DE OLYMPISCHE DAG WEER UITSTEKEND GESLAAGD. Haarlem promoveert naar de hoofdklasse )TlJi?lè ËfcbAft HONKBAL LAWNTENNIS Jfwuute. MAAND ft "G 27 JUNI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Goede sport doch geen bijzondere prestaties. Het Nederlandsch elftal te sterk voor Ned.-Indië. E Olympische dag is ook dit jaar uitnemend geslaagd. Van half twee tot zes uur werd in het stadion te Am sterdam, waar meer dan 55.000 toe schouwers aanwezig waren, een pro gramma afgewerkt, dat boeide door variatie en goede sport. Organisa torisch ontbrak er, hoe kan het an ders onder leiding van Karei Lotsy, weinig- of niets aan. Ben bijzondere noot werd aan dezen dag verleend door de aanwe zigheid van Prins Bernhard. Z.K.H. kwam kort voor den aanvang van den voetbalwedstrijd NederlandNeder landsch Indië en bleef verder tot het slot. waarbij de prins, een paarden liefhebber bij uitstek, vooral het springconcours van de Nederlandsche en Indische ruiters, met groote in teresse volgde. Voor den aanvang van de tweede helft van den voetbalwedstrijd had de prins zich op het beton van de wielerbaan voor de eere-tribune, de spelers van beide ploegen laten voor stellen. Z.K.H. onderhield zich ver volgens enkele oogenblikken met de beide aanvoerders van de elftallen, in een prettig ongedwongen samen zijn. Het programma opende ditmaal met een massademonstratie van ongeveer 1600 turnsters van K.N.G.V., vereenigingen uit Noord-Holland. Het was een nummer, dat bijzonder insloeg getuige het applaus na afloop. Nederland—Ned.-Indië (9—2) De hoofdschotel van de Olympische Dag werd gevormd door de voetbalwedstrijd Ne derland—Nederlandsch-Indië die door Neder land met 92 werd gewonnen. Het krachtsverschil was zoo groot, dat vrij wel onmiddellijk na den aanvang vaststond, dat het Nederlandsche elftal zelf kon vast stellen, met hoeveel doelpunten verschil het wilde winnen. Het is duidelijk, dat ten aanzien van het Nederlandsch elftal uit dezen wedstrijd geen vergelijkingen gemaakt kunnen worden. De ploeg ondervond te weinig tegenstand, be hoefde zich niet al te erg in te spannen en in een ontmoeting als deze is iedere speler zijn plaats waard. Toch kan van enkele debutanten gezegd worden, dat zij een gun stige entree hebben gemaakt. Dat geldt voor Drager en Dumortier. De Nederlandsche ploeg nam het reeds van den aanvang af vrij kalm op en Hongdjien had daarvan gebruik kunnen maken, toen hij vrij voor doel kwam te staan; hij schoot ech ter naast. Het publiek dat den Indiërs den steun van zijn sympathie gaf, hief na tien minuten een luid gejuich aan. toen de bal in het Nederlandsche doel zeilde, maar een der Indiërs had Van Male den bal op onge oorloofde wijze uit de handen getrapt en het doelpunt was dus niet geldig. Na dertien minuten kwam het eerste deel van den doelpuntenregeneerst scoorde Van Spaer.donck, na keurig samenspel tusschen Drager en Dumortier, daarna schoot Linssen den bal in het net en vier minuten na het eerste doelpunt kopte Dumortier in, toen de Indische verdediging zich verkeerd opstelde. Zoo was het in korten tijd 30 geworden en toen wist men ook al dat het krachtsver schil te groot was. Dumortier