De voetbalwedstrijd Nederland—Indië. H CRAVEN PLAIN HET SPORTGESPREK V R T .TP A G 24 TUN I 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 8 De Olympische Dag. et is waarschijnlijk een soort wereld record, dat een voetbalelftal een reis van ruim drie maanden maakt voor het spelen van slechts twee officieele wedstrijden! De Indische ploeg heeft dit wereldrecord op haar naam gebracht. De ploeg verliet Indië in het begin van Mei, speelde op 5 Juni te Reims tegen Hongarije en zal nu a-s. Zon dag tegen onze nationale ploeg spelen, om daarna weer naar Indië terug te keeren. Onder normale omstandigheden zijn dergelijke toe ren financieel alleen mogelijk als men een behoorlijk aantal wedstrijden speelt; het is in dit speciale, geval echter mogelijk, doordat een groot gedeelte van de hooge kosten van de toer voor rekening waren van de organi sators van de wereldkampioenschappen. Het organiseeren van den wedstrijd Neder landIndië op den Olympischen Dag is stel lig een aardige gedachte. Het Nederlandsche en het Indische elftal zullen gemeenschappe lijk meewerken om op dezen Olympischen Dag een flink bedrag bijeen te brengen, teneinde Nederland en zijn koloniën bij de komende Olympische Spelen waardig te kunnen ver tegenwoordigen. Ditmaal wordt het dus een Olympische Dag, waaraan uitsluitend Neder landsche krachten zullen medewerken. Merk waardig is het, dat men hier een officieelen interland-wedstrijd zal zien, waarbij men voor het begin slechts één enkel volkslied, het Wilhelmus, zal hooren. Beide ploegen hebben eigenlijk het recht in het oranje te spelen, doch vermoedelijk zal het Nederlandsch elftal als beleefdheid tegen over de gasten, ditmaal wel in een andere kleur verschijnen Afgezien van de symbolische be t-eekenis van dezen wedstrijd, is hij van be lang als krachtmeting tusschen de Indische en de Nederlandsche voetbalsport, doch nog veel meer als een hulpmiddel voor onze Keuze Commissie voor de samenstelling van ons elftal in het volgende seizoen, meer speciaal wat de voorhoede betreft. In den laatsten wedstrijd van onze ploeg dien te le Havre, heeft het verdedigend ge deelte zich prachtig geweerd. Ze heeft de sterke Tsjechische voorhoede belet in den normalen speeltijd van V/'z uur een doelpunt te maken. Över het werk van onze verdedi ging in die match zijn door buitenlandsche bevoegde journalisten, uiterst gunstige beoor deelingen geschreven. Vooral van Duitsche zijde werden tal van vleiende opmerkingen gemaakt, die onwillekeurig doen denken aan het bekende gezegde, dat een profeet in zijn eigen vaderland niet wordt geëerd. Zeker, men is er hier wel van overtuigd, dat Van Male een voortreffelijk doelverdediger is en dat Weber en Caldenhove samen een uiterst betrouwbare achterhoede vormen, doch over onze middenlinie loopen de meeningen nog al eens uiteen. Vast staat echter, dat onze spil Anderiesen in de laatste wedstrijden feitelijk beter heeft gespeeld dan hij ooit heeft ge daan enadat het spel van Bas Paauwe in eiken wedstrijd weer beter wordt. Maar men begint de afnemende snelheid van onzen aan voerder van Heel toch wel eenigszins be angstigend te vinden. Men verliest daarbij wel eens uit het oog, dat in zware internationale wedstrijden de ervaring vaak een rol van