THIJS, REDDER IN DEN NOOD! Algemeene spoorwegstaking dreigt in de Ver. Staten. Arbeiders in verzet tegen aan gekondigde loonsverlaging. Weer twee Britsche schepen getroffen. RAM®. r> I N S DAT, 2R JÜNT 1938 HAARLEM'S DAGBLAD WASHINGTON. 28 Juni. Het com- flict bij de spoorwegmaatschappijen, dat reeds eenigen tijd dreigde, is thans bijzonder acuut geworden en zal, blijkens de mededeelingen der organi saties, overgaan in een algeheele staking van het spoorwegpersoneel, indien de voorgestelde loonsverlaging met 1 Juli wordt ingevoerd. Wat dit voor de Vereenigde Staten zou be- teekenen, blijkt wel reeds uit de cijfers. Afge zien van het feit, dat door een staking het geheele spoorwegverkeer door alle staten zou worden stilgelegd, beteekent het, dat in deze staking 1.115.077 arbeiders en, tezamen met hun gezinnen, 4.8000.000 personen betrokken zijn De maatschappijen hebben deze loonsver laging, die 15 pCt. zal bedragen, aangezegd, en zij hebben zich daarbij beroepen op de volgende argumenten: 1. Door de slapte In de bedrijven is het verkeer automatisch ingekrom pen. 2. De bedrijfsonkosten, waaronder de laatste loonsverhooging, zijn ont zaggelijk gestegen. 3. De interstate commerce commis sion heeft geweigerd, een verhooging met 15 pCt. van de tarieven te be krachtigen en daardoor is het de maatschappijen onmogelijk de loo- nen, die een totaal van 1.985.323.000. dollar bedragen te betalen. De vakvereenigingen hebben aanvankelijk de bedreiging geuit, dat zij de staking zouden afkondigen op den dag, dat de loonsverlaging in werking treedt. Doch zij kunnen niet voor November tot dien maatregel overgaan in verband met de bespreking en de arbitrage, die men zal probeeren. Indien in November de staking zou uitbreken, zou zij samenvallen met de verkiezingen voor het congres. Het standpunt van de organisatie is, dat de verlaging niet noodzakelijk is. Zij voeren aan: 1. De maatschappijen zijn over-ge- kapitaliseerd. 2. Bij goede bedrijfsleiding zou den de kosten aanzienlijk verlaagd kunnen worden. 3. De arbeiders hebben hard moeten vechten voor behoorlijke loonen. Als Chineesche vrouwen zullen desnoods naar de wapenen grijpen. China nimmer zoo eendrachtig als thansverklaart mevrouw Tsjang Kai Sjek. HANKAU, 27 Juni. De publiciste Jane Howard heeft, naar aanleiding van een interview met mevrouw Tsjang Kai Sjek een artikel geschreven dat wij. door een speciale overeen komst. hieronder geven. Mevrouw Tsjang Kai Sjek vertelde aan de schrijfster van dit artikel, dat de vrouwen van China, alhoewel zij eeuwenlang een inferieure plaats in namen. thans een actieve rol spelen in den oorlog tegen Japan en dat zij. indien noodig. zelfs de „wapenen zullen op nemen". Met het oog op de militaire geheimen is het mij niet veroorloofd den naam van de plaats te noemen, waar de vrouw van den generalis simus mij heeft ontvangen, maar het is een overbekend feit, dat zij het grootste deel van haar tijd aan de zijde van haar gemaal in diens hoofdkwartier te Woe tsjang doorbrengt. „Eerst wilden de menschen ver van de kust", zoo vertelde mevrouw Tsjang Kai Sjek, „niets van vechten weten, maar die tijd is voorbij en iedereen is bereid voor China de wapenen op te nemen. Zij hebben de gruwelijkheden van den oorlog indirect of door ontmoeting met vluchtelingen leeren kennen. Thans maken alle Chineesche vrouwen schoenen voor onze soldaten. China was reeds, vóór de Japanners ons aan vielen, op weg naar eenheid, doch de eenheid, die