AMSTERDAMSCHE BEURS BURGERLIJKE STAND. DONDERDAG 23 JUNI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 9 IAAT/IE JilKICUTIN Scliuieling in polikliniek opgenomen. NEW YORK, 23 Juni. De New York Daily News bericht, dat Max Schmeling in een poli kliniek is opgenomen, nadat een Röntgen onderzoek uitgewezen had, dat zijn heupbeen gescheurd was. Het blad voegt hieraan toe, dat zoowel Mike Jacobs als Schmeling hebben ver klaard, dat Schmeling ongetwijfeld onder den gordel getroffen is. Niettegenstaande dit feit maken zij Louis geen verwijt, daar zij geloo- ven, dat de slag zonder opzet te laag terecht gekomen is. Een nauwkeurig medisch onder zoek zal uitmaken of de kwetsuren van Schme ling van ernstigen aard zijn. (United Press). Haarlemsche Bestuurders Bond. In het vervolg andere wijze van viering van het Meifeest. Woensdagavond werd in één der zalen van café restaurant Brinkmann een druk bezoch te ledenvergadering van den Haarlemschen Bestuurdersbond gehouden onder voorzitter schap van den heer A. Mars. De voorzitter leidde het voorstel in, om in het vervolg het Meifeest hier ter stede te fi nancieren uit de contributies der aangesloten organisaties, waarbij tevens werd medege deeld dat het in de bedoeling ligt, het Mei feest op andere, grootscher wijze te vieren, waarvoor meer geld benoodigd zal zijn. De vergadering besloot met algemeene stemmen, 'het bestuursvoorstel te aanvaarden. Hierna kwam aan de orde de propaganda- actie, waarbij bleek, dat de verschillende or ganisaties en als gevolg daarvan ook de Haar lemsche Bestuurders Bond een flinken voor uitgang in het ledental hebben gemaakt, ter wijl deze groei zich nog steeds voortzet. In aanmerking genomen het resultaat dat in Haarlem werd bereikt, heeft het bestuur van het N.V.V. de mededeeling ontvangen dat de genen, die gedurende de geheele propaganda- actie werkzaam zijn geweest, een souvenir zullen ontvangen op een feestelijke bijeen komst. Tevens werd besloten de actie tot ver sterking der moderne arbeidersbeweging voort te zetten. Bond van Personeel in Overheids dienst. Te Rotterdam heeft de Bond van Personeel ln Overheidsdienst gecongresseerd, onder voorzitterschap van den heer L. J. Bakker. De secretaris, de heer J. J. Staal, verdedigde zijn jaarverslag in een zeer uitvoerige rede. Over de fusie van den N.B.P.O. met den Centralen Nederlandschen ambtenaarsbond zeide spr. o.m., dat bepaalde omstandigheden, welke de beide bonden niet beheerschen, de vaststelling vertragen van den dag, waarop de zoo lang gehoopte fusie kan ingaan. Wat de plannen omtrent een 40-urige werk week in ons land aangaat, zeide spr. o.m. dat wfl men dit ideaal in ons land verwezen lijkt zien, dit ook in een groot aantal Euro- peesche staten het geval zal moeten zijn. En ,dan niet alleen bij de democratische landen. Over de pensioenregeling meende spr. op te moeten merken, dat vroegtijdige pension- neering voorloopig nog niet aan de orde moet worden gesteld. Urgenter is momenteel de kwestie van het pensioengeld. Er dient bij werkgevers naar gestreefd te worden, dat dit niet te veel met de feitelijke salarieering verr schilt, opdat de gepensionneerde nog 'n rus- tigen onbezorgden levensavond kan hebben. Volgens het financieel verslag over dp jaren 1936 en 1937 is het bondsvermogen met f 15.000 gestegen. Overeenkomstig het advies voor het bestuur is besloten de contributie op dezelfde schaal als voorheen te handhaven. Het geheele hoofd bestuur. waarin de heeren L. J. Bakker als voorzitter. J. J. Staal als secretaris, O. C. viergever als penningmeester. D. van der Laan. tweede voorzitter en J. Blom tweede secretaris, het