Sjtad ut 't jjod bij WIM WORM REEDS VERLAAGDE PRIJZEN Heeren Modemagazijn - ANEGANG 27 Het internationaal tournooi te Wimbledon. VRIJDAG 1 JUI.I 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Twee minuten en een verloren illusieSchmeling's poging om den wereldtitel na zes jaar te heroyeren Merritt een bedreiging voor Louis?; De lijst van wereldkampioenen; Te goede wickets voor de testmatchesBowler in het na deel Puntentelling gewenschtCricket met kauwgom. Men mag over beroepsboksen denken zoo men •wil, dat neemt niet weg, dat velen, wie het resul taat van de match tusscnen Louis en Schmeling koud laat, zich verdiepen in, wat men zou kunnen noemen, de tragedie van een nederlaag. Een Engelsch sportblad schrijft daarover o.m. het volgende: Koe moet het Max Schmeling thans, na het sen- sationeele einde van zijn gevecht tegen Louis, te moede zijn? Want al mocht hij er eenmaal in slagen, nadat hij eigenlijk al had afgedaan, door zich tal- looze opofferingen te getroosten, zich weer op te werken tot candidaat voor den wereldtitel, een tweede maal zal hem dit op zijn leeftijd niet meer gelukken. Na langen tijd een leidende rol te heb ben gespeeld in de wereld der pugilisten, is thans het einde gekomen van een overigens succesvolle loopbaan. Schmeling had in zijn glansperiode voldoende verdiend, om voor zijn verdere leven gevrijwaard te zijn van fïnancieelc zorgen. Slechts zijn eerzucht dreef hem er toe. nadat hij in 1932 den wereldtitel aan Sharkey had verloren, te trachten, het kam pioenschap te heroveren. Zijn start tegen Mickey Walker was gunstig, doch het eenige gevecht, dat hij in 1933 leverde, wierp hem practisch een jaar terug. Hij verloor namelijk van Max Baer. Dat jaar beteekende heel wat voor hem, omdat de tijd verder schreed. Hij zette echter de tanden op elkaar: het moest en het zou gelukken. Een nieuwe poging in 1934 bezorgde hem een nederlaag tegen Steve Hamas en van dat oogenblik nam men «an, dat de rol van den Duitscher was uitgespeeld. Dc Amerikaansche boksring was voortaan voor hem gesloten. In Europa teruggekeerd, ging hij echter niet bij de pakken neer zitten, dat lag niet in zijn aard. Hij greep de gelegenheid aan voor een gevecht met Paolino te Barcelona, dat onbeslist eindigde. Dit was aanleiding voor den Duitschen Boksbond hem een kans te geven tegen zijn landgenoot Walter Neusel, die zich, mede door overwinningen op Jack Petersen, tot de voorste gelederen had opgewerkt. En Schmeling won in de negende ronde Do ook in ons land vermaarde motorrenner Stanley Woods zal waarschijnlijk niet meer kunnen uitkomen. Bij een autorace reed hij tegen een boom en wondde daarbij zijn linker hand zoodanig, dat verscheidene vingers ge amputeerd moesten worden. In 1935 kreeg hij zijn revanche op Steve Hamas, die dusdanig werd afgestraft, dat hij daarna nooit meer in den ring verscheen. Paolino was het vol gende slachtoffer en in 1936 werd hij weer erkend als candidaat voor het wereldkampioenschap. Doch eerst moest hij Joe Louis bekampen, den neger uit Alabama, die toen i-eeds een record van louter knock out-overwinningen bezat. Wat weinigen had den verwacht, geschiedde: de Duitscher bezorgde Louis diens eerste nederlaag en nog wel door knock out, in de twaalfde ronde. Dat was inderdaad een uitzonderlijke prestatie en niets scheen toen meer een gevecht met den titelhouder Braddock in den. weg te staan. Het contract werd inderdaad getee- kend, doch zooals het in Amerikaansche bokskrin- gen meer gaat, wist een groep invloedrijke Yankees te voorkomen, dat de strijd doorging, omdat Schme ling's overwinning welhaast vaststond en men den wereldtitel tot eiken