was de man, die het grootste aantal doelpunten op zijn naam zou bren gen. Tweemaal nog voor de rust kopte hij uit een hoekschop den bal in het Indische doel, zoodat Nederland na 25 minuten een 5o voorsprong had. Een tijdlang paste de Indische verdediging toen met eenig succes den buitenspelval toe. de ploeg beging echter weer een fout door te hoog te spelen. Niette min smaakten de gasten het genoegen in deze periode twee doelpunten te maken, die door het publiek luide werden toegejuicht. Na de hervatting vertoonde het spel het zelfde beeld van een gemakkelijke Nederland sche meerderheid, zoodat de ontmoeting wel eens wat saai dreigde te worden. Na vier minuten was de stand op 72 gebracht: het zesde punt scoorde Drager bij een doelwor- steling. Het zevende werd door de Vroet uit een voorzet van Drager gemaakt. Na 26 minuten gaf Drager van de lijn af een voorzet, die tot een schot werd; over de handen van Mo Heng verdween de bal in het doel. Wat later bracht Dumortier den stand op 9—2. Daarbij bleef het, hoewel Pattiwael nog een uitstekende kans kreeg. De opstelling van beide elftallen was als volgt: NEDERLAND: Doel: Van Male (Feijenoord). Achter: Weber (A.G.O.V.V.), Caldenhoven (D.W.S.) Midden: Paauwe (Feijenoord), Anderiessen (Ajax), Van Heel (Feijenoord). Voor: Drager (D.W.S.). van Spaendonck (Neptunus). Dumortier (D.O.S.), De Vroet. (Feijenoord), Linssen (Feijenoord. NED.-<INDlc: Doel: Bing Mo Heng, Achter: Sumuels en Hukom. Midden: Anwar, Meeng en Nawir. Voor: Taihuttu, Pattiwael, Zomers, Soedarmadji en The Hong Djien. Osendarp slaat Strandberg. Van de athletiekwedstrijden was het tref- ten tusschen Osendarp en den Zweed Strandberg op de 100 meter natuurlijk het belangrijkste. Beiden hadden zich uit de series gemakkelijk voor den eindstrijd ge plaatst. In de finale bleek, dat Osendarp op het oogenblik beter in vorm is dan de Zweed. Reeds na vijftig meter had de Trekvogelman een dergelijken voorsprong dat hij van de zege zeker was. Met duidelijk verschil ging Osendarp als eerste door de finish. Voor hem werd 10.5 sec. genoteerd, waarbij men rekening moet houden met het feit, dat de loopers den vrij sterken wind achter had den. Voor Strandberg werd een tijd van 10.6 op gegeven. O.i. is Strandberg op het oogenblik nog niet in grooten vorm. Eerst op de laat ste 25 meter liep hij vol uit, daarvoor deed zijn loopen wat krampachtig en stroef aan. Op de 800 meter liep Bouman van meet, terwijl zijn concurrenten allen een voor gift hadden, varieerend van 10 tot 50 meter. Bouman en de Haarlemmer Herfst gingen precies gelijk door de finish. Voor beiden werd 1 min. 54,4 sec. genoteerd, doch de Haarlemmer had 30 meter voorgift gekregen. Bouman had het Nederlandsch record dat op zijn eigen naam staat, dus geëvenaard. Hetzelfde geschiedde op de 1500 Meter. Petit ko nwegens een blessure niet uitkomen, zoodat de Ruyter het alleen tegen de andere loopers moest opnemen. Zijn tegenstanders hadden een voorgift van 40 tot 90 Meter. De Ruyter slaagde er in al zijn tegenstanders te passeeren, met uitzondering van Kalkman, die 40 meter voor sprong had gekregen. Hem kon de Quickman niet meer inhalen. Kalkman noteerde 3 min. 57 sec. tegen de Ruyter 4 min. 0.4 sec, waar mede de laatste zijn record dus evenaarde. Bij de dames won Fanny Koen gemakkelijk de 100 Meter, terwijl de eeuwige rivalen in het hordenummer, de dames ter Braake en Doorgeest elkaar ook nu niets toegaven en gelijk door de finish gingen. De uitslagen luiden: 100 Meter hardloopen. 