ZXTERD A G 9 JULI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD CRICKET. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Het is maar goed, dat het bestuur van den Ned. Cricketbond nog niet besloten heeft, hoe de eerste klasse voor het volgend seizoen zal zijn samengesteld. Daarom is het ook nog niet bekend, wat er met nummer laatst van de ranglijst gebeuren zal. Want anders zou het er met Haarlem, die j.l. Zondag wederom een wedstrijd verloren heeft, slecht uitzien. Het seizoen is echter nog lang niet afge- loopen. En men kent immers het spreekwoord van het leven en de hoop! Morgen gaan de Haarlemmers naar Schiedam voor de tweede ontmoeting tegen Hermes-D. V. S. De eerste had plaats op Zondag 5 Juni; die werd door de Schiedammers gewonnen. Komaan, Haar lem, zorg nu eens voor een klinkende revanche! Rood en Wit had Zondag te Laren in den wedstrijd tegen V. R. A. een kans op de over winning, maar een wolkbreuk maakte ver der spelen onmogelijk, zoodat de partijen met een draw genoegen moesten nemen. Intus- schen is Rood en Wit aardig aan het punten- verzamelen gegaan, zoodat haar niet veel meer gebeuren kan. Morgen wordt op de Spanjaardslaan de tweede ontmoeting tegen V. O. C. gespeeld. Dit zal de noodige span ning geven, want de thuisclub zal er natuur lijk alles op zetten om haar eenige innings nederlaag in dit seizoen, die tegen deze Rot terdammers geleden werd, te wreken. We re kenen op minstens twee punten! Er zullen er niet veel zijn, die er nog aan twijfelen, dat het kampioenschap wederom in Den Haag terecht komt. Is het niet bij het eerste, dan is het toch bij het tweede elftal van H. C. C. Er schuilen toch maar uitne mende cricketers in deze oude Haagsche club! Morgen wordt in de residentie de re turnmatch tusschen deze twee eftallen ge speeld. De eerste ontmoeting was een twee- daagsche, die in een draw eindigde. V. V. V. en V. R. A. ontmoeten elkaar dit seizoen voor het eerst. Het komt ons voor, dat V. V. V. de meeste kans op de overwinning heeft. Het programma luidt als volgt: Eerste klasse: H. C. C. 2—H. C. C. 1 Hermes-D. V. S.—Haarlem V. V. V.—V. R. A. Rood en Wit—V. O. C. Overgangsklasse: H. B. S.—A. C. C. Quick (N.)—S. C. H. C. P. W.—C. V. H. Excelsior—H. C. C. 3 Tweede klasse A: V. R. A. 2Haarlem 2 A. C. C. 2Hercules U. V. V.—R. I. O. KampongV. V. V. 2 Derde klasse A: Hercules 2Kampong 2 Hilversum—Rood en Wit 3 C. V. H. 2—V. R. A. 3 b Haarlem 3—R. I. O. 2 V. V. V. 3 a—A. C. C. 3 b OlympiaA. C. C. 3 a CRICKET IN ENGELAND. Verloren eerste dag in de derde testmatch EngelandAustralië. Wegens de slechte weersgesteldheid ging de eerste dag van de derde testmatch op Old Trafford te Manchester geheel verloren. De toss moet nog plaats hebben en de beide cap tains hebben nog niet bekend gemaakt hoe de samenstelling der elftallen zal zijn. Vijf van de zeven county-matches werden opgegeven. Essex-Derbyshire, Hampshire Middlesex, NottsLeicestershire, Worces tershireYorkshire en Sussex-Warwickshire worden als niet gespeeld beschouwd, omdat geen beslissing op de eerste innings verkre gen is. Glamorgan 307—9 en 31—3 sloeg Kent 166 en 104 met 68 runs. J. C. Clay sloot de 2de innings van Glamorgan na den val van 3 wickets. Kent moest 173 maken om te win nen doch op het bowling-wicket lukte dat niet. J. C. Clay nam 564 en 646. Lan cashire 116 en 1783 won met 7 wickets van Northants dat al in jaren geen overwinning behaald heeft en thans 119 en 174 scoorde. Lancashire heroverde door deze overwinning de 2de plaats op Middlesex Northants kreeg 4 punten voor de leiding op de eerste innings. De stand is thans: 1 Yorkshire. 