gfl v.Empelen R00DE*STER KT A" A N D A 'G 20 j U N I 1938 TT A A" REE M'S D A" GBCA D' Jong-Hervornnloii op den Assuin- burg. Een ernstig woord in de Ridderzaal. De Vereeniging van Jong Hervormden te Haarlem heeft een week-end gehouden op het slot „Assumburg" te Heemskerk De deelne mers vertrokken Zaterdagmiddag te half vier per fiets naar Heemskerk, waar zij te ruim half vijf op „Assumburg" arriveerden, ver welkomd door den herbergvader Geert Dils. De tweede voorzitter van de vereeniging. de heer J. de Smalen sprak een begroetings woord, waarna allen zich vereenlgden aan den gemeenschappelijken broodmaaltijd. De heer Van Duinen uit Heemskerk hield des avonds in de voormalige ridderzaal van het slot een inleiding over het onderwerp „Leven door het Geloof". Na lezing van Hebreeën 11 nam spr. als uitgangspunt, voor zijn inleiding Habakuk II4 ..De rechtvaardige zal door het geloof leven". Om dit goed te begrijpen, aldus spr., moet dit vjoord worden geplaatst in de eeuw. waar in Habakuk (600 jaar v. Chr.) leefde. En dan gaat zijn woord ook voor ons menschen van de 20ste eeuw wat beteekenen. Deze profeet leefde in een verschrikkelijken tijd. die een aaneenschakeling was van oorlogen. Toch komt hij in zijn boek van wanhoop tot jubel en tot nieuw vertrouwen. De sleu tel daarvan ligt in het woord: „De recht vaardige zal door het geloof leven". Hij zocht de eenzaamheid met God, zooals ook Chris tus en de profeten de eenzaamheid zochten Daar stelt hij zijn ziel open voor God. Ook wij, aldus spr., moeten het hebben van de eenzaamheid met God. Habakuk bezag nu met andere oogen het geweld van den tijd, waarin hij leefde Achter alles zag hij God, Die zijn Koninkrijk bouwde op de pumhoopen van de wereld. Zoo kwam de profeet tot rust, namelijk door zijn hari open te stellen voor God. Het geloof, aldus de heer Van Duinen, i; niet gemakkelijk. Ten bewijze daarvan her innerde spr. aan de martelaren ten tijde van Nero, de verbanningen naar Siberië, de ge vangenschap van dr. Niemöller enz. Het ge loof is niet alleen een gave Gods. maar ook een eisch, die ons gesteld is. Deze paradox moeten we aanvaarden aldus spr. Tusschen deze beide moeten wij geen verklaring zoeken, geen compromis willen vinden. Wij moeten gelooven en wij moeten het geloof beschou wen als een geschenk. Gelooft in den heer Jezus Christus, aldus eindigde spr. zijn in leiding. en gij zult zalig worden. De „Assumburg" is een historische plaats, die den sterveling tot overpeinzing stemt. Zijn torens wekken herinneringen op aan de historie en zijn verweerde muren doen den bezoeker verwijlen bij de eeuwigheidsgedach- =te. Hoeveel te meer, wanneer binnen deze mude muren een ernstig woord klinkt uit be- zadigden mond tot het ontvankelijk gemoed van de rijpere jeugd. De discussie droeg daar van het stempel. Een avondwandeling gaf den deelnemers gelegenheid in den stillen zomeravond dit alles nog eens te over denken. Zondagmorgen verzamelden de deelnemers zich in de ridderzaal om de morgenwijding bij te wonen. De heer H. Bijkerk, adviseerend bestuurslid van de vereeniging, heeft de morgenwijding geleid. Na den dienst heeft het gezelschap een wandeling gemaakt in de omgeving. Een warme maaltijd vormde het slot van den middag. De avond werd verder doorgebracht met zang, muziek en declamatie, terwijl des avonds om 10 uur wederom een avondwande ling werd gemaakt. Gas, Water en Electriciteit. Weer elke maand metcropncining en afrekening. Thans worden de meters van gas, water en electriciteit eens in de twee maanden opge