Italië wenscht snelle inwerkingtreding van het accoord met Engeland. THIJS, REDDER IN DEN NOOD! Londen's voorwaarde: terugtrekking der vrijwilligers. Trein van spoorbrug gestort. HAS Rt EM'S DAGBEAD Bombardement op Barcelona. 42 döoden en 70 gewonden Vuurgevecht aan de Russiscli- Mandsjoerijsclie grens. Jhiilsch militair vliegtuig bij Geldermalsen gedaald. maandag 20 JUNI 1933 De Britsche gezant te Rome, Lord Perth heeft gisteravond weder om een onderhoud van drie kwartier met minister Ciano gehad. De jongste stappen, ondernomen door Ciano, die zich tot Lord Perth heeft gewend, worden te Londen uit gelegd als een bewijs van den vurigen wensch van Italië het accoord met Engeland zoo spoedig mogelijk in wer king te doen treden, doch naar Britsch oordeel is een eerste vereisch- te de terugtrekking der vrijwilligers die slechts verwezenlijkt kan worden nadat de non-interventiecommissie hierover tot overeenstemming is ge komen. Lord Perth. De Britsche pers verklaart naar aanleiding van dit jongste onderhoud, dat de Engelsche regeering niet anders kan dan herhalen wat zij reeds langs diplomatieken weg ter kennis heeft gebracht, n.l. dat er geen sprake kan zijn de voorwaarden van 16 April te wijzigen. Bovendien verwerpen de bladen het Italiaan- sche argument, dat alleen de Fransche in menging een bevredigende regeling van den oorlog in Spanje in den weg heeft gestaan. Zij meenen integendeel, dat de Fransche con trole aan de Pyreneeëngrens strenger is dan ooit, terwijl de Italiaansche hulp nog steeds even actief is. Zij verzekeren, dat alleen het terugtrekken van de vrijwilligers het uur van een bevredigende regeling kan verhaasten, waardoor het Britsch-Italiaansch verdrag geen doode letter zal blijven. De „Times" schrijft, dat één ding duidelijk Japanners achten den strijd legen de ovcrslrooming verloren. Zevenhonderdduizend Chineezen vluchten voor het water. Inmiddels zetten de Japanners den opmarsch naar Ilankau voort. Uit Sjanghai. 18 Juni In genieurs van het Japansche leger zijn van oordeel, dat de strijd tegen de wateren van de gele rivier in Noord Honan verloren is. De toestand in Noord-Honan, waar het water ruim 1000 vierkante mij len heeft overstroomd en 2000 dorpen volkomen en 1500 gedeeltelijk onder water heeft gezet, is wanhopig. Zevenhonderdduizend Chineezen vluchten zonder eenige have of goed in alle richtingen. Sommigen drij ven rond op ijling aaneengebonden vlotten. Duizenden geïsoleerde dor pelingen. zoo wordt gemeld, hebben hun laatste levnsmiddelen verteerd: zij eten- thans het schors van de hoo rnen. Van Chineesche zijde wordt uit Hankau medegedeeld, dat door het feit, dat beide par tijen aan weerszijden van den Jangtse staan in de laatste paar dagen slechts weinig wordt gevochten. Aangezien het overstroomde gebied een te rugtocht der Japansche troepen in d.en weg staat, heerscht er eenige bezorgedheid bij de Japansche troepen in Oost Honan. Intusschen doen de Chineesche autoriteiten hun best de slachtoffers der overstroomingen in Honan hulp te bieden. Reeds zijn meer dan honderdduizend slachtoffers opgenomen in vluchtelingenkampen, die ten westen van den spoorweg van Peiping naar Hankau zijn ingericht. Door den verbeterden toestand kon het spoorwegverkeer op de lijnen van Ping Han naar Loeng Hai gedeeltelijk worden her steld .De reizigers moeten nu wel teTsjengtsjau overstappen. Ook kon het postverkeer in verscheidene steden van Zuid- Sjansi, dat eenige maanden geleden moest worden ge staakt, worden hei-vat. Opmarsch gaat door. United Press verneemt uit Sjanghai, dat ondanks de bedreiging door het water, de Japanners hun opmarsch naar Hankau voorzetten. De Chine zen trekken