HET SPORTGESPREK Goldschmeding Piano's-Radio-Muziek .aat Uw Stofzuiger D 0 y D E RDA'G 30 JUNI 1938 HAARLEM'S DÏGBE'AD 8 VAN DE WEEK. OVER KAATSEN Wie deze afbeelding van Dr. A. IJ. van der Meulen ziet en mocht denken, dat dit sportgesprek over voetbal gaat, heeft het mis. In onzen al te korten zomer is het beter, het bruine monster te laten rusten en bovendien.... de ware sportsman bepaalt zich niet tot één enkelen tak van sport, doch toont ook daadwerkelijke belangstelling voor andere spelen. Dat is ook de meening van Dr. A. IJ. van der Meulen, die reeds lang vóór dat hij de voetbal schoenen aantrok, korfbal en kaatsen beoefende en die thans nog een geestdriftig tennisspeler is. Het was over kaatsen, dat we eens iets meer wilden weten, want al wordt dit spel op het sport terrein aan de Kleverlaan door in onze stad ge vestigde Friezen geregeld beoefend, het is voor niet-ingewijden toch moeilijk te begrijpen. Dr. A. IJ. van der Meulen „Kaatsen heeft voor toeschouwers, die er geen verstand van hebben, weinig interesse", zei Dr. Van der Meulen. „Het boeit alleen, wanneer men met de finesses op de hoogte is; slechts dan kan men de goede slagen op de juiste wijze waardeeren. In dit opzicht kan men het eenigszins verge lijken met cricket; de opslaanders vervullen in zekeren zin de rol van bowlers. Andere spelers hebben zich weer als uitslaanders gespecialiseerd. Zijn er bij cricket spelers, die zoowel met bowlen als batten uitblinken, zoo heeft men ook kaatsers, die het op- en uitslaan beide beheerschen"... „Is het mogelijk, in enkele woorden het doel van het spel te verklaren?" „In Friesland bestaat een partuur uit drie spe lers; in Noord-België, waar het spel eveneens be oefend wordt, uit vijf spelers. De opslag geschiedt, door met de vlakke hand den kleiner, bal. die 20 gram weegt en die met paardehaar is opgevuld, van een afstand van 32 meter in een zoogenaamd perk, dat 25 meter lang bij 4i/ meter breed is, te slaan, waar een der spelers van de uitslaande partij den bal moet trachten te retourneeren, zonder dat deze den grond raakt, of na eenmaal stuiten. Lukt dit niet, dan heeft de opslaande partij twee punten; wordt de bal echter uitgeslagen, zonder dat de opslaan- der hem kunnen bereiken, dan bpekt de andere partij twee punten. Gaat de bal tweemaal heen en weer en wordt die dan door een der uitslaanders buiten hun perk. maar in het vak der opslaanders geplaatst, dan is een „kaats" gescoord. Acht punten of twee kaatsen maakt een half spel en een partij bestaat uit zes halve spelen. De strijdende parturen wis selen geregeld voor op- en uitslag. Gaat de uit slag voorbij een bepaalde grenslijn, dan spreekt men van bovenslag, is deze bovenslag zeer ver ge plaatst dan noemt men dat een Hercules-slag. Overal in ons land, waar Friezen wonen, vindt men kaatsclubs. doch de Hollanders nemen er nooit aan deel". „Trekt het spel in Friesland veel publiek?" „Op de groote kaatspartij te Franeker, die al tijd wordt gehouden als het kermis is, komen eenige duizenden toeschouwers, waarvoor tribu nes worden gebouwd. De beste speler van het winnende drietal wordt tot „koning" uitgeroepen en dat is vooral in Fra neker een eer, omdat de commissie ïn een rijtuig naar het veld gaat; in een tweede rijtuig zit de koning van het vorig jaar, de borst versierd met al de gewonnen medailles. De overwinning wordt