prijs in Amerika wilde houden. Braddock bokste een paar maanden later tegen Louis en leed vanzelfsprekend een nederlaag. Doch de Duitscher gaf den moed niet op en deed alles om in conditie te blijven. Hij versloeg achtereenvolgens Harry Thomas, Ben Foord en Steve Dudas en ein delijk, zes jaren nadat hij den titel aan Sharkey was kwijt geraakt, werd het contract voor den strijd tegen Louis geteekend. Schmeling had eindelijk zijn doel bereikt. Eilacie, in twee minuten werd al zijn streven on gedaan gemaakt.... Dit is de tragedie van Schmeling, het is tevens de volledige rehabilitatie van den jongen neger, die zijn revanche kreeg en zijn titel behield. Joe Louis. ..the Brown bomber", zooals men hem in Amerika noemt, heeft als professional nog pas een heel korten staat van dienst. Hij mag dan geen Idealen stijl hebben en een zwakke verdediging, maar door zijn feilen aanval, gesteund door een krachtigen stoot in beide handen, weet hij zijn zwakheden te maskeeren. Zijn snelheid laat den tegenstander geen tijd, de zwakke punten op te sporen en uit te buiten. Het ziet er niet naar uit, dat de neger spoedig onttroond zal worden; Max Baer noch Tommy Farr zullen daartoe in staat zijn en het eenige gevaar ligt in een treffen met zijn rasgenoot Dan Merritt. van wien Louis als amateur in 1934 reeds verloor. Men heeft ons verzocht, de namen te vermelden van hen, die in den loop der jaren het wereld kampioenschap zwaargewicht hebben veroverd. Dit zijrr John Sullivan '1882). Jim Corbett (1892), Bob Fitzsimmons (1897). Jim Jcfries (1899), Marvin Hart (1906). Tommy Burns (1906). Jack Johnson (1909), Jess Wil lard '1915). Jack Dempsev (1919). Gene Tunney '1926), Max Schmeling (1930'. Jack Shar key (1932). Primo Camera (1933), Max Baer (1934). Jim Braddock (1935) en Joe Louis (1937). I-Iet ziet er niet naar uit, dat onder normale weersomstandigheden de twee volgende testmatches tusschen Engeland en Australië, te Manchester te Leeds, binnen den beperkten tijdsduur van vier dagen, een definitief resultaat zullen opleveren. De ..robber" zal dan moeten worden uitgevochten in de vijfde en laatste match op den Oval, waarin dan zooveel dagen zal worden gespeeld, tot een be slissing is verkregen. Ondanks de invoering van de grootere stumps en In een Engelsch zwembad heeft men een nieuw soort thermometer geïnstalleerd, die niet alleen de temperatuur van het water, maar ook die van de lucht aangeeft. de. nieuwe Lb.w. regel blijkt, dat het voordeel op de met uiterste zorg geprepareerde wickets in Engeland nog steeds bij de batsmen ligt. Een der gelijk wicket verleent zoo weinig steun aan de bowlers, omdat het geen of althans zeer langzaam effect aanneemt, dat een volleerd batsman, eenmaal ingespeeld en eenmaal de bezwaren van de moge lijke „swerve", die een fastbowler aan een nieuwen bal kan geven, te boven gekomen, zich als het ware kan ingraven en urenlang verdedigend kan spelen. Op die wijze kan de battende partij zich welis waar voor een nederlaag behoeden, doch de snel heid van scoren is zoo laag en het maken van runs is dan zoodanig afhankelijk van uiteindelijke ver moeidheid en onzuiverheid der bowlers, dat de at tractie van een testmatch, ontstaan door de ver wachting, het eene elftal met inzet van alle batting gaven tegen een hoog totaal van de andere partij te zien strijden, grootendeels verloren gaat. Het is te begrijpen, dat noch Australië, noch Engeland gaarne een toetswedstrijd wil verliezen, doch het wil ons voorkomen, dat de reddende mo gelijkheid van een draw een te groote rol speelt in het vermijden van risico's. Men kan natuurlijk als argument aanvoeren, dat indien