AMSTERDAMSCHE BEURS lAAT/TtJOICHTEN BURGERLIJKE STAND. - I I Fello nachtelijke brand in de Kalverstraat. M A" A N D A G 20 JUNI 1938 HA ABC EM'S DAG BE AD Goebbels en admiraal Rader te W eenen. Hitler nog te Berchtesgaden. LONDEN. 20 Juni. (A.NP.) De Daily Te legraph meldt uit Weenen, dat manschappen van de Duitsche marine de wacht hebben be trokken voor het Bristol Hotel, waar de op perbevelhebber der Duitsche vloot, generaal- admiraal Rader, is afgestapt. Het verluidt, dat de admiraal naar Weenen is overgeko men om het Donau-flottielje te organiseeren, dat aanzienlijk is uitgebreid en nu zijn hoofdkwartier heeft te Linz. Hij zal zich voorts bezig houden met de werving voor de zeemacht in Oostenrijk. Dr. Goebbels en zijn vrouw hebben Zon dagavond in de Staatsopera de opvoering van Lohengrin bijgewoond. In gezelschap van den hoogen commissaris voor Oostenrijk, Bürckel, dr. Seyss-Inquart en admiraal Ra der had de familie Goebbels plaats genomen in de vroegere keizerlijke loge. Groot was de teleurstelling der duizenden, die gehoopt hadden Hitier te zien verschij nen. Volgens den correspondent bevond Hitier zich 's avonds, ondanks hardnekkige geruchten, dat hij de voorstelling van Lohen grin zou bijwonen, niet te Weenen. De politie heeft uitgebreide maatregelen genomen voor de bescherming van dr. Goeb bels. Zondagavond bevonden zich honderden politiebeambten in de buurt van de opera. Indien Hitier te Weenen zou zijn geweest, aldus besluit de correspondent, zou de poli tiemacht wel tienmaal zoo groot zijn ge weest als nu het geval was. Volgens de Times heeft Hitier zich Zon dagochtend per auto van München, waar hij Zaterdag den „Dag der Duitsche kunst" had bijgewoond, naar zijn buiten te Berchtesga den begeven. SCHAKEN. Landau M int van Spielmann te Noord wijk. Spielmann heeft vanmorgen de gisteren afgebroken partij tegen Landau, nadat deze hem den afgegeven zet had medegedeeld, op gegeven. Schenkingen aan liet Rijksmuseum De vraag opgelost waar twee bloem stukken gebleven zijn. Sieren de ambtswoning van den Minister van Buitenlandsche Zaken. De heer W. schrijft ons: In Haarlem's Dagblad van 14 Juni werd een herinnering opgenomen aan het feit, dat het een halve eeuw geleden was, dat de heer J. B. Westerwoudt te Haarlem aan het Rijks museum te Amsterdam een schilderij, voorstel lende: bloemen en insecten, vervaardigd door Elias van den Broeck, geschonken heeft. In de „Catalogue of the pictures etc. in the Rijksmuseum at Amsterdam" van 1927 komt echter de naam van Elias van den Broeck heelemaal niet voor. Gaat men de rij van schenkingen door wijlen J. B. Westerwoudt aan het Rijksmuseum na, dan is er van de 36 schilderwerken hoogstens één, dat voor de be titeling „Bloemen en insecten" eenigszins in aanmerking zou kunnen komen, te weten no. 2580. Dit stelt voor: „Flowers in a red earthen ware pot", doch is geteekend A. Vollon. Bovendien is dit stuk pas in 1902 in bruik leen afgestaan en in 1907, bij den dood van den schenker, aan het Rijksmuseum gelega teerd; zoodat Haarlem's Dagblad dan dus niet al in 1888 van een schenking kon spreken. De vraag is nu: waar zijn de werken van Elias van den Broeck (want het 50-jarige be richt spreekt van een pendant!) gebleven? Naar de zolders verhuisd? Geruild tegen an dere werken? Wie kan hier licht brengen? Wij vroegen nadere inlichtingen aan de hoofddirectie van het Rijksmuseum. Deze deelde ons mede: „In antwoord op Uw schrijven kan ik U mededeelen, dat de beide door Uw lezer be doelde bloemstukken van Elias van den Broeck (16571708), bij beschikking van den Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen in 1929 als bruikleen zijn overgebracht naar de ambtswoning van den Minister van Buiten landsche Zaken te 's-Gravenhage. Deze stuk ken, die in den catalogus van 1920 voorkomen onder nr. 637 en 638 werden inderdaad in Juni 1888 door den heer J. B. Westerwoudt te Haar lem aan het Rijksmuseum geschonken. DR. CANNEGIETER BIJ AANRIJDING ERNSTIG GEWOND. DE BILT, 20 Juni. Gisteravond om streeks 6 uur is de nieuwe directeur van het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt. dr. H. G. Cannegieter, toen hij per rijwiel den Soestdijkerstraawtge in de gemeente De Bilt ter hoogte van den Ouden Tol overstak door een auto, bestuurd door een geneesheer uit Utrecht, aangereden en ernstig gewond. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 12 urn*. Londen 8.96. Berlijn 72.80. HARRLEM, 20 Juni. Ondertrouwd: K. A. Ackema en E. Gröschl. Bevallen 16 Juni: M. v. d. PeetVermeeren, 18 Juni: C. M. v. d. Hamv. d. Vlist, z.; T. Verwaalde Gans, d.; A. J. v. d. Weijer— Nienhuis d.; E. J. M. v. Weerlee—Akkerman, z.; 19 Juni: J. CobelensLoerakker, z.; 20 Juni: J. H. Heugens—Vieselman, z.; G. M. Dijkzeulv. d- Berg, z.; T. GaljaardGroot z.; Overleden: 18 Juni: M. Molenkamp, 69 j,, de Witstraat; A. M. van Looij—Berkhout. 62 j„ Reitzstraat; 19 Juni: C. J. van Beaumont— Stam. 71 j.. Kleverparkweg: A E. Schaafsma —v. Lint. 75 j.. Kamperlaan: J. Goijaertsde Vries. 48 j.., v. Zeggelenstraat: T. Polak. 73 j.. Zuid Polderstraat; C. H. H. Matheij, 72 j., Voorzorgstraat. Het achtste Internationale Wegen congres te Scheveningen geopend. Heden is in het Kurhaus te Scheveningen het achtste internationale wegencongres geopend. De openingsrede werd uitgesproken door den burgemeester van 's-Gravenhage mr. S. J R. de Monchy. Hij zeide o.a.: Wij zijn gewend eiken zomer in onze stad een aantal internationale congressen te zien bijeenkomen, welke aan de meest verschillen de onderwerpen zijn gewijd. Maar zelden heeft de gemeente zooveel reden om met op rechte belangstelling de discussies te volgen, als het geval is bij de uwe.Sinds tientallen jaren hebben wij niet het genoegen gehad een zoo talrijk en internationaal congres te begroe ten. Wanneer gij tijdens uw verblijf alhier uw deskundige aandacht besteedt aan de wegen en straten van onze stad en bovendien aan de bebouwing daarlangs, zult gij opmerken, dat de verhouding tusschen de oppervlakte der wegen en het aantal inwoners een geheel andere moet zijn dan die, welke men bijvoor beeld a&ntreft in de steden, welke reeds de eer gehad hebben uw congres te ontvangen. Ofschoon hier de bevolking het half millioen nog niet bereikt, is het bewoonde oppervlak van Den Haag zelfs gelijk aan dat van de stad Parijs. Gij zult dus niet verbaasd zijn te hoor en dat de aanleg en het onderhoud van de wegen een der belangrijkste elementen van de ge meentelijke begrooting is en als uwe beraad slagingen ons zouden leeren den staat onzer straten en wegen nog te verbeteren en de kos ten ervan te verminderen, zoudt gij bij voor baat overtuigd kunnen zijn van de diepe er kentelijkheid onzer gemeente. Daarna sprak de minister van Waterstaat, mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren, namens de regeering. Nederland, zeide spreker, stelt het inzon derheid op prijs, dat zooveele congressisten van buitenlandsche nationaliteit zich hier heen hebben begeven zoowel om deel te ne men aan de beraadslagingen over de belang rijke vraagpunten, die in de komende dagen aan de orde zullen worden gesteld als ook om met eigen oogen te aanschouwen wat hier te lande is tot stand gebracht tot verbetering en moderniseering -van het wegennet. De geologische en geopraphische verhou dingen in het westelijk deel van Nederland hebben er toe geleid, toen de noodzakelijk heid werd gevoeld om betere wegen aan. te leggen, een geheel nieuw net van primaire wegen te ontwerpen. Ook bij de secundaire wegen verkoos men dikwijls den aanleg van een geheel nieuwen wieg boven de verbetering van een ouden be- staanden weg. Nadat reeds in 1920 met de verbetering van het Nederlandsche wegennet een aan vang was gemaakt, is dit sedert 1927. en voor al in de laatste jaren, volgens een voorop ge steld plan in uitgebreiden vorm voortgezet. Dat de Nederlandsche ingenieurs hierbij vooral in het westen van ons land voor een bijzonder zware taak stonden, zal zeker nie mand uwer. die ons land kent, verwonderen. Om u een indruk te geven hoe kostbaar de nieuwe wegen bij ons zijn, kan ik u mededee len dat in het westelijk deel van ons land een bedrag van 300.000 gulden per K.M. niet als abnormaal kan worden beschouwd en dat er nog verschillende weggedeelten bestaan, wel ke per kilometer nog veel duurder zijn. Uit hetgeen ik hier mededeelde volgt, dat, ofschoon zeer belangrijke geldsommen voor de rijkswegen beschikbaar worden gesteld (dit was b.v. 30.000.000 gulden in 1938), de verdere vervolmaking van het Nederlandsche wegennet nog niet zoo ver is 'voortgeschreden als het geval zou zijn geweest onder meer normale omstandigheden. Een overzicht van hetgeen in Nederland is gedaan en nu nog wordt gedaan op het ge bied van den wegenbouw zou niet volledig zijn, indien daarbij geen mededeelingen werden gedaan omtrent hetgeen in onze overzeesche gewesten tot stand wordt gebracht. Ik wil mij daarbij bepalen tot onze Oost. Het net van hoofdwegen op Java omvat op dit oogenblik een lengte van ongeveer 10.000 K.M., op de overige eilanden tezamen van ongeveer 12.000 K.M. Voor onze koloniale ingenieurs is zeker een mooie taak weggelegd, indien zij zich met volle toewijding aan het construeeren en het verbeteren der wegen geven, een taak, welke als een krachtig middel ter opwekking van den bloei van een volk mag worden aangemerkt. Zij kunnen daarbij een dankbaar gebruik ma ken van de meest moderne zienswijzen en constructie-methodes voor den wegenbouw en zullen zelf ook het hunne kunnen bijdragen tot de vermeerdering van de kennis van dit onderwerp. De voorzitter van het- congres, ir W. G. C. Gelinck zeide o.a.: Het zal wel niet noodig zijn u nader te overtuigen, hoeveel genoegen het doet aan de Nederlandsche belangstellenden in het we- genvraagstuk in zijn veelomvattende geledin gen, dat, nu het 8ste internationale wegen congres bijeenkomst, zulks ditmaal zal zijn in de "koninklijke residentie van ons land. Het wegenvraagstuk biedt in Nederland de zelfde kanten als elders, met dien verstande, dat enkele bijzonderheden daarvan in ons land, door zijn bijzonderen geografischen en geologischen toestand, sterker worden geac centueerd. Ik meen dan ook den deelnemers van elders reeds nu de grootste belangstel ling te mogen beloven van de zijde der Neder landsche ingenieurs en verdere belangheb benden. Mijn eerbiedigen dank moge ik hier bren gen aan Hare Majesteit de Koningin, dat het haar heeft behaagd, zich op deze bijeen komst te doen vertegenwoordigen, en aan u, koninklijke hoogheid, voor uw persoonlijke aanwezigheid. Na eenige woorden van persoonlijke her innering aan het eerste congres in 1908 te Parijs, besloot spreker: Moge de belangstelling, die de congressis ten indertijd heeft bezield niet alleen voor den weg als object, maar evenzeer voor de rol, die de weg vervult in het wereldverkeer, een