1. Osendarp 10.5 sec. 2. Strandberg 10.6 sec. 3. van Beveren 10.7 sec. 4. H. Baumgarten, 5. K Baumgarten 6. van Geenhuizen (Haarlem) 100 meter hardloopen dames: i finale: 1. F. Koen 12.2 sec. 2. K. ter Braake 12.5 sec. 3. A. de Vries 12.6 sec. 800 meter hardloopen met voorgift: 1. M. Herfst (Haarlem) 30 meter 1 min. 54.4 sec., 2. S. Bouman (A.A.C.) 1 min. 54.4 sec. scratch. 1500 Meter hardloopen met voorgift. 1. H. Kalkman 40 meter (Trekvogels) 3 min. 57 sec. 2. F. A. de Ruyter (Quick) 4 min. 0.4 sec. 4 x 100 Meter estafette dames. 1. A. D. A. 50.5 sec. 2. Gem. ploeg 52.2 sec., 3. Haarlemsche Comb. 52.2 sec. 4 x 100 meter estafette heeren: 1. Trekvogels Den Haag 42.8 sec., 2. A. V. 1923 (met Strandberg) 43 sec., 3. A. A. C. 43.1 sec. 80 Meter hordenloop dames finale. 1. en 2. A. Doorgeest en K. ter Braake (beiden AJDA.) beiden 12.2 sec. Loatti wint het wielrijden. De wielerwedstrijden waren, evenals de athletieknummers, voor de eerste maal inter nationaal. Twee buitenlandsche renners had den een uitnoodiging ontvangen n.l. Loatti (Italië) en Horn (Engeland). De laatste werd reeds in zijn serie uitge schakeld door Ooms en den Zwollenaar Derksen. Loatti bracht het verder, al werd het hem niet gemakkelijk gemaakt. Win naars van de serie waren Smits, Ooms, van der Vijver en Loatti. Zij waren allen a quatre verreden, waarbij de twee eerst aankomen den in de halve beslissingen werden ge plaatst. Ook de demifinales werden a quatre gereden In de eerste halve beslissing werd de wereld kampioen van der Vijver door Ooms gesla gen. In de tweede halve beslissing werd het een felle strijd tusschen Loatti en Kropman met Smits als gevaarlijken derden man. Eerst op het laatste rechte eind werd hier de strijd beslist, toen Loatti met enkele felle rukken zijn flets als eerste over de streep liet gaan, Kropman met gering verschil kloppend. In den eindstrijd ging Ooms van kop. Eerst bij het uitkomen van den bocht kreeg Loatti ziji tegenstander te pakken. Meter voor meter werd betwist en met banddikte werd Ooms geslagen. De uitslagen waren: Eerste halve beslissing: 1. Ooms, 2. van der Vijver, 3. Leene, 4. Collard. Tweede halve beslissing. 1. Loatti 121/5 sec., 2. Kropman, 3. Smits, 4. Derksen. Om de derde en vierde plaas. 1. van der Vijver 12 2/5 sec. 2. Kropman en kele lengten. Finale: 1. Loatti 124/5 sec. 2. Ooms banddikte. Het springconcours voor luitenant De Bruine. De Olympische dag werd traditioneel beslo ten met het springconcours, waaraan ruiters en paarden deelnamen, die reeds meermalen Nederland hebben vertegenwoordigd op in ternationale wedstrijden Op het veld waren veertien hindernissen opgesteld met een maximale hoogte van 1.40 meter. De lengte van het garcours bedroeg 560 meter. Bij een foutloos parcours besliste de tijd. Luitenant Greter maakte een tijd