L „Ta rass Boulbo" I93Ö Financieel-economisch Weekoverzicht. INCASSO-BANK N.V CREDIETEN SAFE-DEPOSIT TERMIJNZAKEN IN PRODUCTEN VAM LO0 DE WIT TELEFOON 20803. ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. De Schimmen der Oranje's op de Waag. Buitengewoon Kerkconcert. ZATERDAG 9 J U L I 1938 HAARLE M'S DAGBLAD Reeds 2*4 week hausse in Wall StreetReëele grondslag nog niet te ontdekkenHet Engelsch- Duitsche schuldenaccoord heeft goeden invloed. Stijging der goederenprijsen. Ook in Engeland en Nederland een betere toestand. Philips9 verlaagde winstuitkeering. Carp's Gar en fabrieken. De A. K. V. IT Is nu reeds de derde week In suc cessie, dat wij ons overzicht in ma jeur kunnen schrijven. De met den aanvang van den zomer in New-York ingezette hausse heeft zich vrijwel ononder broken (hoewel met zoo nu en dan een reac tie als gevolg van winstnemingen) gedurende twee en eenhalveweek weten te handhaven.Nau welijks had Sloan, president der General Mo tors, dus een dier zakenkoningen, die toch geacht moet worden op intiemeren voet te staan met de wispelturige dame conjunctuur, met nadruk verklaard dat er geen enkele re den was om nog langer optimistisch te zijn en dat men in Amernka niet te doen heeft met een tijdelijke recessie doch met een langdu rige depressie, of ziet, de aandeelkoersen scho ten onder reusachtige omzetten omhoog en een uitgesproken optimistische stemming brak zich baan. Een overduidelijk bewijs, dat de conjunctuur of, zoo men wil, de massapsy chologie een onberekenbare substantie is en dat economische voorspellingen zelfs van hen, die het weten moeten, geen resultaat zijn van bijzonder inzicht doch van wensch of vrees, die veelal vader der gedachte zijn. KRUISWEG 59 HAARLEM tegen zakelijke ot persoonlijke zeker heid. loketten te huur van 5 en hooger (Adv, Ingez. Med.) Nu moet worden erkend, dat de „boom" in den aanvang en ook grootendeels thans nog een beurs en goederenhause is, gevolg van de overtuiging eener meerderheid, dat de koers en prijsdaling reeds alle denkbare ongunstige factoren heeft verdisconteerd. Is eenmaal zulk een psychologisch „dood punt" be reikt, dan zijn beurzen en markten rijp voor een vaak scherpe stijging zonder dat waar lijk belangrijke wijzigingen zijn opgetreden in den physieken omvang van den werkelij- ken goederenhandel, De hausse, die op het oogenblik aller harten sneller doet kloppen, is derhalve vooralsnog meer verklaarbaar op grond van te verwachten gebeurtenissen dan op grond van een reeds plaats gehad heb bende ontwikkeling in het handelsleven. Dit neemt echter niet weg, dat zij niettemin op zulk een reëelen grondsdag kan anticipee- ren en dat wellicht die grondslag zich reeds bezig is te vormen. Een beurs of markt is im mers een aanzienlijk fijngevoeliger instru ment dan de hersenen van zelfs den meest vooraanstaanden zakenman of econoom en wanneer zulk een beurs of markt een aanhou dende stijging vertoont onder groote omzet ten, terwijl die omzetten dalen zoodra ver kooporders op winstnemingen loskomen, dan kan men toch niet ontkennen, dat er iets reëels in de lucht moet zitten. Ook thans echter is deze reëele grondslag nog met een vergrootglas te zoeken. Wij vin den aanwijzingen in den wapenstilstand tus- schen regeering en grootkapitaal in de Ver. Staten, in de geleidelijke verhooging der schroot- en koperprijzen en in de blijkbare