beteekenls speelt en dat juist daardoor een speler van het type van Heel, stellig nog zijn plaats in het elftal ten volle waard is. Zoo gunstig als men in het buitenland het verdedigend deel van onze ploeg beoordeelde, zoo ongunstig was de opinie over het werk van den aanval als geheel. Vast staat, dat de Keuze Commissie nog HOUTRUST-DEN HAAG 18 JUNI - 3 JUI.I 1938 (Adv. Ingez. Med.) geen plaatsvervanger voor Bakhuys heeft ge vonden en dat ook versterking van den rech tervleugel dringend noodzakelijk is. Het is jammer, dat men daartoe niet eerder is overgegaan. Het komt mij voor, dat de Keuze Commissie de krachten van den Utrechtenaar Dumortier tot dusver heeft onderschat en dat ook Drager van D.W.S. op het oogenblik boven Wels verkozen moet worden. De vraag is slechts, of er in dezen eersten wedstrijd van het binnentrio in deze samenstelling, reeds een sluitend geheel zal worden verkre gen. Dumortier beschikt nl. niet alleen over een goed schot maar hij verstaat ook de kunst anderen kansen te geven. Met belangstelling zal men dan ook het optreden van deze nieuwe voorhoede tegemoet zien. Wat zullen de Indische spelers er van te recht brengen, zal men zich vrijwel algemeen afvragen. Ik heb het elftal te Reims tegen de Hongaren zien spelen en daar een gunsti- gen indruk van het spel onzer gasten gekre gen. Dat ze tegen de Hongaren met 6—0 hebben verloren, is verklaarbaar. Deze had den een sterke ploeg, die ook de Zweden met sprekende cijfers klopte en het slechts in den eindstrijd, tegen Italië, heeft moeten af leggen. De voorhoede der Hongaren was vrij zwaar en dat was voor de zeer lichte In dische verdediging een geduchte handicap. De grootere lengte van de Hongaren was voor de Indische verdedigers een ander be zwaar. dat van invloed op het resultaat is geweest. Maar door dat alles hebben de In dische jongelui zich niet laten afschrikken. Ze hebben hun eigen spel gespeeld, dat hoofd zakelijk op handigheid en snelheid is geba seerd. De techniek is bij de Indische spe lers over het algemeen ruimschoots voldoen de. bij sommige spelers zelfs zeer goed; ze lieten af en toe zeer merkwaardige staal tjes van hun meesterschap over den bal zien en vooral van zeer verrassende schijn bewegingen, waardoor de vleugelhalfs der Hongaren nog al eens werden misleid! Er was vrijwel voortdurend ee noverwicht van de Hongaarsche zijde, waardoor de Indische spelers meer verdedigend dan aanvallend moesten spelen, doch dat was slechts nood gedwongen, want zoodra er maar wat ruimte voor het doel was gekomen, trokken de halfs en ook de backs mee naar voren. Een der besrte spelers van de ploeg was de achterspeler Samuel, op wien het klein maar dapper ten volle van toepassing is Hij kopte de hardste kogels van Sarosi of Toldi uit het doel en viel onversaagd deze stevige spelers aan zonder er aan te denken, dat hij zeker 25 K.G. minder woog. Dan was voorts Meeng een uitstekende spil. die, zooveel als maar eenigszins mogelijk was, voor openen van het spel zorgde. Men had voorts in Hong Djien en Tahita een paar uiterst handige en snelle vleugelspelers en in Patiwael en Soedarmadje zeer bruikbare binnenspelers. Dat deze voor hoede geen doelpunten maakte hoewel ze eenige opgelegde kansen heeft gehad, is slechts te