terug op de z.g. tweede verdedigingslinie, die bij Kioekiang ligt. dus op 125 Kilometer ten Zuid westen van Anking. De opmarsch der Japanners wordt door vier colonnes verricht. De oorlogsschepen varen met landingstroepen aan boord, de Jangtse op. Van Anking uit rukken twee afdeelingen troepen op. De eerste naar Taiho, om Kioe kiang van het noorden uit aan te vallen, de tweede in de richting van Miaotang-gebergte. om Sinying in te nemen. De vierde colonne rukt van Anking op in Zuid-Oostelijke richting om den spoorweg Hankau-Kanton ten Zuiden van Kioekiang af te snijden. is: De Britsche regeering heeft haar houding- niet gewijzigd. Zij wenscht eén spoedig in werking treden van de overeenkomst, doch een essentieele voorwaarde blijft de regeling van het Spaansche vraagstuk. De „News Chronicle" schrijft, dat het terug trekken van de Italiaansche troepen van het gevechtsterrein niet voldoende is. Het blad schrijft verder, dat de Italiaansche argumen ten ongehoord zijn, wanneer men eraan denkt dat geen mogendheid zooveel troepen naar Spanje heeft gezonden en zich zoo heeft be roemd op de rol. welke zij in den oorlog heeft gespeeld. Engeland heeft en moet ook het recht hebben met Frankrijk een verbond te sluiten, dat men militair kan noemen. Boven dien kan geen Franschman. die een weinig gezond verstand heeft, wenschen, dat Spanje onder invloed van Mussolini komt te slaan, die weigert met Frankrijk te onderhandelen, en wiens pers Frankrijk met minachting be handelt. Anti-Semitische actie zorgvuldig voorbereid. S.A. leidt de Bcrlijnsche campagne Arrestaties „voor eigen veiligheid". BERLIJN, 19 Juni. Uit de bijzon derheden, die thans bekend worden omtrent de organisatie van de anti semitische campagne, blijkt wel dat het hier een zorgvuldig door de S.A. voorbereide actie betreft, waarvan het einde nog niet te zien is. Alle S.A. formaties hadden opdracht gekre gen, lijsten aan te leggen van alle Joden, die in hun rayon wonen en eveneens van de daar gevestigde Joodsche winkels. Twee dagen te voren waren de lagere S.A. functionarissen geïnstrueerd over het oogenblik, waarop in hun rayon een actie begonnen moest worden. Zoo lagen de plannen reeds Donderdag gereed van een actie in het stadsdeel Höhenschön- hausen en omgeving, welke actie pas vandaag plaats moest vinden. In het algemeen volgt men bij deze cam pagnes het volgende systeem: Eerst worden op de etalageramen door groepen daartoe spe ciaal gekozen lieden het woord „jood" geschil derd. Daarop verzamelt zich voor den winkel een menigte voor een demonstratie. Vervol gens wordt de eigenaar om der wille van zijn eigen veiligheid door de politie gearresteerd. Concentratiekamp dreigt. In de eerstvolgende dagen zullen alle Joden, die reeds een keer bestraft zijn. opgeroepen worden op het politie bureau. Zij zullen daar ondervraagd worden over hun tegenwoordige bezig heden. Indien zij daarover geen bevre digende mededeeling kunnen doen, zullen zij zoo mogelijk ondergebracht worden in een concentratiekamp. Naar verluidt zullen voor dib.doel bin nenkort twee groote kampen worden geopend. (United Press). Actie "breidt zich uit. Naar Havas uit Berlijn verneemt, hebben de anti-Semitische betoogingen, die tot dusverre tot de volkswijken beperkt waren gebleven, zich thans uitgebreid tot den Kurfürsten- damm. waar zaken van Joodsche eigenaars met groote witte of gele letters kenbaar wer den gemaakt. Zaterdagavond zijn talrijke in koffiehuizen gearresteerde Joden in politie auto's naar het hoofdbureau gebracht. Partij, Staat en Fiilirer in bet Derde Rijk. Luchtmacht van Franco bestookt verscheidene plaatsen. In het afgeloopen weekeinde hebben de troepen van