KYRIAZI 3-e nieuwe l WATERPOLO De „In Memoriam D. E. van Leersum wisselprijs" voor D. W. R. H. P. C. eindigt op de tweede plaats. ROEIEN. KAATSEN SCHERMEN ZEILEN. lange ronde F ERIK is uitstekend! SCHAKEN ATHLETIEK. COLF AUTOMOBILISME HAARLEMSCHE VOETBALBOND VOETBALNIEUWS BAANDAG 27 JUNI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD De Competitie. D. W. R. boekte j.l. Woensdag tegen Dolfijn haar derde overwinning in successie door met 31 te winnen. Een fraaie prestatie. Een nog beter resultaat werd Donderdag tegen de landskampioenen behaald ,want om met slechts 43 van het IJ in eigen huis te ver liezen, is zeker een uitstekend resultaat. D. W. R. is op het oogenblik één der sterkste ploegen uit den lande. Met H. P. C. wil het nog steeds niet vlotten. Thans werd thuis van het U verloren met 41. Uit de resteerende vijf wedstrijden zul len de Heemstedenaren echter nog voldoende punten weten te behalen, want zonder twij fel is de ploeg van Braam, eenmaal inge speeld zijnde, te sterk om een ondergeschikte rol te spelen. In de eerste klasse B maakte H. Z. en P. C. korte metten met haar stad- genoote Zian. De uitslag was 62. Ook dit jaar zal de ploeg van Ru den Hamer wel weer boven aan eindigen. In de tweede klasse zijn Haarlem en V.Z.V. favoriet. V.Z.V. klopte A!Z 1870 met niet min der dan 6—2, doch van Haarlem werd met 40 verloren. V.Z.V. blijft echter haar kans toehouden, want Haarlem speelde j.l. Vrijdag gelijk tegen Nereus (22). Van Hemsbergen c.s. zijn thans één punt voor. Van de return match in Stoop zal veel afhangen. H.V.G.B. staat helaas onderaan. Toch is de uitslag tegen A.Z. thuis, n.l. 5—6 wel hoopgevend vooral als men bedenkt, dat de goalgetter Bongertman Jr. afwezig was. Voor deze week staan de volgende wedstrij den voor de clubs uit deze omgeving een voor de eerste klasse heeren B op het program ma: Dinsdag 28 Juni 1938: HaarlemH. D. Z. (dames). Maas—H. Z. en P. C. Haarlem 2—D. J. K. 3. •H. V. G. B. 3—Nereus 3 Woensdag 29 Juni 1938: D. W. R.—H. P. C. (dames). H. P. C. 3-Nereus 2. Donderdag 30 Juni 1938. D. J. K. 3—H.V.G3. 2. Vrijdag 1 Juli 1938: Dolfijnhet IJ. U. Z. C.Maas. Dolfijn 2-het IJ 2. Nereus H.V.G.B. Nereus 2H.V.G3. 2 Zaterdag 2 Juli 1938: H.P.C.Nereus (dames). De Haarlem-dames ontvangen Dinsdag in Stoop de H.D.Z. uit Amsterdam. Deze dames lijken ons sterker dan de thuisclub, doch waar de voorhoede evenals die van Haarlem weinig productief is, kan er zeker een punt door Hermien Haase c.s. worden bemach tigd. Aan de Houtvaart spelen Woensdagavond de twee sterkste ploegen uit de tweede klasse, n.l. D.W.R. tegen H.P.C. Aan een voorspel ling zullen we ons niet wagen. Het staat wel vast, dat de winnende ploeg een fraaie kans op het kampioenschap heeft. Aan spanning zal het niet ontbreken. Het is wel merkwaardig dat de (meeste heerenploegen deze week niet te water gaan. Slechts H.V.G.B. speelt, ni. tegen Nereus. Wij hopen, dat de eerste overwinning door de Haarlemmers zal worden geboekt. Het wordt werkelijk tijd. Zondag vond .het eerste tournooi plaats om den „In Memoriam D. E. v. Leersum-wisselprijs" gehouden in de zweminrichting aan de Kleverlaan en het zal voor de organiseerende ver eeniging een groote voldoening zijn, dat zij voor 't eerst den prijs welke door de spelers en trainer van het eerste zevental is geschonken in haar bezit heeft gekregen. Begunstigd door mooi zwemweer kregen de toeschou wers vaak spannende wedstrijden te aanschouwen. 