wijten aan zwak spel van den mid denvoor. die tegen den stevigen spil der Hon garen. Turai, niet op kon en bovendien slecht schoot. De ploeg heeft in Mo Heng een zeer vaar digen doelverdediger. die onverschrokken de hardste schoten stopt en duidelijk heeft la ten zien een goed oog op den bal te hebben. Het groote bezwaar is. echter, dat hij te klein is. Dat wordt door handigheid wel een beetje, doch niet geheel vergoed. Op onze foto ziet men hem bij een der laatste wedstrijden in Indië, in het doel. Men ziet dan wel heel dui delijk. dat hij niet, zooals b.v. onze doelman, gemakkelijk zonder op te springen, den bo venkant van de lat kan bereiken. MO HENG, de Indische doelman. Het elftal speelde een frisch en onbedor ven spel. dat bijzonder spectaculair was. Ik heb er dan ook vaak met veel genoegen naar zitten kijken. Ons elftal moet in staat zijn van deze ploeg te winnen, doch dan zal men de gasten ook geen oogenblik mogen onderschatten. Onze verdediging acht ik hooger dan die van de Hongaren in den wedstrijd te Reims, doch de voorhoede der Hongaren zal zeker sterker geweest zijn dan de Nederlandsche aanval. De Indische spelers hebben inmiddels waar schijnlijk ook wel weer het een en ander ge-' leerd. Ze zullen zeker profiteeren van de er- vai'ingen in den wedstrijd tegen de Honga ren opgedaan en mogelijk hebben ze bij den eindwedstrijd van de wereldkampioenschap pen ook wel het een en ander geleerd. Dat laatste was wel het hoofddoel van de toer. We verwachten, dat deze wedstrijd een waar dig slot zal worden van dit voetbalseizoen. C. J. .GROOTHOFF. KAATSEN. WIERSMA WEDSTRIJDEN. Voor de Competitie A die gehouden zal wor den op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan, op Zondag 26 Juni komen de spe lers als volgt uit: Afdeeling 1. Amsterdam: S. Harkema, G. Methorst, R. Wijngaarden. 2. Haarlem: S. Bosnia. R. Hibma, L. de Graaf. 3. Hilversum: M. Veenstra, T. Anema, G. Kuipers. 4. Den Haag: H. v. d. Meulen, H. Breuker, W. v. d. Vegte. 5. Koog a. d. Zaan: K. Roedema. J. de Jong, J. Meester. 6. Utrecht: S. Bijleveld. S. Roersma. M. Sixma. /jCmwtë VöuA Vöufóz, 7H 'Sieitfo? CRAVEN A ""CRAVEN PLAIN? Ook In Parijs, in de schaduw van de „Notre Dame" kunt U die voortreffelijke Vlrglnla-sigaretten koopen, zóó zacht, en toch vol aroma I Met Franschen zwier zal de winkelier Uw aandacht vestigen op de beide verpakkingen: Craven A" (met kurken mondstuk) en Craven Plain (zondef mondstuk). Zuivere Virginia-sigaretten, zóó zacht, dat ze de keel nooit prikkelen I „Vraiment M'sieur. une excellente ciga» tettef 10 stuks Wh cent 20 stuks 35 cent (Adv. Ingez. Med.) KORFBAL. JAARVERGADERING H. K. C. HAARLEM. Woensdagavond belegde de Korfbalclub Haarlem een ledenvergadering in Suisse. De opkomst was vrij bevredigend toen de voor zitter de heer W. v. Leeuwen de vergadering opende. Een dankbaar applaus oogstte de secreta resse mej. A. Brakel voor haar keurig ver zorgd jaarverslag, evenals de heer H. Arends, penningmeester. Na de déchargeverleening en de begrooting volgde de verkiezing van een voorzitter, waarbij de heer W. v. Leeu wen herkozen werd. In de ontstane bestuurs- vacatures werd herkozen de heer H, Arends en gekozen mej. E. Eekhout en de heer J. Brakel. Na de verkiezing van de