HET SPORTGESPREK de lout de haute VRIJDAG 8 JU CI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 55 WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM VAN DE WEEK. OVER WIELRENNEN. Wanneer een wielrenner bewezen heeft, tot de besten ter wereld in zijn sport te behooren, dan behoeft hij niet op contracten te wach ten. Dan brengt hij evenveel tijd tusschen de wielen als op de wielen door, m.a.w. hij reist voortdurend naar verschillende landen om daar te toonen, wat hij op de fiets presteert. Onze stadgenoot Henk Ooms, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap sprint amateurs, was dan ook nauwelijk uit Parijs, waar hij aan den Grand Prix had deelgeno men, teruggekeerd, of hij moest zich alweer reisvaardig maken om naar Manchester te ver trekken. Derhalve hebben we de gelegenheid te baat genomen om eens even met hem over de komende belangrijke wedstrijden te praten. „Dit is de derde maal', zei Ooms, „dat ik te Manchester aan den jaarlijkschen wedstrijd om den Vitonica-Cup zal deelnemen. Dat is een gouden beker met een waarde van ruim duizend gulden, die driemaal in totaal moet worden veroverd om hem als eigendom te mo gen behouden. Reeds twee keer heb ik hem ge wonnen en daarom zal ik mij extra inspannen om ook ditmaal in den strijd tegen de sterkste internationale sprinters, w.o. Loatti, Mathon, v. d. Vijver en Collard als eerste te eindigen." „Is er in Engeland veel belangstelling voor de wielersport?" „In Manchester is die belangstelling buiten gewoon groot; het publiek is daar zeer spor tief en onpartijdig en zelfs bij zeer slecht weer zijn er 10.000 a 12.000 toeschouwers aanwezig. De Manchester Wheelers, een club, die reeds meer dan vijftig jaar bestaat, organiseert die wedstrijden op een baan, die evenals een ten nisbaan van roode gemalen baksteen is ver vaardigd en die vlakke bochten heeft. Daar op is het wel zwaar rijden (laatste 200 Meter Henk Ooms. ïn ongeveer 14 seconden), doch het voordeel Is, dat de wedstrijden onder alle weersomstan digheden, zelfs bij regen, kunnen doorgaan. Overigens is er in Engeland gebrek aan startgelegenheid en dat is ook de reden, dat er zoo weinig sterke Engelsche sprinters zijn. Te Londen heeft men de van oud-s bekende Herne Hill-baan. Op 9 Juli rijd ik te Manchester drie wedstrij den; eerst de sprint om den Vitonica-Cup, daarna een internationale invitatie-sprint en tenslotte een race over 10 mijl (35 ronden) om den Muratti-Cup, dien ik reeds eenmaal heb gewonnen." „Wat volgt er na Manchester?" „Ons seizoen is gebaseerd op de groote wed strijden, zooals de Grand Prix te Parijs, te Ko penhagen, te Londen en te Manchester, voorts het kampioenschap van Nederland en het wereldkampioenschap. Aan die groote matches nemen de sterkste sprinters ter wereld deel. te weten: Laotta, van der Vijver, Nielsen, Oour- ly en Dolivet. De Belg Collard zou het veel verder kunnen brengen, als zijn doktersprak tijk hem meer vrijen tijd liet. De winnaar van den grooten prijs van Parijs, Renaudin, mag niet aan het wereldkampioenschop deelnemen, omdat hij „onafhankelijk" is. Na den strijd om den wereldtitel, die waarschijnlijk ook zonder v. d. Vijver verreden zal worden (de wereld kampioen wordt binnenkort prof.) volgen de revanche-wedstrijden in de verschillende groote steden van Europa. Doch het wereldkampioenschap, dat dit jaar in Amsterdam gehouden zal worden, is na tuurlijk de voornaamste gebeurtenis en daar voor ben ik onder leiding van den N.W.U.