de wedstrijd een ongelimiteerd aantal dagen zou voortduren, de batsmen evenmin en wellicht nog minder haast zouden maken bij het scoren der runs, doch het feit blijft dan toch bestaan, dat die runs in ieder geval gescoord moeten worden en dat de bowlers dan eiken volgenden dag weer goed uitgerust, met frissche krachten aan het werk kun nen gaan. Een innings van den Australiër Brown, die op Lord's 206 not out scoorde en daarvoor meer dan zeven uur aan de wickets vertoefde, moge dan al de verdedigende kwaliteiten van een openingsbats- man en de prachtige eigenschappen van geduld en zelfbeheerschïng naar voren brengen, het magistrale batten van Mc Cabe (232 not out) in de eerste test match onder vrijwel identieke omstandigheden (de noodzakelijkheid van een voldoend aantal runs tegenover het totaal van Engeland) geeft het spel toch een ander aanzien en is voor den toeschouwer aantrekkelijker. Overigens blijkt ook weer in deze serie, dat het winnen van den toss in het meerendeel der ge vallen een voordeel oplevert, dat de mogelijkheid van een nederlaag wel tot een minimum verkleint. Wellicht ware het beter den captans om beurten de keuze te laten en slechts in den vijfden en beslis- senden wedstrijd opnieuw te tossen. Wellicht ook is een regeling te treffen, waarbij de prestaties in iedere match afzonderlijk volgens een degelijk en billijk puntenstelsel worden beoordeeld, zoodat, in geval van vier, of zoo men wil vijf draws het bezit der Ashes" door het optellen dezer verworven punten wordt beslist. Don Bradman vertelt, dat hij eenige jaren ge leden ook eens in Amerika heeft cricket gespeeld. Het was zoo winderig, dat de umpires de „bails" met kauwgom op de stumps plakten. Toen Brad man vroeg, of dat niet tegen de regels was, ant woordde de umpire, dat hij met 't reglement vol komen vertrouwd was. want hij had 46 jaar geleden ook eens een wedstrijd geleid. Onnoodig te zeggen, dat de uitstekende kwaliteit van het kauwgom me nige gelegenheid tot stumpen verloren deed gaan. Een aardige actiefoto van den Engelschen tennisser Bunny Austin, die Zaterdag Budge in de finale enkelspel van Wimbledon z l be vechten. Zooals men ziet speelt hij met een racket van het ook hier wel bekende speciale model. (Adv. Ingez. Med.) HONKBAL. HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: Zaterdag. Buiten de competitie. Stedenwedstrijd Amsterdam—Haarlem. 3e klasse: Schoten II—H. H. C. III E. H. S. R. C. H. IV Haarlem IIIKinheim Zondag; Buiten de competitie, BlaUw Wit-tournooi. 2e klasse. R. C. H. H—E. D. O. II H. H. C. n—D. E. C. Schoten ID. W. S. I Haarlem IIZ. R. C. 3e klasse. T. H. B. II—Schoten III Het belangrijkste feit is natuurlijk de ont moeting Amsterdamse!) negentalHaar- lemsch negental, welke Zaterdagmiddag in het Ajax-stadion te Amsterdam plaats vindt en om half vier aanvangt. De opstelling der beide negentallen is als volgt: Amsterdam: Blomvliet, werper; Altink, vanger; Van Heeswijk, eerste honk; Boscher, tweede honk; Wilders, derde honk; Ten Siet- hof, korte stop; Weppner, verre velder; Ko- lijn, verre velder; Beumer, verre velder. Haarlem: De Mon, werper; Zandstra, van ger; Van der Putten eerste honk; Hinze tweede honk; Van der Schalie, derde honk; Schijvenaar, korte stop; Hunik, verre velder; Hartog, verre velder; Veenhof, verre velder. Heeft het Haarlemsche negental in deze samenstelling ean kans? Naar onze meening stellig wel,als alles normaal gaat. 