nomen. B. en W. stellen axi den raad voor de meters voortaan elke maand op te nemen en ook elke maand een quitantie aan de gebrui kers aan te bieden. Het meerdere werk wat daarvan een gevolg is zal 14.000 per jaar kos ten,, maar daartegenover staat, dat de afzet vermoedelijk vergroot zal worden, terwijl er minder oninbare posten zullen komen. Het orgel in clc Concertzaal. Een verlaging van het tarief. Ingevolge de discussie bij de begrooting wordt thans door B. en W. voorgesteld het tarief voor het gebruik van het orgel in de Gem. Concertzaal te verlagen tot 25. Voor een generale repetitie behoeft niet betaald te worden als er geen betalend pu bliek wordt toegelaten. In verband met in den raad geuite klachten over den toestand van het orgel leg gen B. en W. een rapport van den stadsorga- nist over, waaruit blijkt, dat er voor eenige ongerustheid geen reden bestaat. Meer gebruik van het orgel is evenwel aan te raden. Kwartet „Euplioiiia". Bestaat 22 dezer 25 jaar. Het solokwartet Euphonia te Haarlem be staat 22 Juni 25 Jaar. Er worden plannen ge smeed om het kwartet te huldigen. BEZOEKT ONZE KWEEKERIJEN. U kunt dan de planten van Uw zomerborders zelf ritzockcn. ZAADPLANTEN in vele soorten 3.50 per honderd. TUINBO 11 W BEDRIJF BINNENWEG No. 18 HEEMSTEDE - Tel. 28080 (Adv. Ingez. Med.j AGENDA MAANDAG 20 JUNI Groote Kerk: Bachconcert Haarlems Ge mengd Koor o. I. v. Jan Booda. 9.15 uur. Frans Hals Theater: „f 5.000.000 zoeken een erfgenaam", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De Parvenu" en „De Onbekende Vrouw" 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Speciaal verlof", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Dracula's dochter" en „De raaf". 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Hoe langer hoe gekker" en „De moord in de filmstudio". DINSDAG 21 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags! van 3—5 en 7—9 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woensdag 22 Juni 1938 'c namiddags ten V/2 ure, zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Installatie twee nieuwe leden. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrieven nieuw lid. 4. Aangaan geldleening. 5. Balans 1936 enz. Keuringsdienst van Waren. 6. Rekening en verantwoording Vereenigin: en Commissie voor Kindervoeding. 7. Aanbrengen veranderingen bijzondere scholen Zomervaart 170 en Rozenhagenstraai 15. 8. Schoolgeldverordening Gymnasiaal- en Middelbaar Onderwijs. 9. Garantie geldleening woningbouwvereeni- ging „Bloemendaal". 10. Aanvaarding van voor straat bestemden grond 2e Theemsstraat, enz. 11. Aankoop grond Gerrit Bartholomeuslaan enz. 12. Verkoop grond: a. Orionweg (Bastiaenen en Lubken). b. Gibraltarstraat (W. Thunnissen). c. Marsstraat (H. Bijl). d. Leeuwedalerstraat (N.V. Vondel kwartier) e. Muiderslotweg, idem. f. Jan Luijckenstraat, idem. 13. Wijziging raadsbesluit d.d. 25 Mei 1938 no. 18 tot verkoop grond De Ruijterweg (A. v. d. Laan de Vries). 14. Vaststelling grondcomplcx voor gron den: a. ten O. v. d. Rijksstraatweg en ten Z. van de Jan Gij zenvaart. b. ten Noorden en ten Zuiden van de Ek sterstraat. 15. Beschikbaarstelling gelden voor aan denken van regeeringsjubileum H.M. de Ko ningin voor leerlingen scholen L.O. 16. Beschikbaarstelling gelden wijziging be maling terreinen Zomervaart. 17. Vernieuwing gedeelte Centrale Verwar- mingmingsinstallatie school V L.O. no. 6. (Ternatestraat) 18. Wijziging verordening gebruik orgel Gem. Concertgebouw. 19. Verleenen machtiging Regenten St. Elisabeth's of Groote Gasthuis, bouw lijken huis en rouwkamer. 