wij nu bereikt hebben, hebben wij voor een groot deel aan de Japanners te danken. De oorlog heeft onze eenheid gekristalliseerd; onze vrouwenorganisaties zijn direct op een heid gericht. Zij. die de vrouwenconferentie te Koeling bijwoonden zijn leidende intellectueele Chineesche vrouwen; zij werden gekozen uit hoofde van hun eigen verdiensten en niet op grond van de positie, die hun echtgenooten bekleeden. Het doel van deze conferentie was haar gelegenheid te geven een programma voor alle Chineesche vrouwen op te stellen. Alle Chineesche vrouwen kunnen samenwer ken en leeren hoe de mannen behulpzaam te zijn. Patriottische Chineesche vrouwen moeten anderen „trainen" en haar voornamelijk voor de taak van verpleegster opvoeden. Op het oogenblllc doen de vrouwen geen actieven dienst aan het front, maar er zijn daar wel vrouwen. Zoolang er genoeg mannen zijn, zul len de vrouwen andere werkzaamheden ver richten, waarin zij voor het vaderland nuttig zijn. Maar wanneer wij al onze mannen ver loren hebben, zullen de vrouwen naar het ge weer grijpen. Zorg voor de kinderen. Een ander deel van de werkzaamheden van de Chineesche vrouw is het verzorgen van vluchtelingetjes. Zou bijvoorbeeld een familie met vijf kinderen evacueeren, en op het einde van haar reis nog slechts één kindje over heb ben. dan loopen ergens vier kinderen zonder ouders. Het is nu onze plicht voor deze ver loren kinderen en ook voor de weezen te zor gen". Tot zoover mevrouw Tsjang Kai Sjek. Over haar persoonlijk werk zeide zij slechts weinig, maar het is. zoowel in het buitenland als in China, een overbekend feit dat de „Tai-Tai" (de vrouw)) geen moment heeft gerust sedert zij uit Hongkong is teruggekeerd. Zij werkt onvermoeid, organiseert vrouwengroepen en behandelt de details en diplomatieke zaken die, volgens haar oordeel, de generalissimus te veel zouden bezwaren. Toen ik haar vroeg, hoe het met de vredes- vooruitzichten stond, schudde zij het hoofd. „Er zijn geen vooruitzichten op een vrede. De regeering heeft haar standpunt, bepaald en iedereen staat achter dc regeering". (Nadruk verboden). (United Press). eenmaal een verlaging is toegestaan, zullen zij bij iedere poging om een verhooging of herstel te krijgen, ont zaggelijk in het nadeel zijn. In verband hiermede zij eraan herinnerd, dat de onderhandelingen tusschen de organi saties en de maatschappijen ten gevolge had den, dat de loonen verhoogd werden. Het be drag van die verhooging was per jaar iets meer dan de helft van de bezuiniging, die men thans wil invoeren. Het conflict heeft de volle belangstelling van alle werkgevers en werknemers in de Ver eenigde Staten. Immers, de invloed dien de uitslag' zal hebben, op den toestand in de industrie in het algemeen, zal zeer groot zijn. Indien de besprekingen, die thans loopen, mis lukken, zal de zaak naar de arbitrage ver wezen worden. Indien ook deze mislukt, zal men Roosevelt verzoeken, een commissie te benoemen. Doch indien ook de commissie faalt, zal als de bedreiging wordt uitgevoerd, het geheele spoorwegverkeer worden lamge legd. En het spoorwegbedrijf in de Vereenigde Staten vertegenwoordigd een kapitaal van 26 milliard dollar. Doch niet alleen op het verkeer zal door deze staking invloed worden uitgeoefend. De spoorwegen in Amerika gebruiken meer staal dan welke andere industrie in het land, zelfs dan de auto-nijverheid. 