Golf-Landentournooi te Zandvoort Haadem forceert een gelijk spel Mooie wedstrijd tegen Blauw-Wit Frankrijk winnaar DINSDAG 7 JUNI '1938 HA'A RU EM'S DAG BEAD 5 Mme J. Plorant en Mile C. de Rothschild winnen van mevrouw Fabius en mevrouw Steinmetz met 3 en 2. Mme R. Th ion de la Chaume en Mile S. Vagliane en mevrouw Dorhout Mees en me vrouw Schiff spelen all square. Singles. Mme R. Lacoste wint van mevrouw Buma met 5 en 4. Mile L. Vagliano wint van mevrouw Fabius met 4 en 3. Mme. J. Barton wint van mevrouw Salbert met 4 en 3. Mme R. Thion de la Chaume wint van mej Hij mans met 5 en 3. Mme C. Sébline wint van mevrouw Dor hout Mees met 3 en 2. Mme T. Florand wint van mevrouw Schiff met 1 up. HONKBAL honkslag, de overige zes spelers sloegen er veertien bijeen. Het aantal fouten in het V. V. G. A. veldwerk was zeer groot. Dit blijkt wel uit het feit dat Hofstra, van de zes Keer die hij aan slag kwam. viermaal van een fout profiteerde. Zelfs niet te moeilijke vang- kansen werden herhaaldelijk gemist, 't Gaf Heeren: ItaliëDuitschland 3—5. Dit driedaagsch toumooi is ongetwijfeld het belangrijkste van de laatste jaren in ons land geweest. Het is in alle opzichten schit terend geslaagd. De uitslagen luiden: Zaterdag. Ileeren: DuitschlandNederland 44 Foursomes. L. van Beckerath en A. K. Wey hausen spelen all square tegen mr. A. Kerk hoven en O. van Zinnicq Bergman. J. Hagedoorn en H. J. Riemenschneider winnen van jhr. A. Calkoen van Limmen en M. Wetselaar met 2 up. H. E. Gaertner en F. Boslau winnen van W. F. Looman en W. van Lanschot met 2 en 1. Singles. L. v. Beckerath wint van mr. A. Kerkhoven met 5 en 4. J. Hogedom verliest van O. v. Zinnicq Bergman met 1 up. H. J. Riemenschneider verliest van jhr. A. Calkoen van Limmen met 3 en 2. H. E. Gaertner verliest van M. Wetselaar met 3 en 2. A. K. Weyhausen verliest van W. F. Loo man met 2 up. F. Boslau wint van W. van Lanschot met 1 up. Het bestuur van de Honkbalclub ..Haarlem", die 15 jaar bestaat. Van links naar rechts de heeren: J. Beyer, commissaris; L. R. Dijkhuizen, secre taris; D. Beets, voorzitter; J. Veen- hof, penningmeester en P. Parson, eerclid. (Wegens bedanken is het vijfde bestuurslid niet aanwezig.) nu en dan aanleiding tot hilariteit onder het publiek. De cijfers der innings zijn: V. V. G. A.: 0 1 0000000totaal 1 E. D. O.: 5 2 4 3 60O2 x totaal 22 De overige uitslagen. A. F. C. I: Blauw Wit H: Zeeburgia: E. D. O. H: Catchers I: Haarlem II: Schoten I: Ajax II: T. H. B. I: E. D. O. III: E. D. O. VJ R. C. H. IV: R. C. H. Hl: Schoten H: Haarlem ITI: T. H. B. II: 8 1 2 3 11 x totaal 16 16 3 10 2 0 totaal 13 01 2 3 13 0 totaal 10 33 04 626 totaal 24 2 2 1 0 2 1 2 2 x totaal 12 000 1 12061 totaal 11 3 1 1 03 1 52x totaal 16 1 00 130501 totaal 11 1 6 10 0 1 9 totaal 27 3 1 13 0 3 8 totaal 28 2 14 3 1 6 0 totaal 26 0 245 69 totaal 26 1 2 5 12 6 1 x totaal 27 6 1 0 4 0 1 13 totaal 25 0 1 12 6 4 totaal 23 115116 2 totaal 35 H. H. C. II won met 19-16 van D. E. C. H. H. C. IH met 21—20 van E.DO IV Compètitiestandcn. KLASSE I: gesp.gêw.g Blauw Wit 1 4 2 1 1 5 Ajax 1 4 2 0 2 4 E. D. O. 1 4 2 0 2 4 H. H. C. 1 