kascommis- sie, die bestaat uit de heeren J. Prüsschen, J. Heeres, L. Bonsel en H. Fabel (pl.verv.) deed de voorzitter vervolgens enkele mede- deelingen over de a.s. viering van het 25-jarig bestaan (Mei 1939) en de sportweek. Na de ge bruikelijke rondvraag sloot de voorzitter om ongeveer elf uur deze geanimeerde verga dering. WIELRIJDEN. EXCELSIOR TE ALKMAAR. Woensdagavond werden er wielerwedstrij den gehouden voor onafhankelijke en ama teurs en nieuwelingen. De Haarlemmer J. v. Dokkum werd 3de in den nieuwelingenwedstrijd. In een afvalrit werd J. v. Maris tweede en J. Walgien derde. In een koppel wedstrijd over 200 ronden bezette het koppel Jonker-J. v. Maris de 5e plaats. De 4e plaats werd bezet door den Haarlemmer B. Schell Jr. met als koppelge- noot Kuilboer. Vanavond rijdt Excelsior een selectie-wed strijd op de Halfwegsche Wielerbaan- Ver trek 6 uur Amsterdamsche Poort. H. R. C. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield een trainingsrit over 50 K.M. met 4 klassementen. Het le klassement werd gewonnen door Jan Smit. De uitslag werd: le kl.: 1. J. Smit 5 pt.; 2. B. Schell 4 pt.; 3. J. Walgien 3 pt.; 4. Handgraaf 2 pt.; 5. W. Kleef 1 pt. 2e kl.: 1. J. Smit 5 pt.; 2. B. Schell 4 pt.; 3. J. Walgien 3 pt.; 4. K. Verbeek 2 pt.; 5. J. Joonker 1 pt. 3e kl.: 1. J. Smit 5 pt.; 2. B. Schell 4 pt.; 3. J. Walgien 3 pt.; 4. J. Jas 2 pt.; 5. K. Ver beek 1 pt. 4e en laatste klassement: 1. Jan Smit met grooten voorsprong 5 pt.; 2. B. Schell Jr. 4 pt; 3. J. Walgien 3 pt.; 4. Jan Jas 2 pt.; 5. Fr. Jansen 1 pt. Totaal uitslag: 1. J. Smit 20 pt. tijd 1 uur 24 min. 25 sec.; 2. B. Schell Jr. 16 pt.; 3. J. Walgien 12 pt.; 4. Jan Sas 4 pt.; 5. J. Jonker, F, Jansen, W. Kleef allen 2 pt.; J. Banken 1 punt. De Juniores reden 37 /z K.M. met 3 kl. uit slag le kl.: 1. Zekveld 5 pt.; 2. Groenveld 4 pt, 3. Nodelijk 3 pt.; 4. Beekhuis 2 p.; 5. Van Baak 1 pt. 2e Kl. 1. Zekveld 5 pt.; 2. Groen veld 4 pt,; 3. Beekhuis; 4. Nodelijk 2 pt.; Van Baak 1 pt. Het 3e kl.: 1. Zekveld 5 pt.; 2. Groenveld 4 pt.; 3. Nodelijk 3 pt; 4. Beekhuis 2 pt.; 5. Van Baak. Totaal uitslag: 1. Zekveld 15 pt.; 2. Groen 12 pt.; 3. Nodelijk 8 pt.; 4. Beekhuis 7 pt.; 5. Baak. KANOSPORT. NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN OP HET NOORDER-SPAARNE Aanstaande Zondag worden, onder leiding van de Haarlemsche Kanovereeniging en de Kanovereeniging „Trekvogels", wedstrijden ge houden om de kampioenschappen van Neder land, kortebaan, op het Noorder Spaarne. VAN DE WEEK. OVER WATERPOLO. Dit zijn met recht de dagen, waarop de zwemmers en waterpolo-spelers in hun ele ment zijn. Derhalve bestond er alle aanleiding eens te gaan praten met den heer G. Voogd, den voorzitter van D. W. R., die niet alleen als coach van het eerste zevental uitstekende resultaten heeft bereikt, doch die bovendien destijds de wereldrecordhoudsters op zwemge- bied, Tini Wagner en Iet van Feggelen, heeft opgeleid. Het was echter over waterpolo, dat we de meening van den heer Voogd wilden hooren en wel in de eerste plaats over de kwaliteit van het spel, bezien van internationaal stand punt. „Het spel hier te lande verschilt in zooverre van dat in Duitschland, België en Frankrijk, dat men zich bij ons hoofdzakelijk toelegt op techniek, zonder dat de faire