2 Lan cashire, 3 Middlesex, 4 Leicestershire, 6 So merset, 6 Derbyshire. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1937/1938 HAARLEMSCHE DAMCLUB. De stand van den wedstrijd om het tweede klasse clubkampioenschap 1937/1938 der Haarlemsche Damclub luidt thans als volgt: Spelers gesp. gew. rem. verl. pt. A. Miedema 15 9 4 2 22* I. Ravensbergen 13 9 3 1 21* J. A. E. Elstgeest 13 8 3 2 19* J. Kuntze 15 7 4 4 18 Th. Tolenaars 12 5 5 2 15 J. M. Rutgers 13 5 4 4 14 C. van Wageningen 11 4 4 3 12 O. T. Glaser 11 1 8 2 10 J. J. Koren 11 3 3 5 9 W. Jonkhof 13 3 2 8 8 C. B. de Laat 13 3 2 8 8 J. H. Spoor 9 3 15 7 A. J. Merts 10 3 0 7 6 A. M. Reedijk 7 2 14 5 J. Helmer 9 0 5 4 5 R. Kuipers 9 2 16 5 Promoveert. Naar de eerste klasse promoveeren de spe lers. die in dezen wedstrijd met een moyenne van 1.30 minstens 19 punten) aankomen: naar de derde klasse degradeeren de spelers, die in dezen wedstrijd beneden een moyenne van 0.65 beneden 10 punten) blijven. KAATSEN. DE ZIJLSTRA-PARTIJ. Zondag 10 Juli wordt op het IJsclubter- rein te Amsterdam de jaarlijksche Zijlstra- partij gespeeld, waaraan verbonden is een zilveren bal, uitgeloofd door den heer Zijl stra. Het hoofdbestuur van den Ned. Kaats- bond geeft aan het winnende partuur zilve ren draagballetjes. De winnaar van 1937 was Amsterdam. Daarom wordt ook deze wedstrijd in de hoofd stad gespeeld. Haarlem werd tweede met de spelers R. Hibma, L. de Graaf, N. Bosma. Voor deze wedstrijden komen de volgende af deelingen uit: Den Haag. Amsterdam, Hil versum. Koog a.d. Zaan, Utrecht, Amersfoort, Zeist Heerlen en Haarlem. Haarlem komt met de spelers L. de Graaf (eerste afslag)R. Hibma (tweede afslag en achtuin). S. Bosma (voorin). Deze wed strijden beginnen te 11 uur. KON. NED. TOERISTENBOND A. N. W. B. JAARVERSLAG 1937/'38. Heden wordt te Vlissingen de jaarlijksche algemeene vergadering van den Kon. Ned. Toe ristenbond A.N.W.B. gehouden, waarop o.m. het jaarverslag over 1937 '38 werd uitgebracht. We ontleenen er het volgende aan: Zou er wel één andere vereeniging in ons land zijn. die zooals de A.N.W.B., er op kan bogen gedurende meer dan een halve eeuw- onder de leiding van denzelfden man te zijn gebleven? Geen wonder, dat het Bondsjaarver- slag begint met een herdenking van den heer Edo J. Bergsma, die in het verslagjaar den voorzittershamer overdroeg aan den heer H. P. J. Bloemers, burgemeester van Arnhem. Met groote waardeering wordt voorts het feit vermeld, dat Prins Bernhard het eere voorzitterschap op zich heeft willen nemen. I)e grenskiosken. De kleine, moderne gebouwtjes, welke de A. N.W.B. aap de grenzen in aanbouw heeft, zul len een belangrijke functie kunnen vervullen in het vreemdelingenverkeer naar ons land. De employés aan deze grenskiosken zullen as sistentie verleenen bij het vervullen der for maliteiten, inlichtingen van toeristischen aard verstrekken. Ook is er gelegenheid, een klein bedrag aan geld te wisselen, noodig b.v. voor het betalen der Nederlandsche belasting. Uitbreidingen in eigen land en in „de West Behalve door de stichting der grenskiosken