't Is echter zoo langzamerhand traditie dat een speler van het Haarlemsche negental in den Stedenwedstrijd minder goed speelt dan in een competitiewedstrijd. Nog bijna nooit heeft het negental gespeeld zooals de indivi- dueele prestaties der spelers in competitie wedstrijden zouden doen verwachten. Dat schijnt een soort noodlot te zijn. Het Amster- damsche negental heeft daar geen last van en daardoor al een kleinen voorsprong. Er is van verschillende zijde nogal crit-iek uitgebracht, vooral op de samenstelling van het Haarlemsche negental. Ook wij zijn van meening dat er wel een paar zwakke plekken in voorkomen, maar troosten ons met de ge dachte dat vooral in honkbal de beste speler een offday hebben kan, waardoor hij minder presteert dan de wat minder goede, die dien dag in vorm is. Verder is er Zondag de serie van Blauw Wit, waarin de zeven eerste klasse negental len en A. F. C. als tweede klasser elkaar ont moeten. Het programma daarvan luidt: 10 uur: Blauw WitH. H. C. en Ajax— A. F. C. 11.30 uur: R. C. H.Haarlem en V. V. G. A. E. D. O. 1 uu: winnaar awinnaar d en winnaar b winnaar c. 2.30 uur: finale. Haarlem is houdster van "den beker. Het is voor de zwarten een handicap dat vier spe lers ook Zaterdagmiddag een zwaren wed strijd moeten spelen. Vooral op de prestaties van De Mon op Zondag kan dat van grooten invloed zijn. Is dat niet al te zeer het geval, dan verwachten we dat de eindstrijd wel tusschen Blauw Wit en Haarlem zal gaan. Deze wedstrijden vinden plaats op de bijter reinen van het Olymp. Stadion te Am sterdam. De tweede klasse wedstrijden op Zondag in Haarlem vangen als volgt aan: Haarlem II- Z. R. C. in het N. Sportpark te half vier; Schoten ID. W. S. aan den Vergierderweg te tien uur; R. C. H. II—E. D. O. III in het Heemsteedsche Sportpark te tien uur; H. H. C. IID. E, C. in het N. Sportpark te twee uur. TAFELTENNIS. H. T, T. V. „HEEMSTEDE" OPGERICHT. Secr.: W. Engelenburg, Voorweg 63, Heem stede. J.l. Woensdag werd opgericht de Tafeltennis vereeniging „Heemstede". Besloten werd toe te treden tot den Haarl. Tafeltennisbond. Het bestuur werd als volgt samengesteld: Voorzitter: W. F. Kruyff; Vice-voorzitter: G. Vermey; Secretaris: W. Engelenburg, Voorweg Lawntennis. De twee Helens weer tegen elkaar! Voor de vierde maal. Helen Jacobs. In het damesenkelspel van het Wimbledon- tournooi wordt het een eindstrijd tusschen Helen Wills en Helen Jacobs. Voor de vierde maal zullen deze beide tennis-grootheden el kaar in 'den eindstrijd van het Wimbledon- 'tournooi ontmoeten en strijden om het offi-r cieuze wereldkampioenschap. De vorige drie' malen kwam steeds Helen Wills als winnares uit het strijdperk; de laatste maal in 1935. Het jaar daaropvolgend won Helen Jacobs den titel, maar Helen Wills deed toen niet mee. Zal het Helen Jacobs ditmaal gelukken, haar rivale te verstaan? Ongetwijfeld kan een uiterst spannende en interessante strijd tus schen de beide Helens tegemoet worden ge zien. Helen Jacobs nam wraak voor de nederlaag, welke zij in den eindstrijd om het Amerikaan sche kampioenschap in 1936 tegen Alice Marble geleden had. Maar gemakkelijk is het niet geweest, het was een strijd tusschen vrij wel gelijkwaardige tegenstandsters. Aan beide zijden werden vele slagen verknoeid, maar toch behield Helen Jacobs steeds de leiding, al stond Alice Marble vaak op het punt, deze over te nemen. De strijd tusschen Helen Wills en mevr. Sperling was een merkwaardige. Vooral de j eerste set, welke niet minder dan vijf kwar tier duurde, was zeer spannend. Mevr. Sper ling verdedigde zich met leeuwenmoed en bood vooral in de eerste set een tegenstand, dien niemand had «•-•erwacht en die aller bewonde ring af:wen:De Deen che speelster herstelde zich telkens zeer fraai. Deze set muntte ook uit door de lange rallies; er was er een bij, waarin de bal het net 28 keer passeerde. Bij den stand 87 miste Helen Wills setpoint; later, bij den stand 10—9. miste mevr. Sper ling twee maal een setpoint. Ook in de tweede set stelde mevr. Sperling zich krachtig te weer, maar zij kon het tenslotte toch niet houden en verloor. In het gemengd dubbelspel zorgde het En gelsch-Argentijnsche paar mej. James en Rus- sel nog voor een verrassing. Zij versloegen het Australisch-Fransche dubbel mej. Wynne en Boussus met 62. 