20. Deelneming verwaarborgingsregeling van de frauderisico-onderlinge van gemeen ten. 21. Oprichting en instandhouding cursus Uitgebreid Lager Nijverheidsonderwijs. 22. Bijbouw lokalen Middelbare School voor Meisjes met 5-j. cursus. 23. Beschikbaarstelling hulplokalen tijdens verbouwing schoolgebouw Nassalaan 37. 24. Voorstel-Visser inzake huisvesting school no. 17 met prae-advies Burgemeester en Wet houders. 25. Invoering maandelijksche opneming ge wone gas- en electriciteitsmeters enz. 26. Voorstel-Wolzak c.s. inzake melkver- strekking op lagere scholen. 27. Aanvulling Algemeene Politie-Verorde- ning. 28. Bezwaarschriften Stra'atbelasting. Benoeming: a. twee regenten St. Elisabeths of Groott Gasthuïs. b. tijd. leerares Middelbare School voor Meisjes. c. onderwijzeres school no. 23. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. De leden der afdeeling Haarlem en om streken van de Ned. Natuurhistorische Ver eeniging brengen Woensdagavond 22 Juni een bezoek aan den Stadskweektuin. Dinsdagavond 28 Juni maken zij een rond gang door Thijsse's Hof te Bloemendaal en Zaterdagmiddag 2 Juli een wandeling dooi de duinen van de Amsterdamsche waterlei ding. TEGEN RISICO. B. en W. stellen aan den raad voor tot een bedrag van f 100.000 deel te nemen in de „verwaarborgregeling" van de Fraude-risico- onderlinge van gemeenten, ter zake van diensten, bedrijven en instellingen der ge meente. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSOHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 21 JUNI 1938. Progr. I. Hilversum I. Progr. H. Hilversum II. Progr. III: Keulen 8.Parijs Radio 10.20 Keulen 10.50 Parijs Radio 11.20 Radio P. T. T. Nord 12.05 Parijs Radio 12.20 Ned. Brussel 1.20 Keulen 2.20 Droitwich 3.20. Diversen 3.50 Keulen 4.20 Ned. Brussel 5.20 Fransch Brus sel 6.50 Ned. Brussel 7.20 Keulen 7.35 Pauze 8.30—8.35 Parijs Radio 8.35 Keulen 9.05 Ned. Brussel 10.20 Keulen 11.20. Progr. IV: Ned. Brussel 8.— Diversen 9.20 London Regional 10.35 Droitwich 1.05 London Legional 2.20 Droitwich 4.20 Ned. Brussel of Diversen 7.50 Fransch Brussel 8.20 Droitwich 9.20. London Regional 9.40 Droitwich 10.— Progr. V. 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen ;ramofoonplatenconcert. Walsen en tango's. 1. Delilah. Wals. Alexanders Accordeon Bond 2. Serenata. tango, Canaro's Argentijns orkest 3. Hofbaltanze. Wiener Bohème orkest. 4. Dear Senorita, Kosmos Klub Tanz- orchester. 5. Les Patineurs, Odeon Dansorkest. 6. Paris-Paris Orquestra Presenti. 7. Walteufel Reigen, Groot orkest. 8. Madonna Brunna, Eldorado's Tango Band. 9. The Missouri, Alexanders Accordeon orkest. 10. Quatro besos, Eldorando's Tango Band. 11. Das ist Johann Strauss, Wiener Bohème orkest 12.Diez Anos, Canaro's Argentijns orkest 13. Donausagen, Wiener Bohème orkest. 14. Negro Cradle Song. Kosmos Klub Tan? orchester 15. Wiener Praterleben. Odeon Dansorkest. 16. Arroyito Argentie, Orquestra Presenti. 8.00—12.00 Diversen. De Bilt voorspelt- Matigen tijdelijk zwakken Westelijken tot Zuidelijken wind, licht tot half be wolkt. droog vrij warm weer. BAROMETERSTAND Hoogste 771.3 m.M. te Scilly, Brest en Rennes. Laagste 746.1 m.M. te Röst. Sinds Zaterdag heeft zich een uitlooper van de Azorenhoogedruk naar de Golf van Biscaje en Noordwest Frankrijk uitgebreid In het cen trum van dit hooge drukgebied is het rustig weer met geringe bewolking. Aan de noordzijde van de hooge drukking, over den Oceaan en de Britsche eilanden, waait echter een krachtige, Westelijke