generaal Franco we derom verscheidene bombardementen ten uitvoer gebracht. Het ergst heeft Barcelona van de luchtaanvallen te lijden gehad. De stad werd Zondag morgen gedurende twee uur bestookt; 42 personen vonden, naar Havas meldt, den dood, 70 werden gewond. In de havenwijken van Alicante, welke stad eveneens gebombardeerd werd, vielen 11 dooden en 27 gewonden. United Press meldt voorts, dat Zondagmor gen om 11.30 uur drie nationalistische machi nes van groote hoogte zes bommen omlaag ge worpen hebben boven Gandia, zonder dat er aan het havenkwartier, waar deze aanval op gericht was. eenige schade werd toegbracht. Wel werden 8 personen gedood en 24 gewond. Men kreeg den indruk, dat het machines wa ren, die elders een aanval hadden gedaan en zich onderweg van hun bommenlast ontdeden zonder het speciaal gemunt te hebben op de Britsche haven van Gandia. Ook werden eenige dorpen in de omgeving van Valencia gebombardeerd. Te Maza Magrell aan den kustweg ten noorden van Valencia, werden 6 personen gedood en 15 gewond. Daar werd ook een aantal huizen beschadigd. Ernstige spoorwegramp in de Ver. Staten. Reeds 29 dooden geborgen. MILES CITY (Montana), 19 Juni. Een ontzettend spoorwegongeluk heeft heden plaats gehad bij Saugus- mont op 40 K.M. ten Oosten van Miles City. De Olympian Express is hier van een gedeeltelijk ingestorte spoorbrug gereden en in de Custer- creek terecht gekomen. Volgens de laatste berichten zijn reeds 29 dooden geborgen. Het aantal gewonden bedraagt 65. Men vermoedt dat zich nog 40 dooden in de onder water liggende wagons bevinden. Volgens een bericht van Havas is het ongeluk veroorzaakt, doordat het -'water van de sterk gezwollen Yel lowstone rivier 'een peiler van de me talen spoorbrug heeft ondermijnd, tengevolge waarvan het middenstuk der brug is ingestort. De spoorlijn passeert de rivier na een lange bocht, hetgeen verklaart, dat de ma chinist de vernielde brug niet heeft kunnen zien. De trein had Vrijdag avond Chicago verlaten cn zou Maan dagochtend te Tacoma hebben moe ten aankomen. Een hooge ambtenaar der spoorwegen deelde mede. dat de locomotief, de bagage wagen, het postrij tuig en twee slaapwagens van de brug gestort zijn- Gelukkig brak achter den zesden wagen de koppeling af. zoodat de restauratiewagen en .twee slaapwagens op de rails bleven staan. Met het reddingswerk werd onmiddellijk nadat de ramp geschied was een begin ge maakt. Het werd echter door de zware regens ernstig bemoeilijkt. 47 passagiers werden naar een ziekenhuis overgebracht. Mandsjoerijsclie grenswacht slaags met Russische militairen. Naar uit Tokio gemeld wordt is een grens wacht van Mandsjoekwo doodgeschoten en een tweede gewond tijdens een botsing tus- schen een patrouille van Mandsjoekwo en een Sovjet-Russische afdeeüng. Het vuurgevecht had plaats bij Hangtsjoeng niet ver van de grens MandsjoekwoKorea en de Russische zeeprovincies. NIEUWE ONLUSTEN IN PALESTINA. In de laatste twee dagen van de afgeloopen week hebben in Palestina weer tal van on lusten plaats gehad. 5 personen verloren hier bij 't leven, twee andere werden gewond. Op zeven verschillende plaatsen kwam het tot schietpartijen, zestien daden van sabotage werden gepleegd. Vier personen zijn gearres teerd. ves geschiedt thans weer onder nor male omstandigheden. Duitsche nota over grensincident. Toestel in beslag genomen. Zaterdagmiddag is in een weide nabij het station Geldermalsen een Duitsch militair vliegtuig, een tweedekker-jachttoestel, ge- merkLD-EEGA gedaald. Het vliegtuig was bemand met één militair. De burgemeester van Geldermalsen heeft beslag gelegd op het toestel en heeft zich voor nader orders in verbinding gesteld