- trainer Schilling het geheele jaar aan het oefenen. Het is een groot voordeel, dat de wed strijden op een bekende baan plaats hebben, want dat verhoogt de kansen op succes aan merkelijk. In ieder geval zal de strijd om den titel zeer spannend zijn." „Tactiek speelt zeker een voorname rol bij de sprint?" „Inderdaad, doch die tactiek is maar in ge ringe mate aan te leeren; men moet „van huis uit" over een snel reactie-vermogen en een helder inzicht beschikken, anders wordt men nooit een groot sprinter. Men moet steeds op de fouten en foutjes van anderen letten en die in een onderdeel van een seconde weten uit te buiten. Elke sprinter heeft zijn eigen tactiek, doch de routine en het zelfvertrouwen geven den noodigen durf. Baankennis is een even groote vereischte als bekendheid met de capa citeiten van een tegenstander. Bijna iedere sprinter is op de hem vertrouwde banen in eigen land een klasse sterker dan in vreemde omgeving. Handicap-wedstrijden, zooals die veel in Denemarken worden gehouden, vormen een zeer goede training." „Wat is de oorzaak van de daling in de be langstelling voor wielerwedstrijden in ons land?" „In hoofdzaak is dat te wijten aan de Zes- daagschen, die mep als amusement in plaats van als sport moet beschouwen. Bovendien laat de leiding van sommige wielerbanen door gebrek aan vakkennis veel te wenschen over en ten slotte zijn de jongens op race-fietsen, die de stad en buitenwegen onveilig maken, doch die met de wielersport niets te maken hebben, oorzaak, dat de sympathie en de be langstelling voor het zuivere wielrennen ver loren gaat. De werkelijke beoefenaren, die iets presteeren, leven serieus en het is goed, dat dit hier eens duidelijk gezegd wordt. Wil men goede sport zien, dan moet men de amateur-wedstrijden bijwonen; daarbij kent men geen combine; allen rijden voor wat zij waard zijn, zelfs al zijn er geen prijzen uit geloofd, want ieder van hen is eerzuchtig en fel op de overwinning." DAMMEN. EERSTE KLAS CLUBKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Door een 128-overwinning op de Dam club „Oostzaan" I heeft de Damvereeniging „Constant II (Rotterdam) beslag gelegd op het eersteklasse clubkampioenschap van Nederland. C. DE BEST DE BESTE AMATEUR, C. de Best. Wals heeft Donderdagavond aan zijn col lega-stayers in het Olympisch Stadion een geducht lesje gegeven. Hij was on weerstaan- jaar en. won beide manches over 50 K.M. in de zeer goede tijden van 41 min. 8 3/5 sec. en 41 min. 7 sec. Reeds in de eerste manche was Wals overtuigend het sterkst, al werd hij in de laatste vijf ronden nog ernstig bedreigd door den Franschman Blanc Garin, welke aanvallen hij echter gedecideerd wist af te slaan. Hiervan profiteerde Groenewegen, die ook dezen avond wederom een uitstekenden indruk maakte, door nog in de laatste ronde den Franschman te passeeren. Hij eindigde slechts met 10 Meter achterstand op Wals als tweede. Loskamp had het ongeluk na ongeveer 30 K.M. rijden in een der bochten te vallen. Zijn wonden vielen gelukkig erg mee. Met enkele schrammetjes en schaafwondjes werd hij opgenomen. Van verdere deelneming moest hij afzien. De omniumwedstrijd NederlandBelgië, waarin voor ons land uitkwamen Pijnenburg en Van der Linden en voor België Kaers en Loncke, eindigde in een overwinning voor onze landgenooten. De resultaten waren; Wedstrijd voor amateurs over 6 KM. (12 ronden) met vier klassementen. Eerste rit: 1. C. de Best, Haarlem 17 pnt.; 2. G. Schell 6 pnt.; 3. Lodewijks 5 pnt. Tweede rit: 1. J. van Breda 12 pnt.; 2. B. Remkes 9 pnt.; 3. Van Gelder 8 pnt.; 4. A. Koopmans 7 pnt. Besllssingsrit: 1. C. de Best 14 pnt. tijd 4 min. 551/5 sec.; 2. B. Remkes 8 pnt.; 3. H. Smit 8 pnt.; 4. Mensen 6 pnt. Tandemwedstrijd voor amateurs over 2 K.M. (4 ronden)1. A. de GraafP. Roes; 2. B. van RijnJ. Hiddes; 3. J. van der Moot W. Reuter; 4. C. KramerB. van der Voort. Omniumwedstrijd NederlandBelgië: tijd rit over 1 K.M. (2 ronden) met vliegenden start: R. Loncke (België) 1 min. 114/5 sec.; A. van der Linden (Ned.) 1 min. 13 sec.; K. Kaers (België) 1 min. 0.8 sec.; J. Pijnenburg (Ned.) 1 min. 10 2/5 sec. Totaaltijd: België 2 min. 19 4/5 sec.; Ne derland 2 min. 23 2/5 sec. Achtervolgingswedstrijd achter tandems over maximaal 6 K.M. (12 ronden). 