H' De zaak-Sandys voor het Lagerhuis. THIJS, REDDER IN DEN NOOD! RADIO. VRIJDAG 1 J Uil I 193S HAAR L F. M'S DAGBLAD 4 Parlementaire commissie zal de aangelegenheid onderzoeken. Sandys deed onthullingen over het lucht afweergeschut. ET Britsche Lagerhuis liceft zich gisteren beziggehouden met de kwestie der onthulde militaire geheimen, welke thans in het middelpunt der pu blieke belangstelling staat. Minister Hore Belisha verklaarde, dat het document, dat zich in het be zit van Sandys had bevonden een ver dedigingsplan was tegen aanvallen uit de lucht. Het was in April opgesteld. Het bevat aanwijzingen voor buiten gewone gevallen en gaf een uiteen zetting van de maatregelen, die ge nomen moesten worden. Er stond in opgegeven hoeveel kanonnen beschik baar waren en waar zij vandaan moesten worden gehaald. Het was een document van groot belang, dat streng geheim diende te worden gehouden. Winston Churchill. Minister-president Chamberlain, die even eens het woord over deze aangelegenheid voerde, zeide. dat de commissie voor de pri vilegiën tot de conclusie was gekomen, dat de ontbieding van Duncan Sandys voor de mili taire commissie van onderzoek een schending van de privilegiën beteekende. De commissie had echter geen bijzondere actie aanbevolen. De leider der Labour-oppositie, Attlee, gaf uitdrukking aan zijn vreugde, dat de regee ring het voorstel had aanvaard een commis sie te benoemen, daar, aldus Attlee, de zaak van zeer groot belang is met het oog op de rechten van alle .Lagerhuisleden. De resulta ten zijn van het grootste belang voor het La gerhuis, voor het land en voor alle democra tieën over de geheele wereld. Sandys heeft zijn plicht gedaan met deze aangelegenheid voor het Huis te brengen, zeide Attlee verder. De democratie kan geen grooter slag worden toegebracht dan met de toelating van eenig recht leden van het La gerhuis te hinderen oi te beperken bij de uit oefening van hun plichten jegens de natie. Niemand kan ontkennen, dat de regeering gewapend moet zijn met- bevoegdheden op grond van een „Official Secrets Act" voor de handeling van spionnen. Wij zijn echter geen Huis van spion nen en verraders, riep Attlee uit. Het betreft hier een zeer belangrijke zaak, waarbij onze rechten betrpkken zijn, die wij van onze voorouders hebben gekregen en die wij aan onze opvol gers moeten overdragen. In deze dagen, waarin de vrijheid in andere landen wordt getrotseerd en bespot, aldus besloot Attlee, moe ten wij vooral waakzaam zijn om de wereld een voorbeeld te geven van de wijze, waarop wij onze parlemen taire privileges weten te bewaren. De liberale leider Sinclair verklaarde dit standpunt te steunen, omdat hij gelooft, dat het parlement op stevigen en gewijden grond moet staan ten aanzien van de bescherming van zijn leden tegen obstructie en molestatie bij de uitoefening van hun plichten. Ook Churchill voerde het woord. Hij was van oordeel, dat het de plicht is van een La- gerhuisüd om, wanneer hij over inlichtingen beschikt, die ter kennis te brengen van de Kamer en zich er van te verzekeren, dat een minister de waarheid kent. Alle afgevaardig den, aldus Churchill, zijn verantwoordelijk voor de landsverdediging. Het is aan hen de regeering „die vergissingen en fouten op stapelt" op den goeden weg te houden. Voorts zeide Churchill „De Official Secrets Act moet de landsverdediging beschermen en er niet toe dienen ministers te dekken, die de landsverdediging wellicht hebben verwaar loosdDe regeering heeft- verklaringen af gelegd, die misschien het land hebben ge rustgesteld, zelfs wanneer zij het bedriegen, maar volgens mij moet het comité er naar streven vast te stellen of dergelijke verkla ringen al onze buitenlandsche tegenstanders bedriegen." Spreker was van meening, dat deze tegenstanders