DINSDAG 7 JUNI 1938 H A A TC TJ E M'S D A G B E A D 2 Uitspraken van de Rechtbank. Jeugdige inbrekers. Een musicus en een kantoorbediende, jon gelieden, voor wie nog wel een andere weg openstond dan het inbrekerspad, waren over eengekomen in een accountantskantoor aan de Parklaan te gaan inbreken; de buit bedroeg f 90. Aangemoedigd door dat succes braken zij later in in een kantoor én magazijn aan de Kromme Elleboogsteeg, maar ongeveer f 75 werd bemachtigd. Zij deelden dit geld ten huize van een vriend, die er ook f 20 van kreeg en verteerden het in vroolijkheid. Zij hadden hiervoor terechtgestaan en hoorden 6 maanden gevangenisstraf tegen zich eischen, waarvan 4 maanden voorwaardelijk. De rechtbank veroordeelde hen conform den eisch met aftrek van het voorarrest. Oplichting van een verzekering- maatschappij. Een taxi-ondernemer had aan de verzeke ringmaatschappij opgegeven, dat hij een aanrijding had gehad met een wagen, die bij die maatschappij verzekerd was. terwijl de aanrijding niet met dien wagen was ge schied, Zoodoende was onrechtmatig f 32 schadevergoeding uitgekeerd. Hij had daar voor terechtgestaan en er was f 30 boete tegen hem geëischt met een voorwaardelijke gevan genisstraf van 2 maanden. De rechtbank wees dienovereenkomstig vonnis. ORGELCONCERT Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo- kerk te Haarlem op Dinsdag 7 -Juni 1938, 's avonds van 8 1/4—9 1/4 uur, door den heer George Robert. Programma. 1. In Dir ist Freude, J. S. Bach 2. Preludium en Fuga kl. t., J. S. Bach 3. Twee Orgelkoralen, Flor Peeters 4. Passocaglia, Hendrik Andriessen 5. 3de Fantaisie, C. Saint-Saëns 6.Toccata, Ch. Tournemire. KIND TE WATER GERAAKT EN GERED. Maandagmiddag omstreeks half zeven is een 3-jarig jongetje, A. C. de Vr., spelender wijs in den Raamsingel gevallen in het ge deelte tusschen de Raambrug en de Leidsche- vaart. Twee maal ging de kleine jongen onder water. Toen hij daarna boven kwam slaagde hij er in om hulp te schreeuwen. Een 29- jarige bakkersknecht, J. H. Kluysken, hoorde de noodkreet en snelde te hulp. Hij bedacht zich geen oogenblik, sprong gekleed te water, en bracht der. jeugdigen drenkeling aan de kant. Door handreiking werden redder en ge redde op den veiligen wal gebracht. Het jon getje werd op een fiets naar zijn huis aan de Zuid Brouwersstraat vervoerd. De dokter die het kind onderzocht, kon geen letsel consta- teeren. OPRICHTING ONAFHANKELIJKE NEDER- LANDSCHE VEREENIGING VOOR WERKLOOZEN. Men schrijft ons: Dezer dagen is hier ter stede opgericht een vereeniging voor werkloozen onder den naam van „Onafhankelijke Nederlandsche Vereeni ging voor Werkloozen. Haar werken en streven zal gericht zijn op het behartigen van de sociale belangen der werkloozen en hun gezinnen buiten ieder „partij-politiek" verband. Zij heeft zich op het standpunt gesteld, dat alle werkloozen, ongeacht hun „godsdienstige of politieke" overtuiging, één belang hebben. Een advies- en klachtenbureau zal binnen kort-' geopend worden, terwijl aan B. en W. van Haarlem verzocht zal worden om toela ting hij het bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon, ten einde voor de werkloozen klachten enz. met dezen dienst te mogen be spreken. In het dagelijkseh bestuur zijn de volgende heereri gekozen: K. G. Schouw, voorzitter; H. W. H. Schhephake, secretaris. De functie van penningmeester zal voorloopig eveneens door den secretaris waargenomen worden. Van groote beteekenis: „Wilhelmina Regina" 40 Onderwerpen 60 Deskundigen Interessant voor onze algem, ontwikkeling. 