1 Begonnen werd met den wedstrijd: H. P. C.—D. W. R. (1—3) In dezen wedstrijd toonden de Waterratten weer den goeden vornf waarin zij den laatsten tijd zijn. Na-een aanvankelijk gelijk opgaanden strijd wist D.W.R. voor de rust door v. Viersen te doelpunten, zoodat de rust met een 10 voorsprong voor de Waterratten inging. Na goed samenspel met v. Koningsbrugge bracht Veenstra den stand op 2—0. Even later doel punt Kollerie (3—0); waarna Eldering voor H.P.C. tegen scoort. Inmiddels werd op het tweede veld gespeeld: HaarlemH. V. G. B. (51). Al spoedig neemt Haarlem door v. Goor de leiding en hoewel de H.V.G.B.'ers voorloopig goed tegenstand bieden, kunnen zij niet ver hinderen dat v. Hemsbergen den voorsprong vergroot (2'0). Wanneer P. Rol een straf- worp krijgt te nemen is de stand 2—1. Haarlem komt nu in de meerderheid en Zeeman, v. Walsum en v. Goor brengen den stand op 5—1- H. V. G. B.—V. Z. V. (2—6). Steeds waren de Velsenaren gevaarlijk in den aanval en Schoonen en Swier scoorden ieder eenmaal voor Bongertman nog voor de rust een tegenpunt kon maken. Na de hervat ting is het Visman die met twee fraaie scho ten den stand op 1—4 brengt, waarna Anthoni tegen scoort. Dan is de beurt weer aan V.Z.V. en Swier brengt den stand op 26. D. W. R.—Haarlem (4—0). Ook nu lieten de Waterratten weer een keurig spel zien; direct na het uitzwemmen doelpunt de Vries met een ver schot. De Haar lem-aanvallen stranden steeds op de achter hoede der Waterratten. Nog voor de rust brengt Kollerie den stand op 2—0. Na de her vatting is het weer de Vries, die na het uit zwemmen doelpunt. Na eenige snelle aanval len van Haarlem is het weer de beurt aan de Waterratten en het is Kollerie die den voorsprong vergroot (40) Hierna speelden de Waterratten hun derden wedstrijd tegen H.V.GB. D. W. R H. V. G. B. (5—0). De eerste aanvallen zijn voor de Water ratten en het is Behle die de score opent (1,0). De H.V.G.B.-aanvallers missen door zettingsvermogen zoodat hun aanvallen over het algemeen weinig gevaar opleveren. Voor de rust brengt Kollerie den stand op 20. Na de rust zijn de Waterratten steeds in den aan val en na goed samenspel met de achterhoede vergroot Behle den voorsprong (30). Steeds komen de Waterratten terug en met twee doelpunten brengt de Vries den stand op 5—0. Op veld 1" werd intusschen gespeeld: V. Z. v.—H. P. C. (4—5). Deze wedstrijd had vooral na de rust een spannend verloop. In het begin zijn de H.P.C.- ers steeds in den aanval. Eldering en Leloux brengen den stand op 0—2, waarna Swier tegen scoort (1—2). Doch nu is het woord weer aan H.P.C. en Leloux brengt den stand op 13. Nog voor de rust kan H.P.C. den voor sprong vergrooten (14). Na de rust valt V.Z.V. fanatiek aan en Swier brengt met 2 doelpunten den stand op 34. Nadat ten Hacken nummer 5 heeft gescoord gelukt het den Velsenaren toch nog den achterstand te verkleinen (45). Vervolgens werd gespeeld: H. P.'C.Haarlem (52). Ook nu weer is H.P.C. vooral voor de rust sterk in de meerderheid en Eldering weet kort achter elkaar tweemaal te doelpunten (2—0). Waarna H.P.C. nog voor de rust den stand op 3—0 brengt. Na de rust gaat het spel meer gelijk op en nadat v. Hemsbergen heeft tegen gescoord brengt Leloux den stand op 41. Het spel gaat vlug op en neer en het- gelukt beide partijen'nog eenmaal te doelpunten (5—2) D. W. R.