1. Pijnen burg 4 min. 3 2/5 sec.; 2. Kaers. Inhaalwedstrijd voor koppels over maxi maal 4 K.M. (8 ronden)1. PijnenburgVan der Linden; 2. KaersLoncke. Totaal uitslag omniumwedstrijd Nederland -België: 1. Nederland 4 punten; 2. België 5 punten. Wedstrijd met motorgangmaking voor be roepsrijders, te verrijden in twee ritten, tel kens over 50 K.M. (100 ronden) met pun ten- telling. Eerste rit: 1. Wals (Kaeser) tijd 41 min. 3/5 sec.; 2. D. Groenewegen (Wiersma) op 10 Meter; 3. J. Blanc Garin (Ceurremans) op 200 Meter; 4. M. van der Wulp (Schlebaum) op 650 Meter; 5. G. Billard (Deliege) op 700 Meter; 6. P. Krewer (Bustraan) op 950 Meter; 7. J. Snoek (Vermandei) op 1200 Meter; 8. R. Loskamp (Slesker) gevallen na 30 K.M. Twede rit: 1. Wals in 41 min. 7 sec.; Blanc Garin op 250 Meter; 3. Groenewegen op 700 Meter; 4. Snoek op 1050 Meter; 5. Krewer op 1515 Meter; 6. v. d. Wulp op 1600 Meter; 7. Paillard. DERDE ÉTAPPE SUCCES VOOR NEDERLAND. DE AMSTERDAMMER SCHULTE No. 1 MET 50 M. VOORSPRONG. Uit NantesDe Amsterdammer Schulte, de grootste en zioaarste deel nemer aan den T-our de France, heeft revanche genomen voor de pech, welke hem Woensdagavond in de tweede étappe vervolgde. Donderdag heeft hij de derde étappe, welke over een af stand van 238 K.M. van Saint Brieuc naar Nantes voerde, gewonnen. Met vijf seconden voorsprong ging onze landgenoot als eerste over de eind streep en was daarmede de tweede Ne derlander, men het gelukt is een étap pe van den Tur de France te winnen. Twee jaar geleden had Middelkamp den pri meur. Ook Donderdag weer was Middelkamp een der beste renners, hetgeen duidelijk tot uitdrukking komt in de vijf dé plaats, welke hij veroverde. Er werd vroeger gestart Donderdagmorgen te St. Brieuc, maar gedurende de geheele étappe stond er zulk een felle tegenwind, dat Schulte toch nog een uur later dan verwacht werd de wielerbaan te Nantes opstoof om een fraaie zege te behalen. Na 19 K.M. kreeg Majerus, de Luxemburg- sche drager van de gele trui, een lekken band, maar zijn ploeggenooten wachtten hem op; gezamenlijk werd het peloton weer ingehaald. Een groep van acht renners trachtte toen den kop te nemen, maar ook dat mislukte. Nog maals kreeg Majerus een lekken band, maar hij wist zijn achterstand weer geheel weg te werken. De Nederlandsche renners zaten voortdurend in de voorhoede en hielden zich uitstekend. Vijftig K.M. voor Nantes liepen de Bretonsche rijders Yvon Marie en Goasmat uit, tezamen met den Duitscher Weckerling. Aangevuurd door de Bretonsche bevolking wisten zij een flinken voorsprong te verkrij gen. maar de tegenwind was ook him te mach tig; langzaam werden zij weer bijgetrokken. Gourlon en Galateau probeerden het nog eens geruimen tijd hielden zij vol, totdat Magne het peloton in een achtervolging meevoerde; spoedig waren zij weer in de lange slang op genomen. Toen zag Schulte een tiental kilo meters vóór Nantes zijn kans. Tezamen met Galateau sprong hij weg; de Franschman bleef even aan het wiel van den sterken Hol lander hangen, maar Schulte haalde weer een van zijn krachttoeren uit en reed Galateau los en dat nog wel met een harden wind tegen. Schulte reed prachtig en gaf geen krimp, hoewel een groote groep hem op de hielen zat, aangevoerd door den wereldkam pioen op den weg, den Belg