wind, welke koele lucht naar onze omgeving trans porteert. De temperaturen zijn sinds gisteren over de Britsche eilanden, ons land, Frankrijk en Zuid-Scandinavië een weinig gedaald. Voor de Noorsche kust ligt een depressie, welke in beteekenis afneemt, zij veroorzaakt echter nog zware, plaatselijke neerslag. Ver in het Westen op den Oceaan schijnt zich een nieuwe depressie, te ontwikkelen. De vooruitzichten van het weer ten onzent zijn gunstig. Men mag verwachten, dat de hoogedruk Oostwaarts trekt, hetgeen een geleidelijke draaiing van den wind naar het Zuiden ten gevolge zal hebben. Bij licht tot half bewolkte lucht is eenige temperatuurstijging te wachten. BAROMETERSTAND Vorige stand 764 m.M. Stand van heden 763 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: STIENS. Opticien Gierstraat 27 Tel. no 16764 HOOG WATER TE ZANDVOÖRT Dinsdag v.m. 9.19 uur; n.m. 21.47 uur. Strand berijdbaar van 14.1519.45 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. EXAMENS. Technische Hoogeschool. Zaterdag slaagde aan de Technische Hoo- geschool te Delft voor het examen electro- technisch ingenieur M. Hekker alhier. KON. NED. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afdeeling Haarlem van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt Dinsdag 21 Juni een ver- adering in Hotel Lion d'Or. Kruisweg. De agenda vermeldt candidaatstelling voor de verkiezing van het hoofdbestuur, bespre king van een excurscie naar de Lathyrus-ten toonstelling, de Vechtstreek en Kasteel Neijen- rode en tot slot een onderlinge tentoonstellin: van Lathyrus en andere zomerbloemen. ORGELBESPELING. in de Groote of St.-Bavokerk te Haariem op Dinsdag 21 Juni 1938 des's avonds van 8.15— 9.15 uur, door den heer George Robert. Programma 1. Praeludium, James Simon, 2. Eerste Sonate, F. Mendelssohn-Bartholdy Allegro moderato e serioso. Adagio. Andante. Recit. Allegro assai vivace. 3. Adagio, J. S. Bach. 4. Eerste Choral, C. Franck. 5. 1ste ged. Ve symphonie, Ch. M. Widor. FEESTAVOND H.V.V. D. S. K. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der Haarlemsche Voetbalvereeniging D.S.K. werd Zaterdag 18 Juni een feestavond aange boden aan het bestuur, leden en genoodigden door de Feestcommissie. Deze commissie kan met genoegen op dezen avond terug zien. daar de avond in alle Opzichten uitstekend _eslaagd Is. Te ongeveer 8' uur opende de voorzitter de heer Huisstede den avond, waar na de voorzitter der feestcommissie de heer W. Michel, de leiding overnam. De eere-voorzit- ter de heer J. J. Wesselius schetste in het kort. het ontstaan en de bloei der vereeniging. Het feestprogramma werd verzorgd door het duo Meier en Meurs. Deze twee artisten brachten er de feeststemming al direct in. Ook het acrobaatnummer van den heer S. Weber was uitstekend verzorgd. De The Jollie Jokers verzorgden de dans muziek uitstekend. In de pauze werden het bestuur vlaggen, bloemen en een Wisselbeker aangeboden. Ook werden eenige leden gehuldigd door het bestuur, namelijk drie die 15 jaar en twee die 12l/ijaar lid waren, Deze heeren werden verrast met een sportschild met naam en datum, dat zeer op prijs werd gesteld. TIJDELIJKE BEHOEFTE AAN SCHOOL RUIMTE. 