van 1 min. 16.1 sec. Steeds sneller gingen de vol gende deelnemers over het parcours. Rit meester Heuff noteerde 1 min. 10.3 sec. Rit meester van der Voort van Zyp 1 min. 5.3 sec. en luitenant de Bruine met Ernica 1 min. 4.1 sec. Deze tijd bleek de snelste te zijn. Helaas werd de dag besloten met een incident, waar van de gevolgen gelukkig meevielen De heer E. Kahn ging met .JSspoir" als laatste over de hindernissen. Bij de tweede hindernis zette het paard verkeerd af. met het gevolg, dat de ruiter een tuimeling maakte en ook „Espoir" ten val kwam. De heer Kahn moest per brancard worden weggedragen, terwijl het paard kreupel uit het stadion werd ge leid. Naar wij later vernamen is de toestand van den heer Kahn zeer bevredigend. Vermoede lijk heeft hij een zeer lichte hersenschudding bij den val opgeloopen. Het resultaat van het springconcours luidt: 1. Luit. de Bruine met „Ernica" 0 fouten 1 min. 4.1 sec. 2. Ritmeester van der Voort van Zijp met „Hannes" 0 fouten 1 min. 5.3 sec. 3. Ritmeester Heuff met „Kestrelle" 1 mir 10.3 sec. 4. Luitenant Greter met „Trixie" 1 min 16.1 sec, R. C. H.—Haarlem (4-23) Zooals altijd tegen Haarlemsche ploegen was de Racing ook dezen keer weer niet op haar best. Vandaar dat het verschil in den uitslag nog grooter is geworden dan den vori- gen keer. Haarlem gaat eerst aan slag, maar het be gin is niet best, Hunik wordt bij zijn eersten tik al in het verre veld gevangen en Kloos gaat uit op drie slag. Doordat Meycr mis grijpt na den tik van Vrugt, kan Wulfhorst het eerste punt maken, maar daarbij blijft het in deze beurt. In de volgende beurten, met uitzondering dan van de vierde, gaat het echter heel wat vlotter. Vooral Hunik is bij zonder vaardig met het slaghout. In de zeven keeren dat hij aan slag kwam heeft deze spe ler ook zeven keer raak geslagen. Het sdcces was niet altijd even groot, maar 't is toch een prestatie, die niet vaak voorkomt. Zooals we reeds zeiden: in de eerste beurt werd Hunik in het verre veld door Kaestner gevangen. In de derde beurt sloeg hij teveel in de richting van Van Eek, die toen voor R. C. H. op de werpplaat stond, en ging uit op het eerste honk. Deze keeren brachten zijn negental dus geen punten op. In de tweede beurt echter haalde hij met een éénhonkslag twee spelers thuis, in de vijfde beurt, op het werpen van Van Thiel drie, en in de negende beurt met een tweehonkslag nog eens twee. Ook andere spelers lieten zich niet onbe tuigd. Wulfhorst b.v. produceerde driehonk- slagen, waarbij hij bovendien nog driemaal van vier wijd profiteerde. In totaal werden het dertien honkslagen. Als we daarbij optel len de elf keeren vier wijd, die de beide R. C. H.-werpers wierpen en de tien fouten, die in het veldwerk gemaakt werden dan weet ieder een dat Haarlem het niet zoo moeilijk heeft gehad als verwacht werd. Wat die fouten betreft, vooral Meyer had een slechten dag. Van de tien fouten komen er vier voor zijn rekening. Al in de eerste in ning greep hij mis naar den door Vrugt ge slagen bal en later heeft hij de door G. Hinze, Veenhof en Beets geboden vangkansen onge bruikt gelaten. Van andere spelers waren de aangooien slecht, waardoor