dagelijksch bestuur vormen, werd herkozen. Ook de redacteur van het bondsorgaan, de heer L. J. Bakker, werd in zijn functie her kozen. Het congres betoonde zijn instemming met de voordracht van het hoofdbestuur tot aan wijzing van leden van den bestuursraad, waar door alle 22 leden van de voordracht in ge noemden raad zitting nemen. Een voorstel betreffendehet verstrekken van een belooning of geschenk aan hen, die 25 jaar lid zijn van de moderne vakbeweging werd teruggenomen, nadat het bestuur had toegezegd deze zaak bij het N.V.V. aan hangig te maken. Voorts nam het hoofdbestuur een voorstel over aangaande het verleenen van rechts kundigen bijstand aan leden, die door de uit oefening van hun beroep met de strafrech ter in aanraking zijn gekomen, met dien ver stande, dat uit het feit, dat er rechtskundige bijstand was verleend, niet de conclusie zou worden getrokken, dat het bestuur aan sprakelijk zou zijn voor de eventueel uit een veroordeeling volgende boete. Hiermede in verband werd het bestuur volmacht voor een wijziging der statuten en het huishoude lijk reglement verleend. Tot slot van het congres werd de heer A. A. Luhrs, die sinds 1910 lid van het hoofdbe stuur is en zijn functie in Februari wegens pensionneering zal verlaten, door den voor zitter gehuldigd. HAARLEM, 23 Juni. Ondertrouwd 23 Juni: A. D. A. Scholten en M. Th. Jansen Hendriks; B. Schuit en Th. A. M. Bouman; E. G. Ehbets en A. C. Nijenhuis; P. A. Bouman en M. Peetoom; J. W. van Waarde en E. W. v. d. Lindq.; H. G. v. Brinkom en J. L. Steenbakker; Getrouwd 23 Juni: J. H. A. IJpkemeule en F. G. de Nijs. Bevallen 20 Juni: M. C. EichhornZuider- -luijn. d.; 21 Juni: C. van BiezenWeseldijk, d.; 22 Juni: M. M. KoofjmanGerharts, d.; M. B. VergersGefken. z.; K. C. Meijervan Dijk. d.; W. ArendsePraag, d.; 23 Juni: M. F. Klootwijk—Dierkx. z. Overleden 21 Juni: C. J. Koelman. 61 j.. Emmastraat; 22 Juni: K. Brants, 69 j.. Oranje plein: P. J. M. Nieuwenhoven, 77 j., Bakenes- sergracht; S. M. I. Mulder—de Haas, 64 j., Zijl weg. Spaansch zilver naar Amerika. LE HAVRE, 23 Juni. Honderdtachtig ton zilver is hier gisteravond uit Barcelona aange komen om vandaag per stoomschip „President Harding" naai- Amerika verscheept te worden. De lading vertegenwoordigt een waarde van tachtig millioen francs. (United Press). Het Diaconessenhuis. Nadeelig saldo in 1937 grooter dan in 1936. Aan het 49e verslag van het Diaconessen- huis te Haarlem over het jaar 1937 is het volgende ontleend. In Januari werd het nieuw opgetrokken gedeelte van den Zuidvleugel in gebruik ge nomen en tot een zelfstandige afdeeling ge vormd, waardoor het aantal beschikbare plaatsen met 18 werd vermeerderd en aan de dringende behoefte van meer boxen voor geïsoleerde verpleging van kinderen werd tegemoet gekomen. Op 31 December 1937 bedroeg het aantal werkende zusters 165. In de poliklinieken werden 807 kleine ope raties verricht en werd 17476 maal hulp ver leend. In de polikliniek voor massage en heil gymnastiek 'leider de heer A. van Beekum) werden 612 behandelingen gegeven. In de operatiezalen vonden 1414 operaties plaats. Hoogetezonbehandeling had 2330 maal plaats en diathermiebehandeling 4049 maal. In de Röntgenafdeeling werden 2036 onder zoekingen verricht en werden 1695 therapeu tische bestralingen gegeven, benevens 1143 behandelingen met ultrakorte golf. In 1937 werden 3046 patiënten opgenomen. Het aantal betaalde verpleegdagen, zonder de in Huis geboren kinderen, bedroeg 64630. Niettegenstaande de bezet/tng van het Zie kenhuis weder grooter was dan in 1936, sluit de resultaten-rekening van Ziekenhuis en Wijken met