wor den aangemerkt. Bij eindspelstudies zal steeds vermeld worden of de uitwerking ge heel o[ ten deele wordt verlangd. 10. Uiterlijk 21 dagen na den datum van verschijning van de schaakrubriek, waarin de opgaven gepubliceerd worden, moeten de op lossingen in ons bezit zijn. Eventueel kan van die bepaling dispensatie verleend worden, in welk geval de behaalde punten van alsnog aanvaarde goede oplossin gen, zoo noodig eerst in de volgende rang lijst worden verantwoord. 11. Over foutieve oplossingen kan niet wor den gecorrespondeerd. Zij, die meenen neven oplossingen te hebben gevonden, zullen die 1. Tf4— enz. Beide problemen goed opgelost door: H. J. Beck, H. S. Bogaardt en J. Vermeer, allen te Bloemendaal; E. J. Akkerboom, B. Ame- lung, J. J. H. Bauer, A. F. Blokker, H. en J. Blokker, J. Buma, C. v. Dort, H. W. v. Dort-, A. G. v. Eis, C. H. Erbrink Jr., J. Hillebrand, H. M. Hoed Jr., R. Hommers, F. W. Hooger- beets, B. Hoogreef, J. ten Hove, C. Hovingh Jr., G. Huizing Jr.. H. Jonkers, B. Koedijker, Joh. Kok Jr., C. Koster, A. C. Krijn, Joh. Luk- kien, Mart. J. Lürsen, J. H. Meilink, Frits J. Mondriaan, A. J. Mooy, A. K. v. Oeffel, P. J. F. v. Oeffel, Joh. B. Pennock, J. J. Piers, P. Rotteveel, J. Schippers, B. Schijf, mevr. J. SmitBückmann, W. Traksel Jr., A. Veer man, R. F. S. Voerman, G. H. Wameling, C. Warlé, J. v. d. Water en J. P. Wever, allen te Haarlem; F. D. Kat en C. de Vries, beiden te Heemstede; W. de Laat, te Hillegom; H. F. Antonisse, J. Germeraad, K. Siegerist en H. F. Zeijlstra, allen te Santpoort (allen vier punten) Voorts is No. 950 goed opgelost door; W. ter Meulen, te Amsterdam; K. Koedooder, J. Lunenburg, C. S. G. Noordhoff, A. C. Spaan en J. Voigt, allen te Haarlem (allen twee punten). Ten slotte is No. 951 goed opgelost door: i. v. Rossem, te Drouwen (Dr.); A. v. Baren, J. v. d. Goes Jr., B. A. Snelleman (ook nog no. 946, twee punten) en C. F. Weber, alien te Haarlem (allen twee punten). CORRESPONDENTIE. Haarlem. A. v. B. 1. Dal—d4 faalt e7e5. J. H. Een goed verstaander heeft maar een half woord noodig! C. K. Uw 4e zet is nog niet aan de beurt. J. v. L. 1. Ld7f5 faalt na 1. Kd5d6. A. C. S. Ja, na. 1. Kc7, Kc5; 2. Lc6 is Zivart pat. J. V. 1. Tf4—d4t faalt na 1. Kd5e5. DIE SPAERNE-SANGHERS NAAR ARNHEM. Het Koninklijk Nederlandsch Zangersver bond jubileert momenteel ter gelegenheid van haar 85-jarig bestaan, en gaf voor die ge legenheid cp 2en Pinksterdag een Zangers feest in het schitterend Openlucht-Theater te Arnhem. Ons bekend Haarlemsch mannenkoor Die Spaerne-Sanghers heeft, tezamen met 20 an dere bij het verbond aangesloten vereenigin gen, aan het luisterrijke feest met een groot aantal zangers deelgenomen. De totale deel name bedroeg ongeveer 1500 zangers. Het zangersfeest werd geopend door den Burgemeester van Arnhem en bestond uit een demonstratie van massa-zang, alsmede uit de uitvoering van een aantal voor het doel ge schikte koorwerken door verschillende der deelnemende vereenigingen. De massa-zang, waaraan alle vereenigingen met hun ongeveer 1500 zangers deelnamen, werd geopend met het