'n Meesterioerkje! Prijs: f 2.50 gebonden f 1.80 ingenaaid Uw exemplaar ligt gereed! (Adv. Ingez. Med.) Maak 'n spoedig einde aan die kwellende rheumatische pijnen. De zes minerale zouten inKruschen Salts sporen Uw ingewanden, lever en nieren aan tot krach tiger werking, waardoor Uw blord gezuiverd wordt en de oorzaak van Uw rheun'.atische pijn wordt weggenomen. De pijnen zullen spoedig afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. KRUSCHENSALTS STRALENDE GEZONDHEID VOOR l CENT PER DAG (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: DINSDAG 7 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 uur Luxor Sound Theater: „Top of the Town", 2.30, 7 en 9.15 üur. Rembrandt Theater: „De Gentleman Vage bond". Op het tooneel: Juffrouw Snip en Juf frouw Snap. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Hollywood Hotel" en „Een huwelijk in Monte Carlo". 2 en 8.15 u. Frans Hals Theater: „100 mannen en één meisje", 2.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Tarzan" en „De schrik der cowboys" Palestina Diorama's. Schotersingel 117a Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Teylcr Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 8 JUNI Café-Rest. Brinkmann, Groote Markt: aan deelhoudersvergadering Kon. Fabriek van Rij tuigen en Spoorwagens J. J. Beynes N.V., 12 u Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. De Haarlemsche schrijfster Ceertruida Carelsen overleden. In den leeftijd van 95 jaar is hier overleden de schrijfster mej. A. G. de Leeuw, beter bekend onder haar schuilnaam Geertruida Carelsen. Zij was de schrijfster van een groot aantal boeken, wij noemen slechts: Brieven van een landmeisje, Natuurfantazieën, Een bonte bun del, Noordhollandsche vertellingen, en een werk in twee deelen van meer recenten datum Herinneringen, waarvan het eerste deel in 1928 en het tweede in 1933, bij haar 90sten verjaardag, het licht zag. Bovendien werkte Geertruida Carelsen aan vele binnen- en bui- tenlandsche bladen en tijdschriften mede. Ar tikelen van haar hand verschenen o.m. in De Gids, Onze Eeuw, Eigen Haard en in het „Nieuws van den Dag", Utrechtsch Dagblad en het Handelsblad. Bij haar 90sten verjaardag op 10 April 1933 is mej. de Leeuw officieel gehuldigd door een buldigingscomité uit de Haarlemsche bur gerij. Als erkenning voor het vele en verdien stelijke werk dat zij op verschillend gebied heeft gepresteerd, werd zij toen benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Amy Geertruida de Leeuw werd 10 April 1843 te Haarlem geboren. Hier ontving ze haar eerste onderwijs, op 12-jarigen leeftijd werd haar vader echter benoemd tot dijkgraaf van de Anna Paulowna polder en verhuisde het gezin naar het Noordelijkste deel van Noord-Holland. Op ongeveer 20-jarigen leef tijd begon zij te schrijven. Ze hield veel van de natuur en haar eerste doel was de stads- menschen beter met het buitenleven bekend te maken. Zoo ontstonden de boeken: „In 't vrije veld" en „Brieven van een landmeisje aan jonge dames". Het pseudoniem „land meisje" was op den duur niet goed vol te houden en daarom, veranderde zij dit in „Geer truida Carelsen". Na den dood van haar ouders werd zij leer ling-verpleegster. Na 1880 begon zij geregeld voor couranten te schrijven. Na eeniaen tijd werd zij correspondente van het „Nieuws van den Dag" in Londen en later in Berlijn. Ook heeft zij nog op tuinbouwscholen ge werkt en wel te Marienfeld bij Berlijn en in Rijswijk. In 1902 verschijnt haar brochure „Eerbied voor het levend materiaal