een grooter nadeelig saldo dan in 1936 nl. f 26.235.60. Voor een belangrijk deel is dit het gevolg van stijging der prijzen van vele artikelen, als levensmiddelen en verplegingsartikelen; ook werden in 1937 we der veel onderhoudswerken aan de gebou wen als bijv. het schilderen enz. in de gan gen van het Nieuwe Huis (de vleugel in 1895 gebouwd) verricht. Voor den bouw van het Zusterhuis wer den behalve kleinere giften, twee giften ont vangen, elk groot f 3000. Dc Ossclie kwestie voor het Ambtenarengerecht. Op een vraag van den voorzitter zegt ge tuige, dat hij op 15 November 1937 in op dracht van den procureur-generaal een schrijven heeft doen uitgaan, waarbij aan de brigade last werd gegeven zich van verder opsporingsonderzoek te onthouden. De voorzitter: Heeft u dan geen aanmer king gemaakt, toen bleek, dat de wacht meesters zich niet aan die opdracht hielden? Getuige: Neen, want mijn standpunt is, dat de beslissing over een vervolging uiteindelijk toch bij mij berust. Op een vraag van mr. James, of het getuige bekend is. dat meermalen processen-verbaal zijn ingekomen, welke in strijd waren met de waarheid, zegt getuige zich dit niet te kun nen herinneren. Op een andere vraag zegt getuige, zich te hebben uitgelaten, dat, wanneer in de zaak van de geestelijken een rapport bij hem zou zijn binnengekomen, en getuige zou besluiten geen vervolging in te stellen om welke re den wenscht getuige in het midden te laten het dan toch in zijn voornemen zou heb ben gelegen, de zaak ter kennis te brengen van de geestelijke autoriteiten. Volgende getuige is mr. Kleynen-Hammar.s, rechter in de rechtbank te 's-Hertogenbosch. Deze verklaart, dat op 28 Maart de substi tuut-officier, mr. Dubois, bij hem als rechter commissaris is gekomen met het verzoek om het onderzoek in de zaak van den bankier v. d. H, te sluiten. Op mededeeling van mr. van den Burg ge schiedde dat verzoek in opdracht van den procureur-generaal. Daarna wordt gehoord dr. L. Stolz arts te Oss, die zegt, dat het optreden van de wacht meesters steeds correct is geweest, wanneer hij als deskundige door hen werd gehoord en dit geschiedde zeer dikwijls. In Januari is zekere Vermeulen bij getuige gekomen, die beweerde door de marechaussee te zijn mishandeld, doch getuige heeft slechts een klein schaaf wond je aan het bovenbeen kunnen constateeren. De zitting wordt geschorst tot 2 uur. ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. De oneerlijke knecht. De knecht van den lompenhandelaar, die zijn patroon had benadeeld door minder ge wicht te verantwoorden en tegen wien 6 we ken gevangenisstraf was geëischt, werd niet veroordeeld, doch over hem wordt een reclas- seeringsrapport gevraagd. De persoon, die met hem had gedeeld werd vrijgesproken: ge- eischt was 3 maanden gevangenisstraf. Zwaar lichamelijk letsel. Een kruidenier met een auto had te Heem stede een motorrijder die van rechts kwam. geen voorrang gegeven waardoor deze tegen de auto botste en ernstig letsel bekwam. Te gen den kaïidenier was 14 dagen hechtenis geëischt, hij werd veroordeeld tot f 40 boete. Een juffrouw met fantasie. De vrouw, die voorgevende namens de Ver eeniging van Huisvrouwen te komen, verschil lende dames had weten op te lichten en die de officier niet reclassabel achtte, werd ver oordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Van jongens koopen. De garagehouder, die artikelen, door jongens bij hun patroon gestolen, had gekocht en te gen wien, aan gezien hij nimmer veroordeeld is, een voorwaardelijke gevangenisstraf van 6 maanden was geëischt. werd veroordeeld tot 8 maanden voorwaardelijk. ONTSPORING BIJ HALFWEG De ondermachinist bij de Ned. Spoorwegen, die te Halfweg met een treinstel op een ander treinstel was geloopen, waardoor een montage wagen derailleerde, en tegen wien terzake 20 boete was geëischt, werd conform veroordeeld. EEN FANTAST. Een persoon, die een fiets had gehuurd en die in onderpand gegeven bij iemand, waar hij 10 leende beweerde dat geld noodig te heb ben voor een reis naar Rozendaal. en tegen wien 1 jaar gevangenisstraf werd geëischt. werd niet veroordeeld, doch de rechtbank achtte een onderzoek naar de geestvermogens van verdachte noodzakelijk. 1NCEZ0NEEN /TUKKEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet veranticoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet 'teruggegeven. Als een werklooze brand krijgt. Onder een door mij ingezonden stuk dato 20 Juni 1.1. plaatste Maatschappelijk Hulpbe toon een onderschrift, dat bij den lezer den indruk zou kunnen wekken, dat Maatschap pelijk Hulpbetoon zijn daad rechtvaardigt; ondergeteekende zal aantoonen, dat Maat schappelijk Hulpbetoon verkeerd handelt en niet op de hoogte is van de werkelijkheid. 1. Ongeveer anderhalf jaar geleden wilde de werklooze zich verzekeren tegen brand schade tot een bedrag van 1500 (door finan- ciëele moeilijkheden was zijn oude verzeke ring eenigen tijd tevoren beëindigd). De nieuwe brandpremie zou per week worden be taald, terwijl gedurende het eerste jaar de premie met de gebruikelijke polis- en zegel- kosten verhoogd zou worden. Aangezien dit bedrag voor den werklooze te hoog was (zijn steun bedraagt slechts 7 per week) besloot hij een verzekering te sluiten voor 1000 en deze te verhoogen, zoodra de polis- en zegel- kosten zouden zijn voldaan. Dit is geschied. De eerste verdachtmaking is hiermede weer legd. 2. De Directeur van Maatschappelijk Hulp betoon maakt bezwaar om al zijn gegevens publiek te maken. De werklooze, C. P. Aarsen, en ondergeteekende noodigen den Directeur uit geen kiekeboe te spelen en de geheimen, welke dan toch zeker wel in het nadeel van A. zullen zijn, te verklappen. 3. De Verzekering Maatschappij stelde ruim 700 beschikbaar, omdat zij niet kon bewijzen, dat verschillende als aanwezig op gegeven goederen voor den brand niet aan wezig waren. Dit is heel begrijpelijk, omdat alle opgegeven goederen w e 1 aanwezig waren en er dus niet veel te bewijzen overbleef. 4. Maatschappelijk Hulpbetoon verklaart, dat zich geen moeilijkheden zouden hebben voorgedaan, indien de werklooze gedwee zijn hulp had aanvaard. Ondergeteekende ver klaart, dat dit niet het geval is, omdat het volle bedrag, waarop de werklooze recht heeft, ternauwernood toereikend is. M.H. deelt mede, dat ondanks de houding van betrokke ne, ervoor gezorgd zal worden, dat hem, het geen hij noodig heeft, zal worden verstrekt, doch op een verzoek om de 100 voorschot met spoed kreeg de werklooze geen antwoord waar blijft dan die hulp? M.H. deelt nog mede, dat de verzekering maatschappij niet van plan was voor 16 Mei j.l. te betalen, omdat zij nog een onderzoek noodzakelijk achtte. Dit onderzoek is inmid dels ten gunste van den werklooze verloopen, doch laatstgenoemde ontving tot heden geen cent. Door Maatschappelijk Hulpbetoon is een be drag van ruim 200 aangeboden; dit aanbod vond plaats op 15 Juni door een juffrouw van kantoor afd. 6 van M.H. ME. verwijst betrokkene naar den Rechter om in verzet te komen, doch een rechtszaak, welke maanden, soms jaren duurt, kan de werklooze niet voeren. Hij zit nog steeds zon der het aller «noodzakelijkste (geen bed, geen verschooning e.d.). Verder meent de Directeur bevoegd te zijn te oordeelen over wat een brandschade expert