—V. Z. V. (3—2). De Waterratten nemen al gauw het spel in handen, maar toch vlot het niet zoo goed als anders. Dit verhinderd Pieters echter niet om de Waterratten de leiding te geven (1—0). Nog voor de rust brengt de Vries den stand op 20. Het gelukt Veenstra na keurig samen spel met Pietei's den stand op 3—0 te brengen. Doch nu krijgen de Waterratten plotseling een inzinking en Swier kan met twee doelpunten den achterstand verkleinen (3—2)De Water ratten houden echter taai vol, zoodat er niet meer gedoelpunt wordt. Hierna worden de laatste twee wedstrijden gespeeld: H. P. C.—H. V. G. B. (5—0). Ook nu bleek het groote krachtsverschil weer tusschen de beide voorhoeden. Nadat Derx de score had geopend, bleven de H.P.C.- ers voortdurend aanvallen en tot de rust wis ten zij nog twee maal te doelpunten (3—0). Ook na de rust zijn de Heemstedenaren voort durend in den aanval en steeds wordt het H.V.G.B.-doel onder schot genomen; het ge lukt Eldering den stand op 5—0 te brengen. HaarlemV. Z. V. (11). Deze wedstrijd welke de eenige was die in een gelijk spel eindigde was zeer spannend. Hier kwam de vermoeidheid na drie gespeelde wedstrijden toch wel aan het licht. Na een gelijk opgaanden strijd, waarbij de belde doe len beurtelings onder schot worden genomen kan Haarlem nog voor de rust de score openen (1—0). Ook nu de rust wogen de partijen goed tegen elkaar op en even voor het einde kan Visman gelijk maken (11). Daar de tweede-klassers Haarlem. H.V.G.B. en Velsen ieder twee punten voorgift kregen is de eindstand als volgt: gesp.gew.gel.verl.pnt.. v.-t. D. W. R. H. P. C. V. Z. V. Haarlem H. V. G. B. 15—3 6 16—9 5 13—11 5 8—11 2 3—21 Na afloop reikte de D.W.R.-voorzitter, de heer Voogd met eenige toepasselijke woorden den fraaien prijs aan aanvoerder v. Konings brugge over. Successen van de Nederlandsche ploegen in Frankfort. Op den tweeden dag van de internationale jubileumwedstrijden te Frankfurt a/d Main, hebben de Nederlandsche ploegen enkele fraaie successen behaald. De belangrijkste uitslagen luiden: Achten landen wedstrijd1. Duitschland Ger- mania Frankfurt 6 min. 38.4 sec., 2. Frankrijk Entente Parisien 6 min. 43.5 sec. Studentenvieren met stuurman: 1. Njord (Leiden) 7 min. 54.6 sec.. 2. Universiteit Frank furt 8 min. 14,9 sec. Oude vier zonder stuurman: 1. Regensbur ger R.V. 7 min. 16,5 sec., 2. Laga (Delft) 7 min. 20.4 see., 3. Breslauer R.V. 7 min. 26 sec. Jonge acht: 1. Nereus Amsterdam. 