zóó fel betwist, dat het op den niet-ingewijde bijna den indruk van on- sportiviteit maakt. In werkelijkheid is het echter slechts de vaste wil om te zegevieren en een bui tengewone concentratie". „Begint de jeugd al vroeg met kaatsen?" „Ik was zelf 16 jaar, toen ik begon. In Worn- mels kent men de jaarlijksche jongenspartijen in vrije formatie, waarbij de deelnemers dus zelf hun parturen kunnen vormen, in tegenstelling met andere wedstrijden, waar geloot wordt 3 de samenstelling tusschen erkende op- en uit slaanders. Het winnende drietal te Wommels ont vangt gouden horloges als prijs". In de kleine plaatsjes in den Noord- hoek van Friesland wordt het reeds sedert eeuwen beoefend, waarvoor het marktplein meest al als strijdperk wordt uitverkoren. Doch in de grootere plaatsen wordt het pas sinds den oorlog gespeeld, zooals in Sneek, Harlingen en Leeuwarden. Er zijn zelfs internationale wedstrijden tegen de Belgen, doch het verschil in spelsysteem levert moeilijkheden op. Het hangt van de voor een be paalde partij geldende regels af, of de Friezen dan wel de Belgen zegevieren. Dat onze Zuiderburen echter veel aanleg voor het spel hebben, blijkt wel uit het feit, dat de Belgische geinlerneerden gedurende den oorlog, volgens het Friesche systeem spelend, bijna steeds in de meerderheid bleven". „Zijn de clubs ook georganiseerd?" „Sinds een aantal jaren bestaat er een Kaats- bond; deze heeft er met succes naar gestreefd, de geldprijzen af te schaffen, hoewel deze te Fra neker nog steeds gehandhaafd blijven. Als merk waardigheid moge worden gemeld, dat daar de prijzen steeds in gouden tientjes worden uit betaald". Budge en Austin in den eindstrijd. Uit Londen; Zooals te verwachten was, heeft Budge zich in den eindstrijd van het Wimbledon-tournooi geplaatst, maar dat ook Austin dit zou doen, was nog geenszins vast staand. Doch de Engelsche kampioen heeft zich Woensdag tegen den Duitscher in een vorm vertoond, dien hij waarschijnlijk nog niet in zijn tennis-loopbaan heeft bereikt. Henkei speelde in het geheel niet slecht, maar Austin behaalde op het tot de laatste plaats bezette centre court een schitterende 62, 64, 60 overwinning, welke luid werd toegejuicht. Budge had met den Zuid-Slavischen Da- viscup-speler Puncec geen moeite. Niettemin was de titelhouder geenszins in zijn besten vorm. Hij maakte veel fouten, vooral met forehandslagen, maar in een uur was hij klaar met Puncec. Een verrassing leverde het heerendubbel spel op. Sturgeon en Tuckett, een niet al te bekend dubbel uit Wales, won op overtuigende wijze met 8—6, 64, 6-^1 van het geplaatste Tsjechische dubbel Menzel—iHecht. In het gemengd dubbelspel wonnen de titel houders mej. Marble en Budge zonder al te veel moeite van Helen Wills en Borotra. In het damesdubbelspel schakelde het Zuid-Afrikaansche paar mevr. Heine-Miller en mej. Morphew de Engelsche dubbel mej. James en mej. Stammers uit. De uitslagen luiden als volgt: Heerenenkelspel: halve eindstrijden: Austin (Engeland) sl. Henkei (Duitschland) 6—2, 64, 6—0, Budge (V.S.) sl. Puncec (Zuid- slavië) 6—2, 6—1, 6—4. Heerendubbelspel: derde ronde: Sturgeon en Tucket (Engeland) sl. Hecht en Henzei (Tsjecho-Slowakije) 86, 64-, 64; Kukul- jevic en Pallada (Zuid-Slavië) sl. Mulliken en Piercey (Engeland) 64, 86, 5—'7, 64. Kwarteindstrijd: Hughes en Wilde (Enge land sl. Seinar en Malfroy (Tsjecho-Slowakije Nieuw Zeeland) 68, 6^-2, 6-2 75. Damesdubbelspel: kwarteindstrijden: mevr. Mathieu en mej. Yorke (Frankrijk—Enge land) sl. mej. Scriven en mej. Lizana (Enge land—Chili^ 7—5, 6—4; mevr. Heine—Miller en mej. Morphew (Zuid-Afrika) sl. mej. James en mej. Stammers (Engeland) 64, 6—2; mevr. Henrotin en mevr. Andrus (Frankrijk—V.S.) sl. mej. Saunders en mej. Scott (Engeland) 6—0, 6—2. Gemengd dubbelspel: vierde ronde: mevr. Fabyan en Henkei (V.S.