Nieuw stadium van den Spaanschen burgeroorlog. THIJS, REDDER IN DEN NOOD! WAANDA' Tt 27 T U N I 1933 HAAREEH'S DAGBEAÖ Barcelona dreigt Italië en Duitschland met represailles. Voornemens te Londen en Parijs afgekeurd. Volgens gezaghebbende kringen te Parijs heeft de ambassadeur van Frankrijk te Barcelona. La Bonne, van de republikeinsche regeering ver nomen, dat deze er waarschijnlijk toe zou worden gebracht represaille maatregelen te nemen jegens vreem de mogendheden, die steun verleenen aan generaal Franco, indien geen ein de zou worden gemaakt aan de boni- bardeering van open steden. Zoodra zij hiervan werd in kennis gesteld, heeft de Fransche regeering tot matiging aangeraden en de regee ring te Londen op de hoogte gebracht. De regeering te Rome. welke eveneens op de hoogte was van de verklaringen der republi keinsche regeering, heeft door bemiddeling van haar zaakgelastigde, Prunas, de Quai d'Orsay een nota doen overhandigen. In een onderhoud met den minister van buitenland- sche zaken Bonnet, heeft Prunas de beteeke- nis van deze nota uiteengezet Prunas heeft aldus Havas niet geaarzeld te kennen te geven, dat „zijn land op oorlogsdaden zou antwoorden met oorlogsdaden". Bonnet merkte op, dat zoodra hij kennis had gekregen van de voor nemens "21' regeering van Barcelona, hij ondubbelzinnig zijn volledige af keuring aan Barcelona had doen we ten. De Britsche regeering had ook haar afkeer jegens een dergelijk initia tief betuigd. In sommige kringen te Parijs is men ge neigd tot de meening, dat de stap der regee ring van Bercelona slechts een valsch alarm zal zijn geweest en dat de geuite bedreiging waarschijnlijk wel niet tot uitvoering zal wor den gebracht. Anderzijds verneemt Reuter uit Hendaye van officieele rechtsche zijde dat vliegtuiggroepen der Spaansche regeeringsluchtmacht op de vliegvel den van Valencia, Carthagena en Ro sas gereed staan om aanvallen te doen op buitenlandsche schepen, in het bij zonder Italiaansche, die rechtsche havens verlaten. Ook op havensteden zouden de bombardementen gericht worden. De rechtsche regeering ziet in deze be richten een bevestiging van de stap pen van Barcelona te Parijs en Londen. Fel Italiaansch commentaar. De Italiaansche pers wijdt uit den aard dei- zaak groote aandacht aan de vermeende plan nen der republikeinsche Spaansche regeering „Indien dit voornemen," aldus de „Giomale d'Italia", „zou worden uitgevoerd, zou hierop van de zijde van Italië en Duitschland een on verwijlde en onverbiddelijke militaire reactie volgen". In felle bewoordingen richt het blad zich tegen Barcelona, dat het ervan beschuldigt Europa bewust naai- den rand van den afgrond te brengen, door 'n plan uit te voeren, dat sinds 1935 in Moskou is uitgewerkt. Deze nieuwe dwaasheid, aldus het Italiaansche blad, zou Europa een uiterst rampspoedig en bloedig avontuur bezorgen. Het blad zegt verder: „Het spreekt van zelf, dat indien Duitschland en Italië door de „Spaan sche rooden" in hun steden worden aangevallen, alleen omdat een Duitsch of Italiaansch vliegtuig aan een nood zakelijk bombardement heeft deel genomen, hun reactie terstond en zonder pardon zou zijn, en deze reactie niet zou worden uitgevoerd met diplo matieke nota's, doch met kanonnen." „WIJ ZIJN ONZE EIGEN PRIESTERS". STREICHER SPREEKT OP HET NAZI MIDZOMERFEEST TE NEURENBERG. In den nacht van Zaterdag op Zondag js te Neurenberg het midzomerfeest gevierd, waar aan werd deelgenomen door 25.000 mannen. Het feest had plaats op den top van den Hes- selberg, „den heiligen berg" der nationaal so cialisten in Frankenland. De "woordvoerder was Julius Streicher. Hij zeide o.a.: „Wij hebben geen zwarte mannen noodig om te biechten en om krachten te putten voor het komende jaar. Wij aanschouwen de vlammen van den heiligen brandstapel en wij werpen onze zonden in het vuur. Wij