in de tuinkunst". Ook was zij zeer goed thuis op biologisch en historisch gebied. Hieronder publiceeren we een van haar ge dichten waaruit de liefde tot de natuur dui delijk spreekt. OUDE BOOMEN (Een lentelied voor oude menschen) Oud is de wereld. Doch haar jeugd Komt ieder jaar weer boven: Laat, met der vinken lentevreugd Ook ons de lente loven! De oudste boomen staan gereed Hun knoppenschat te ontplooien En met hun groene voorjaarskleed Zich als weleer te tooien 'Laat u door linde, beuk noch eik In levenslust beschamen, Wees aan dat oude hout gelijk: Verheug u met hen samen. Laat door den helderen zonneschijn Uw nevelzin verdwijnen: Leer van de boomen oud te zijn En nochtans jong te blijven! lit voors] Zwakken tot matigen Zuidelijken tot Zuidwestelijken wind. gedeeltelijk be wolkt, weinig of geen regen, iets koeler. BAROMETERSTAND Hoogste 769.5 m.M. te Breslau. Laagste-, 744.9 m.M. te Wick in Schotland. Over het vasteland van West-Europa ligt een jebied van hoogen luchtdruk. De hoogste barometerstand bedroeg hedenmorgen 769,5 m.M. te Breslau. In dit gebied zijn de winden zwak en de bewolking is licht, terwijl de tem peratuur boven normaal is. Het Noordweste lijke deel van het waarnemingsgebied wordt bedekt door een uitgestrekte depressie, waar van het centrum ten noordwesten van Ierland op den Atlantischen Oceaan ligt. Onder invloed van deze depressie waaien op de Britsche eilanden matige tot krachtige Zuidwestelijke winden. De bewolking is over het algemeen zwaar, met plaatselijk regen. Ook langs de Noorsche kust doet de invloed van deze depressie zich gevoelen, overigens is ook in Scandinavië de wind zwak en het weer goed. Voor onze omgeving wordt voor morgen nog aanhouding van het mooie weer verwacht. BAROMETERSTAND Vorige stand 762 m.M. Stand van heden 761 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: STIENS, Opticien Gierstraat 27 Tel. no 16764 HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 0.08 uur; n.m. 12.39 uur. Strand berijdbaar van 5.00—10.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. OFFICIEELE BEKENDMAKING. Het Hoofd van Politie, als bedoeld in art. 1 van het Vreemdelingenreglement. in de ge meente Haarlem, gezien art. 4 van voornoemd reglement, vordert; 1, dat alle vreemdelingen, die hun woon- of verblijfplaats hebben of vertoeven in de Gemeente Haarlem, en die tusschen 1 Maart en 6 Juni 1938 Nederland zijn bin nengekomen, zich bij hem aanmelden vóór 16 Juni 1938; 2. dat alle vreemdelingen, die hun woon- of verblijfplaats hebben ol vertoeven in de Ge meente Haarlem en die na 6 Juni 1938 Ne derland binnenkomen, zich binnen 10 da gen na binnenkomst bij hem aanmelden. Herinnerd zij, dat onverkort blijft de ver plichting van den vreemdeling om zich bin nen 2x24 uur aan te melden, indien dit 'bij het visum staat aangegeven. Onverminderd de andere maatregelen, die kunnen worden getro|fen ten aanzien van den vreemdeling, die voornoemde aanmeldings plicht niet nakomt, vormt overtreding van de vorenomschreven bepalingen 't strafbare feit, genoemd in art. 26 van het Vreemdelingen reglement, strafbaar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste duizend gulden. De Commissaris van Politie, Hoofd van Politie voornoemd, E. H. TENCKINCK. Haarlem, 5 Juni 1938. VRUZ. DEM. BOND Voor leden en genoodigden zal op Vrijdag 10 Juni in Hotel Lion d'Or door de afd. Haar lem van den Vrijzinnig Democratisch en Bond een bijeenkomst worden gehouden. De voorzitter, de heer A. Jongbloed, zal een inleiding houden, welke gewijd zal