fl! Boomen in Haarlem's Plantsoenen. o DIE ZIT GOED CR A VEN PLAIN BEOENK KLEEDING VERKOOP CENTRALE VRIJDAG 1 JULI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Het Kenaupark, de voormalige Hortus Medicus. IN het Kenaupark bevinden we ons op historischen bodem. Vroeger bevond zich hier namelijk de Stadstuin of Hortus medicus, voornamelijk ten dienste van de heeren doktoren en apothe kers, om al de gewassen die om hun genees kracht geteeld werden gemakkelijk te leeren kennen. Wij ontleenen hierover aan Allan's „Ge schiedenis van Haarlem": In 1696 werd de Hortus Medicus aangelegd, deze had toen een omtrek van ongeveer 1100 roeden; ten Z. W., en N.W. was de tuin door de stadswallen omsloten. Verder was de tuin omringd door hagen van Liguster en taxus. Ir. het midden van den tuin bevond zich een ronde waterkom van 90 voet middellijn die volgens voorschrift met de gewone moeras- en waterplanten beplant moest zijn en „waar binnen het grimmelde van velerhande Vissen, gewent op 't geven van Brood, den Aan- schouweren te vermaken". De tuin was in 38 vakken of perken ver deeld; één vak werd bestemd voor de dokto ren en apothekers 'en beplant met 314 ge wassen welke beteekenis hadden voor de pharmacie. In den tuin bevonden zich voorts 16 borstbeelden van oude wijsgeeren en ge leerden, namelijk van Hippocrates, Galenus, Forestus, Fernelius, Theophrastus. Vesalius, Clusius. Dodonaeus, Herophilus, Democritus, Spigelius, Dioscorides, Aristoteles, Plato, Car- tesius en Boy ie. Er waren hof wetten opgesteld welke o.a. het volgende inhielden: De Hof was voor ieder toegankelijk tegen betalmg van twee stuivers. Doktoren en apothekers en hun knechten hadden gratis toegang op vertoon van hun genummerde penningen en wel de eerstge- noemden op Maandag en Donderdag van 24 uur en de knechten op de zelfde dagen van 46 uur. Er was een hovenier aangesteld tegen een salaris van f 350 in het jaar; voorts ontving hij jaarlijks 20 tonnen turf en had vrij wonen. De stuivers die van de bezoekers van den tuin ontvangen werden, mocht hij ook be houden. Maar al het werk zooals spitten, snoeien enz. moest de hovenier zelf doen, hij had alleen de hulp van twee jongens voor het lichtere werk. 7 October 1707 werd een nieuw reglement vastgesteld en tevens een ervaren botanicus aangesteld. 14 jaar later, in 1721 werd de Hortus Medicus naar den tuin van het Prin senhof verplaatst, waarvan we nu nog een klein gedeelte terugvinden in den tuin van het Gymnasium. Eerst in 1869 kreeg het park den tegenwoordigen naam. Zoo heeft dus het Kenaupark in dubbelen zin historische beteekenis, zoowel in het ge bruik dat vroeger van het terrein gemaakt werd, als in den naam welke voor Haarlem onafscheidelijk verbonden is met de ver schrikkelijke periode tijdens Alva's schrik bewind. Veel van wat de vroegere bezoekers voor hun twee stuivers in den Hof te zien kregen zullen we nu niet meer in het tegenwoordige park aantreffen, doch een bezoek aan het Kenaupark loont nog ruimschoots de moeite en we hebben dit voor, dat we er zonder eenige betaling naar hartelust mogen rond wandelen. We wenden onze schreden allereerst naar de oude kers (1) die ons ieder voorjaar weer verrast met haar rijke bloesempracht. Deze bloemen zijn gevuld en we kunnen