lichaamskracht voldoende en doelmatig in het geding wordt gebracht. Nog dezer dagen had ik daarover een ge sprek met den Duitschen international Dr. Schneider, den geduchten middenvoor, die er op wees, dat het Hollandsche spel te week is. Bovendien dienen de zwemsnelheid en het uithoudingsvermogen te worden opgevoerd. Er moet veel meer tijd aan de training wor den besteed, vooral door de vereenigingen, in dien men met waterpolo iets wil bereiken. Het Duitsche zevental b.v. traint vier uur achter een. waarbij achtereenvolgens alle onderdee- len van het spel worden beoefend. Als hoofdvoorwaarde geldt, dat een speler zich voor honderd procent met het water ver trouwd moet voelen. Hij moet beginnen met steeds grooter afstanden te zwemmen, tot duizend meter aan één stuk. eerst daarna dsen de baloeicningen; het vangen, "net plaatsen en het zwemmen met den bal, ge dekt en ongedekt schieten. Het is daarom een reden tot tevredenheid, dat, hoewel waterpolo in feite een openlucht spel is, er thans steeds meer gelegenheid ge boden wordt, om de sport in overdekte baden te beoefenen. Immers de weersomstandig heden zijn in ons land niet van dien aard dat men gedurende lange periodes van het jaar in buitenbaden kan trainen en spelen. Ofschooon de K. N. Z. B. uiteraard de zomer competitie als hoofdzaak beschouwt, is een ruime mate van regelmatige wintel-training noodzakelijk, om de spelkwaliteit merkbaar te verbeteren en op een hooger peil te brengen. De wintercompetitie is dus in feite meer als oefening bedoeld en de gelegenheid daartoe zal ook de uitbreiding van het aantal clubs ten goede komen. De competitie is momenteel te klein, deze zou tien clubs moeten tellen, die ik dan gaar ne in een hoofdklasse zag ondergebracht. Overigens kan ik mij met het competitie systeem. zooals dat thans geldt, heel goed vereenigen". „U sprak zoo juist over een verschil in spel opvatting met het buitenland. Trachten onze spelers dan niet zich daarbij aan te passen?" „Dat is inderdaad het geval en de verbete- a. Voogd, ring van het spelpeil is dan ook grooten- deels te danken aan de opgedane internatio nale routine en het bestudeeren van de methoden der buitenlanders. Overigens heeft het Nederlandsch zevental zeer veel profijt van de uitstekende training door Frans Kuiper, die zich ook op het inter nationaal systeem is gaan toeleggen. Helaas zijn de zwemclubs meerendeels fi- nanciëel niet bij machte, het internationaal contact uit te breiden; het organiseeren van zwemwedstrijden levert bijna altijd een deficit op. Slechts de onmiddellijk geïnteresseerden en hun aanhang toonen belangstelling, het groote publiek, dat overigens het waterpolo niet goed kent en begrijpt, is en blijft moeilijk te trekken". „Worden er veel spelers met aanleg voor het spel ontdekt?" „In ons land komt een natuurlijke gave voor waterpolo niet zooveel voor als b.v. bij de Hongaren, doch men dient daarbij niet te vergeten, dat men daar, en vooral in Boeda pest, waar meer dan 30 zwembaden zijn, het zwemmen algemeen en dagelijks beoefent en hoe meer zwemmers, hoe meer polospelers". „Beschikt men hier over een kern, waaruit spelers voor vertegenwoordigende wedstrijden kunnen worden gekozen?" „Die kern is wel zeer klein; Frans Kuiper doet met