—Duitschland) sl. mej. Wheeler en von Metaxa (VB.Duitsch land) 64. 6—3: mej. Wynne en Boussus (Australië—Frankrij'k) sl. mej. Haylock en Sherwood (Engeland) 6—1, 6—3; mej. Coyne en Brugnon (Australië—Frankrijk) sl. mej. Ingram en Billington (Engeland) 6—4, 5—7. 1210; mevr. HeineMiller en Oliff (Zuid- Afrika—Engeland) sl. mej. Whitmarsh en Wilde (Engeland) 61, 86; mej. James en Russell (Engeland—Argentinië) sl. mej. Heeley en Butler (Engeland) 7—5, 4—6, Kwarteindstrijdmej. Marble en Budge (VB.) sl. mej. Helen Wills en Borotra (V.S.- Frankrijk) 6-1, 64. DAMMEN. KIJK UIT. Uitslagen der Medaillewedstrijden: C, v. d. Bogaard—J. Warmerdam 2—0 W. DikkeboomG. Goets 20 T. TempelmanA. Goets 11 F. Kraaijenhagen—A. v. Vliet 02 D. Klaver T. J. Bijrij 0—2 W. StrootmanW. Vink 02 NieuwenburgW. Persoon 02 KAATSEN. NATIONALE KAATSWEDSTRIJDEN TE KOOG AAN DE ZAAN. Zondag organiseert de Kaatsclub „De Zaan streek" op het K.F.C.-terrein te Koog aan de Zaan nationale wedstrijden. „Frisia" uit Haarlem zal hieraan ook deelnemen. LAWNTENNIS. Het int. touriiooi te Wimbledon. ZEILEN. HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING. A.s. Zondag zal de H. Z. V. haar jaarlijksch zomerfeest houden aan „De Haven Ver schillende wedstrijdnummers voor jong en oud staan op het programma. Het belooft we der een gezellige dag te worden. VOETBAL. MUSSOLINI ONTVANGT DE WERELD KAMPIOENEN. Uit Rome: In het Palazzo Venezia ontving Mussolini Woensdag de Italiaansche voetbal lers die te Parijs het wereldkampioenschap hebben behaald. Hij wenschte hen geluk met hun prestaties en wees er op. dat het behalen van den wereldtitel overal grooten indruk had gemaakt. DE DAGBLADENCOMPETITIE. In het Heemsteedsche Sportpark werd voor bovengenoemde competitie door het elftal van H.'s D. tegen het Leidsch Dagblad gespeeld. De Leidenaars hadden reeds met rust een 20 voorsprong. Na de hervatting maakten zij er eerst o3 van voordat de linksbinnen der Groentjes er in kon slagen, een tegenpunt te scoren (1—3). In dezen stand kwam geen verandering meer. Het Leidsch Dagblad won verdiend. De leiding van den heer Sikman was weer goed. ZWITSERLAND—NEDERLAND. Naar wij vernemen heeft de Zwïtsersche Voet balbond aan den K.N.V.B. voorgesteld, op 7 Mei 1939 een wedstrijd tusschen Zwitserland en Ne derland te spelen in een nader vast te stellen stad in Zwitserland. Het bestuur van den K.N.V.B. zal ten aanzien van deze invitatie dezer dagen een beslissing nemen. BOOTTOCHT „SPAARNESTAD". De voetbalvereeniging „Spaamestad" houdt op 3 Juli haar vijfden jaarlijkschen boottocht met de salonboot „Prinses Beatrix" naar Hilversum. Er is den gcheelen dag muziek aan boord. LAWNTENNIS. SUZANNE LENGLEN ERNSTIG ZIEK. Uit PARIJS: De in vroegere jaren zoo be kende Fransche tennisspeelster Suzanne Lenglen is ernstig ziek. Haar toestand geeft aanleiding tot groote ongerustheid. Vanmorgen is bij haar bloed