uitputting van textielvoorraden, terwijl ook op andere gebieden de voorraden zoodanig schij nen te zijn gedaald, dat allengs aanvulling noodig zal worden. Daarentegen zijn er nog geen indicaties dat de waggonverladingn, de automobiel-productie, het electriciteitsver- bruik ln waarlijk belangrijken mate zal toe nemen. De staal-industrie heeft de verkoop prijzen verlaagd, teneinde de consumptie te prikkelen, doch tegelijkertijd is haar bedrij vigheid gedaald van ruim 28 pet tot ruim 22 pet. der capaciteit (ofschoon meerendeels als gevolg van den Amerikaanschen feestdag van deze week). Die bedrijvigheid zal min stens verdubbeld moeten worden, wil de Ame- rikaansche staalindustrie als geheel weer op winstgevende basis kunnen werken. De Ame- rikaansche staatsfinanciën vertoonen even eens nog een weinig fleurig beeld. Weliswaar bedraagt het deficit voor het begrootingsjaar, geëindigd 30 Juni „slechts" 1459 millioen tegen 2707 in het voorafgaande (het was overigens oorspronkelijk op 700 millioen ge raamd), doch de raming van 1938/9 is min stens 3000 millioen, gevolg van de nieuwe uitgavenpolitiek. Doch misschien ligt juist in deze politiek van tekorten een der krachtig ste stimulansen voor de huidige koopgolf. De wereld is waarlijk niet bevreesd, om uit paradoxen consequenties te trekken. Ook ln Engeland kan men zich nog niet verheugen over een toeneming van den han del, behoudens den handel ter beurze en den nog grootendeels speculatieven omzet op de goederenmarkten. De werkloosheid is weer stijgende en wel speciaal als gevolg van de wel zeer miserabele situatie in de katoenindustrie van Lancashire, waar men zich sterk in den export ziet gehandicapt, die immers in de eerste vijf maanden een daling heeft ver toond van niet minder dan 6.230.000. Doch ook in andere industrieën, met name in de bouwnijverheid en de constructiewerkplaatsen, is een toeneming der werkloosheid waarneem baar. Engeland staat voor het onaangename feit, dat ondanks de sterke opvoering der de fensie-orders de werkloosheid stijgt in een sei zoen, waarin zij normaal behoort af te ne men, terwijl zij over de afgeloopen twaalf maanden met een half millioen is toegeno men. Dit zijn toch alles nog geen symptomen van een werkelijke opleving, hetgeen evenwel weer niet wegnc?mt. dat deze ondergronds bezig kan zijn zich te ontwikkelen. Naast de vorderingen, welke door de Non interventie-commissie ten aanzien van de te rugtrekking der vrijwilligers uit Spanje zijn gemaakt en die de mogelijkheid openen van een spoedige inwerkingtreding van het Britsch Italiaansch verdrag, kunnen wij deze week wijzen op den gunstigen psychologischen in vloed. dien de sluiting van het Britsch- Duitsch schuldenaccoord heeft uitgeoefend. Twee weken geleden wezen wij er op, dat Duitschland onder Engeland's dreiging, een gedwongen clearing in te voeren, van het hooge paard was afgestapt, en dat het niet onmogelijk en niet onredelijk was. overeen komst in de schuldenkwestie te verkrijgen op grond van een erkenning der Oostenrijksche schulden door Duitschland tegenover een ver laging der rente op de Dawes- en Younglee- ningen. Onze voorspelling is bewaarheid. Duitschland erkent tegenover Engeland de facto de Oostenrijksche leeningen en Enge land aanvaardt een verlaging der rente op verschillende Duitsch-Oostenrijksche schul den, o.m. ten aanzien van de