28 Juli 1937 stelde de Raad een crediet van f83.400 beschikbaar om het schoolgebouw aan de Nassaulaan te verbouwen om het in gebruik te geven aan het instituut „Oranje Nassau". Tijdens de verbouwing moet deze bijzondere school andere schoolruimte ter beschikking hebben. B. en W. stellen den Raad alsnog voor f3050 voor dit doel beschikbaar te stellen. VERBETERING AAN SCHOLEN. B. en W. stellen den raad voor f 1780 be schikbaar te stellen voor het aanschaffen van banken en leermiddelen en het vergroo- ten der rijwielbergplaats aan de bijzondere school aan de Zomervaart der vereeniging .Groen van Prinsterer". Verder f 1500 voor het gedeeltelijk ver nieuwen van de transportleiding der centrale verwarming van de school voor voorbereidend lager onderwijs in de Ternatestraat. De uitbreiding van Haarlem-West. Nieuwe bouwterreinen aan de Rollandslaan. De R. V. S. te Rotterdam wil aan de ge meente tegen f 1,50 per M2. verkoopen 90 M2. grond aan de Gerrit Bartholomeuslaan. B. en W. stellen voor daartoe over te gaan omdat daardoor de genoemde laan op normale wijze kan worden aangesloten aan de Rollands laan. Bovendien is het dan mogelijk achter- "iggende grond, aan de gemeente toebehoo- rend, in exploitatie te brengen. De bollen- loóds die op dien grond staat wordt dan gesloopt. Dc kindervoeding van school kinderen. Heeft in 1937 32.421.45 gekost. De Kindervoeding voor schoolkinderen heeft in 1937 in totaal 32.421.45 gekost, dus 6.421.45 meer dan door den Raad beschik baar gesteld was. Ei' zijn in totaal in de maanden Januari, Februari, Maart, April, Mei, November en December 187.931 porties uitgereikt. Ecu nieuwe schoolgeldregeling voor H. B. S. en Gymnasium. Verhooging voor dc kleine, verlaging voor de groote gezinnen. Eenige maanden geleden hebben wij reeds medegedeeld, dat de regeering van de ge meentebesturen (ook van Haarlem) geëischt heeft, dat de schoolgeldregeling voor de H. B. ScAiolen en het Gymnasium meer in over eenstemming wordt gebracht met de nieuwe regeling voor Rijks H.B.S.-en. De regeering heeft in het algemeen bezwaar tegen afwij kingen, met uitzondering echter van een eventueele verhooging van het rijksschool- geldtarief met een vastbedrag of vast percen tage. De nieuwe regeling moet 1 September a.s. ingaan. Het^nieuwe rijkstarief maakt het onderwijs voor gezinnen met meer dan twee school gaande kinderen goedkooper. De gemeente moet dus dit voorbeeld volgen, maar om dan toch hetzelfde bedrag aan schoolgeld te ont vangen moet het tarief voor Haariem wat verhoogd worden. liet gevolg is dus, dat het school geld voor kinderen uit gezinnen met cén of twee schooolgaande kinderen eenigszins wordt verhoogd, waar tegenover staat, dat er een ver laging komt voor vrijwel alle leer lingen uit grootcre gezinnen. In de nieuwe regeling is de gezinsreductie behouden, maar de leerlingen-reductie is ver vallen. Er wordt claus geen vermindering ge geven als een kind uit een gezin op de H.B.S. gaat en een ander op het Gymnasium. Het schoolgeld voor kinderen uit buitenge meenten waarmee Haarlem geen contact heeft wordt voor de H.B.S.-en 400 en voor het Gymnasium 300—400. Het Congres der A. N. V. V. Voorzitter van Haarlem's Bloei over streek-organisaties En over vreemdelingenverkeer en overheid. Wethouder Van Liemt heeft op het congres der Alg. Ned. Vereen, voor Vreemdelingen verkeer, naar aanleiding van het zeer inte ressante prae-advies van mr. Lindhorst Ho- man, Commissaris der Koningin in de Pro vincie Groningen, over „Gewestelijke organi saties voor vreemdelingenverkeer", gewezen op de eigenaardige situatie, welke men in de provincie Noord-Holland aantreft, waar men allereerst heeft de hoofdstad des lands, Am sterdam, Noord-Holland boven het IJ en de streken Gooi- en Kennemerland beneden het IJ, welke alle vier zoo uiteenloopende belan gen hebben, dat ze moeilijk in één organisatie zouden zijn