met de militaire autoriteiten. De vliegtuig'bestuurder is naar het ge meentehuis geleid voor nader onderzoek. Hij •verklaarde door benzinegebrek de noodlan ding te hebben moeten maken. Hij was naar hij mededeelde op weg naar Essen. Het toestel Idat onder bewaking staat, trekt groote be langstelling. Twee kinderen onder de tram geraakt. MUSEUM BOYMANS ONTVANGT EEN REMBRANDT EN EEN VERMEER. Schilderijen aan schenkers getoond. Een uiteenzetting van minister Frank. Ter gelegenheid van den vijfden verjaardag van de Duitsche academie voor het recht heeft minister Frank, te Berlijn een uiteenzetting gegeven van de rechtskundige opvattingen van het Derde Rijk. De wezenlijke waarden, zeide Frank, die door Hitier zijn afgekondigd, vor men de rechtsbasis. Het zijn: ras, bodem en nationale arbeid. De grondslagen van het Derde Rijk liggen in de volgende grondwettige beginselen: 1. Aan het hoofd van het rijk staat voor zijn leven de Führer van de N.S.D.A.P. 2. Hij is Führer van het rijk krachtens zijn kwaliteit van Führer der partij. Hij is hoofd van den staat en hoofd der regeering in een persoon. 3. De Führer en rijkskanselier is gevolmach tigd afgevaardigde van het Duitsche volk. dat hem zijn constitutioneele bevoegdheden heeft overgedragen. Hii beslist over iedere politiek en over den uiterlijken vorm van het rijk zon der gebonden te zijn aan formeele bepalingen. De partij, aldus Frank, staat boven den staat ten opzichte van de gedachte, de leer en de hoogste beginselen der regeering. De partij, met haar eigen hiërarchieke orga nisatie. is volkomen gescheiden van den staat. Het rijk is thans het instrument tot uitvoe ring van de door de partijleiding aangegeven doelstellingen. Het begrip Führer kan nooit onpersoonlijk zijn. Het publieke recht van het Derde Rijk is de juridische formuleering van den histori- schen wil van den Führer. maar deze histori sche wil vormt niet de vervulling van zijn aan de bepalingen van het publieke recht gebon den activiteit. Voortgaande keerde Frank zich tegen de poging om het Derde Rijk te beschouwen als de verwezpnliikintr v^n ppn theorie, die ergens voor 30 Januari 1933 is uitgesproken. Hij ver klaarde, dat de rechter niet gebonden is door formules en dat de Führer de laatste juridische instantie vormt in het rijk. Boven de waarden: ras, bodem arbeid en rijk. straalt aldus spreker, de vijfde groote waarde, die den uiteindelijken inhoud vormt van het bestaan der gemeenschap van ons volk, de eer van onze natie Het strafrecht zal een regeling zijn. die straffen stelt op schending van den plicht tot trouw jegens volk, rijk, Fülirer en partij. Onderhoud op het Tsjechische ministerie van huitcniandsche zaken. De Duitsche gezant te Praag, Eisenlohr. heeft Zaterdag aan het ministerie van bui- tenlandsche zaken een nota overhandigd be treffende het feit, dat een Tsjechisch vlie^ tuig bij Lahm over de grens op Duitsch ge bied is gekomen. Het onderhoud, dat zich daarna ontspon tusschen Eisenlohr en dr. Krno, den vertegenwoordiger van het minis terie van biütenlandsche zaken, droeg een vriendschappelijk karakter. Het naar het incident geopende onderzoek heeft, volgens Havas, nog geen resultaat opgeleverd. Daarom hebben de Tsjechische autoriteiten zich tot den Duitschen gezant gewend om aanvullende bijzonderheden oevr het incident te ver krijgen, zooals het nummer van het vlieg tuig en het uur, waarop het toestel verscheen. Zoodra hierop antwoord is ontvangen zullen de autoriteiten het onderzoek hervatten. Het proces te Luik. Dc dood van Lambert Beyer. Zaterdag zijn in het Luiksche giftmengings proces verscheidene getuigen gehoord over den dood van Lambert Beyer, den „verloofde" van