1/5 van het hout, dat in het land gehakt wordt, gaat naar de, spoorwegen en hetzelfde cijfer geldt voor kolen en stookolie. Vier pCt. van de bevolking der Vereenigde Staten is rechtstreeks afhankelijk van de spoorwegen en de meeste andere burgers heb ben bij een rendeerend bedrijf belang. De spoorwegen betalen thans bijna geen van allen dividend op hun gewone aaridieelen. Velen zijn zwaar in de schuld bij de banken en bij de Reconstruction Finance Corporation, de semi-regeeringsinstelling. Practisch wordt geen materiaal meer aangeschaft. Tot de situ atie verbeterd is, worden de groote staal- en houtorders opgehouden en daardoor worden vele andere industrieën benadeeld. Er zijn economen, die meenen dat de crisis in de spoorwegbedrijven het grootste, of zelfs het eenige obstakel is in den weg naar her stel. Een der voorgestelde oplossingen is, dat de regeering zelf de spoorwegen zal exploi- teeren. Doch zelfs indien de regeering een gedeelte van de schulden, die 19 milliard be dragen, wilde betalen, zou dit een enorme last op de schouders der belastingbetalers leggen. .(United Press). (Nadruk verboden). BELEMMERINGEN OP ECONOMISCH EN CULTUREEL GEBIED. WARSCHAU, 27 Juni. Heden is door den geestelijke Lubelski in het parlement een in terpellatie ingediend betreffende den „tragi- schen toestand" der Polen in Duitschland. Lu belski beschreef de moeilijkheden, die de Pool- sche minderheid in Duitschland dagelijks ont moet in de uitoefening van haar economische en cultureele rechten. Hij stelde in het licht, dat de behandeling dier minderheid geenszins in overeenstemming is met den geest der Poolsch-Duitsche verklaring over de minder heden van 5 November 1937. In het bijzonder protesteerde de interpellant tegen het verbod tot gebruik van de Pooteche taal in de Pool- sche kerken in Duitschland en tegen de exe cutoriale verkoopen, waaraan de Poolsche boeren worden onderworpen. Tenslotte vroeg de interpellant den minister van bui- tenlandsche zaken, welke maatregelen hij dacht te nemen om verbetering te brengen in het lot der Polen in Duitschland. (Havas) POLEN IN DUITSCHLAND HEBBEN KLACHTEN. Zweedsch monument aan Roosevelt aangeboden. Prins Bertil vervangt zijn vader, die op weg naar Amerika ziek geworden is. Reuter meldt uit Wilmington, 27 Juni; Aangezien de Zweedsche kroonprins onder weg naar Amerika ziek geworden is door een nieraandoening en zijn geneesheeren hem aangeraden hebben het schip gedurende een paar dagen lang niet te verlaten, heeft zijn zoon, prins Bertil namens den kroonprins Roosevelt het granieten monument aangebo den, dat is opgericht ter herinnering aan het feit, dat het driehonderd jaar geleden is, sinds de Zweden zich voor het eerst vestigden op de oevers van de Delaware. De minister van buitenlandsche zaken van Finland, Holsti, bood Roosevelt een medaille aan ter herinne ring aan het derde eeuwfeest der vestiging van de eerste Finnen in Amerika. President Roosevelt sprak in een redevoe ring met nadruk over de vriendschappelijke betrekkingen tusschen de Vereenigde Staten en Zweden en Finland sinds de dagen der vroegere kolonisten. Staatssecretaris Huil hield een rede, waarin hij zeide, dat in een tijd, waarin vooroordeel haat en gewelddadigheid waarlijk met vernie ling der beschaving zelve dreigen, de wereld mannen en naties noodig heeft, die toegewijd zijn aan de beginselen van verdraagzaamheid, vriendschap en rechtvaardigheid. BRITSCH-DUITSCHE FINAN- CIËELE BESPREKINGEN. GRAVIN VAN STRATHMORE TER AARDE BESTELD. EENVOUDIGE PLECHTIGHEID TE GLAMIS IN SCHOTLAND. GLAMIS, 