het beschikbaare materiaal, wat hij kan, doch feitelijk is alleen het Y sinds en kele jaren van internationale klasse. Bij de overige vereenigingen gaat het spelpeil slechts langzaam vooruit, al bleek op den onlangs gehouden Polodag, dat de clubs in de „provin cie" (Breda, Den Bosch, Heerlen) hun grooten achterstand in spelkwaliteit merkbaar begin nen in te loopen als gevolg van de stichting van overdekte zwembaden, waardoor winter- training mogelijk is geworden". „Waaraan schrijft u het succes van D.W.R. toe?" „Aan de geregelde training en aan den ernstigen wil om het spel tot in de perfectie op te voeren. Zonder dezen wil, die bij vele vereenigingen nog ontbreekt, kan men niets bereiken. Overigens biedt de Zondag a.s. in het zwembad aan de Kleverlaan te houden halve competitie om den „In Memoriam van Leersum-prijs" een goede gelegenheid om het spelpeil van de eerste en tweede klassers uit dit rayon te observeeren" Deze wedstrijden zullen tevens selectie wedstrijden zijn voor de West-Duitschland Nederland-wedstrijd te Duisburg en de Neder landBelgië ontmoeting te Rotterdam. Voor Haarlem beteekent dit een belangrijk sportief gebeuren. Pogingen zijn in het werk gesteld deze wedstrijden gedurende de komen de sportweek te doen plaats vinden, doch dit was niet mogelijk. De Nederlandsche Kano Bond had reeds bij den aanvang van dit jaar de data van de diverse wedstrijden vastgesteld en de organisatie-werkzaamheden waren reeds begonnen. Het voorloopig programma vermeldt een zeer sterke bezetting in de verschillende klassen. De sterkste Nederlandsche Kanovaarders waaronder Vrolijk, van Mastricht, Kraaijer, Tates, P. en C. Wijdekop, van der Kroft. Bosse en Kuperus, zullen in diverse klassen starten. In het afgeloopen jaar werd bij verrassing de N. K. B. wisselbeker gewonnen door van Mastricht, welke in 1937 voor het eerst met de Kampioenswedstrijden uitkwam. De op 5 Juni gehouden langebaan-wedstrij- den op de Zaan hebben de kracht van het kop pel Bosse-Kuperus in de K 11 en P. en C. Wij dekop in de R II S getoond terwijl ook Vro lijk zich in topvorm liet zien. WANDELSPORT. II. W. S. V. „DE VIERDAAGSCHE" HAARLEM De 60 K.M. nachtmarsch georganiseerd door bovengenoemde vereeniging op 2526 Juni belooft evenals het vorige jaar weder om een groot succes te worden. Ruim 175 deelnemers schreven reeds in waaronder 12 dames, Met volledige groepen komen uit: „De Dwaalster" uit den Haag; Ned. Handel Maatschappij; W. S. V. „Beatrix", W. S. V. „De Driehoek" allen uit Amsterdam; Trans port Col. Roode Kruis Haarlem; K. W. C. uit Beverwijk; de Kaaskoppen uit Alkmaar; Dutch Boys uit Amsterdam. De start heeft plaats bij gebouw „Olympia" op Zaterdag te 11.30 uur n.m. De inschrijving staat nog open bij den heer L. Braakman, Leidsche Vaart 26, Haarlem en tot een half uur voor de start in gebouw „Olympia". POSTDUIVEN. DE SNELVLIEGER. Uitslag van de wedvlucht gehouden van Momignies. Afstand 266 K.M. Aankomst eerste duif 9.26.38. Laatste prijs- winner te 9.54. P. Dik 1 3 21 35; A. Sweerts 2 8 12 22 24 31 32; P. J. v. Daalen 4 10 15 23 26 29 37: L. Gimbrière 5 7 11 13 17 30; H. Roosdorp 6 14 25; J. J. Petri 9 16 18 18 20 36; J. J. Douglas 27 28 33 38. Aan de wedvlucht werd met 190 vogels deelgenomen. Het kampioenschap der Oostvluchten werd behaald door L. Gimbrère met 38 punten, 2e P. J. v. Daalen met 30 punten, 3e H. Roos dorp met 24 punten. Kampioenvogel werd ..Holl. 34. 