Dawes-leening van 7 pet. op 5 pet. en van de Youngleening van 5y2 op 4pet., terwijl het saldo der oor spronkelijke rente voor de reeds lang stag- neerende amortisatie zal worden aangewend. Daarnaast zullen onderhandelingen worden geopend voor een uitbreiding der handelsbe trekkingen tusschen Engeland en Duitsch land. Deze overeenkomst, die per slot van re kening neerkomt op afgedwongen groote con cessies van de zijde van Duitschland, zal on getwijfeld moeten bijdragen tot de zoo nood zakelijke verbetering der Europeesche politie ke en economische betrekkingen. Zij zal ook den grondslag moeten vormen voor de onder handelingen tusschen Duitschland en de an dere landen. Ook Nederland zal haar bij de thans aan den gang zijnde transfer-onder handelingen als voorbeeld moeten en kun nen aanvaarden. Laat ons juichen, dat Europa voor de instelling van een nieuwe gedwongen clearing is behoed, een clearing die slechts kon leiden tot verdere handelsinkrimping en tot politieke conflicten. De goederenmarkten hebben ook deze week blijk gegeven van een in 't algemeen vaste stemming nagenoeg over de geheele linie. De aankoopen zijn nog meerendeels van specu latieven aard. doch hier en daar, bijv. bij rub ber en onedele metalen, ziet men ook verbrui kers in de markt komen. De producenten blij ven terughoudend, hetgeen er op wijst, dat men een verdere stijging verwacht. Van bij zonder gewicht achten wij de verbetering op de diamantmarkt, belangrijke conjunctuur barometer. Hoewel De Beers het preferent dividend hebben moeten passeeren, komen uit de markt zelf bemoedigende berichten. Te Amsterdam en Antwerpen Is een toenemende vraag naar alle soorten luxe- en industriedia mant waarneembaar, terwijl de vorige week op de Londensche ruwmarkt voor niet min der dan 500.000 is verkocht. Nederland vertoont een beeld dat ongeveer gelijk is aan dat van Amerika en Engeland. Terwijl de binnenlandsche conjunctuur nog weinig teekenen van opleving vertoont, zien wij ter beurze een vrij levendige haussestem ming zich ontwikkelen (afgewisseld met da gen van winstnemingen) speciaal gestimu leerd natuurlijk door de stijging van verschil lende productenprijzen, die het economisch beeld van Ned.-Indië weer zoo plotseling heb ben gewijzigd. De commissionnairs, die in het eerste halfjaar, om het nu eens wat kras uit ie drukken, geen droog stukje brood te eten hadden, worden overstelpt met Informaties om advies en met aankoop- en ruilorders. Het publiek is weer ln de markt en de speculan ten komen uit hun schuilhoeken te voorschijn. Men is gelukkig nog niet te overmoedig, ge tuige de verkoop-limites. die er in de markt liggen, doch het is duidelijk, dat allengs de ontzaglijke hoeveelheid opgepot geld een pro ductieven uitweg zoekt. Tot dusver is hiervan op de geld- en obligatiemarkt weliswaar nog weinig te bespeuren, doch de waarschijnlijk heid is toch groot, dat. mocht de aandeelhaus se voortduren, een reactie op de obligatie- markt niet kan uitblijven. Men schijnt thans tevens de gelegenheid gunstig te achten om het Internationaal karakter onzer beurs te verbreeden. Wij lezen van telkens weer nieuwe buitenlandsche introducties en emissies. Zoo werd deze week aankondiging gedaan van een komende emissie der Wagons Lits en van de introductie der 3 3 4 pet. leening Ierland en van een gemengd bezit van preferente en gewone aandeelen in zes