zingen van drie cou pletten van het Wilhelmus, getoonzet door Anton Verheij, onder leiding van den heer Peter Frequin, Directeur van Arnhem's Man nenkoor. Daarna werden een tweetal Valerius-liede- ren gezongen, n.l. „Wilt Heden Nu Treden" en „Merck Toch Hoe Sterck", beide, in de be werking van onzen stadgenoot Lieven Duvosel. De uitvoering van deze massale koorwerken stond onder directie van Lieven Duvosel zelf, terwijl zij werd opgeluisterd door het ver sterkte orkest van het Arnhem's Stedelijk Orkest. Na de waarlijk majestueuse uitvoering van deze werken door het enorme koor van 1500 zangers, kende het enthousiasme zoowel van zangers als van het uitgebreide publiek, dat alle galerijen van het Openlucht-Theater ge heel vulde, geen grenzen, en werd den compo nist-dirigent een ware ovatie gebracht. Daarna werd nog onder leiding van Peter Frequin door alle zangers het bekende „Ons Hollandsch" van Bernard Zweers gezongen. Geheel voldaan keerden onze Haarlemsche zangers van deze geslaagde zang-demonstra tie huiswaarts, in de prettige wetenschap voor de propaganda van de goede mannenzang mede nuttige arbeid verricht te hebben. bij Wasseni Klovcrpaik, Sanlpoorterslraat 41 - Tel 10131 - Haarlem (Adv. Ingez. Med.) Het weer heeft voor een verrassing gezorgd. Mocht de eerste Pinksterdag dan al niet zoo mooi zijn, de tweede werd een stralende zomersche dag en stelde de minder opti mistische verwachting van het weerbericht gelukkig in het ongelijk. Het spreekt welhaast vanzelf dat de groot ste drukte langs de wegen op den tweeden Pinksterdag viel. De Nederlandsche Spoorwegen hadden het op beide Pinksterdagen weer druk. Zoowel op den eersten als op den tweeden dag werden 4000 a 5000 menschen naar Zandvoort ver voerd. Maarndag kwamen ongeveer 15.000 a 16.000 menschen per spoor in Haarlem aan, hetgeen een zeer hoog cijfer is. Van en naar Noord-Holland washet treinverkeer in het algemeen zeer druk. Gisteravond werd elke trein in die rich tingen voorafgegaan door een voortrein om het reizigerstal te kunnen verwerken. Ook de trams kregen hun deel van de drukte. Op Zondag begon het goed en de trams vervoerden tot een uur of 11 half 12 vele passagiers. Doch toen kwam met de om mekeer in het weer ook de terugslag van het vervoer. In den namiddag en den avond keer den de menschen, die nog naar Zandvoort waren gegaan, terug, en kwam er even een stijging in het vervoer. Den 2den Pinksterdag kreeg de N. Z. H. T. M. echter verreweg de grootste drukte te ver werken. Het werd wat het tramvervoer be treft een „ouderwetsche Pinksterdag". Het verkeer naar Bloemendaal was ook zeer groot, want vele menschen verkozen blijkbaar de bosschen boven de zee. De drukte begon reeds in alle vroegte, en omstreeks vier uur togen de menschen weer huiswaarts. Bloemendaal heeft wel in zeer ruime mate zijn aandeel gehad in de drukte. In deze gemeente bewogen zich overal dui zenden fietsers, wandelaars en auto's langs de wegen. De Zeeweg was Maandag het zonnebad. Op de hellingen genoten heele families van de heerlijke zon. In Bloemendaal aan Zee was de drukte niet