is de A.N.W.B. in Nederland nog uitgebreid door het openen van een bijkantoor in Groningen voor het Noorden des lands; in totaal heeft de Bond thans 11 vestigingen! Bovendien zijn maatregelen genomen om toeristische service te verstrekken aan verlofgangers in Suriname en Cu ra gao; in voorbereiding zijn plannen voor wegbebakening aldaar. Logischer verkeerspolitiek gevraagd. Belangrijk zijn vooral de beschouwingen over de Nederlandsche verkeerspolitiek, waar in geklaagd wordt over de onhoudbare belas tingen en de sterke belemmering van het motorverkeer. Betoogd wordt, dat de regeering om financieele redenen voorstandster moest zijn van lager belastingtarieven, omdat, dank zij den dan te verwachten opbloei van het verkeer, de opbrengst weer omhoog zou gaan, terwijl thans de ramingen lang niet gehaald worden. De ongelukkige rijwielachterlichten, de kostbare bepalingen inzake de keuring der autokoplampen, het onlogische rijtijdenbesluit en nog verschillende andere onvoldoend voorbereide of eenzijdig georiënteerde over heidsmaatregelen worden becritiseerd, evenals de in het algemeen min of meer auto-vijandige inzichten van zoovele officieele instanties. De bebakening der wegen. Reeds ruim 1.750.000 gulden heeft de A.N.W.B. voor de bebakening der wegen uit gegeven; het aantal wegwijzers, enz., is ook m het afgeloopen jaar weer toegenomen. In totaal staan er in in ons land bijna 7000 A. N. W. B.-wegbakens, waarbij inbegrepen 666 waarschuwingsborden, welker aantal met 2" dalen kon, in verband met de voortschrij dende wegverbetering. Sedert het begin van zijn activiteit op dit gebied heeft de A.N.W.B. voor de wegbake- ning reeds ruim 1 3/4 millioen gulden uitge geven ten bate van zijn leden, maar in niet mindere mate ook ten dienste van het alge meen belang! Waar gaan dc A.N.W.B.-leden heen? Interessant is de statistiek der reisinlichtin- ;en: 50.625 voor het buitenland en 18.014 voor Dinnenlandsche reizen. De trek naar Duitsch- land nam af (van 15.683 tot 12.329), België deed opgeld van 7951 tot 8989), evenals Frank rijk (6.435 tot 10.754), maar vooral was de animo voor Zwitserland groot, voor welk land 5482 inlichtingen werden verstrekt in 1937. tegen 3200 in 1936. Sendee voor Internationaal Tourisme. Van de tientallen onderwerpen, welke den A.N.W.B. op dit gebied ter harte gaan, worden genoemd de Belgische voorschriften ter regle menteering (en beperking!) van het betaalde personen- en het goederenvervoer, waarin onze regeering, na een desbetreffend verzoek van het Bondsbestuur, een aantal verzachtin gen wist te bereiken; de ruimere openstelling van douanekantoren aan de Belgische grens, waarover in één jaar tijds niet minder dan vier maal met succes geadresseerd werd; het verplichte rijwielachterlicht, dat op ons ver zoek voor buitenlanders werd ontdaan van zijn meest hinderlijke bepalingen; het tou- ringcarverkeer naar Nederland, waarvoor eveneens met succes wijziging der voorschrif ten werd bepleit; de strengere controle op ba gage en op nationaliteitsbewijzenenz. enz. In 1937 verstrekte de A.N.W.B. in totaal 103.591 grensdocumenten, tegen 100.638 in 1936 Activiteit op zeer verschillend gebied. Behalve over de meer bekende gebieden, waarop de A.N.W.B. zijn activiteit ontplooit, gewaagt het jaarverslag ook nog van vele andere dingen, die het groote publiek minder vaak ter oore komen: gestadigd werken voor het behoud van natuurschoon, strijd tegen ontsierende reclame, stichting van natuur- reseiwaten, plaatsing van verklarende bordjes bij monumentale gebouwen, adviezen aan de overheid bij het voorbereiden van wettelijke maatregelen op verkeersgebied en wegen bouw, acties achter de schermen voor wegen verbetering, opruiming van verkeersbelemme- ringen ,enz. Van welk een groote beteekenis bijvoorbeeld de A.N.W.B.