samen te vatten. Zoo hebben 't Gooi en Zuid-Kennemerland, twee forensen- streken bij uitnemendheid, geen enkele be langengemeenschap, vooral niet ten opzichte van het forensenwezen. Daarom adviseert de voorzitter van „Haarlem's Bloei", dat de vier groepen op zich zelf blijven. Haarlem en de andere gemeenten in Zuid-Kennemerland doen er dus verstandig aan zich in een streek- organisatie te vereenigen. Daar het aanbevelenswaardig kan zijn, dat daarnaast één organisatie voor het geheele gewest Noord-Holland bestaat, wees de heer Van Liemt erop, dat het zeer wel mogelijk is, dat zoodra de V.V.V. Amsterdam en de drie streek-organisaties haar interne aangelegen heden hebben geregeld, deze zich federatief organiseeren in één gewestelijke organisatie. Daar van andere zijde de opmerking was gemaakt, dat de plaatselijke autoriteiten niet steeds het juiste inzicht in het vreemdelin genverkeer toonen te bezitten, vestigde de heer Van Liemt er de aandacht op, dat het niet steeds de plaatselijke overheid is, die zich nog geen volledig beeld van de beteekenis van het vreemdelingenverkeer heeft gevormd, doch ook de regeeringsautoriteiten te dien opzichte wel eens ontmoedigende besluiten nemen of veroorzaken. De voorzitter van „Haarlem's Bloei" haalde het voorbeeld aan van het subsidie dezer stichting over 1937, welke met algemeene stemmen in den Gemeenteraad op 5000 was gevoteerd, doch van hoogerhand tot op j 2500 moest worden teruggebracht. Men moet er zich in Den Haag toch wèl rekenschap van geven, dat sommige steden voor het in evenwicht brengen van hun „huis houding", voor een niet onbelangrijk deel op de inkomsten uit het vreemdelingenverkeer zijn aangewezen. Juist in datzelfde jaar wist Haarlem 70.000 bezoekers, waarvan de helft vreemdelingen waren, naar de Frans Hals tentoonstelling te trekken en daaruit een batig saldo van vele duizenden guldens te verwerven. De heer Van Liemt sprak nog de hoop uit, dat het warme pleidooi van den Commissaris der Koningin in de provincie Groningen ten bate van het vreemdelingenverkeer en de or ganisatie daarvan niet alleen bij diens ambt- genooten, doch bij de hoogste regeerings autoriteiten weerklank moge vinden en men daar zal beseffen, dat ook hier „de cost voor de baat moet uitgaan". Verbetering aan de Meisjes school. Een kleedlokaal voor dc gymnastiekles. B. en W. vragen aan den raad een crediet voor een kleedkamer, grenzende aan de gym nastiekzaal, bij het schoolgebouw van de Meisjes-H.B.S. in de Tempeliersstraat te ma ken. Nu moet het verkleeden in het gymnas tieklokaal gebeuren wat veel ongerief geeft. Bovendien zal een doelmatiger teekenlokaal gemaakt worden, alsook een grootere wacht kamer en een bergruimte voor brandstoffen. De kosten van deze verbouwing zijn door Openbare Werken op 11.000 geraamd. Dc kaartjes kent hij aan de kleur, Maar pijpen kent hij aan hun geur Hij onderscheidt ze, zeer te pas, In eerste, tweede, derde klas. En allereerste-klas tabak Die heeft een Roode Ster op 't pak? NIEMEIJER'S 6, 10, 13 c». per half ons. Zeldzaam zacht (Adv. Ingez. Med.) HAARLEMMERMEER Het concours-hippique te Hoofd. dorp gaat door. Ook al ontbreekt nog een deel van het garantiefonds. De vereeniging „Vooruit" ter bevordering van de paardenfokkerij in Haarlemmermeer, hield Zaterdag in de Landbouw te Hoofd dorp een vergadering, onder leiding van den voorzitter, den heer M. A. Noordam. In verband met het plan om op het ge meentelijk sportterrein te Hoofddorp weder een concours-hippique te houden, werd medegedeeld dat het