de verdachte. De kamerverhuurster bij wie deze Beyer zijn maaltijden gebruikte, verklaarde, dat hij goed gezond was en flink kon eten. Toen hij ziek werd dacht zij dat hij griep had. Zij bezocht hem en hij sprak geen woord kwaad van mevr. Becker. De volgende getuige, een vriend van Beyer, verklaarde, dat Beyer hem verteld had. dat mevr. Becker hem met zorg verpleegde en dat hij uit erkentelijkheid een streep had gehaald door een schuld van 12.000 francs, welke hij haar geleend had. Beyer scheen de verdachte lief te hebben en hij had gezegd het kwaad dat men van haar vertelde niet te kunnen gelooven. Daar de getuigen a charge en décharge el kaar tegenspraken bracht het verhoor geen verdere opheldering. Het blijkt echter, dat de verdachte voor Beyer tijdens zijn ziekte thee heeft gezet, dat zij vaak aan zijn ziekbed is geweest en dat hij de zelfde ziekteverschijnselen heeft ver toond als de andere slachtoffers. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Toen ze ongeveer een goede tien minuten geloopen hadden, wees Kaalkop, die voortdurend vooraan was gegaan, naar een groot kasteel in de verte. Kijk, daar heb je de woonplaats van den dief! grinnikte hij. Het is een mooi kasteel, hè? Thijs knikte, terwijl hij aandachtig om zich heen keek. Tjonge, hij had niet gedacht, dat er hier vlak in de buurt zoo'n mooi kasteel zou bestaan. Nu is het maar zaak, dat ik binnenkom, zei hij tot Zwartschoen. Dat is niet zoo moeilijk, antwoordde deze. O kijk, je gaat En hij vertelde Thijs precies, hoe hij loopen moest, om in hét kasteel van Grollebolder, de dief van de kroon, te komen. Toen hij uitverteld was. begreep Thijs precies, hoe hij gaan moest. Mooi. jullie weten nu wat we afgesproken hebben, dus dan a? ik nu maar op weg! Het beste verder! En snel liep hij voort in de richting van het kasteel. Zaterdagmiddag zijn in het museuim Boy mans in tegenwoordigheid van den minister van Onderwijs de schilderijen van Rembrandt en van Vermeer, die het museum Boymans on langs heeft verworven, getoond aan de schen kers en aan de leden van de vereeniging Rembrandt. De Rembrandt en de Vermeer zullen eerst vair 26 Juni af op de groote jubileumtentoon stelling „meesterwerken uit vier eeuwen" te bezichtigen zijn. PROGRAMMA DINSDAG 21 JUNI 193». HILVERSUM I 1875 M en 415.5 M. KRO-uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.009.15 Gramofoonmuzik. (Om 8.20 be richten). 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.— Berichten. 12.15 KRO- orkest (1.001.20 Gramofoonplaten)2.— Vrouwenuur. 3.— Gramofoonmuziek. 3.15 KRO orkest; ca. 4.— Berichten. Hierna Gramofoon muziek.. 4.05 Causerie over de Theosofische Vereeniging. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.30 H. I. R. O.-post. 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 Cau serie: „Godsvoorstelling en Godsverwezenlij- king". 5.10 KRO-Melodisten en solist. 5.45 Fe- licitatiebezoek. 6.05 Gramofoonmuziek. 6.15 Zwemcursus. 6.30 Vervolg van 5.10. 7.Be richten. 7.15 Causerie over de Pygmeeën van West-Equatoriaal Afrika. 7.35 Sportpraatje. 8.Berichten A.N.P. en Mededeelingen. 8.15 KRO-Symphonie-orkest. 8.45 Reportage. 9.15 Vervolg concert. 10.— Lajos Veres en zijn Hongaarsch orkest. 10.25 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 De KRO-Boys en solist (11.0011.10 Gramofoonmuziek). 11.30- 112.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-uitzending. 3.Gramofoonmuziek (Om 8.30 berichten) 10.Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Omroeporkest. 11.— Huishoude lijke wenken. 11.30 Omroeporkst en solisten. 12.30 Berichten, hierna: Gramofoonmuziek. 1.Het kovacs Lajos-orkest. 1.45 Pianovoor dracht. 