zijn aan het Werkloosheidsvraagstuk, mede in verband met de in brochurevorm verschenen rede van den heer Mr. M. Slingenberg, oud-minister van Sociale Zaken, en de jongste kamerdebatten over de werkloosheidsbestrijding. HELDERZIENDE Veziende..? Bijziende..? Met 'n bril van WEBER: GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. ingez. Med,) De Bi pelt REMBRANDT THEATER SNIP EN SNAP SLECHTS TOT EN MET DONDERDAG. Palace - Familie - Cinema VOETBALWEDSTRIJD Holland-Tsjecho Slowakije TE LE HAVRE. REEDS HEDENAVOND. (Fox-Opname). (Adv. Ingez. Med.) R.K. M1DDENSTANDSVEREENIGING. Er wordt door bovengenoemde vereeniging een slotvergadering van dit seizoen gehou den en wel op a.s. Donderdag 9 Juni bij Brinkmann, Groote Markt. Op deze bijeenkomst zal ingeleid worden door den voorzitter, den heer Th. S. J. Hooij, de examen-eisch voor het Middenstandsdiplo ma kennis van de vertegenwoordigende licha men (Kamer van Koophandel enz.), voor zoo ver vooh den Middenstand van belang. Door den heer E. W. Walop, penningmeester en directeur van de Middenstandsbank, zal worden ingeleid, de belangrijke eisch, die ook voor eiken Middenstander practïsche betee kenis heeft: „Eennige kennis van het bank- en crediet- wezen, in het bijzonder van het midden standsbankwezen, alsmede van het binnen- landsche betalingsverkeer en eenige zeer al- genre,ene kennis van verzekeringen voor het bedrijfsleven van belang. DE ARNOUD-ZAAK. In de bekende zaak van de zandsteenfabriek „Arnoud" te Hillegom heeft de procureur- generaal heden conclusie genomen en gecon cludeerd tot verwerping van het door den officier van justitie ingestelde cassatieberoep. A. N. T. I Burgemeester en Wethouders deelen aan de raadsleden mede, dat op Dinsdag 14 Juni a.s. des namiddags om 4.30 uur officieel ten Stad- huize zullen ontvangen de deelnemers aan het door den Algemeenen Nederlandschen Typo grafenbond alhier te houden congres ter gele genheid van zijn 50-jarig bestaan van de af- deeling Haarlem. HEEMSTEDE Dc Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Hoofdtaak: propaganda voor Heemstede als woonplaats. Wat V. V. V. verdei' nog doet. Van de Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer te Heemstede krijgen wij zelden méér te hooren dan éénmaal per jaar een kort pers berichtje, dat er een jaarlijksche ledenver gadering zal worden gehouden en daarna een iets minder kort verslag van die vergadering. Wél is het doel en streven der Vereeniging vrijwel bekend dank zij den naam, die in iedere plaats onder die drie initialen V.V.V. een zekere populairiteit geniet, maar van het doen en werken is men minder op de hoogte en zeker is dat het geval te Heem stede, waar de werkkring van de V.V.V. toch wel eenigszins afwijkt van die, welke haar naam doet vermoeden. Toch is onze indruk, dat in een plaats als deze. met haar gestadigen groei en toene ming van bevolking, vooral door vestiging, de activiteit van de Verebniging grooter moet zijn dan men zoo oppervlakkig wel zou denken of zou kunnen constatoeren en dat zij zéér zeker het hare er toe bijdraagt, dat zoo- veien van buiten af zich in Heemstede ves tigen. Dat dit inderdaad zoo is, bleek ons uit een onderhoud dat wij een dezer dagen hadden met den secretaris der vereeniging, ir. W. J. A. Duynstee. In ons gesprek met den secretaris merkte deze op dat de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer ten doel heeft de plaatselijke be langen te behartigen en dit voor Heemstede het beste lean geschieden, door hare actie voornamelijk naar buiten te