volkomen op de hoogte zijn van de „wapenen die wij bezitten en de wapenen, die ons ontbreken op luchtafweer- gebied". Het comité zal dus met al die feiten rekening moeten houden. Na Churchill legde Duncan Sandys een korte verklaring af. Hij zeide, dat hij niet had getracht druk uit te oefenen op den minister van oorlog, en bevestigde, dat hij zijn vraag zou hebben ingetrokken, wanneer men hem dat had verzocht. Verscheidene conservatieve Lagerhuisleden kwamen daarna nog aan het woord. Zij ver dedigden het standpunt, dat parlementsleden evenals eenvoudige particulieren gehouden moeten zijn defensiegeheimen te eerbiedigen. Voor deze sprekers was de essentieele vraag in de kwestie-Sandys of hij getracht heeft zijn inlichtingen te krijgen, dan wel of hij ze gekregen heeft zonder er om te vragen. Commissie van onderzoek uit het Lagerhuis. De motie van Chamberlain, strekkende tot de vorming van een speciale commissie van onderzoek naar de zaak-Sandys en naar de algemeene kwestie van de positie der parle mentsleden ten aanzien van de wet op de officieele geheimen, werd tenslotte met alge meene stemmen aangenomen. De commissie werd samengesteld uit de volgende veertien Lagerhuisleden: Asheton. kol. Clifton Brown, Maxwell Fyfe, Sir John Gilmour, Peake, Petherick, Sir Asheton Pownall, Raikes, allen conservatief, Mabana, nationaal liberaal, Wedgwood Benn, Maxton, Lees Smith. Walkden. allen Labour en Kingsley Griffith liberaal. De commissie zal de bevoegdheid hebben personen op te roe pen, documenten en rapporten op te vragen. VOORSTAD VAN BARCELONA GEBOMBARDEERD. GROOT AANTAL SLACHTOFFERS. De noordelijke voorstad van Barcelo na. Badalona, is gisteren op heftige wijze door de luchtmacht van Franco bestookt. Volgens de laatste berichten zouden daarbij zestig dooden en hon derd gewonden gevallen zijn. Tien huizen zijn vernield. NIEUWE DUITSCHE DEVIEZENBEPALINGEN De Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland te 's-Gravenhage deelt ons het volgende mede: De „Devisenstellen" kunnen afzonderlijke toestemmingen tot betaling aan buitenlanders van de kosten van een octrooi afgeven, als de verkrijging van dit octrooi uit economisch oogpunt dringend gewenscht is. Op grond van algemeene toestemmingen worden de betalingen voor octrooirechten, enz. in deviezen verricht ook naar landen, waaraan betaling over de clearing mogelijk is. De nieuwe „runderlass" bepaalt nu, dat in deze algemeene toestemmingen moet worden be paald, dat ze slechts gelden voor die landen waaraan betaling over de clearing niet mo gelijk is. Naar de overige landen moeten bo vengenoemde betalingen voortaan over de clearing geschieden. EEN PROCES VAN DEN NEGUS. LONDEN, 30 Juni. Haile Selassie heeft een beroep op het gerecht gedaan en hem is thans door de rechtbank het recht op de 10613 pond, die de ex-keizer van Abessynië van de Cable en Wireless Limited eischte, toegezegd, niettegenstaande de Italiaansche regeering beweert hierop recht te hebben. Het proces thans naar de Chancerycourt gezonden (United Press). Franco's antwoord op de Britsche nota. Agent te Burgos heeft het naar Londen gebracht. De Britsche agent te Burgos, Ro bert Hodgson, is gistermiddag op Croydon aangekomen met het ant woord van Franco op de Britsche nota inzake het bombardeeren van En ge lsche schepen. Volgens des avonds in het Lagerhuis ver nomen geruchten officieuze gegevens ont breken ben opzichte van het door Hodgson meegebrachte antwoord, zou de regeering van Franco de aanvallen van haar luchtstrijd krachten rechtvaardigen met de bewering, dat elke situatie, die ravitailleering van den vijand mogelijk maakt, een militair karakter heeft. Het antwoord zou ontkennen, dat de onderhavige aanvallen van opzettelijken aard waren, aangezien het onmogelijk is voor vliegtuigen, die