aansporing wezen voor hen, die verder op dit gebied werkzaam zijn. De heer M. Mahieu, president van de Asso ciation Internationale Permanente des Con gres de la route, zeide o.a.: De regeering van H.M. de Koningin der Ne derlanden is zoo vriendelijk geweest om de Permanente Internationale Vereenigiing voor Wegencongressen uit te noodigen om haar 8ste congres te 's Gravenhage te houden en biedt haar daarbij een even hoffelijke als milde gastvrijheid aan. Ik ben er zeker van uw aller tolk te zijn in dien ik haar daarvoor hierbij van harte dank zeg. Het is nu reeds 30 jaren geleden dat onze vereeniging werd opgeriicht en ik ben er trotsch op te kunnen verklaren dat zij de ge wekte verwachtingen niet heeft teleurgesteld en dat zij. Integendeel, al de beloften vervuld heeft, die haar stichters in het jaar 1908 te Parijs hebben gegeven. De internationale vereeniging voor wegen- congressen heeft haar welomlijnde taak in deze gedaanteverandering der beschaafde we reld. want zij zoekt naar middelen tot verbe tering van de levensomstandigheden. Heden ten dage moeten automobielen, spoorwegen en vliegtuigen hun klachten vereenigen, teneinde dit onderling begrijpen van allen die op onze aarde wonen te begunstigen en wij zijn ver zekerd, dat wij zoodoende werken voor het ge luk van onze onderscheidene naties. Onder de leiding van onzen eminenten col lega en vriend Gelinck zullen wij een nieuwen steen bijdragen aan het gebouw van den vrede en van de eendracht er» ik dank u dat u in zoo grooten getale bent opgekomen voor het werk dat wij hebben ondernomen. Vereeniging van reclasseerings- instellingeu viert 25-jarig bestaan. Ruim 4000 plaatsingen in dien tijd. De Nederlandsche vereeniging van reclas- seeringsinstellingen herdacht Zaterdag haar 25-jarig bestaan in een drukbezochte bijeen komst in het jaarbeursgebouw te Utrecht. Bij den aanvang van het openbare deel van de vergadering hield de voorzitter, mr. J. Kranenburg, een belangrijke herdenkingsrede in verband met het 25 jarig bestaan van de vereeniging. In de afgeloopen 25 jaren zijn 9.762 ver zoeken om plaatsing aanhangig gemaakt, waarvan 4013 met succes werden afgehan deld. Er werden 40.170 inlichtingen gevraagd. 2450 waarschuwingen uitgezonden en toezicht gehouden op 4059 voorwaardelijk veroordeel den. Ruim 13.000 der verleende voorschotten werd terug ontvangen.. Het kaartenregister geeft inlichtingen over 150.000 personen. Spr. wees vervolgens op het allernieuwste werk van het bureau, dat zich afspeelt op internationaal gebied In Nederlandsche gevangenissen bevinden zich vele vreemdelingen en ook Nederlanders vertoeven in buitenlandsche straf gestichten. Na ontslag worden deze menschen over de grenzen gezet, nierhand ziet dan verder naar hen om, hoewel zij, wellicht eenigszins van hun vaderland vervreemd, in het bijzonder hulp en steun noodig heeft. De internationale Commission pénale et pénitentiaire te Bern, waarvan onze landge noot, prof. J. Simon van der Aa. de secretaris en de ziel is heeft deze aangelegenheid ter hand genomen en de medewerking der Europeesche regeeringen ingeroepen om aan dit euvel te gemoet te komen. Noodig is daarvoor in elk land een centraal punt. Voor ons land is het bureau der vereeni ging om in deze gevallen de helpende hand te bieden. De heer Bakker vertegenwoordiger van den minister van justitie, bracht de felicita ties en dank over van het departement. Prof. mr W. P. J. Pompe sprak daarna over de jeugdgevangenis, zich daarbij meer spe- cialiseerehd tot de theorie van dit voor ons land zoo actueele vraagstuk. De tweede inleider, de heer H. Th. Schots