Zuid-Afrikaansche handelsondernemingen. Een wel zeer grooten tegenslag vormt de scherpe verlaging van het dividend van Phi lips van 18j/ op 11 pCt. voor het boekjaar ge ëindigd 30 April. Men had ongetwijfeld met een ietwat lager dividend rekening gehou den, gezien het feit, dat dit boekjaar toe valligerwijze nauwkeurig is samengevallen met twaalf maanden depressie. Men kon ech ter niet verwachten, dat het bestuur zich ge noodzaakt zou zien. een dergelijke drastische verlaging toe te passen. Uit het verslag blijkt echter, dat de winst is gedaald van f 19.674.000 tot f 8.015.000 als gevolg van de ongunstige conjunctuur, de depreciatie van den franc en de toenemende bedrijfskosten, Daarentegen heeft de A.K.U. de beurs een ware verrassing bereid door voor het eerst sinds 1929 weer een dividend te declareren. Het is nog wel bescheiden, 2V2 pet., doch het wekt niettemin voldoening, dat ondanks den minder gunstigen gang van zaken in Neder land en Amerika de financieele positie van de A.K.U. op grond der plaats gehad heb bende reorganisatie blijkbaar aanzienlijk is verbeterd. Het bestuur van Carp's Garenfabrieken heeft eindelijk, na bijna twee maanden de aandeelhouders in spanning te hebben gela ten en den koers der gewone aandeelen van 110 tot c.a. 680 te hebben opgedreven, de reorganisatieplannen bekend gemaakt. Wij willen hier niet nader ingaan op dit waarlijk prachtige aanbod aan aandeelhouders. Het is slechts uitermate te betreuren, dat ln het ellenlange voorstel met geen enkel woord ge rept wordt van de overeenkomst met J. P. Coats, die toch aan deze reorganisatie ten grondslag ligt. Voor den nauwkeurigen lezer is één enkele passage uit de toelichting van het bestuur echter voldoende: ..Wij hebben vernomen, dat het bedrijf op denzelfden voet zal worden voortgezet". Indien het bestuur dit heeft vernomen, dan blijkt hieruit duidelijk, dat het alle zeggenschap heeft verloren en het bedrijf dus in handen van Coats is over gegaan. P. C. (Nadruk verboden). Voor belangstellenden publiceeren wij dagelijks gedurende de beursuren alle noteeringen van de Amerikaansche en Engelsche Goederenmarkten. II a ai I f\ o |ifiv Bijkantoor: GED. OUDE GRACHT 29 (Adv, Ingez. Med.) eei m. a Vlotte japonnetjes. No. 981: Voor dit zeer eenvoudige japonne tje heeft men slechts 2.25 Meter stof van 130 centimeter breedte noodig en voor de garnee ring 1 Meter van 90 centimeter breedte. Het model van de japon ls zeer eenvoudig; de garneering verleent er een apart cachet aan. Het patroon is te verkrijgen in maat 42: bovenwijdte: 96 centimeter; taillewijdte: 74 centimeter en heupwijdte: 104 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden, kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. No. 982: Bovenstukken van kant zijn zeer modern; zij verleenen de eenvoudigste japon een zekere distinctie. Voor het model op onze afbeelding heeft men noodig: 2,50 Meter van 90 centimeter breedte en 1 Meter kant van 90 centimeter breedte. Het patroon is te verkrijgen in maat 46: bovenwijdte 107 c.M.; taillewijdte 90 c.M en heupwijdte 120 c.M. Door het al of niet aanknippen van naden, kan men het pa troon passend maken voor het eigen figuur. Prijs van het patroon 26 cen's Het is van Maandag af gedurende een week verkrijgbaar bij de bureaux van dit blad, Gr. Houtstraat 93 en Soendaplein 37. Vrouwe I. Backer douairière