27 Juni. De begrafenis van de gra vin van Strathmore, de moeder van de ko ningin van Engeland is in allen eenvoud vol trokken. Van de kapel van Glamis Castle naar het kerkhof werd het stoffelijk overschot ver voerd met een gewonen boerenwagen. Den ge- heelen weg, meer dan een mijl, liep de koning in den stroomenden regeri- en op het kerkhof hielp hij, met ontbloot hoofd, bij het aan dragen van de kransen naar de groeve. De ko ningin en de Earl of Strathmore maakten ge bruik van een auto. Na een korten dienst in de kapel, waar slechts de familieleden kon den worden toegelaten, terwijl buiten honder den in den stortregen wachtten, droegen boe renknechten, gekleed in grove, handgeweven kleeding. de baar naar het graf. In diepe droefheid sloeg de koningin gade, hoe de laat ste eer aan haar moeder gebracht werd. Zij was zwaar gesluierd, doch het was duidelijk zichtbaar, hoezeer zij door dit verlies geschokt was. Diep bewogen luisterde zij naar den graf- dienst, waarvan de woorden in het geruisch van den regen vrijwel verloren gingen. (United Press.) REGELING VAN DE SCHULDENKWESTIE OP KOMST? Naar Reuter uit Londen verneemt zijn er aanwijzingen, dat de kloof tussohien Groot Brittannië en Duitschland nauwer is geworden als resultaat der economische besprekingen over de Oostenrijksche schulden, die Maandag zijn gehouden. Men gelooft, dat de deskundigen de moge lijkheden hebben bestudeerd de Engelsch- Duitsche handelsbetrekkingen te regelen ten einde het transfer op den Oostenrijkschen schuldendienst te vergemakkelijken. DE AMERIKAANSCHE JODEN IN DUITSCHLAND. GEZANT TE BERLIJN WINT INFORMATIES IN. In Amerikaansche diplomatieke kringen te Berlijn verluidt, dat een vertegenwoordiger van de ambassade der Vereenigde Staten gis teren een bezoek heeft gebracht aan het Duit- sche ministerie van buitenlandsche zaken, ten einde overeenkomstig de opdracht van de re geering te Washington nadere opheldering te vragen over de houding van Duitschland ten aanzien van de Amerikaansche Joden in Duitschland. ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELIINC Thijs haalde snel een klein papiertje uit zijn zak, nam den beker, dien hij zoojuist gevonden had en gooide een wit poedertje in den beker. Daarna goot hij er snel wat gewoon water in. Alles zag er erg onschuldig uit O jeemince! Daar heb je hem al. Maar erg is het ook niet, want ik ben klaar. Mooi, nu eens kijken, hoe ik hem dat glaasje water kan laten drinken. Of wacht eens even, eerst moet ik weten, waar die kroon is! En ridder IJs, is alles voor de plechtigheid' in orde? vroeg Denderbus, toen hij naast Thijs stond. Jawel, graaf, antwoordde Thijs langzaam. Maar ik mis nog iets, weet U. Bij Iemand, die tot- ridder geslagen wordt, behoort een kroon. Maar U heeft natuurlijk geen kroon Wat?? Heb ik geen kroon? Dat zou ik zeggen! Van puur goud, ridder IJs! Jawel, van puur goud! Gaat maar eens mee, dan zal ik haar laten zien! Thijs lachte in zichzelf. Was die truc weer eventjos goed gelukt??! kijk, daar staat dc kroon! zei Denderbus, vól trots" voor zich uitwijzend. Bernard Shaw herstellende van ernstige ziekte. G. B. Shaw. LONDEN, 27 Juni. Naar wordt vernomen is Bernard Shaw, die 26 Juli 82 jaar zal wor den, op goeden weg naar herstel van zijn ziekte die zijn arts 3 weken geleden nog als „ernstig" oordeelde. Slechts Shaws intiemste vrienden wisten dat zijn activiteit de laatste maanden door ongesteldheid in den vorm van bloedarmoede gehandicapt