kunnen vervolgens van dezen berg afdalen met zui vere ziel. Wij zijn onze eigene priesters ge worden en zijn dichter bij God na dezen berg te hebben beklommen. Laat de vreemdeling critiek uitoefenen op deze aanbidding, zooals hij wil. Het is een feit, dat God altijd met Duitschland is geweest, zelfs duizenden ja ren geleden, toen er geen profeten of kerken waren." Na de plechtigheid werd een brandstapel ter verheerlijking van het vuur en het licht, ont stoken. Zondag heeft Streicher een tweede rede voering te Neurenberg gehouden, thans voor 200.000 Duitschers. Streicher begon met de erkenning, dat in Spanje Duitsche vrijwilligers streden. Over gaande tot het Tsjecho Slowaaksche vraag stuk, riep hij uit: „Wij hebben gelachen, toen men zeide, dat de Tsjechen gemobiliseerd had den. Zoo zij al den oorlog willen, wij willen hem niet. Zij die, aldus vervolgde Streicher, den Volkenbond hebben erkend, hebben een verbond met den duivel. De duivel is het Jo dendom". AMERIKAANSCH JOODSCH BEZIT IN DUITSCHLAND. CORDELL HULL NIET GEHEEL VOLDAAN OVER HET DUITSCHE ANTWOORD INZAKE DE REGISTRATIE. Het Amerikaansche departement van bui tenlandsche zaken heeft den tekst van de Duitsche nota van antwoord op het Ameri kaansche protest tegen de registratie van aan Amerkaanschsche Joden toebehoorende bezittingen niet gepubliceerd. Cordell Huil heeft aan de pers evenwel het volgende communiqué overhandigd: Het Duitsche rijksministerie van buitenland sche zaken heeft het antwoord overhandigd op onze nota van 9 Mei 1938. Dit antwoord vermeldt, dat de bevoegde Duitsche bestuurs- autoriteiten niet de registratie van Joodsch bezit, dat toebehoort aan permanent in het buitenland verblijvende Amerikanen zullen eischen, behalve wanneer het Duitsche burgers betreft, die naar de Vereenigde Staten zijn geëmigreerd. De staatssecretaris voegde hieraan toe, dat het rijks ministerie van buitenlandsche zaken mondeling heeft laten uiteenzetten, dat deze beperking betrekking had od vroegere Duit sche burgers, die sinds 1933 om politieke rede nen waren geëmigreerd. Huil verklaarde niet geheel voldaan te zijn over het Duitsche antwoord. Hij gaf te kennen, dat Wilson, de gezant te Berlijn nieuwe in structies heeft ontvangen om opheldering te vragen over de houding van het Duitsche rijk ten aanzien van Amerikaansche burgers. Een compromis? Het Duitsche antwoord zou. zoo verluidt vol gens United Press, in Duitsche kringen, zekere tegenvoorstellen bevatten, die wellicht den weg tot een compi'omls openstelt. Ook al wordt principieel het Amerikaansche protest af wezen, toch zou een zekere tegemoetkomende houding van Duitsche zijde op te merken zijn. welke voornamelijk aan den invloed van den minister van buitenlandsche zaken te danken zou zijn. Voornamelijk leidende zakenlui zouden zich in Duitschland tegen de oorspronkelijke maat regelen hebben verzet en bij den minister van buitenlandsche zaken op verandering daarvan hebben aangedrongen. De Amerikaansche ambassade zou dit als een schrede op den goeden weg beschouwen Het zou echter niets aan de principieele zijde van de aangelegenheid veranderen. LUCHTGEVECHT BOVEN NANTSJANG. VELE TOESTELLEN VERNIELD. Reuter meldt uit Londen 27 Juni: Gisteren hebben negentig Chinee- sche en Japansche vliegtuigen gevoch ten boven 't vliegveld van Nantsjang, de hoofdstad van Kiangsi. Volgens Japansche mededeelingen zouden 35 tot 50 Chineesche vliegtuigen ver nield zijn, terwijl drie Japansche toe stellen zouden worden vermist. Het Chineesche hoofdkwartier be richt, dat vijf Japansche vliegtuigen omlaag werden geschoten. Het D. N. B. meldt nog, dat een escadrille Chineesche bombardementsvliegtuigen, naar van Chineesche zijde wordt medegedeeld, Za terdag op het vliegveld Anking twaalf Japan sche bombardementsvliegtuigen, onmiddellijk na de landing, verrast heeft. In