de Haarlem-loo- pers nogal eens gemakkelijk een honk verder kwamen. Haarlem daarentegen was vrijwel onge naakbaar. De Mon wierp twintig maal drie slag, en Veenhof, die hem een halve innings verving, deed er nog één keer bij. Wel gaf De Mon ook nog dertien keer een vrijen loop we gens vier wijd, maar dank zij het goede veld werk heeft dat de Racing niet veel voordeel gebracht. In totaal kwam in het veldwerk slechts één fout voor. Toen wierp Wulfhorst naast het eerste honk, zoodat Langereis den bal niet hebben kon. Had R. C. H. kans gezien wat meer te slaan, de uitslag zou stellig wat minder verschil in cijfers vertoond hebben. Daar de keeren vier wijd vooral in de tweede helft van den wed strijd voorkwamen, stonden toen vaak drie honken bezet. Een flinke tik was geld waard geweest, maar die tik kwam niet. Slechts vijf keer wist een speler den bal te raken en nooit was de tik meer dan één honk waard. Zelfs is de bal niet één keer verder dan het binnen veld geweest. Het gevolg was dat er meerma len gewisseld moest worden terwijl R. C. H. nog loopers op de honken had. Driemaal zelfs met alle honken bezet! Van de vier door R. C. H. behaalde punten kwam er één automatisch binnen. Het eerste punt werd door Metten gescoord, dank zij eerst zijn honkslag en daarna dien van Kors. Ook de tikken van Van Eek en Meyer brach ten een speler thuis. Alles bijeen liep het R. C. H. bij het scoren wel een beetje tegen. De cijfers der innings zijn: Haarlem: 1 4 21 4 2 3 3 3 totaal 23 R. C. H.: 0 0 06 11110 totaal 4 E. D. O.-H. II. C. (38-11) De eindcijfers wijzen er al wel eenigszins op dat er bij H. H. C. iets niet in orde was. En het negental heeft dan ook danig geram meld. Om te beginnen ontbrak bij H. H. C. J. Baas, daar deze speler wegens zijn houding in den wedstrijd H. H. C.—Ajax, verleden week, voor- loopig geschorst is. Nu nam Oosterveld zijn plaats in, maar deze 'heeft dit keer weinig goeds verricht. Later heeft ook nog Alders een poosje gevangen, maar ook dit bleek geen re medie te zijn. Dan zijn verder vier verschillende werpers opgetreden. Eerst was het een poosje Pijn akker, toen eenigen tijd Van Dijk. Daarna Pijnakker-Van Dijk, en Van Dijk-Pijnakker. Uit de innings van zeven en dertien punten blijkt echter duidelijk hun machteloosheid. Daarom ging in het laatst van de vijfde in nings Alders werpen. De laatste drie innings stond Panman weer op de werpplaat. Begrijpelijkerwijze liet E.D.O. zich niet on betuigd. In het begin ging het nog wat voor zichtig. Toch- brachten kleine slagjes van KI. Zandstra en Kr. Zandstra in de eerste innings al elk twee spelers thuis. Later werd het hout er geducht op gelegd. Toen bleek duidelijk dat ook het veldwerk van H. H. C. niet safe was, al moet worden toegegeven dat E.D.O. wel een beetje gelukkig was met het plaatsen van den bal. Dat zwakke veldwerk bleek heel duide lijk in de negende beurt. Na honkslagen van Augustinus, kelder en KI. Zandstra gaf Van der Putten Pijnakker op het eerste honk een vangkans. Die werd echter gemist! En dat was Pijnakker eerder ook al eens overkomen. Vlak er na kreeg Noordhof in het verre veld niet te moeilijke vangkansen van