6 min 38,6 sec., 2. Rhenus Bonn 6 min. 38,9 sec., 3. Wuerzburger R.C. 6 min. 43,3 sec. Haarlem wint de Wiersma- competitie A. Zondag werd onder groote belangstelling de Wiersma Comp. A gespeeld. Het partuur van „Frisia" wist op kranige wijze voor de tweede maal beslag te leggen op den wisselbeker. De scheidsrechter de heer M. de Vries, laat om 11 uur beginnen. Door de navolgende par turen werd aan de wedstrijden deelgenomen. No. 1. Den Haag: J. Andringa, W. v. d. Vegte. A. v. d. Meulen; No. 3 Zaanstreek: K. Roe- dema. J. de Jong. j. Meesker; No. 5. Utrecht: M. Sixma. S. Bijleveld. S. Boersma. No. 2. Haarlem: S. Bosma. R. Hibma, L. de Graaf; No. 4. Hilversum: M. Veenstra, T. Anema. G. Kuipers; No. 6. Amsterdam: S. Harkema, G. Methorst. R. Wijngaarden. De heer Boersma, voorzitter van de bui ten afdeeling, dankte de keurmeesters en den heer v. d. Woude voor zijn werk en reikte daarna de prijzen aan de winnaars uit: lste prijs (No. 2), Haarlem. S. Bosma. R. Hibma, L. de Graaf, met 5 gewonnen par tijen. 2de prijs (No. 4) Hilversum, M. Veenstra. T Anema. G. Kuipers, met 4 gewonnen p?- tijen. 3de werd Koog a.d. Zaan, Haarlem heeft du weer voor een jaar beslag gelegd op den Wiersma-beker Schermwedstrijden te Zandvoort. Belgische overwinningen. De jaariijksche internationale schermwed strijden in het Noorderbad te Zandvoort be gonnen Zaterdagmiddag om 2 uur. Er was een flinke buitenlandsche deelneming o.a. 8 Duitschers, 5 Belgen. 1 Franschman, 1 Deen en 3 Hollanders. Het weer werkte ditmaal niet mee en een stevige Noord-Westenwind maakte, dat de schermers zeer veel last hadden van wind en zand, dat overvloedig aanwezig was. De 18 deelnemers werden in 2 poules ,yer- deeld, waar een finale van 10 schermers uit geformeerd werd. Het gelukte slechts aan A. C. Montfoort zich in de finale te plaatsen als eenige Hollandsche deelnemer. Vooral het schermen van de Belgen was af en viel op door uitstekend beenwerk. Ook de Duitsche scher mers pasten zich hierbij uitstekend aan. De Belg J. Herremans kwam ongeslagen de finale door met 9 gewonnen partijen. No. 2 werd O. Laermans (België) met 8 gew. partijen en vervolgens no. 3 Fauré (Frankrijk) met 5 gew. partijen, no. 4 Losert (Duitschland) eveneens met 5 gew. partijen, no. 5 Hirschring (Duitsch land) met 4 gew. partijen, vervolgens kwamen Fascher (Duitschland), O. Körner (Duitsch land), A. C. Montfoort (Nederland), J. Hey- vaart en R. Heydrich (Duitschland). De wedstrijden waren eerst om 8 uur afge- loopen. 's Avonds had een gala soirée plaats in de keurig versierde zaal van het Noorderbad. waaraan door de buitenlandsche schermsters en schermers werd deelgenomen, en dat tot laat in den avond duurde. FRL. GR. OLSEN (DENEMARKEN) WINT DEN NOORDERBAD BEKER. Zondagmorgen vingen reeds om 10 uur de dameswedstrijden floret aan, welke begunstigd werden door mooi weer, hoewel de terrassen van het Noorder Bad nu vrijwel windvrij wa ren gemaakt. De buitenlandsche dames waren het grootste contingent, n.l. 4 Engelschen, 2 Deensche, 2 Duitsche en verder 5 Holland schen. Deze 13 dames werden in één poule on dergebracht, zoodat alle schermsters tegen elkaar uitkwamen, doch de geheele wedstrijd lang duurde en veel tijd in beslag nam. Reeds dadelijk viel het sterke schermen der Deensche dames op; zij vochten snel en zeker. Ook de beide Duitsche schermsters maakten een goed getrainden indruk. Bij de Holland sche waren mej. Dekkers en mevr. Hessink- Teerink het sterkst en vooral de laatste kwam er hoe langer hoe beter in. De Engelsche da mes schermden keurig en zeer sportief, doch de kracht schoot te kort. Frl. Ilsen verloor al leen van Frau Heyer Mieike (Duitschl.)terwijl