man. directeur van de jeugdgevangenis te Zutphen. besprak daarop het leven der ge detineerden, die in deze inrichting een goede strafpaedagogische opvoeding genieten. Nieuwe beschuldigingen tegen de Trotskisten en Boecharinisten. Russische officieren kregen gerechten met gemalen glas voorgezet. MOSKOU 20 Juni (Reuter). Volgens Krasnaya Zvezda (de Roode Ster), het or gaan van het Roode Leger zijn in den afge loopen winter in eenige garnizoenen in Wit Rusland vergiftigingsverschijnselen voorge komen, die veroorzaakt moeten zijn door Trotskisten en Boecharinisten, die deel heb ben uitgemaakt van den geneeskundigen dienst en de intendance. Het bewuste perso neel van de intendance moet levensmiddelen hebben verzorgd, die in schadelijk blik ge conserveerd waren. Bij een regiment in de Oekraine kregen de officieren gerechten voorgezet, welke kleine stukjes metaal en gemalen glas bevatten, ter wijl besmet water voor de soep moet zijn ge bruikt. Ook elders was de voedselvoorziening niet in orde. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.00 pl.m 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pet. ld 1933 n - 3 pet. Nederland - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND 5V2 pet. Dultschl 1930 (Youngleening) 211/ Youngleening (met ver klaring) 27 271/8 27% BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van f 250 1457/p Koloniale Bank 129V" Ned. Ind. Handelsbank 125i/o Rotterd Bank - -> - INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 341/ 34% 34% 34 34% v. Berkels Patent 56% Calvé Delft Cert 89% - Ned. Ford ex 40 afst. 2981'.. - Philips Gloeil.Gem.Bezit 26H h 265 265 - 161 Unilever 1 151% 152% 152 152% INDUSTR. OND. BUITENL Intern Tel and Tel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gew. Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp PETROLEUM. Kon Petr. Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater MIJNBOUW. Alg Explor Mij. Redlang Lebong Bllllton n 'ROLONGATIE. SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie Konlnkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland HollandAmerika Lijn ULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vorstenlanden TABAKKEN. Dell Batavia Dell Maatschappij Senembab V| KR SPOORWEGEN. Southern Pacific. Wabash Railroad Union Pacific Chic. Milwaukee Missouri Kansas Texas KBERS. Amsterd Rubber Dell Bat Rubber Indische Rubber Pendens Lemboe Serbadjadl Rotterdam Tapanoell Jandai Rubber 'reangei Rubber Java Caoutch. Sumatra Rubber 6% 6% 18% 18 18% 18% 33% 33% 33% 338/4 338/4 - 32 31% 32% - 31% - 32% 32% 221/, 22?/, >2% 22% 22% 4% 4% 323% 326% 326% 3281/0 328% 9% 9% 9% 9% 9% 20 9% 97 9% 9% 74 - - 106V, 443 160 173 211 279 117% 232V, H2V, 271 244% 112V, 27# 245V, 1918/i 128 08 641/ 89% 52%. I4S 551/. 117 157 155% 102% 148 117 142%. 164 90V OVERVEEN P. W. Waller, f In den ouderdom van 69 Jaar is Zondag al hier overleden de heer P. W. Waller. Officier in de Orde van Oranje Nassau en Officier in de Orde van de Kroon van Belgié. De heer Waller was indertijd lid van het Olympisch Comité en is penningmeester van de Olympische Spelen geweest, toen deze te Amsterdam gehouden werden. De overledene was ook eerelid van de Kon. Ned, Jachtvereeniging ..Nimrod". De crematie zal plaats hebben Woensdag 22 Juni as. in het Crematorium te Velsen. na aankomst van trein 11.41 te Driehuis-Wester- veld ZANDVOORT Een ongcwcnsclil «lagjesmensch. De politie bezorgde hem een procesverbaal. Een 36-jarige zeeman uit Woerden maakte zich op klaarlichten dag in de Haltestraat schuldig aan openbare schennis der eerbaar heid. Een plaatsgenoote die dit