7—9, 64 en plaatsen zich hierdoor in de halve eindstrijden. Ook de En gelschen mej. Saunders en Shayes leverden goed werk; zij wonnen na een merkwaardige partij van mej. Coyne en Brugnon. Budge en Mako. de titelhouders in het hee rendubbelspel, plaatsten zich in den eindstrijd door een 62, 64, 1210 zege op Hughes en Wilde. Alleen in de laatste set kwamen de Amerikanen in moeilijkheden, maar, evenals in de vorige sets beslisten tenslotte de over donderende service van Budge en het aanvul lende, uitstekende spel van Mako, vol van fijn aanvoelen, het pleit. De uitslagen luiden; Damesenkelspel: halve eindstrijden: Helen Jacobs (V.S.) si. Alice Marble (V.S.) 6—4, 6—4. Helen Wills (V.S.) sl. Hilde Sperling (Dene marken) 1210. 64. Heerendubbelspel Halve eindstrijd: Budge en Mako (V.S.) sl. Hughes en Wilde (Engeland) 6—2, 6—4, 12—10. Kwarteindstrijden: Kukuljevic en Pallada (Zuid-Slavië) sl. Sturgeon en Tuckett (Enge land) 6—3, 10—8, 6—4. Henkei en von Metaxa (Duitschland) Dallos en Szigeti (Hongarije) 4—2 afgebroken. Gemengd dubbelspel: kwarteindstrijden: Mej. James en Russell (EngelandArgen tinië) sl. mej. Wynne en Boussus (Australië Frankrijk) 62, 79, 64. Mevr. Fabyan en Henkei (V.S.Duitschland) sl. mevr. Heine Miller en Olliff (Zuid Afrika- Engeland) 75, 57. 62. Mej. Saunders en Shayes (Engeland) sl. mej. Coyne en Brugnon (Australië-Frankrijk) 16, 6—1, 7—5. 63, Heemstede; Penningmeester: G. Roosjen; 2e secretaris-penningmeester: G. Wolters. Tot leden van de wedstrijdcommissie werden benoemd: J. v. d. Heuvel, G. Roosjen en W. F. Kruyff. Het ligt in de bedoeling den clubavond op Vrijdagavond te houden. De eerste clubavond zal waarschijnlijk gehouden worden op 5 Augustus e.k, DAMMEN. JAARVERGADERING HAARL. DAMCLUB. Maandagavond 4 Juli a.s. zal in jhet clublokaal der Haarlemsche Damclub, bovenzaal „Het Hof van Holland", de 31ste algemeene jaarvergadering der Haarlemsche Damclub plaats hebebn. CRICKET IN ENGELAND. In vier county-matches werd op Donderdag reeds een beslissing verkregen. De Australiërs vonden te Chesterfield een zwak spelend Derbyshire tegen over zich. Brown scoorde zijn tweede dubbele cen tury van het seizoen, 265 not out, uit (4414 (gesl.). Derbyshire kwam in de 1ste innings tot 151 en zat in de 2de voor slechts 56 (Waite 540) aan den kant. Essex en Sussex behaalden eveneens innings overwinningen. Sussex 449 (James Langridge 156) op Glamorgan 173 en 144. Essex 309 (O'Connor 130) op Gloucester 96 en 173. Leicestershire 195 en 337-7 (C. S. Dempster 142, zijn 5de century van het seizoen) wint van Kent 58 en 87. Smith veroverde in totaal 12 wickets voor slechts 69 runs. Lancashire 295 (Paynter 122) tegen Hampshire 1077. Te Nottingham voerden Notts en. Somerset een interessanten strijd om de leiding in de eerste in nings. Hardstaff scoorde in de 1ste innings van Notts 114 uit 232. Ondanks h^t goede botwlen Van Woodhead passeerde Somerset het totaal met slechts 4 runs (236). 