zij Frl. Pedersen uit Denemarken versloeg. Mej. Th. Dekkers verloor van. Miss Anderson. Frl. Pederson en Frl. Olsen en was ontegen zeggelijk de sterkste Hollandsche vertegen woordigster Mevr. Hessink won met 40 van Miss An gus en met 41 van Miss Anderson, zelfs van de sterke Duitsche schermster wist ze met 42 te winnen. Het einde kwam met een gelijk aantal over winningen voor de de beide Deensche scherm sters, Frl. Olsen en Pederson n.l. ieder 11 ge wonnen partijen, zoodat eene barrage noodig bleek, welke gewonnen werd door Grete Olsen met 42, zoodat zij den Noox-derbad wissel beker voor een jaar in haar bezit kreeg. No. 2 Frl. Pederson; no. 3 Mej. Th. Dekkers (Holland), no. 4 Mevr. Hessink-Teerink (Hol land), no. 5 mej. M. v. d. Sluis (Holland); no. 6 Frau Heyer Mieike (Duitschland); no. 7 Frl. Steinbrück (Duitschland); no. 8 Miss Moore (Engeland), no. 9 mej. D. van Es (Holland); no. 10 Miss Anderson (Engeland)no. 11 Miss James (Engeland); no. 12 Miss Angus (Enge land) en no. 13 mej. Munnink, (Holland). ROTTERDAM WINT DEN EQUIPE WEDSTRIJD SABEL Voor dezen zeer belangrijken équipe wed strijd bestond groote belangstelling. Om 10 uur werd aangevangen met 5 équipes, n.l. één uit België, waai-in de sterke Hen-emans en Laermans in uitkwamen, de Berliner Fecht- club, precies dezelfde schei-mens, welke het vorige jaar ook op Zandvoort geschermd had- hadden, Fechtclub Hannover en de Amst. Schei-mclub met de heeren Driebergen, mr. Dullemond, Mosman, Steenbeek en Barsony. de Rotterdamsche Schermbond met de heeren van Wielingen, v. d. Berg, Montfoort en Van- derwoodt. Aan deze goede schermers mocht het gelukken de overwinning te behalen. Het is een équipe samengesteld uit jonge scherm- krachten, die bezield waren met de gedachte om te winnen. Zij hebben braaf stand gehou den tegenover de sterke buitenlandsche scher mers. De geheele wedstrijd was zeer spannend en eindigde pas om 7 uur, toen de laatste treffer een Hollandsche overwinning bleek te zijn. Er werd in 5 series geschermd en diverse wedstrijden eindigden met gelijke cijfers, zoodat onderling trefferverschil moest be slissen. Ie serie: A. S. C.—Rotterdam 6—10, Berlijn Hannover 88, 58 64 treffers. 2e serie: HannoverBelgië 79, Berlijn— A. S. C. 88, 64/65 treffers. 3e serie: Rotterdam—België 10—6, Hanno ver—A. S. C. 10—6. 4e serie: België—Berlijn 8—8, 59/67 treffers, Hannover-Rotterdam 79. 5e serie: België—AS. C. 10—6; Berlijn— Rotterdam 79. Zoodat de uitslag is als volgt: 1. Rotterdam, 4 équipe overwinningen, 2. Berlijn' 3 overwinningen. 3. België 2 overwin ningen; 4. Hannover 1 overwinning; 5. A. S. C. 0 overwinningen. Na afloop bracht de heer W. Brouwer allen hartelijk dank, ook de directie van het Noor der Bad, terwijl de Burgemeester van Zand voort, de heer H. van Alphen, de wisselbekers uitreikte en de prijzen uitdeelde. SABELWEDSTRIJD VAN DEN KON. OFFICIERSSCHERMBOND. Deze wedstrijd, welke in den Haag plaats had, werd een mooie overwinning voor den sterk schermenden J. Breemouer, die zich no. I wist te plaatsen in een toui-nooi. waaraan door de sterkste Nederlandsche sabelschermers werd deelgenomen. Einduitslag: 1. J. Breemouer. 2. W Drieber gen. 3. N. P. P. van Hnorn. 