Jhr. Mr. D. E. van Leniiep. f Op „Kennemerduin" aan den Heerenweg te Heemstede is na een zeer langdurige ziekte in den ouderdom van 69 jaar overleden Vrouwe Isabella Backer, douairière Jhr. Mr. D. E. van Lennep, weduwe van den oud-burgemeester dezer gemeente. De teraar debestelling zal plaats hebben op Dinsdag 12 Juli des middags twaalf uur, op de Algemeene Begraafplaats te Heenxstedeè Harrv Baur in „Tarass Boulba" de film die deze week in het Spaarne-Theater draait, voert ons eenige eeuwen terug naar den glanstijd der Kozak ken. Het is een ruw en onbehouwen volk, die Kozakken en het is een van de verdiensten van deze film en vooral ook van den hoofd rolvertolker Harry Baur dat deze sfeer van onbeschaafde uitbundigheid en de geest van „der frische frölige Krieg" zoo goed op het witte doek tot uiting komt. Iets wat dadelijk opvalt is de uitstekende rolbezetting. Verschillende acteurs en actrices die den laatsten tijd op den voorgrond zijn getreden wij moeten er rekening mee hou den dat deze film geruimen tijd geleden werd gemaakt eigenlijk aan het begin van de hooge vlucht die de Fransche film vooral dit jaar heeft genomen kunnen wij in „Taras Boul ba" zien. Om de bekendste te noemen: Da nielle Darrieux. Roger Duchesne. Jeanine Cris pin. Harry Baur speelt den legendarischen Ko- zakken-hetman Tarass Boulba, zooals men dat alleen van Harry Baur kan en mag verwach ten. Het spel van den tegenspeler van Danielle Darrieux, den jongen Jean Pierre Aumont, is een openbaring. „Tarass Boulba" is een goede speelfilm met alle kwaliteiten van dien. Maar er is meer. Regie, montage fotografie en niet te vergeten de muziek hebben samengewerkt om hier iets moois te maken. Bijvoorbeeld de scènes van de aanvallende Kozakken en van het gevecht tusschen de Ko zakken en de Polen zijn juweeltjes van film kunst. „Tarass Boulba" is een film die waard is ge zien te worden £KIJN/T IN IIIIIRI^ Wij waren gisterenavond in de gelegenheid gesteld de première bij te wonen van een schimmenspel, door de Waagspelers van Kunst Zij Ons Doel vervaardigd en voorgedragen, waarin de geschiedenis van ons vaderland, voor zoover die met de historie van ons vor stenhuis in verband te brengen is den volke vertoond wordt. In dit jaar. nu het veertigjarig bestuur onzer Vorstin herdacht staat te wor den. is deze vertooning buitengewoon geschikt om bijeenkomsten der jeugd en zelfs der ouderen op te luisteren. Ook heeft men daarop wel in het bijzonder gerekend door tekst en voorstellingen zoodanig te kiezen, dat een eventueele vertooning in iederen kring gege ven kan worden zonder speciale gevoelig heden. van welken aard ook. te kwetsen. Het is dan ook voor de vervaardigers te wenschen dat vertooningen buiten den kring van Kunst Zij Ons Doel velen genoegen en hunzelf nog meerdere voldoening mogen schenken. De Schimmen zijn naar ontwerpen van wij len Frits Smit ontworpen, die reeds met Jan Wiegman een Oranje-schimmenspel had voor bereid. De laatste heeft waarschijnlijk de ge heele rijmelarij, die voor dit soort voorstelling uitstekend te noemen is. voor zijn rekening genomen. Het spel begint op het Slot Dillenburg en eindigt met den Haagschen Oievaar, die prin ses Beatrix presenteert en daartoe naar Soestdijk is overgekomen. Aan den tachtig jarigen oorlog is, naar verhouding tot het ge heel, een ruime plaats toebedeeld, waardoor een aantal zeer