Schijvenaar en Kr. Zandstra. Hij miste ze beide! Negen tien honkslagen van E.D.O. zegt ook een hee- leboel te meer waar KI. Zandstra er twee. Van der Schalie en Van der Putten er elk één van drie honken leverden. Daarbij zijn niet gerekend de keeren dat de tik wel goed was, maar de vangkans benut of niet benut werd. De elf nog behaalde runs heeft H. H. C. niet eens allemaal aan eigen werk te danken, al werden in totaal ook elf honkslagen geleverd. Ook in het veldwerk van E. D. O. kwamen n.l. fouten voor, al was het aantal veel kleiner dan bij H. H. C. Kr. Zandstra heeft b.v. door twee fouten even zooveel punten aan de te genpartij geleverd. Ook Van der Putten greep een keer mis en Kelder miste in het verre veld een vangkans. Erg was dit alles echter niet, want de voor sprong was al spoedig zoo groot, dat het er niet zoo heel erg meer op aan kwam hoe er gespeeld werd. De cijfers der innings zijn: H. H. C.: 03 0 1 00043totaal 11 E. D. O.: 5 0 3 7 13 3 1 6 x totaal 38 V. V. G. A. 1—Blauw Wit 1 (7-9) Het heeft weinig gescheeld of in deze ont moeting tusschen nummers laatst en een van de ranglijst had Blauw Wit haar leidende po sitie verspeeld. Vooral doordat de Blauw Wit werpers Wilders en Ten Siethoff niet al te best in vorm waren, stond V. V. G. A. al spoe dig met 40 en later met 6—1 voor. De ambtenaren hebben echter deze weelde niet kunnen dragen. Meenhorst werd nogal geslagen en in die gevallen liepen de G. A. velders elkaar nogal eens in den weg. Zoo groot was hun ijver, dat het een ondeugd werd. De cijfers der innings zijn: V. V. G. A.: 420000 1 0 0 totaal 7 BlauwWit: 0 1 3 0 0 1 2 1 1 totaal 9 Daarmee heeft Blauw Wit dus de eerste plaats behouden. UITSLAGEN TWEEDE EN DERDE KLASSE. Haarlem II: 3 4 4 9 3 2x totaal 25 Quick I: 0 0 2 3 919totaal 24 Blauw Wit II: Zeeburgia I: F. C. I: H. C. II: Schoten I: Catchers I: E. D. O. II: R. C. H. II: E. D. O. III T. H. B. I: Schoten III: E. D. O. V: 1 002 1 20 0 1 totaal 7 0 2 3 0 1 1 10 7 totaal 15 7 0 3 13 3 2 1 totaal 29 0 03 3 5 10totaal 12 30231363X totaal 21 00 0 020 00 3 totaal 5 9 0 1 7 2 3 13 totaal 35 0 203 0 1 1 totaal 7 4 15 5 16 x totaal 40 2 20 01 totaal 5 3 111 5 8 totaal 28 0 2 4 0 5 totaal 11 Z. R. C. won met 23—12 van V.V.G.A. II, Kinheim en RCH IV speelden gelijk, 17—17, HHC III won met 37—14 van Schoten II, ter wijl EHS met 23—18 de meerdere bleef van THB II. EDO IV—RCH III werd uitgesteld. Ranglijstjes. Klasse I: gesp. gew. gel. verl. pnt. BI. Wit 6 4 1 1 9 Haarlem 7 4 1 2 9 Ajax 6 3 1 2 7 E.D.O. 6 3 0 3 6 R.C.H. 7 2 1 4 5 H.H.C. 6 2 0 4 4 V.V.C.A. 6 2 0 4 4 Klasse IIA: 6 A.F.C 6 0 0 12 E.D.O. II 6 5 0 1 10 H.H.C. II 6 4 0 2 8 R.C.H. II 6 3 0 3 6 Zeeburgia 6 2 0 4 4 BI. Wit II 6 0 1 5 1 D.E.C 6 0 1 5 1 Klasse n B: Schoten I 7 5 0 2 10 Ajax II 7 4 1 2 9 Quick I 7 4 1 2 9 Haarlem II 7 4 0 3 8 V.V.G.A. II 6 3 0 3 6 Catchers 7 3 0 4 6 Z.R.C. 7 2 0 5 4 D.W.S. 6 1 0 5 2 Klasse III A: H.H.C. III 5 4 1 0 9 E.D.O. III 5 3 1 1 7 E.D.O. rv 4 2 0 2 4 Schoten II 5 2 0 3 4 T.H.B. I 6 2 0 4 4 R.C.H. III 5 1 0 4 2 Klasse III B: T.H.B. n 4 3 0 1 6 Kinheim 7 4 2 1 10 R.C.H. IV 5 2 2 1 6 E.H.S. 6 3 0 3 6 E.D.O. V 6 1 3 2 5 Haarlem ni 6 1 1 4 3 