overstelpend, hetgeen het beste te zien was aan de parkeerplaats, waar noch het aantal auto's, noch dat der fietsen overweldi- ;end groot was. Aan zee, op het strand was het één en al gezelligheid. De eerste Pinksterdag kwam als een stra lende zomerdag over Zandvoort. Reeds vroeg trokken de badgasten in luchtige, fleurige pakjes naar het strand. Per trein, tram, auto en fiets kwam in den voormiddag een stroom van bezoekers, zoodat 't zich liet aanzien dat het één van de drukste Pinksterdagen van de laatste jaren zou worden. Heel Zandvoort was vol leven en bedrijvigheid. Toen kwamen donkere wolken en zij scho ven voor de zon. De zee werd grauw, de wind guur. De "bezoekers op het strand en op de café-terrassen huiverden en toen het eerste regenbuitje viel haastten zij zich om weer thuis te komen. De dag, die zoo prettig begonnen was, bracht voor velen teleurstelling. De hoop van Zandvoort bleef gevestigd op den 2en Pinksterdaag en deze hoop werd le vendiger toen Zondagavond de lucht weer geheel opklaarde. Maandagmorgen was het wel frisch maar helder, zonnig weer, zoodat op een druk be zoek gerekend mocht worden. Regelmatig bleef den geheelen dag het aantal bezoekers toevloeien. Pas tegen vijf uur, half zes, begon de stroom zich weer in tegengestelde richting te bewegen. Opvallend was het groote verschil in uiterlijk tusschen de aankomende en de vertrekkende men schen. De laatsten liepen bijna zonder uit zondering met roodgeblakerde gezichten en menigeen zal zeker in de komende dagen de minder prettige gevolgen van een zonver brande huid ondervinden. Over 't algemeen waren de resultaten van den tweeden dag voor de Zandvoortsche za- kenmenschen zeer bevredigend. Een uitzon dering hierop maken een gedeelte van de strandpachters. Het frissche weer maakte dat de menschen liever wandelden langs het strand dan in een stoel te gaan zitten. Hoewel het aantal dagtenten niet groot was, heerschte er in het tentenkamp toch een gezellige drukte. Het Noorderbad toonde dat het zijn aan trekkingskracht nog niet had verloren. Bij het zeer goede strijkje werd gedanst. De zonnebadterrassen waren uitstekend bezet. In het bassin krioelde het al van groote en kleine zwemmers en ook waren er reeds vrij veel baders. Van het begin tot het einde stond op het midden van den Boulevard een aangesloten rij auto's geparkeerd. Ook de andere par keerterreinen waren wel niet overvol, doch goed bezet. De badinrichtingen Noordzee, Groot-Badi- huis en Zuiderbad hadden niet te klagen over het aantal "bezoekers, al kwamen velen dan ook alleen voor 't zonnebad. Groote aantrekkingskracht bleek ook de ijstent op het Tramplein te bezitten. Voor de bezoekers huiswaarts keerden zochten zij eerst nog afkoeling in een „ijsje". Zoo kreeg ieder zijn deer en over t. alge meen is men dan ook tevreden over deze Pinksterdagen. HET De Haarlemsche Muzickverecniging „Apollo" besloot dc niarschwcdslrijden op het concours van de Beverwijksche Harmoniekapel te Beverwijk. 