transfusie toegepast. POSTDUIVEN. DE LUCHTGIDS De Luchtgids hield een wedvlucht van Noyon (Frankrijk) over een afstand van 335 K.M. De eerste prijswinnende duif bereikte een snelheid van 1145.38 meter per minuut en de laatste van 1061.66 meter per minuut. De prijzen werden gewonnen door: G. Kors 1 7 en 11. J. W. Borst 2 en 5, J. Vrugt 3. J. Zwart 4 14 30 en 34. Chr. Geisler 6, Joh. v. d. Pol 8 13 20 21 22 en 23. G Jimmink 9. P. H. Boeree 10 12 19 en 28, P. J. Verputten 15. J P. Kruijer 16 en 29. J. v. d. Brand 17 en 26. A. J. Leurs 18. 25 en 31. Ed. v. Bree 24, H. J. Philippo 27 en 32. R. N. HeUoo 33 en 35. i Groote Markt 8 Juli en Augustus 6 uur gesloten. (Adv. Ingez. Med.) HONKBAL. WEDSTRIJDEN VOOR SCHOOL- NEGENTALLEN. De jeugdcommissie van den Ned. Honkbal- bond trof het Woensdagmiddag niet bijster met het verspelen van de tweede ronde der schoolnegentallen. De storm heeft aan het spel, en vooral aan het werk der werpers, veel afbreuk gedaan. Wijd en slag was meer het gevolg van een toevalligen windstoot, dan wel van de actie van den werper. Deze ronde begon met de wedstrijden le H.B.S.B IR.K. Lyceum en 2e H.B.S.B. I— Kennemer Lyceum II. Het Katholiek Lyceum heeft er dezen keer niet veel van gemaakt. Feitelijk is in drie in nings alleen door Van Son een honkslag ge- jeven. Maar zelfs dat bracht geen punt, want lij was de eerste slagman in die beurt. Overi gens kwam nog wel eens een Lyceïst door vier wijd op de honken, maar eer hij rond was, was de beurt weer uit. Vooral de vangkansen werden door de H.B.S.-ers benut. De H.B.S.-ers hadden minder moeite met den werper. Zij sloegen nog al eens raak. Noodig was het echter niet eens, want, met uitzondering van de eerste innings, werden door het Lyceum zooveel fouten in het veld werk gemaakt, dat deze alleen al de H.B.S. aan voldoende punten zouden hebben ge holpen. De inningscijfei's zijn: R.K. Lyceum: 0 0 0 =0 le H.B.S.B. I: 0 9 10 19 Ook in den wedstrijd 2e H.B.S.B. IKenne mer Lyceum H moesten de Lyceïsten het tegen de H.B.S.'ers afleggen. Dat was ook geen wonder ook, daar de H.B.S. uitkwam met spelers als Nooidhoff en de gebroeders Ooster- veld, die al meermalen in eerste klasse wed strijden zijn uitgekomen. Dat ondervond Eys- vogel, de eerste slagman van het Lyceum meteen al. Door een honkslag kwam hij wel op het eerste honk, maar een goede worp van den H.B.S.-vanger A. Oosterveld deed hem al sneuvelen op het tweede. Aan slag waren de H.B.S.'ers ook al gauw de meerderen. Nadat in de eerste innings de gebroeders Oosterveld al hadden raakgeslagen, deed in de tweede innings D. Oosterveld dit nogmaals, evenals Van Denderen. Figee overtroefde hen echter door meteen maar een homerun te slaan. In de derde beurt vielen al spoedig twee nullen, maar de derde liet eindeloos op zich wachten. Nu werd er geducht geslagen. Metzelaar pro duceerde nu een homerun, A. Oosterveld een driehonkslag en Mesritz een tweehonkslag. In het veldwerk van het Lyceum kwamen groote en kleine fouten voor en de score steeg dan ook snel. De cijfers der innings zijn: 2e H.B.S.B I: 4 3 13 20 Kenn. Lyceum II: 2 1 0=3 Na afloop van deze twee wedstrijden volg den: Kennemer Lyceum IR.H.B.S. Alkmaar en- 2e H.B.S.B. nH.B.S.A. In eerstgenoem- den wedstrijd bleek duidelijk dat de Bloe mendalers meer van honkbal gezien hadden dan de Alkmaarders. Alles wat deze laatste doen is