was. Nadat hij de laatste acte van zijn nieuw tooneelstuk „Ge- nève" had beëindigd, dat bij de Malvern Festspielen op 1 Augustus voor het eerst zal worden opgevoerd, besloot Shaw zijn eigen arts dokter Geoffrey Evans te consulteeren die hem een serie injecties aanraadde. Mevr. Shaw verklaarde tegenover de pers: „Het is juist 3 weken geleden dat mijn man deze be handeling is begonnen nadat dr. Evans zijn toestand „als ernstig" had gekenmerkt. Het resultaat is schitterend, hij is heel goed voor uitgegaan. Vrijdag 1.1. heeft hij den ge'heelen morgen gewerkt. Wanneer de behandeling zal zijn afgeloopen verwachten wij dat zijn gezondheid beter zal zijn dan gedurende de laatste twee jaar. De dokter heeft gedurende den tijd dat hij onder behandeling is abso lute rust voorgeschreven en wij trachten er voor te zorgen dat hij zoo weinig mogelijk doet. (United Press) Bij bombardementen op Alicante en Valencia. NIEUWE GETUIGEN IN HET PROCES TE LUIK. EEN SPREI BRENGT BEROERING TEWEEG. Maandag heeft men ie het proces tegen de wed. Becker opnieuw een aantal getuigen ge hoord. Op medisch advies is de verdachte, die zeer gedeprimeerd was, een schorsing der zit ting voor anderhalf uur toegestaan. De presi dent heeft een tegenonderzoek der beklaagde gelast. Volgens de getuigen hadden mevr. Castadot en mej. Stevard, die beiden overleden zijn, een zwakke gezondheid. Deze verklaringen werden door de verdedigers onderstreept. Een andere getuige verklaarde, dat mevr. Crulle, die even eens is overleden, zeer dankbaar was geweest voor de toewijding van verdachte. Een getuige vertelde, dat mevr. Bulte op een avond klach ten geuit had over een poeder, dat zij zoo juist in tegenwoordigheid van getuige had ingeno men. Mevr. Becker heeft er van geproefd. Het O. M. heeft verdachte verweten naar het Do minicanerklooster te zijn gegaan om adressen te vragen van oude renteniersters, die ver- jleegd moesten worden. Broeder Farter heeft Laar niet formeel herkend, terwijl mevr. Becker beweerde, dat zij het bestaan van het klooster niet kende. Vervolgens verscheen een reeks personen, die door mevr. Becker bena deeld waren in verband met een verhaal over een erfenis van 500.000 francs. De verdachte bestreed de verklaringen dezer getuigen. De middagzitting was gewijd aan het hooren der getuigen, die in verband met het overlij den van de dames Lange en Weiss zijn gedag vaard. O.a. werd een modiste, mevrouw Spineux, gehoord, bij wie mevrouw Lange op kamers woonde. Zij verklaarde, dat zij mevrouw Becker verscheidene malen bij mevrouw Lange op be zoek had zien komen. De eerste getuige in het geval Weiss is een oude dame, mevrouw Lamy, die het in de ge tuigenbank zoodanig met haar zenuwen te kwaad krijgt, dat zij met eau-de-cologne moet worden bijgebracht. Deze getuige herkent een bij de weduwe Becker aangetroffen sprei als het eigendom van mevrouw Weiss, welke ver klaring groote beroering wekt. De verdachte roept uit: „Dat is gekheid", waarop zich over deze sprei een discussie ontspint. Ook volgens een andere getuige heeft de sprei aan mevr. Weiss toebehoord, doch de verdachte houdt vol, dat zij de sprei reeds in 1928 heeft gekre gen. Daarop volgen nog twee getuigen, die de sprei als het eigendom van mevrouw Weiss herkennen. Vervolgens wordt de zoon van me vrouw Weiss gehoord. Bij het bezoek, dat hij na het vernemen van den dood zijner moeder aan haar kamer bracht, vond hij drie koppen thee, hetgeen hem niet verwonderde, daar zij