16 RIJKSSTRAATWEG HAARLEM-NOORD TELEFOON 16726, heeft zijn tarieven VERLAAGD en berekent thans voor geheel GEBIT 32.00 met garantie. PIJNLOOS TREKKEN INBEGREPEN. Plaatje met 1 tand2.50 Iedere tand meer 1.75 Porcelein- of zilvervulling 2.50 Goud vullingen9.00 Goudkroon 15.00 Pijnloos trekken tand of kies ƒ1.50 MONDONDERZOEK KOSTELOOS. SPREEKURENlederen morgen 9—12 uur, behalve Donderdag, lederen middag IV24 uur. behalve Vrijdag en Zaterdag. AV ONDSPREEKUREN DINSDAG en DONDERDAG 7—9 uur. Behandeling uitsluitend door Ned. mond- en tandartsen. (Adv. IngezMed.) 477e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 13de lijst Trekking van Dinsdag 6 Juni 1938 Hooge Prijzen 10003784 10768 400.— 5951 7285 10977 16D96 200.— 1297 2299 14677 15734 100.— 2732 2973 5736 8411 9068 10345 11568 12249 16687 16760 18544 19627 21500 Prijzen van f 70.— 1115 1121 1135 1141 1193 1229 2379 2526 2576 3203 3243 3253 3464 3536 3710 4481 4525 4930 4955 5506 5586 5709 6120 6278 6320 7015 7051 7256 7586 7617 8128 8403 8562 9509 9593 9707 9885 9890 9948 10082 10243 10264 10266 10375 10400 10412 10506 10541 10554 10827 10831 10853 10881 11028 11132 11152 11204 11219 11226 11301 11338 11526 11529 11542 11549 11627 11721 11815 11830 11835 11930 11954 12051 12083 12206 12385 12455 12541 12577 12634 12758 12867 13103 13125 13219 13309 13317 13621 13662 13774 13815 13903 13930 14027 14032 14049 14056 14100 14187 14218 14221 14239 14555 14708 14845 14891 14982 15084 15188 15236 15237 15292 15293 15370 15427 15549 15879 15891 15898 15978 16071 16134 16162 16209 16520 16576 16629 16891 16909 16925 17044 17065 17088 17106 17186 17214 17591 17655 177U 17785 17876 17897 18052 18203 18307 18355 18439 18537 18590 18703 18785 18810 18857 18861 18980 19068 19144 19202 19224 19236 19243 19319 19363 19406 19656 19661 19726 19773 19778 19866 19886 19954 20006 20068 20141 20234 20350 20501 20526 20595 20655 20667 20715 20735 20886 20888 20S26 20931 21102 21229 21238 21280 21321 21540 21678 21866 1855 2061 2889 3114 3165 3323 3363 3419 3902 3930 3975 4779 4806 5330 5379 5448 5817 5942 6890 6891 7364 7508 7553 7797 7810 7843 8173 8324 4597 4655 5218 7684 7772 8159 8160 1431 1799 2726 2757 3281 3317 3769 4711 5329 5711 5792 6426 6445 7284 7297 7796 8161 8599 8740 9743 9783 21893 21934 #ieten 1062 1070 1084 1137 1159 1186 1214 1235 1250 1316 1356 1485 1508 1546 1599 1652 1677 1687 1810 1815 1837 1847 1851 1858 1887 1935 1974 2023 2097 2098 2236 2293 2349 2400 2430 2473 2609 2610 2635 2639 2658 2679 2725 2743 2773 2798 2816 2844 2965 2991 2999 3021 3069 3133 3219 3249 3380 3384 3447 3476 3551 3565 J570 3578 3591 3716 3819 3849 3903 3927 3956 3960 4045 4073 4122 4127 4163 4285 4355 4359 4400 4412 4438 4468 4519 4529 4546 4567 4605 4644 4788 4826 4832 4846 4871 4884 4959 5004 5045 5052 5076 5140 5255 5287 5364 5372 5432 5523 5671 5675 5733 5755 5783 5799 5839 5844 5901 591? 