Meulenberg. In een hoog tempo kwamen de achtervolgers nader, maar ook Schulte hield er een stevige vaart in. Hij ging onder luide toejuichingen van de uitverkochte wielerbaan te Nantes als winnaar over de eindstreep. Meulenberg had nog kans gezien, eenige tientallen meters uit te loopen; hij kwam als tweede over de eindstreep met een voorsprong van vier seconden op een groote groep renners. De Zwitser Egii werd derde met gering ver schil op den Duitscher Wengler en onzen landgenoot Middelkamp, die eveneens een uit stekenden indruk maakte. Achter Middelkamp kwam een peloton van meer dan veertig ren ners, waarin ook de Nederlanders Anton van Een overzicht, gezien vanuit een vliegtuig, van de deelnemers aan den Tour de France tijden* bet passeeren van Avrenefces Schendel en Hellemons reden, terwijl ook Van Nek, die in de beide voorgaande étappes zoo uitstekend had gereden, Donderdag met pech te kampen had en met ruim drie kwartier achterstand als 88ste eindigde. In het algemeen klassement is er weinig veranderd. De Luxemburger Majerus behield de leiding en kon dus ook heden weer de gele trui aantrekken. Middelkamp neemt thans van de Nederlan ders de beste plaats in; hij ging van de 68ste naai' de 33ste plaats. Ook Anton van Schendel boekte een aan zienlijken vooruitgang, n.l. van de 55ste naar de 39ste plaats. Hellemons ging acht plaat sen hooger en staat thans 68ste, evenals Schulte, die van de 79ste naar de 71ste plaats ging. Dominicus kwam slechts 1 plaats naar voren, terwijl alleen de positie van Van Nek aanmerkelijk verslechterde. Hij viel van de 15de naar de 64ste plaats terug. Het landenklassement ziet er als volgt uit: 1. Frankrijk 63 uur 58 min. 18 sec., 2. Luxem burg—Zwitserland 64 uur 1 min. 55 sec., 3. Duitschland 64 uur 2 min. 31 sec., 4. België 64 uur 5 min. 5 sec., 5. Frankrijk B. 64 uur 6 min. 31 sec., 6. Italië 64 uur 12 min. 22 sec., 7. Frankrijk C. 64 uur 13 min. 21 sec., 8. Spanje— Nederland 64 uur 18 min., 56 sec. KORFBAL. CHRIST. KORFBALBOND. ONDER ONS. Wedstrijdsecretaris C. van Huis. Van Raephcrststraat 35. Overveen. De Dinsdagavond gespeelde vriendschappe lijke wedstrijd tegen Haarlem's combinatie twaalftal, eindigde in 11 gelijk spel. Trainen: Adspiranten 's Maandagsavonds 7 uur en Zaterdagsmiddags half 3. Ouderen Woensdagsavonds 7 uur en Zater dagsmiddags half 3 aan de Zanderijvaart te Overveen. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden op het terrein of bij de secretaresse mejuffr. L. Pull, Nassauplein 5, Haarlem. HERMAN DE JONGH KAMPIOEN VAN FRANKRIJK. Naar wij uit Parijs vernemen, is de aldaar woonachtige Hollandsche meester Herman de Jongh, er in geslaagd, in het tournooi om het persoonlijk damkampioenschap van Frank rijk als eerste te eindigen en beslag te leggen op den titel. HANDBAL. WERELD KAMPIOEN SCHAPPEN HANDBAL. NEDERLAND—ZWEDEN (4—8). Uit Berlijn: Donderdag zijn voor de eerste maal de wereldkampioenschappen handbal begonnen. Ook Nederland neemt er met een elftal aan deel. maar reeds de eerste ontmoe ting. welke Donderdag te Maagdenburg tegen Zweden werd gespeeld, eindigde in een ne derlaag. De Zweden wonnen met 84. Eveneens te Maagdenburg werd de wed strijd RoemeniëLuxemburg gespeeld. De Roemenen wonnen met 126. Te Leipzig won Duitschland van Tsjecho-Slowakije met 196. Te Dessau speelden Hongarije en Denemarken een spannenden wedstrijd, dien de Hongaren met 106 wonnen. Zwitserland won te Weis- senfels zonder veel moeite van Polen met 9—2. Heden speelt Nederland tegen Luxemburg, weer te Maagdenburg. CRICKET. DE TOUR VAN DE FLAMINGO'S.. De Flamingo's speelden Donderdag te Arn hem tegen een elftal, samengesteld uit spelers van