steeds veel thee dronk. In een opschrijfboekje vond hij de nummers genoteerd van bankbil jetten en effecten. Deze laatste zijn terugge vonden, doch niet de bankbiljetten. De zitting werd hierop verdaagd. Van een der schepen drie opvarenden gedood. Gisteren zijn •opnieuw twee Britsche schepen in Spaansche havens door bommen getroffenn.l. in Alicante en Valencia. Eerstgenoemde havenstad werd des morgens onder vuur genomen door vijf driemotorige bombardementsvliegtui gen van de luchtmacht van Franco. Twee der zware bommen, welke zij uit wierpen, kwamen terecht op de brug van het Engelsche vrachtschip Farn- ham, dat in brand geraakte. Drie Britsche opvarenden kwamen om het leven. Hoewel het vuur gebluscht kon worden kon het schip niet voor zinken behoed worden. De Farnham was te Londen ingeschreven, mat 3000 ton en had een lading levensmiddelen aan boord welke gered kon worden. Twee bootwerkers werden bovendien bij dit bombardement gewond. Bij het bombardement op Valencia, dat eveneens door vijf vliegtuigen uit gevoerd werd, werd het Engelsche schip „Arlon" getroffen. Een der opva renden, een Roemeen, werd gedood. Ook kwamen eenige bewoners van de havenwijk om het leven. Door Italianen uitgevoerd Uit RomeDe oorlogscorrespondenten der dag bladen schrijven, dat de objectieven in Valen cia en Alicante gebombardeerd en vernield zijn door de luchtstrijdkrachten der legionarissen, welke eveneens de wegen langs de kust, waar langs zich colonnes vrachtwagens met soldaten bewogen onder mitrailleurvuur hebben geno men. De reactie te Londen. De beide nieuwe aanvallen op Britsche schepen heeft in politieke kringen te Londen een zeer slechten indruk gemaakt, vooral aan gezien de aanduidingen, welke de laatste dagen te Londen waren ontvangen, deden veronder stellen, dat een einde zou komen aan deze aan vallen. Het is duidelijk, dat de politieke nervositeit, welke bij de laatste bijeenkomst van het Lagerhuis merkbaar was, wederom merkbaar is geworden. Opvarende van de Arlan vertelt. MADRID. 28 Juni In een telefonisch in terview, dat United Press met een der opva renden van het heden gebombardeerde Brit sche schip „Arlan", J. Maude, heeft gehad, deze een beschrijving van wat er in Valencia gebeurd was. „Om 8.45 werd de Arlan door een bom mid scheeps getroffen. Vijf driemotorige machines vielen van een hoogte van 1500 meter aan. Ge lukkig waren op dat oogenblik slechts vijf man aan boord, waar ik toe behoorde. Boven de werven wierpen zij veertig bommen omlaag, vijftien daarvan vielen neer in de nabijheid van ons schip. De menschen op het dok zoch ten in aller ijl een goed heenkomen. Een van hen, een Roemeen, werd echter getroffen en in stukken gereten. Als door een wonder werd de derde maat, die zich beneden bevond, gered, Hij kon zich door de vlammen een weg banen, Wel is hij ernstig gewond door het vuur. Toen wij het schip verlieten, was het geheel in rook en vlammen gehuld. Ik weet niet, of het gezonken is of niet, in ieder geval moet het geheel uitgebrand zijn. Sinds Zaterdag waren wij al aan het uit laden. Het werk was bijna klaar, wij hadden nog maar 100 ton lading aan boord en zouden een half uur later uitvaren." (United Press). PROGRAMMA WOENSDAG 29 JUNI 1938. HILVERSUM I, 1875 en 4.15.5 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. (Om 9.30 Gelukwënschen.) 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Zang met pianobegeleiding, en gramo foonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoon muziek. 