2de innings Notts 974. Yorkshire 3599 ziet zich wegens regenval te Worcester waarschijnlijk weer een overwinning ontgaan. Worcester 885. De twee-daagsche matches op Lord's en den Oval tusschen M.C.C. 270-8—236-9 en Cambridge 370 192-5 (J. R. Thompson 108x) en tusschen Surrey 395 (Fishlock 165) en Oxford 377 (M. M. Walford 114) eindigden in een draw. DE 1000STE RUN VAN EEN SCHOOLJONGEN. N. M. Mischler, de cricketcaptain van St. Paul's School, spelende voor de school tegen M.C.C. te West Kensington, scoorde zijn 1000ste run in dit seizoen. In 11 innings sloeg hij 1014 runs bijeen met een gemiddelde van 112.6! Een Engelsche Bradman in den dop? WIELRIJDEN. H. R. C. DE JONGE KAMPIOEN Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zon dag een sprint wedstrijd voor A, B, C en Junio res. Start te 9 uur. De renners J. Roorda en A. de Vries starten Zaterdag in de Ronde van Gouda. Helen Moody—Wille, HOLLAND AMERIKA LIJN Statendam N. York n. Rott 1 (5 n.m. G.T.) te Plymouth verwacht. Spaarndam Boston n. Rolt. p. 30 Scilly. Nebraska Rott. n. Vancouver 29 v. Londen. Maasdam 28 van Philadelphia n. Rotterdam. Leerdam 28 van Galveston naar New-York. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisreis) 29 te Kobe. HALCYON LIJN. Maasburg 29 v. Vlaardingen n. Narvik. Flensburg 30 van Narvik te Vlaardingen. Rozenburg 29 van Bilbao. Stad Maassluis 30 v. Vlaardingen n. Narvik. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisreis) 29 van Lissabon. Springfontein (thuisreis) 30 v. Los Angelea. Nijkerk (thuisreis) 30 Juni te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 30 van Hamburg te Amsterdam. Jaarstroom 30 van Hamburg te Amsterdam. HOLL. BRITSCH INDIë LIJN. Streefkerk (Ihuisr.) 2 te Antwerpen verw. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Perseus 30 van Aelborg te Amsterdam. Saturnus 29 van Hamburg n. Amsterdam. Helder Chili n. Amsterdam 27 van Valparaiso. Boskoop 28 van Antwerpen te Amsterdam. Vulcanus Izmir n. Amst. p. 30 Ouessant Ariadne 29 van Luxuri naar Algiers. Aurora 30 van Portimas te Genua. Trajanus 29 van Candia te Izmir. Costa Rica Amst. n. Barbados 30 v. Madeira. Irene 30 van Amsterdam n. Rotterdam. Agamemnon 30 v. Amsterdam n. Rotterdam. Triton Triest n. Rotterdam p. 30 Ouessant. KON PAKETVAART MIJ. Houtman Batavia n. Rott. 29 (12 u. midd.) 35 gr. 3 min. N.B. en 19 gr. 40 min. O. L. KONINKLIJKE/SHELL. Omala 25 van Triest naar Monfalcone. Eulota 29 van Sydney n. Balik Papan. Agnita 27 v. Houston n. Rotterdam/Amsterdam. Boissevain 28 van Shanghai te Hongkong. Malvina 29 van Aruba te Southampton. Erinna 29 te Londen voor Rott. of Amst. MEIJER CO'S SCHEEPVAART MIJ. Peisander, Batavia n. Amst. 29 tc Londen. Laertes, Amsterdam n. Bintang p. 28 B.-Head. Deucalion 30 van Yokohama te Rotterdam. Glaucus 30 van Batavia te Amsterdam. Antenor. Japan n. Rott. 29 van Hongkong. Glenbeg Dairen n. Rott. 28 van Singapore. Glenshiel Rott. n. Dairen p. 30 Gibraltar. Achilles 26 van Yokohama n. Rotterdam. Benvorlich, Japan n. Rott. 30 van Pt. Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (th.) 29 van Marseille. Blitar (uitr.) p. 28 Pt. de Galle. Kertosono (thuisr.) 29 van Belawan. Sibajak (uitr.) 30 te Southampton. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alpherat (th.) 29 van Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Saleier Bremen n. New Orleans p. 30 Umuid. Poelau Laut (thuisr.) 30 te Marseille. Poelau Roebiah 30 van Hamburg n. Amst. J. P. Coen (thuisr.) 30 van Colombo. Marn. v. St. Aldegonde 30 van Amsterdam te Batavia. Poelau Tello (uitreis) 30 van Port Said. WIJK LIJN. Naaldwijk, Rott n. Trangsund p. 28 Hammershui, Katwijk Bilbao n. Rotterdam p, 30 Ouessant KON. HOLI.ANDSCHE LLOYD. Montferland 30 v. Amsterdam n. B.-Ayres. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk 30 van Rotterdam n. Brisbane.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 14