duikvlucht werden bommen geworpen en de Japansche machines werden vernield, terwijl van de Japansche jachtvliegtuigen, welke opstegen om de Chineezen te verjagen, drie omlaaj geschoten werden. Twintig jaar strijd in het vooruitzicht Uit Tokio: Generaal Itagaki heeft aan journalisten alhier een interview verleend, waarin hij o.a. de mogelijkheid onder oogen zag. dat het Japansch-Chineesche conflict nog tien of twintig jaar zal duren. Ondanks de verschillende opge stelde hypothesen, aldus de minister van oorlog, ten opzichte van de weerstandsmogelijkiheden der regee ring van Tsjang Kai Sjek in het hui dige conflict, is het mogelijk, dat de Chineesche generalissimus van plan is de vijandelijkheden zijn geheele leven voort te zetten. Het is dus noo dig, dat de Japanners er op voorbereid zijn den strijd, zelfs voor een periode van 20 jaar, voort te zetten. Ten aanzien van de kwestie van uitbrel ding der militaire operaties verklaarde de generaal, dat deze operaties moesten voort duren tot het oogenblïk, waarop het regime van Tsjang Kai Sjek zou ineenstorten. De mogelijkheid van de instelling van een voorloopige regeering der republiek China, aldus ten slotte de generaal, kan onder oogen gezien worden als gevolg van de verontwaar diging, die de regeering van Tsjang Kai Sjek gewekt heeft door het doorsteken der dijken van de Gele rivier. VERMIST SOVJETGEZANT TERECHT. De correspondent van het Bulgaarsche blad Outro" heeft den vermisten oudgezant der Sovjet Unie te Sofia. Razkolnikof te Parijs aan getroffen en een langdurig gesprek met hem gehad. Razkolnikof vertelde hem. dat hij de diplomatieke loopbaan had vaarwel gezegd om redenen welke hij niet kon bekend maken maar niet. omdat hij door Moskou met den dood werd bedreigd. Hij deelt nog steeds de denkbeelden der Sovjetregeering. Na uit Sofia vertrokken te zijn, heeft hij zich eerst naar Praag begeven en vervolgens naar Parijs, waar hij thans met zijn gezin denkt te blijven. Nieuwe terreurdaden in Palestina Bommen maken verscheidene slachtoffers twee Joden doodgestoken. Havas verneemt dat zich tusschen Tel Aviv en Jaffa nieuwe ongeregeldheden hebben voorgedaan. Twee bommen hebben daar ver scheiden slachtoffers gemaakt een bom ver wondde Zaterdagavond vier Joden, een tweede verwondde dienzelfden dag zeven Arabieren, van wie vier ernstige kwetsuren opliepen. Toen de laatste bom ontplofte, had men juist ont dekt, dat twee Joden op den weg met dolken doodgestoken waren. De twee Joden, die Don derdag j.l. te Tel Aviv gewond waren, zijn in middels overleden. (Adv. Ingez. Medj PROGRAMMA DINSDAG 28 JUNI 1938. HILVERSUM I 1875 M en 415.5 M. KRO-uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.20 be richten). 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje. 12.— Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist. (Van 1.001.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Voor de Vrouw. 3. Gramofoonmuziek. 4.Berichten, hierna: KRO-Kamer-orkest. 4.45 Gramofoonmuziek. KRO-orkest. 5.45 Gelukwenschen. 3.05 Gramofoonmuziek. 6.15 Zwemcursus. 6.30 Ver volg KRO-orkest. 7.— Berichten. 7.15 Causerie .Petrus en Paulus". 7.35 Sportpraatje. 8. Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 KRO- Symphonie-orkest. In de pauze: Zang en piano. 10.Reportage. 10.35 Berichten A.N.P.' 10.45 Middenstandspraatje. 11.De KRO- Boys en solist. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-uitzending. 8.Gramofoonmuziek. (Om 8.30 Berich ten). 10.— Morgenwijding. 10.15 Gramofoon muziek. 10.30 Viool enij piano. 11.Huis houdelijke wenken. 11.30 Lyra-Trio. 12.15 Be richten. Gramofoonmuziek. 1.Het Omroep orkest. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.Het Om roeporkest. 2.45 Declamatie. In de pauze Gramofoonmuziek.. 3.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Kinderhalfuur. 5.30 Het Omroeporkest. 