5029" met 44 punten eigenaar L. Gimbrère. Het 3 aangewezen kampioenschap werd behaald door L. Gimbrère met 8 punten, 2e P. Dik met 6 punten, 3 H. Roosdorp met 4 punten. LAWNTENNIS. Geen bijzondere verrassingen te Wimbledon. Mej. Rollin Couquerque cn Mej. Wheeler uitgeschakeld. Het was gisteren bij de voortzetting van de all England tenniskampioenschappen op Wim bledon weer drukkend heet. Er werd in het dames- en heerenenkelspel en in het dames- en gemengd, dubbelspel gespeeld. Onze lancfgenoote, mej. Rollin Couquerque en de Amerikaansche speelster mej. Wheeler troffen het niet, dat zij reeds in de eerste ronde van het damesdubbelspel tegen het kampioenspaar van het vorig jaar, mevr. Ma- thieu en mej. Yorke moesten spelen. Het werd een gedecideerde overwinning voor de Fransch -Engelsche titelverdedigsters, maar toch hield het Nederlandsch-Amerikaansche dubbel dap per stand en maakte het zijn tegenstandsters niet gemakkelijk. Budge had een flinke verkoudheid opgeloo- pen, maar ondanks dit won hij toch van den Ierschen Davisbekerspeler Rogers in drie sets. Alleen in de tweede set was er sprake van strijd, in de beide andere was Budge heer en meester. Een prachtige partij speelde hij in het gemengd dubbelspel met mej. Marble. De kampioenen van het vorige jaar stonden mevr. King en Mc. Phail geen set af. Min of meer verrassend werden mej. Jedrzejowska en Mako verslagen door het Engelsche dubbel, mej. Saunders en Shayes. In het heerenenkel spel won Henkei zonder veel moeite van Bous- sus, maar de Franschman was er dan ook hopeloos uit. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel Olliff (Engeland) sl. Goepfert (Duitschland) 6—2, 2—6, 64. 6—3. Budge (V.S.) sl. Rogers (Ierland) 6—0, 7—5, 6—1. Kukuljevic (Zuid-Slavie) sl. Nelson (V. S.) 6—1, 6—1, 6—4. Henkei (Duitschland) sl. Boussus (Frank rijk) 6—2, 6—3, 6—2. Kho Sin Kie (China) sl. Collins (Engeland) 810, 6—2. 8—6. 6—2. Cejnar (Tsjecho Slowakije) sl. Ghaus Mo hammed (Br. Indië) 62, 64 119. Menzel (Tsjecho Slowakije) sl. Choy (China) 7—5, 3—6. 4—6, 6—2, 8—6. Mc. Fhail (Schotland) sl. Avory (Engeland) 6—2, 6—3, 6—1. Mako (V. S.) sl. Henderson Brooks (Enge land) 6—2, 6—3, 5—7, 6—2 Hecht (Tsjecho Slowakije) sl. Sharpe (En geland) 6—3, 6—4, 5—7, 7—1. Damesenkelspel Mevr. Sperling (Denemarken) sl. mej. Wheeler (V. S.) 6—0, 6—0. Helen Jacobs (V. S.) sl. mej. Ingram (Enge land) 9—7, 6—3. Mevr. Mathieu (Frankrijk) sl. mej. Curtiss (Engeland) 60, 63. Mej. Scriven (Engeland) sl. mej. Scott En-) geland) 63, 64. Damesdubbelspel Mevr. Mathieu en mej. Yorke (Frankrijk- Engeland) sl. mej. Rollin Couquerque en mej. Wheeler (Nederland-V.S.) 63, 63. Mevr. Fabyan en mej. Marble (V.S.) sl. mej. Jedrzejowska en mej. Thomas (Engeland) 7—5, 6—3. Gemengd dubbelspel: Helen Wills en Borotra (V.S.-Frankrijk) sl. mej. Howard en Menzel (Engeland-Tsjecho Slowakije) 63, 64. Mej Saunders en Shayes (Engeland) sl. mej Jedrzejowska en Mako (Polen—V. S) 6—3, 6—2. Mej. Marble en Budge (V. S.) sl. mevr. King en Mc. Phail (Engeland-Schotland) 6—0, 6—0.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 14