geslaagde en gecompliceerde schimmen kon ontstaan. Wij denken aan de zilvervloot op zee, de aanbieding van het Smeekschrift der edelen, de inneming van Breda en nog vele andere. Door een aanvanke lijk zeer bescheiden muzikale begeleiding ondersteund nu en dan zette de piano tus schen Wiegman's versregels een komma, een punt of een vraagteeken werd ook deze al doende van grooter importantie en deed met verschillende artistiek-bljbeenende nationale voisen de voorstelling buitengemeen slagen. Bij verschillende krijgshaftige momenten onzer historie werd die indruk bovendien door een blaaskrachtig trompetter versterkt en de vreugde over het gebodene verhoogd. Het slot is een hulde aan koningin Wilhelmina. van wie het portret, als in een ouderwetsch vuur werk, in een medaillon op het witte doek ver schijnt begroet met het Wilhelmus, door de aanwezigen staande gezongen. Voor het zoo ver is heeft ook Prins Bernhard een belang rijk deel van de attentie der vervaardigers eehad en zijn sportieve activiteit hij springt voor onze ooeen op skis van een sneeuwberg af wordt terecht bewonderd. Een en ander moge voldoende zijn om te constateeren dat de arbeid der K.Z.O.D.-ers met hun helpers bij deze première een wel verdiend succes heeft mogen oogsten en dat wij hun een aantal herhalingen in Haarlem en omstreken mogen toewenschen. Waartoe men zich eventueel tot Jan Wiegman te Heemstede wenden kan. J. H. DE BOLS. MUZIEK Kon. Liedertafel Zang en Vriendschap' Het inwendige onzer Groote Kerk is altijd indrukwekkend, of men het in helder licht dan wel in schemering ziet, maar het aller meest treft mij zijn transcendentale schoon heid, wanneer, zooals Vrijdagavond bij het begin van het concert het geval was, de gou den glans der zinkende zon, door de gekleur de glazen in haar gloed gedempt, met de flak kerende vlammen der luchters wedijvert. Het aardsche en het bovenaardsche zag de ver beelding hier bijeen. Beneden, in den wisse lenden schijn der ongestadige verlichting, de menschen, gegroepeerd in vakjes, die hen dwingen front te maken volgens de meest te gengestelde richtingen. Daarboven de mas sieve pijlers van muurvast Godsvertrouwen. En nog hooger. op niet te schatten afstand, maken zich uit de zuilen donkere, omhoog- strevende lijnen vrij, die in lichtende punten samenkomen. Of er uit ontspringen? Het be gin of het einde der dingen? Men kan gissen, men kan zoeken, en komt steeds tot dat On begrepene, Oneindige, dat zich zoowel in elk stoffelijk punt als in de onstoffelijke licht golven openbaart, en raadsel blijft. En de klankgolven zijn die minder my sterieus? Wie verklaart de werking van de eerst in de bas, dan in de discant trapsgewijs dalende accoordtonen. waarmee het groote orgel de stilte verbrak en verwekte tegelijk? Bach's genie alweer een mysterie! zich uitend in de volmaakte constructie van het Preludium en de Fuga in C gr. t., straalde uit de orgelklanken. De tolk bleef, als altijd bij het orgel in de Groote Kerk, onzichtbaar. Maar ik had ditmaal opmerkzamer de bui tenzijde van mijn programma gelezen dan onlangs, bij het concert, dat H. G. K. gaf, en ik kan nu zonder gevaar een dwaze vergissing te begaan, schrijven dat George Robert het orgel bespeelde. De rijke hulpbronnen, die het prachtige instrument bekwamen handen biedt, gebruikte hij met smaak en oordeel. Grandioos klonken de orgelstemmen in