op een zekere hoogte vliegen, de nationaliteit van schepen te onderschei den. Het te voren reeds gedane aanbod tot aanwijzing van zekere kustgedeelten, waar buitenlandsche schepen zouden kunnen aanloopen en hun lading lossen onder neu traal toezicht, dat zich zou moeten verzeke ren van de afwezigheid van oorlogscontra bande, zou worden gehandhaafd. Uitwisseling- ven krijgsgevangenen. Voorts wordt vernomen, dat Hodgson de namen heeft verzameld van 190 Britsche on derdanen, die in het concentratiekamp San Pedro de Cardena als krijgsgevangenen wor den vastgehouden. Honderd dezer gevangenen werden reeds uitgewisseld tegen Italianen, die door de regeeringstroepen waren gevan gen genomen. Hodgson heeft zich er van vergewist, dat de Britsche gevangenen volgens de interna tionale gebruiken worden behandeld. MAXIMUM TONNAGE VOOR PANTSERSCHEPEN OP 45.000 TON BEPAALD. Protocol tusschen Engeland, Frankrijk en Amerika geteekend. ENGELAND ZAL VOORLOOPIG DE 40.000 TON NIET TE BOVEN GAAN. Minister Duff Cooper heeft gisteren in het Britsche Lagerhuis medegedeeld, dat Enge land, Frankrijk en de Vereenigde Staten het document hebben onderteekend waarbij de ga rantieclausule voor de tonnemaat van pant serschepen. welke vervat is in het verdrag van 1936 van kracht wordt verklaard. Op grond daarvan wordt de maximumtonnage van pantserschepen gebracht van 35.000 op 45.000 ton. Het maximumcaliber voor geschut blijft onveranderd op 16 duim. Duff Cooper zeide nog. dat de Britsche re geering alle vlootmogendheden, waarmede zij op grond van verdragen in betrekking staat, ervan in kennis heeft gesteld, dat zij zich voor het oogenblik niet voorstelt slagschepen te bouwen boven een tonnage van 40.000. Zij vertrouwt, dat ook de andere Europeesche maritime mogendheden ervan zullen afzien, dat cijfer te overschrijden. De twee Britsche slagschepen op het vlootbouwprogram voor 1938 zullen bewapend worden met geschut van 16 duim en geen grooter tonnemaat krijgen dan 40.000 ton. WOELIG PALESTINA. WEER VERSCHEIDENE ERNSTIGE VOORVALLEN. Uit Jerusalem, 30 Juni. De autoriteiten hebben te Jeruzalem en te Tel Aviv de bepa ling opgeheven, dat des avonds na een be paald uur niemand zich meer op straat mag begeven. Intusschen hebben zich nieuwe in cidenten voorgedaan. Bij Jaffa zijn twee Joden door schoten ge wond. Te Haifa zijn Joodsche inrichtingen overvallen. Politiehulp werd ingeroepen. De politie vuurde op de aanvallers. Verder zijn wederom daden van sabotage gepleegd op de olieleiding en is een trein overvallen. Voorts is bij Bethlehem een mijn ontploft, waardoor drie personen gewond werden. Gisteravond is een Britsch soldaat gewond door onbekenden, vermoedelijk Arabieren, die schoten op hem losten uit een donkere laan nabij het postkantoor te Jaffa. In een dorp bij Jeruzalem heeft een Arabier een geheel gezin vermoord.. Eerst doodde hij den vader en een dochter. Vervolgens veiborg hij zich op het kerkhof en schoot tijdens de begrafenis van deze beide slacht offers de moeder en den zoon neer. MATANG IN JAPANSCHE HANDEN. NA HEFTIG VERZET GEVALLEN. SJANGHAI. 30 Juni. Een Chi- neesch communiqué geeft toe, dat de Japanners de versterkingen van Ma- tang binnen gedrongen zijn en zelfs reeds hun geschut hebben verplaatst naar het volgende dorp, enkele mijlen naar het Westen. Daar houden de Chineesche strijdkrachten echter stand en stuiten den opmarsch. Ma- tang heeft zich echter niet zonder slag of stoot gewonnen gegeven. Heftig heeft de airtillerie de Japansche sche pen beschoten en Chineesche vliegtui gen hebben een Japansch transport schip tot zinken gebracht. Japansche berichten melden, dat het sta tion van den Loenghai spoorweg bij Loyang gebombardeerd is door Japansche vliegtuigen. Van de gebouwen staat weinig of niets meer. Dit