4. F. P. van Wierin- gen en no. 5. Mr. J. D. Schepers. ïac. Stap wint Sliarpie-klasse in de Kieler Woche. Zaterdag is de Kieler Wache geëindigd. Evenals het vorig jaar toonde onze landgenoot Jac. Stap. zich met zijn All Weather weer de sterkste zeiler in de sharpieklasse Met groo- ten puntenvoorsprong op den Duitscher Vehstedt werd hij eerste, een uitstekende prestatie van den Amsterdam schen zeiler. (Adv. Ingez. Med.) Het Witte Paard—St. Bavo. In hotel Suisse aan den Rijksstraatweg is een massakamp begonnen tusschen de R.K. Schaakver. „Het Witte Paard" en de R.K. Schaakver. „St. Bavo". Voor dezen massa kamp heeft ,,Het Witte Paard" een wissel beker beschikbaar gesteld. Op Vrijdag 1 Juli zal de beslissing vallen in het gebouw St. Bavo aan de Smedestraat. De laatste uit slagen waren als volgt: „Het Witte Paard" „St. Bavo" A. C. HablousF. Puts 0—1 C. P. Emans—L. Stevens 01 W. KosterC. Pottelier 10 C. HoebenTh. van Osch 01 G. M. EisingK. Koedooder 01 M. VermeerM. Goedemans 01 Th. de LoozeL. Schreurs 01 N. Mudde-L. v. d. VoortKleij 01 J. de LangeW. de Boer 01 P. HoogewerfC. Weber 10 H. Stol voortN. Balk 01 J. ReeuwijkJ. Meijer 10 N. J. W. HooglandH. Hooinga 01 G. WijfjesTh. Schroobé 01 H. J. Snoyink—F. Fictor 0—1 H. C. van SchieM. Schoonebeek 10 G. Haack—W. J. Noij 0—1 C. HoogewerfW. Bosland 10 G. Th. v. d. StoopJ. Hazert 01 G. PosfP. Castenmitten y2 J. v. d. Kamp—L. Hartog 10 Th. GrootjenH. J. Lindeman 01 H. J. HeesakkersJ. Strijbis 01 B. HoogkamerG. Mathot 10 H. van BerkelA. van Noppen 10 8^—16^ Competitie Keimemer Turnkring. Onder leiding van den heer P. J. Wagemans werd op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan de eerste wedstrijd vöor heeren ge houden van de athletiek-competitie van den Kennemer Turnkring. In de le klasse kwam aan het hoofd O.S.S.. een vereeniging. die de laatste jaren ook op athlet-isch gebied sterk naai- voren komt. In deze klasse schijnt elk jaar een andere ver eeniging kampioen te worden. De volgorde werd nu: 1. O.S.S. 8387 p., 2. B.G.V. 7943 p., 3. Concordia 7730 p., 4. Tuimlust B. 7233 p. De beste prestaties waren: 100 M. hardloopen 11.9 sec., hoogspringen 1.70 M., vèrspringen 5.98 M., kogelstooten 11.33 M., speerwerpen 42.21 M. De 2e klasse telde slechts 3 ploegen. Hier hadden zonder veel bezwaar enkele ploegen van de 3e klasse kunnen uitkomen. S.S.H. kwam met grooten voorsprong aan het hoofd en deze club zal dan ook zeker volgend jaar in staat zijn. voor de le klasse in te schrijven. De uitslag werd: 1. S.S.H. 6810 p., 2. O.S.S. 5534 p., 3. Concordia 4980 p De topprestaties luidden als volgt: 100 M. hardloopen 12.5 sec., hoogspringen 1.50 M„ vèrspringen 5.35 M.. kogelstooten 9.46 M., discuswerpen 23.91 M. De uitslag van de 3e klasse werd: 1. Turn- lust H 5383 D. 2. B.G.V. 5253 D- 3 TVS 4714 p.. 4. Bato 4649 p., 5. Rapidititas 4368 p.. 6. O.S.S. 3390 p., 7. Rapiditas 2936 p. Hier waren de beste resultaten; 100 M. hardloopen 12.3 sec., vèrspringen 5.66 M., kogelstooten 9.49 M.. discuswei-pen 32.19 M. Nieuw wereldrecord hoogspringen dames. Fraaie prestatie van Duitsche athlete. Mej. Rat jen brengt het op 1.66 M. Tijdens de athletiekkampioenschappen van Neder-Saksen te Göttingen is de Duitsche athlete, Dora Ratjen, er in geslaagd, het we