dan ook nooit vruchten verwachten, want dit gevuld worden gaat ten koste van de meeldraden en stampers die voor de bevruchting zorg moe ten dragen. Naar de heer Springer mij mede deelde, is deze zoete kers (Prumus avium var. pléna) ongeveer 80 jaar oud. De zoete kers heeft haar oorsprong in de landen van Zuid- Europa en West-Azlë. We vinden in het park nog twee jongere exemplaren van deze kers eveneens met het cijfer 1 aangeduid. De meidoorn. Een eindje verder staat een mei doorn (Crataégus monógyna, 2). De meidoorn treffen we bij ons overal in het wild aan, maar dan niet zoo netjes op een stam zooals hier, want dat doen de kweekers. Ieder jaar weer begroeten we met vreugde de heer lijk geurende meidoornbloesems; ini het laat-lente-bloemenfestijn nemen de bloesems van den meidoorn een belangrijke plaats in. Bij de oude vol ken stond de meidoorn dan ook in hoog aanzien. De Grieken beschouw den hem als een boom van goede voorspeiling en als een symbool van het echtelijk verbond. De oude Germanen maakten hun brand stapels van meidoornhout en wijdden deze met een houten hamer, het zinnebeeld van den god Thor. Zij geloofden dat met de vlam men, die uit het hout opschoten, de zielen van de overledenen naar den hemel gevoerd werden. Bij vele volken heerscht het geloof dat de meidoorn het hout geleverd heeft, waarvan de doornenkroon van Christus zou zijn ge maakt; in Frankrijk heet hij daarnaar wel l'Epine noble. Het verspreidingsgebied van den meidoorn is vrij groot, namelijk Europa, West-Azië en Noord-Afrika. Van dezen meidoorn langs het perk in zui delijke richting gaande, ontmoeten we eerst de Hollandsche linde (Tilia vulgaris, 3) en even verder de paardekastanje (4). Bij deze kastanje staande valt ons een boom op, waarvan de stam en de dikke takken groote lichtgroene vlekken vertoonen. Die vlekken worden veroorzaakt, doordat de schors in plakken afvalt en de zich daaronder bevin dende lichter gekleurde schors zichtbaar wordt. Het is een typisch kenmerk voor den pla taan; want dezen hebben we voor ons. Het is de Platanus aceroides (5), een bastaard van den Oosterschen plataan (P. orientalis) en den Westerschen plataan <P. occidentalis) uit Noord-Amerika. Deze soort wordt verre weg het meest aangeplant; de beide stam vormen, vooral de Westersche plataan, zijn zeer zelden in de cultuur. Van den Ooster schen plataan kunnen we enkele boomen vin den op den grasberm van de Raamvest. De den naast den plataan is de Oostenrijk- sche den (Pinus nigra var. austriaca, 6). Het is gebleken dat de Oostenrijksche den uit stekend bestand is tegen den zeewind en in de kuststreken worden zij dan ook allerwege aangeplant. In de duinen werd dit en wordt het nog, in het groot gedaan. De boomen vormen daar mooie gesloten bestanden met rechte stammen en een aan alle zijden regel matig ontwikkelde kroon. Zulks in tegenstel ling met den groven den (Pinus silvestris) waarvan in de kuststreken de .scheef gewaai de" vorm karakteristiek is. Aardig zijn in het voorjaar de groeischeuten van den Oosten- rijkschen den; het is dan alsof de boom rondom met kaarsen getooid is. De dennen worden tegenwoordig pijnboom genoemd. Naast den Oostenrijkschen den staat een vleugelnoot (Pterocarya fraxinifólia, 7) en vlak bij het halfronde