nog wat schools, wat geen wonder is, daar in Alkmaar buiten school nog niet aan honkbal wordt gedaan. Zij spelen nog zooals de eene klasse tegen een andere klasse van dezelfde school speelt. Het Kennemer Lyceum won het dan ook in alle opzichten en be haalde gemakkelijk de overwinning. De cijfers der innings zijn: R.H.B.S. Alkmaar: 0 3 2 0 =5 Kenn. Lyceum I: 5 2 4 1 12 De tweede negental spelers van de 2e H.B.S.B. brachten het er veel minder goed af dan de groote broers het eerste. Zij konden slecht overweg met het werpen van Klipp van de H.B.S.A. Hoogstens sloegen zij den bal in zijn richting en gingen dan uit op het eerste. Door een paar keer vier wijd zijn zij echter nog aan een tweetal punten gekomen. Maar in de eerste drie beurten wisten de H.B.S.'ers A ook geen weg met het werpen van Jonkman. Die had meermalen succes met drieslag en als de man op het eerste honk betrouwbaarder was geweest, waren de punten nog schaarser binnengekomen. In de vierde beurt was vrijwel het geheele binnenveld van de H.B.S.B. onbetrouwbaar. Het wemelde van fouten en de punten stroomden dan ook bin nen, waardoor het verschil ten slotte nog groot was: De cijfers der innings zijn: 2e H.BB.B. II: 110 0=2 H.B.S. A.: 2 1 1 9 13 Voor de derde ronde zijn dus overgebleven: le H.B.S.B. I, 2e H.B.S.B. I, H.B.S.A. en Ken nemer Lyceum I, die Woensdag a.s. in de ge geven volgorde tegen elkaar spelen. CRICKET IN ENGELAND. Waller Hammond herkozen als captain van Engeland voor de derde testmatch. De stand van de op Woensdag begonnen county-matches is: Derbyshire 151 tegen Australië 1911 (Brown 104*, Badcock 59*) Gloucestershire werd te Brentwood voor 96 door Essex aan den kant gezet. Essex 229—6 (O'Connor 88*).'Kent scoorde te Tunbridge Wels nog minder tegen Leicestershire, Kent 57. Leicestershire 195. Notts 232 (Hardstaff 114) tegen Somerset 69—0. Sussex 426—6 (Yames Langridge 151*) tegen Glamorgan. Surrey op den Oval 395 (Fishlock 165) tegen Oxford 52—0. Op Lord's speelt een M. C. C. XI tegen Cambridge dat 3 wickets voor 103 runs verloor nadat M. C. C. 370 bijeengesla- gen had. Lancashire 207—3 tegen Hampshire. Paynter bleef met 104 not out. Yorkshire scoorde te Worcester 3426. In verscheidene wedstrijden moest het spel wegens regen on derbroken worden en over het algemeen wa ren het geen battingwickets waarop ge speeld moest worden. "Walter Hammond, die tot Zaterdag rust neemt, is wederom herkozen als captain van Engeland voor de derde testmatch, welke 8 Juli op Old Tr af ford te Manchester begint. vakkundig repareeren Voor alle merken Stofzuigers onderdeelen voorradig. ïitsema's nieuw v.a. f 24.75 Gr. Houtstraat 132 t/o Cornelissteeg, Tel. 16693 (Adv. Ingez. Med.) KANOSPORT. DUITSCHLAND—NEDERLAND. Naar aanleiding van de resultaten, behaald op de nationale kampioenschappen van Zon dag j.l. is de Nederlandsche kanoploeg, welke Zondag a.s. te Duisburg in een landenwed- strijd tegen Duitschland zal uitkomen, als volgt samengesteld: K. 1-klasse (internationale 1-persoons wedstrij-dkajak)J. Kraaier (Geuzen, Zaan dam), H. van Mastrigt (Never Dry, Rotter dam). Reserve: W. van der Kroft (H. K. V. Haarlem) K. 2 -klasse: (intern. 2-persoons wedstrijd kajak): J. Kraaier en W. Tates (Geuzen), P. Wijdekop en C. Wijdekop (Viking, Am sterdam) K. 4-klasse: (intern. 