reld- en Europeesch record hoogspringen met aanloop op haar naam te brengen met een hoogte van 1.66 M. Het oude wei-eldrecord stond met een hoogte van 1.65 M. op naam van de Amerikaansche dames mej. Shiley en mej. Didrikson. gevestigd tijdens de Olympi sche Spelen 1932 te Los .Angelos en van Dora Ratjen zelf, gevestigd op 4 Juli 1937 te Kre- feld. Keimemer Golfclub. Gisteren is op de banen van de Kennemer Golf en Countryclub te Zandvoort de wedstrijd om het kampioenschap der club gespeeld. 36 holes nxedalplay, zonder handicap. Winnaar wei-d M. Wetselaar, le ronde 76, 2e ronde 80, totaal 156. Als tweede eindigde ir. T. F. Hubrecht, le ronde 83, 2e ronde 78, totaal 161. De uitslag van den Dumonceau- bekerrit. De uitslag van den Dumonceau-bekerrit, welke op 18 en 19 dezer voor auto's en motor rijwielen in België en Nederland is verreden, is als volgt: Motorclub Zuid-Holland, motorrijden, win naar H. Persoon op B. M. W. met Hollandia zijspan 17 strafpunten. Nu deze tweemaal in successie door hem is gewonnen, is H. Per soon definitief eigenaar. In de automobielklasse was winnaar jhr. C. A. de Pesters, eveneens op B. M. W., met 15 strafpunten, die hiex-mede den K. N. A. C.- beker heeft verworven. Winnaar van de handelstrophee: D. K. W. motorrijwiel B-team op R.T.machines, 98 c.c. met 98 strafpunten. 2. B.M.W. B-team inet 171 en 3e B.M.W. A- team met 264 strafpunten. Winnaar automobielteam D.K.W, A-team met 57 strafpunten, 2e. Citroën-team met 120 Hansa-team met 149 en Ford A-team met 185 strafpunten. De overige teams zijn uitgevallen. Clubteams. De automobielclubteams van de <.N A C. en de M.C.Z.H. zijn uitgevallen. Motorteams le teamprijs motorclub Zuid- Holland: Jhr. de Beaufort, Sybrandy en Per soon. 229 strafpunten. SECRETARIAAT: DUVENVOORDESTRAAT 62 HAARLEM TELEFOON 14569 OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. SPREEKUUR. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus wordt geen spreekuur gehouden, Zij, die een onderhoud wenschen worden verzocht dit schriftelijk aan te vragen. JAARLIJKSCHE AI.GEMEENE VERGADERING op Zaterdag 16 Juli 1938, in Hotel De Leeuwerik, Kruisstraat 30 te Haarlem. Aan vang 7 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Goedkeuring der notulen van de vorige vergadering (In afschrift aan de Secre tarissen der vereenigingen verzonden). 3. Goedkeux-ing verslag over het seizoen 1937—1938 (Het verslag wordt aan de Secretarissen toegezonden). 4. Verslag van de Commissie bedoeld bij art. 48 Huish. Reglement. (Kascom- missie) 5. Bestuursvoorstel de contributie voor het seizoen 1938—1939 vast te stellen voor: a. gewone en juniorleden op 0.90; b. adspiranten-leden op 0,25. 6. Vaststelling der begrooting voor het seizoen 1938—1939. (De ontwerp-begroo- ting is als bijlage A bijgevoegd). 7. Voorstel Bondsbestuur (Zie bijlage B). 8. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren: Ch. Boeree, Penningmeester, herkiesbaar A. Heimig, Commissaris, herkiesbaar M. Ponsteen. Commissaris, herkiesbaar i C. H. Vrugt, 2e Voorzitter, herkiesbaar Van de bevoegdheid in deze vacatures candiaaten te stellen is geen gebruik gemaakt. 9. Verkiezing Kascommissie (art. 48 Huish. Reglement). 