bloemperk vinden we een zuilvormige iep (ülmus foliacea var. Wrédéi, 8). Van hieraf hebben we een mooi gezicht op de groep moerascypressen (Taxódium disti- chum. 12). die als een slanke zuil uit het gras veld oprijst. En Noord-Amerika groeien deze cypressen langs de rivieren in de overstroom de gebieden, waar zij tot 50 M. hoog worden. Het geslacht Taxodium is zeer oud; in de krijtperiode kwamen reeds tal van soorten van dit geslacht in Amerika voor. De breede, platte naalden worden in den herfst bruin rood en vallen dan af. Voorbij het bloemperk ontmoeten we den meerstijligen meriboom (Crataegus oxyacan- tha, 9) die overigens veel op den voorgaande (Cr. monógyna) lijkt en ongeveer het zelfde verspreidingsgebied heeft als deze. We komen nu voorbij de groep Rhododén- dron (10) en slaan dan het smalle pad in dat de vakken I en II scheidt. Het vak links van ons is voor het meerendeel beplant met zo- mereiken (Quércus róbur): enkele andere boomen zijn nog: bruine beuk (1), eschdoorn (2), Hollandsche linde (5) en de zachtharige berk tBétula pubéscens, 6). Aan het einde van dit pad zien we rechts een groep platanen (5); ongeveer tusschen deze platanen en de Taxodium-groep bevindt zich een Japansche kers (Prunus serrulata var. albo-pléna, 11) met zooals de varie- teitsnaam aanduidt dubbele witte bloe men, die in April of Mei verschijnen. De bla deren van deze soort zijn scherp ingesneden. Verder Noordwaarts de bocht volgend ko men we langs een partij iepen, die voor het meerendeel vormen van de Hollandsche iep zijn. Het is dikwijls zeer moeilijk, de iepen met hun juisten naam te benoemen; bijna alle boomen uit de cultuur zijn bestaarden, die uit kruisingen van verschillende soorten zijn ontstaan. De Hollandsche iep is een bastaard van Ulmus glabra en Ulmus fo liacea; de zaailingen daarvan vertoonen echter allerlei terugslagen, zoodat ze nu weer op den èenen dan weer op den anderen stam vorm gelijken. Een tweetal van deze iepen is op het kaartje met het cijfer 15 aangeduid. Een eindje verder treffen we de geelbonte eschdoorn aan (Acer pseudoplatanus var. Lepoldii, 16) en op den hoek staat een kor noeljestruik (Córnus sanguinea, 18), waarvan de takken in den winter mooi rood gekleurd zijn. De drie groote struiken zijn gouden regens maar niet de gewone gouden regen (Labur num anagywides), doch een bastaard, ont staan uit dezen en den Alpen-goudenregen (Laburnum alpmum), die men den naam Laburnum Wateri (20) heeft toebedacht. We begeven ons nu nog even naar het plantsoen, aangeduid met het Romeinsche cijfer III. De domineerende boom is hier weel de zomereik (1). De boom met de fraai inge sneden, van onderen zilverwitte bladeren is de zilvereschdoorn (Acer saccharinum, 6) die zijn vaderland in Noord-Amerika heeft. Verder zuidelijk treffen we een tweetal exemplaren aan van de vroeger reeds bespro ken bestaard van de meidoorn en de mispel Crataegomespilus grandiflóra (9). Hier ech ter niet op stam maar heestervormig. Verder vinden we in dit vak o.a. nog: haagbeuk (Carpinus Bétulus, 12), paardekastanje (2) en Italiaansche populier (Pópulus nigra var. fastigiata, 4). De dennenachtige boom aan de westzijde van vak V is de gewone Lork (Larix decidua, 1). Het zal ons opvallen, dat de boom een kwijnend