Bach's solowerk. maar later, voor de begelei ding van Schütz' Aria, meenden we een antiek klein orgeltje te hooren, en bij het Duet van César Franck vergezelden serafische klanken de zangstemmen. Inderdaad: een koninklijk instrument, dat geen eenzijdigheid huldigt! De zang onzer Koninklijke Liedertafel kwam in het Wilhelmus en in de eerste twee Palestrina-zangen tot volle recht. Dat was mannenzang zooals geen enkel concours bie den kan. Maar in Palèstrina's „Pueri He- braeorum" verdoezelde de acoustlek der Kerk de figuraties. Nog ongunstiger werkte die acoustiek bij Zweers' „Allerzielen" en Schuur- man's „Psalm 13": in het eerste was de klok- gelui-nabootsing schier onhoorbaar en werd de chromatiek chaotisch; van het tweede was alleen het „Hallelujah! Amen!" harmonisch duidelijk verstaanbaar. Het bleek wederom dat onze Groote Kerk zich slechts voor ge dragen koorzang leent; die klinkt er echter dan ook buitengewoon mooi. De solistische zang kwam als steeds in vol komen helderheid van den orgeltrans. Het waren twee onzer uitnemendste zangeressen, die hier concerteerden: To v. d. Sluys en Annie Woud. Het heeft geen zin, na te gaan of aan een van beiden de palm toekwam, waar beider zang zóó veel schoonhied schonk, nu sereen dan weer bewogen, en indien ik afzonderlijk memoreer, hoe mooi de colora tuur van Schütz' Aria „leb will den Herrn" tot ons kwam, dan is dat alleen om te consta teeren dat de kerkgalm toch niet alles ver troebelt. In de begeleiding van Bach's Aria „Wohl euch, ihr auserwahlten Seelen" trof mij de overeenkomst der figuren met die in de Koraalfantasie, die het eerste deel zijner Matthaeus-Passion besluit. Het fijne werkje „La vierge a la crèche" van Cesar Franck doet even de vraag opkomen, waarom de com ponist dit voor twee zangstemmen en niet voor ééne schreef: de verhalende tekst bevat geen dialoog. Van Chausson's „La nult" klon ken vooral het begin en het slot mooi; de meer gecompliceerde harmonische structuur van het middengedeelte leed door de acoustiek. Zoo ging het ook met Roeske's „Groot is de Heer", het koorwerk dat aan het einde van het concert kwam: de polyphonie werd vertroebeld, maar zoodra breedcre ac- coorden kwam klonk het voortreffelijk en imposant was het slot. Duizenden waren aanwezig; dit concert verdiende het. K DE JONG. GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Politiebureau, Smedestraat. gummi bal; rij wielplaatje; aardrijksk. tijdschrift; dames- taschje; Haitman, Amsterdamschevaart 172, 2 loterijbriefjes; Lorenzkade 78, beursje met inhoud; Russ, Spaarnrijkstraat 57, bankbiljet a flO; Mulder, Arnoldystraat 27, ceintuur van regenjas: v. Vliet. v. Keulenstraat 57, armband-horloge; v. d. Mee, 2e Hoogerwocrd- dwarsstraat 15, hondenhalsband met belas tingpenning; de Jong, Amsterdamstraat 39, armband-horloge; v. d. Aar, Lange Marga- rethastraat 4 rood, japon; Relth, Hof v. Eg- mond 29, regenjas; Krijt. Dubbele Buurt 76, mand met inhoud; Tobi, Prof. v. Vloten- weg 18, Bloemendaal, zakmes; Stathie, Oran jestraat 180, portemonnaie met inhoud; Drogtrop, de Clercqstraat 132, portemonnaie met inhoud; Turkenburg, Bastiaanstraat 48, portemonnaie met inhoud; Nijman, Klein Heiligland 75 zwart, passer; Molenaar, Nwe Groenmarkt 24, rijwielplaatje t. n. v. W. Hob belen; v. Norden. 