zou erop kunnen wijzen, dat het voornemen bestaat de Gele Rivier over te steken. De Chineezen melden, dat de overstroomingsramp in Noord Kiangsoe in omvang heeft toegeno men. Zij geven er de Japanners de schuld van, daar dezen de dijken doorgestoken zouden hebben. In de internationale concessie kan men het geluid van een hevig schieten hooren. Een woordvoerder der Japanners zeide, dat dit waarschijnlijk Japansches batterijen zijn. Reizigers die uit Wangtien komen, een dorpje tusschen Soenkiang en Kasjing, verklaarden, dat goed bewapende Chineesche guerilla- benden de stad aanvallen. Bovendien zijn er gisteren Japansche ambulances in Sjanghai aangekomen. Daaruit en uit het geluid van het schieten leidt men af. dat de Chineesche be richten juist zijn. (United Press). Vrees voor te grooten vhichtelin- genstroom te Hankau. HANKAU. De spanning in de stad neemt toe en vooral ook de angst voor een plotselin- gen intocht van vluchtende Chineezen. De Fransche autoriteiten nemen voorzorgsmaat regelen opdat de concessie niet door vluchte lingen overstroomd zal worden. Er worden in de wegen, die naar de poorten der concessie leiden gaten gegraven, die met losse aarde ge vuld worden. Blijkbaar wil men daai-door bij een paniek het verkeer vertragen. Voorts worden overal de muren der huizen van buitenlanders met zandzakken versterkt. (United Press). Blirekel wenscht een proces tegen „Beslissing niet bij mij." Over de mededeelingen, die rijkscommissa ris Bih-ckel gisteren te Weenen aan de pers heeft gedaan en waarover wij in een deel van onze vorige oplaag reeds een bericht opnamen, meldt het D. N. B. nog het volgende: Op de vraag, waarin de moeilijkheden in Oostenrijk bestaan, antwoordde Bürckel, dat het vraagstuk in de eerste plaats van psycho- logischen en economischen aard is. Bürckel noemde de geruchten, als zou Hitier naar Wee nen gekomen zijn om orde in.de partij te scheppen, onzinnig. Ten aanzien van het Jodenvraagstuk zeide hij. dat de moeilijkheid in het feit van de „ja renlange verjoodsching" van Weenen ligt. Er zijn in Oostenrijk 3780 politieke arrestan ten. Naar schatting zijn de helft daarvan Jo den. Deze Joden zijn echter niet gearresteerd wegens hun Joodsche afstamming, maar we gens politieke en crimineele delicten. Van al deze arrestanten zijn er 150 in het kamp Da chau opgesloten. Schuschnigg bevindt zich te Weenen. Het gaat hem goed en hij wordt behoorlijk behan deld. De berichten over een huwelijk van den vroegeren bondskanselier zijn onjuist. Er is geen sprake van meeningsverschil tus schen mij en den chef der geheim? staatspo litie. Heydrich, zeide Bürckel verder. Een journalist vroeg vervolgens naar de ge ruchten, als zou de bevolking ontstemd zijn wegens het in functie zijn van Rijksduitsche ambtenaren in de „Ostmark". Bürckel zeide het juist geacht te hebben de instellingen, die in Duitschland haar waarde bewezen hadden, zoo spoedig mogelijk over te nemen. Hij haalt daarom uit het oude rijk vaklieden voor de partij en den technisclien opbouw. Deze lieden zijn echter ondergeschikt aan de Oostenrijksche gouwleiders en zullen na een bepaalden termijn teruggeroepen wor den. Na 1 Augustus zullen bij de districts- besturen geen Rijksduitschers meer werkzaam zijn en bij het staatsbestuur bekleed slechts één rijksduitscher een belangrijke functie: Bürckel zelf. Op de vraag, waarom Schuschnigg niet werd vrijgelaten, antwoordde Bürckel, dat het hier een daad van ge rechtigheid betreft. Onder Schusch nigg zijn dertien mannen in strijd met de wej; opgehangen: van de te rechtstelling van dertig- anderen heeft men slechts afgezien onder den druk van de volksstemming. Ik zou het juist achten, aldus Bürckel, als Schuschnigg vervolgd zou worden wegens deze justitieele moor den. De beslissing daarover ligt