wel weet en niet weet betreffende de aanwezige goederen voor den brand. Onderge teekende die reeds 15 jaar als zoodanig op treedt, zou den directeur in dit opzicht nog wel wat kunnen leeren en verklaart bij deze wel te weten wat voor den brand aanwezig was. De Directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon schijnt aan het slot van zijn verweer toch nog te doen te hebben met den werklooze, omdat hij nu genoodzaakt was een en ander publiek te maken, wat' hij liever niet deed, doch de werklooze en ook ondergeteekende schuwen de waarheid niet. Aan het einde van dit stuk kan ik nog STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pet. ld. 1933 n 3 pet. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND 5V2 pet. Dultschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned. Ford ex 40 afst. Philips Gloeil.Gem.Bezit Unilever INDUSTR. OND, BUITENL. Intern. Tel and Tel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gew. Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr. Shell Union Continental Oil Tidewater MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong Billlton n "ROLONGATÏE. SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie KoninkL Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika Lijn 'X'LTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vorstenlanden TABAKKEN. Dell Batavia Dell Maatschappij Senembah MER SPOORWEGEN. Southern Pacific. Wabash Railroad Union Pacific Chic. Milwaukee Missouri Kansas Texa; UBBERS Amsterd Rubber Dell Bat Rubber Indische Rubber Kendeng Lemboe Serbadjadl Rotterdam Papanoeli iandai Rubber Preune Rubber Java Caoutch. Sumatra Rubber VORIGE KOERS 1331/, 129U, 36»/* 270 152s/ j KOERS VAN HEDEN pl.m 1.30 274Vo 1531/ pl.m 1.45 pl.m 2.00 22-Vj 27*/, 273 153'/, pl.m 2.15 2731/, 153 V, 6*. 0*6 6% 67/P 6?4 lQi/o 201/, 20H 20*6 20* 35Vs 37*6 37*6 371/, 371/4 - 351/4 35'. 33»/, 35Vo 351/4 35»/h 24»/, 25*. '5% 25*6 26 4% 4*6 4*6 4*i 332i/o 334»/, 3i3Vo 333 333 771/0 76 10*, 10*. 10% 10*6 10* 21*, 21»/* 21k/c 2l»/„ 21*8 10*. 10* 10*6 10* 101/.. 75 166 - - 108 110 112'. 163 101V« 1031/4 102 - - - 453'/. 45SV? 4561/. 465 457 160 - - 167»/. - 641/4 65»/., 658/4 - 213 277 2811/., 2841/ 246 2511/4 S7/8 97/« 9% 1*. - 1*6 - 1* 1981/4 203 2041/. 2021/., 202*/, 135 IS»/, - 123 172 171 9H/2 - 947/„ H6 - W»/ 159' 591/. 63 1191/, 120 154 - mededeelen, dat de werklooze door een deur waarder werd bezocht, waarbij hem een bevel werd overhandigd (kosten 5.25) tot terug betaling van ruim f 700 aan Maatschappelijk Hulpbetoon. Dit is het totaal bedrag van alle door hem ontvangen steun. Het meest ver bijsterend is wel, dat van den werklooze zijn Kerstgave en de 2.50. welke als extra ver rassing bij de verloving van het Prinselijk Paar was gegeven, werden teruggeëischt. Het is nu reeds 7 weken, dat de werklooze op zijn geld wacht, en het is daarom dringend noodig. dat Maatschappelijk Hulpbetoon zoo redelijk is zijn fout te erkennen en de be slaglegging onmiddellijk op te heffen. Uw Redactie dankend voor de plaatsing, verblijf ik, Hoogachtend, J. W. TH. FIBBE, Beëedigd Expert bij Brandschade Koninginneweg 7, Haarlem. De Directeur van Maatschappelijk Hulpbe toon. aan wien wij van dit ingezonden stuk kennis gaven, deelde ons mede. op deze zaak thans niet ten tweeden male te zullen ingaan. Hij verwijst naar het uitvoerige onderschrift onder het vorige ingezonden stuk. vestigt de aandacht erop, dat het hier niet een werk looze, doch een armlastige betreft en dat niet een verzekeringsexpert, doch de verantwoor delijke instantie over vragen van armenzorg heeft te beslissen. HILLECOM Kinderen speelden