't Krom 33, sleutels ln étui; Bos, Indischestraat- 53, 2 sleutels aan ring; Krol, Alberd. Thymstraat 7. bos sleutels; Engelhart, Hodsonstraat 24, vulpenhouder; v. d. Nes, Pieter Maritzstraat 42, vulpenhou der; Leeuwenhart, Rozenhagenplein 4, zak inh. aardappelen. GEHEELE STAD IN SPORT- STEMMING. VEELZIJDIG PROGRAMMA VOOR Dl SPORTWEEK. De volgende week, te beginnen met a.s. Don derdag, 14 Juli, zal Haarlem een geheele week in sportstemming verkeeren. Dan hebben tal van sportevenementen plaats meest in het openbaar, zonder dat daar een toegangsprijs voor geheven wordt om de sportbeoefening in al haar veelzijdigheid te propageeren. De Haarlemsche Sportweek mag zich ver heugen in de sympathie én de meest volledige medewerking van bet gemeentebestuur, dat van een bijzondere welwillendheid jegens de sport blijk heeft gegeven. De Sportweek zal haar bekroning vinden in den grooten slui tingsavond op het Haarlem ter rein, waar het puikje der Nederlandsche athleten en twee sterke voetbalploegen, voor het voornaamste deel van het programma zullen zorgen. Hier volgt een opsomming van de vele ge beurtenissen: Donderdagavond, 14 Juli 8.45 een Sportop- tocht door de binnenstad, waarna officieele ontvangst door het gemeentebestuur op het Stadhuis. Vrijdagavond, 15 Juli. 8 uur: Watersport- feest op het Noorder Bulten Spaarne. 79 uur: Boks- en Worsteldemonstraties. Sportterrein Kleverlaan. Zaterdag 16 Juli: Zweminrichting aan de Kleverlaan: 4 uur nam.: Selectiewedstrijden Nederland sche Zwem-kampioenschappen. Sportterreinen Kleverlaan: 79 uur ham.: Korfbalwedstrijd Ooster kwartier 1Rest van Haarlem. 79 uur nam.: Hockeywedstrijd Bloemend. Dames Hockey ClubRood Wit (dames). Tennispark „Eindenhout" (Wagenweg): Tennis-clubkampioenschappen, des middags één uur, voortzetting Zondag. Zondag 17 Juli: Zweminrichting aan de Kleverlaan: 2 urn- nam. Eindwedstrijden Nederlandsche Zwem- ka mpioenschappen Sportterrein Mr. Jan Gerritszlaan: 2.30 uur nam. Honkbalwedstrijd S. C. Haar lem 1-Gen. Motors Baseball Club (Antwerpen) Gebouw Kleine Houtweg 47, 's avonds 8-10.30 uur: Tafeltennistournooi. Maandagavond, 18 Juli, 8.159.30 uur; Turndemonstraties op openbare pleinen, Schouwtjesplein, Leidscheplein, Botermarkt, Teylerplein en Zaanenlaan. Wielercriterium. des avonds 710 uur, Delftlaan en Orionweg (parcours 2Vz K.M.). Sportterrein Kleverlaan, 79 uur: Politie HaarlemPolitie Velsen (voetbal! Dinsdagavond, 19 Juli, 8.159.30 uur; Turndemonstraties op openbare pleinen, Schouwtjesplein, Leidscheplein, Botermarkt, Teylerplein en Zaanenlaan. Gondelvaart: 9.30 uur afvaart van verlichte en versierde vaartuigen. Route: N.B. Spaarne, Nieuwe Gracht (langs jury) Kinderhuissingel, Leidschevaart, Raamsingel. Gasthuissingel, Kampersingel, Spaarne, N.B. Spaarne. Zweminrichting aan de Kleverlaan 8 u. n.m. Zwemfeest door Haarlemsche Zwemvereni gingen en Haarl. Reddingsbrigade voor Dren kelingen. Demonstratie Politie, flguurzwem- men. waterpolo. Woensdagavond. 20 Juli, 7.30 uur n.m.: Slul- tingsfeest op Haarlem-terrein. Demonstratie korfbal Oosterkwartier—Rest van Haarlem. Demonstratie handbal Concordia—Rapldltas Athletiekwedstrij den. Voetbal (HaarlemRest van Haarlem) Vrije oefeningen gymnastiekverenigingen dames) Voetbal (tweede helft) Woensdagmorgen 11 uur: (voortzetting Donderdag) Cricketwedstrijd M. C. C.—Rest van Nederland op het terrein aan dc Span jaardslaan.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13