vereenigingen der Oostelijke tweede klas se. De Flamingo's wonnen met 34 runs. Zij scoorden 185 runs, waarvan jhr. F. Hooft Graafland 85, J. Visser 16, A. Stroink 27 en A. M. Nolet 14 n.o. Bowlingcijfers Oostelijke ploeg: G. Duyf 2—45, W. Offerman 116, G. Andries 2—16, W. Yates 444. De Oostelijke ploeg scoorde 151 runs, waar van W. Straub 15, J. W. van den Boogaert 74 en W. Yates 31. Bowlingcijfers Flamingo's: mr. J. J. Koele- man 9—56. F. A. Davidson 1—28. HONKBAL. HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt oa. de volgende wedstrijden. Zaterdag: le klasse: V. V. G. A. I—Ajax I. Blauw Wit I—R. C. H. I. 2e klasse: Ajax IIHaarlem II. D. W. S. I—Schoten I. 3e klasse: Schoten IIIHaarlem IIL E. H. S E. D. O. V. Zondag: le klasse: Haarlem IE. D. O. I. 2e klasse: R. C. H. n—A. F .C. H. H. C. II—Zeeburgia. 3e klasse: E. D. O. IV—H. H. C. III. Schoten II—R.C.H. III De eerste ontmoeting tusschen R.C.H. en Blauw Wit eindigde in het voordeel van R.CV.H, Zaterdag ontmoeten beide elkaar dus voor de tweede maal. Vanzelfsprekend zint Blauw Wit op revanche en de prestaties van R.C.H. zijn niet zoodanig dat wij niet aan revanche gelooven. Zondagmorgen wordt in het Noorder Sport park gespeeld HaarlemE.D.O. Den vorigen keer verloor E.D.O. met 919 en 't ziet er niet naar uit dat de verhouding nu andersom zal zijn. De tweede klasse ontmoeting R.C.H. nA. F. C. vindt Zondag plaats in het Heem- steedsche Sportpark en begint om tien uur, terwijl 's middags om kwart over twee H.H.C. n—Zeeburgia ontvangt. WEDSTRIJDEN VOOR NEGENTALLEN VAN UX.O.-SCHOLEN. Nu de wedstrijden voor negentallen van de middelbare scholen geëindigd zijn, organiseert de Jeugdcommissie voor het Rayon Haarlem ook nog wedstrijden voor de leerlingen der U.L.O.-scholen. Voor deelname hebben zich aangemeld: U.L.O. A, UL.O. B en Ul.O. C. te Haarlem elk met twee, de Hartenlustschool te Bloemen- daal en de U.L.O.-school te Zandvoort elk met een negental. Het programma luidt: a. Vrijdag 8 Juli 4 u. 15: U.L.O. B I— U.L.I. A II. b. Dinsdag 12 Juli 4 u. 15: U. L. O. A I U. L. O. C ÉL Deze wedstrijden vinden plaats op het Sportterrein aan de Kleverlaan. De volgende op het Gem. Sportterrein in het Noorder Sportpark. c. Woensdag 13 Juli 2 uur: U. L. O. C I U. L. O. B n. d. Woensdag 13 Juli 2 uur: Hartenlust school—U.L.O. Zandvoort. e. Woensdag 13 Juli 3 uur: winnaar a—win naar c; f. Woensdag 13 Juli 3 uur: winnaar b—win naar d. g. Woensdag 13 Juli 4 uur: winnaar e—win naar f. Door het bestuur van den Ned. Honkbalbond is een medaille geschikbaar gesteld. SCHAKEN. Kampioenschap van Nederland. Zesde ronde. De uitslagen van de in de zesde ronde ge speelde partijen van het tournooi om het persoonlijk kampioenschap van Nederland luiden: Euwe—Prins VzVz- MuilwijkCortlever afgebroken. Van den Bosch—Mulder 10. Van MindenoDe Groot VzVz- Scheltingavan Doesburgh 10. LandauFontein 01. Afgebroken partij: vijfde ronde: De Groot Van den Bosch y2Vz- De stand na de zesde ronde luidt: I. en 2. Euwe en Van den Bosch ieder 5 punten; 3. Van Scheltinga 4 punten. 4. en 5. Landau en Cortlever, ieder 3 punten plus 1 afgebr. partij. 6. Prins 2y2 pnt. plus 1 afgebroken partij 7. en 8. Fontein en De Groot, ieder 2V2 pnt. 9. Mulder 2 pnt plus 1 afgebr. partij. 10. Van Doesburgh 2 pnt. II. Van Mindeno 1 pnt. 12. Muilwijk Vz pnt. plus 1 afgebr. partij. H. S. G.