-bons zijn voor het binnenlandsch toerisme en daarmee voor de welvaart in hotel-, café- en restaurantbedrijven blijkt wel uit de groeiende populariteit van deze „zwerfbons", die dit jaar in ruim 850 hotels e.d. erkend worden tegenover 669 in 1937. Vertrouwen in de toekomst. Het jaarverslag (waarvan een keurig boekje gemaakt is) besluit met de mededeeling, dat de vooruitzichten voor den A.N.W.B. zeker bemoedigend zijn. „Iedere opleving, hoe ge ring ook, brengt voor den Bond meer werk mee, maar ook meer inkomsten, vooral meer be reidheid bij de weggebruikers om in de kos ten van ons werk bij te dragen. Dagelijks blijkt opnieuw, dat nog duizenden rijp zijn voor het Bondslidmaatschap, duizenden, die niet wisten, welk werk in het algemeene be lang onze Bond doet en die, daarop gewezen, hun moreelen plicht erkennen om dit werk door hun lidmaatschap mogelijk te maken en te steunen. Moge de Koninklijke Nederlandsche Toeris tenbond in het jaar van zijn elfde lustrum in ruime mate profiteeren van die stemming bij hen, die ons hun steun tot heden ten onrechte nog onthielden, opdat ons werk daardoor uit gebouwd, vollediger en volmaakter zal kunnen worden in het belang van toerisme en ver-, keer". WIELRIJDEN. HEEMSTEEDSCHE BAAN. WIELER- PIJNENBURG KOMT A.s. Zondag is Jan Pijnenburg de gast op Heemstede met zijn nieuwen partner de be kende Ossenaar Gerrifc Boeyen. Behalve deze combinatie heeft de directie eenige sterke koppels geëngageerd. Allemaal koppels die dit seizoen blijk van hun kunnen gaven door op Heemstede of elders een of meer klinkende overwinningen te bevechten. In de eerste plaats noemen wij Van Schijn- dcl-v. d. Broek; het koppel dat zich het vorig seizoen op Heemstede in één slag populair maakte door zijn grooten vechtlust, waarmee het zich in den wedstrijd wierp. Dan het koppel Meerschaert-Van Hout, waarvan laatstgenoemde indertijd die onver getelijke achtervolging tegen Pijnenburg reed en slechts met een half wiel verloor. Ook het Limburgsche koppel Muller-Sandberg is op Heemstede geen onbekende. Het koppel Ma- ter-Facken. hier minder bekend, bevocht ook reeds menige klinkende overwinning. Bakker-Weemaes zagen wij nog kort gele den aan het werk en op overtuigende wijze den koppel wedstrijd winnen. Verder de zeer goede koppels B. van Rijn Joop Hiddes en Rijneveld-Riethoven, die zich in dit milieu best thuis zullen voelen. Het geheel is dus wel een bezetting waar van we een krachtigen strijd mogen ver wachten. Verder vermeldt het programma een om nium tusschen de koppels Pijnenburg-Boeyen en v. Schijndel-v. d. Broek, bestaande uit sprint en koppelachtervolging. Vooral dit laat ste deel valt altijd buitengewoon bij het pu bliek in den smaak. Dan nog een afvalrace voor profs en onaf.hankelijken, een 100-ron- den-race, voor amateurs, terwijl ook de nieu welingen niet vergeten worden. Die krijgen 'n wedstrijd over 40 ronden te rijden. Wederom dus een wedstrijd, die een gang naar Heemstede zal loonen. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zondag een wedstrijd over 120 K.M. voor A en B kl. De C kl. rijden 72>2 K.M., de junioren 37'2 K.M. en de veteranen een recordwed strijd. A kl. 37% KM. B kl. 25 K.M. Gezamenlijk vertrek te kwart voor acht. „EXCELSIOR". Eenige renners van bovengenoemde veree niging startten Woensdagavond op de Alk- maarsche wielerbaan. Bij een koppelwedstrijd voor nieuwelingen over 100 ronden wist het koppel Jas-J. v. Dokkum de 4de plaats te be zetten. In een koppelwedstrijd voor onafhan- kelijken en amateurs over 2C0 ronden met 4 klassementen bezette B. Schell Jr. de 3e plaats met Kuijlboer. De 4e plaats werd bezet door het koppel J. v. Maris-B. Matzen. In een klassement wedstrijd werd B. Schell Jr. 4de. As. Zondag hebben er clubontmoetingen plaats op de Halfwegsche Wielerbaan tus schen 10 vereenigingen. H. S. V. „DE KAMPIOEN". Omdat vele ,.Kampioen"-leden Zondagmid dag op diverse banen starten, houdt deze club Zondagmorgen een kleinen rit over pl.m. K.M. Vertrek 8 uur. ATHLETTEK. NAT. ATHLETIEK WEDSTRIJDEN BLOEMENDAALSCHE GYMNASTIEK- VEREENIGING. Zondagmiddag 10 Juli hebben deze wedstrijden plaats op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan te Haarlem. Er hebben bijna 130 dames en heeren ingeschreven, waaronder velen met namen, die een goeden klank heb- wordt o.a. door groote groepen van P.S.V. (Eindhoven), Sparta (Dordrecht) en Zeeburg (Amsterdam). LAWNTENNIS. lilt. kampioenschappen van Neder land te Noordwijk. Hughan onder de laatste vier. In de laatste vier van het heeren-enkelspel te Noordwijk is Hughan als eenige Nederland sche speler vertegenwoordigd. Van Swol werd kansloos in den kwart-eindstrijd door den Algerijn Abdessalam uitgeschakeld. Aan de uitslagen ontleenen we de vol gende: Heerenenkelspel, bwarteindstrijden Geelhand (België) si. Weston (Australië) 4—6. 6—4, 6—2. 0—6. 6—3. Hughan sl. Teschmacher 60, 62, 3—6, 6—2. Abdessalam (Fr.) sloeg Van Swol 46, i—2, 6—0. 6—3. Damesdubbelspel, kwarteindstrijd: Mej. Craze en mej. Piercey (Zuid Afrika) sl. mej. Yorke en mej. Rollin Couquerque (Engeland-Nederland) 57, 6—4. 6—3. Heerendubbelspel, kwarteindstrijden: Kukuljevic en Moreau sl. Laaftman en Maartensson 64, 62, 6—4. Heynen en Teschmacher sl. Feret en Ab dessalam 60, 64, 62. Gemengddubbelspel, eerste ronde: Mej. Wynne en Geelhand sl. mej. Leeksma en Ent-hoven 61, 60. Mej. De Borman en Abdessalam sl. mej. Menho en Jacobson w.o. Tweede ronde: Mej. Rollin Couquerque en Kukuljevic sl. den heer en mevr. Marinkelle 61, 6—1. Mej. Wynne en Geelhand sl. mej. Piercey en Weston 61, 62. Mej. Coyne en Nelson sl. mej. Stevenson en Landau 6—3, 64. Mej. Morphey en De Brauw sl. mevr. Jon- quière en Nicolaides 86, 108. Mej. Craze en Moreau sl. mej. De Borman en Abdessalam 63, 63. Kwarteindstrijden Mevr. Hopman en Hughan sl. mej. Coyne en Nelson 61, 7—5. Mevr. Miller—Heine en De Borman sl. mej. Morphey en De Brauw 63, 64. Mej. Wynne en Geelhand sl. mej. Rollin Couquerque en Kukuljevic 63, 75. Mej. Yorke en Van Swol sl. mej. Craze en Moreau 6—4, 68, 62. ZWEMMEN. SUCCES VOOR MAURITZ. In de Donderdagavond te Leiden gehm :i zwemwedstrijden, uitgeschreven door de zwemvereeniging „Poelmeer", behaalde het H. P. C.