ech ter niet bij mij. Het werkloozencijfer is sterk verminderd. Bürckel zeide, dat Joodsche employé's, die on der arische leiding werken, in het algemeen niet ontslagen worden. Zoolang echter nog vele ariërs werkloos zijn, kunnen de Joden geen aanspraak maken op belangrijke betrek kingen. Het Jodenvraagstuk zal streng wette lijk geregeld worden en ook zal vastgesteld worden, wat de Joden bij emigratie mede kunnen nemen. Hoogstens 15 tot 30 pet. dei- Joden is voornemens het land te verlaten. Overwogen wordt nog. wat met het vermo gen van Rothschild gedaan zal worden. De ge ruchten, volgens welke Rothschild tegen een losgeld zou worden vrijgelaten, zijn volkomen onjuist. LAGER BENZINEPRIJS VOOR BUITEN LANDSCHE TOURISTEN IN BELGIë. De Belgische Staatscourant publiceert een ministerieel decreet met betrekking tot een verlaging van de belasting op benzine, aange kocht in België door buitenlandsche toeristen. Deze verlaging bedraagt 50 centimes per liter voor een hoeveelheid van niet- meer dan 20 liter per dag, terwijl het totale verbruik tijdens het geheele verblijf de 300 liter niet te boven mag gaan. Om voor deze belastingverlaging in aanmer king te komen, moet men in het tijdvak van 1 April tot 30 September minstens drie dagen in de Belgisch-Luxemburgsche economische unie verblijven. Sportcostuums 9.75, 12.50, 14.75,17.50, Lichte zomercostuums j 19.75, 23.en hooger Sportcolberts vanaf ƒ5.90. Flanellen en Fresco pantalons vanaf 1.65. alléén bij- KREYMBORG (Adv. Ingez. Med.) De Valera minister-president van Ierland. Regeering blijft ongewijzigd. De Valera. De Iersche Dail heeft gisteren De Valera met 75 tegen 45 stemmen tot minister-presi dent van Eire gekozen. De Labourafgevaar- digden en de onafhankelijken hebben zich van stemming onthouden, De samenstelling deir regeerinig blijft geheel ongewijzigd. Japansche legerleiding gewijzigd. in China Generaal Tcrautsji vervangen. Naar het D.N.B. uit Peiping meldt onder gaat het opperbevel van het Japansche leger in Noord-China een belangrijke wijziging. In plaats van generaal Terautsji wordt de vroegere chef van den staf van het Kwantoen- leger en tot dusverre gouverneur-generaal van Korea, generaal Koiset, opperbevelhebber. Als chef van den staf zal hij generaal Doihara naast zich krijgen. De leider der politieke aangelegenheden, luitenant generaal Kita, zal vervangen wordeai door luitenant-generaal Sjiogetsoe. Luitenant-generaal Oemetsoe zal het bevel voeren langs de spoorlijn Peking— Hankau PROGRAMMA ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Na verloop van eenige minuten begon Denderbus te geeuwen en wankelend liep hij naar een groote stoel toe, die in een hoek van het vertrek stond. De beker, die nu geheel leeg was, liet hij uit zijn hand vallen en geeuwend lag hij achterover in zijn stoel. Thijs stond grinnikend te wachten totdat Denderbus geheel in slaap zou zijn, dan hadden de kabouters tegelijk een mooie kans, om het kasteelwacht maar af, wat er met het kasteel gebeurt, kinderen! Enfin, dit geheel is goed gelukt. Als de kabouters nu doen, wat ik ze gezegd heb, komt alles prachtig voor elkaar en kunnen Yolanda en Kantkraag gauw trouwen! zei Thijs, terwijl hij even om zich heen keek. Hij wist natuurlijk niet, of er nog andere menschen in het kasteel zouden zijn, maar de kabouters hadden hem stellig verzekerd, dat er niemand buiten Denderbus in woonde Hoe staat het met Denderbus? bromde Thijs en keek naar den graaf.... ZATERDAG 2 JULI 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO 11.00—11.30 v.m. en 6.30—7.00 RVU. 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek, (Om 8.16 Berich ten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbei ders in de Continubedrijven. 11.00 Causerie „Onze tuinen en wij menschen". 11.30 De Ramblers. 