4 2 0 2 4 V. V. G. A. 1 4 2 0 2 4 Haarlem 1 5 2 1 2 5 R. C. H. 1 5 KLASSE n A: 2 0 3 4 A. F. C. 1 4 4 0 0 8 H. H. C. 2 4 4 0 0 8 E. D. O. 2 4 3 0 1 6 R. C. H. 2 4 2 0 2 4 Zeeburgia 4 1 0 3 2 Blauw Wit n 5 0 1 4 I D. E. C. 5 KLASSE H B: 0 1 4 1 Quick 1 5 3 1 1 7 Catchers 1 5 3 0 2 6 Haarlem 2 5 3 0 2 6 Schoten 1 5 3 0 2 6 Ajax 2 5 2 1 2 5 V. V. G. A. 2 3 1 0 2 2 Z. R. C. 4 1 0 3 2 D. W. S. 1 2 KLASSE HIA: 0 0 2 0 E. D. O. 3 3 2 1 0 5 H. H. C. 2 3 2 1 0 5 D. O. 4 2 1 0 1 2 R. C. H 3 3 1 0 2 2 T. H. B. I 3 1 0 2 2 Schoten 2 KLASSE III B: 0 0 2 0 T. H. B. 2 1 1 0 0 2 Kinheim 4 3 1 0 7 R. C. H. 4 3 1 1 1 3 E. D. O. 5 4 1 2 1 4 E. H. S. 3 1 0 2 2 Schoten 3 0 0 0 0 0 Haarlem 3 3 0 0 3 0 Het Cricket-elftal van Haarlem. Staande v. 1. n. r-: O. Abendanon, A. Maas, P. A. de Ruig, J. J. Voogd, Drs. B. Kleefstra, K. Rijpma, J. Middelink. Knielend: De la Mar Sr., H. D. Wessel, De la Mar Jr. en A. Hartog. In tegenstelling met E.D.O.-V.V.G.A.. stond de wedstrijd Blauw Wit-Haarlem op hoog peil. Voor Haarlem stond De Mon negen innings op de werpplaat. En hij deed zijn werk zoo goed (één en twintig maal drie slag) dat er van slaan bij Blauw Wit weinig is terecht ge komen. Wilders sloeg een homerun nadat Fer- werda vier wijd gekregen had, zoodat deze tik Haarlem twee punten kostte. In de zeven de beurt gaf Ten Siethof een twee honkslag met niemand op de honken en in de achtste gaven Altink en \'an der Werff eenhonksla- gen, echter zonder dat het Blauw Wit een punt opbracht. De slechtste beurt was echter de vijfde. Toen gaf De Mon drie maal vier wijd en wist hij slechts éénmaal drie slag te noteeren. Fou ten van Langereis en Ad Hinze kostten Haar lem elk een punt en Blauw Wit bracht het in deze beurt tot vier runs. Wilders, die den geheelen wedstrijd voor Blauw Wit wierp, noteerde twaalf maal drie slag. Hij had echter ook in andere nullen de hand. Na korte slagen van Veenhof, Lange reis, Kloos en Wulfhorst zorgde Wilders dat de bal eerder op het eerste honk was dan de looper. In de vierde innings sloegen achter eenvolgens Vrugt, Hinze en Veenhof tusschen het eerste en tweede honk door. De eerste honkman haalde den bal op, Wilders dekte het eerste honk, en samen hadden zij in deze beurt drie maal succes. Na acht innings was de stand 6-3 voor Blauw Wit. Veel hoop koesterde Haarlem dan ook niet meer. Het liep den zwarten echter in de laatste beurt mee. Ad. Hinze wist den bal goed te raken. Veenhof ook wel, maar die werd in het verre veld gevangen. Met een driehonkslag hielp Langereis Hinze over de thuisplaat. Hierna kregen De Mon en Mis- saart, de speler uit 't derde negental, die voor Beets inviel, elk vier wijd. Hunik volgde, even eens met een driehonkslag, waardoor de twee genoemde spelers thuis kwamen. Bij zijn po ging er een homerun van te maken, sneuvel de Hunik echter op de thuisplaat. Doordat Kloos op drie slag uit ging, was dit het einde aan Haarlem zijde. De stand was echter 7—6 voor Haarlem geworden. De Mon begon de laatste beurt van Blauw Wit met vier wijd. Een punt werd het echter niet, want Kloos deed den Zebra sneuvelen op het derde honk. Toen maakte Missaart een fout en dit gaf Ten Siethof gelegenheid het gelijk makende punt te scoren. Door twee maal drie slag maakte De Mon een einde aan de spanning. Ondertusschen had Vrugt ook nog een keer misgegrepen, maar dit leverde Blauw Wit geen punt op. Anders was het ge lijke spel ook nog verloren gegaan! De cijfers der innings zijn: Haarlem: 11 O000014 totaal 7 Blauwwit: 002 0400 0 1 totaal 7 R. C. H.