6.10 John's Hawaiian Serenaders. 6.30 Het Omroeporkest. 7.00 Piano voordracht. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.40 In terview. 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdag- avondtrein. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Tyrools programma 11,Nieuwsbe richten A.N.P. Hierna tot 12.Cabaretpro gramma (Gr. opn.) DROITWICH 1500 M. 11.2511.45 Gramofoonmuziek. 12.05 De B. B. C.-West en England-Zangers. 12.35 Radio toneel. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.352.20 Het Wynford Reynolds-Octet. 4.20 Declamatie. 4.35 BBC-orkest. 5.Reportage, 5.20 Sportre- portage en Gramofoonmuziek. 6.20 Berichten 6.45 Sportreportage. 7.Theaterpraatje. 7.20 Carroll Gibbons en zijn Band. 7.55 Literaire causerie. 8.20 Radiofilm. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie: „My best news story". 10.BBC- Midland-orkest en solist. 10.45 BBC Theater- Orkest en solist. 11.35 Grosvenor House Dansorkest. 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr.- platen RADIO PARIS 1648 M. 8.10. 8.559.05, 10.10 en 11.20 Gramofoon muziek. 12.40 Canthrelle-orkest. (Om 1.50 Zang). 3.05 Pianovoordracht. 3.20 Zang. 4.20 Zangvoordracht. 4.35 Pianovoordracht. 5.35 Ellis-orkest. 8.35 Kamermuziek. 8.50 Decla matie en radiotooneel. 9.5011.05 Radiotoneel KEULEN 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Hermann Ha- ;estelt's orkest. 12.20 Het Omroeporkest' 2.30 Populaire muziek. 4.20 Het Omroeporkest m v. Solisten. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.35 Radiotooneel. 8.50 Hermann Hagestedt's or kest en solisten. 12.203.20 Het Weensche Kamer-orkest en Volks-muziek-Ensemble. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepklein- orkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Om- roepkleinorkest. 6.50 en 7.20 Gramofoonmu ziek. 8.20 Cabaret-programma. 9.20 Omroep- symphonieorkest. 10,30—11.20 Gramofoonmu ziek. BRUSSEL 448 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 1.Omroepsalon- orkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gra mofoonmuziek. 5.20 Brussel's Cellokwartet. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Pianovoordracht 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Reportage. 8.50 Omroepsalonorkest. 9.10 Radiotooneel. 10.30 1120 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Omroeporkest en gemengd koor. 9.20 Politiek dagbladoverzicht. 9.35 Gramofoon muziek. 10.20 Berichten. 10.50 Pianovoordracht 11.05 Berichten. 11.20 Hermann Hagestedt's dansorkest, pianoduo en solisten. 12.20 De Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen hield een receptie ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Het Bestuur in de bloemen (v. 1. n. r.) J. H. Kemper, commissaris C. J. Gras, tweede secretaris mej. Hermien Haasc, commissaresseP. Wapstra, eerste secretaris Joh. M. Schmidt, voorzitter A. G. J. van den Berg, penningmeester J. M. Thuis, commissaris, en mevrouw A. PerryMeijer, commissaresse. (Dr. P. Floor, vice-voorzitter, was bij het nemen van deze foto afwezig). Het jubileum van tie Haarlemsche Reddingsbrigade. Drukbezochte receptie. De Haarlemsche Reddingsbrigade hield Zaterdagmiddag ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan een receptie in hotel Royal" aan het Stationsplein die zeer druk bezocht werd. Onder de velen die hun gelukwenschen kwamen aanbieden noemen wij de heer E. H. Tenckinck, commissaris van politie, de heer C. J. van der Broek, commandant van de Vrij willige Brandweer, dokter W. B. Smit, dir. van den Gem. Geneeskundigen Dienst, de heer Vink, ambtenaar bij de afd. Lich. Oefeningen. Verder werd de receptie bezocht door afge vaardigden van de Afd. Haarlem, van het Ned. Roode Kruis, de Kring Haarlem van de Kon. Ned. Zwembond, „Snelverband" en van tal van zwemvereenigingen en brigades uit de omliggende