bestaan voert, wat wel te wijten is aan het feit, dat de Larix zich in ons klimaat niet thuis gevoelt. Bovendien heeft de Larix nogal van kanker te lijden. De Japansche larix heeft daar minder last van en deze soort wordt dan ook veel meer aangeplant. De naalden van de lorksoorten zijn niet blij vend doch vallen ieder najaar af, zoodat de boomen 's winters kaal zijn. BRAM V. SABBEN EEN BRIL VAN OPTICIEN STIENS GIERSTRAAT 27. Lever. a. Z.fondsen. Ook in Londen, waar de mach tige Towerbridge zich welft over de Theems, zal de Engelsche win kelier U vragen welke U kiest: Craven "A" (met kurken mondstuk) of Craven Plain (zonder mond stuk). Uit zeldzaam zachte Virgi nia tabakken, vol aroma, voor treffelijk van smaak, worden de ongeëvenaarde Craven "A" en Craven Plain sigaretten gefabri ceerd. „Indeed Sir, a jolly good ciga- 10 stuks 17'/> cent 20 stuks 35 cen{ (Adv. Tngez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Armband; Meeuwenoord, Haitsma Mulierstraal 18. Armband; Stein, Schoterweg 140rood. Badpak met badmuts; Robbé, Steenbokstraat 5. Badpak met handdoek; Montauban, Marnixstraat 30. Broche; Bendel. Landzichtlaan 59. Heemstede. Beursje met inhoud; Boekelaar, Pepijnstraat 41. 2 etui's inh. schaartje; Fabriek „Bega", Kampersingel 44. Hond (gladh. zwarte); Venings, Tesselschadestraat 61. Hond (bruin-zwart)ScholtenUbbing, Rembrandt- laan 8 te Heemstede. Hamer; Ploeg. Korte Hofstraat 7. Bruin kinderjasje; Politiebureau Smedestraat. Halsketting: v. d. Scheer, Ipenrodestraat. Mantel; B. Eijkhof, Heerensingel 27. Porlemonnaie; v. Luit, Smedestraat 8rood. Rijwielplaatje: de Vries, Lcid- schevaart 116. Racket in hoes; v. Keulen, Zuid- Brouwerstraat 8. Speldje (veilig verkeer); Jelsma, Gasthuislaan 170. BRIDGECLUB „HAARLEM 1932". Tot besluit van het seizoen organiseerde de B. C. „Haarlem 1932" voor haar leden Woens dag in café rest. „Lido" een bridgedrive vol gens Howell-systeem. Vooraf had de uitreiking plaats van den HJ). Diplomatie. door J. P. Baljé. ALLO, Kees!" Kees Sanders zat aan de leesta- en legde het tijdschrift neer, .waarin hij juist aan het bladeren was. Oprechte verbazing kwam er in zijn oogen. toen hij zag, wie hem begroette. „Oscar, kerel, jij hier. Verdraaid zeg, wist je den weg naar onze goeie oude „Monopole" nog te vinden? Ik had iedereen hier ver wacht, behalve jou." Oscar Van Laer plofte op een stoel naast Kees Sanders neer en keek een beetje ver stoord. „Zoo? Waarom dat? Mag ik soms niet meer in een café komen?" Kees fronste even de wenkbrauwen. Er was wat aan de hand met Oscar. Moeilijkheden? „Natuurlijk, kerel, natuurlijk. Maarre nou jajij en Maryje weet immers jullie waren de tortelduifjesenne „Hou alsjeblieft op". Het klonk geïrriteerd. Met veel misbaar haalde Oscar een sigaret tenkoker te voorschijn, klopte langer dan noo- dig was zijn sigaret vast, stak die aan en zei toen plotseling, tusschen twee trekjes in: „We gaan scheiden!" „Hè?" Kees Sanders floot en schoof het tijdschrift definitief op zij. „Jullie gaan schei den?" Strijdlustig keek Oscar hem aan. „Ja schei den. Is dat zoo'n wonder? Is daar iets bij zonders aan? Of hoor je misschien ook bij dat troepje, dat het me met kracht en ge weld uit het hoofd wil praten, dat steeds maar zanikt, dat Mary toch zoo'n