-H. H. C. (13-16) R. C. H. en H. H. C. hebben Zaterdagmiddag een strijd gestreden, die voor een groot ge deelte bepaald fraai en tot het einde toe spannend was. Jammer voor R. C. H. was dat ook nu nog Van Thiel ontbrak. De taak een geheelen wed strijd te werpen is voor Van Eek beslist te zwaar. Vijf innings hebben hij en het goede veldwerk van R. C. H. het H. H. C. zeer lastig gemaakt. Van Eck's succes met drie slag was wel niet groot, maar hij gaf in dien tijd toch ook maar éénmaal vier wijd. Slechts vier spe lers wisten door een honkslag looper te wor den. Twee van hen sneuvelden nog onderweg door een goeden aangooi van Kors, één bleef op de honken en alleen Noordhof, die het met een driehonkslag geprobeerd had, scoorde een punt. Van diezelfde vijf beurten wierp Van Dijk er vier en Pijnakker één. Samen be haalden zij negen maal drie slag. Door vier maal vier wijd van Van Dijk en tweemaal van Pijnakker kreeg R. C. H. in die beurten ech ter wel scorekansen. Te meer. daar Mulder op het derde en Baas op het tweede wel eens mis grepen. Van Geloven. Willemse en Metten hielpen door honkslagen en zoo behaalde R. C. H. in vijf innings tenminste nog vier runs. Met wat geluk had dit getal grooter kunnen zijn want toen Meyer in de tweede beurt uit ging, waren nog drie honken bezet. En in de vijfde beurt waren er nog twee loopers toen de beurt eindigde. Had tot hiertoe R. C. H. het beste van het spel gehad, nu werden de rollen verwisseld. Van Eek werd niet meer gevreesd. H. H. C. speelde op vier wijd of gaf flinke tikken. R. C. H. raakte van streek en begon fouten te maken. Van Geloven en Kaestner misten een vangkans, al was die moeilijk. Later deden Meyer en Willemse dat ook. Alders en Pijn akker zeiden het met tweehonkslagen. Baas maakte er drie honken van. Drie beurten achtereen kwamen telkens alle negen spelers van H.H.C. aan slag. Daar telkens één speler op de honken bleef, leverde elke beurt H.H.C. vijf punten op. R. C. H. kreeg zoo'n kans maar Op de schilderachtige banen van de Ken- nemer Golfclub, die dank zij de groote zorg van den secretaris, mr. A. A. Diemer Kool in uitmuntende conditie verkeerden, had Za terdag, Zondag en Maandag onder flinke be langstelling het Landen Golf tournooi plaats. De Franschen, die nog steeds de hegemonie fiebben op he Eturopeesche continent, toon den zich ook in dit tournooi de sterksten. Wat de prestaties van Nederland betreft, mogen we over de heeren tevreden zijn. Van Italië werd gewonnen; tegen Duitschland ge lijk gespeeld en van Frankrijk verloren. De Neaerlandsche dames stelden te leur. Beide malen leden zijn een overtuigende nederlaag. Zaterdag ontmoetten de Nedderlandsche heeren Duitschland, dat in de foursomes het geluk