12.30 Stichtsch Salonorkest en gra mofoonmuziek. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Voor postzegelverzamelaars. 3.00 Gramo foonmuziek. 3.30 Trio „Pro Musica" en gra mofoonmuziek. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Kinderuurtje. 5.45 Ca rillonbespeling. 6.30 Taalles en Causerie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Be richten. 7.15 Land- en tuinbouwhalfuur. 7.458.00 Reportage. 8.05 Berichten A.N.P., herhaling SOS-berichten. 8.15 Stafmuziek van de Koninklijke Marine. 9.30 Gramofoon muziek. 10.00 Berichten ANP., 10.05 Accor deonkwartet en gr.pl.. 10.45 Gymnastiekles.11.00 Gramofoonmuziek. Ca. 11,5012.00 Schriftle zing. HILVERSUM II. 301.5 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO. 6.30—7.00 RVU., 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berich ten). 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwij ding. (Om 12.15 Berichten). 12.30—1.45 Fan tasie en orgelspel. 2.00 Knipcursus. 2.30 Gra mofoonmuziek. 3.00 Voor cle kinderen. 5.30 Gramofoonmuzoek. 6.40 Causerie „Honderd Jaar Fransche Kunst". 7.00 Gramofoonmu ziek. 7.06 Vocaal concert. 7.30 Causerie over Dante. 8.05 Herhalinfg SOS-berichten. 8.07 Berichten ANP, VARA-varia. 8.20 Orgelspel. 8.45 Radiotooneel. 9.15 Esmeralda-septet en solist. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Berich ten ANP. 10.05 „Sylvia"-Amusementsorkest en solist. 10.45 Gramofoonmuzoek. 11.00 De Ram blers. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11,20—11.50 Cellovoordracht. 12.10 Het Nor- bert Wethmar Pianokwintet. 12,50 Uit Berlijn: Willy Stanke's orkest, het Schuricke-trio en soliste. 1.35 Causerie „Junk". 1,502.20 Het kleinorkest. 3.10 Gramofoonmuziek. 3.20 BBC-Empire-orkest en solist. 4.05 Causerie over hobbies. 4.20 Vesper. 5.05 Gramofoon muziek 5.20 Sportreportage. 5.30 Roy Fox enzijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Land- bouwpraatje. 7.00 Inleiding volgende uit zending. 7.10 le acte van de opera „Figaros Hochzeit". 10.55 Declamatie. 11.40 4e acte „Fi- 9.40 Radiotooneel. 10,10 3e acte „Figaros Hochzeit". 10.55 Declamatie. 11.40 0e acte „Fi garos Hochzeit". -11.50—12.20 Jazzmuziek (gr, platen) RADIO PARIS 1648 M. 8.10, 8.509.05 en 10.35 Gramofoonmuziek. 11.35 Koorconcert. 11.50 Zang. 12.35 Het Cassadelorkestè (Om 1.50 zang). 2.35 Viool en piano. 4.20 zang. 5.20 Glordino-ork. 3.50Radio- tooneel. 9.50 Kamermuziek. 10.55-11.05 Gr.muz. KEULEN 456 M. 6.50 en 7.30 Rheinische Landesorkest, 8.50 orkest van de Rijksarbeidsdienst. 12.20 Om roeporkest. 2.30 Populaire muziek. 3.20 Kin derconcert. 4.20 Otto Dobridt's orkest. 6.50 Viool en piano, 7.30 Omroeporkest en so listen. 8.20 Rijksuitzending: Duitsche Jeugd koorliederen. 9.50 Bellmann-programma. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Omroepor kest en soliste. 12.203.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.44 Ludo Lang- lois' orkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Zepparoni-kwartet. 6.35 Omroepsalon- orkest en solisten. 10.30—11.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Walter Fenske's orkest en solisten. 8.20 Berichten. 8.35 Blaasconcert. 9.20 Zie Keu len. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.20 Berich ten. 10.40 Politiek maandoverzicht. 11.00 Be richten. 10.20 Omroep-amusementsorkest en soliste. 12,20—2.20 Nachtconcert (gr. opn.), (1,15—1,?6 Tijdslen.)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6