-lid M. Mauritz den eersten prijs in het nummer 100 Meter borstcrawl, in den ^eurigen tijd van 1 m. 3.2 sec. De Belg Vervaecke wint de vierde étappe. Uit Royan: De vierde étappe heeft weinig spannende oogenblikken opgeleverd. Deze étappe was in drie stukken verdeeld: van Nantes naar La Roche sur Yon, een afstand van 62 K.M.; van La Roche sur Yon naar La Rochelle over een afstand van 83 K.M. en ten slotte van La Rochelle naar Royan, over een afstand van 83 K.M. Op alle drie gedeelten werd een Belg win naar. Het was nu de Belg Vervaecke, die uit het peleton wegschoot; hij nam 200 meter voor sprong en kwam alleen te Royan aan. De Ne derlander Hellemons, die uitstekend reed, voerde het peleton aan in de achtervolging en ging als tweede over de eindstreep, vóór Ser- vadei. Over de drie gedeelten werd een klassement opgemaakt. De eerste plaats in dit klassement bezette de winnaar van het laatste gedeelte, Vervaecke, die dus ook een minut tijdvergoe- ding kreeg. Tweede was de Italiaan Servadei met 32 seconden achterstand, en op de derde plaats eerst kwam de winnaar van de eerste twee gedeelten, Meulenberg. Op de dertiende plaats werd een groep van 53 renners geplaatst. Middelkamp, die weer voortdurend in de voorste gelederen te vinden was, noteerde eenzelfde totaaltijd als nummer twee, Servadei. Anton van Schendel had 40 seconden en Schulte, Hellemons, Van Nek en Dominicus allen 3 min. 24 sec. verschil met den tijd van Middelkamp. In het algemeen klassement heeft de Luxemburger Majerus nog de gele trui behou den. Maar de tweede plaats is van bezetter veranderd. De Duitscher Weckerling, die op het derde gedeelte een lekken band had gekre gen, viel naar de tiende plaats in het algemeen klassement terug. Tweede werd thans Leducq. Heden rusten de renners. Zondag volgt de vijfde étappe van Royan naar Bordeaux over 205 K.M. Algemeen klassement: 1. Majerus (Luxemburg) 28 uur 29 min. 14 sec. 2. Leducq (Frankrijk) 28 uur 30 min. 6 sec. 3. Goasmat (Frankrijk) 4 Magne (Frank rijk), 5. Matthias Clemens (Luxemburg), al len 28 uur 30 min. 14 sec. 6. Wengler (Duitschland). 7 Speicher, (Frankrijk). 8. Lowie (België) allen 28 uur 30 min. 32 sec. 9. Cosson (Frankrijk) 28 uur 30 min. 51 sec. 10. Weckerling (Duitschland) 28 uur 31 min. 0 sec. 33. Middelkamp (Nederland) 28 uur 37 min. 18 sec. 39. Anton van Schendel (Nederland) 28 uur 39 min. 16 sec. 67. Van Nek (Nederland) 28 uur 53 min. 50 72. Schulte (Nederland) 29 uur 2 sec. 78. Hellemons (Nederland) 29 uur 7 min. 26 sec. 84. Dominicus (Nederland) 29 uur 14 min. 21 sec. Landenklasssement: 1. Frankrijk 85 uur 31 min., 2. Luxemburg-Zwitserland 85 uur 35 min. 12 sec., 3. België 85 uur 36 min. 15 sec., 4. Duitschland 85 uur 38 min. 35 sec., 5. Frankrijk b, 85 uur 39 min. 13 sec., 6. Italië 85 uur 45 min. 4 sec. 7. Frankrijk c., 85 uur 47 min. 18 sec., 8. Nederland-Spanje 85 uur 52 min. 18 sec. SCHAKEN. Persoonlijk schaakkampioenschap van Nederland. De zevende ronde. De uitslagen van de partijen in de zevende ronde zijn als volgt: PrinsFontein 10. Van DoesburghLandau VzVz. De GrootVan Scheltinga 10. MulderVan Mindeno 10. CortleverVan den Bosch VzVz. EuweMuilwijk 1—0. Afgebroken partijen: vijfde ronde: Landau Prins 10, MulderMuilwijk 01. Zesde ronde: MuilwijkCortlever 01. De stand is thans: 1. Euwe 6 pnt., 2. Van den Bosch 5Vz pnt., 3. en 4. Landau en Cort lever ieder 4% pnt., 5. Van Scheltinga 4 pnt., 6. en 7. De Groot en Prins, ieder 3% pnt.. 8. Mulder 3 pnt.. 9. en 10. Fontein en Van Does burgh, ieder 2% pnt., 11. Muilwijk V/z pnt., 12. Van Mindeno 1 pnt. „HET WITTE PAARD". Uitslagen van de onderlinge competitie: le klas: A. C. HablousG. M. Eising afgeb. E. P. EmansN. Mudde afgebr. 