lief goed vrouwtje is, dat we zoo prachtig bij elkaar passen, dat we een voorbeeld waren voor iedereen, dat ik een stomme ellendeling ben, om zoo'n vrouwtje in den steek te laten Hij hield op en keek Kees Sanders aan, „Noubegin je predicatie! lederen dag van de laatste week heb ik er al vier, vijf moe ten aanhooren". Kees Sanders 'glimlachte. Hij stak z'n vriend de hand toe. „Gefeliciteerd, Oscar! Van harte hoor!" Een tikje wantrouwig drukte deze de hem aangeboden hand. „Nou ja", zei hij weifelend „dat is nou ook weer overdreven". „Welnee, kerel,, welnee, protesteerde Kees. „het is het verstandigste wat je doen kon. Ik heb het je natuurlijk nooit eerder willen zeg gen, maarjullie hoorden niet bij elkaar. Vaak van die kleine ruzietjes zeker, hè? Spel- deprikjes eerst, later venijnige houwen, 't Was te voorzien! Is 't niet zoo?" „Jawel.zeker.maar. „Natuurlijk, natuurlijk", viel Kees hen weer in de rede, „iemand met een beetje kijk op de menschen had Je dat kunnen voorspel len. Jullie karakters harmonieeren immers totaal niet. Jij bent niet van de gemakke lijkste* en Marynu kan ik het je wel zeggen, Mary is au fond een- klein, vinnig katje. Lief, o ja, fluweelig, maar met heel scherpe nageltjes. Ze kan krabben, niet?" Kees Sanders lachte en hij klopte Oscar op de schouder. Deze keek gemelijk. ,,In 't begin waren we heel goed met elkaar. We konden best opschieten", zei hij scherp, „en dat jij gezien zou hebben, dat we niet bij elkaar past is onzin. Mary heeft kuurtjes, maar zooals jij zegt, is ze niet. Ik kèn Mary ten slotte beter, dan jij, amice". Nog luider werd Kees' lach. „Toch fideel van je, Oscar, dat je haar nog verdedigd. Als gentleman behoor je dat natuurlijk te doen, maar heusch, kerel, mij draai je geen rad voor de oogen. Jullie waren niet geschikt voor elkaar. Kijk, ik heb een heel ander ka rakter dan jij, ik zou met Mary anders zijn omgegaan, ik zou haar geleid hebben, en met mijof met een ander, zou Mary haar kuurtjes wel kwijt zijn geraakt. Daar heb je bijvoorbeeld Daan van Mierlo. Weet je dat die „vues" op Mary had, voor ze met jou ging? Hij heeft zich bescheiden teruggetrokken, maar is nog niet getrouwd, 't Zou me niets verwonderen, als die weer werk van haar ging maken, nü! Aardige kerel, die Daan. Die zou Mary vermoedelijk wel weten te kneden... vlotte jongen als hij is'.. „Je bent wel vriendelijk!" zei Oscar nog donkerder. „Trek het je niet aan, beste jongen, „jij hebt andere kwaliteiten. Mary en jij waren polen, die elkaar moésten afstooten. Dat zag een kind, jongen. Nou ik smeer 'm eens gauw. 'k Heb nog wat te doen van avond. Zie ik je morgenavond misschien? Dan drinken we er een op je verstandige daad, jongen". Mary van Laer keek vreemd op, toen Kees Sanders dien avond „even bij haar kwam oploopen", zooals hij zei. „Graag 'n kopje thee, ja", beantwoordde hij haar vraag, „en dan, beste Mary, kwam ik je feliciteeren. Jaja, ik hoorde er van, 't werd tijd dat je oogen opengingen, kind, jij en Os cardat kon immers niet goed gaan op den duur. 