10. Uitreiking medailles en diploma's. 11. Rondvraag. Met vei-wijzing naar het bepaalde bij Hoofdstuk III van het H. Regl. wordt in herinnering gebracht, dat de toegetreden vereenigingen zich op de Alg. vergadering moeten doen vertegenwoordigen op stx-affe van 10,boete bij afwezigheid. Bedoelde afgevaardigde moet voorzien zijn van een door twee bestuursleden zijner vereeniging geteekende volmacht (art. 19). Dispensatie van dezei bepaling is niet mogelijk. SPORTWEEK. Aan H.H. Secretarissen is een circulaire verzonden inzake de van 1420 Juli te orga- niseeren sportweek te Haarlem. Beleefd wordt verzocht voor 1 Juli door middel van de aan de circulaire gevoegde strook op te geven of aan de optocht wordt deelgenomen en hoeveel speldjes voor verkoop aan de leden men wenscht te ontvangen. ROYEMENTEN. Geroyeerd door De Kemphaan en overge nomen door den H.V.B.: J. de Graaf, wonende te Haarlem, Van Nesstraat 49; E. Pronker, wonende te Velsen, Stations weg K 82; M. van Rijswijk, wonende te Santpoort, Hagelingerweg. Geroyeerd door E.H.S. en overgenomen door den H.V.B.: H. P. Blokker, wonende te Haarlem, Juno- plantsoen 54; J. Limbach, wonende te Haarlem, Mr. Joostenlaan 30rd. OVERSCHRIJVINGEN. Verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereenigingen zullen slechts in behandeling worden genomen, indien be langhebbende als lid bij den H.V.B. voor het loopende seizoen is ingeschreven en bij de aanvrage wordt overgelegd een verklaring van het Bestuur der nieuwe vereeniging, dat hij vólgens de bepalingen van het reglement dier vereeniging als lid is aangenomen. Aanvragen Het navolgende verzoek om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging is ingekomen. Bezwaren tegen inwilliging van het verzoek moeten binnen zeven dagen na heden, schriftelijk en met vermelding der bezwaren ter kennis van het Bondsbestuur worden gebracht. No. 946 M. Verswijveren, wonende te IJmui- den, Eikenstraat 41, van V.S.V. naar V G S. Verleend. Beschikkende op een verzoek om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging is overschrijving ver leend, ingaande 1 Augustus 1938: No. 945 P. R. van Zanten van Hillegom naar SIZO. 1 Augustus 1939: No. 936 H. Hurkmans, van Haarlem naar De Kemphaan. No. 942 E. L. J. E. Perukel van EDO naar VOG. No. 934 J. L. Perukel, van EDO naar VOG. No. 944 J. J. Koedooder, van VOG naar Damiaten. -i Noorwegen uitgenoodigd voor den wedstrijd tegen Engeland. Op de Zaterdag gehouden vergadering van de Football Association te Londen is besloten om Noorwegen uit te noodigen. in het a s. sei zoen den jaarlijkschen wedstrijd van een land van het continent tegen Engeland te komen spelen. De wedstrijd zal in een Noord-Engel- sche stad in November of December a.s. wor den gehouden, Scheidsrecliters-vóetbaltournooi in Amsterdam. Secretariaat: Marnixstraat 152. De convocaties voor bovengenoemd tournooi zijn aan de deelnemers verzonden. Zij, die zich als deelnemer hebben opgegeven en Maandag 27 Juni geen convocatie hebben ontvangen, gelieven hiervan vóór Woensdag 29 Juni a.s. kennis te geven aan ons secretariaat. Het. bestuur beslnnt in z'n vergadering van 1.1. Donderdag vöor deze week geen oefenwed strijd meer vast te stellen.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11