richten. Het vreemdelingen verkeer is daarbij zelf on dergeschikt, omdat Heemstede niet heeft wat men noemt een vreemdelingen-industrie, zoo als b.v. Zandvoort en zoovele andere plaatsen. Integendeel, de belangen van Heemstede lig gen in de eerste palats in het aantrekkelijk maken van de gemeente als woon plaats en het is dus wel een voorname taak van V.V.V. om daaraan bekendheid te geven. Oorspronkelijk heette de vereeniging dan ook: Vereeniging tot verfraaiing van Heem* stere en Bennebroek, tot bevordering van vreemdelingenverkeer en tot het vestigen van vreemdelingen in de Gemeente. Eenigen tijd geleden, toen in Bennebroek een zelfstandi ge afdeeling is opgericht, is de officieele naam eenvoudig geworden wat ze nu is: Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer. Zooals gezegd, is het belangrijkste werk, dat de vereeniging hier verricht het ma-ken van propaganda voor Heemstede als woon plaats. Het is toch duidelijk dat de belangen van Heemstede het beste worden gediend, wanneer zich hier financieel draagkrachtige personen vestigen, terwijl juist omgekeerd onze gemeente voor die personen een bij uit stek gunstige woonplaats is uit een oogpunt van belasting en van accomodatie, terwijl ook de nabijheid van de groote plaatsen in het centrum van ons land, een groot voordeel biedt. Het aantal aanvragen dat bij den secretaris inkomt om inlichtingen over Heemstede als woonplaats, is altijd zeer groot. Veronderstel, dat er geen V.V.V. bestond, dan zouden al deze aanvragen onbeantwoord blijven en onze gemeente daardoor menig inwoner minder tellen. De Vereeniging beschikt over de noodige fraai, geïllustreerde gidsen, folders, platte gronden en ander propaganda-materiaal, waarmede zij den aanvragers van dienst kan zijn, terwijl vragen waarop eventueel het pro- paganda-materiaal uit den aard der zaak niet een direct antwoord kan geven, schriftelijk worden beantwoord, hetwelk nog een uitge breide correspondentie met zich meebrengt. Het plaatsen van doeltreffende annonces in bladen en daarvoor in aanmerking ko mende periodieken behoort tevens tot een van de krachtigste propaganda-middelen der Vereeniging en de vele aanvragen die inkomen kunnen als een gunstige reactie daarop wor den beschouwd. Natuurlijk is de vereeniging ook werkzaam om het verblijf voor de inwoners zoo aange naam mogelijk te maken. Het is misschien niet algemeen bekend, dat de aardige wande ling langs het Heemstèedsche kanaal en het Spaarne haar ontstaan te danken heeft aan het initiatief van V.V.V. Zoodra de finan cieels toestand het toelaat, zal getracht wor den een landelijk bruggetje te maken over den Crayenestersingel, zoo dicht mogelijk bij de Tooropkade, zoodat de wandeling langs het Spaarne nog eenigszins uitgebreid kan wor den. Niets wordt onbeproefd gelaten om te trachten op verschillende buitenplaatsen z.g.n. vrije wandeling te verkrijgen, hoewel dit niet zoo gemakkelijk gaat als de opper vlakkige toeschouwer wel zou denken. Hier aan is dan ook het publiek grootendeels zelf de schuld, daar het maar al te vaak vergeet dat men van geboden gelegenheid om van natuurschoon te genieten, geen misbruik mag maken en dit moet weten te apprecieeren. Een groote tegenvaller voor de leden was de intrekking van het vroeger bestaande privi lege van vrije wandeling op het landgoed Huis te Vogelenzang. Een zeer nuttige en belangrijke factor in de Vereeniging vormt het inlichtingen/bureau nabij het station aan de Zandvoortschelaan, dat thans geheel Is verbouwd en waarover men binnenkort wel iets