5930 5974 6060 6150 6189 6201 6210 6225 6358 6361 6400 6448 6565 6594 6830 6914 7022 7071 7088 7097 7232 7262 7307 7312 7323 7340 7413 7422 7437 7494 7504 7529 7697 7735 7768 7837 7937 7940 8021 8044 8075 8123 8125 8127 8148 8150 8184 8218 8231 8281 8340 8384 8388 8433 8498 8546 8589 8644 8650 8655 8683 8733 8791 8836 8894 8900 8941 8942 9104 9119 9165 9167 9180 9219 9449 9474 9537 9541 9558 9653 9753 9773 9775 9781 9789 9799 9828 9844 9846 9852 9862 9902 10019 10021 10032 10051 10052 10096 10159 10188 10192 10229 10251 10277 10353 10354 10370 10410 10449 10473 10505 10536 1055-1 10570 10604 10648 10703 10721 10775 10779 10800 10843 1707 1859 2891 3193 1212 1492 1750 1879 2202 2607 2685 2954 3208 3540 3802 3981 3999 4287 4350 4502 4504 4662 4717 4945 4943 5177 5223 5548 5627 5810 581Ö 5995 6038 6263 6312 6658 6802 7164 7219 7351 7379 7555 7626 8004 8139 8557 8774 8133 8766 9299 9407 9720 9735 9805 9820 9979 10000 10944 10998 11001 11011 11017 11040 11062 11077 11087 11151 11157 11222 11238 11261 11296 11339 11415 11429 11492 11536 11577 11593 11603 11607 11609 11734 11736 11781 11809 11831 11845 11857 11891 11953 11997 12085 12086 12087 12094 12110 12128 12162 12131 12220 12241 12255 12265 12268 12269 12271 12286 12341 12365 12376 12397 12428 12511 12588 12599 12619 12620 12655 12683 12719 12742 12779 12839 12882 12887 12907 12934 12978 12995 13005 13008 13023 13063 13069 13085 13111 13197 13226 13246 13288 13292 13300 13359 13374 13385 13387 13416 13475 13497 13502 13522 13526 13574 13584 13598 13687 13727 13732 13734 13735 13746 13747 13748 13785 13798 13803 13807 13872 13909 13914 13943 13964 14010 14018 14040 14101 14211 14219 14277 14312 14325 14376 14412 14441 14447 14468 14504 14552 14563 14570 14587 14631 14636 14647 14716 14720 14759 14789 14799 14841 14844 14848 14871 14875 14881 14883 14976 14983 15063 15137 15203 15242 15284 15291 15322 15345 15362 15414 15480 15487 15505 15512 15534 15563 15566 15574 15616 15628 15696 15705 15713 15716 15718 15776 15796 15814 15841 15882 15887 15901 15964 15969 15984 15996 16005 16030 16076 16111 16118 16149 16211 16212 16213 16241 16273 16281 16297 16320 16363 16367 16387 16396 16404 16414 16477 16567 16573 16622 16637 16639 16647 16688 16694 16717 16740 16744 16745 16768 16800 16803 16828 16947 16993 17010 17020 17055 17070 17031 17107 17131 17139 17166 17204 17208 17233 17421 17452 17453 17484 17494 17511 17544 17597 17718 17728 17751 17762 17774 17776 17780 17898 17907 17939 17980 18003 18085 18104 18115 18118 18128 18140 18162 18200 18209 18231 18279 18284 18321 18331 18343 18356 18370 18406 18419 18423 18459 18493 18495 18512 18521 18526 18566 18620 18667 18674 18677 18684 18692 18694 18739 18749 18768 18774 18803 18863 18937 18963 18967 18982 19036 19125 19148 19251 19290 19303 19385 19392 19397 19467 19468 19481 19499 19548 19552 19598 19675 19681 19717 19723 19750 19784 19794 19806 19812 19842 19931 19933 19939 19951 19965 19990 20028 10075 20094 20110 20147 20163 20231 20244 20288 20313 20371 20407 2C455 20475 20534 20549 20590 20592 20611 20694 20704 20802 20929 20973 20999 21009 21029 21188 21259 21262 21264 21281 21325 21326 21386 21403 21404 21406 21421 21429 21442 21475 21538 21597 21645 21660 21664 21638 21739 21753 21786 21797 21840 21856 21885 21931 Verbet. 5de klasse, 12'de lijst: 7150 ontbreekt,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 12