plaatsen. De heer H. A. Bierlee de voorzitter van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen herinnerde aan den eersten tijd van de op richting van de brigade toen men allerwege op groote moeilijkheden stuitte. Spreker me moreerde ook de goede samenwerking die steeds bestaat tusschen de Haarlemsche af- deeling en den Bond en overhandigde aan den voorzitter, den heer Joh. M. Schmidt, de zil veren bondsmedaille. De oprichter en oud-voorzitter van de bri gade de heer A. J. Meijerink bood met eenige hartelijke woorden een album aan met foto's die op de geschiedenis van de brigade in de afgeloopen 25 jaar betrekking hebben. Spr. overhandigde dit bijzonder aardige geschenk uit naam van een comité dat ge vormd werd door mevr. de wed. dr. E. W. Merens—Joekes en de heer en mevrouw Meijerink. De voorzitter van de commissie Volkszwem feest bracht het bestuur een bloemenhulde terwijl de heer Nicolaas de gelukwenschen van.de Arnhemsche, Nijmeegsche, Zutfensche en Apeldoornsche brigades overbracht. Hoofdinspecteur G. A. Drayer releveerde het nauwe contact dat er steeds tusschen de politie en de brigade bestaat. De heer Meijerink heeft met enkele korte speeches nog een tweetal aardige cadeaux overhandigd n.l. een verzameling kranten uitknipsels waarin alles wat in de 25 jaar over de brigade gepubliceerd is, is verzameld en een voorzittershamer die hij zelf bij gelegen heid van het 5-jarig bestaan der brigade had ontvangen. Namens het Sportfondsenbad sprak tenslot te nog mevr. Schmidt terwijl mevr. Merens met een hartelijke toespraak namens de le den en de donateurs een fraaie medaillekast overhandigde die in de hal van het Sport fondsenbad zal worden geplaatst. Schriftelijke gelukwenschen waren verder nog binnengekomen van het college van B. en W. en van oud-burgemeester Maarschalk. Geslaagde feestavond. In aansluiting aan de zoo goed receptie vond een gemeenschappelijke maal tijd plaats, eveneens in hotel Royal. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs besloot eerst even te gaan inspecteeren, of hij nu in de gauwigheid niet de kroon kon ontdekken, maar dat ging natuurlijk niet. En dan moest hij het middeltje ook nog goed kunnen toepassen, dat de kabouters hem gegeven hadden. Na eenig zoeken kwam hij eindelijk in een groote zaal, waar hij allemaal beenderen zag liggen. Tjonge, dat ziet er hier niet erg vroolijk uit! bromde hij, terwijl hij even om zich heen keek. Nu eventjes dat middeltje klaar maken! ging hij bij zichzelf voort. Even kijken, ja, hier staat een beker. En Thijs haastte zich, alles in orde te maken, om graaf Denderbus tot ridder te slaan. Tenminste, dat wilde hij zoo doen voorkomen Maar natuurlijk was het hem alleen maar te doen om de kroon en niets anders. Toch was hij blij dat hij zoo gauw een smoesje klaar had, anders was hij natuurlijk nooit in het kasteel binnen gekomen! Nou, enfin, hij was er nu in en nu maar ervan gemaakt, wat er van te maken viel. Maar hij zou, gebeurde wat er gebeurde, die kroon te pakken krijgen) De tafel was met prachtige rozen en bloem stukken versierd. Onder de vele tafelgenoo- ten waren aanwezig het voltallig bestuur der jubileerende brigade, de Bondsvoorzitter, de heer A. A. Bierlee, de Bondssecretaresse, mej. A. Claus, de heer Ph. J. van Veen, redacteur van het Bondsblad, afgevaardigden van zus- terbrigades, terwijl natuurlijk de familie Meijerink niet ontbrak. Vele hartelijke woor den werden gesproken; het was een gezel lige en vlot verloopen maaltijd, waarbij ook de later ingekomen gelukwenschen door den secretaris werden voorgelezen. De tafelgenooten gingen nu naar hotel „De Leeuwerik" waar een feestavond werd geor ganiseerd en waar het bekende cabaret „Harree" den avond verzorgde. De groote zaal was geheel gevuld met de vele gasten en leden der H. R. B. en wij mochten met genoegen constateeren