aan zijn zijde had. Twee partijen wer den door Nederland verloren, en één eindigde all square, nadat de stand nog dormy 1 up voor de onzen had gestaan. In de singles speelden de Nederlanders be ter. Als Van Lanschot zijn partij slechts ge halveerd had, nu verloor hij 1 down, had Holland een zege behaald, nu moest het zich met een gelijk spel tevreden stellen. Tegen Italië begon Nederland niet al te best. Na de foursomes stonden de Italianen met 21 voor. De singles brachten afwisselend succes. Ten slotte hing het van Looman en Jordaan af, hoe de uitslag zou worden. Beiden wonnen, zoodat de einduitslag 54 in het voordeel van Holland werd. Looman had al dadelijk een veiligen voorsprong genomen, terwijl Jordaan zijn krachten voor de laatste negen holes had bewaard. De strijd tegen Frankrijk is uiterst eervol geweest. In de foursomes werden twee par tijen verloren, en één gewonnen, n.l. door Looman en Van Lanschot, die op de 17e hole 1 up stonden en de 18e in 5 deden, waardoor de overwinning hun niet ontging. In de singles won de in schitterenden vorm zijnde Van Lanschot van G. de Rotschild met 4 en 2. Calkoen toonde een inzinking en verloor van Vagliano, die geweldig putte. Drie partijen eindigden all square. Zoo liet Kerkhoven op de 16e en 17e hole tegen den Internationalen amateurkampioen van Frankrijk, Léglise, een tweetal kansen bij het putten verloren gaan. Wetselaar zag op de 18e hole zijn een up voorsprong verloren gaan, terwijl Looman zich fraai herstelde op de 18e na in een bunker te zijn terechtge komen. Dames: DuitschlandNederland 60. Foursomes. FrL M. Landauer en Fr. F. Schneiwind spelen all square tegen mevr. Buma en mevr. Fabius. Fr. M. Kribben en Frl. U. v. d. Marwitz winnen van mej. L. Hymans en mevr. Stein metz met 2 en 1. Fr. E. Groos en Grafin A. v. Rehbinder winnen van mevr. Dorhout Mees en mevr. Schiff met 1 up. Singles. Frl. M. Landauer en mevr. Buma spelen all square. Fr. L. Groos wint van mevr. Fabius met 5 en 3. Fr. M. Kribben wint van mevr. Salberg met 7 en 5. Frl. U. v. d. Marwitz en mej. L. Hymans spelen all square. Fr. F. Schniewind wint van mevr. V. Dor hout Mees met 6 en 5. Fr. R. Weiland wint van mevr. Schiff met 1 up. Heeren: FrankrijkItalië 9—0. Zondag. Heeren: NederlandItalië 54. Foursomes. Mr. A. Kerkhoven en O. van Zinnicq Bergman vsrliezen van G. Luzzatto en Prins E. Ruspoli met 2 down. J. v. Lanschot en W. F. de Haan verliezen van M. Teppati en Markies F. Malaspina met 4 en 3. W. F. Looman jr. en H. W. Jordaan winnen van G. Collalto en L. Tornielli met 3 en 2. Singles: Kerkhoven wint van Luzzatto met 2 en 1. Bergman wint van Teppati-met 4 en 3. De Haan verliest van Malaspina met 6 en 4. V. Lanschot verliest van Collalto met 2 en 1. Looman wint van Ruspoli met 4 en 3. Jordaan wint van Tornielli met 4 en 3. Maandag. Heeren: NederlandFrankrijk 24. Foursomes. Mr. A. Kerkhoven en O. v. Zin nicq Bergman verliezen van Jacq Léglise en G. Huet met 3 en 1. Jhr. A. Calkoen v. Limmen en M. Wetselaar verliezen van G. de Rothschild en A. Vag liane met 4 en 3. W. van Lanschot en W. F. Looman winnen van Vete F. de Bagneux en