—BLO EMEND AAL. Dit jaar is een nieuw soort wedstrijd in gevoerd door den Noord-Hollandsche Schaak bond, n.l. de „clubwedstrijden". Deze worden gespeeld na afloop van de ge wone wintercompetitie. De deelnemende clubs, ditmaal zes in getal, nemen deel met dertig spelers. De eerste ronde wordt gespeeld met afvalsysteem. De drie winnaars spelen in September as. een volledige competitie. In de eerste ronde speelde Dinsdagavond het Haarlemsch Schaak Gezelschap tegen de Bloemendaalsche Schaak Club. De match had een spannend verloop en eindigde in 'n 1812 overwinning voor het Haarlemsch Schaak Gezelschap, dat daardoor ook aan den eind strijd zal deelnemen. HET OOSTEN—KLIK UIT. Woensdag speelde Het Oosten om het club kampioenschap van Haarlem van den N.-H. Schaak-bond tegen .Kijk Uit" uit Halfweg. Er werd aan 30 borden gespeeld met als resul taat een flinke overwinning voor „Het Oosten", namelijk 17J412»/, zoodat Het Oosten in September met de drie geplaatste clubs een halve competitie moeten spelen om den titel. A.s. Woensdag spelen de eerste 5 borden van ..He' Oosten" tegen die van „Hoogovens" om den wisselbeker in het gebouw van de speel- tuinvereeniging Het Oosterkwartier aan de Zomervaart. ROEIEN. DE HOLLANDBEKER-WEDSTRIJDEN. De Hollandbeker-wedstrijden, welke op 17 Juli a.s. op de Boschbaan te Amsterdam wor den georganiseerd door de Holland-beker- We-dstrijdvereeniging en den Amst. Roeibond, belooven belangwekkend te worden. Behalve van de bekendste Nederlandsche vereenigingen zijn ook inschrijvingen bin nengekomen van de Société Royale Nautique Anversoise uit Antwerpen en van de Akade- mische Ruder Club „Rhenus" van de Uni versiteit te Bonn, van de Spindlersfelder Ru- der Verein te Berlijn en van de Ruder Verein Muenster 1882 uit Muenster. Voor den Willem Hultzerbeker schreven in: „Het Spaarne", „De Hoop" en „De Amstel". ZWEMMEN. HET INTERNATIONAAL ZWEMFEEST VAN H. P. C. Betreffende het internationaal zwemfeest van H.P.C.. dat Zaterdag 9 Juli a.s. te Heem stede zal gehouden worden.dient nog gemeld te worden dat het gemeentebestuur van Heemstede besloten heeft een verguld zilveren medaille beschikbaar te stellen voor de ploeg der Southern Counties Ladies Waterpolo As sociation welke aan dit zwemfeest zal mede werken. Jhr. A. v. d. Poll zal als waarnemend burgemeester deze medaille uitreiken op de soiree, welke kort na het zwemfeest in restau rant „Groenendaal" zal plaats hebben. Ingeschreven hebben nog de Hollandsche Dames Zwemclub o.a. met mej. Sweres op de 100 M. borstcrawl dames, ook mej. Stroom- berg van Het IJ zal starten. Ingeschreven hadden reeds de dames Senff en Van Fegge- len en de heeren Scheffer, Van Schouwen, Sipkema en Karei Smitshuizen. HENGELEN. B. A. C. A. Bovengenoemde vischclub hield haar 6den wedstrijd op bovenmaatsche wltvisch in de Leidschevaart. De vangst was slecht. Er werden slechts 13 maatvischjes gevangen. Prijswinnaars waren: H. Lenaarts 1ste prijs, I. Logmans 2de, P. Berghuis met de grootste, 3de, W. Snieder 4de, J. Helmer 5de. CRICKET IN ENGELAND. De tweede dag van de wedstrijden Yorkshire Worcestershire, WarwickshireSussex, HampshireMiddlesex en DerbyshireKent verregende geheel. Te Cardiff sloot Glamor gan de innings op 3079, het totaal op den eersten dag bijeengebrachtliewis nam 4 wickets voor 91. Het openingspaar van Kent Fagg Sunnucks kwam tot 8 runs waarna de strijd gestaakt moest worden. Te Nottingham bracht Notts zonder verder wicketverlies het totaal van 4279 op 452. Leicester kreeg ook hier geen kans om te batten. Alleen te Northampton kon gespeeld worden. Northants 119 en 174 tegen Lanca shire 116 en 700. De Australiërs kregen geen gelegenheid om op Old Trafford te oefenen. De wickets zijn afgedekt, doch na den zwaren regenval zullen zij heden Vrijdagmorgen zacht zijn. De belangstelling voor de heden beginnende derde testmatch is weer zeer groot; in Man chester is in de hotels geen plaats meer te sarkrijgen.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11