Schoten III 4 1 0 3 2 Door een overwinning op Rhijnauwen Haarlem I heeft op keurige wijze den promo tiewedstrijd van de eerste klasse naar de hoofdklasse gewonnen, door met 73 van Rhynauwen te winnen. De grondslag voor de overwinning werd in de morgenuren gelegd. Wat Haarlem nog in geen enkelen competitie wedstrijd gelukt was, geschiedde nu: alle 5 enkelspelen werden gewonnen, zoodat Haar lem met de lunch een 50 voorsprong had. Rhodius had op keurige wijze van Jhr. R. de Brauw gewonnen. Na een zwak begin, waar bij de Brauw in de eerste set tot 50 uitliep, herstelde Rhodius zich en won de eerste set nog met 97. De tweede set werd vrij snel door Rhodius beslist met 63. Het tweede enkelspel werd door v. d. Stadt gemakkelijk met 62, 64 van Verloop ge wonnen. Het derde enkelspel bracht meer zorgen, maar na het verlies van de eerste set, won Jhr. B. W. F. van Riemsdijk de tweede en daarna de final-set van Zevenbergen. Frl. van Riemsdijk had eveneens drie sets noodig voor haar overwinning tegen mej. Du bois, terwijl mej. v. Beeck Vollenhoven het ge noegen smaakte in 2 stes van mej. Jolles te winnen. Na de lunch kwamen eerst de beide heeren dubbelspelen op de baan en onderwijl ook nog het damesdubbelspel. Waren het de dames, die bij het. behalen van het afdeelingskampioen- schap de beslissing brachten, ook bij den prev- motiewedstrijd naar de hoofdklasse deden ook zij weer de balans definitief in Haarlem's voor deel doorslaan. Met 64, 6-^t was Haarlem's overwinning en promotie definitief! Een knappe prestatie van mej. Adams en frl. v. Riemsdijk. Intusschen leverdene de heeren een feilen strijd. Rhodius en Kern hielden in de eerste set volkomen het evenwicht met de Brauw en Bartelds. Steeds werden de service-games ge wonnen en pas met 11—13 kwam de beslis sing ten voordeele van de gasten. Toen de be slissing van het damesdubbelspel bekend werd, brak meteen de spanning in deze partij en snel wonnen de Brauw en Bartelds de tweede set met 62. Onstein en Dolleman hadden intusschen hun eerste set gewonnen; de tweede set ging kans loos met 6—0 verloren en ook de beslissende set werd verloren.Dit laatste was misschien niet noodig geweest bij wat meer beheersching in het spel van Dolleman. Onstein hield toen de rallies heel tactisch goed gaande, maar Dol leman ging wel eens te vroeg tot forceeren over. Tenslotte brachten mej. Adams en Rhodius het zevende winstpunt, door hun mixed met 61, 6—2 te winnen. De gedetailleerde uitslagen luiden: Promotie eerste klasse hoofdklasse Heerenenkelspel: E. R. v. Rhodius sl. Jhr. R de Brauw 9—7. 6—3. J. G. H. v. d. Stadt sl. M. C. Verloop 6—2, 6—4, Jhr. Mr. B. W. F. van Riemsdijk sl. Prof. Mr. C. Zevenbergen 2—6, 63, 62. Damesenkelspel: Frl. L. van Riemsdijk sl. mej. E. Th. H. Dubois 6—1, 3—6, 6—4; mei. A. Een knaap uit CavalJa zei: „SEBDAJtt" bevalt Ja!" En toen hij ce had Ging Ie op pad En bracht z'ln Holland»! (Adv. Ingez. MedJ van Beeck Vollenhoven sl. mej. I. Jolles 6—1, 7—5. Gemengd dubbelspel: mej. I. Adams en E. R. V. Rhodius sl. mej. I. Jolles en Jhr. R. de Brauw 61, 62, mej. A. v. Beeck Vollenho ven en G. H. Onstein verl. van mej. E. Th. H. Dubois en Ir. J. W. Bartelds 