meer zal vernemen. Wij opperden het idee, dat V.V.V. de leiding zou nemen om in Groenendaal artistieke con certen te geven, b.v. door de H.O.V., maar dan op een andere plek dan waar ze nu wor den gegeven, aangezien men daar steeds te kampen heeft met de onrust van een drukke verkeersweg. Weliswaar geven Excelsior en Eensgezindheid geregeld daar des zomers con certen, maar of deze nu werkelijk door een kunstlievend publiek worden bezocht, valt sterk te betwijfelen. Als nu eens die concerten werden gegeven op een ander punt in Groe nendaal, b.v. de Dennenheuvel, waar toch ge makkelijk de uitneemba.re tent der Gemeente geplaatst zou kunnen worden, zou daar de muziekliefhebber volop in een prachtige en rustige omgeving kunnen genieten. De secretaris voerde hier tegen in, dat in het algemeen de belangstelling voor buitencon certen afneemt, wat V.V.V. natuurlijk huive rig doet zijn, de proef te nemen. Men stelt tegenwoordig hooge eischen en practisch komt er toch eigenlijk van een artistiek con cert in de open luc-ht, niets terecht, Wat trouwens het geven van concerten hier betreft, dit zou toch meer op den weg lig gen van den Heemsteedschen Kunstkring. We kwamen bij ons onderhoud verder te weten, dat de hier en daar verspreide zit banken in de gemeente die de'initialen der Vereeniging dragen en waarvan wij den toe stand niet kunnen bewonderen niet in onder houd bij de Vereeniging zijn. doch dat het bestuur weer bezig is, ze onder haar beheer te krijgen. Het plaatsen van papiermanden bij de banken zal veel kunnen bijdragen om de ont siering door papier en. afval, achtergelaten door hen die een dankbaar f?) gebruik ma ken van die banken, tegen te gaan. Ook hier aan wordt reeds door V. V. V. gewerkt. Of V. V. V. nog plannen heeft voor de a.s. viering van het jubileum onzer Koningin? Daar in dit geval het initiatief ligt bij de Commissie „Koninginnedag" en door haar om samenwerking is verzocht, kan ik meedeelen, zoo zeide ons de heer Duynstee. dat V.V.V. in derdaad wel eens met bijzondere plannen voor den dag zou willen komen, b.v. het geven van een lichtfeest of iets dergelijks. Een en ander zal echter een heel kostbare zaak wor den, die V.V.V. niet uit eigen middelen zou kunnen bestrijden, doch we willen hopen dat er wel wegen gevonden zullen kunnen wor den, om bij dat Jubileumfeest eens fink voor den dag te kunnen komen. U ziet, aldus besloot de heer Duynstee zijn mededeelingen, dat V.V.V. inderdaad uitste kend werk verricht voor de Gemeente en dat het te betreuren is, dat wij zoo weinig steun ontvangen juist van hén, wier belangen zéker in de eerste plaats door ons werken zijn ge baat en wel de winkeliers en woningbureaux, van wie wij heel weinig onder onze leden tel- i len. Biljarten met wat goede vrinden, Wie zou dat niet gezellig vinden? En ben je soms niet erg op stoot. Doe maar alsóf en hou je groot. Want zelfs voor wie verliezen gaat Blijft Roode Ster een toeverlaat/ R00DE*STBB 6, 10, 1 3 ct. per hall ons. Zeldzaam zacht en licht in de pijp. (Adv. Ingez. Med.) AANRIJDING OP DE HEEMSTEEDSCHE DREEF. Maandagmorgen tegen 12 uur reed mej. E. T. E. M. U. met een snelheid van 50 K.M. op de Heemsteedsche Dreef uit de richting Haarlem. Van het Wipperplein naderde de wielrijd- ster, mej. J. L. G. uit de Haarlemmermeer, die de Postlaan in wilde rijden. Mej. G. die voorrang moest verleenen, heeft de naderende auto vermoedelijk niet opge merkt en stak de Dreef over. De bestuurster van de auto trachtte nog door sterk naar rechts uit te wijken een aanrijding te voorko