4-persoons wedstrijd kajak): W. van der Kroft (slag), A. J. Bosse, Tj. Kuperus, W. Tates. MOTORWIELRIJDEN. DE ZEVENDE DAMESRIT OP ZONDAG 10 JULI. Het zal de zevende maal zijn. dat de dames- rit, die vroeger bekend stond als de K.N.M.V.- damesrit, doch die sedert verleden jaar door de Nederlandsche Dames Motorclub onder •auspiciën der K.N.M.V. georganiseerd wordt, zal worden verreden, dit jaar op Zondag 10 Juli a.s. in de omgeving van Rotterdam, in samenwerking met de Rotterdamsche Motor club V.V.V. Het traject zal ongeveer 115 K.M. lang zijn; het gaat langs goede wegen. De rit staat open voor alle motorrijdsters. Ieder mag één vrou welijke passagier meenemen. Het secretariaat is gevestigd: Alexander Numankade 31, Utrecht. POSTDUIVEN. H. A. K. Bovengenoemde vereeniging hield een wed* vlucht van St. Dizier (Frankrijk) 416 K.M. De uitslag was als volgt: S. Heitlager 1, 5, 8; J. v. d. Walle 2; W. de Graaf 3; A. Breeu- wer 4, 7; C. Schuurhuizen 6, 11; J. Koning 9, 12; C. Koning 10, 13; G. Stouten 15, 20; H. J. Petter 16; W. v. d. Veldt 17; F. Bottelier 18; D. v. d. Molen 19; J. Breeuwer 21; C. v. d. Lee 22. Eerstgetoonde duif 12 u. 1 min. 10 sec. Na deze vlucht is de eindstand voor het kampioenschap Vitesse: 1. A. Breeuwen; 2. C. Koning; 3. S. Heit lager; 4. W. v. d. Veldt; 5. G. Stouten. Aan dit kampioenschap werd door 21 leden deel genomen. HAARL. BOND VAN POSTDUIVENLIEF- HEBBERS A.s. Zondag 3 Juli houdt bovengenoemde Bond zijn jaarlijksche propagandavlucht met jonge duiven van Hillegom. Het betreft hier het loslaten van ongeveer 3 a 4000 jonge dui ven, geboren in 1938, welke hun eerste oefen- vlucht maken voor de verdere vluchten, welke worden gehouden tot Arlon (Luxemburg)Voor duivenliefhebbers blijft dit altijd een mooi evenement; het bijwonen is dan ook zeer aan te bevelen, ook voor hen, die zooiets nog nooit hebben gezien. Het vertrek der vereenigingen met hun duiven geschiedt gezamenlijk Zon dagmorgen te 9 uur van restaurant „Dreef- zicht", den Hout. „GEVLEUGELDE VRIENDEN". TE HEEMSTEDE. Uitslag der wedvlucht van Noyon, afstand 332 K.M. Los 7 uur 5 min. 1, 10 N. Leuven; 2, 25 G. A. v. Santen, 3 L. de Winter, 4. 6, 14, 23 A. v. Zadel, 5. H. v. Dijk, 7, 19, A. Eveleens, 8, 21 M. C. Fehres, 9, 20 H. Brouwer, 11 G. Breeuwer, 12, 17 G. de Gast, 13, 15, 16 Chr. Boonacker, 18 E. Vrugt, 22 J. Groenland. 24 A. Verdonschot, 26, 27 G. Vin ken. Eerstgetoonde duif 10 uur 50 min. 55 sec., laatste prijswinnaar 12 uur, 12 min. 18 sec. DE LUCHTBODE. Wedvlucht van Epernay, afstand 374 K.M. B. C. v. d. Meer l, 3, 5, 6, 12, H. v. Olden- mark 2, 4, S. v. Gennep, 7, 8, 10, H. Lasschuit 9, H. Groen 11; eerstgetoonde duif 12.23,54, laatstgetoonde duif 12,51,18. Wedvlucht van Beane, afstand 596 K.M., H. WANDELSPORT. 1I.W.S.V. „DE VIERDAAGSCHE". De door bovengenoemde vereeniging georgani seerde nachtmarsch, waarvan de afstand 60 K.M. bedroeg heeft veel succes gehad. Er waren 200 deelnemers(sters). De leiding berustte bij den heer H. F. Kooien. Er waren slechts vijf uit vallers. Bij aankomst in het gebouw „Olympia" ontvin gen zij, die dezen marsch volbracht hadden, de hiervoor beschikbaar gestelde belooning. Door de volgende vereenigingen werd een groepsprijs behaald: „De Dwaalster" uit Den Haag, W.S.V. „De Driehoek", Ned. Handel Maatschappij. W.S.V. „Beatrix" allen uit Amsterdam, W.S.V. „Aalsmeer" en Roode Kruis Transport Colonne te Haarlem. PAARDENSPORT. INT. CONCOURS-HIPPIQUE