met lucifers. Woensdagmorgen geraakte, doordat eenige kinderen met lucifers speelden op het terrein van openbare Werken een houten directiekeet in brand. Een oogenblik dreigde het vuur nog over te slaan op de houten zweminrichting, doch door kordaat ingrijpen wist de zwem meester Wiedijk erger te voorkomen. De brandweer had het vuur spoedig onder de knie, het gebouwtje verbrandde" echter ge heel. HAARLEMMERMEER Een man lag bewusteloos aan den wegkant. Woensdagmiddag omstreeks 5 uur zag zekere J. in Haarlemmermeer op den Vijf- huizerdijk een man aan den kant van den weg liggen, die in bewustcloozen toestand bleek te verkeer. Een gehavend rijwiel lag naast hem, zoodat vermoed werd dat hij door een auto was aangereden. De man, genaamd T. D. en afkomstig uit Heemstede, werd op genomen en naar zijn woning aldaar gebracht, alwaar door een tweetal ontboden genees- heeren zware hersenschudding werd gecon stateerd. De politie stelt een onderzoek in. IJMUIDEN Het lioosrovcnberlrijf beperkt de ijzerproductie. Dnor dc aanzienlijke vermindering welke dc bestellingen van ruw ijzer reeds sedert geruimen tijd te zien ge ven, was het noodig de productie in te krimpen. Een gevolg hiervan is dat In een der bedrijfsafdelingen, n.l. de af deeling Hoogovens tot verkorting van den werktijd met cén uur per dag, ingaande 30 Juni a.s. moest worden aangegaan. MARKTBERICHT. Tarbot 6246 ct. per K G. Tong 110—76 ct. per K.G. Heilbot 13t)124 ct. per KG. Griet f 26— f 12 per 50 K.G Groote schol f 31 per 50 K G. Middel schol f 28 per 50 K.G. Zetschol f 22—f 16.50 per 50 KG. Kleinschol f 18—f 10 per 50 K.G. Bot f 8.50—f 1 60 per 50 K G Schar f 8—f 1.60 per 50 K G. Poontjes f 3.50f 0.90 per 50 K.G. Groote schelvisch f 22.50 per 50 K.G. Middel schelvisch f 19—f 18 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 17—f 11.50 50 K.G. Kleine schelvisch f 11—f 6.10 per 50 K.G. Groote gul f 11f 7.90 per 50 K.G. Kleine gul f 8.50—f 6.10 per 50 K.G. Wijting f 5.10—f 2.20 per 50 K.G. Makreel f 2.70—f 2.20 per 50 K.G. Pieterman f 21—f 17 per 50 K.G. Kabeljauw f 70—f 51 per 125 K.G. Vleet f 1.80 per stuk Leng f 1.80—f 0.90 per stuk. Koolvisch f 1.05 per stuk. BESOMMINGEN. Manden TRAWLERS- 435 Maria IJM. 95 f 3260 575 Cornelis IJM. 15 f 2240 LOGGERS: KW 48 f 440. KW 175 f 120, SCH 15 f 680, SCH 130 f 1130. SCH 19 f 1140. SCH 118 f 1090, KW 75 f 240. Enjjelsche stoker in de midden- sluis verdronken. In den afgeloopen nacht keerden eenige opvarenden van het bij de Hoogovens liggen de Engelsche stoomschip Batna na een be zoek aan eenige café's in IJmuiden te hebben gebracht naar hun schip terug. Zij kwamen zonder ongevallen tot aan de middensluis, doch het passeeren daarvan is een van hen, een ongeveer 55-jarige stoker, noodlottig geworden. Juist had deze het trapje dat van de sluis deur naar den sluismuur leidt beklommen, of hij verloor z'n evenwicht. Hij sloeg achter over. stortte langs de sluisdeur omlaag en verdween in de diepe sluis. Onmiddellijk begon men te dreggen, doch eerst na tien minuten slaagde men erin den drenkeling op te halen. Dokter van Haselen en de heer Bakker van het Roode Kruis, die waren geroepen,-pasten nog geruimen tijd kunstmatige ademhaling toe. Hun hulp mocht echter niet meer baten. Het hoofd van den drenkeling vertoonde een gapende wonde, vermoedelijk doordat de man in z'n val met een uitstekend voorwerp in aanraking was gekomen. Het is derhalve niet onmogelijk dat hij reec.^ dood was voor dat hij In het water viel. Het stoffelijk overschot werd naar het lij kenhuisje op de Algemeene Begraafplaats gebracht.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13