men, de auto kwam daardoor op het trottoir, en botste tegen een lantaarnpaal die geheel vernield werd, ook mej. G. botste echter nog tegen de achterzijde van de auto. Zij kwam te vallen en liep eenige ontvellingen op. Na verbonden te zijn, kon zij per taxi naar haar woning worden vervoerd. Ook de auto werd beschadigd, de bestuurster werd niet gewond. JUBILEUM AAN OPENBARE WERKEN. Heden herdenkt de heer J. Scheepmaker, timmerman aan openbare werken, den dag dat hij vóór 25 jaar in dienst kwam bij de ge meente Heemstede. Per auto werd de jubilaris en zijn familie van zijn woning gehaald, om in een der lo- kolen van het gebouw van openbare werken de huldiging van superieuren en collega's in ontvangst te nemen. Allereerst werd het Woord gevoerd door den heer J. Schelling, directeur van open bare werken. Namens het gemeentebestuur overhandigde de directeur hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud, en tevens namens het kantoor personeel een rookstandaard. De heer J. Bloemendaal sprak namens het personeel en het jubileumfonds en bood den jubilaris namens dit fonds een theetafel, lamp, spiegel en schilderij aan. Tenslotte voerde nog het woord den heer J. Neeskens, opzichter aan openbare werken, GELD LEENINGEN B. en W. stellen aan den raad voor aan te gaan de volgende geldleeningen: f 558.090, af te lossen in 33 jaar, tegen een rente van 3 1/4 pet., koers 100 pet. f 200.000, af te lossen in 10 jaar, tegen een rente van 2 y2 pet., koers 100 pet. f 238.200, af te lossen in 10 jaar, tegen een rente van 2VZ pet. koers 100 pet. f 200.000 af te lossen in 10 jaar, tegen een rente van 2 Va pet., koers 100 pet. Met deze gelden worden andere leeningen die een hoogere rente hebben afgelost. RAADSVERGADERING. Er wordt een vergadering van den raad der gemeente Heemstede gehouden op Dinsdag 7 Juni 1938 des namiddags om 5 uur. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen der vergade ring van 19 Mei 1938. 2. Ingekomen stukken. 3. Aangaan geldleeningen (40, 41 en 42). BLOEMENDAAL WANDELMARSCH „VIRIBUS UNITUS". De afdeeling wandelsport van „Viribus Unitus" van het Provinciaal Ziekenhuis heeft voor Maandag een 30 en 40 K.M.. Wan- delmarsdh uitgeschrexen, waaraan d"or 300 loopers is deelgenomen, o.a. uit Zaandam, Helder, Haarlem en Amsterdam, naast de deelnemers van personeel en verpleegden uit het Prov. Ziekenhuis. Behalve de Vereenigingen kwamen 175 loopers individueel uit. Het parcours liep door de mooiste gedeelten van onze omgeving en omvatte een wande ling door het park van het Prov. Ziekenhuis, een vriendelijke geste van de directie. Een tweede attentie was de thee, die in het Park bij het theehuis aan allen werd aan geboden en die zeer op prijs werd gesteld. Afimarsch en eindpunt waren hotel Vree burg, waar ook gerust werd. Als prijzen waren beschikbaar gesteld een medaille voor de individueelen en een leg penning voor de groepen. Te half vijif kwamen de eersten binnen en te 7.15 uur de laatsten van de 40 K.M.- groep. Allen waren zeer voldaan over den marsch. Groepsprijzen de Jutters. Den Helder. Extra prijs: V.. O. P., Utrecht, Amsterdam, Amsterdam; De laatste loodjes, Zaandam; Burgerwacht Haarlem, De Haarlemsche Vier- daagsche idem; De Zwerm Amsterdam; Olynfpia, Zaandam; Kennemerjagers, IJmui- den. AERDENHOUT AANHOUDING WEGENS FLESSCHEN- TREKKERIJ. Wegens flesschentrekkerij. is aangehouden de 69-jarige W. zonder vaste woon. en ver blijfplaats. Hij werd ter beschikking van de JusUtü» gesteld.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2