2e klas: J. v. d. KampJ. Wijfjes 10 J. ReeuwijkG. Th. v. d. Stoop 10 N. J. W. Hoogland—Th. C. v. Schie afgebr. 3e klas: G. v. d. Reep^P. v. Deijzen 01 Extra Competitie 3e klas. A. HeesakkersTh. Grootjen 0—1 Donderdag 14 Juli worden de wedstrijden oort gezet. VOETBAL. ZOMERAVOND-COMPETITIE. De uitslagen van de wedstrijden voor de Zomeravond-competitie waren als volgt: H. K. S. V.—V. V. B. C. 1—17 S A. C.—D. C. B. 0—9 E. S.Sierkan 05 De volgende wedstrijden zijn vastgesteld: V. V. B. C.—H. K. S. V. SierkanF. E. S. D. C. B.—S. A. C. uitgesteld opj 28 Juni. WATERPOLO. DE COMPETITIE VAN DEN K.N.Z.B. De grootste verrassing van de afgeloopeö week was wel, dat HZ PC, welke club jaren achtereen in de competitie niet verslagen is, tegen SVH in het Zwarte Plasje te Hillegers- berg een 50 nederlaag leed. De nieuwe eerste-klassers staan er thans met zes punten uit drie wedstrijden uitstekend voor in de B- afdeeling. In ae A-afdeeling der eerste klasse is DWR bijzonder op dreef. Het bezoekende HPC was over alle linies zwakker en verloor met niet minder dan 6—2. DWR heeft het voordeel, twee schutters in haar voorhoede te hebben, ni. Kollerie en De Vries Jr. Laatstgenoemde scoorde vier goals, mede dank zij zijn voor treffelijke opstellen. In de D.W.R.-achterhoede blonk doelman N. Kollerie uit. Jammer genoeg heeft H.P.C. niet meer de sterke ploeg van voorheen. Braam c.s. zullen veel moeite heb ben om de onderste plaats te ontloopen, want tot dusver werd nog geen enkel punt bemach tigd. Dit is evenwel ook met het Utrechtsche Star het geval. De wedstrijden tegen dit zeven tal zullen de beslissing moeten brengen. Het Y maakte met deze Utrechtenaren j.l. Donderdag korte metten; de kampioenen won nen met 92. Door de nederlaag van Haarlem tegen A.Z. 1870 zijn de kansen van VZV plotseling veel beter geworden. De Velsenaren. die HVGB met 51 klopten, staan nu één punt op Haarlem en twee punten op A.Z. voor. Zij moeten ech ter nog bij Haarlem op bezoek. HVGB, dat uit vijf wedstrijden nog geen enkel punt wist te bemachtigen, staat troos teloos onderaan. Het zou werkelijk te betreu ren zijn als deze oude club naar de derde klasse degradeerde; tegenstanders in de de gradatie-competitie zijn waarschijnlijk DAW en Neptunus. Het volgende programma is voor de komen de week samengesteld: Dinsdag, 12 Juli: HaarlemDWR (dames). Star—HPC. Star 2—HPC 2. HVGBHaarlem HVGB 2—Haarlem 2. De AmstelHalfweg. DAW 2—de Ham 2. Woensdag, 13 Juli: DWR—HDZ (dames). HPC—Dolfijn. DWR—het Y. AZ 1870Nereus. HPC 3—Haarlem 2. AZ 2—Nereus 2. Donderdag 14 Juli: HP CHaarlem d ames Vrijdag 15 Juli: DolfijnStar. UZC—SVH. Dolfijn 2Star 2. NereusVZV. HZ PC 3—DWR 2. De DWR-dames, die ongeslagen de leiding hebben in de tweede klasse dames, spelen Dinsdag in Stoop's Bad tegen Haarlem. Deze ontmoeting levert DWR vermoedelijk twee punten op. Ook Woensdag a.s. kan van H.D.Z. worden gewonnen. Deze ploeg speelt evenwel beter dan in het begin der competitie, getuige de groote overwinning op HPC. De HPÖ- dames verloren in de afgeloopen week twee