'k Wil niets kwaads zeggen van Oscar hoor, 'k mag hem graag, maarrehij is wat wispelturig, hè, lastig en knorrig. Groot gelijk. Mary dat je den knoop hebt doorge hakt. Je had zeker wat met hem te stellen den laatsten tijd niet?" Onzeker keek Mary hem aan. ..Tja", aarzelde ze. „we hadden dikwijls ruzie en dan was Os car onmogelijk onredelijk. Hij kon zoo bruut opvliegen, vroeger was hij zoo heel anders „Schijn, kindje schijn. Den waren Oscar heb je nu leeren kennen. Oscar is een beste kerel, maar met een vrouwtje als jij weet hij niet om te gaan. Die oppervlakkige vlinder tjes, waar hij voor zijn trouwen mee flirtte, dat was meer in zijn lijn. Hij had met één van die anderen moeten trouwen, zoo eentje als Toettie de Waal. Daar had hij mee op kunnen trekken. lederen avond een ander pretje, voor al nooit thuis, vooral geen ernsig, denkend vrouwtje als iii. Oscar, die nooit vóór 1 uur uit de kroeg te krijgen wasen dan plotse ling een gedegen hokvast huisvaderneen. dat had ik je wel kunnen voorspellen, kind, dat werd niets! Goed, dat je het nog hebt in gezien. 't Zou me niets verwonderen als hij je wel eens geslagen had Er kwam een kleur op Mary's gezicht. „Dat is niet netjes van je, Kees. Oscar is je vriend! En zooals jij hem afschildert, is hij heelemaal niet. En die Toettiebah, dat je ook maar kunt veronderstellen dat zij iets voor hem had kunnen beteekenen. Hoe kóm je erbij? 't Is werkelijk absurd. Zeker, we hadden wel tens meeningsverschillen maar misschienmis schien had ik ook wel eens ongelijk. En Oscar is toch heelemaal geen bruut je hebt een heel siechte kijk op zijn karakter, Kees Zonder dat ze het gemerkt hadden, was de deur zachtjes achter hen open gegaan. Een schampere lach deed hen opzien. In de deur opening stond Oscar. „Het komt me voor dat Kees een heel slecht menschenkenner is", klonkOscar's stem scherp „en ik geloof, dat ik hem doorzie. Plotseling nog wat te doen, niet, Kees? Jij zou immers zoo best bij Mary passen? Jij moest Mary vlug gaan opzoeken, wat? En mij zwart maken! Onrust stoken in een goed huwelijk. Ja, ze ker" ging hij feller verder, toen hij het scham pere glimlachje zag van Kees Sanders, „een goed huwelijk! Wij houden van elkaar! En we hooren bij elkaar! En een onruststoker als jij zal ons niet kunnen scheiden! Dat zal je niet lukken, Kees Sanders!" De blos op Mary's wangen was vuriger ge worden. „Oscar" zei ze, en ze was al naast hem. Beschermend legde hij zijn arm om haar schouder, zonder Kees Sanders uit het oog te verliezen. ..Je hebt je spelletje verloren, Sanders. Zou het niet het beste zijn, dat je heenging?" Sanders haalde zijn schouders op. „Blind zijn jullie", opperde hij nog, „twee vulkanen. Jullie hooren niet bij elkaar. Morgen, over morgen hebben jullie weer herrie ,,'t Komt me voor, dat je het beter aan ons kunt overlaten, wat ons te doen staat", zei Os car van Laer ruw, „ik geloof niet, dat Mary een Daan van Mierloof een Kees Sanders noodig heeft, om gelukkig te zijn". Vast drukte hij Mary tegen zich aan. „En Oscar zal het heel best zonder Toettie kunnen stellen", troefde Mary. „Je vindt de uitgang wel! Bonjour San ders!" Kees Sanders maakte een spijtig gebaar. Dan liep hij langzaam de kamer uit Bedachtzaam roerde Sanders in zijn cognacgrocje en hij staarde op het blad, waarvan hij alleen de zwarte lettertjes maar geen woorden zag. Dommee heethoofden", dacht hij, „het heeft me hun vriendschap gekost, om hen weer tot ikaar te brengen, maar er was geen anderp