2.15 Omroeporkest en solist. 3.De clamatie. 3.20 Jetty Cantor' ensemble. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Kinderhalfuur. 5.30 Aeolian-orkest. 6.15 De Twilight Serenaders. 7.Avro-Dansorkest en soliste. 7.40 Causerie over de afschaffing der slavernij in West- Indië. 8.Berichten A.N.P. Gramofoonmuziek 8.30 De Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Radio- tooneel. 10.45 Schaaknieuws. 11.Berichten A.N.P.,, Gramofoonmuziek. 11.30—12.00 Zigeu- nermuziek. DROITWICH 1500 M. 11,2511.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Jack Wilson's kwintet. 12.35 Reportage. 1.05 Gra mofoonmuziek.. 1.352.20 Falkman's Apachen orkest en soliste. 4.20 Gramofoonplaten met toelichting. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Sport reportage. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.50 Uit Rome: Omroepkleinorkest en solisten. 6.20 Berichten. 6.45 Pianovoordracht. 7.20 B.B.C.- Harmonie-orkest. 7.55 Literaire causerie. 8.20 „The Silver Spoon", operette. 9.20 Berichten 9.40 Causerie „My best news story". 10— Fred Hartley's sectet en solist. 10.50 Het Griller strijkkwartet. 11.35 Het Grosven or House- dans-orkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.- platen). RADIO PARIS 1648 M. 8.109.05 en 10.10 Gramofoonplaten. 12.40 Giardino-orkest (Om 1.50 Zang). 3.05 Piano voordracht. 3.20 Zang. 4.20 Locatelli-orkest. 5.20 Orkest, solisten en het Parijsche Onder wijzerskoor. 8.35 Het Parijsche instrumentaal- kwintet. 9.05 12.05 Radiotooneel. KEULEN 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Omroep-Amu- sements-orkest. 12.20 Omroepdansorkest en -schrammelensemble. 2.30 Populair concert. 4.20 Kurorkest Bad Driburg. 7.35 Omroepor kest en solisten. 8.50 Leo Eysoldt's orkest, vocaal sextet en Instrumentaal kwartet. 12.20 3.20 Weensch Kamerorkest en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.50—2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gra mofoonmuziek.. 8.20 Omroeporkest „The Four Rhythm Aces" en solisten. In de pauze: Radiotooneel. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 448 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepsalonorkest en solist. 1.50—2.20 Gramo foonmuziek. 5.20 Zang 5.35 Vioolvoordracht 6.35 GramofoonpW'pn. 6 50 Omroepdansorkest 8.20 Omroep-syr- n:>-orkest en solist. 9.20 Declamatie, 9 35 olg concert. 10.30—11.20 Gramofoonmuzl k. Ernstig ongeluk op de Mersey. Bootje gekanteld, zes dooden. LONDEN. 19 Juni. Op de Mehsey in Lan cashire is een bootje omgeslagen, tengevolge waarvan alle achttien inzittenden te water ge raakten. Zes hunner, waaronder vijf kinderen verdronken. (Reuter.) Tsjechische reservisten naar huis. Het Tsjecho Slowaaksche persbureau Ceteka bericht, dat de reservetroepen, die eind Mei waren opgeroepen voor het verrichten van buitengewone oefeningen, dezer dagen weeer naar Beiden ernstig gewond. Zaterdagmiddag ongeveer 2 uur liepen drie kinderen van een familie uit de Rapenburger- straat in de Plantage Middenlaan te Amster dam te wandelen. De kleinen, resp. 12, 9 en 5 jaar. staken den rijweg over juist op het mo ment, dat een tramwagen van lijn 9, die ter plaatse even had stilgestaan, zich weer in beweging zette. Hoewel de bestuurder den Wagen onmiddellijk stopte, kon hij niet ver hinderen, dat de drie kinderen werden ge grepen en tegen den grond werden gesmakt De twee jongsten kwam onder den wagen terecht en werden ernstig gewond opgenomen. Het jongste ventje bleek een hersenschudding ■te hebben gekregen, terwijl bij zijn negenjarig broertje een schedelbasisfractuur werd ge constateerd. De oudste kwam met den schrik vrij.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6