IN HET OLYMPISCH STADION. Medaille van Prinses Juliana. Prinses Juliana heeft van haar belangstel ling in het internationaal concours-hippique, dat van 14 tot en met 17 Juli in het Olym pisch Stadion te Amsterdam gehouden wordt, blijk gegeven door een zilveren medaille uit te loven voor de Amazone, die de overwin ning behaalt in het dames springconcours. SNELWANDELEN. H. S. V. „DE KAMPIOEN" De tweede snelwandelwedstrijd om den be ker zal plaats hebben op Zondag 10 Juli op het traject HaarlemBennebroek. Start des morgens 10 uur hoek Wagenweg en Plein. De prijzen zijn geëtaleerd in het Sporthuis van F. Te Nuyl aan den Schoterweg. NA STORM EN REGEN De Zuidwesterstorm die gisteren over onze huizen gierde, maakte korte incttcn met onze warme zomcr-illusics. „Het kan ver- keeren" is echter wel zeer toepasselijk op het Hollandschc klimaat vandaag schijnt immers de zon weer en daarom ditmaal een vredig zomcrsch plaatje. Misschien dat de zomer nu toch werkelijk v GEEN DRIE NAAST ELKAAR! Een automobilist, die 'n auto gaat in halen, welke reeds bezig b een derde outomobiel voorbij te komen, pleegt eeo strafbaar feit. Dat is hinderlijk (en soms gevaarlijk) daarom heeft de wet het verboden; mitsdien: „geen drie rijdende auto's naast elkaar bij het inhalen". b. Oldenmark 1, 3, 7, B. C. v. d. Meer 2, 8, 9, J. J. Lasschuit 4, H. Keevel 5, H. Groen 6. Eerstgetoonde duif 3.36.56, laatstgetoonde duif 4.29.27. Wedvlucht van St. Didier, afstand 416 K.M. B. C. v. d. Meer 1, 3, 6. 10, H. v. Olden mark 2, 5, 8, S. v. Genneu 4,11, J. J. Lasschuit 7, H. v. d. Broek 9. Eerstgetoonde duif 12,12.48, laatstgetoonde duif 12.45. DE SNELPOST. Bovengenoemde vereeniging van Postduiven- liefhebbers hield een wedvlucht van Noyon, afstand 332 K.M. Duiven los 7.05. De prijzen werden behaald als volgt: Jac. Kuperus 1 3 5 6, J, de Goede 2, H. Ven broek 4 13, K. Paap 7, P. J. R. Vergers 8 14 20 22 23, C. Hirs 9 10 11 12 21, Luikel 15. D. v. Wel 16, A. J. v. d. Linden 17, P. de Wilde 18, A. Hardenberg 1'9. Eerst getoonde duif 11 uur 55 min. 10 sec. Laatst getoonde duif 12 uur 19 min. 32 sec. MOTORWIELRIJDEN. MOTORCLUB „SPAARNESTAD". Zondag 3 Juli e.k. wordt door de Haarlom- sche motorclub „Spaarnestad" een trainings- rit georganiseerd voor Leden en adspirant- leden. Start te half tien op het Plein. HENGELEN. VRIENDSCHAP ZIJ ONS DOEL. Bovengenoemde vereeniging hield een wed strijd op witvisch in de Amsterdamschevaart. De uitslag was als volgt: le prijs: P. Berg huis „held van den dag"; 2. Hesselink, de grootste; 3. A. Eerhard Sr.; 4. Broekhuis; 5. v. d. Berg' Jr.; 6. v. d. Berg Sr.; 7. PI. van Zilt Jr.; 8. Karpus Sr.; 9. Wijtvliet; 10. Freijer; 11. J. Sieraad; 12. Beneker; 13. C. Pauw; 14. Bronkhorst; 15. Mols. Een extra prijs ontvingen H. van Zilt Jr., A. Eerhard en Hesselink. VISCHCLUB B.A.C.A. Bovengenoemde vischclub hield haar zesden wedstrijd op witvisch in de Kruisvaart, rich ting Hoofddorp. De vangst was heel goed. Er werden in totaal 187 stuks gevangen. Prijs winnaars werden: L. Logmans 90 stuks, P. Berghuis 38, J. Hirs 28, H. Lenaarts 23, M. H. Govers 5. J. Wijkhuizen 3. Tevens kreeg J. Hirs een extra prijs, geschonken door den heer Wolf uit de Spaarnwoudèrstraat voor den grootsten visch. Ook L. Logmans ontving een extra prijs voor het eerste visch)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 14