12.00—1.45 Gramofoonmuziek. (Om 12.15 Berichten). 2.00 Filmpraatje. 2.15 Joegoslavische volksmuziek (gr.opn.). 3.00 Gramofoonmuziek. 3.45 Reportage. 4.15 Gra mofoonmuziek 4.30 Causerie over sociale ver zekering. 4.50 VARA-orkest en soliste. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.40 Letterkundig over zicht. 6.00 Orgelspel. 6.30 Causerie „Van New York naar New Orleans". 7.00 Filmland. 7.30—8.00 Lezing „Wondergeloof en wonder verhalen". 8.05 Herhaling SOS-Berichten. 8.07 Berichten A. N. P., VARA-Varia. 8.20 Klem orkest en Orgelspel. 9.15 „En nuOké. 10.30 Berichten A. N. P. 10.35 Cor Steyn's accor deonorkest. 11.00 VARA-orkest. 11.4512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M. KRO-uitzending. 4.00—5.00 HIRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.20 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest. (1.001.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 De KRO-Melo- disten en solist. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 Gra mofoonmuziek. 4i05 Causerie „Wie wij zijn en wat wij willen". Hierna: Causerie „Wat wacht U". 4.25 Gramofoonmuziek. 4.30 Berichten. 4.35 Gramofoonmuziek. 4.40 Causerie „Wel vaart voor allen binnen de Nederlandsche volksgemeenschap". 5.00 KRO-Melodisten en solist. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramo foonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over Albanië. 7.35 Actueele aether- flitsen. 8.00 Berichten A. N. P., Mededeelingen. 8.15 Meditatie met muzikale Omlijsting. 8.35 KRO-orkest. 9.15 Gevarieerd programma. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Filmpraatje. 10.5512.00 Gramofoon muziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BÈC-Northem orkest en solist. 12.20 Het Segura-Trio. 12.50 Gra mofoonmuziek. 1.35 Sportreportage. 1.50 Het Keltic-trio. 2.20 Orgelspel. 2.50 Sportre- portages. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 BBC-Theateror.kest. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Music-Hall-Programma. 9.20 Berichten. 9.40 Amerikaansch overzicht. 9.55 4e acte van de opera „Macbeth". 10.55 BBC-Harmonie- orkest en solist. 11.35 Jack Harris en zijn Band. 12.1012.20 Berichten. RADIO PARIJS. 1648 M. 8.10; 8.55—9.30; 10.05; 11.20 en 12.35 Gra mofoonmuziek. 1.50 Zang. 2.05 Gramofoon muziek. 3.20 Zang. 4.05 Pianovoordracht. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Variété-pro gramma. 10.25—10.55 Symphonieconcert met m. v. solisten. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Walter Noack's orkest. 8.50 Schrammelmuziek. 12.20 Amuse mentsorkest. 2.30 Gramofoonmuziek. 4.20 Vroolijk gevarieerd programma. 6.30 Populair programma. 7.30 Amusementssextet. 8.20 Bon te Avond. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Ad. Lutter en Th. Heldt met hun orkesten. 12.30 3.20 Omroeporkest en het Omroepklein- orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 José Schnyder's orkest. 2.20 Gramo foonmuziek. 4.05 Ceciliakoor en gramofoon muziek. 5.20 Vlaamsch kwartet. 7.00 Gramo foonmuziek. 7.20 Omroepsymphonie-orkest. 9.50 Omroepdansorkest en solisten. 10.30 Gra mofoonmuziek. 11.2012.20 Populair concert. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.00 Omroepsalon- orkest. 1.50 en 3,20 Gramofoonmuziek. 5.35 Re lais. 6.35 Omroepsalonorkest en zang. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest. (Om 8.50 en 9.35 Radiotooneel). 10.30—11.20 Jean Omer's orkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Jerochnik's orkest en solisten. 8.20 Jaro Michalek en Eugen Wolff met hun orkesten, en pianoduo. 10.20 Berichten. 10.40 Sportre portage. 11.05 Berichten. 11.20 Omroepdans orkest en solist. 12.20—2.20 Omroeporkest en -ileinorHest. .1.15—1.26 Tijdsein).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6