dat het genoemde cabaret zijn goeden naam alle eer aandeed. Het Haarlemsche brigadelied werd door al le aanwezigen luide gezongen. Een mooie Engelsche plaat werd onder de aanwezigen verloot voor een sympathiek doel, het aan schaffen van een viertal bekers, die de Haarlemsche brigade nl. ter beschikking stelt om het zwemmen te bevorderen, deze worden uitgereikt aan hem of haar, die als oudste in jaren in dit jubileumjaar der H.R.B. slaagt bij het afleggen van een proef als ge oefend zwemmer of zwemster in een der open inrichtingen Houtvaart en Kleverlaan of in Stoop's bad en het Sportfondsenbad. Zoo betreft de H. R. B. de oudste zwemmers en zwemsters in Haarlem en omstreken in haar propaganda van „Leert Zwemmen", ook in verband met de practische bestrijding van den verdrinkingsdood. De heer Joh. M. Schmidt, voorzitter, deelde mee dat het bestuur na rijpe overweging tot de conclusie was gekomen, dat zij die de brigade lange jaren trouw hebben gediend, onderscheiden zullen worden. De spreker deelde mee dat mevrouw E. van Heumen-Be- nit te Bloemendaal tot eerelid werd be noemd. Door ongesteldheid was genoemde dame niet aanwezig; de beste wenschen voor een spoedig herstel werden uitgesproken. Mevrouw S. Dijkstravan Baren, mevrouw A. Perry-Meijer en de heeren D. N. H. Haase, J. Kemper, G. Luitingh, C. Nel, A. Schreuder,, P. Wapstra (secretaris der H. R. B.) en J. de Zeeuw werden tot leden van Verdienste be noemd. Aan mevrouw Wapstra werden bloe men geboden. Aan het slot van den avond (ongeveer 12 uur) nam de voorzitter de gelegenheid waar om den heer en mevrouw Meijerink hartelijk te huldigen als oprichters der brigade, een huldiging waarmede de geheele zaal geest driftig instemde. Hierna werd gedanst in gezellig samenzijn dat tot in de vroege morgenuren duurde. Op 3 Juli volgen aan de Kleverlaan de kam pioenswedstrijden, uitgeschreven door den Ned. Bond tot het redden van Drenkelin gen. BOSCHBRAND BÏJ OSS. Het prachtige natuurschoon, gelegen aan den rijksweg Grave-'s-Hertogenbosch, en be- hoorende tot de gemeenten Berchem en Oss, is eergisteravond door een geweldigen brand voor een groot gedeelte verwoest. Omstreeks half elf werd van de gemeente Oss uit een groote vuurgloed waargenomen in de richting van Nistelrode. De gemeentelijke brandweer, welke onmiddellijk met groot ma teriaal uittrok, kwam spoedig tot de ontdek king. dat er een enorme boschbrand woedde. De brand was ontstaan in het zeer dicht met denneboomen beplante bosch onder de ge meente Berchem. DE AUSTRALISCHE MINISTERS IN ONS LAND. VEREENIGD AAN EEN DOOR HF.T AMSTERDAMSCHE GEMEENTEBESTUUR AANGEBODEN MAALTIJD. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft Zaterdagavond in het Amstel hotel den Australischen ministers en autoriteiten, die op het oogenblik een bezoek aan ons land brengen in verband met de opening van de luchtverbinding der K.L.M. en K.N.I.L.M. een maaltijd aangeboden, waarbij de burgemees ter der hoofdstad Dr. W. de Vlugt, als gast heer optrad. Van Nederlandsche zijde zaten verder aan de oud-opperbevelhebber van land- en zee macht generaal C. J. Snijders, de voorzitter van de Kon. Ned. Vereeniging voor Lucht vaart Ir. J. F. de Vogel, de wethouders Mr. G. C. J. D. Kropman, Jac. Rustige, S. Rodrigues de Miranda. G. Baas Kzn., E. Boekman en F. van Meurs, de gemeente-secretaris Mr. S. J. van Lier. de directeur van de K.L.M. A. Ples- rnan. de secretaris van de directie der K.N.I. L.M. G. van Egmond. de directeur van de stoomvaart maatschappij „Nederland" A. F. Bronsing, de commissaris der K.L.M. Paul May, de havenmeester van Schiphol U. F. M. Dei- laert. de directeur van de gemeentehandels- inrichtingen Ir. L. Boogerd, de directeur van de koninklijke paketvaartmaat-schappij J. E, B. Everts en eenige andere gasten.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6