R. Charrier met 1 up. Singles. Mr. A. Kerkhoven en Jacq Léglise spelen all square. O. v. Zinnicq Bergman verliest van G. Huet met 2 en 1. Jhr. A. Calkoen v. Limmen verliest van A. Vagliane met 4 en 3. M. Wetselaar en R. Charrier spelen all square. W. van Lanschot wint van G. de Rothschild 4 en 2. W. F. Looman en Vete F. de Bagneux spe len all square. Dames: FrankrijkNederland 80. Foursomes. Mme J. Barton en Mme C. Sé bline winnen van mevrouw Salberg en mej. Hijmans met 2 en 1. De dames hebben in haar wedstrijden te gen Duitschland en Italië geen enkele zege kunnen behalen. Dank zij mevr. Buma en mej. Hymans werden tegen Duitschland twee singles gehalveerd, terwijl ook een tweetal foursomes all square eindigde. De Honkbalclub H. H. C. (staande) won den wedstrijd tegen R. C. H. met 16—13. één keer. In de vijfde beurt laadden de curve- ballen van Pijnakker veel succes, maar later ging dit niet best meer. Toen had Baas een paar keer succes met een goeden worp, maar in de achtste inning kwam dat ook niet meer voor. Dank zij eenige keeren vier wijd van Pijnakker kwamen zelfs drie loopers automa tisch binnen. Na de honkslagen van Willemse en Metten begon ook R. C. H. op vier wijd te spelen. Van Dijk verscheen weer op de werp plaat, maar ook bij hem bleef succes nog een poosje uit. Het gevolg was dat R. C. H. een beurt van zes runs maakte. De negende beurt was voor H. H. C. gauw' klaar. Van Geloven, Kors en Van Eek zorgden al spoedig voor een nul. Toen was de stand 16-11 en moest R. C. H. nog één keer slaan. R. C. H. koesterde nog hoop. Metten kreeg vier wijd en kwam later weer automatisch binnen. Hoogendoorn kroop door het oog van een naald, doordat Mulder en Van Dijk elkaar bij een vangkans in den weg liepen. Meer dan twee punten werd het echter niet. Meyer werd door Baas uitgevangen, Kors sneuvelde door een aangooi van Oosterveld en even later was Van Geloven het slachtoffer van een gedwongen loop. Op dat moment wa ren weer drie honken door R. C. H.'ers bezet. De cijfers der innings zijn: H. H. C.: 0 0 1005550totaal 16 R. C. H.: 111101062totaal 13 E. D. O.-V. V. G. A. (22-1) V. V. G. A. heeft Zondagmiddag in den wedstrijd tegen E. D O. een bepaald onbedui dend figuur gemaakt. Het zegt al veel als we vertellen dat Van den Born, die den geheelen wedstrijd wierp, slechts een en dertig spelers tegenover zich heeft gehad, bij een minimum van zeven en twintig. Tien van hen kregen drie slag. slechts twee vier wijd en twee gaven een honkslag. Maar de twee, dienen honkslag gaven, Hoogendijk en Bronchel, sneuvelden zelf op het tweede honk. Hoogendijk door een aangooi van K. Zandstra. Bronchel door een van Van der Schalie. Alleen hielp de lik van Bronchel Meenhorst aan een punt, die door een fout van Hofstra op de honken was geko men. Dat is het eenige punt dat V. V. G. A. heeft weten te behalen. Aan den anderen kant werd er duchtig op los geslagen. Meenhorst kon geen vrees in boezemen en de slow ballen van Besanger wa ren lekkernijen voor de E.D.O.'ers. Alleen For- menoy, C. Zandstra en Hofstra leverden geen

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9