wedstrijden, nl. van HDZ en DWR, zoodat de kampioenskansen thans miniem zijn. De ..Haarlem"-dames komen op bezoek in Groenendaal. Vermoedelijk zullen mej. Kann c.s. nu wel weten te winnen. HPC trekt met haar heeren-zevental naar Utrecht om tegen Star te spelen. Hier zal het geducht spannen, want het gaat om de onder ste plaats. De grootere routine van HPC zal vermoedelijk den doorslag geven. HVGB ontvangt aan de Kleverlaan de ,Haarlem"-ploeg. Moeten we de zesde neder laag voor de thuisclub 'Voorspellen? Halfweg speelt de returnmatch tegen De Amstel. Thuis werd met 21 verloren. Woensdagavond worden twee zeer belang rijke wedstrijden gespeeld. DWR speelt thuis tegen de Nederlandsche kampioenen, het Y. De DWR-ploeg is uitstekend in vorm; we kun nen dan ook op een fraaien strijd rekenen. Mochten onze stadgenooten op beide punten beslag leggen, dan bestaat er een goede kans op het kampioenschap. Play up, DWR! In Groenendaal ontmoet HPC haar ouden tegenstander Dolfijn uit Amsterdam. De Am sterdammers spelen nogal wisselvallig. Voor HPC hangt veel van den uitslag af. Mocht Braam er in slagen, de eenheid in zijn ploeg te brengen, dan blijven de punten in Heem stede. VZV trekt Vrijdag naar Nereus in de Zaan. Dat is een lastige tegenpartij, doch Visman c.s. weten daar wel raad mee. U. Z. C. 3—H. P. C. 2 (I—1). H. P. C. ondernam reeds direct eenige snel le aanvallen, gevolgd door rushes van U. Z. C. De keepers gaven goed spel te zien. Na enkele minuten kreeg Jansen den bal toegespeeld, waarna Ten Hacken zijn man liet gaan om samen aan te vallen. Jammer genoeg haalde Jansen daarop den bal onder het water door, met het gevolg dat U. Z. C. een vrijen worp kreeg, die naar den geheel vrij liggenden speler van Ten Hacken werd geplaatst. Deze scoorde (10). Na de hervatting raakte TJ. Z. C. uitge- zwommen. Van Zadel kwam op de midden voor plaats, waar hij den bal uit een vrijen worp kreeg toegespeeld, dien hij na een hef tige scrimmage in het doel wist te werken (1—1). SNELWANDELEN. H. A. V. „DE KAMPIOEN". Zondag heeft de tweede wedstrijd plaats voor den beker. De start is 's morgens 10 uur, Wagenweg hoek Plein. HANDBAL. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN HANDBAL. NederlandLuxemburg (93) Uit Maagdenburg: De wereldkampioen schappen handbal zijn Vrijdag te Maagden burg voortgezet met twee wedstrijden. Ne derland, dat Donderdag van Zweden verlo ren had. speelde tegen Luxemburg, dat door Roemenië verslagen was. Al gauw bleek dat onze landgenooten veel sterker waren dan de Luxemburgers. Toch was het een zeer aantrekkelijke wedstrijd, waarbij vooral van de Nederlandsche ploeg het uitstekende spel en de groote snelheid opviel. Onze langenooten scoorden voor de rust •rijf doelpunten tegen Luxemburg geen enkel. Na de pauze deden de Nederlanders het veel kalmer aan. hetgeen zeker mede toe te schrijven was aan de drukkende hitte. De Luxemburgers profiteerden daarvan en scoor den driemaal, maar Nederland stelde daar weer vier doelpunten tegenover, zoodat het einde kwam met een alleszins verdiende 9-3- zege voor onze landgenooten. Heden moeten de Oranjemannen in het Stadion van de Berlijnsche politie tegen Po len spelen. De wedstrijd tusschen Zweden en Roe menië was zeer spannend en eindigde in een 7—6-overwinning voor Zweden.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 14