nethodc. (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehou den.) zilveren wisselbeker voor het kampioenspaar van de afd. A. Deze beker werd dit seizoen gewonnen door den heer en mevr. G. Boetje. Tevens werd aan de nummers 1 van de afd. B, de heeren L. F. van Loo en Th. Reeders' die daardoor promoveerden naar de afd. A, een zilveren herinneringsspeld uitgereikt. Vervolgens had de wedstrijd plaats, die een vlof en prettig verloop had. Er werd gespeeld in twee groepen van elk vijf tafels, met voor elke groep 27 spellen. De leiding van den heer J. Burger was uitstekend. Voor groep Rood luidt de uitslag: le prijs de heer en mevr. J. A. de Wijs met 63 m. p. 2e prijs de heer en mevr. W. N. J. Bakker met 611/2 ni. p. 3e prijs mevr. T. Jolink en de heer A. W. V. Hoepermans met 61 m. p. In groep Geel was het resultaat: le prijs de heer en mevr. H. M. v. d. Worm met 44 m. p. 2e prijs de heer en mevr. P. Breedveld met 39'/2 m. p. 3e prijs de heer en mevr. J. F. Fieggen met 37 m. p. Deze slotdrive was een waardig besluit van dit seizoen. Als gij ook uw kleeding op gemakke lijke conditiën wilt koopen, U dit het beste kunt doen bij: DE KLEEDING s^te U F P U rt fl P Uitsluitend kleeding V re n. V \J r dus ruime keuze. fTMTD&l F Groote omzet dus lage I K A L t prijzen v.a. p. w. Buitengewone aanbieding maatcost. v.a. ƒ40. Palmbeach of Sportcostuum n. m. v.a... ƒ27.50 Vraagt hiervoor coupeursbezoek met stalen. U belt 17275 of brieven. Tevens hebben wij: Sportcostuums in'alle kleuren vanafƒ19.75 Gabardine mantels en jassen vanaf19.75 Tweedjassen en fantasiecostuums vanaf 27.50 Gabardine voor jongens en meisjes v.a. ƒ10.75 longensplusfourcostuums vanaf ƒ10.75 Komt U eens passen? U koopt prettiger bij DE Schagchelstr. 19 c, naast Slagers Verfh., Tel. 17275 (Adv. Ingez. Med.j PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 2 JULI 1938. Progr. III. Keulen 8.00, 8.20, 8.30, 8.50, 9.35, 10.05. Parijs Radio 10.20, 11.05. Radio P. T. T. Nord 11.20. Keulen 12.20. Ned. Brussel 1.20, 1.30. Keulen 2.20, 2.30. Londen Regional 3.35. Fransch Brussel 3.50. Keulen 4.20. Londen Regional 6.20, 7.05. Keulen 7.40, 8.20. Ned. Brussel 10.20. Pauze 10.3010.35. Keulen 10.35, 10.50. Progr. IV. Ned. Brussel 8.00, 8.20, 8.30, 8.40, 8.45, 9.00. Diversen 9.2010.35. Londen Regio nal 10.35, 10.50, 11.05. Droitwich 11.50, 12.20, 12.50. Londen Regional 1.20. Droitwich 2.20, 2.50, 6.20, 6.50, 7.05, 7.50, 8.20, 9.20. Londen Re gional 9.30. Pauze 9.509.55. Droitwich 9.55. Londen Regional 10.55. Droitwich 11.35. Progr. V. 8.007.00 diversen. 7.00 Eigen gramofoonplaten concert. Verzoekprogramma. 8.00—12.00 diversen. VRIJWILLIGE BURGERWACHT De bewakingsoefening van het Duinwater leidingbedrijf te Overveen op 27 Juni. werd wegens slechte weersomstandigheden afgelast; die zal gehouden worden op Maandag 4 Juli aanstaande. Aan den op 24 en 25 Juni j.l. gehouden 24- uurs oefenrit, uitgeschreven door de Vrijwillige Burgerwacht Amsterdam, werd door de vol gende leden der Haarlemsche Burgerwacht deelgenomen Automobielen: A. J. Moorman, le maal, A. Hartog, 2e maal. J. Meyer, 3e maal, J. H. v d. Eisen 5e maal. Motorrijwielen: H. A. Overbeek, le maal, F. P. v. Rumpt, le maal, N. v. Keeken, 2e maal,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10