zag was zoo verstandig terstond naar het politiebureau te gaan. Naar aanleiding van het opgegeven signalement kon een politieagent reeds een kwartier later den dader aanhouden op het Stationsplein. Nadat de verdachte door de aangeefster was herkend, legde hij een volledige bekente nis af. IJMUIDEN „Het Kaashuis"ging in vlammen op. Vet van de 40 brandde als pek. De Kalverstraat lag Zaterdagnacht reeds in diepe rust. toen kort na half twee buren en overburen van het per ceel no. 25, waarin de kaaswinkel van den heer van H. is gevestigd, door een knetterend geluid werden opgeschrikt. Zij die door het lawaai wakker waren geworden, werden niet lang omtrent de oorzaak in twijfel gehouden, want de duisternis van den nacht had plaats gemaakt voor een fel licht schijnsel. En een blik naar buiten gaf een definitief antwoord op de vraag, wat er wel aan de hand mocht zijn: „Het Kaashuis" staat in brand! Het perceel bestaat uit een kleinen winkel en een kleine woning, die bewoond wordt door de twee jongemannen, die de zaak drijven en hunne ouders. Zaterdagnacht was alleen een der zoons in het huis aanwezig en die zat nog rustig in de woonkamer, toen hij door den brand werd verrast. In middels waren ook de buren naar buiten gekomen. Politie en brand weer werden gewaarschuwd. Toen de brand weer met de autospuit arriveerde, kwam zij voor een hopelooze taak te staan. Want nau welijks was de brand ontdekt, of eenige minu ten later was het perceel één loeiende vuur zee. Sissend stegen de vlammen naar buiten en zoo groot was de hitte, veroorzaakt door de 40 dat de toeschouwers op een behoor lijken afstand moesten blijven. Korten tijd nadat de brandweer met spuiten was begonnen, was het gevaar voor uitbrei ding bezworen, maar tot half vijf Zondagmor gen is de brandweer bezig geweest met het nablusschen van de smeulende vettigheden. Het perceel Is geheel uitgebrand; alleen de buitenmuren zijn blijven staan. Het uitgebrande perceel, eigendom van den heer K. te Beverwijk was verzekerd, de inboe del en de koopwaar van de familie H. even eens. doch slechts laag. De oorzaak is onbekend. Burgemeester Kwint was gedurende geruimen tijd bij den brand aanwezig. BESOMMINGEN. Trawlers: manden 505 Claesje RO 46f3510.— 750 Dirkje RO 53 f 1520 1215 Haarlem IJM 9 f2470.— 595 Gerberdina Johanna IJM 38 f 2260. 230 Catharine Duyvts IJM 60 f 1900.— 850 Hercules IJM 196 f1980.— 340 De Hoop IJM 46 f2460.— 215 Neptunus IJM 87 f 1950.— 215 Oostzee IJM 147 f1690.— 1250 Walrus IJM 24 f2090.— 180 Elie Chenevière IJM 161 f 1620.— Kotters: E. 404 f 880.—. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Delft IJM. 17. Vangst: 25 m. schelvisch, 40 m., braadschelvisch, 35 m. gul, 20 m. wijting, 25 m. radio. 1250 m, makreel, 5 m. varia, to taal 1400 m. Christine IJM. 2. Vangst: 800 m. makreel. 100 m. diversen, totaal 900 m. MARKTBERICHT IJMUIDEN. IJmuiden. 20 Juni. Tarbot 60—50 ct. K.G. Tong 115—90 ct. per KG. Heilbot 120—110 ct. per KG. Griet 30—14 per 50 KG. Groote schol 27—25 Idem Middel schol 3020 idem Zetschol 21—14. Kleinschol f 18—7.50. Schar 8.50—3.60 Tongschar 28—18. Poontjes 4.10—0.90 Idem. Krootc schelvisch f 22 idem. Middel schelvisch 21—17.50 idem. Kleinmiddel schelvisch 16.50—9 Idem. Klein schelvisch 9—5. Groote gul 16.50—9 idem. Klein gul 115 idem. Wijting 4.50—2.80 idem. Makreel 3.30—1.30. Groote heek 30—27 per 125 K.G. Middel heek 27—24 idem. Kleinmiddel heek 7.50—6.90 per 50 K.G Kleine heek 7.50—6 per 50 K.G. Kabeljauw 1 51—29 per 125 KG. Vleet 0.38 per stuk. Leng 1.20—1 per stuk. Koolvisch 1—0.22 per stuk.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7