garantiefonds het welk gevormd werd met het oog op het aan dit paardensportfeest vooa' de vereeniging verbonden groot risico nog niet geheel volteekend is. De verwachting werd evenwel uitgespro ken. dat het ook verder met deze zaak wel naar wensch zal gaan, hetgeen leidde tot het definitief besluit om het concours- hippique te laten doorgaan en wel op Woens dag 20 Juli a.s. BLOEMENDAAL FILM- EN CLUBAVOND „BLOEMENDAAL". De B.V.C. „Bloemendaal" heeft Zaterdag- het seizoen, zoo vol met spannende momen ten, besloten met een film- en clubavond m hotel Vreeburg. Van 7.30 tot 9 uur waren de junioren aan de beurt, die in grooten getale waren opge- women. En zij hebben ten volle genoten van de films van den heer De Kok en van den Rugbywedstrijd, welke onder onbedaarlijk gelach eindigde in een waar modderballet. De heer De Kok vertoonde de films van de wedstrijden BloemendaalAhrends, Bloemen daalS.D.Z.. BloemendaalKinheim en een promotiewedstrijd BloemendaalZ.V.V. Om half tien kwamen de ouderen in grooten getale en werd hetzelfde programma afge draaid, wederom met veel succes. Hierop volgde een geanimeerd bal met allerlei attracties. Nadat de voorzitter de heer Jansen den heer De Kok had bedankt voor zijn mooie films, was het een groote verrassing toen deze zijn films aan de Vereeniging ten ge schenke aanbood. HEEMSTEDE 'Als clc Koningin jubileert. Grootschc plannen van de Commissie „Koninginnedag". De Commissie tot viering van „Koninginne dag" heeft de voorbereidende werkzaamheden ter hand genomen, voor de viering van het 40-jarig regeeringsjubileum van de Koningin. Als voorloopigen datum heeft de Commissie vastgesteld 6 en 7 September, den 6en Septem ber meer voor kinderfeesten en den 7en Sep tember als een nationalen feestdag. Als voorloopig programma voor den Natio nalen feestdag heeft de commissie overwogen het houden van een historisch-allegorischen optocht, een bloemencorso, een harddraverij op de korte baan, muziek- en zanguitvoerin gen, een vuurwerk en „in samenwerking met de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer" de aanbieding aan het gemeentebestuur van een blijvend aandenken aan dit regeerings jubileum, b.v. een eenvoudig monument, een bank, een fontein, of iets dergelijks. Verder wordt overwogen ook een kennisje te organiseeren. Grootsche plannen dus, maar voor de verwezenlijking hiervan is veel geld noodig. In den loop van deze week zal de Commissie circulaires met inteekenbiljetten verspreiden waarvan het eene bestemd is voor een bijdrage voor de kinderfeesten en de vie ring van den Nationalen feestdag', het andere voor een bijdrage voor het blijvend aanden ken. De Commissie rekent op aller medewer king op de meest royale wijze. Heemstede moet evenals 15 jaar geleden bij het zilveren regee ringsjubileum, goed voor den dag komen en dat kan, als ieder flink in de beurs tast. Kleine giften zijn welkom; groote giften zijn noodig. VISCinVEDSTRIJD „DE LUSTIGE VISSCHER". HEEMSTEDE. Bovengenoemde club hield Zondagmorgen een onderlinge wedstrijd op witvisch in den Ringvaart. Voor dezen wedstrijd waren 5 prijzen en één extra prijs uitgeloofd, welke als volgt ge wonnen werden: le pr. W. v. Zorgen, 2e pr. M. J. Beek, 3e pr. A. Havers, 4e pr. B. Langeveld, 5e pr. H. Brinkman Extra prijs voor laatste visch, werd gewon nen door W. v. Zorgen. Om 12' uur was de wedstrijd geëindigd, waarna de prijzen werden uitgereikt in het clublokaal van den heer B. langeveld, café „V/apen van Haarlemmermeer",

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2