16, 63, 57. HeerndubbelspelE. R. V. Rhodius en J. W. C. Kern verl. van Jhr. R. de Brauw en Ir. J. W. Bartelds 1113, 26; G. H. Onstein' en J. Dol leman verl. van Prof. Mr. C. Zevenbergen en M. C. Verloop 6—3, 0—6, 4—6. DamesdubbeLspel: mej. I. Adams en frl. L. van Riemsdijk sl. mej. E. Th. H. Dubois en mej. I. Jolle§ 64, 64 Bij de promotie van de H. L. T. C. Nu de H.L.T.C. na het uitstekende seizoen het afdeelingskampioenschap van de eerste klasse bekroond ziet met een promotie naar de 'hoofdklasse, hebben wij de prestaties van de speelsters en spelers in deze succesvolle competitie eens nader onder de loupe geno men wat de behaalde cijfers betreft. Uit onderstaand staatje blijkt wel dat E. R. V. Rhodius de groote kracht in het eerste team van de H.L.T.C. beteekent. Zonder een enkele nederlaag in vijf achtereenvolgende wedstrijden, waarin hij telkens in drie num mers speelde, mag een bijzondere prestatie genoemd worden. Het succes van dit seizoen is dan ook in hoofdzaak zijn werk, omdat zijn spel, uithoudingsvermogen, doorzetting en sportiviteit zijn mede-clubleden in niet ge ringe mate stimuleerden. Maar al had Rhodius dan het grootste aan deel in het behalen van het kampioenschap, uit het staatje blijkt ook, dat G. H. Onstein, J. Dolleman. J. G. H. v. d. Stadt en mej. A. v. Beeck Vollenhoven het hunne hebben bijge dragen voor het behalen van het groote suc ces: het afdeelingskampioenschap. Zoo hebben eigenlijk alle leden onder de vriendschappelijke en sportieve leiding van den heer J. A. Sturm het begeerde succes be reikt. lOOGOO'fMMNNHr 2> E f2 2 55 S 2 S JOOA •(J3A 'M9° 'dsaS 'JJ9A 'M9S 'dS9S 'JJ9A "M93 'dS9g 22S SS - co m c Z <2 rj<eo"4<'-it-coo5Qcno5Ne^ o^coTfc-oico^inc-fTicn COWhHH ^go^^int-^cocomin inOt-OO'fMMNNrtH lOnOJQ'fC-I-NnONN ia - O r- 7- rt ,o >«5, In dit staatje zijn niet vei*werkt de uit slagen van den promotie-wedstrijd tegen Rhijnauwen. Rhodius die weer in drie nummers speelde, won er twee en verloor er één, het heeren dubbelspel. En daarmede ging dus zijn onge slagen record verloren! Tegelijk met Kern, die dus ook zijn eerste nederlaag te incassee- ren kreeg. Onstein speelde twee maal tegen Rhijnau wen en verloor tweemaal; hij zag dus zijn gemiddelde iets dalen, evenals Dolleman, die eenmaal speelde en verloor. Daarentegen ging v. d. Stadt iets vooruit, want hij speelde eenmaal en won. Mej. _Van Beeck Vollenhoven bleef gelijk met één gewonnen en één verloren partij tegen Rhijnauwen. Mej. Adams en Frl. van Riemsdijk oogstten een flink succes door het spelen en winnen van twee nummers; deze dames brachten immers de beslissing! Mej. Adaxns won nu van de negen in totaal ge speelde partijen zes, Frl. van Riemsdijk met een gelijk totaal vijf partijen. Ook Jhr. B. van Riemsdijk ging iets voor uit. want hij speelde eenmaal en won. En nu is Haarlem I in de hoofdklasse na een prachtig competitie-seizoen 1938. Laat ons hopen op een mooi competitie-seizoen 1939! Bilthoven—Haarlem n (7—1) Haarlem II heeft Zondasr den promotiewed strijd tegen Bilthoven met 71 verloren, zoo dat de Han- nimers in de Lweede klas blijven.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10